LAND- EN TUINBOUW GEMENGD NIEUWS OUDERS EN KINDEREN Man het einde pan hei seizoen. der blijkt al dat „verleden" en dat „heden" goed te kennen. Doch wat hij niet ziet en waarin hü niet gelooft, dat is dat het anders kan worden, dat Zeeuwsch-Vlaanderen rui mer kan opbloeien, dat het zijn bevolking kan verdichten, dat industrie, kunst en we tenschap hunne plaats kunnen krijgen naast den landbouw, mits Zeeuwsch-Vlaanderen niet langer een uithoek blijft, doch een le vende schakel in het geheel wordt. De ge achte inzender ziet en gelooft blijkbaar niet dat behoud van nationale zelfstandigheid moeilijk is bij meer economische en cultu- reele samenleving naar Noord en Zuid, naar Oost en West. De geachte inzender durft Zeeuwsch-Vlaan deren niet vergelijken met het opbloeiende Limburg, omdat het geen kolen kan delven. Doch durft hij de streek ook niet vergelijken met Noord-Brabant, dat eveneens geweldig opbloeit, niettegenstaande daar geen kolen worden gedolven? Als de geachte inzender maar geloofde in de toekomst, dan zou hij, met zijn blijkbaar groote liefde voor Zeeuwsch-Vlaanderen die streek zeker gaar ne in zulk een opbloei doen deelen. Welnu, de actie van ons comité is er op gericht dat geloof in een toekomstig schoo ner en bloeiender Zeeuwsch-Vlaanderen te doen wortel schieten, en daaruit vervolgens de kracht te putten om allen eensgezind die schoonere toekomst te bewerken en te be reiken. Ok wij werken voor onze kinderen en kleinkinderen, naar het voorbeeld, dat in Nederland's roemrijke geschiedenis op elk gebied zoo rijkelijk is gegeven. Het Zeeuwsch-Vlaamsch Kanaal-Comité, LOUIS VAN WAESBERGHE, Voorzitter. J. H. A. HOLTHUIZEN, Secretaris. Stand der landbouwgewassen. Het onderstaand overzicht betreffende den stand der landbouwgewassen op 20 Septem ber 1932 is, onder medewerking der rijksland- bcuw-consulenten, samengesteld naar gege vens, verstrekt door de correspondenten der directie van den landbouw en, wat de weers gesteldheid betreft, door het Kon. Ned. Met. Instituut. Bij het fraaie weer in Augustus en de voortzetting daarvan in September kon de cogst goed binnengehaald worden. Over het algemeen zijn zoowel quantiteit als qualiteit der geoogste producten zeer bevredigend te noemen. De gevolgen van het legeren van vefe graanvelden zijn door de gunstige weers gesteldheid van beperkten omvang gebleven. Zelfs wie van een late vacantie in het zon- nige Zuiden geniet, bemerkt nu dat het einde van het seizoen nabij is. Niet aan het ont breken van zonneschijn en warmte. Wanneer men het niet al te slecht treft, beleeft men in dezen tijd van het jaar ondanks drui ven-overvloed, meloenen en rijpe, zoete vijgen nog volkomen de illusie van een heerlijken middenzomer. Men speurt het late seizoen echter aan de mode, die eischt dat ook in het zonneland de tijd van luchtige, dunne zomer jurken voorbij is. Hoogstens kan men nog een licht toiletje dragen met een granaatkleurigo of violet fluweelen cape. Meer modieus is echter een wollen rok met een dwarsgestreepte wollen pull-over in spre kende kleuren. Een grijze rok met een jumper in groen, grijs en paars is bijv. heel elegant. Dit soort costuumpjes blijven echter volstrekt niet tot het Zuiden beperkt. We zagen deze ook reeds in ons „Noorden" dragen, zelfs bij een na middagthee in een mondain restaurant. Een combinatie van een zwarten rok, met een ge streepte jumper in de kleuren rood, zwart en wit trok zeer de aandacht, vooral ook daar de elegante bezoekster er een klein, zwart mutsje bij droeg met een halve voilette 1at aan het geheel iets bijzonders gaf. De ele gantie moet men op het oogenblik trouwens toch in de kleinigheden zoeken, zooals altij-i in het tusschenseizoen. Men weet nog niet zoo heel precies wat of de wintermode bren gen zal en welke modellen zich tenslotte handhaven zullen. En dan is er ook rog de malaisetijd, die er het zijne toe bijdraagt om dezen smaak voor details te bevorderen. Want eer men er toe overgaat een nieuwe japon of een ande ren mantel aan te schaffen, tracht menigeen met behulp van kleinigheden het oude op te knappen en te moderniseeren. Pelerines en schouderkragen in allerlei modellen en groot - De tarwe geeft goede opbrengsten van goe de qualiteit, behalve op de gelegerde percee- len, waar de korrels te smal zijn gebleven. In verschillende streken werd schade van voet ziekte ondervonden. De opbrengst van de haver is eveneens goed, hoewel men vreest, dat ook deze op de gelegerde perceelen zal tegenvallen. De veldboonen zijn goed tot vrij goed. De qualiteit van erwten is slecht ten ge volge van aantasting door insectenook de opbrengst liet daardoor te wenschen over. Op verschillende plaatsen hebben de bruine en witte boonen zich al te welig ontwikkeld, zcodat schade werd ondervonden van zomer- rot. Gemiddeld was de stand echter goed. Blauwmaanzaad en klaverzaad leveren een vrij goede opbrengst. In Friesland heeft de witte klaverbloem door regen geleden. Het spinaziezaad is goed. Het suikerbietenzaad belooft een grooten oogst. De consumptie-aardappelen geven hooge opbrengsten. Over het algemeen goed tot zeer goed. Slechts in Noord-Holland laat de kwa liteit soms te wenschen in verband met het optreden van de aardappelziekte. De oogst van de fabrieksaardappelen mag vrijwel normaal heeten, alsook heö zetmeel- gehalte. De suikerbieten staan goed tot zeer goed. De stand van de uien loopt vrij sterk uit een en kan gemiddeld goed tot vry goed ge noemd worden. Evenals de suikerbieten staan de voeder bieten goed tot zeer goed de paardepeeën staan goed. Behalve korten tijd gedurende de warmteperiode was het weder gunstig voor het grasland. Er is thans nog overvloed van gras in de weiden. De tweede snede gaf een goede opbrengst en werd voor het meerendel goed gewonnen. Het inmaken van gras neemt nog steeds toe. De oude klavers vertoonen een normalen standde jonge klavers staan over het alge meen hol, als gevolg van den zwaren stand der dekvruchten. De stoppeknollen beloven een goeden oogst. Spurrie staat vrij goed. Een vuurgevecht met smokkelaars. Zondagavond heeft langs den nieuwen Goirlescheweg een hevige schietpartij plaats gehad tusschen een bende smokkelaars en een groep kommiezen en veldwachters, zooals reeds kort gemeld. De „N. Tilb. Crt." geeft daaromtrent het vol gende relaas ten zijn daartoe een uiterst geschikt hulp middel. Aardig staat een pelerine met lange lussen, die men kruiselings om het middel slaat en van achteren vaststrikt, of met korro einden, die van voren op de japon een strik vormen. Zeer modern is ook een pelerine die met goed zichtbare sierknoopen op het toilet is bevestigd, welke knoopen zich dan op de ceintuur en aan de mouwen herhalen. Wie van knoopen houdt, kan daar op het oogen blik een ruim gebruik van maken, want deze garneering is zeer gewild. Niets behoeft meer onzichtbaar gesloten te worden, aan kragen en rokken, zakken en vestjes, overal brengt men sierlijke en mooi bewerkte knoopen aan. En natuurlijk doen lang niet altijd deze knoo pen werkelijk dienst. Langs de naden van een schouderstuk of rok beteekenen ze niet meer dan een ornament. En een heele rij knoopjes achter op den rug zijn, gelukkig, ook al niet bestemd om vastgeknoopt te worden. Een wollen jersey blouse sluit men bijv. met ver gulde knoopjes en hetzelfde middel dient ter bevestiging van een strik aan den ceintuur of aan de japon, om een jabot of revers op hun plaats te houden of de plooien van de draperie goed te verdeelen. Wie zich nog meer voor knoopen interes seeren d-t zijn de heeren der schepping. Weliswaar gaat hun belangstelling niet ver der dan manchetknoopen, maar die zijn dan ook heel aardig, van kleurig email en er be hoort een speldje bij om de das te beves tigen, benevens een ceintuurgesp alles van hetzelfde materiaal. Maar, om nu weer van dit uitstapje op het gebied der heerenmode op ons eigen terrein terug te komen weet u reeds dat een wit vestje voor het tusschen seizoen, wanneer he* reeds koeler wordt en we toch nog niet onze wintermantels dragen, zeer in den smaak is Men kiest het van zijde, van laken, jersey, velours de laine, enz. Sluit men het met vergulde knoopen, zoo heeft oen sen kledingstuk „dernier cri". WILHELMINE. Tot tweemaal toe ontstond een hevig vuur gevecht, waarbij in totaal zeker niet minder dan 40 schoten zijn gelost, doch gelukkig geen slachtoffers zijn gevallen. Aan de grens bij Poppel was Zondagavond de beruchte met pantserplaten uitgeruste smokkelauto van de bekende smokkelaars de gebrs. van H. gesignaleerd. Bij het douanekantoor op den weg van Goirle naar de grens hadden zich daarom eenige kommiezen geposteerd, die niet lang op den wagen behoefden te wachten, doch aan het bevel tot stoppen werd geen gehoor gegeven en met razende snelheid stoof de auto over den weg, terwijl de kommiezen zich achter de boomen in veiligheid moesten stel len om niet oven-eden te worden. De smok kelauto verdween in de richting Goirle, aan welks gemeente-politie onmiddellijk werd doorgegeven, dat de auto van H. met smok kelwaar op weg was naar Tilburg, waarheen de tocht van de grens af gewoonlijk gaat. Politie en kommiezen kwamen in Goirle bij elkaar en achtervolgden van daaruit over den Nieuwen Goirlescheweg den auto, die zijn wilden tocht in de richting van Tilburg had voortgezet. De veldwachters en enkele kommiezen re den den auto per rijwiel achterop, maar in- tusschen waren ook reeds kommiezen gepos teerd op de grens der gemeenten Tilburg en Goirle, die dwars over den weg een hindernis hadden uitgelegd. Ook op 't teeken der kom miezen werd niet gestopt, en de auto reed met dezelfde vaart over de hindernis, waar door echter de beide voorbanden sprongen. Een kommies zag nog kans zijn rijwiel onder den auto te werpen, waardoor een der pant serplaten naar beneden zakte, den grond raakte en als rem werkte. De wagen gleed van den weg af en kwam op een boerenerf langs den weg terecht. De smokkelaars sprongen uit den wagen en begonnen onmid dellijk met het uitladen der smokkelwaar, bestaande uit een groot aantal balen suiker. De uit de richting Goirle komende politie mannen en kommiezen voegden zich intus- schen bij hun collega's en gezamenlijk ging men op de smokkelaars af, die een eind ver der in koortsachtige haast hun waar in vei ligheid trachtten te brengen. Nauwelijks hadden zij echter de gewapen de macht ontwaard, of zij openden het vuur en schoten in de richting der beambten. De ze beantwoordden het vuur. Het was echter pikdonker, zoodat in het wildweg geschoten werd. De beambten zochten dekking achter de boomen, terwijl de smokkelaars zich ach ter hun gepantserden auto gelegerd hadden. Nadat aan beide zijden ongeveer 20 schoten gelost waren, trokken de smokkelaars zich eindelijk terug. Politie- en douanebeambten kwamen daarop naderbij en legden beslag op den auto en zijn inhoud, die bleek te bestaan uit 42 balen suiker, waarvan er reeds 13 wa ren uitgeladen. Terwijl de beambten zich rondom den auto bevonden, weerklonk plotseling opnieuw een schot. Het bleek, dat de smokkelaars waren teruggekeerd en een laatste poging met nieuw aangevoerde ammunitie wilden wagen cm hun buit alsnog te verdedigen. Van poli tiezijde werd het vuur beantwoord, echter zonder dat iemand werd getroffen. De smokkelaars gingen op de vlucht en de balen werden daarna in een anderen auto geladen en opgeborgen, terwijl men den smok kelauto naar een garage bracht. De dievenbende van Hil versum. Gisterenmorgen zijn vier van de zeven verdachten van rijwieldiefstallen, de laatste maanden in Hilversum en omge ving gepleegd, welke verdachten verleden week in verzekerde bewaring werden gesteld, overgebracht naar het huis van bewaring te Amsterdam. Bij de verschillende verhooren zijn een groot aantal onopgehelderde dief stallen en inbraken aan het licht gekomen Naast rijwielen werden in grooten getale rij- wielmerken, kleedingstukken, sigaren, choco lade enz. ontvreemd, welke goederen een in woner van Nederhorst den Eerg overnam Laatstgenoemde heler, die zich steeds als een onnoozel beertje voordeed bleek hun ook nog geregeld te bedriegen en te bestelen. Groote brand in de elec- trische centrale teBrus- s e 1. De electriteltswerken te Brussel zijn gisteren vernield tengevolge van een ontplof fing in een turbine. De Brusselsche correspondent van het „Handelsblad" meldt, dat de brand uitbrak in de machinezaal, waar 350 arbeiders aan het werk waren. De vlammen, door in de tur bine aanwezige olie gevoed, sloegen zoo ge weldig uit, dat de arbeiders in paniek de vlucht namen. Aan blusschen viel niet te denken. Vóór de brandweer, die onmiddellijk werd gewaarschuwd, ter plaatse verschenen was, stortte het dak reeds in. Enkele werk lieden, die nog geen schuilplaats hadden ge vonden, werden daarbij gekwetst, doch geen enkel levensgevaarlijk. Door de brandweer werd toen het vuur van verschillende zijden bestreden, zoodat de ramp beperkt kon wor den tot de machinezaal. De onlangs gebouw de bijlokalen bleven gespaard. Omstreeks drie uur was men den brand meester, doch van de reusachtige machinezaal, die een omvang heeft van 100 bij 20 meter, en waarvan de machines nieuw waren, bleef slechts wat puin over, waarover een donkere wolk rook hing. Omtrent de oorzaak van de catastrophe is totdusver niets met zekerheid bekend. Het Brusselsche parket is ter plaatse verschenen. Het staat vast, dat plotseling uit een der tur bines een enorme vlam sloeg, die tot de hou ten zoldering reikt* en die op de andere tur bines oversloeg. Volgens sommige ingenieurs zou de turbine zyn gesprongen, waarop de in het toestel aanwezige olie (drie a vier honderd liter) in brand sloog en uitsloeg. De ingenieurs verklaarden nooit een explosie met zulke ernstige materieele gevolgen te hebben meegemaakt, Tengevolge van den brand kon geen elec- trische stroom worden geleverd voor de ver lichting van Brussel. In het begin van den avond heeft men de groote straten met gas kunnen verlichten, tengevolge van het feit, dat het gasbedrijf over eigen toevoer beschikt. Ongeveer 4 uren na het uitbreken van den brand kon weer volop electrisch licht ver strekt worden. De schade door den brand veroorzaakt wordt tusschen de 100 en 110 millioen francs geschat. Cinematografisch dag blad te Brussel. Het dagblad wezen heeft zich geheel aangepast aan onzen modernen tijd. Na het gesproken dagblad komt nu eindelijk ook het bewegend, het le vend of, duidelijker gezegd, het cinematogra fisch dagblad. De groote Europeesche hoofdsteden, Parijs, Berlijn en Londen kenden reeds dezen nieu wen vorm van publiciteit. Thans komt ook Brussel aan de beurt. De naam van het nieuwe instituut is „Ci neac", het bureau is gevestigd op de Adolf Maxlaan. Op Zaterdag 1 October wordt deze nieuwe instelling geopendde voorstellingen beginnen reeds 's morgens en duren tot mid dernacht. Op het witte doek zal men de feiten zien gebeuren die in de dagbladen worden meege deeld. Een voorstelling in „Cineac" duurt 50 minuten en kost twee, drie of vier franc naargelang de plaats die men verkiest. De bedoeling van dezen nieuwen vorm van publiciteit is om het publiek in aanschouwe- lijken vorm op de hoogte te brengen van de meest verscheidene gebeurtenissen op politiek, sociaal, artistiek en sportief gebied. Er zullen nog bijzondere rubrieken worden gewijd aan wetenschappelijke ontdekkingen, aan buitenlandsche ondernemingen, aan re devoeringen van vooraanstaande politici enz. Dejuweelen van ïvar Kreuger. Tengevolge van een proces, dat op het oogenblik te Londen en te Ant werpen wordt gevoerd, zijn bijzonderheden bekend geworden omtrent de juweelen, welke Ivar Kreuger verzameld heeft. Hij schijnt een waren hartstocht voor het verzamelen van ju weelen en andere kostbaarheden gehad te hebben. Het meest interessante stuk is een briljant van ongeveer 18 karaat, die wegens de zacht groene kleur den naam van „De eerste Mei" draagt. Deze briljant is indertijd eigendom geweest van de markiezin de Pom padour, die haar van Maria Theresia moet hebben ontvangen. De broeder van madame de Pompadour, markies de Marigny, verkocht dezen later te Rome aan vorst Borghese. Na poleon moet dezen briljant bij zijn kroning tot keizer hebben gedragen. Gerard heeft de briljant op één van zijn schilderijen, dat Na poleon in zijn kroningsornaat voorstelt, ge schilderd in den gesp, waarmede de mantel gesloten werd. Later schonk Napoleon de briljant aan keizerin Josephine, die hem op haar beurt aan 'n Amsterdamschen diamant handelaar verkocht, om een gedeelte van haar ontzaglijke schulden te betalen. Kreu ger heeft den briljant voor 80.000 kronen in Zwitserland gekocht, hem te Amsterdam la ten moderniseeren en hem te Parijs op den deksel van een sigarettendoos laten montee- ren. Voorts bevinden zich onder de collectie groote bruine en citroengele briljanten uit den schat van Abdoel Hamid, welke schat later voor het grootste gedeelte naar New- York werd verkocht. Uit de juweelen van Ab doel Hamid stamt ook een ronde rose briljant van 3.6 karaat, die zich indertijd heeft be vonden op een tabaksdoos, welke de stad Parijs aan Napoleon I ten geschenke beeft gegeven. De aandacht trekt verder een hals snoer van vierkante smaragden, welke door Catherina II bij haar huwelijksfeest werd gedragen, welk halssnoer de sovjetregeering t3 Parijs op de markt heeft gebracht. Voorts een prachtig parelsnoer van drie rijen, waar van iedere parel ongeveer 20 grein weegt. Ook dit snoer heeft een tragische geschiedenis. Het behoorde aan keizerin Charlotte van Mexico, die het in 1066 aan paus Pius IX ken geschenke moet hebben aangeboden, om daarmede een beeld van de Heilige Maagd te versieren. In een geplombeerd linnen zakje bevinden zich voorts nog 40 briljanten van 3 tot 5 karaat, welk Kreuger kort na de Haag- sche conferentie heeft verworven. Het grootste schip.-— Het reusachtige luxe stoomschip, dat voorloopig de Super He de France of T 6 heet, tot het gedoopt is, zal 29 October op de werf te St. Nazaire, waar het sinds Januari 1929 in aan bouw is, van stapel loopen. Door zijn 313 M. lengte en 35.9 M. breedte en een inhoud van 70.000 ton, zal dit nieuwe schip het grootste ter wereld zijn en de „Majestic" der White Star met haar 56.000 ton, verre overvleugelen. Bij een motorenvermogen van 160.000 pk. zal de Fransche oceaanreus 23—25 knoopen kun nen loopen. Van de lengte van dit voor den dienst van Havre op New-York bestemde schip krijgt men een denkbeeld als men be seft, dat er in de rue Royale in Parijs geen plaats zou zijn en dat hét den afstand van de Madeleine tot den obelisk op de Place de la Concorde in beslag zou nemen. Van de kiel tot den top van de schoorsteenen meet het 52 M., zoo hoog als de zuil op het plein van de Bastille. Men rekent, dat de overtocht in 4 dagen en 11 uren kan geschieden. Be halve de electrische drijfkracht zal een groep turbo-dynamo's voor het bewegen van passa- gers- en goederenliften, verlichting, lucht- verversching en keukens zorgen. Het schip zal ongeveer 2500 passagiers kun nen vervoeren, van wie 800 m de eerste klasse. Het effectief van bemanning en personeel zal 1400 mensehen omvatten. Er is een garage voor 100 auto's aan boord. Daar met de afwerking nog eenige maanden gemoeid zullen zijn, rekent men niet voor het voorjaar het in den dienst te kunnen leggen Onderhand kan dan in New-York de nieuwe aanlegsteiger gemaakt worden, welks bouw het gemeentebestuur overweegt nu geen en VAN SCHOOL AF 'T LEVEN IN. Het is een algemeen menschelijke eigen schap te verlangen naar wat men niet heeft. Multatuli verhaalt ons ergens vaneen Japan- schen steenhouwer, die telkens naar wat an ders, z.i. - wat beters verlangt, maar nergens bevrediging vindt, waardoor hij leert berus ten in de nederige positie van steenhouwer, waartoe hij na vele omzwervingen terugkeert. Dit verhaaltje is nog niet verouderd, het kan ook ons, menschen van dezen tijd, tot leering strekken. Kan het dan bevreemden, dat jonge men schen altijd verlangend uitzien naar wat zij niet kennen en zoo schoon lijkt Is het won der, dat vele scholieren verlangen naar het oogenblik, dat zij de schooldeur voor goed achter zich hooren dichtslaan Dan toch zullen zij bevrijd zijn van de vele schoolsche plichten, dan zullen zij niet meer van dag tot dag de controleerende oogen van meester of leeraar op ziJi gericht voelen, dan zullen zij verlost zijn van thema's maken en som men oplossen, nutteloozen arbeid, die na wat correctie toch weer vroeg of laat in de kachel verdwijnt Neen, straks komt het volle leven, met zijn wezenlijken arbeid, waardoor men o, groote bekoring bovendien nog gaat voorzien in eigen behoefte n en een eind voelt komen aan de i staat van volkomen afhankelijkheid Zóó ziet de scholier het leven na de school jaren, hetrj hij in een van de hoogste klas sen van een lagere of van een middelbare school zit. Deze illusie brengt hem er toe om aan te dringen zoo gauw mogelijk van school te mogen. In sommige gezinnen is de wil van het kind wel niet geheel wet, maar toch wel een zeer belangrijke factor. Daarom roepen wij den ouders van kinderen, die nu in een van de hoogste klassen eener lagere school zitten en straks 14 jaar worden en dus zouden mogen verdwijnen, toe „Verzet u toch tegen dit streven van uw kind gij weet, dat het leven van uw kind nog menige teleurstelling zal geven en dat voor de meeste menschen de schooljaren nog de beste van hun leven wa ren geeft dus uw 14-jarigen zoon of dochter toch niet toe, maar laat hem (haar) zoo lang mogelijk op school blijven Neemt ge hem van school, laat het dan zijn om dadelijk een vak te gaan leeren. Het corps van beroepsloozen, van ongeschoolde werk krachten, is al groot genoeg. Als loopjongen, vooral in winkels, wordt uw kind in den regel eerst vrijmoedig, wat winst is, maar dan ook al gauw brutaal, en dat is een groot kwaad. Om niet te spreken van de vroegrijpheid, die de straat hem brengt, en de bedrevenheid in het lijntrekken, doordat de controle in den regel niet voldoende streng kan zijn. Probeert dus vooral uw kind dadelijk in opleiding te krijgen voor een beroep, waarin hij lust heeft. Maar neemt uw veertienjarige vooral niet van school, als ge geen werk voor hem hebt het groote aantal werkloozen nog te vermeer deren met jongeren, voor wie nog plaats is op de schoolbanken, zou al heel onverstandig zijn. En is uw jongen of uw meisje eenmaal van school en in een betrekking, verzuimt dan vooral niet, binnen enkele weken reeds te gaan-4nformeeren hoe uw kind het er maakt. Gaat daartoe naar dengene, die met het on middellijk toezicht en met de leiding van uw kind is belastop een fabriek niet naar den bedrijfsleider, maar naar den baas, onder wien uw zoon werk* is uw meisje in een „dienst", dat gaat gii natuurlijk al heel gauw naar haar mevrouw. En dan bespreekt ge ook wat uw indruk is vai de nieuwe omgeving en den invloed er van op uw kind. Er moet sa menwerking zijn tusschen huis en werkkring, zoowel als tusschen huis en school. Heeft uw zoon of uw dochter na de lagere school nog een ambachtsschool, een U.L.O. of een H.B.S. doorloopen, acht uw kind dan nog niet voldoende rijp, om uit eigen kracht en naar eigen inzicht direct zijn evenwicht te vinden in zijn nieuwen werkkring. Uw be moeiingen zullen dan v el een ander karak ter dragen, maar "ontact met den werkgever is nog even noodig. Bedenkt, als het ooit eens mis loopt, wordt ge er zeker in gemoeid wacht evenwel niet, tot het zoover komt wees den eventueelen mislukkingen in elk ge val voor. Zoo is dus ook de tactvolle inmenging van de ouders noodig bij den overgang van de schooi naar het voile leven. Moge dit „volle leven" voor uw kind niet zijn de grijze nevel van de werkloosheid, tracht hem dien te be sparen, houdt hem dan liever op school, zoo lang ge maar kunt om mislukking in dien fcroosteloozen nevel J voorkomen. kele lang genoeg is voor dit schip, welks bouw circa een milliard francs zal kosten. Behalve de Compagnie Générale Transat- lantique is de Italia veel van plan. Op 27 de zer is het 50.000 ton metende luxe snelschip „Rex" zijn eerste reis van Genua naar New- York begonnen en 8 November zal de 48.000 ton metende „Conté di Savoia" het volgen. Beide moeten den afstand in 61^ dag kun nen afleggen. De „Rex" is voor ons Nederlanders in het tyzonder van belang, omdat de Schat gltf- spanting voor scheepsreddingsbooten aange bracht zijn op al haar sloepen, welke glij- spanten alle in Nederland vervaardigd zijn. Ze zijn voorzien van lange boveneinden, welke extra versterkt zijn om. als bij scheefliggend schip de reddingsbooten der „Rex" langs de overhangende dekken gevierd worden, en naar binnen zwaaien, de inzittenden der sloe pen tegen lichamelijk letsel te beschermen. Moeder, als het licht uitgaat, waar gaat het dan heen Dat weet ik nietJe kan mij even goed vragen, waar je vader des avonds naar toe gaat, als hij uitgaat I PARIJSCHE MODEBRIEE IDat men in den ooergangstiid draagt.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6