500 300 150 100 25 i II Waarschuwing^ 70 3 3 WATT EN h WATT V VRIJDAG 14 OCTOBER 1000 EERSTE BLAD IVo.243 70e Jaargang 1932 rgsche oomvaart Dilgave: Fin F. (til DE VE1DE Ir., WalstiaatErB-60, lllissiip.Iilil. ID. Postrekening BG28T Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS randspirifus AUFf AM.BRA'® ZATERDAGMIDDAG isel Dameszolen naaid met dat ;elooide zool- ijt. Electrische straat 56. en Bestel heden ad f 2.50 per 1.per 100 ÏRMAN, Gla- ien verf, ge- n, pastels, enz. .epelstraat 10. per Meter. prima witte 50 ct. Schrijf- Boekhandel juburg. VOOR HET besteedt, een Alleen „DE iValstraat. 1 de beste Neder!, fabri- f0.45 p. stuk. itraat 59. pier, 10 En- ijfpennen, sa- •n een Yo-Yo IE WINST", seringen kunt eer U de ech- u de Cologne „De Vijzel", hoeveelheid. breed, nu 50 ACHELZEIL- ,DE KLEINE 35. vijftig cent O-YO gratis. iT", Kanaal- 1 uitsluitend -artikelen. raat 59. jakje ZEEP- a 10 cent, DE KLEINE at, Souburg. geen leer, geen schoe- liniaal.maar trisch mafe- Vaistraat 59. 45 cent met DE KLEINE »t, Souburg. '-Rotterdam plaatsen SSAGIERS, i VEE iidd uur 8 8 v. Rott. ra. uui 8 8 8 i romen jort- en Exp VOS, Teler. ERS, Tel. 153 )UT, Tel 282 Telel. 101. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meerlOct.(max. lOregels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regels f 1.—alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS'' Dit nummer bestaat uit 2 bladen KAMEROVERZICHT TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Allerlei. Vroedvrouwen-school. Alvorens liet eerste punt der agenda aan de orde kon komen werden eenige conclu sies op verslagen uitgebracht. Daarbij kwam een zeer formeele kwestie aan de orde. Vol gens de nieuwe Comptabiliteitswet zijn al lerlei nieuwe regelingen mogelijk. Zoo heeft men aan de klinieken bij de Utrechtsche Universiteit den vorm gegeven van een stich ting. De Kamer heeft dit goedgekeurd. Nu zijn al eenige bezwaren gebleken, o.a. in ver hand met de controle op de gelden. Nadere regeling was volgens den heer Tila- uus noodig en andere leden sloten zich daar bij aan. Op een toezegging van den Minis ter dat hg zoodanige voorzieningen zal over wegen, trok de heer Tilanus eèn reeds inge diend amendement weer in. Een ander puntje was dat van het over nemen van wegen in beheer bij het Rijk. Tot heden moest iedere weg die overgaat in han den van het Rijk eerst de Tweede Kamer passeeren. Dat houdt noodeloos op. De Re geering stelde nu voor dergelijke overdracht bij Koninklijk besluit te doen geschieden als heide partijen het eens zijn geworden over de condities. Tegen het principe -had de Kamer geen be zwaar, maar wel wilden vele leden deze be voegdheid van de Kroon beperken tot de we gen die onder het Rijkswegenplan zijn ge bracht. Voor andere wegen bestaat die nood zakelijkheid niet. Wanneer de Kamer het 'wegenplan heeft goedgekeurd dan wil ze wel aan den Minister overlaten de wet uit te voeren en de wegen in beheer over te nemen als er een accoord is getroffen. Minister Reymer betoogde, dat er geen gevaar gele gen was in de nieuwe bevoegdheid, maar de Kamer zag het wel en aanvaardde het amen dement van de commissie van rapporteurs, dat die bevoegdheid beperkt tot de wegen in het Wegenplan genoemd. Met 53 tegen 22 stemmen werd dit amendement aanvaard. Merkwaardig was nog dat de socialisten, die gemeenlijk tegen die bevoegdheidsoverdracht zijn, nu de eenige partij vormden die tegen het amendement stemden. Het vierde onderwerp was het wetsont werp. tot goedkeuring van het ontwerp-ver- clrag betreffende den gedwongen of verplich ten arbeid. Hier kwamen de koloniale speci alisten aan het woord met betrekking tot de poenale sanctie. Zij waren tevreden maar niet voldaan. Aangezien het ontwerp een goede stap is konden zij er zich mee veree nigen. Zij hopen nu maar dat de regeering verder op den weg gaat en de poenale sanc tie in Indië zal afschaffen. In het verdrag ligt een principieele uitspraak ten gunste daarvan en dat moge voor onze Regeering een spoorslag zijn om in Indië de leer in praktijk te brengen. De kwestie van de opheffing der Rijks kweekschool voor vroedvrouwen te Amster dam is van locaal belang. Misschien zit er hooge politiek achter, maar feitelijk heeft die er niets mee te maken. Allicht verzet een gemeente zich tegen een dergelijke ophef fing omdat zoo'n school altijd een niet te versmaden bron van inkomsten is. Maar veel verdere beteekenis heeft het 'geval niet. Secretaris gezondheidscommissie. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot secretaris der gezondheidscom missie, zetel Vlissingen, de heer W. H. van Breen alhier. De nieuwe veerbooten voor de prov. stoombootdiensten. De nieuwe veerbooten voor den provinci- len stoombootdienst, waarvan de bouw door Ged. Staten aan de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" werd opgedragen, zullen worden gebouwd zonder een daartoe aanvankelijk door het gemeentebestuur toegezegd subsidie. De regeering had bezwaar tegen het toe staan van een dergelijk subsidie en is dit daarop door het gemeentebestuur ingetrok ken. Met de voorbereidende werkzaamheden v.cor den bouw van deze nieuwe veerbooten is intusschen reeds door „de Schelde" be gonnen, en is het materiaal reeds gedeeltelijk hier aangekomen. Houtskool gedrenkt in brandspiritus, ideaal middel voor het aanmaken van Uw haard. Spiriiusverkoopkanf. „Borgen op Zoom-Delfl" Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Peer Gynt, Britannia. Met een voordracht-uitbeelding van Hen- rik Ibsen's beroemd dramatisch gedicht open de deze instelling gisterenavond haar winter seizoen. Veel is er in dit stuk, wat nog niets van zijn kracht verloren heeft en daarom is Ibsen heden nog actueel. Het mag dan ook een goede gedachte genoemd wórden deze schepping, al heeft zij een typisch Noorsch karakter, nader tot het publiek te brengen, opdat het een volledigen indruk ervan deel achtig worde. En dat resultaat hebben de verschillende medewerkenden ook hier mogen boeken. Ru Mulder-was Peer Gynt, de deugniet, de avontuurlijke zwerver, die er een'heel eigen aardig repertoire op na houdt. In verschil lende fragmenten heeft de declamator deze hoofdfiguur voor ons doen levenspel en dictie waren uitstekend. Dóch niet alleen Peer ook de voornaamste personen, die in de tafereelen optreden, wer den goed getypeerd. De sfeer werd steeds zui ver getroffen. Als buitengewoon geslaagd noe men we „Peer en de Kronkel", de sterfscène van Peer's moeder „Aase's dood" en „Aan het Marokkaansche Strand". De diverse deelen werden door inleidingen van een voorspreker aan elkaar verbonden. Deze functie werd verricht door Marcus Plooyer, do ook hier welbekende tenor-zan ger, die zich loffelijk van zijn taak kweet. Populairder dan het drama is. Grieg's mu ziek, welke deze Noorsche componist op ver zoek van zijn landgenoot bij het werk schreef en die door hem voor een deel verwerkt is in de 1ste en 2de Peer-Gynt-Suite.Een orkest van beroeps-musici .onder leiding van Caro line Lankhout, can den vleugel,'heeft'met de vertolking van deze illustratieve muziek de stemming bijzonder verhoogd. Wij herin neren slechts aan het ochtendgloren aan de Noorsche fjorden, aan de geheimzinnige sfeer in de grot van den Bergkoning, aan de treur muziek bij de sterfscène. De prachtige Solvejg's liederen werden ge zongen door de sopraan-zangeres mevr. Sto- tijn-Molenaar, die mevr. Gretha Weijn- schenk-Hcgenbirk verving. Is het aan dit in vallen te wijten dat zij minder goed op dreef was Rudi Mees charmeerde met de Oostersche dansen, welke Peer Gynt's verblijf in het Oriënt illustreeren. Ru Mulder zat terdege in het werk en leid de het geheel met vaste hand. De volle zaal heeft zich uitermate tevreden getoond. De laatkomers waren zeer hinderlijk. Ook met het rooken werden de egards niet in acht genomen, ofschoon Britannia meer dan één foyer telt. O. Een afscheidshulde. Gisteren na aankomst van het motortrein tje, dat dez?n winter weer van Middelburg naar Vlissingen rijdt in het belang der marktkooplieden, die per mailtrein naar huis willen gaan, had in de derde klasse wacht kamer van het station alhier een korte, maar zeer sympathieke plechtigheid plaats. De marktkooplieden vereenigden zich in genoemde wachtkamer en noodigden den heer G. D. J. Hartman, stationschef en zijn echtgenoote alsmede den heer H. Th. Koppen, adjunct-commies bij de Ned. Spoorwegen uit zich daar bij hen te voegen. De heer I. Witmond uit Amsterdam zeide namens den Algemeenen Bond en den Mid delburgs ch en Marktkoopliedenbond woorden te willen richten tot den heer Hartman, aan den vooravond van den dag, waarop deze den dienst met pensioen gaat verlaten, om zijn welverdiende rust te gaan genieten. Het is zeker wel een unicum <dat het publiek afscheid neemt van een ambtenaar. Maar deze treden meestal bureaucratisch op, en de heer Hart man is in deze als een witte raaf te beschou wen. Het was aan den heer Hartman té danken dat het „treintje" rijden ging voor de koop lieden en al waren er door het slechte weer reeds vele kooplieden vertrokken, en hadden de andere zoo goed als geen zaken gedaan, toch is er spontaan bijgedragen voor het aan bieden van een herinnering. Spr. biedt den scheidenden stationschef een ets aan van den Langen Jan van Middelburg en hoopt dat de heer Hartman in Den Haag in zijn woning daar een goede plaats voor zal vinden en hij nog meermalen zal terugdenken aan de rei zigers van het treintje. Hierna richtte de heer Witmond zich tot mevrouw Hartman en wenschte ook haar nog vele jaren van rust en gezondheid toe onder aanbieding van een mooien plant. Ten slotte sprak de heer Witmond den heer Koppen toe en wees er ->p hoe deze door 99 arrangeeren wij een speciale ma» inée met een speciale film van De films, die speciaal voor kinder-voorstellingen gevraagd worden Aanvang 3 uur. Alle leeftijden. Loge 10.60. Ie Rang f 0.35. 2e Rang 10.20. Laat nu Uw kinderen profiteerenll het „Weiteren" is overgeplaatst. De pogingen om hem voor Vlissingen te behouden zijn mislukt. Daarbij heeft spr. ook uit Vlissingen sprekende, bewijzen van instemming ontvan gen, die hij den heer Koppen aanbiedt, er op wijzende, dat de kooplieden wel eens lastig kunnen zijn, maar toch niet kwaad. De heer Hartman zal niet meer vrv>r dienst moeten schrijven, maar de heer Koppen wel en daar om biedt spr. hem namens allen een zilveren „Ever sharp" aan en hoopt, dat het hem in zijn nieuwe standplaats wel moge gaan en hij nog eens aan de kooplieden zal terugdenken. De heer Hartman dankte voor deze onver wachte hulde en voor de spontane wijze, waarop zij tot stand is gekomen. Spr. wenscht de kooplieden steeds goede zaken en bij hun komst naar Middelburg steeds mooi weer toe. Spr. stelt het geschenk van hen, die heele dagen hard moeten werken voor hun bestaan, op nog hooger prijs danvan iemand, die het geld makkelijk kan uitgeven. Spr. hoopt ver schillende nog eens op de Markt te Den Haag terug te zien. De heer Koppen bracht óók hartelijk d&nk voor het geschenk en verzekerde dit op hoo- gen prijs te stellen. Spr. zal in zijn n'euwe standplaats, Oldenzaal, zeker dikwi/ls op Donderdag denken aan het treintje van 17.25, waarmde de kooplieden aankomen. Hiermede was de plechtigheid afgeloopen, het was tijd vcor den mailtrein vrai 17.44. Van uit den trein gaven de kooplieden nog een afscheidsgroet aan de beide ambtenaren, die he i zoo sympathiek waren. Postzegelloket voor verzamelaars. Aan het loket, dat Zaterdag 15 October van 's middags half 3 tot 4 uur aan het postkan toor alhier is geopend, zijn o.m. verkrijgbaar Nederlandsche zegels in verschillende perfo raties. f Een uitslaande brand. Een surveilleerd agent van politie die zich hedennacht omstreeks half een op den Ko ningsweg bevond, nam een brandlucht waar. Toen hij een nader onderzoek instelde ont dekte hij dat rook kwam uit het achterge- delte van het hotel Albion aan de De Ruij- terstraat. Daar het hotel thans tijdelijk ge sloten is en ook onbewoond is, werd onmid dellijk groot brandalarm gemaakt. De brand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, daar de vlammen uit het dak sloegen. De brand weer was na het gemaakte alarm spoedig ter plaatse en werd het blusschingswerk onmid dellijk met kracht aangevat. Toen de motor spuit haar fiksche stralen in de vlammen spoot was het dadelijk te zien, dat de brand weer het gevaar pnder de knie had en voor uitbreiding niet behoefde te worden ge vreesd. De bewoners van de omliggende hui zen, die aanvankelijk gewaarschuwd waren zich in veiligheid te brengen, behoefden dan ook hun woning en niet te verlaten en ook voor hun inboedels bestond geen gevaar. De brand bleef beperkt tot de bovenverdieping van het hotel, die geheel is uitgebrand. Het spreekt vanzelf dat de materieele schade zeer groot is. Ook zijn enkele plafonds ingestort. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Een groot aantal belangstellenden was op het terrein van den brand aanwezig. Om ongeveer 4 uur kon de brandweer in rukken, doch waren maatregelen genomen voor eventueele nablussching. i Tournée Willy Derby. De bekende humorist Willy Derby maakt met zijn gezelschap een tournee door ons land. Gisterenavond trad hij hier op in het Concertgebouw. Het gezelschap heeft een uitstekenden indruk achtergelaten ?en het publiek gaf meermalen door luid applaus blijk van in stemming met het gebodene. De openingsmarsch door het Jazz-band orkest sloeg dadelijk in. Daarna gaf een goo chelaar proeven van zijn vingervlugheid door verschillende werkelijk verrassende toeren te vertoonen. Willy Derby heeft natuurlijk een belangrijk deel van den avond voor zijn rekening gehad Koop» geen losse Aspirin-tablelfen, hef ken minderwaardige en voor de gezondheid schadelijke namaak of waardelooze vervalsching zijn. 9 Aspirin-fabietten worden alleen door de Bayer-fabrieken in den handel gebracht en wel uitsluitend in: origineele oranjeband-buisjes ver- origineele oranje-zakjes verpak- pakking van 20 tabletten a 70 cent en de king van 2 tabletten a 10 cent. Alleen deze origineele ver pakkingen van BAYER waar borgen echtheid en zuiverheid. Weigerf namaak en losse tabletten. en met zijn humoristische zoowel als zijn ern stige liederen had hij veel succes. Hij werd uitstekend begeleid door zijn Jass-band „The Rhythm Kings", die vcor een goede be geleiding van de liedjes van den conferencier hebben zorg gedragen. Alles bij elkaar genomen heeft het vrij tal rijke publiek een prcttigen avond gehad. Een AJN.W.B.-avond. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, zal de A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland, op Donderdag 20 November, des. avonds 8 uur, in het Grand Hptel Britannia, een bondsavond organiseeren, bestaande in een expositie van het bondswerk en bonds- uitgaven, een lezing en de vertooning van een serie met zorg uitgekozen lantaarnplaat jes. Dat de A.N.W.B. een instelling van alge meen nut is en eigenlijk de vriend van ieder een, die het toerisme beoefent, hetzij per auto, fiets, motor, trein, bcot, te voet of te paard, van iedereen ook, die deelneemt aan het verkeer op de wegen, mag algemeen be kend worden geacht. Maar het is toch goed, dat de A.N.W.B. zich in verschillende plaatsen komt vertoo nen, omdat zelfs do leden niet alles weten van het omvangrijke bondswerk, dat in het algemeen belang en in hun belang tot stand is en wordt gebracht. De AJT.W.E. is gegroeid van wielrijdersbond tot algemeenen toeristenbond. De bond ontwierp in 1913 den eersten bondswandelweg en heeft er thans een groot aantal in verschillende deelen des lands uit gezet. Dat ons land verlost is van tal van tollen is voor een niet gering deel aan den A.N.W.B. te danken. Wanneer er één lichaam 's, dat ontzaglijk veel heeft gedaan voor de verbetering van het Nederlandsche wegennet en voor het aanleg gen van rijwielpaden, waarmede tienduizen den gemoeid zijn geweest, dai. is het wel de A.N.W.B. Het is de A.N.W.B. geweest, die reeds in 1C98 een wegencommissie instelde als een af zonderlijken tak van dienst. Hoezeer en op hoevelerlei wijze de A.N.W.B. heeft gearbeid voor de verkeersveiligheid, is velen bekend wie het niet mochten weten, zullen dit kunnen vernemen op den bonds avond. Het behoud van natuurschoon maakte al jaren een belangrijk deel van het werkpro- cxam van den A.N.W.B. uit. Iedere toerist en weggebruiker vindt zijn belangen bij den A.N.W.B. veilig. Hij weet, dat deze vereeniging de best geoutilleerde vereeniging is op het gebied van toerisme te land en te water, dat zij banen effent cn vei lig maakt, en het ideëele genot van reizen en trekken verschaft op een wijze, die bewonde ring en erkenning heeft gevonden. De reisinlichtingen en reisplannen en voor buitenlandsche tochten daarenboven de on misbare grensdocumenten, die hij verschaft, geven den toerist een bron van genot. De bondskaarten en -gidsen behooren tot de volledigste en beste op dit gebied. Het is inderdaad een prachtig verschijnsel, da. de bondsbelangen zoozeer volksbelangen zijn, dat bevordering van de belangen, die de A.N.W.B. voorstaat, identiek 's met de bevor dering van de belangen, welke heel de natie raken en ten goede komen aan elkeen. Daarom raden wij lederen automobilist, motorrijder, wielrijder, voetganger, water toerist, yuitertoerist, alsmede den koetsier, den voerman, den landbouwer, kortom ieder, die van de land- en waterwegen gebruik maakt, hetzij voor genoegen, hetzij voor be roep of bedrijf, den bondsavond te bezoeken. Alhambra-theater. Morgenmiddag .wordt in het Alhambra- theater een speciale kindervoorstelling gege ven met Watt en y2 Watt. Deze films vallen, bij de jeugd bijzonder in den smaak en kan wel op een drukken toeloop worden gerekend. MIDDELBURG Centrale Zeeland van den Vrijheidsbond. Gisteren vergaderde te Middelburg de centrale Zeeland van de liberale staatspartij de Vrijheidsbond, ter vaststelling van de can- didaten voor de Tweede Kamer. Nadat de voorzitter enkele woorden van» groote waardeering gewijd had aan het af tredend bestuurslid, den heer A. v. d. Weijde te Zierikzee, koos de vergadering tot no. één op de candidatenlijst voor de Kamer den heer mr. G. A. Boon, zittend lid te 's-Gravenhage en no. twee den heer <^M. van Bommel van Vloten, lid van Ged. Staten te Goes. Verder komen op de lijst voor de namen van mevrouw C. C. Bakkerv&n Bosse, mr, J. Erasmus, C. G. Hage, A. I. Leenhouts, D. Lindenberg, H. D. Louwes, jhr. R. de Muralt, L. van Nieuwenhuijze, mr. P. W. M. J. van der Slikke, prof. mr. C. W. de Vries, E. P. van der Werff en H. C. van de Zande. De volgorde van deze lijst wordt nog nader vastgesteld. In verband met een besluit tot uitbreiding van het bestuur tot 11 leden, koos de ver gadering tot nieuwe leden de heeren C. Gast te Brouwershaven, A. van der Have te Ka palle, P. Kooijmau te Zierikzee en dr. B. D. H. Tellegen te Middelburg. Nationale Boeren-, Tuinders- en Middenstandspartij. Bovengenoemde jonge politieke partij had tegen gisterenmiddag een openbare vergade ring uitgeschreven in de bovenzaal van de sociëteit „de Vergenoeging" te Middelburg. Nadat geruimen tijd was gewacht of er nog meer belangstellenden zouden komen, beslo ten de beide sprekers toch voor het gering aantal opgekomenen hun standpunt uiteen te zetten en het onderwerp te behandelen „Waarom wij Boeren, Tuinders en Midden standers een eigen politieke partij organi seeren." De eerste spreker, de heer mr. C. Vervoorn, uit Herwijnen, wees op de groote verliezen, die o.a. in Zeeland reeds in 1927 door de landbouwers zijn geleden en dit is steeds erger geworden. De stedelingen willen steeds lage prfjzen hebben, maar zij vergeten, dat het ook hun goed gaat als dit met de boeren het geval is. In 1S14 kon men in een paar dagen een uitvoerverbod uitvaardigen, maar nu kan men niet vlug maatregelen treffen. Het gaat er voor den boer om, te zijn of niet te zijn. Tot nu toe zijn slechts enkele cri sismaatregelen met veel moeite losgekregen, en het eenige middel om hierin verbetering te brengen is een eigen politieke organisatie en vertegenwoordigers in de openbare licha men. Spr. brengt hulde aan den heer Braat voor hetgeen hij reeds deed. De boeren moe ten hun eigen lot in handen nemen en de kleine middenstand moet begrijpen voor een. groot deel te drijven op hetgeen de boeren besteden. Spr. erkent het nut van landbouw- maatschappijen en boerenbonden, maar dan voor cursussen, gewassenkringen en dergelij ke. Een afzonderlijke partij zal invloed kun nen uitoefenen, al zijn er maar 5 tot 7 ver tegenwoordigers in de Kamer. Als voorbeeld van de bestrijding der nieuwe partij noemt spr. den heer Louwes, die echter zelf candi- daat van den V. B. is voor Eerste en Tweede Kamer en z.i. als voorzitter van een neutrale landbouwmaatschappij zich daarvoor niet moest leenen. De V.B. in haar geheel komt niet voor de boeren op, en ook Colijn sprak, maar gaf aan spr. geen hoop op steun voor de boeren, maar deze voelt zelf niet veel van de crisis. Wel verdedigde hij als minister ta- riefsverhooging, maar nu zegt hij dat die en. actieve handelspolitiek in strijd zijn met het Chr. beginsel. Spr. gaat mede met de Chr.- Hist., die dit ontkennen. De landbouwers kunnen niet zooals de groote kapitalisten het land ontvluchten voor belastingverhooging. Spr. zou liever alc.n vrijhandel zien, maar de tijdsomstandigheden dwingen Nederland ook invoerrechten te heffen. Suiker kan Neder land voor eigen gebruik voldoende leveren en

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1