1000 500 300 25 EERSTE BLAD IV0.240 70e Jaargang 1932 DINSDAG Bom: Final. IIK OF HEIDE Ir, Wilstnat 58-tD, ïlissingen. Telel. 10. PisliikniitEtltl 11 OCTOBER Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PR0VINCIEN5ÊUWS BUITENLAND GEMENGD NIEUWS VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlisslngen ende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels ƒ1.25; iedere regel.meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct ledereregel meer 10 ct(max. lOregels). Bij3-maalplaatsing van 1— 5regels fl.-,alles tegen vooruilbeialing. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. I gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS1' Dit nummer bestaat uit 2 bladen Plakken van rentezegels. Naar de Raad van Arbeid te Middelburg ons mededeelt, komt het nog meerdere malen voor, dat de werkgevers niet zelf de rente zegels op de rentekaart van hun arbeiders plakken, doch het bedrag voor het zegel in geld uitbetalen boven het Icon en den arbei der verzoeken zelf het zegel te plakken, of wel den arbeider het zegel ter hand stellen met verzoek het op de rentekaart te plakken. Blijkt nu bij inlevering van de rentekaart ten kantore van den Raad van Arbeid, dat de verschuldigde zegels niet werden geplakt, dan worden deze zegels alsnog bij den werkgever nagevorderd, zoodat de werkgever in deze ge vallen tweemaal het bedrag der zegels moet betalen. In art. 199 der Invaliditeitswet wordt be paald, dat de werkgever, die in zegels betaalt, vóór, of gelijktijdig met de betaling van het loon in geld de premie betaalt, terwijl volgens art. 228 iedere betaling bewezen wordt door het plakken van een rentezegel op de rente kaart. De werkgevers worden dan ook ten zeerste in hun eigen belang aangeraden, zelf de zegels te plakken. Bij art. 268 der Invaliditeitswet is bepaald, dat de arbeider geen betaling van zijn loon in geld kan vorderen, indien hij zijn rentekaart niet aan zijn werkgever in bewaring heeft ge geven, of aan den werkgever niet overlegt een rentekaart met voldoende open zegel vakken, om de zegels te plakken ter voldoe ning der premiën. Werkgevers, vraagt dus, indien de rente- !iaart van den arbeider niet in uw bezit is, den arbeider bij de uitbetaling van zijn loon de rentekaart over te leggen en plak ten al len tijde zelf de zegels op de rentekaart. y t Gemeentelijke Arbeidsbeurs. A Bij den Gemeentelijken Dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven 1 drukker, 1 behanger, 1 mastieker, 33 grondwerkers, 3 loodgieters, 1 mandenmaker, 17 metselaars, 19 opperlieden, 27 schilders, 8 stucadoors, 2 tegelvormer$, 45 timmerlieden, 6 ververs, 1 vlechter, 1 wagenmaker, 2 water bouwkundig opzichter, 1 teekenaar bekend met werktuigk. en bouwk., 1 mach. houtbe werker, 2 meubelmakers, 1 politoerder, 4 stof feerders, 4 kleermakers, 1 wasscher, 1 coif feur, 1 lederbewerker, 4 schoenmakers, 675 metaalbewerkers (w.o. 271 tijd. ^erkloos), 1 bierbottelaar, 7 brood/banketbakkers, 3 koks, 2 koksaides, 6 slagers, 1 tuinman, 9 magazijn bedienden, 1 slooper, 1 winkelbediende, 1 be steller, 7 chauffeurs, 6 kellners, 1 loopjongen, 4 sleepers, 28 transportarbeiders, 36 kantoor bedienden (w.o. 6 vrouwel.), 1 winkeljuf frouw, 2 scheepsteekenaars, 1 musicus, 1 in- spectrice, 1 werkster, 2 dienstboden, 11 por tiers, loopers, enz., 35 varensgezellen en 110 losse arbeiders. Totaal 1142 ingeschrevenen (w.o. 132 in de werkverschaffing). Vorige week 1130 personen. Alzoo een vermeerdering van 12 werkzoekenden. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Het jubileum van den burgemeester van Alkmaar, dat gevierd werd tegelijk met de G-Octoberfeesten. Aankomst van de Spaansche danseres La Argentina in ons land. Zij zal te Amsterdam in den Stads schouwburg optreden. De sweepstakewin- naar te Rotterdam blijft zijn dagelijksche werkzaamheden als kapper uitoefenen. De heer Leichner in zijn kapsalon aan den ar beid. De brand in de bunkerruimten van het Duitsche stoomschip „Gotland" in de haven van Rotterdam. 'Hevige botsing tusschen tram en vrachtauto te Rotterdam. Officieele opening van het nieuwe club huis der A.R.S.A. aan den Amstel te Am sterdam. Een internationaal bridge-tour- nooi in het Amstcl-Hotel te Amsterdam. P. T. en T. Met ingang van 1 November a.s. wordt de adjunct-commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. P. Willems van het post- en telegraafkantoor te Vlissingen verplaatst naar het ingenieursbureel alhier. Bij beschikking van den directeur-generaal der P.T.T. is met ingang van 16 November 1932 aangewezen als directeur van het P.T.T.- kantoor te Alphen aan den Rijn de referen daris der P.T.T. A. G. Schram de Jong, thans directeur van het P.T.T.-kantoor te Zierikzee. MIDDELBURG Burg. en Weth. van Middelburg hebben heden aanbesteed het aanleggen van een voetpad langs den Nieuwen Vlissingschen weg, van den Vlissingschen Singel tot Abeele, over een lengte van ongeveer 1950 M. Inschrijvers de heerenJ. Timmerman, Hoorn 20.733 C. van de Klippe, Vlissingen 13.944 J. J. Jansen, Middelburg 13.900 H. J. van de Ven, Vlissingen 13.750 G. Francke, Koudekerke en P. Francke, Vlissin gen 13.385 I. Lagace, Koudekerke 13.190; A A. de Wilde, Middelburg 12.740 Firma F. Duijnhouwer Sr., Goes 12.565 L. J van de Ven, Koudekerke en M. Wandel 11.875; G. F. de Grave, Souburg 11.200. Een huldiging. Hedenmorgen had op de Provinciale Griffie te Middelburg, alvorens de dagelijksche werk zaamheden een aanvang namen, een plech tigheid plaats ter eere van den heer P. Adri- aanse, den bode-kamerbewaarder. In het expeditielokaal vereenigden zich te gen 9 uur de griffier en alle ambtenaren ter griffie en toen de heer Adriaanse met zijn familie was binnengekomen, nam de griffier, de heer mr. B. D. H. Teilegen Az. het woord en zeide, dat men dezen dag had gekozen van de drie, welke in October voor den heer Adriaanse van buitengewone beteekems mo gen worden genoemd. Heden mag hy zijn 70sten verjaardag her denken, op 15 October zal hij 44 jaar ter griffie werkzaam zijn en op 31 October zal hij aldaar voor het laatst zijn dienst vervullen. Spr. wees op het vele, dat de heer Adriaan se met groote plichtsvervulling en nauwgezet heid heeft verricht, en bracht hem dank na mens allen voor de wijze van omgang. Als blijk van waardeering bood spr. namens het geheele ambtenarencorps een fraaie boeken kast aan. Zich richtende tot de echtgenoote van den heer Adriaanse wees spr. er op dat ook zij als concierges vrouw veel voor de provincie heeft gedaan en bood hij haar een bloemen hulde aan. De heer Adriaanse dankte voor deze hulde. Wreed. Hedenmorgen liepen op den Tramsingel te Middelburg een 20-tal eenden, die tijdelijk het natte element hadden verlaten. Met groo te vaart kwam een vrachtauto langs den singel rijden en volgens ooggetuigen moet de bestuurder de diertjes hebben zien loopen. Terwijl een andere automobilist zeker zou ge tracht hebben uit te wijken of door signaal geven de dieren te verjagen, reed deze be stuurder onbesuisd op de eenden in, waarbij bij er een vermorzelde en de andere versuft van onder den wagen deed komen. OOST- EN WEST-SOUBURG Verbroeden Kanaalstraat. Door Burg. en Weth. van Oost- en West- Souburg is het verbreeden van de Kanaal straat met bijkomende werken gegund aan H. Geldof, aannemer te Serooskerke, voor f 15.722, Brandwonden. Doordat de vlam in een pan met vet sloeg waarmede de vrouw des huizes bezig was, kreeg deze zeer ernstige brandwonden in het gelaat, zoodat medische hulp noodig bleek. Door toegeschoten hulp kon de brandende pan verwijderd worden, Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrenteen portemonnaie met inhoud bij Ovaa, Nieuw- straat B 70. TERNEUZEN Aangehouden. Door de politie te Ter Neuzen is aange houden en ter beschikking gesteld vande justitie te Middelburg, zekere J. J., bankwer ker, wonende te Axel, die er van wordt ver dacht zich in den laatsten tijd te Ter Neuzen meerdere malen te hebben schuldig gemaakt aan het ontvreemden van rijwielen, die hij dan op andere plaatsen in Zeeuwsch-Vlaan deren aan den man bracht. DE VERKIEZINGEN VOOR DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. De strijd om den nieuwen Rijksdag is be gonnen. Verschillende groote partijen hebben hun candidaten reeds aangewezen. Enkele kleinere partijen trachten het alsnog onder ling eens te worden over samenwerking ten einde zooveel mogelijk reststemmen te red den. Enkele candidaten van de Duitsche volles- partij zullen ook ditmaal weer op de rijkslijst worden geplaatst. Hetzelfde zal nog het ge val zijn met de partij van het landvolk, die voor het overige, zooals trouwens ook de Duitsche volkspartij, met eigen candidaten aan den strijd zal deelnemen. De staatsparty heeft een onderkomen gezocht op de rijkslijst van de sociaal-democraten, maar deze poging is mislukt daar de sociaal-democraten niet voor bondgenooten van dien aard schijnen te gevoelen. De Zondag te Berlijn gehouden partijdag van de economische partij heeft besloten, dat de partij haar naam zal handhaven en zelf standig den verkiezingsstrijd zal ingaan. Door een geschikte lijstenverbinding is er voor gezorgd, dat geen stem verloren gaat. Op het partijcongres is het woord gevoerd door den vroegeren rijksminister van justitie dr. Bredt, over de doeleinden van den verkie zingsstrijd. Na afloop werd een resolutie aan genomen, welke zegt, dat de partij elke poli tiek zal steunen, die de bescherming en de vrijheid van het bedrijfsleven, de bevordering van de persoonlijke verantwoordelijkheid en de uitschakeling van het socialisme in eiken vorm voorstaat. Bovendien zal de partij al haar krachten inspannen om te komen tot een vereeniging van de op dien grond geves tigde burgerij. Aan het hoofd van de rijkslijst der econo mische partij, die waarschijnlijk weer met de Beiersche Volkspartij vereenigd wordt, staat ditmaal dr. Bredt. Le tweede plaats bekleedt het Rijksdaglid Koester, de derde is gereser veerd voor een vertegenwoordiger uit Saksen, de vierde wordt ingenomen door den partij leider Drewitz. DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN IN BELGIË. De correspondent van „h^t Vad." te Brus sel meldt Met groote belangstelling- werd Maandag middag door de parlementaire journalisten uitgezien naar de wekelijksche bijeenkomst van het kabinetRenkin, waarvan verwacht mocht worden, dat zij vrijwel geheel aan een bespreking van de resultaten der Zondag ge houden raadsverkiezingen zou worden gewijd. Vóór de vergadering had ik een kort onder houd met een der liberale ministers. Deze verklaarde, zonder omwegen, uit de verschui ving naar links, zoowel in de hoofdstad als in de Waalsche provinciën, en ook in sommige Vlaamsche steden geconstateerd, de gevolg trekking te willen halen, dat de huidige re- geeringscombinatie op haar laatste beenen loopt. De kiezers, zeide de minister nog, heb ben zich duidelijk uitgesproken tegen de con- tingenteeringspolitiek van den katholieken minister van landbouw en diens collega van arbeid en nijverheid. Het zou ondemocratisch zijn, indien wij aan den wensch van de massa geen gevolg gaven. De leider der liberale partij, oud-minister Devèze, door journalisten ondervraagd, het ongeveer een gelijkluidenden klank hooren. De „poussée k gauche", de drang naar links, zeide hij, valt niet te loochenen. Van een an deren kant zijn de extremistische partijen de communisten en Vlaamsche nationalisten, die groote verwachtingen koesterden, versla gen uit den strijd gekomen. Indien de nog niet ingekomen resultaten de reeds bekende cij fers bevestigen, moet de toestand ernstig worden overwogen. Vandervelde, de socialistische partijleider, was nog duidelijker in zijn uitlatingen. „Men voorspelde ons een communistische overrom peling en een overwinning der zoogenaamde orde-partijen. Juist het tegenovergestelde heeft zich voorgedaan. Wat uit de bekende resultaten duidelijk naar voren komt, is de gioote stevigheid van de arbeiderspartij, wel ke de pogingen der communisten met succes heeft verijdeld. Voor de regeering beteekenen de verkiezingen van 9 October een geweldig échec, waaruit zy zelf de gevolgtrekking kan maken. Ook Destrée, de Waalsche socialistische oud-minister, constateerde in een persge- sprek, dat, wanneer men de stemmen, op de lijsten der oppositiepartijen uitgebrachtso cialisten, communisten, katholieke democra ten en Vlaamsch-nationalen, bij elkaar telt, do regeering heel duidelijk in de minderheid komt te staan. Het huidige kabinet is zonder eenig mogelijke betwisting door de meerder heid der kiezers gedesavouerd. Wil men zui vere toestanden scheppen, dan is het noodig onmiddellijk tot parlementsontbinding en Kamerverkiezingen over te gaan. EEN REDE VAN HERRIOT. Bij de opening van een kanaal in den Elzas heeft de Fransche minister-president Herriot een rede gehouden, waarin hij betoogde dat de Elzas in de huidige crisis evenals de ge heele Fransche natie zijn deel te dragen heeft. De Elzas weet echter, dat Frankrijk niets zal verwaarloozen wat ter verdediging van den Elzas en de toeneming van zijn wel vaart zou kunnen bijdragen. Het is veel moei lijker het ruilverkeer te bevorderen dan een moeilijk program van openbare werken ten uitvoer te brengen. Frankrijk laat zich ech ter door niets ontmoedigen vaak denkt de regeering te Parijs aan den Elzas, wanneer zij te Lausanne of Stresa naar middelen zoekt om in een koortsachtig en uit zijn evenwicht geraakt Europa weer de noodzakelijke orde te scheppen. De Fransche oostelijke provincies zijn in den loop der geschiedenis nooit anders dan het overige Frankrijk behandeld. Nooit zijn zc met het overige vaderland door den band van een bondsstaat verbonden geweest. Dat wil zeggen dat zij Fransch zijn en zullen blij ven. De regeering zal nooit dulden, dat aan de eenheid en ondeelbaarheid der republiek ook slechts in het geringste afbreuk zal ge daan worden. Het zou Frankrijk aangenaam zijn en het heeft dit onlangs in een nota betoogd zijn streven te verbinden met dat van een groot arbeidzaam volk, dat, evenals het Fransche, belang heeft bij het herstel van öe Europeesche en wereldeconomie. De aandacht der volken concentreert zich tegenwoordig op een zeer moeilijk probleem. Frankrijk stelt een constructief plan op tot organisatie van den vrede en tot successieve lijke ontwapening, hetwelk het bureau der ontwapeningsconferentie zal worden voorge legd zoodra de regeering er over zal hebben beraadslaagd. Hoe kan men argwaan koeste ren jegens een regecring, die sedert haar tot standkoming niet heeft opgehouden dag aan dag ten gunste van den vrede te werken Frankrijk wenscht den vredesarbeid, doch een oprechten en loyalen. Een ander richtsnoer 'kent zijn politiek niet. Wanneer men overal op eenzelfden goeden wil zou stuiten, zou een werk als dit een belangrijke bijdrage tot toe nadering der volken in den arbeid des vre- des zijn. EEN BEROEP OP DEN EX-KROONPRINS. De nationaal-socialist Ernst Wilde heeft in de „Potsdammer Tageszeitung" een dringend beroep gedaan op den ex-kroonprins. Wilde zegt, dat hij als oud-lid van de Stahlhelm en als administrateur van de N.S. D.A.P. de verhoudingen in de beide groote legers zeer goed kent en er daarom wil toe bijdragen het vuur te blusschen, voordat het te laat is. Door de wijze waarop de Rijksdag is ontbonden, is onder de nationale partijen en verbonden een strijd ontbrand, die de Duitschgezinde bevolking splitst en het aan zien van Duitschiand in het buitenland een onafzienbare schade toebrengt. Wilde zegt dan woordelijk „Hier moet onmiddellijk halt geboden worden en plaats gemaakt worden voor een man, die buiten het parlement bo ven de partijen staat, en die ons gemeen schappelijk vertrouwen in hooge mate geniet. Dit kan in den huidigen toestand onze kroon prins zijn. Daarom roep ik hem toe „Neem de leiding op u Het Duitsche volk verkeert in den grootsten nood". STRENGE STRAFFEN TEGEN NAZI'S. In verband met de vechtpartijen, welke bij de laatste Rijksdagverkiezingen te Neuhaus plaats hadden, zijn 14 nationaal-socialisten door de buitengewone rechtbank te Pader- born tot strenge straffen veroordeeld. De geneesheer dr. Linden is wegens dood slag tot 7 jaar gevangenisstraf veroordeeld, terwijl 13 andere nationaal-socialisten tot gevangenisstraffen, wisselende van 3 maan den tot 2 jaar, veroordeeld zijn. Dr. Linden en een andere nationaal-socialist zijn terstond in arrest gesteld. De 12 andere veroordeelden waren voorloopig nog op vrije voeten gelaten en moeten thans hun straf ondergaan. Zij zyn echter gevlucht. Men neemt aan, dat zij zich in Mecklenburg op houden. REGEERINGSMOEILIJKHEDEN IN SPANJE. De Spaansche minister-president Azana, die in de laatste weken den extremistisch- anticlericalen allerlei beloften doet, teneinde zyin prestige te handhaven en zijn eenigszins wankele positie te versterken, staat met zijn kabinet voor allerlei zware moeilijkheden en zoekt nu een uitweg in de richting van een links-republikeinsche coalitie. Hij heeft zelfs in dien zin een formeel voorstel gedaan en dat wordt in de politieke kringen te Madrid druk besproken. De bekende radicaal Marti nez Barrios, oud-minister, heeft zich met betrekking tot dat voorstel laten interviewen door de „Heraldo de Madrid" en heeft ver klaard, dat er naar zijn overtuiging in Span je op dit oogenblik niet één man is te vin den, wien men de verantwoordelijkheid voor het tot stand brengen van de eenheid der links-republikeinsche krachten kan toever trouwen. De man van de „Heraldo" vroeg Bar rios, uit welke groepen van het parlement Azana zijn coalitie zou willen samenstellen, waarop de oud-minister antwoordde, dat het links-republikeinsche blok zou moeten be staan uit de radicaal-socialistische partij, de federale partij, de „Esquerra Catalana" en misschien ook uit Azana's „Accion Catalana", die den laatsten tijd wegens de evolutie van haar denkbeelden nogal de aandacht heeft getrokken. Zóó sprak de radicaal Barrios, wien men een vrij scherp politiek doorzicht toeschrijft. Miguel Maura, evenals Barrios gewezen mi nister, heeft vertegenwoordigers van de pers zijn meening gezegd aangaande Aazana's coalitieplannen. In tegenstelling met Barrios gelooft hij, dat Azana zelf de eenige persoon in Spanje is, van wien men kan verwachten, dat hy er in zal slagen, al de links-republi keinsche elementen te vereenigen. Maar, haastte zich Maura erbij te voegen, Azana moet zich niet verbeelden, dat geheel Spanje ia het kamp van de links-republikeinen staatInderdaad zijn een groot aantal repu blikeinen geenszins ingenomen met Azana's handelen. Poging tot roof. Te Am sterdam is een poging tot berooving gedaan, welke gelukkig is mislukt. Een jeugdig kan toormeisje had een bedrag van 1800 van het girokantoor gehaald en begaf zich naar haar kantoor aan den Amstel terug. Op den Amstel nabij de Nieuwe Prinsengracht kwam plotseling een onbekende man op haar toe. Hij sloeg haar het taschje uit de hand, zoo dat het op den grond viel. Daarna raapte hij het op, sprong op een rijwiel, dat hij tegen een huis had gezet en reed ijlings weg. Eenige personen hadden dit gezien, anderen kwamen op het geroep van het meisje toeloopen. Een klopjacht, niet vrij van spanning en inspan ning ontstond. De dader wierp op de Nieuwe Prinsengracht b^ de Onbekende Gracht reeds het taschje w^, zoodat het meisje dit kop. oprapen en zich weer in het bezit van haar eigendom kon stellen. Naast den vluchteling reed een anderen man. Vermoedelijk is hij een medeplichtige geweest. Want toen in de Roeterstraat de ketting van het rijwiel van den dader onklaar raakte, gaf deze tweede man zijn rijwiel aan den dader. Deze maakte er zich mee uit de voeten. Langs de Doldaan reed hy naar den Oudezijds Achterburgwal en Zedijk. Een aan tal burgers en een agent die een rijwiel van een getuige had geleend, zette hem na. Ten slotte wist de agent hem te grijpen. De man is naar een politiebureau overgebracht en in arrest gesteld. Hij ontkende dat er een mede plichtige geweest was. De verdachte is reeds ter beschikking van de justitie gesteld. Ongelukken. In de Louise Henriettestraat te Groningen trachtte Zater dagavond een 26-jarige man uit Amsterdam, tijdelijk te Groningen vertoevende, op een vrachtauto te springen. Hij struikelde echter en werd achterover tegen de steenen gewor pen. De man werd met een schedelfractuur opgenomen en in bewusteloozen toestand naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Hij is gisteren tot bewustzijn gekomen, maar zijn toestand is onveranderd ernstig. Eenige dagen geleden is te Assen een kindje door een rat aan het hoofd en handjes gebeten. Aanvankelijk leken de gevolgen niet ernstig te zijn, doch thans is het kind ernstig ziek. Gisterenmiddag is op den Venloscheweg te Rotterdam een 16-jarig meisje uit Roermond door een auto aangereden en hoogst ernstig gewond. Doordat het meisje achter een auto bus, die rechts van den weg stopte, omreed, werd zij door een achter haar komenden auto, die juist passeerde, gegrepen en mede- gesleurd. De auto kwam daarna in botsing met een auto, die van den anderen kant kwam. Beide wagens werden zwaar bescha digd. De toestand van het meisje was heden morgen nog zeer ernstig. Te Winsum (Gron.) zou een bejaarde brandstoffenhan- delaar zijn kar met paard uitspannen. Plotse ling sloeg de kar achterover, waardoor de man aan het hoofd werd getroffen en een zware hersenschudding kreeg. Hij is per auto naar Groningen vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Op den nieuwen weg Soest-Bilt- hoven heeft een ernstig motorongeluk plaats gehad. Daar reed als bestuurder van een motorrijwiel de metselaar B. met op de duo M. H., beiden uit Soest. Plotseling geraakte de achterband van den motor defect, waar door de bestuurder zijn stuur niet meer meester kon blijven. Tegelijkertijd kwam van tegenovergestelde richting een vrachtauto. De motorrijder reeds hiertegen aan, zoodat bestuurder en duo-passagier kwamen te val len. De bestuurder kwam met den schrik vrij, doch de duo-passagier was er erger aan toe. Een dokter, die gewaarschuwd was, verleende de eerste hulp. Hij constateerde een zeer ern stige schedelfractuur, welke het noodig maak te dat de patiënt naar een ziekenhuis te Utrecht werd vervoerd, waar hij later is overleden. Hij was weduwnaar, 47 jaar oud en

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1