BUITENLAND GEIENGD NIEUWS OUDERS EN KINDEREN NOOTJES Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs te 's-Gra- venhage stonden op 31 October ingeschreven 19254 werkloozen tegen 18531 op 30 Septem ber en 10588 op 31 October 1931, alzoo een stijging van 81.8 in het laatste jaar. Het passagiersvervoer per tram in de drie grootste steden in ons land is tot en met Sep tember te Amsterdam teruggeloopen met 17.4, te 's-Gravenhage met 16.5 en te Rotterdam met 16 pet. Het aantal te Rotterdam opgelegde sche pen is teruggeloopen van 118 met 522.581 bru to tonnenmaat tot 103 met 473.431 bruto ton. De oudste ingezetene van Rotterdam, de heer L. Ouwenbrcek, heeft gisteren zijn 102en jaardag herdacht. Hij maakt af en toe nog een wandelingetje en is voor zijn zeldzamen hoogen leeftijd bijzonder kras. In het jaar 1912/13 werd in Duitschland ge- hiiddeld per hoofd der bevolking 102.1 liter bier gedronken. Dit gebruik is geleidelijk achteruit geloopen en in 1931/32 bedroeg het nog maar 56.3 liter per hoofd der bevolking, alzoo een daling van 44.4 pet. verdacht van beleediging van G. Huisman te Oostburg op 22 September jl. 20 boete sub. 10 dagen hechtenis. P. J. B., 33 jaar, autoverhuurder te Bres- kens, verdacht van mishandeling van I. Lous te Breskens op 22 September jl., f 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. B., 36 jaar, arbeider te Philippine, ver dacht van verzet tegen de politie op 25 Sep tember te Philippine, 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. A. P. d. M., 27 jaar, arbeider te Ocstburg. verdacht van mishandeling van A. J. Meulen- dijk te Oostburg op 26 September jl. f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. D. R., 31 jaar, werkman te Ter Neuzen, verdacht van mishandeling ^an A. Stoffels te Ter Neuzen op 21 September jl., 14 dagen ge vangenisstraf. F d. S., 37 jaar, arbeider te Clinge, ver dacht van beleediging van P. de Caluwe te Clinge op 26 September jl., 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. F. d. K., 67 jaar, landbouwer te Hulst, ver dacht van mishandeling van een rund te Stoppelsdijk op 1 October jl., 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. HERRIOT'S PLAN. De Fransche minister van oorlog Paul Bon cour zal Woensdagavond te Genève aanko men. Donderdagmorgen zal een bespreking plaats hebben tusschen Paul Boncour en Arthur Henderson, waarin toebereidselen zullen worden getroffen voor de redevoering, welke de Fransche gedelegeerde over Her- riot's ontwapeningsplan in de zitting van het ontwapeningsbureau zal houden. De redevoering van Paul Boncour over het Fransche ontwapenings- en veiligheidsplan is bepaald op Vrijdagmorgen. Het staat ech ter nog niet vast, wanneer en in welken vorm het Fransche plan aan de conferentie zal worden voorgelegd. Henderson's bedoeling schijnt het te zijn er voor te zorgen, dat de publicatie van het plan door de Fransche delegatie zoo noodig mogelijk plaats heeft. Een bespreking van het plan in het bureau der ontwapeningsconferentie zal naar ge meld wordt, niet plaats vinden, wel echter in de hoofdcommissie der conferentie, die 21 November bijeenkomt. WEER EEN REDE VAN HITLER. Adolf Hitler heeft gisterenavond voor 60 duizend toehoorders te Pirmasens het woord gevoerd, eerst over de gebeurtenissen van 13 Augustus en dan over het economische en politieke program der rijksregeering. Hij meende, dat de noodverordening tot herstel van het bedrijfsleven geen succes kan heb ben, daar zij in haar beginsel neerkomt op een verdekte saneering der banken. In zijn kritiek op de politieke rol der regeering be toogde hij, dat men niet kan regeeren en daarna contact zoeken met het volkde regeering moet integendeel uit den schoot van het volk te voorschijn komen. Hitier zeide, dat hij midden onder het volk staat. De weg is voor hem en zijn beweging aan gewezen. Waar hij zijn actie begonnen heeft zal hij ze ook verdér voeren. Hij hoopt, dat ex* eens weer een groot Duitsch rijk zal ont staan, een aaneengesloten volk uit de arbei ders en den middenstand. DE ECONOMISCHE WERELD CONFERENTIE. In de financieele subcommissie der voorbe reidende commissie voor de economische con ferentie van Londen heeft men een lange discussie gehouden over de mogelijkheid van den terugkeer tot den gouden standaard, al dus meldt de correspondent van het „Vad." te Geneve. De Engelsche gedelegeerde Philips heeft bij deze gelegenheid verklaard dat En-o geland niet tot den gouden standaard zal kunnen terugkeeren, alvorens de regeeringen hun tariefbelemmeringen afschaffen en al vorens het prijsniveau verhoogd wordt. Zij nerzijds heeft de Franschman Rist, hierin gesteund door de andere gedelegeerden, wier landen den gouden standaard gehandhaafd hebben, deze stelling bestreden en verklaard, dat tarief verlaging alleen mogelijk is door maatregelen op financieel gebied. In de economische subcommissie hebben de verschillende leden de redenen uiteengezet, waarom hun landen tot het invoeren van handelsbelemmeringen zijn overgegaan en in hoever deze redenen thans nog bestaan. Ver der, w.erd hun de vraag gesteld of het mo gelijk is en in hoever en onder welke omstan digheden, tot een overeenstemming te komen in zake de afschaffing dier belemmeringen. Vandaag werden verklaringen gehoord over den toestand in de Vereenigde Staten, Japan, Italië, Duitschland, Engeland, Frankrijk, Hongarije, Tsjecho-Slovakije en België. De Hollandsche, Zwitsersche, Poolsche, Finsche en waarschijnlijk ook de Argentijnsche leden van de financieele subcommissie zijn ultge- noodigd morgen eveneens den toestand in hun land in het economisch comité uiteen te zetten. Hierna zal het comité zien of het wenschelijk en mogelijk is een ontwerp-con- ventie over de afschaffing van de handelsbe lemmeringen voor de Londensche conferentie voor te bereiden. DE NIEUWE FRANSCHE KRUISER. Het heeft bevreemding gewekt dat de Fransche ministerraad aan den vooravond van de hervatting van de ontwapeningsconfe rentie op voorstel van Iieygues, den minister, van marine, het gewichtige besluit heeft ge nomen om den nieuwen kruiser „Dunkerque" op stapel te zetten. Dit zal geschieden in het marine-arseri aal te Brest. Den 2en Juli 1931 reeds nam de Senaat een motie aan, waarby op het onverwijld aanvangen van den bouw van den /Dun kerque" werd aangedrongen. Spoedig daarop keurde de Kamer de noodige credieten goed. Duidelijk werd te kennen gegeven dat de bouw der Duitsche kruisers van het Deutsch- land type, den stoot tot het besluit had ge geven. Het „Journal des Débats" geeft nu epn toe lichting cp de redenen, die tot het bésluit hebben geleid. De. veiligheid van Frankrijk berust op de mobilisatie van zijn overzeesche legers. Zonder de neutraliteit van Italië kun nen deze legers bezwaarlijk over de Middel- landsche Zee worden vervoerd. In afwachting van een accoord te dier zake tusschen beide volkeh dient Frankrijk zijn maatregelen te nemen en niets aan het toeval over te laten. Ds wegen over de Middellandsche Zee zouden van geen waarde kunnen zi;n indien Frank rijk niets zou stellen tegenover de drie Duit sche kruisers. Alvorens te denken aa.i do ver dediging der grenzen moet men de veiligheid verzekerenvan hen, die geroepen zijn ze te bezetten. De „Dunkerque" zal daarin voor zien. Met zijn acht stukken geschut van 220 mM. zal hy een stalen verschansing vormen waarop alle aanvallen zullen afstuiten. Aan het slot van hot betoog wordt dc hoop uitgesproken dat Enge' 1 ro~ z?.!- heid zal begrijpen, waarin Duitschland Frankrijk heeft gebracht om de .Dunkerque" te bouwen, welke „slechts een dwerg is te midden van de reuzen der Britsche vloot". De Britsche admiraliteit zou in Frankrijk's plaats net zoo gehandeld hebben. De eenheden, welke Frankrijk bouwt, zullen nooit tegen Groot-Brittannië zijn gericht en zij zullen te zijner beschikking staan als het er een beroep op doet. „Overigens wenschen wij slechts de grootheid der Britsche vloot, want zij is de beste waarborg voor het behoud van den vrede". GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN IN ENGELAND. Gisteren zijn in Engeland in verscheidene plaatsen gemeenteraadsverkiezingen gehou den. Het resultaat was, voor zoover om 11 uur bekend, dat de arbeiderspartij netto 5 zetels won. Van een algemeene opleving is dus geen sprake. Zelfs in Lancashire, waar nu een staking uitgebroken is, hebben de arbeiders slechts 6 zetels gewonnen. Maar in het naburige Blackburn verloren zij er weer 3. In de groote steden zijn de verhou dingen nagenoeg ongewijzigd. Te Manchester wonnen de conservatieven en liberalen elk 2 zetels van de arbeiders. In Birmingham wonnen de arbeiders 3 zetels van de conservatieven. Het eenige merk waardige resultaat was te Plymouth, waar de arbeiders 8 zetels verloren, waarvan 6 aan de conservatieven. Van de Londensche districten waren alleen East en Westham te 11 uur bekend. In bei de bleef de toestand ongewijzigd. Om half een waren van de 639 zetels onge veer 600 uitslagen bekend. De nettowinst voor de arbeiderspartij bedroeg op deze 600 zetels slechts 8. Te Newcastle wonnen de conservatieven zelfs 3 zetels van de arbei derspartij en in de mijndistricten van Dur ham en Northumberland konden de arbei ders, ondanks de werkloosheid en den slechten economischen toestand slechts hier en daar een zetel winnen. Ten zuiden van Birming ham hebben de conservatieven vrijwel in alle districten hun groote meerderheden behou den. WERKLOOZEN-ONLUSTEN TE LONDEN. Een deputatie der 2000 werkloozen die on langs te voet uit verschillende deelen van Groot-Britaimië naar Londen waren geko men zou gisterenavond pogen aan het Lager huis een petitie te overhandigen met een millioen handteekeningen, waarin geprotes teerd werd tegen de voorwaarden aan het verstrekken van werkloozen-uitkeering ver bonden (de z.g. „means test"). De politie had in de omgeving van het parlementsge bouw voorzorgsmaatregelen genomen en de nieuwsgierigen die zich er voor verzameld hadden werden met een zoet lijntje door de politie verspreid. De menigte verzamelde zich echter weer op eenigen afstand van het parlementsgebouw, zoodat de politie haar opnieuw moest ver spreiden. In de straat der ministeries Whitehall vie len wanordelijkheden voor bij de Cenotaaf. Eenige kransen, die voor de Cenotaaf lagen, werden vertrapt. Bij het Trafalgar Square moest een klein detachement politie een charge uitvoeren tegen een vijandig gezinde menigte, die met steenen en flesschen naar de politie wierp. Op de Theemskade werden twee auto's door betoogers omvergeworpen. Er werden eenige aanhoudingen verricht. Er zijn eenige ruiten ingegooid. In verschillende wijken van Londen werden vergaderingen van werkloozen gehouden. In een dier vergaderingen werden twee journa listen, die aan het telefoneeren waren, door betoogers voor rechercheurs aangezien. De politie moest te hulp komen om hen te ont zetten. Betoogers en manifestanten werden door de politie voortdurend tot op eenigen afstand van het parlement teruggedreven, waarbij in eenige gevallen van den stok moest worden gebruik gemaakt. DE BEWAPENING TER ZEE EN IN DE LUCHT. Volgens de „Times" zijn de beraadslagin gen over de bewapening ter zee en in de lucht door de kabinets-commissie voor de ontwapeningskwestie zoo goed als beëindigd De besluiten der commissie zullen, worden samengevat in een verklaring over de En gelsche ontwapeningspolitiek. De Britsche minister van buitenlandsche zaken zal zoo tijdig naar Genève gaan, dat hij aan de be raadslagingen over het Fransche plan zal kunnen deelnemen. Volgens de „Daily Tele graph" zijn eenige Engelsche ministers niet alleen vóór afschaffing van de zware bom bardementsvliegtuigen, doch zelfs voor af schaffing van de geheele luchtvloot. Zij stuiten daarbij echter op fel verzet van de militaire departementen. WEENEN IN FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN. Het socialistisch gemeentebestuur van Weenen staat voor groote financieele moei lijkheden. De uitgaven der gemeente zijn met ongeveer 60 millioen verminderd. Niet temin is er thans nog een tekort van 38 mil lioen, dat ternauwernood door de reserves en de vorderingen der gemeente gedekt wordt, zoodat thans reeds de laatste reserve schijnt te zijn uitgeput. De uitgaven hebben een be drag van 491.092.000 schilling bedragen, Hiervan gaat 183.144.000 schilling weg aan personeelsuitgaven. Toch is het vorig jaar het personeel niet verminderd. Van de in komsten zijn vooral de belastingen achteruit gegaan. Bovendien is er nog een achterstand ;van 24i/2 milioen. ZEVEN EN ZEVENTIG KERKEN GEPLUNDERD. Sedert het bestaan van de Spaansche re publiek zijn door extremistische elementen niet minder dan 54 kerken en kloosters in brand gestoken, terwijl er dit jaar alleen 77 geplunderd zijn. Verscheidene kerkhoven zijn geschonden en de grafzerken vernield. Bandieten hebben dezer dagen ook pogin gen gedaan om de beroemde kerk van San Gil te Ecija (Andalusië) en het klooster in hetzelfde dorp in brand te steken. Ook in het historische bedehuis van San Felipe Neri, te Cadiz, waar in 1812 de eerste liberale constitutie tot stand kwam, werd een poging tot brandstichting gedaan. Gelukkig werd in beide gevallen tijdig alarm gemaakt en kon het vuur worden gebluscht vóórdat ernstige schade was aangericht. DE VOEDSELVOORZIENING IN RUSLAND. In het volkscommissariaat van landbouw heeft dezer dagen een conferentie plaats gehad, waarin de verdeeling van de inkom sten van de kolchozy besproken is. Als ge volg van deze bespreking zijn allereerst verschillende beschikkingen van lagere in stanties in de kolchoz-organisatie ingetrok ken, krachtens welke verschillende catego rieën arbeiders, die niet rechtstreeks \>ij de productie van het kolchozybedrijf betrokken waren, als instructeurs yan kolchozy-dis- trictsverbonden, secretarissen van dorps sovjets enz., van levensmiddelen moesten worden voorzien. Eveneens ingetrokken zijn beschikkingen van het volkscommissariaat van landbouw van Dagestan en het Dage- stansche kolchozyverbond, krachtens welke de kolchozy verplicht werden fondsen te re serveeren, die niet bij de wet voorzien zyn. een beschikking van een kolchoz-districts- verbond, die den kolchozy een heffing van 10.000 roebel oplegde voor den bouw van een districtsboerentehuis, enz. Bepaald wordt, dat de kolchozy, die het graaninzamelingsplan vervuld hebben, het zaaifonds en het veevoederfonds voor den gecollectiviseerden veestapel bijeengebracht hebben, terstond moeten overgaan tot de verdeeling van het overige brood, graan en veevoeder onder de kolchozniki. Daarbij mo gen de leden van het bestuur en de admini stratie niet meer broodgraan ontvangen, dan een goed arbeider van de veldarbeid- brigade. Hun verdere werkdagen moeten in geld worden uitbetaald. Waar bij wijze van voorschot deze regeling reeds geschonden is, moet zij by de definitieve verdeeling worden hersteld. Bij het projecteeren van nieuwen bouw in de kolchozy mag van de kolchozy niet op geldeiyke by dragen gerekend wor den, die het voor de kolchozy vastgestelde ondeelbare fonds te boven gaan. EEN VERKIEZINGSREDE VAN HOOVER. Er was een uitgebreide ordedienst ingesteld in Maddison Square Garden te New York, waar Hoover de belangrykste verkiezingsrede hield van heel zijn tournée, voor een ènthou- siast gehoor van zeker 25.000 personen. Velen dezer Hoover-aanhangers droegen schitterende verkiezings-affiches en vlaggen maar in de onmiddellijke omgeving stonden ook groepen, die scheldwoorden aan het adres van Hoover richtten en borden droegen, waarop de verkiezing van Foster, den com- munistischen candidaat voor het president schap, den volke werd aanbevolen, Anderen droegen doeken, waarop allerlei slechts over Hoover's beleid te lezen stond, of waarop af schaffing van de drankwet werd geëischt. Alvorens zijn hotel te verlaten om zich naar Maddison Square te begeven, ontving Hoover eer deputatie van oi d-strijders, wien hy de verzekering gaf, dat het land hen. nim mer zou vergeten. In zyn rede pleitte Hoover voor de hand having van het door de republikeinsche re geering ingestelde stelsel van beschermende rechten. Het zou een domheid zyn, dit te vervsngen door de tarieven, welke de demo craten voorstelden. Men zou daarmede de oude beginselen prijsgeven, waaraan men zich sinds 150 jaar had gehouden en die de Vereenigde Staten hadden gemaakt tot een der belangrykste staten ter wereld. Sprekende over Roosevelt zeide Hoover, d*t diens program beteekende „stagnat-e in de bedrijfswereld". Teen Hoover zijn rede had geëindigd klon ken kreten „Wy willen Hoover Het ge drang dezer duizenden was zoodanig, dat vele personen kwetsuren opliepen. Ook Roosevelt heeft een groote rede ge houden en wel te Boston. Ook hy had een uit duizenden personen bestaand enthousiast gehoor. Hy beschuldigde de republikeinen den kie zers vrees in te boezemen, verklaarde zich /oor de werkweek van vijf dagen en onder steuning der werkloozen van staatswege. Hy besprak speciaal den strijd tegen de werkloosheid. Tevens beantwoordde hij de rede, die zijn tegencandidaat, president Zoo ver, te Indianapolis heeft gehouden, waarbij hy Hoover ervan beschuldigde hem valsch te hebben geciteerd. Roosevelt noemde zijr program ter bestrij ding der werkloosheid een urgent noodpro- gram, dat noodig was om hongersnood te voorkomen. Er dienden verschillende natio nale werken als de ontginning van bosschen, het aanleggen van waterwegen e.a. werken te worden uitgevoerd. Een systematisch en we tenschappelijk uitgewerkt productieplan zou in de toekomst uitbreiding der werkloosheid kunnen voorkomen. Als onderdeel van een plan tot systematische productieverdeeling zou de vyf-dxgen-week ingevoerd worden. Waar de verschillende gemeenten en de af- zonderlyke staten de werkloozen aan hun lot overlaten, diende de federale regeering ten slotte maatregelen te nemen om de werkloo zen te steunen. Ongelukken. Gisterenmiddag heeft te Doesburg een tragisch ongeluk plaats gehad. Aldaar woont de accountant en re serve-officier de heer M. met twee zyner kin deren, een jongetje van 12 jaar en een meisje van 5 jaar. Tijdens de afwezigheid van den vader gingen de kinderen in den tuin spe len. De jongen nam daarbij de legerrevolver van zijn vader benevens eenige patronen mee. Toen hy in den tuin de revolver wilde laden, ging .plotseling een schot af dat het meisje in den hals trof. Hevig bloedend liep het kind naar de slaapkamer. Het jongetje hielp zijn zusje nog in bed en maakte zelfs nog haar jurk aan den hals los, om daarna snel den dokter te waarschuwen. Toen deze kwam, bleek het meisje reeds door bloedver lies te zajn overleden. Op den Deventerweg te Zutfen is een 21-jarige slagersknecht in aanryding gekomen met een anderen wielrij der waardoor hy kwam te vallen. Daar hy op weg was naar het slachthuis had hy de noodige slagersmessen in een zijner zakken geborgen. Bij het vallen op de straat is een der messen hem in de rechterlies gedrongen. Drie doktoren verleenden de eerste hulp, waarna de ongelukkige naar een ziekenhuis te Zutfen is vervoerd. Het slachtoffer is een uur na het gebeurde overleden. Gisteren middag heeft een ernstig auto-ongeval plaats gehad op den Groene Kruisweg te Hoen- vliet. Een vrachtauto reed op het kruispunt tegen een van rechts komenden vrachtwagen beladen met hout, met het gevolg, dat beide auto's ernstig beschadigd werden. De in de cabines zittende personen kwamen met den schrik vrij. doch de beide mannen, die op het hout zaten, werden er af geslingerd. Een hunner kwam in een sloot terecht en werd ernstig gewond. Een 49-jarige juffrouw is in haar woning aan het Hobbemaplein te Amsterdam van de trap gevallen. Met een ernstige schedelfractuur werd ze opgenomen. In een ziekenhuis is de juffrouw eenigen tyd later overleden. Op den Breeweg te Vlaar- dinger-Ambacht geraakte een 42-jarige koop man uit Delft, met een met een paard be spannen kruidenierswagen in de sloot langs den weg, vermoedelyk doordat het paard schrok van een stilstaanden vrachtauto. Hierbij geraakte de bestuurder onder den wagen. Terstond trachtten de inzittenden van den vrachtauto den ongelukkige op het droge te helpen, hetgeen vry spoedig gelukte. Geruimen tyd is men toen bezig geweest, de levensgeesten nog op te wekken., echter zon der resultaat. Gisterenavond is op de Zekkenweg te Hoek van Holland een 68-jari- ge man aangereden door een 15-jarigen jon gen, die daar zonder licht op de fiets reed. De man werd ernstig gewond en is even la ter overleden. Een 14-jarige jongen uit Hilligersberg is op het Noordplein te Rotter dam met zijn fiets tegen een vrachtauto op gereden. Met een kaakfractuur en een her senschudding is hy in een ziekenhuis opge nomen, Smokkelaars gesnapt.— De douane-beambten van het district Kalden- kerken hebben op den weg naar Lobberich, die aan den eenen kant begrensd is door een hooge haag en aan den anderen kant door het Breeneler meer, wederom een goede vangst gedaan. zy sommeerden daar een dezer nachten een smokkelbende van zes man. Toen de smokkelaars zagen, dat zy niet meer konden ontsnappen, sprongen zy zonder zich te be denken met hun smokkelwaren in het Braye- ler meer. De beambten waren echter met schynwerpers uitgerust en konden zoo do en- OVERTUIGEN OF COMMANDEEREN Wanneer een kind zich verzet tegen den wil van zijn opvoeders, dan kan dat hieruit voort komen, dat hy meent, dat het gevraagde on redelijk is. In een dergelyk geval is het da plicht van deh opvoeder of de opvoedster om te trachten het kind te doen inzien, dat er niets onbillijks of onverstandigs in het ver zoek of in de opdracht is gelegen en dat het dus dwaasheid zou zijn zich er tegen te ver zetten. Als ik myn kinderen op een Zaterdagmid dag in het najaar nog wil laten genieten van de buitenlucht en daarom met hen een wan deling of een fietstochtje wil maken, dan be oog ik daarmede uitsluitend hun belang. Toch is de kans heel groot, dat ik op verzet zal stuiten, doordat zij op het moment, dat ik mijn voorstel doe, verdiept zijn in een of an dere bezigheid. Hoe prettig ik dat op zichzelf ook voor hen vind want vele kinderen kunnen zich niet zoodanig concentreeren, dat zy door hun werk geboeid zyn weet ik toch uit onder vinding, dat mijn kinderen in dezen tyd van het jaar hun neus niet buiten de deur krij gen, als ik hen er niet toe breng, ik weet hoe goed het voor hen is zich enkele uren per dag flink in de buitenlucht te bewegen. Ver der weet ik, dat zij er eenmaal toe ge bracht de wandeling of het fietstochtje bijna even prettig vinden als het werkje, waarin ik hen moet storen. Wat moet ik nu doen Ik begin met mijn voorstel té doen, zonder eon memorie van toelichting of een uitvoe rige aanbeveling, want dan verzetten ze zich zeker. Het gaat hun net als het my gaat, als 1 lar.d mij iets wil verkoopen biedt hij het me aan, het aan mijn beleefdheid overlatend of ik ja dan neen zal zeggen, dan overweeg ik rustig. Maar als hij zyn artikel met dui zend-en-een woorden aanbeveelt, ga ik de „voordeelige aanbieding" zeker wantrouwen. Ik stel dus de jongelui zonder meer voor er op uit te gaan. Tien tegen een, dat ik op be zwaren stuitzyn er enkele joorslaggevend voor mijn gevoel, dan maak ik een uitzonde ring, naar over de rest debatteer ik niet lang en al gauw geef ik zonder meer 't com mando „Jullie gaat mee, het U. goed voor je Als het goed is, moet dat bevel direct worden opgevolgd. Waimeer hierna nog lang wordt gesputterd en wanneer ik me opnieuw laat verleiden tot argumenteeren, dan is het m.i. mis. Er zyn van die gevallen, dat van den opvoeder of de opvoedster gevraagd wordt zonder verder overleg en met beslistheid den knoop door te hakken. Het is er mee als met een vergaderingde voorzitter doet goed de aanwezigen in de gelegenheid te stellen zich te uiten, maar op e^n gegeven oogenblik moet hy de discussies weten samen te vatten in een conclusie. Somm-ge opvoeder5 willen uit principe hun wil niet opleggen aan hun kinderen, zoolang deze zich nog niet overtuigd toonen zij ver spillen m.i. veel energie en veel tyd, beder ven de gezinsfeer en verzuimen rust te bren gen in het vaak onrustige gemoedsleven van het kind. Veel andere opvoeders blyven op kritieke oogenblikken met hun kinderen redekavelen, omdat zij zelf weifelen, maar vooral omdat zij niet over voldoende overwicht beschikken om hun wil als wet op te leggen. Ze zyn te wei nig autoriteit voor hun kind en dat is jam mer, want een kind heeft van tijd tot tyd het gezag nog zoo broodnoocjig. wy moeten voor hen durven zijn de dragers van het ge zag heel veel ouders doen daar in onzen tyd te vroeg afstand van. de alle bewegingen der smokkelaars volgen en gaven waarschuwingsschoten. Toen de smokkelaars het nuttelooze van hun vlucht inzagen, keerden zy dry f nat naar dén kant terug en werden daar door de beambten op gevangen. Er werd 76 pond tabak en 42 pond koffieboonen in beslag genomen, terwijl 300 pond smokkelwaren in het meer waren ach tergebleven. Het banditisme in Mand- s j o e r y e. Uit Mandsjoerije teruggekeerd, verklaarde de Japansche minister van oor log, dat de onderdrukking van het banditisme in Mandsjoerye niet minder dan 2 3 jaar zal duren en dat het te dien einde noodig is nog 5 Japansche divisies naar Mandsjoerye te zenden. Aardschokken in Grie kenland. Op het schiereiland Chal- cidice, dat den laatsten tyd door aardbevin gen ernstige schade heeft opgeloopen, zyn wederom krachtige aardschokken waargeno men, waardoor verscheidene huizen instort ten.'De bewoners vluchtten 'n angststemming naar buiten. De aardbeving deed zich voelen tot in Saloniki, waar de bewoners eveneens door een paniekv werden aangegrepen. De overheid doet haar uiterste best om de rust te handhaven en een paniek te voorkomen. Vermeerdering van het aantal paarden in Enge land. Naar een deskundige aan de „Sunday Express" heeft meegedeeld, worden er op de Britsche wegen thans 100.000 zware trekpaarden meer gebruikt dan vyf jaar ge leden. Dit is een direct gevolg van de toe neming van het verkeer over den weg met vrachtauto's. Het is nl. gebleken, dat voor korte afstanden en voor werk, waarby dik- wils gestopt moet worden, paardentractie goedkooper is dan motortractie. Zoo doen sleeperswagens dienst op de korte afstanden voor goederen, die met vrachtauto's of andere vervoermiddelen worden doorgezonden.De* vier groote spoorwegmaatschappyen gebrui ken alleen al 20.000 paarden, waarvan 18.000 ■/oor het ve< keer op den weg en 2000 voor het ge eren. In Marestreet, een der hoofd-

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 2