500 300 25 CHIEF WHIP k 15 OCTOBER EERSTE BLAD Plaatselijk Crisis-Comité Heeren, volgt mijn raad! No.244: 70e Jaargang- 1932 ;rs 'li UitgaveFirma F. VAN DE VELDE jr., Walslraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS Rookt voortaan CHIEF WHIP Kwaliteit en smaak zijn vast 'n openbaring voor U en wat enorm belangrijk is t is de beste sigaret voor Uw gezondheid virginia Ook met kurk mondstuk ct. >.20 ct. ct. ct. ct. i I VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. ledereregel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij3-maal plaatsing van 1—5regels fl.—.alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 4 bladen He'den werden door ons volgende giften ontvangen Gedeelte Politie-per- soneel Leerl. Christ. U.L.O.- school - Gedeelte pers. Brou werij „de Meiboom" - Leerllingen Openbare U.L.O.-school - N. N. N- Vorige opgave de 2.— - 2.50 - 1.42 - 2.50 - 5.— - 3850.06 Totaal ƒ3863.48 Het giro-nummer van het Plaatselijk CrisiSrComité is 195800. A. G. O. Trio Hoogenbergh. Concertgebouw. Het was een sympathieke daad van deze vereeniging dit trio, met mr. P. H. M. Hoo genbergh aan de piano, den violist Herman van der Vegt en den cellist Gerard Haft, 't welk dit voorjaar in Britannia heeft ge concerteerd en daarbij aangename indrukken vestigde, met een kamermuziekavond vo)r haar leden te laten optreden. Aan eenheid in samenwerking heeft dit ensemble ongetwijfeld gewonnen. Het zorgde deze maal voor een vertolking van Brahms, Lotti en Beethoven, welke op een dergelijk peil stond, dat de totaal-indruk uitstekend was. Van der Vegt en Haft toonden zich be kwame, muzikaal-voelende axtisten, die mét den pianist een voortreffelijk ensemble vor men, al maakte het klavier zich in den aan vang niet altijd ondergeschikt aan de eenheid van het geheel. Dan voelden we meer den pianist Brahms, dan den componist van een trio. Niettemin groote lof voor de drie spelers, die in het Scherzo en Adagio van Brahms' op. 8 op z'n best waren en elke gemoedsbe weging, elke ontroering, elke uiting van harts tochtelijke romantiek deden ondergaan. Dat dit trio ook nu weer de oude schat kamers ontsloten had en een sonate (oor spronkelijke beteekenisinstrumentaal stuk) van Lotti ten gehoore bracht, juichen we ten zeerste toe. We dachten onwillekeurig aan Handel, t Was wel een zoete herinnering aan dien tijdgenoot. Na de pauze het prachtige groote trio op. 97 in Bes gr. t. van Beethoven, dat tot zijn beste werken behoort. Dit verheven werk schonk den musici opnieuw gelegenheid om hun bijzondere hoedanigheden te toonen; geluk, vreugde, tintelend leven en hoop voer den met een steeds grootere climax in een uitgelaten vreugderoes naar het slot. De bijvalsbetuigingen, der talrijke toehoor ders, welke den uitvoerders, soms zelfs na een onderdeel van een trio ten deel vielen, waren alleszins verdiend. Ook de stoelen lieten zich niet onbetuigd Doch dat was overbodig O. Afscheid stationschef. Heden, de laatste dag, waarop de heer Hartman, stationschef alhier in werkelijken dienst is, nam het ambtenaren-personeel af scheid van den scheldenden chef en zijn echtgenoote. In tegenwoordigheid van alle ambtenaren dankte de heer Koppen, chef- oommies in hartelijke woorden voor de aan gename samenwerking gedurende de jaren, dat de heer Hartman met de leiding van het station Vlissingen was belast. Hij sprak den wensch uit, dat de heer Hartman en zijn echtgenoote nog vele en gelukkige jaren mo gen zijn beschoren en dat hij nog vaak aan den prettigen omgang te Vlissingen zal wor den herinnerd. Het moge in Vlissingen vaak hebben ge stormd, gelukkig prees hij het, dat dit in de verhouding tot het personeel niet het geval ia geweest. Als heinnering bood het ambtenaren-perso neel den heer Hartman een ets in lijst aan, voorstellende den St. Jacobstoren. Mevr. Hartman nam een bloemenhulde in ontvangst. De heer Hartman betuigde zijn dank voor de tot hem gesproken woorden en zeide d° ARDATH LONDON y aangenaamste herinneringen van Vlissingen en zijn personeel mede te nerruen. Tot slot werden allen op de gevoelige plaat gebracht. 25-Jarige dienst jubttes» Heden had de herdenking plaats van het 25-jarig dienstjubileum van 4 leden van het personeel der gasfabriek alhier, nl. van den heer I. van Bel, ambtenaar aan genoemds fabriek, L. Blaas, stoker, J. Moens, stoker en W. Catsman, meteropnemer. Om 11 uur kwam het geheele personeel op het fabriekskantoor bijeen. De directeur richtte het woord tot de verschillende jubi larissen en bood hun namens de Maat schappij, de Imperial Continental Gas Asso ciation te Londen, de zilveren medaille voor 25 jaren trouwen dienst, met diploma bene vens een geschenk in enveloppe aan, terwijl hun dames bloemen werden aangeboden. Als persoonlijk blijk van waardeering schonk de heer Van der Jagt den heer Van Bel een fraai rookstel voorzien van schemer lamp, terwijl ook de overige jubilarissen een mooi rookstel ontvingen. Vervolgens werd de heer Van Bel namens de collega's door den heer Abrahamse geluk gewenscht en hem hierbij een mooie club fauteuil aangeboden. Daarna nam de heer W. A. de Boo van Uyen het woord en bood, namens het fa- briekspersoneel, den heer Blaas een tafel, den heer Moens een klok en den heer Cats man een stoel aan. Nadat door de verschillende jubilarissen woorden van dank waren gebracht aan den directeur, ambtenaren en werklieden voor deze hulde, werd deze plechtigheid met een uurtje van gezellig samenzijn besloten. Alhambra-Theater. Mijn vrouw, de avonturierster. Mammy Al Jonson. Kathe von Nagy is een schat. Ze trouwt een bankbediende, uit liefde en onder het motto „Zum Glück gehören zwei, mein Kind, Und das bist Du und ich. Wenn 's hoch kommt, sindes drei, mein Kind, Der Mond und Du und ich." Het avontuur, dat zij hier onderneemt, moge gewaagd zijn (voor eventueele, onbe zonnen navolging in de werkelijkheid des levens gladweg hopeloos zijn) ....het is haar charme, waardoor zij het tot een happy end kan voeren. De zoo jonge gade van een kleinen bank bediende, die slecht gesalarieerd is, wil met alle macht hooger op. Haar brandend ver langen naar luxe en overdaad, drijft haar man er toe er zijn veel vrouwen, die man nen weten te drijven intrek te nemen in een suite van een prachtig hotel. Zoodra de bank dit gewaar wordt, krijgt het kassiertje ontslag. Tot reddelooze ondergang zou deze jeug dige onbezonnenheid voeren, indien het echtpaar in het luxueuze hotel niet een ze keren Silbermann ontmoette. En deze Silr kermann weet zoovéél speculaties te volvoe ren, dat het lieve vrouwtje rijk en geauto-d uit het hotel kan vertrekken, al heeft ook haar man alles gedaan,, wat hij kon om de Hochstapelarei te doeii mislukken. Want Heinz Rühmann is in deze vermakelijke film vol verwikkelingen, die van de eene verras sing in de andere duikelt, een veel geplaagd mannetje zonder fantasie, die tureluursch wordt van de fantasiën van zijn vrouwtje. Ook Fritz Grünbaum is een voortreffelijk acteurtje en een geestige komiek. Een staf van uitmuntende spelers sluit zich bij dit trio aan, zoodat tot de laatste scène van het amusante geval de spanning bewaard blijft. Het is weer al lang geleden, dat iedereen zich opmaakte om de eerste sprekende film te gaan hooren. Toen beleefde Al Jolson met zijn sentimenteel gesunnyboy een ge weldig succes. Welk een evolutie heeft sinds dien de sprekende film ondergaan. Wie van Al Jolson en zijn liedjes houdt, kan van de film „Mammy" genieten. De groot opgezette, gekleurde tooneelen bieden ruimschoots gelegenheid. Als acteur is de bekende zanger er op vooruit gegaan. Bijzonder aardig is het Nederlandsch jour naal. Allereerst de plechtige, symbolische opening der Staten-Generaal door H. M. de Koningin. De oude Ridderzaal, het Oude "Wilhelmus en het geliefde Oranje, hoe mooi geeft de sprekende film dit weer. Dan een keurig partijtje tennis, gevolgd door de ope ning van het moderne stadhuis te Katwijk door onze charmante Prinses Juliana. De meer dan geestdriftige ontvangst van Mau rice Chevalier te Amsterdam tenslotte wordt gevolgd door een schitterend proefje van de muzikaliteit van het Duitsche volk. Luxor-theater. De jacht naar goud. Ruwe zeden van het Noorden. In de zeer varieerende journalen Maurice Chevalier te Volendam en Martha Eggertli te Scheveningen. Vervolgens een spannende twee-acter „In de val geloopen". Daarna het eerste hoofdnummer, waarin de wegens moord uit de stad gevluchte bendeleider KecL ge Darvos (William Boyd) met zijn aanhang in een kleine plaats in het Westen een goud ader ontgint en een ware terreur voert. De buitenwereld blijft onkundig van deze gebeur lijkheden, tot op zekeren dag een der inwo ners er in slaagt te ontvluchten en den cow boy Brad Farley (Richard Arlen) te waar schuwen. Hevige gevechten en achtervolgin gen in de woeste bergen voeren de spanning ten top. Een kudde wilde paarden doet de bandieten een goed heenkomen zoeken. Far ley blijft in een geweldige worsteling met den bendeleider overwinnaar en oogst speciale dankbaarheid van Sue Vancey (Mary Brian) op wier eigendommen het goud ontdekt was. Een Paramount, waarin we spel en regie be wonderen, al is het gegeven typisch Ameri- kaansch. De tweede hoofdfilm Is in haar soort een pracht exemplaar. Uitstekend gespeeld en ge- regisseerd en boeiend van het begin tot eind, al vaart dikwerf een huivering door de leden. Als ooit een titel juist gekozen is, dan is het nu. Want het gaat er inderdaad ruw naar toe, Seth Lan, de tyrannieke visscher is een bruut en blijft dit zelfs als hij niet meer loopen kan. Zijn uitbeelding van deze figuur is on berispelijk. Verschillende sensationeele ge beurtenissen volgen elkander op en culminee- ren in een geweldigen storm, waarbij een schuit op drift slaat en de half-lamme, vast gebonden in een boot, zijn vrouw van dat vaartuig wil afhalen. De boot slaat om en Seth is niet meer. Zijn zoon redt de vrouw en heeft ze daarmede verworven ook.-Walter Huston, Kent Douglas en Helen Chandler vertolken de hoofdrollen in deze rolprent, welke niet nalaat diepen indruk te maken. Een program, voor de liefhebbers, om van te smullen I Openbare voordracht Theosofische Vereeniging. Voor de Hermes-Loge der Theosofische Vereeniging alhier zal a.s. Woensdag in de Doopsgezinde kerk optreden de heer J Kruisheer, algemeen secretaris der Theosofi sche Vereeniging, Nederlandsche afdeeling Tot onderwerp is gekozen Levens-idealen en Levens-inspiratie. Moge de heer Kruisheer al voor Vlissingen een onbekende zijn, in het centrum des lands is hij dat zeker niet, want reeds verscheidene jaren heeft hij in talrijke plaatsen het pu bliek geboeid met zijn goed gedocumenteerde voordrachten, die blijk gaven van diep na denken en ernstige bestudeering van de le vensvraagstukken. Ook in Indië, waar de heer Kruisheer vele jaren het ambt van al gemeen secretaris vervulde, heeft hij zijn sporen verdiend. Het is dus te verwachten, dat velen van de gelegenheid, den heer Kruisheer te hooren, zullen gebruik maken. Wij verwijzen tevens naar achterstaande advertentie, waarin de Hermes-Loge mede deelt, dat haar ruim voorziene bibliotheek, Kasteelstraat 53huis, iederen Maandagavond van 79 uur geopend is. Op deze bibliotheek avonden zijn steeds enkele bestuursleden aanwezig, om inlichtingen te verschaffen. Voorts zullen ook dezen winter voor hen, die zoeken naar een juiste wereld- en levens beschouwing, kostelooze cursussen worden gehouden (voor eerstbeginnenden zoowel als meergevorderden). Voor deelname kan men zich opgeven aan voormeld adres. Lezing over psychologie. Prof. R. Casimir zal Vrijdag 21 October in de kerk van de Doopsgezinde gemeente alhier een lezing houden, waarin de psycho logische gronden van het streven naar macht en de zakelijkheid zullen worden behandeld. Wij vestigen de aandacht op de advertentie in dit blad. Ned. Christen Vrouwenbond, De Ned. Christ. Vrouwenbond houdt Don derdag 20 October, des avonds 8 uur, een openbare vergadering in het Militair Tehuis Als spreker zal optreden de heer A. Schout met het onderwerp„Willem de Zwijger", Invoer van huishoudgoecL. Men verzoekt ons er de aandacht van be langhebbenden op te vestigen, dat zij die voor invoer van kousen en sokken, tapijtgoed enz., katoenen naai- en rijggarens, tafel- en ser vetgoed en ander huishoudgo\d enz., een toe wijzing wenschen te ontvangen, hun aanvra gen daartoe uiterlijk twee maanden na dato der afkondiging van het betreffende Kon. besluit bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken op aldaar verkrijgbaar gestelde for* muiieren moeten indienen. Waar het bedoelde Kon. besluit 26 Augus tus jl. werd afgekondigd, is de uiterste ter mijn van indiening der aanvragen 26 Octo ber a.s. KOUDEKERKE Gevonden voorwerpen. Bij de politie te Koudekerke zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een rijwiel met lantaarn, waarvan de herkomst onbekend is. ST. LAURENS. Door den Commissaris der Koningin is mee ingang van 1 November a.s. aan S. de Putter eervol ontslag verleend als veldwachter in do gemeente St. Laurens. DOMBURG. De crisiscommissie te Domburg heeft be sloten, dezen winter niet alleen financleelen steun te verleenen, maar ook pogingen aan te wenden om de jeugdige werkloozen voor moreelen ondergang te behoeden. GOES In tegenstelling met zooveel andere Zeeuw- sche gemeenten neemt de bevolking van Goes voortdurend toe. Het aantal inwoners be draagt heden 9364 tegen 9253 op 1 Januari U. De toename bedroeg dus 111, waarvan aan geboorte-overschot 61 en door vestiging 50 personen. KATTENDIJKE. Rumoerige raadszitting. Toeil de burgemeester van Kattendijke in de raadszitting een voorstel tot schorsing van een raadslid wegens levering aan de gemeen te in stemming wilde brengen, diende dit lid schriftelijk zijn ontslag in en hij uitte daar bij een stortvloed van scheldwoorden jegens den burgemeester en een der wethouders. Het ging om een bedrag van 1.60. KRABBENDIJKE. Auto door den trein gegrepen. Vrijdagmorgen is aan den overweg wacht post 24 te Krabbendijke, welken overweg be waakt wordt, een auto, bestuurd door zekere Ringers uit Goes, komende uit de richting Krabbendijke, op het oogenblik dat de over weg gesloten was, door de afsluiting heen ge reden. Op dat moment naderde een sneltrein, waardoor de auto werd gegrepen en geheel waakt wordt, een auto, bestuurd door zekeren dig aanwezige geneesheer heeft den man ver bonden. De politie stelt een onderzoek in.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1