1000 WOENSDAG 500 300 25 EERSTE BLAD No.253 70e Jaargang Uitgave: Firma F. VAK DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt Dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS 11933- d van Skandi- wbuien in het JNEN t. v. Marseille Belawan an Dover v. Mombassa Calcutta Finisterre iet. te Suez ;fc. Ferim an Antw. v. Singapore te Londen ct. Perim te Marseille ►ct. Dakar Southampton v. Madeira t. te Barbados Perim Boulognq EK >er. i.oo Gramo- ng. 10.15 Too- oncert en gra uw. 3.00 Kin- 5.30 Concert, imofoonplaten. O.S.-berichten. Hoorspel. 9.45 0 Orkest. 10.30 Gramofoon- 8.00 Bijbelle- 00 Dameskoor, cert. 11.30 Or- ïramofoonpla- urtje. 6.00 Le- ifgestaan. 8.00 :ert. 10.15 Va«s Morgenwijding. 12.20 Orgel mof oonplaten. alen. 3.50 Con- nderuur. 6.20 jezingen. 8.20 :ert. 8.35 Con- uziek. 8.05 Gra- est. 7.40 Om- Kamermuziek. Concert. 2.20 7.20 Hobo- ,40 Zang. 9.25 rramofoonpla- 4.20 Concert. Orkest. 9.50 istconcert. 5.20 ital. 6.50 Gra- 0 Orkest. .20 en 6.20 en ordeonmuziek. :est. ,'t. 7.40 Lezing. 35 Berichten. KRACHT- ve krachtzen- zijn proefuit- Ook bestaat middernacht euwen zender r tal van om- t worden uit- uitzendingen >rden, zal ver- fstelling van e spoed be at .eeds in de programma's htzenders zul- NE EILAND. proefuitzen- van den Ier- nstreeks eind SGEN. van de Lï- isea wordt do aantal uitge- treven aan de kte belang- heden, 27 October. Dmpagnie" en 7 October. t Huwelijksval- stvergadering, van het ge- )ude Vriend- nale Christen iging. Film- r. Kinder- J9 October. ihthoorenden. >pend Vrijdag n 2.30—6 en VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames'50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct ledereregel meerl0et(max. lOregels). Bij3-maalplaatsing van l—5regelsfl.—,alles tegen vooruitbelaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen flitsen Stuurt Duitschland aan op internationale tweedracht? Wij vernamen van een Duitscher, wiens familie van geslacht op geslacht voor han delsdoeleinden in de Scandinavische landen gereisd heeft, dat in de laatste twee weken méér afgebroken is dan in de vroegere gene raties is opgebouwd. De pro-Duitsche stem ming, in Zweden bijv., is geheel gewijzigd en men begint ook daar zich hoe Jangei* hoe meer Engelsch te oriënteeren. De Britsche kroonprins heeft van die stemming gebruik gemaakttijdens zijn verblijf in Zweden heeft hij bij de enkele gelegenheden, die hem daar geb,oden waren, den nadruk op de Britsche goederen gelegd, zoodat men nu ook meer de leuze gaat hooren„Koopt Engel- sche goederen Wat heeft Von Papen hiermede voor Is do Duitscher zoo bekrompen van inzicht, dat hij de veranderende stemming in bijna alle landen, die groote afnemers van Duitsche goederen waren, niet bemerkt? Denkt hij, dat men zal slikken, wat Berlijn propageert Wij kunnen het ons niet indenken, dat een dergelijke mentaliteit zou kunnen bestaan en dat de Duitschers, die toch overal penetree- ren, .niet precies zouden weten, hoe men er over hun actie denkt. Trouwens zij weten het, want niet lang geleden is er een ver trouwelijke circulaire van het Duitsche con sulaat uit gezonden met een vragenlijst be treffende de toen hangende boycotbeweging. Wanneer men zich niet schroomt om de tgeheele wereld tegen zich te krijgen, dan jlmoet men öf zeer sterk staan, óf men is be zig een noodsprong te doen teneinde andere gevaren te bezweren. Het is dan de politiek van de bekende kat, die in nood rare spron gen maakt. Staat Duitschland sterk, dan zullen wij hebben af te wachten, hoe Frank rijk, de grootste tegenstander, op de doelbe wuste daden van Berlijn zal reageeren. Is het een Duitsche noodsprong, dan hebben wij af te wachten, of die noodsprong de komen de moeilijkheden kan ondervangen. Dan zul len wy tevens weten, tegen welke gebeurte nissen de Germanen zich aan het bescher men zyn. In dit verband is het typeerend te zien, v/elke maatregelen de Franschen genomen zouden willen zien. Sommigen eischen, dat de saldi, welke aan Duitschland moeten be taald worden voor geleverde goederen, zullen worden geblokkeerd en dat deze geblokkeer de bedragen zullen dienen om de Fransche particuliere vorderingen, welke onder de Stillhalte-overeenkomst vallen, te vereffe nen. Anderen willen deze richting ook uit, maar zij zijn milder in hun eischen en wen- schen daartoe slechts een bepaald percen tage te bestemmen. Toch zijn deze uitlatin gen typeerend voor het feit, dat ook Frank rijk zich schrap zal gaan zetten, wanneer de Duitschers te veel gaan vragen. Zonder Emii Ludwig, den bekenden schrij ver, te veel naar voren te brengen is het toch opmerkelijk, dat ook deze kenner van toe standen de internationale verhoudingen zeer somber inziet en dat hij vermeent, dat „men" te weinig realiseert, hoe ernstig de I internationale situatie eigenlijk wel is. Wij hebben in die richting steeds gewaar- j schuwd voor een té groot optimisme en op I het moment waarschuwen wij nogmaals. Er J "is een groote hoeveelheid buskruit opgesta- Jpeld en alom zijn brandende lonten. Hét eenige, wat de leidende staatslieden nog af houdt om die lonten voor het vreeselijke ver- nielingsdoel te bestemmen, is de algemeene oorlogsschuwheid, een schuwheid, die wij niet genoeg kunnen waardeeren. Hadden deze feiten plaats gevonden in de jaren vóór 1914, dan hadden wy geen enkelen vredesdag meer gekend. Nederland, als klein land, kan helaas niets doen om de komende verdwazing binnen perken te houden. Wij moeten afwachten en paraat zijn. Wij moeten ons zoowel instellen op vrede als op oorlog en in beide gevallen nagaan, wat wij hebben te doen om ons economisch te kunnen verdedigen. Wanneer opnieuw de handelswegen zouden worden geblokkeerd, dan zullen wij heel wat sterker staan als in 1914 het geval was. Wij hebben een krachtig vergroot tarwe-areaaf, wij heb ben onze rogge uitgebreid, wij hebben een té grooten vee- en varkensstapel, wij zwemmen in de melk en in de boter en wjj hebben steenkolen genoeg om ons te kunnen bedrui pen. Wij moeten echter nieuwe afzetgebieden zoeken en wij moeten trachten met Enge land tot een regeling te komen, di? misschien minder voordeelen oplevert als in vroegere jaren het geval was, maar waarbij wij ten minste eenige zekerheid verkrijgen ten op zichte van de hoeveelheden, die wij naar Engeland zullen kunnen en mogen expor teeren. Doch ook hier zou eenzijdigheid een fout zijn. Wanneer Engeland van ons goe deren wil betrekken, dan moeten wij ook onzen sterk terugloopenden import van En- gelsche goederen weer op peil brengen en daartoe zijn onderhandelingen in Londen noodzakelijk, als tegenwicht tegen de Duit sche economische agressie. Mej. E. D. van den Broecke f De courant heeft ons bericht gebracht van het overlijden, op 64-jarigen leeftijd, van mej. Van den Broecke, stichtster van het zeehos pitium „Zonneveld" te Oostkapelle. Tijdens haar leven was deze bescheiden, sympathieke vrouw wars van alle eerbetoon, zocht zij nooit zichzelve. Nu zij, na een zwaar lijden, is heengegaan, voel ik het als een plicht om aan de vergetelheid te onttrekken alles wat zy gedaan heeft voor de jeugd, meer in liet bijzonder voor de Vlissingsche jeugd. Gedu rende vele jaren vormden onze kinderen het grootste gedeelte - van de bevolking har er stichting. Sedert 1915 zijn bijna 200 Vlissing sche kinderen in Zonneveld verpleegd ge worden, gedurende minstens 3, zeer vaak ge durende 8 maanden. (In 1929, toen zij haar stichting ten geschenke gaf aan de Provin ciale Vereeniging tot Bestrijding der Tuber culose, werd de zomer- en winterverpleglng ingevoerd)Bij zeer vele kinderen is daardoor een beginnend of zelfs reeds meer gevorderd tuberculeus lijden tot staan gebracht, is halt geboden aan een ziekte, die velen van hen ten grave zou. hebben gebracht. Twintig jaren lang heeft mej. Van den Broecke voor en te midden vail hare patiëntjes geleefd. Nooit werd vergeefs een beroep op hare gulheid en hulpvaardigheid gedaan als een reeds bezet zijn der inrichting of financieele moeilijkheden een dringend gewenschte opname in den weg stonden. In 1919 werd door haar zelfs een vrijbed voor de Vlissingsche patiëntjes ter beschikking gesteld. De tuberculosebestrijding in Zeeland, in haren besten vorm, en de naam Van den Broecke zullen steeds nauw aan elkander verbonden blijven. Als morgen de groeve zich boven deze no bele vrouw zal sluiten, zullen de gedachten van vele ouders uitgaan naar haar, die zoo veel voor hunne kinderen deed. A. P. SMITT. De Zeeuwsche luchtlijn in 1933. Naar de „Midd. Crt." van hedenavond meldt, zal het K.L.M.-vliegtuig dat aan staanden Zaterdagavond op het vliegveld Vlissingen arriveert, direct na de landing doorvliegen naar het vliegveld Le Zoute, teneinde daar af te halen de heeren Cavens, directeur van de Comp. Immobilière Le Zoute, Maertens, voorzitter van het Syndi- cat d'Initiative aldaar, burgemeester De- smit van Knocke welbekend als enthou siast bevorderaar van de belangen zijner badplaats en waarschijnlijk nog een ver tegenwoordiger van de „Sabena". Op Walcheren teruggekomen zullen deze heeren deelnemen aan een voorloopige be spreking met enkele Zeeuwsche belangheb benden en belangstellenden in onze luchtlijn de "burgemeesters Van Woelderen en jhr. Roëll en verder de heeren Cock en Van den Broek van Schouwen-Duiveland, Waller, Van Raalte, Smits, Smeding en Stofkoper van Walcheren tezamen met enkele heeren van de K. L. M. Wij vertrouwen, dat een en ander zal mo gen leiden tot uitvoerbare plannen en voor stellen, welke de Zeeuwsche luchtlijn, in 1S32 reeds zoo geslaagd, voor 1933 zullen kunnen bestendigen en uitbreiden, wellicht naar frequentie en route beide I Christelijke Vereeniging voor Jonge Mannen Gistehrenavond hield de Chr. Vereen, voor Jonge Mannen, afdeeling van het Ned. Jon- gelings Verbond, in haar gebouw Noord straat 34, haar 73e jaarvergadering. Na ope ning door den voorzitter werden de jaarver slagen van den secretaris en penningmees ter uitgebracht, die getuigden van een op gewekt vereenigingsleven. Naast de verschillende zangnummers en declamatie van den heer J. L. Hamelink uit Ter Neuzen, werd een onderwerp geleverd door den beer A. H. le Feber over „De C. J. M. V. een maatschappelijk verschijnsel". Spreker begon met te wijzen op het wezen der vereeniging. Hoezeer religieuze arbeid bij haar op den voorgrond staat, nam zij onder haar werkzaamheden allerlei anderen arbeid op, die niets anders bedoelt dan het verkrijgen van algemeene maatschappelijke ontwikkeling. Haar religieuse arbeid was daaraan voor een niet onbelangrijk deel dienstbaar. Hoe sterk ook de openbarings vormen in de huidige samenleving veran derd zijn, de C.J.M.V. is,gebleven een maat schappelijk verschijnsel., Zij moet geven naast stichting, oefening en ontspanning. Haar taak is dus niet zoozeer te waken over Chr. jongemannen, dan wel een arbeid van waakzaamheid, zorg en liefde uit te oefenen onder alle jongemannen, zonder onderscheid van kleur of rang. In iedere plaats zal de C.J.M.V. zich dienen aan te passen aan de voor haar bestaande behoeften. Vooral in onzen tijd, nu het leven zich al meer verma- terialiseert, komt de C.J.M.V. voor moeilijke problemen to" staan, die zij echter met alle kracht zal trachten te overwinnen. De C.J. M.V. is echter in drie kwart eeuw van haar bestaan met haar tijd meegegaan en aan de eischen die haar gesteld werden, heeft zij steeds kunnen voldoen, want juist door haar maatschappelijk verschijnsel heeft zij zich te bemoeien met de maatschappelijke be hoeften harer leden, hetgeen voor velen reeds een zegen is geweest. Juist door de maatschappelijke daden hebben velen inge zien dat Christen zijn niet beteekent het volgen van een eenzelvig religieus doel, maar dat ook de Christen en zoo ook de Christen jongeman een open oog heeft voor alles wat rondom hem gebeurt. Met een woord van opwekking tot het steunen van het werk der C.J.M.V. besloot de inleider zijn keurige uiteenzetting. Na nog eenigen ijd gezellig bijeen te zyn geweest, sloot de voorzitter deze vergadering met dankzegging. A. G. O. Het bestuur verzoekt ons de aandacht te willen vestigen op den door deze vereeniging te geven tooneelavond op Woensdag 2 No vember ten 8.15 uur in het Concertgebouw. Het Centraal-Tooneel, door zijn succesvol optreden in het vorig seizoen reeds bij de leden geïntroduceerd, voert op„Twee ge lukkige harten", blijspel in 3 bedrijven van Paul Frank en Ludwig Hirsehfeld, met Louis de Bree in de hoofdrol. De derde avond is vastgesteld op 15 De cember Lezing van dr. N. G. N. van der Sleen. P. T. en T. Met ingang van 1 November a.s. is de bu reelambtenaar le klasse bij den telegraaf- en telefoondienst C. H. Smits, vroeger te Vlissingen werkzaam, van Arnhem verplaatst naar het districtsbureel van den telefoon dienst te Breda. Met ingang van 5 November a.s. wordt de besteller bij den post- en telegraafdienst L. J. H. Seelen verplaatst van het post- en te legraafkantoor te Vlissingen naar het post kantoor te Tilburg. Aan den grond gevareik. Maandagavond ongeveer 10 uur is de Ne- derlandsche motorschoener „La Meuse", ko mende van Antwerpen, en geladen met 200 ton aardappelen, aan den grond gevaren in Everingen tusschen Ellewoutsdyk en Baar land. Het schip heeft getracht gisterenmor gen bij hoog water op eigen kracht vlot te komen,hetgeen echter niet is gelukt. Er zijn gisterenmiddag eenige sleepbooten en een bergingsvaartuig ter assistentie uitgevaren, doch konden niets uitrichten, daar het schip bij laag water geheel droog op de plaat zat. De schoener is later zonder assistentie vlot gekomen en daarna hier op de haven geko men. MIDDELBURG Bezoek minister van defensie. De minister van defensie, dr. L. N. Deckers, heeft heden een bezoek aan Middelburg ge bracht. Hij bezichtigde de militaire gebouwen. Dit bezoek staat mogelijk ook in verband met de plannen tot opheffing van het gar nizoen. Een onderscheiding. Bij Kon. besluit is de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, toegekend aan J. W. L. H. van Karssen, adjunct-commies ter gemeente-secretarie te Middelburg. OOST- EN WEST-SOUBURG Gemeenteraad. De gemeenteraad houdt hedenavond 8 uur een vergadering. Op de agenda komen de volgende punten voor Aanbieding gemeentebegrooting voor 1S33jaarwedde-regeling wethouders en ambtenaar van den burgerlijken stand en geldleening. GOES Het Gasthuistekort. Men zal zich herinneren, dat enkele maan den geleden het Bureau der Vereeniging van Ned. Gemeenten een rapport uitbracht over het beleid van het bestuur van het Gasthuis te Goes, dat allesbehalve gunstig luidde. In vrij krasse en sterke bewoordingen werd dit beleid gelaakt. Thans heeft het Gasthuisbestuur, nadat inmiddels met Burg. en Weth. is geconfe reerd, een memorie van antwoord op boven bedoeld rapport ingezonden, waarin het een verdediging van zijn beleid geeft. Vooraf merkt het op, dat het meende zijn meening over het rapport te moeten ach terhouden tot'met Burg. en Weth. was ge confereerd. Het bestuur betreurt het zeer, dat deze conferentie eerst op 22 September plaats had. Het was het bestuur aangenaam toen te vernemen, dat uitdrukkingen als misleiding en grove nalatigheid door Burg. en Weth. werden afgekeurd. Het bestuur heeft toen opgemerkt, dat het zijn misnoe gen heeft opgewekt, dat deze mededeeling zoo laat kwam. Het bestuur betoogt, dat het Gasthuis overeenkomstig art. 21a der Armenwet valt onder gemeente-instellingen door de burger lijke overheid geregeld en door haar of van harentwege bestuurd. Het Gasthuis is dus evenals het Burgerlijk Armbestuur een ge meente-instelling. Het Gasthuisbestuur be stuurt deze rechtpersoon dus voor de ge meente als daartoe door haar aangesteld. De fondsen zijn eigendom van de rechtsper soon, doch de revenuen zijn ter beschikking van de gemeente voor het doel van de in stelling, een tekort bij de exploitatie komt voor rekening van de gemeente. Het bestuur acht art. 26 der Armenwet niet toepasselijk, want afgescheiden van het feit, dat geen grove nalatigheid aanwezig is en geen handelingen in strijd met de Armen wet gepleegd zijn, kan niet worden gezegd, dat schade toegebracht is. Wanneer men de data van indiening der stukken door het bestuur vergelijkt met de data van de vaststelling van de stukken, waaruit cijfers moesten worden overgeno men, dan ziet men meestal een tijdsverloop van twee maanden. Wijst dit op grove nala tigheid Ook wordt aangetoond, dat de inrichting van de begrooting juist geschiedde overeen komstig een wenk van Burg. en Weth. Verder wordt opgemerkt, dat de accoun tantscontrole meestal vier maal per jaar geschiedde door het Centraal Bureau voor verificatie en financieele adviezen der ver eeniging van Ned. Gemeenten- Een onderzoek door deskundigen naar de exploitatie van het ziekenhuis schuwt het bestuur in het geheel niet en zou het zelfs toejuichen. De voedingsprijs met het zieken huis te Middelburg verschilt met dien te Goes slechts 4 cent per dag. De algemeene verpleegprys derde klas be draagt te Goes 4.34, te Middelburg 6.74, te Wormerveer 6.64, te Beverwijk 5.14 en te Enschedé 5.18. BRESKENS Gemeenteraad. Vrijdagmiddag komt de raad der gemeente Breskens in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling1. Opening. 2. Notulen. 3 Ingekomen stukken en mededee- lingen. 4. Jaarwedden wethouders en ambte naren van den burgerlijken stand. In de vo rige vergadering staakten de stemmen over het voorstel van Burg. en Weth. om op de jaarwedden van deze titularissen 3 te kor ten. 5. Hondenbelasting (bezwaarschrift). 6. Subsidieering „Scheldestroom". Voorgesteld wordt op d- aanvraag om subsidie afwijzend te beschikken. 7. Werkverschaffing. 8. Be grooting 1932. 9. Begrooting 1933. 10. Rond vraag en sluiting. Werkverschaffing. De minister heeft aan den gemeenteraad te Breskens medegedeeld, aan de regeling der werkverschaffing van 16 Augustus 1932 zijn goedkeuring niet te kunnen hechten, hetgeen beteekent, dat haar toepassing derving der rijkssubsidie meebrengt. Dit nu achten Burg. en Weth. niet in het belang der gomeente en zij hebben dan ook met den adjunct-inspec teur voor de werkverschaffing te Goes nader overleg gepleegd. Hierbij is gebleken, dat het rijk alleen subsidieert, als de beslissing om trent toelating en arbeidsvoorwaarden bij den minister ligt, zij het dan ook, dat over ieder geval B1irg. en Weth. hun advies moeten ge ven. De bezwaren, die er uit gemeentelijk oogpunt aangevoerd kunnen worden tegen een dergelijke regeling, zijn naar de meening van Burg. en Weth. niet overwegend. Het spreekt voorts vanzelf, dat zij bij hun advie zen rekening zullen houden met hetgeen de raad, blijkens de door hen; vastgestelde rege- Waar zóó n bord staat, kijk daar dubbel uit! Daar is een gevaarlijke wegkruising - en U weet het: Rechts gaat vóór ling, als wenschelijk oordeelt. Echter kan de minister zich niet vereanigen met den kinder toeslag. Vermoedelijk zal een dagloon van 2.50 gegeven worden en door kortere of langere tewerkstelling eenige differentiatie mogelijk zijn. Mocht deze regeling niet aan de verwacht tingen voldoen, dan kan nog steeds besloten worden af te zien van de rijkssubsidie. OOSTBURG. Bond van Bedrijfsautohouders. In het café „de Buitenlust" te Oostburg hield het bestuur van de afdeeling Zeeland van den Bond van Bedrijfsautohouders In Nederland, Maandagavond een propaganda- avond, die door een dertigtal autohouders uit verschillende gemeenten werd bijgewoond. Het is wel jammer, dat slechts zoo weinigen van de gelegenheid gebruik maakten, om eens een goeden kijk te krijgen op het doel en streven van dezen bond, hetwelk op zeer duidelijke en populaire wijze werd uiteen gezet door den heer Poolman uit Arnhem, lid van het hoofdbestuur van den bond. Spreker herinnerde aan de oprichting in het jaar 1918, toen de auto nog zoo verbazend impopulair was, dat men zei„daar heb je weer zoo'n stinkding" of „wat doen toch die stinkende dingen langs den weg?" Met een lid of 12, 13 had de oprichting plaats en th&ns telt de bond duizenden en nog eens duizenden leden en is hij een lichaam gewor den, waarmede men rekening houdt. De tijd met de massa noodige papieren is voorbij, toen elke provincie en als het ware elke ge meente hare eischen stelde. Spr. legt de in nerlijke organisatie uiteen, toont aan, dat men niet meer buiten den auto kan, dat deze geweldig ingrijpt in het zakenleven. De bond heeft zijn raadgevers op allerlei gebied in genieurs, rechtskundigen enz. Op het platte land, zoowel als in de steden ziet men, in weerwil van den crisistijd, 'n geweldigen voor uitgang met den auto, immers hij is een nut tig en noodzakelijk instrument. Spreker wijst op verschillende verbeterin gen, ook al door den invloed van den bond verkregen. De heer W. de Smit merkte op, dat het werkelijk met de paperassen nog niet veel minder was en meende, dat de bond hier nog wel vereenvoudiging bekomen kan ook het rijbewijs om de 2 jaar vernieuwen, welk nut heeft dat? Inleider deelde mede, hoe de zaak der trip tieken op het oogenblik staatin weerwili van de vele moeiten, die de bond in dit op zicht zich heeft getroost, wil de minister dit vooralsnog niet loslatenmen doet op het oogenblik veel moeite de triptieken eraf te krygen, maar dit is internationaal en dus; moeilijk te bewerken. De heer Sturm van Hoofdplaat, vestigde de aandacht op de wenschelijkheid om over het onderhoud der tertiaire wegen overleg te plegen met de polderbesturen, waarop de in leider antwoordde, dat op 52 plaatsen in den lande dergelijke vergaderingen gehouden zdjn, met de genoodigde polderbesturen. Op die vergaderingen is een motie aangenomen, waarbij de minister is uitgenoodigd 75 mil- lioen te leenen voor de wegen, om vlugger te kunnen afwerken en dan vooral ook de ter tiaire wegen daarvan te doen profiteeren. De minister beeft het afgewezen, daar een der gelijke leening in den tegenwoordigen tijd niet gerechtvaardigd wordt. Spreker hield daarna een beschouwing over primaire, secundaire en tertiaire wegen deze laatsten worden'het meeste gebruikt en er wordt het minste aan gedaan. De aandacht werd verder gevestigd op het gevaarlijke van het rijwielpad van Breskens naar de Belgi-. sche grens, dat geheel ontbreekt op verschil lende gedeelten van den weg, met name daaij waar de weg geasfalteerd is; dit is zeef

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1