LOOPJONGEN Advertentiën naar ROTTERDAM Iscoba Maria Wortelboer ZOETE WIJNEN UIT DRAAD EN LUCHT V.A.R.A.-Front Actie. Wormpoeders „Fermitan" „Fermitan" toegangswegen tot de Londensche dokken, passeeren per dag ongeveer 3000 vrachtwa gens met paarden bespannen. Er zijn in Lon den eai naaste omstreken 1172 drinkbakken voor paarden en 1159 drinkbakken voor hon den. Het zusterschip van de „R e x". Op 8 November zal het tweede schip van 50.000 ton van de coöperatieve reederij „Italia", de „Conté dl Savoia" te water worden gelaten. Ook de „Conté di Sa voia" behoort evenals de reeds van zijn eerste reis teruggekeerde „Rex" tot de klasse van die schepen, die een snelheid van 27 zee mijlen bereiken en den afstand Genuar—New- York in zes en een halven dag afleggen moeten» De „Rex" heeft, zooals bekend, op de heen reis naar Amerika niet voldaan aan de ver wachtingen, doordat door een defect aan de motoren een oponthoud van drie dagen in Gibraltar de reis vertraagde. In verband hier mede is thans de geheel© raad van beheer van de Italia afgetreden. Denk aan de voeten. In de „Hollandsche Lelie" geeft Johanna Eversberg zeer verstandige wenken in ver band met onze houding en gang. Donkere schoenen en kousen doen de voe ten kleiner lijken dan ze zijn, lichte dito's maken de voeten grooter. Wie geen volmaakt mooi gevormde voeten heeft, doet beter geen extravagant schoeisel te kiezen, dat door vorm en kleur de aandacht opeischt, maar neme liever schoenen, (die zich in kleur aan passen by het overige toilet en dus minder opvallen. Geloof nooit, dat ge straffeloos schoenen draagt, die u feitelijk te klein zijn. De tee- nen hebben in die kleine ruimte geen plaats, kruipen op elkaar, (wat bij fijn leer altijd te zien is in leelijke knobbels) en de helsche pijn, die u dit veroorzaakt is merkbaar in uw houding, uw gang en in de uitdrukking van uw gezicht, daarbij doen te kleine schoenen de enkels zwellen. We denken over 't algemeen veel te weinig aan onze voeten en toch, welke kwellingen kunnen ze ons bezorgen, als we hen veron achtzamen als we de blaren, opgedaan op lange wandelingen, niet goed verzorgenof het vinnige spijkertje in den schoen bij zool of hiel niet gauw laten verwijderen, of geen aandacht schenken aan de eerste sympto men van wintervoeten. Wist u, dat uiensap een uitstekend middel is, om winterhanden en -voeten te genezen De uien worden uitgeperst en met het sap worden de pijnlijke plaatsen bestreken. Men voelt al heel gauw verlichtinghet onaan gename krieuwelen vermindert en de zwel ling verdwijnt. Eelt, als dit nog pas in een beginstadium verkeert, kan men verwijderen met puim steen, en eksteroogen willen nog wel eens verdwijnen als men er groene zeep op legt. Gedurende de kuur telkens een voetbad ne men en de zeep ververschen. Leelijk gevormde voeten en beenen kunnen door massage veel verbeteren. Niet zoo maar eens te hooi en te gras 'n beetje wrijven, maar geregeld eiken avond of morgen 5 mi nuten lang elk been ernstig messeeren. Men begint van de teenen in opwaaxtsche rich ting de voet zachtjes te kneden, dan strijkt men met korte, kernachtige streken van den enkel naar boven tot of over de knie. Wie veel moet staan en loopen en dus 's avonds moe in de beenen is, zal ondervinden, hoe heilzaam dit masseeren werkt en hoe het de spieren versterkt, maar ik wijs er nog eens met nadruk op„volhouden, geen dag over slaan, dan eerst zal men er de goede resul taten van zien.'* Slaapmiddelen. In véle ge vallen is de houding tijdens het slapen van groot belang. Het is bekend, dat hart-patiën- ten en lijders aan asthma, die dikwijls last van slapeloosheid hebben tengevolge van bloedaandrang naar de hersenen, graag hoog liggen. Bij lijders aan bloedarmoede, bleek zucht en zenuwachtigheid wordt daartentegen dikwijls succes bereikt door de voeten hoog te leggen. Verder kan men het een of ander gebruiken, voordat men gaat slapeneen oud volksmiddel is een kopje koude valeriaanthee, terwijl velen een beschuit, een glas water of suikerwater, een bruispoeder of een paar eet lepels bijenhoning gebruiken of gereed zetten om te gebruiken, als zij tijdens den nacht wakker zouden worden. Ook het gebruik van melkzuur is in dit verband aan te bevelen vermoeidheid ontstaat nl. door niets anders dan door een opeenhooping van melkzuur. Bij vele slechtslapende personen is inderdaad het gebruik van een bord karnemelkschepap reeds voldoende om een langdurigen slaap te bren gen. Vélen maken ook gebruik van alcohol om hl slaap te komen. Op zichzelf is daar tegen geen bezwaar, mits de hoeveelheid alco hol klein is zooals bij een glas bier bijv. en mits de hoeveelheid vooral niet gaandeweg vermeerderd wordt. Is dit nl. het geval, dan kunnen op den duur de ongunstigste gevol gen voor de gezondheid niet uitblijven. Voor hen, die door gedachten, plannen of zorgen niet in slaap komen, is soms het ffcieeren van de aandacht zeer nuttig. Velen slagen erin, door concentratie op hun lichaam en hun zintuigen, te ontkomen aan hun ge dachten. Men kan bijv. letten op de ademhaling en bewust voelen, hoe de lucht door den neus en tot de longen stroomt, om vervolgens weer uitgeademd te worden. Sommigen vinden ook baat bij tellen van 1 tot 1000, gedachtenloos opdreunen van gedichten, het in gedachten laten naklinken van een melodie, het luiste ren naar een gelijkmatig, niet" te sterk ge luid, als bijv. het tikken van een klok of het denken aan een golvend korenveld, een schommelende boot, een wapperende wimpel 'of neervallende regendruppels. Zeer goed is het ook, zich te concentreeren op het gevoel in de teenen, terwijl het geheelo lichaam on beweeglijk wordt gehouden. Zeer aan te be- 7©léA is ook bet volgende middel. Men legt de licht gesloten hand tegen het voorhoofd, zoodanig dat de handwortel zich ongeveer ter hoogte van den neuswortel bevindt. Zoo wordt de bovenste helft van het gezicht ta melijk sterk verwarmd en de oogen vallen toe. Sommigen zeggen, dat hierbij ook een hypnotische werking in het spel is. Overigens is ook autosuggestie een goed middel tegen slapeloosheid. Ieder zal wcleens bij zichzelf opgemerkt hebben, dat alleen door boos, vroolijk of vriendelijk te doen, men onwillekeurig reeds in die stemming komt. Men dan ook doen, alsof men slaapt men gaat dan gemakkelijk liggen, ademt langzaam en diep en vermoeit de oogleden, door ze bij het inademen langzaam te openen en bij het uitademen langzaam te sluiten. Als men hierop concentreert en volhoudt, totdat de oogleden zwaar worden, valt men onge merkt in slaap, De noordelijkste vrouw. De jonge Russin Nina Riabtzowa—Demma is een jaar lang de „noordelijkste vrouw ter wereld" geweest. Zij vormde samen met tien mannen de noordelijkste Russische kolonie op Frans-Josepheiland. Haar man is aldaar. On langs is zij met den ijsbreker „Malygin" voor ten poos naar het vasteland teruggekeerd en heeft toen iets verteld over de maanden, die zij nabij de Noordpool heeft doorgebracht, in een gebied, dat zij beschreef als een toover- wereld, die schittert in het maanlicht. In den Poolnacht schijnt een uur geen uur, een dag geen dag. Het is heerlijk in den lich ten maannacht geheel alleen op de ski's tus- schen de ijsbergen te rijden. Eens ben ik zelfs in een kleine ijsspleet gevallentoen ik naar boven keek, zag ik tusschen het fijne netwerk van ijskristallen, die de ijsbergen bedekken, de fonkelende sterren. In Februari, als de lange Poolnacht begint, hult de zon het landschap in een kleurig kleedsneeuwmassa's tuimelen dan met donderend geraas van de ijsbergen en ver storen voor een wijle de diepe stilte in dit gebied. Sneeuw reageert op den wind bijna precies als zand en vormt een soortgelijk landschap. Toen ik eens bij 30 graden vorst op ski's over de sneeuw gleed, meende ik bijna de brandende gele heuvelreeksen van de zuidelijke woestijnen voor mij te zienhet was een woestijn van wit zand. Eens ontmoette ik een ijsbeer met twee jongen. Wij de ijsbeeren-vrouw en ik keken elkaar in de oogen, om dan in ver schillende richting onzen tocht voort te zet ten. En nog langen tijd kon ik als ik omkeek, twee kleine, spelende witte gedaanten zien op de sneeuwvlakte. Toen ik een anderen keer na afwezigheid van twee uur in ons kamp terugkwam, bevond ik, dat de beren onze tent hadden vernield en de levensmiddelen hadden opgepeuzeld. Ofschoon ik, zoo vervolgde de Russin, een twee kilometer moest ski-en in een doornat pak, als gevolg van een val in een ijsspleet, ben ik nooit ziek geweest in het ijsgebied. Voor bange menschen is het Poolleven niet aan te bevelen. Men is vrijwel altijd in le vensgevaar, te land door verborgen ijsspieten, te water door drijfijs, dat een boot plotseling omringt en dreigt alsof het den indringer wil vermalen. Maar als men wat ervaring heeft opgedaan, beweegt men zich ten slotte met zijn boot even rustig tusschen de ijsber gen als andere vrouwen op den parketvloer bij den dans. Slechts de eerste indruk is angstwekkend. Toen ik ons kamp verliet speet het mij, dat ik slechts op een verblijf van een jaar in het hooge Noorden had voorbe reid. Want ofschoon men het medeleven met de menschelijke beschaving mist, men wordt daar aangeraakt door den tooverstaf van de Pool en uit dien magischen greep kan men zich nooit geheel meer bevrijden. Als de drankwet InAme- rika wordt opgeheven. Nu met de mogelijkheid van een eindigen van de drooglegging ook de winsten van de drank smokkelaars worden bedreigd, schijnen dezen hun krachten vereend op het „racketeering" (een stelsel, waarbij door bandieten van ver schillende bedrijven hooge premies worden geëischt, om zich van hun aanslagen te vrij waren) te gaan toeleggen. Gordon Hostetter, de voorzitter van den bond van werkgevers van Chicago heeft heden een desbetreffende waarschuwing doen hooren, zeggende, dat op het oogenblik het gevaar, dat de gangsters in iedere belangrijke industrie een machtige rol zullen gaan spelen, zeer ernstig is gewor den, Hierbij haalde Hostetter aan, dat zijn bond in Chicago thans in een verbeten strijd is gewikkeld met de bende van Murray Humphries, den opvolger van Al Capone, die poogt den melkhandel te „organiseeren". In vier Jaren, aldus Hostetter, heeft men in Chicago 500 bomaanslagen op de bedrijven gezien, terwijl de Jaarlijksche kosten van deze racketeerings-praktijken geschat worden op 150.000.000 dollars. De totale rekening, die deze heeren jaarlijks aan de Vereenigde Sta ten presenteeren, schat spreker op het fan tastische getal van 11.000.000.000 dollars. KAMER VAN TOEZICHT OP DE NOTARISSEN. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Bij beschikking van den minister van justitie is opnieuw be noemd als plaatsvervangend lid van de Ka mer van Toezicht over de notarissen en can- didaat-notarissen te Middelburg mr. S. R. Bakken kantonrechter te Zierikzee, -V-H EERSTE KAMER. 'S-GRAVENHAGE. (O. B.) De hieuw be noemde leden Briët en Slingenberg worden beëedigd. De voorzitter wenschte den heer Briët geluk met zijn herstel van een zeer ernstige ziekte. Zonder beraadslaging of stemming worit aangenomen het wetsontwerp tot goedkeu ring van het verdrag betreffende internati onale tentoonstellingen. Hierna is aan de orde het wetsontwerp tot aanvulling van het wetboek van strafrecht met voorzieningen betreffende voor godsdienstige gevoelens krenkende uitdrukkingen. De heer Kranenburg merkt op dat dit ontwerp thuis hoort in een theocratisch staatsbestel. Hij wees er op dat een atheïst nimmer een smalende godslasteraar kan zijn, terwijl dit een hoofdbestanddeel is van het strafbaar feit. Spreker wijst er op dat dit ontwerp aanleiding zal zijn tot weerzinwek kende tooneelen in de rechtzaal en schade lijk zal blijken voor ons godsdienstig zede lijk leven. De heer Heerkens Thijssen verdedigt het ontwerp, dat hij zeer noodzakelijk acht. Het ontwerp stelt zich op politioneel standpunt en is ten deze niets nieuws. De heer Mendels acht dit wetsontwerp een symptoom. Het past in de politieke zeden van het oogenblik. Men is angstig voor den strijd der meeningen en gunt elkaar niet de vrijheid van' gelijk recht. EEN OFFICIEELE TEGENSPRAAK. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) In de „N. R. Ct." van gisterenavond is gemeld dat de ministerraad, welke gisteren zou zijn gehou den over de gevolgen der schorsing van het debat over de verhooging der invoer rechten, in verband met den Allerheiligen dag is uitgesteld tot heden. Uit de beste bron vernemen wij dat het bedoelde punt niet op de agenda voor dezen ministerraad voor komt. Men heeft hier te doen met den ge- v/onen ministerraad welke inderdaad giste ren niet is doorgegaan tengevolge van af wezigheid van enkele ministers, en die nu hedenavond zal worden gehouden. Op de agenda staat de vaststelling van de memo rie van antwoord op hoofdstuk I der rijks- begrooting voor 1933 (algemeene beschou wingen). DE PLATTELANDERSBOND. 'S-GRAVENHAGE. C.B.) In een gisteren te Rotterdam gehouden vergadering van de af deeling Zuid-Holland van de boeren, tuin ders en middcnstandspartij (Plattelanders- bond en Groenefront) heeft de voorzitter, het Tweede Kamerlid de heer Braat, we gens drukke werkzaamheden als voorzitter bedankt. Bij acclamatie werd de heer Braat tot eere-voorzitter der af deeling benoemd. DE BETOOGING VAN 8 NOVEMBER. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) De burgemees ter van 's-Gravenhage heeft aan de S.D.A.P. en aan het N.V.V. vergunning verleend tot het houden op 8 November van een optocht welke om half 2 van Houtrust zal vertrek ken en op de Van Alkemadelaan zal worden ontbonden. VALSCHE AMBTSEEDIGE VERKLARINGEN DOOR EEN NOTARIS. AMSTERDAM. (V. D) Eenige maanden geleden werd hier ter stede een notaris ge arresteerd, die ervan werd verdacht o.a. een aantal valsche ambtseedige verklaringen in zake een effectentransactie te hebben afge legd. Hij legaliseerde nl. een verklaring d.d. 18 Februari 1927 van een weduwe en een des betreffende verklaring dd. 18 Maart 1927 van een inmiddels gefailleerden bankier, als zou de overleden echtgenoot van de weduwe op 3 December 1919 gekocht hebben voor 298.000 mark aandeelen Keulsche Stadslee- ning. Deze verklaringen hadden ten doel dat door den fiscus te doen erkennen als „oud bezit" in den geest van de Duitsche wet van 16 Juni 1925, dus als bezit verkregen vóór 1 Juli 1920. Heden stond voor de rechtbank de Am- sterdamsche notaris terecht, verdacht van valschheid in geschrifte. Toen de zitting zou beginnen, bleek, dat de notaris, die kort na zijn arrestatie tegen borgstelling in vrijheid werd gesteld, niet was verschenen. De offi cier van justitie vorderde op grond van het nieuwe artikel 272 strafvorderingde mede- brenging van verdachte te gelasten. Na in raadkamer te zijn geweèst besloot de recht bank hiertoe. De zitting werd een uur ge schorst om den notaris met den sterken arm ter zitting te doen verschijnen. RECORD TIJD VLIEGEN MET PASSAGIER, MOSKOU. (V. D.) De vlieger Golovine is er in geslaagd om met een passagier een ononderbroken vlucht van 10 uur 56 minu ten te volbrengen. Hiermede is het wereld record van den Duitscher Schultz van 1926 geslagen, HET OPTREDEN DER DUITSCHE RIJKSREGEERING. MüNCHEN. (V. D.) Naar aanleiding van de berichten omtrent de ontvangst van de rede van minister-president Heldt te Stutt gart door de rijksregeering te Berlijn, publi ceert de „Mlinchener Zeitung" een verkla ring uit de kringen der Beiersche regeering, waarin wordt gezegd dat dr. Heldt te Stutt gart nogmaals heeft gewaarschuwd tegen en ernstige 'critiek beeft uitgeoefend op de jongste maatregelen der regeering. Hy werd daarbij in geen enkel opzicht geleid door animositeit tegen den persoon van rijkskan selier Von Papen of tegen eenig lid der rijks regeering. Zijn bestrijding ontsprong aan zijn verzet tegen de Jongste maatregelen, die men niet meer als federalistisch, doch als zuiver centralistisch moest beschouwen. De verbittering daarover is het grootst in Beieren, omdat het gansche optreden der rijksregeering in schrille tegenstelling staat tot de beloften die Beieren zijn gedaan, Beieren en zijn minister-president staan scherp tegen het optreden der rijksregee ring, evenals Wurtemberg en Baden. DE WERKLOOZEN-ONLUSTEN TE LONDEN. LONDEN. (V. D.) Bij de botsingen tus schen de politie en de werkloozen-deelne- mers aan den hongermarsch zijn gisteren avond 30 personen, w.o. een aantal politie agenten, gewond. De politie nam ruim 50 personen gevangen. Nog na middernacht kwam het in de omgeving van Trafalgar Square tot nieuwe botsingen en samenscho lingen. Het was een dramatisch oogenblik, toen de politie het Nelson-gedenkteeken, dat geheel door werkloozen was bezet, wilde ontruimen. De hulp van bereden politie werd ingeroepen, de paarden galoppeerden de treden van het gedenkteeken op en met de gummiknuppels werden de betoogers van het gedenkteeken verjaagd en weldra ge heel verspreid. SCHIPBREUKELINGEN GERED. STOCKHOLM. (V.D.) In den afgeloopen nacht te ongeveer half één heeft het Duit sche stoomschip „Bothilda Russ" de 16 ver miste jeugdige Gothlanders, die Zondag met een motorboot waren uitgevaren om de oefeningen van Russische oorlogsschepen van dichtbij gade te slaan en die men reeds verloren had gewaand, gered en aan boord genomen. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 2 November, 3 uur. Hoewel heden het Beursverkeer internati onaal weer hervat was, bleef de Amsterdam- sche Fondsenmarkt nog zeer stil. De stem ming was er evenwel niet op vooruit gegaan als gevolg van de zwakke stemming in Wall- street en de reactie op de Amerikaansche goederenmarkten. Speciaal de verdere da ling van den tarweprijs maakte een zeer on- gunstigen indruk, vóórts ging een onaange name indruk uit van het verleenen van een moratorium aan verschillende banken in den staat Nevada, omdat de Beurs daarin een aanwijzing schijnt te vinden dat de situatie's Li het Amerikaansche bankbedrijf nog niet zijn zooals men gaarne zou zien. Wat er nog van de affaire was overgebleven, concen treerde zich nog op Koninklijken, die 3 lager kwamen. Ook de Amerikaansche soor ten liepen iets terug. Unilevers waren vast. waaraan de vaste tenüenz van het fonds niet vreemd was. Kunstzijde-aandeelen ver keerden in reactie. Aku's kwamen 1 la ger. Philips waren lager. Rubberaandeelen hadden van winstnemingen te lijden en kon den zich dientengevolge niet handhaven Tabakken en Suikerwaarden hadden een ge deprimeerd voorkomen en lager. Scheep- vaartaandeelen en Mijnwaarden bewogen zich op den achtergrond. De koersen stelden zich onder het peil van gisteren. In navol ging van Wallstreet waren Amerikaansche fondsen flauwer. De Obligatiemarkt gaf la gere koer.en te zien. Prolongatie 1 WISSELKOERSEN Noteering van heden, 2 November 1932, des nam. 3 uur (officieel) New-York 2.48% Londen 8.27Ber lijn 59.01Brussel 34.59 Zwitserland 47.94Parijs 9.76. De Gezondheids-Commissie al hier geeft kennis, dat haar SECRETARIS op Woensdag van 5 tot 7 uur n.m. en op Zaterdag van 2 tot 3 uur n.m. zitting houdt te zijnen huize Dortmanstraat 8, tot het in ontvangst nemen van klachten en mededeelingen en het geven van inlichtingen betreffende de Gezondsheidswet en Woning wet. Vlissingen, 2 November 1932. Dr. J. P. VERMAAS, Voorz. W. H. VAN BREEN, Secr. Het Bestuurder Afd. Vlissingen van de V.A R.A. deelt hierdoor mede dat de totaal-opbrengst der V.A.R.A.-Front-Actie te Vlis singen bedraagt f 406.48. Voor dit mooie bewijs van mede leven met de arbeiders-omroep, betuigt het bestuur zijn dank aan de milde gevers en de harde werkers! Het Bestuur. It VLISSINGEN. Ten overstaan van ondergete kende zijn heden uitgeloot de volgende obligaties ten lasle van de N.V. Bierbrouwerij „De Mei boom" te Vlissingen. 3e Serie 5 °/0 No. 140 4e Serie 7 No. 182 5e Serie 7 No. 230 6e Serie 6 °/0 No. 262—273 7e Serie 5 No. 301- 337 8e Serie 5 °/0 No. 353—380 welke per 1 Mei 1933 betaalbaar zijn gesteld bij de RotterdamscheBankvereenigingN.V. Kantoor Vlissingen en bij de Ven nootschap bovengenoemd. De Trustee, H. J. M. VAN RAALTE. Vlissingen, 1 November 1932. A.s. Zaterdag tot Zondagavond f 3.50 per persoon. A.s. Dinsdag voor één dag naar Rotterdam f 3.— p. pers. Vertrek 6 uur. Beleefd aanbevelend, Telefoon 355. genaamd werken beier dan alle andere wormmiddelen en mogen niet gelijk gesteld worden met worm patronen, wormkoekjes, bonbons, toreptjes, enz., daar al deze middelen niet die kracht be zitten, die er van verwacht wordt. Wormpoeders genaamd: bezitten een bijzondere vinding rijke samenstelling en verdrijven zekerspoel-, made-, maag- en andere ingewandswormen,zoowel bij volwassenen als bij kinderen. WORMPOEDERS, genaamd „FERMITAN" kosten 85 cent per doos, 3 doozen f 2.40. Overal verkrijgbaar of direct van Postgiro 17030» OUDE-PEKELA. „Fermitan" wordt door de Nederlandsche wet beschermd. Wormpoeders niet voorzien van het woord „Fermitan" worden als namaak beschouwd. Men wachte zich dus voor namaak. 10 „v? lever» 140 n bevat traan be. in Ü^Tdevita- overvloed.^ b t noodig uftom infectie j i nis tubet* Ziewbr°ncVuWS Vi'eter te kun» S weerstaan. Gevraagd voor direct een nette W. A. TE ROLLER - Walstraat. HOLLANDSCHE KAARTEN HOLLANDSCHE CIRCULAIRES met passende Enveloppen. FIRMA F. VAN DE VELDE Jr. Naar aanleiding van het meer bekend willen maken van onze goede zoete wijnen (Port, Samos, Malaga, Moscatelle, Bergerac enz.) bieden wij U aan bij aankoop van 2flesschenl Wijnglas. 3 flesschen 1 fleschje fijne Advocaat. 6 flesschen 4 Wijnglazen, 12 flesschen 1 mooi Likeurstel (De wijnen mogen van verschillende soort zijn.) HARMS, SPUISTRAAT 6, TELEFOON 92

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 3