LAND- EN TUINBOUW UIT DRAAD EN LUCHT sttik, Dit kan een troost zijn voor hen, die de voorstelling van de „virgin queen" hebben geïdealiseerd. Haar wassen evenbeeld in Westminster Abbey flatteert haar zeer zeker niet. Er is ook een wassen beeld van den zee held Nelson, die echter in St. Paul's begraven ligt. De aanwezigheid hier van het beeld kan worden verklaard uit de buitengewone open bare belangstelling, welke door de begrafenis van dezen held werd gewekt. De straten waren te nauw, en zelfs de 'kathedraal van de City was te klein om de belangstelling in plech tige en waardige banen te kunnen leiden. Daarom werd bij wijze van een tegenattractie een wassen beeld van Nelson in Westminster Abbey geplaatst, in de verwachting, dat daar mede een aanzienlijk déél van de massa op Westminster zou worden gedirigeerd. De ge schiedenis vertelt niet of deze truc slaagde. Maar het beeld, gekleed in Nelson's eigen kleeren, staat daar bovenaan die duistere trap temidden van de oudste wassen beelden van de wereld. Bemestingsproeven. Wij gaven een vo rige maal de resultaten der variëteitsproef velden in 1931, aangelegd in het ambtsgebied van den rijkslandbouwconsulent te Schagen. ui volgen do volledige bemestingsproeven op '.ooiland, in 1929 reeds aangevangen, en op m 5-tal velden in 1931 voortgezet. De velden varen gelegen op laagveen rondom Kromme - lie, en moesten antwoord geven op vragen >mtrent kalkbemesting, toediening van phy- jlologisch zure of basische meststoffen, kali- aanwending en rentabiliteit van een flinke stikstofgift. Uit de „Beschouwingen" nemen vvij het volgende over1. Gemiddeld heeft JOO K.G. zw. ammoniak per Hectare een meer-opbrengst aan hooi gegeven van 1565 K.G.dit komt overeen met ruim 25 K.G. hooi per K.G. stikstof. 2. Gemiddeld gaf 400 K.G. Chilisalpeter een oogstvermeerdering van 1096 K.G. hooiper H.A. stikstof is dit 18 K.G. 3. De in 1929 en 1930 gegeven Kalk- mregelbemesting heeft op 8 van de 10 veldjes mergelbemesting heeft op 8 van de 10 veldjes de meer-opbrengst 417 K.G. hooi per Hectare. 4, Basische bemesting gaf gemiddeld een be tere opbrengst dan zure. (Basische meststof fen zijn tegenovergesteld van zuur kalf, mergel, slakkenmel, Chili- en kalksalpeter zure zijn zw. ammoniak, superfosfaat)Toe voeging van 300 K.G. kalizout 40 gaf bij alle proefnemers een meeropbrengstgemid deld bedroeg dit 996 K.G. per H.A. Hierbij kan opgemerkt worden, dat het le en 2e jaar deze meeropbrengsten 148 en 470 K.G. be droegen. We zien, dat na weglating van stal mest gedurende 3 jaren er een flink tekort aan kali bestaat. 6. Thomasslakkenmeel gaf gemiddeld ruim 150 K.G. hooi meer dan su perfosfaat. 7. Evenals in 1930 is het kalkge- halte van het hooi beinvloed door de kalkbe mesting. Als de veldjes 3 en 9 worden verge leken met 1 en 7, dan zien we, dat het CaO- gehalte van het hooi door de kalkbemesting in 1929 en 1930, gemiddeld 0.13 is ver hoogd. Of dit verschil veroorzaakt wordt doordat de grassen op de kalkveldjes meer kalk opnemen, of wel door het veranderen der vegetatie, is moeilijk uit te maken. Door het kalkgehalte van het hooi der veldjes 5 en 7 te vergelyken, blijkt dat Thomasslak kenmeel hooi geeft met gemiddeld 0.13 CaO. meer dan het superfosfaathooi. Ook door een vergelijking der veldjes 4 en 6 komt de gunstige werking van Thomasslakkenmeel zeer tot uiting. Opmerkelijk is het hoogers kalkgehalte van het hooi der veldjes, die niet met kali werden bemest. Zoo is het ge middelde bij de veldjes 2 en 8 0.61 ter wijl het gemiddelde kalkgehalte van het hooi der veldjes 3 cn 9 0:69 is. 8. Het is buitengewoon opvallend, hoe het grassenbestand zich heeft gewijzigd door d(; bemesting. De hiervoor weergegeven botani sche analyse doet wel duidelijk zien, hoe door kalk en basische bemesting in 3 jaar tijd de zode aanmerkelijk kan verbeteren, terwijl eenige jaren aanwending van zw. ammoniak en superfosfaat de zode zeer min derwaardig kan maken. De goede grassen kwamen in grooter percentage voor, naar mate de bemesting meer basisch was. Vangbanden. Door den Plantenziekten- kundigen Dienst werden proeven genomen met verschillende soorten vangbanden tegen den appelbloesemsnuitkever. In de Bangert (bij Hoorn) werd^ti vier soorten banden ge bruikt, hl. A. de gewone vangbanden, be staande uit twee lagen geribd karton, aan de buitenzijde afgedekt met geolied papier B. banden, als de vorige, maar ook aan de binnenzijde geolied papier voorzien C. stroo- ken jutestof (eenige lagen) aan beide zijden met geolied papier afgedektD. banden van gewoon zakkengoed. In Jupi werden de ban den omgelegd, In December afgenomen en gecontroleerd. De papieren banden bleken ta melijk veel kevers te bevatten (50 tot 100 ke vers per band, in enkele banden zaten zelfs meer dan 100 kevers), in banden van zak kengoed en in de speciaal van jutestof ver vaardigde banden waren slechts zeer weinig kevers weggekropen. De meeste kevers werden gevonden in banden, welke om appelboomen waren gelegdbanden om pereboomen be vatten veel minder kevers, terwijl er in ban den om hazelaars vrijwel geen kevers gevan gen werden. Met dezelfde banden werden proeven geno men in Leersum (kasteel Broekhuizen). Zij werden omgelegd in een boomgaard met vrij oude boomen, en in een boomgaard met nog zeer jonge bocxmen. Te beginnen in September werden de banden maandelijks gecontroleerd. Hier bleken de banden van Zakkengoed het best te voldoen. In de papieren banden wer den slechts weinig kevers gevangen. Deze banden leenen zich trouwens niet voor een maandelijksche controle, daar zij sterk be schadigd worden bij het onderzoek naar het aantal kevers, dat zich er in bevindt en er dus telkens nieuwe banden omgelegd zouden moeten worden. In de banden van eenige la gen jutestof, afgedekt door geolied papier, werden slechts enkele kevers gevangen. Over de verschillende maanden verdeeld was de vangstSeptember 1273 kevers, October 223, November 238, December 122. Hondenverstand. Tal van voorbeelden van bijzondere intelligentie van honden zijn voor en na beschreven en ock verzameld. Een paar staaltjes volgen hier Door een nauw gat. Iemand schoot een haas aan en deze kroop door een gat van een muur. De oude speurhond, die den haas volgde, sprong er in een vlucht over, bleef hem vervolgen en had hem al spoedig te pakken, zoodat hij met den buit weer voor den muur kwam. Verscheidene keeren werd geprobeerd of hij er met den buit overheen kon springen, maar tevergeefs. Toen schoof hij den haas in 't gat van den muur zoover het mogelijk was, sprong over den muur, trok den haas weer te voorschijn, om hem by zijn heer te brengen. Twee hoedenTwee jagers hadden op de eendenjacht een New Foundlander bij zich. Aan den oever van een meertje lieten zij de hoeden liggen om in een klein bootje door het riet heen te komen. Spoedig stuurden zij den hond uit om de hoeden te halen. Na allerlei vergeefsche pogingen om beide hoeden in den bek vast te houden, legde de hond den kleinsten hoed in den grootste, drukte er met den poot op, om ze zoo beide naar de boot te brengen. Aardappelwratziekte. De heer van Poe teren, hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst, schrijft, dat de uitgevaardigde verbo den voor den verbouw van enkele der voor wratziekte meest vatbare aardappelsoorten (Bravo, de Wet, Kampioen Koh-I-Noor) blijkbaar aan hun bedoeling hebben beant woord, daar de oppervlakten, die in de laat ste 3 jaren voor het eerst besmet zijn bevon den, aanzienlijk kleiner zijn geworden dan vóór de uitvaardiging der verbouw-verboden het geval was. Deze afname is zeker mede aan deze verboden toe te schrijven. B—r. ■m-"| vi ju- T.1J. ,iu*mj,uw.'icua EVENTJES LACHEN De witkiel rende langs den trein naar een dame, voor wie hij een kaartje gehaald had. „Hier is uw kaartje, mevrouw", riep hij, „het kost drie gulden vijf en twintig." De dame, erg gejaagd cn zenuwachtig, grabbelde in haar portemonnaie, boog zich uit den trein, die al begon te rijden en zei toen„Hier heb je drie guldenhoudt het kwartje maar voor jezelf Kleine Marietjo werd door haar moeder naar den winkel gestuurd om paarlmoeren knoopen te halen, iets grooter dan een dub beltje. Trotsch, dat zij zoo'n buitengewone bood schap mocht doen, ging zij naar den winkel en vroeg daar„Mijnheer, mag ik twee dozijn paarlmoeren knoopjes van u hebben, zoo groot als elf cent Jimmy wordt in zijn ontgroeningstijd nogal geducht er door gehaald en op zijn beurt wil hij zich nu ook wel eens wreken. Daarom gaat hij 's avond; om 7 uur in een café zit ten en zegt tot den kellner „Heb ik goed begrepen, dat ik hier kan blijven tot ik opgegeten heb wat ik besteid heb „Zeker, mijnheer, zeker „Goed, breng me dan een pakje kauw- gummi". HULDIGING GENERAAL SNIJDERS. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Generaal C. J. Snijders, oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht, die heden 80 jaar is geworden, is dezen middag te Scheveningen op grootsche wijze gehuldigd. Oud-minister J. J. O. van Dijk, voorzitter van het huldigings-comité, hield in het Kurhaus, in tegenwoordigheid van Prins Hendrik, admiraal Bauduin als vertegenwoordiger van de Koningin, en de ministers Deckers en Donner, tal van gene raals, burgerlijke en militaire autoriteiten en andere belangstellenden, een toespraak tot den 80-jarige en schetste daarin zijn groote verdiensten voor land en volk. Spreker bood generaal Snijders oen legpenning aan van edel metaal, met beeltenis van den jubilaris en de woorden„Hij waakte van Augustus 1914 tot November 1918 voor 's lands veilig heid". Generaal Snijders dankte in een kern achtige rede. Vervolgens begaven de generaal en mevr. Snijders zich naar den strandboule- vard ter bijwoning van de onthulling van de gedenkplaat, welke is aangebracht in het monument voor leger en vloot. Nadat deze plechtigheid was geschied, defi leerden tal van marine- en landkorpsen, zoo mede deputaties van 37 militaire en burger lijke vereenigingen voor den jarige, waarbij militaire muziekkorpsen ter opluistering zich deden hooren. Vele duizenden belangstellen den woonden deze plechtigheid bij. In het comité tot huldiging van generaal Snijders had o.a. zitting de majoor der artil lerie C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen. HET NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Uit een verkla ring van het Haagsche accountantskantoor II J. Vooren, dat belangeloos de controle op ae financieel geste van het N.C.C. uitoefent, blijkt dat door het comité tot en met 31 Augustus 1932 aan giften in geld voor A- steun (inclusief rente) werd ontvangen een bedrag van 903.253.07. Hiervan werd uitge deeld in geld en betaald voor verstrekte gif* ten in natura 435.648.68, terwijl aan steun in den vorm van voorschotten uitstaat 9740. Aan B-steun werd uitgedeeld 377.500.43. ACADEMIE VAN BEELDENDE KUNSTEN. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Ter gelegenheid van het 250-jarig bestaan van de Academie van Beeldende Kunsten alhier, is hedenmid dag in de zalen van het Schildergenootschap „Pulchri Studio" een jubileumtentoonstelling geopend. Bij de plechtige opening, welke o.m. werd bijgewoond door Prinses Juliana, hield de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen, mr. Terpstra, een rede, waarin hij de ontwikkelingsgeschiedenis van de Acade mie naging, huide bracht aan haar bestuur en mededeelde dat de voorzitter, de heer Ba- kels tot officier in de Orde van Oranje Nas sau was benoemd. Voorts werd een herden kingsrede uitgesproken door mr. dr. Bakels, terwijl verder het woord werd gevoerd door o.en directeur der Academie, ir. J. H. Plan- tinga^die een beknopte uiteenzetting gaf van het onderwijs in de verschillende afdeelingen en een overzicht van de wijze waarop het werk van de leerlingen is tentoongesteld. OVERZICHT VAN GEGEVENS INZAKE WERKLOOZENZORG. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) Over het tydvak van 31 Juli—27 Augustus 1932 is uitgegeven door de gemeenten, zonder aftrek van subsi dies van staat c.q. provincies aan werkloo- zensteun 5.346.139. Uitgegeven door de ge meenten zonder aftrek van subsidies van staat c.q. provincies voor werkverschaffing 1.526.162. Uitbetaald door werkloozenkassen 1.696.017. Door het rijk is betaald 661.218. Van 38 gemeenten met rond 255.000 inwoners waren nog geen gegevens binnengekomen. FRANSCHE CONTINGENTEN VAN VERSCHE ZEEVISCH EN GEZOUTEN HARING. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Het met 1 Octo ber a.s. ingaande contingent voor versche zee- visch en gezouten haring is door de Fransche regeering aldus vastgesteldFijne versche zeevisch (tydvak 1 October—31 December 1932) 2850 kwintalenfijne versche zeevisch (tydvak 1 Januari—31 Maart 1933) 2850 kwintalengrove versche zeevisch (tydvak 1 October—31 December 1932) 14000 kwinta len grove versche zeevisch (tydvak 1 Jan. 31 Maart 1933) 14000 kwintalengezouten haring (tydvak 1 Oct.31 Dec. 1932) 10600 kwintalen gezouten haring (tijdvak I Jan.— 31 Maart 1933) 7000 kwintalen. 1 kwintal 100 KG. bruto. DE WEG OVER DEN AFSLUITDIJK DER ZUIDERZEE. 's-GRAVENHAGE (C. B.) Herhaaldelijk verschijnen in de pers mededeelingen als zou het voornemen bestaan den weg over den afsluitdijk in den aanvang van October a.s. ten behoeve van het verkeer open te stellen. Deze mededeelingen zijn onjuist. In verband met den toestand van den weg en de bermen en van de uitvoering van verschillende wer ken is voorhands de weg over den afsluitdijk nog niet geschikt voor openbaar verkeer en zal hy daarvoor voorloopig nog niet openge steld kunnen worden. MEDEDEELING VAN HET K.N.MX TE DE BILDT. DE BILDT. (V. D.) Na de aardbeving in den avond van 26 September werden behalve verscheidene zwakkere, gisteren middag om 16.56 uur (Gr. T.) een matige en hedenmor gen om 4.01 een sterke aardbeving aan het K.N.M.I. te De Bildt geregistreerd, met den zelfden afstand circa 2000 KM. en dezelfde richting als deze. Oorsprong nabij het schier eiland Chaludice in het N. der Egeïsche Zee. EEN NOODLANDING. NIJVERDAL (V. D.) Een militair vliegtuig uit Soesterberg, onder commando van luite nant Bruin, heeft alhier hedenmiddag wegens gebrek aan oliedruk een noodlanding moeten maken op Wier&ensch gebied vlak bij Nijver dal. De landing had een goed verloop. De inzittenden, luitenant Bruin en een mecani cien, bleven ongedeerd. HERDENKING WILLEM DE ZWIJGER. BREDA. (V. D.) Verzocht wordt mede te deelen dat het comité in de Baronie Breda tot herdenking van Willem de Zwyger op Zaterdag 1 October 8 uur in Breda een her denkingsavond heeft georganiseerd, welke de eerste is van de reeks herdenkingsavonden, welke in ons land zullen worden gehouden. Als sprekers zullen dien avond optreden mr. G. L. de Vries-Veyens, secretaris van het Nationaal Herdenkings-comité en pref. W. Nokt, oud-hoogleeraar in de geschiedenis aan het seminarie te Warmond. Voorts zal muzikale medewerking worden verleend van de stafmuziek van het 6e regiment, terwijl eenige solisten muziek uit de 16e eeuw ten gehoore zullen brengen. Het comité wil trachten te komen tot de aanbieding van een klein gedenkraam ter plaatsing in de Nieuwe Kerk te Delft. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud). 1500 No. 1S66 16826 1000 No.2149 8334 13369 16766 23401 400 No. 6461 10312 15256 22050 200 No. 10546 11086 100 No.451 616 1171 2057 5800 8844 12283 12560 17732 EEN REDE VAN HERRIOT. GENÈVE. (V. D.) In de plenaire zitting van de Volkenbondsvergadering heeft de Fransche minister-president Herriot heden zijn aangekondigde rede gehouden. De be langstelling was zeer groot en de zaal toonde l?et beeld van vroegere groote dagen. De pers tribune en de diplomaten-loge waren tot de laatste plaats bezet. Herriot verklaarde dat Frankrijk by de al- gemeene discussies in de assemblée opnieuw uiting wilde geven aan zijn trouw aan den Volkenbond, temeer omdat er dit jaar een ijzige wind van pessimisme over het meer van Genève waait. Alle Volkenbondsmogendhe- den hebben den plicht zich bewust te worden van de moeilijkheden van den Volkenbond. Frankrijk wil de aandacht van de publieke opinie vestigen op alles wat de Volkenbond tot nog toe heeft gedaan. Ondanks de critiek is het werk der ontwa- penings-conferentie ongetwijfeld niet zonder resultaat gebleven. De conferentie most thans op den bodem der werkelijkheid blijven. Een nieuwe orde moet worden geschapen. Frank rijk wil het Volkenbondspact, niets dan het Volkenbondspact, het volle Volkenbondspact. Frankrijk eischt dit pact en eischt recht aldus Herriot. GENÈVE (V. D.) Als vertegenwoordiger van Engeland voerde in de Volkenbondsver gadering verder nog het woord Lord Robert Cecil. Lord Cecil verdedigde den Volkenbond tegen alle aanvallen. Verwijten moeten niet tot den Volkenbond maar tot de leden ervan worden gericht. Cecil noem Ie de conferentie van Lausanne de eerste stap naar het we reldherstel en besprak vervolgens de Fransch—Duitsche betrekkingen. De gespan nen verhouding tusschen Duitschland en Frankrijk achtte hy ernstiger dan alle andere conflicten. Overeenstemming tusschen deze beide mogendheden zcu de thans heerschen- de onrust voor een belangrijk deel doen ver dwijnen. Hij was niet voornemens critiek op een der beide mogendheden te oefenen. Nie mand zou er echter aan twijfelen, dat wan neer de politiek die deze mogendheden voe ren in volle overeenstemming zou zijn met de door den Volkenbond aanvaarde grond slagen automatisch alle moeilijkheden en tegenstellingen zouden verdwijnen. De vrede k»n niet worden verzekerd zonder den be- slissenden wil tot vrede. Tenslotte besprak hij de ontwapeningskwestie. Juist de mogend heden met de grootste bewapening ter zee en te land moeten de eerlyke ontwapening wenschen. Wanneer de ontwapeningsconferentie een mislukking wordt, zal de wereld onvermijde lijk niet slechts terugkeeren tot de toestanden van voor den oorlog, doch er zou een veel ernstiger en gevaarbjker toestand ontstaan. De regeeringen zouden hierdoor openlijk toe geven, dat zy geen vrede, maar oorlog willen. Britsche admiraliteit had aangekondigd dat het gisteren een laatste poging zou doen. Den geheelen nacht is men blijven doorpompen om de drijfkracht van het wrak zoo groot mogelijk te maken. Men hoopt de M 2 nog in den loop van vandaag naar Plymouth te kunnen sleepen. DE REORGANISATIE VAN HET, ENGELSCHE KABINET. LONDEN. (V. D.) De liberale Simon-frac- tie in het Lagerhuis heeft gisterenavond ver gaderd en een besluit genomen, waarin zij de regeering haar volle en onvoorwaardelijke medewerking verzekert. Hiermede zijn de ge ruchten als zou ook gerekend moeten worden op het aftreden der ministers, die tot de aan hangers van sir John Simon behooren, be slist den kop ingedrukt. DE AARDSCHOKKEN IN GRIEKENLAND. ATHENE. (V.D.) De aardschokken op het schiereiland Chalcidice duren nog steeds voort. Door een nieuwen aardschok werden Egribuntzak en de baden van Apollaniados vernield. Vele huizen stortten in en verschei dene personen zijn gewond, waarvan eenige tijdens het vervoer naar een ambulance zijn overleden. Alle bewoners brachten den nacht in de open lucht door, aangezien niemand in ce huizen durfde terugkeeren. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 29 September, 3 uur. De vaste tendenz in Wallstreet deed de ongunstige indrukken, die de moeilijkheden in het Engelsche kabinet hebben gewekt, vergeten en de koersen liepen enkele punten op. Tengevolge van eenig aanbod in Konink lijken had een algeheele reactie plaats, waar door de winsten grootendeels verloren gingen en het slotpeil van gisteren weer werd be reikt. Een uitzondering vormde de Young- leening, die op ruime schaal werd verhan deld en daardoor 1 verbeterde. Voor bui- tenlandsche rekening bestond eenige vraag, welke in verband stond met het uitstel van betaling dat Duitschland verkreeg voor som mige schulden aan de Ver. Staten. Van de Industrieele fondsen verloren Aku's 2 Unilevers bleven op peil, doch Philips konden zich nauwelijks handhaven. Rubberaandee- !en, Scheepvaartaandeelen en Tabakken la gen buiten de attentie op nagenoeg onveran derde noteeringen. Suikerwaarden waren na vaste tendenz in de ochtenduren, 's middags nauwelijks veranderd. Mijnwaarden waren verwaarloosd. Ned. Obligaties bleven prijs- houdend. Gemeente-obligaties waren vast, Porlongatie 1 MARKTBERICHTEN GROENTE- EN FRUITVEILING, VLISSINGEN. 29 September 1932. Op de'gisteren gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed Late blauwe 5759 ct.blauwe eigenhei mers 3032ct., beiden per 35 KG.tomaten 15 ct.wagenaars 3 ct.stoksnijboonen 13—25 ct.pronkboonen 7 ct.prinsessen 7 —10 ct.dubbele prinsessen 6 ct.blauwe druiven 2635 ct.uien 2—5 ct.spinazie 8 10 ct.spruiten 6 ct.postelein 8—9 ct. beurre hardy 17 ct.; bergamot 9 ct.; William Duchesse 6—11 ct.; maagdeperen 810 ct. perzikappel 8 ct.hertogin Elza 8—12 ct. triumphe de Vienne 23—26 ct.Fr. von Ba den 89 ct.transparant de croncel 314 cc goudreinet 9 ct.oranjereinet 67 ct. notarisappel 6 ct.princesse noble 5 ct. bramen 1719 ct., alles per KG.kipeieren 37—38 ct.eendeieren 32 ct., beiden per 10 stuksboerekool 1 ct.roode kool 23 ct. witte kool 131/2 ct.savoije kool 25/> ct bloemkool 2—13 ct.sla 1 ct.kom kommers y22 ct.netmeloenen 21 ct. suikermeloenen 1316 ct., alles per stuk selderie l/22/2 ct.prei 56i/2 ct.peeën 14!/2 ct.uien 22/2 ct.rapen 23 kroten 2i/>3y2 ca.; gladiolen 1012'/2 ct. asters 2'/23 ct., alles per bos peterselie 2— 4 ct.andijvie 126 ct., beiden per kist augurken 7—12 ct. per 100 stukscollas 33— 35 ct. per pot. MJDDELBURGSCHE MARKT. 29 September 1932. De aanvoer aan de graanmarkt was heden ruim. Kroonerwten 11 a 14, Schokkers 12 a 16, Lange Bruineboonen 9 a 10.50, Ronde Bruineboonen 13 a 15. Witteboonen 11 a 13, Maanzaad 31 a 33. Boter O.731/2 per 5 ons. Kipeieren 4.55 per 100 stuks. Poelje-eieren 2.75 per 100 stuks. Eendeieren 4.50 per 100 stuks. Kalkoeneieren 6 per 100 stuks. Aangevoerd door de handelaren Boter f 0.721/2 per 5 ons. Kipeieren 4.50 per 100 stuks. Eendeieren 4.50 per 100 stuks. Poelje-eieren 2.50 per 100 stuks, Particuliere prys Boter 0.821/2 per 5 ons. Kipeieren 5.50 per 100 stuks. Poelje-eieren 3.50 per 100 stuKs. Eendeiere^ f 5.50 per 100 stuks. DE GEZONKEN BRITSCHE DUIKBOOT. LONDEN. (V. D.) Na 9 maanden aan het werk te zijn geweest en de zaak te hebben voorbereid, is men gisterenavond er in ge slaagd de in Januari jl. ter hoogte van Port land met 60 man aan boord gezonken Brit sche duikboot M. 2 van den bodem der zee te lichten tot op 6 meter onder den zeespiegel. Alle vroegere pogingen waren mislukt en de WISSELKOERSEN Noteering van heden, 29 öcpuemoer, des nam. 3 uur (officieel) New-York 2.49 Londen 8.60Berlyn 59.23 Zwitserland 48.01Brussel 34.50| Parijs 9.75%

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 3