500 300 25 MAANDAG EERSTE BLAD No.215 70e Jaargang Ililflave: Firma F. VAN DF VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 6628? Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR STADS- EN PROVINCIENIEUWS MARINE EN LEGER VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel.Kleineadvertenliesvan 1 5regels50 ct. ledereregel meerlOct(max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1—öregels fl.—alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICIT.EITSW AARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen MEDISCHE POLITIE. De Burgemeester van Vlissingen, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat blijkens bij hem ingekomen ambtsbe richt de besmetverklaring van de haven plaatsen Euenos Aires, Rosario, Montevideo (Uruguay), Ponta Delgada (Azoren) en Santa Pé (Argentinië) wegen{j pest is ingetrokken. Vlissingen, 12 September 1932. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Het auto-ongeluk by Roosendaal. Met groote ingenomenheid kunnen wij uit de beste bron melden, dat de toestand van den Commissaris der Koningin zooveel ver beterd is, dat jhr. Quarles van Ufford zeer vermoedelijk nog deze week het ziekenhuis zal kunnen verlaten. Ook mevrouw Quarles van Ufford, de echt- genoote van den Commissaris, maakt het veel beter, al zal haar verblijf in het ziekenhuis uit den aard der zaak veel langer duren. De toestand van de moeder van den Commissaris is ook vooruitgaande en geeft hoop, dat ook zij het ongeluk zal te boven komen. V. R. B. Sluiting. Der traditie getrouw beëindigde deze ver- eeniging haar oefenseizoen met een feestje, waaraan deze maal weer eens wedstrijden voor de leden verbonden waren. Een voor treffelijke avond. Vrijdag was voor dit doel uitgekozen, doch daar in dezen tijd de groote kaars reeds vroeg pleegt uit te gaan, kon het geheele programma dien avond niet worden afgewerkt en kregen we Zaterdagmiddag de rest. Toch was de duisternis voor een zeer aardig nummer onmisbaar, nl. het lampion- zwemmen, dat een bijzonder fantastiscn schouwspel opleverde. Dit sprookje van dwaallichtjes bewees tevens de behendigheid, welke in het zwemmen verkregen is. Diverse leuke prijsjes waren voor de winnaars be schikbaar, terwijl alle leden werden onthaald. De uitslagen luiden Hurkval van 1 M. plank, 5 M. zwemmen en pcpduiken op 3 M. damesE. Klaassen 18 sec. HeerenBurgmeijer 10 2/5 sec. Onder water zwemmen. Dames A. van der Weijden 33 2/5 sec., 25 M. HeerenAuer 45 2/5 sec., 40 M. Estafette met vervoeren in verschillende grepen. Dames(Klaassen, T. Reidsma, De Smidt, Peeman) 2 m. 15 3/5 sec. Heeren (Burgmeijer, Buis, Stroo, Gazan) 2 m. 1 sec. Vervoeren in kopgreep 3 personen. Dames (T. Reidsma, De Smidt, Peeman) 41 2/5 sec. Heeren: (B. Anraad, Burgmeijer, De Jong) 37 sec. „Op z'n hondjes zwemmen". Dames E. Klaassen, slag 8, 32 4/5 sec. Heeren J. Buis, slag 7.36 sec. (na kamp met P. Gazan.) 25 M. door het water wandelen. Dames De Smidt, 321/5 sec. Heeren: B. Anraad 21 sec. Er werden over het algemeen zeer mooie tijden gemaakt in de wedstrijdnummers voor brigades, waarbij het tevens niet aan gezonde sportieve spanning ontbrak. Ook de jongste deelnemers, Gerri Termeulen en Mies Tous- saint, behaalden een prijs, welke :'j beslist verdiend hebben, 't Is gewoon een lust, dat grut in actie te zien. Cracks in den dop 1 Daar de voorzitter, dr. Staverman, die Vrij dag aanwezig was, Zaterdag verhinderd Vas tegenwoordig te zijn, werd het seizoen officieel door den secretaris, den heer Toussaint, ge sloten. Spr, wees er cp, dat een scheiding steeds met een zekeren weemoed gepaard gaat, doch dat tevens de toekomst nieuwe perspectieven opent en dus tot vreugde stemt. Het afgeloopen tijdvak was in twee opzich ten een unicum in de eerste plaats vanwege het buitengewoon excellent weer, anderzijds door het groot aantal verworven diploma's, waarmede spr. de geslaagden nog van harte gelukwenschte. Voorts memoreerde spr. de lauweren, welke de sportafdeeling der bri gade heeft geoogst, sedert deze bij den N.Z.B. is aangesloten. Gedurende het 8-jarig be staan der brigade heeft het sportieve element steeds hoogtij gevierd. Dank fyracht spr. aar. het kranige leidersstel, den heer P. J. Gil lissen en mej. C. van der Schaaf. De resul taten van hun werk.^emonstreeren zich wei heel sterk in de behaalde diploma's wat het procent geslaagden betreft, staat de V.R.B. bovenaan in den lande. Spr. hoopte dat het succes in 1933 nog grooter moge wezen. Gezien de animo en het plezier, welke dit sluitingsfeestje kenmerkten, Vrijdag waren d.; deelnemers bovendien nog gecostumeerd meende de voorzitter, dat het aanbeveling verdiende, in den winter nog eens een gezel- ligen avond te moeten organiseeren, waartoe de Zaterdag zich het beste leent. Deze mede- deeling van den heer Toussaint vond spon tane instemming. De verdere uitwerking van dit plan werd in handen van leiders en le den gelegd. Nog wees spr. op het lampion- zwemmen, waarbij mevr. Termeulen en haar 7jarig zoontje zich bijzonder onderscheiden hadden, en dat in de toekomst een leuke attractie kan worden. Mede namens mej. Van der Schaaf dankte de heer Gillissen den heer Toussaint voor diens vriendelijke woorden, waarbij hij ver klaarde, dat zij getroffen waren door het medeleven van het bestuur, dat altijd op de oefenavonden vertegenwoordigd was. Speciaal dank bracht hij aan den voorzitter, dr. Sta verman, wien het wel en wee der brigade zoo bijzonder ter harte gaat en die steeds blijken van medeleven geeft. Voor het vertrouwen en de „gehoorzaamheid" der leden, was spr. zeer erkentelijk en vast vertrouwde hij dan ook, dat allen aan den medischen cursus, welke door dr. De Mooij dezen winter gege ven zal worden, zullen deelnemen. Nadat nog drie cheers waren uitgebracht op mevr. Reidsma, die steeds bereid was haar krachten belangeloos te geven, was het aan tal feiten, dat noodzakelijk uit de verganke lijkheid van het algemeen leven voortvloeit, weer met één vermeerderd. Een pracht-idee Dinsdag zullen hier ter stede een groot aan tal circulaires worden verspreid, waarin wordt vermeld, dat de firma T. Manse-— Daraave alhier, den alleen-verkoop kreeg van de bekende IRON CAPS. Dit is een merk Pet, welke over het geheele land bekend is door haar goede constructie en wel speciaal door haar watervaste klep. Hoewel dit merk door rechten wordt be schermd, is de prijs rtoch niet duurder dan een gewone pet, hetwelk zeker wel mee oorzaak is, dat het merk in weinig jaren een groote be kendheid kreeg. Om ook het publiek van Vlissingen met dit merk bekend te maken, heeft bovengenoemde firma een zeer bijzondere reclame georganiseerd, welke daarin bestaat, dat gedurende een maand 135 IRON CAPS gratis worden uitgegeven. Dagelijks zullen een 5-tal nummers in de étalage worden gehangen, welke nummers overeen komen met sommige, welke op de cir culaires staan afgedrukt.. Eiken dag zullen weer andere nummers wor den geplaatst en heeft ieder houder van een circulaire een kans om een IRON CAP gratis te ontvangen. We raden dus een ieder houder van een circulaire aan deze niet alleen te bewaren, maar ook te vergelijken met de nummers welke in de étalage staan. Komen die vandaag niet overeen met uw nummer, dan kan dat morgen of overmorgen het geval zijn. De reclame duurt tot en met 15 October. Adv Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Vrijdag jl. werd het blindeninstituut te Bussum door H.M. de Koningin officieel ger opend. Onze fotograaf maakte er enkele op namen De Koninklijke familie tijdens den rondgang, het dochtertje van wethouder Kingsma biedt bloemen aan en de begroeting door de bewoners van Bussum. By de Nederlandsche Seintoestellenfabriek te Hil versum is een nieuwe zender gereed gekomen. Een kijkje in den antenne-mast. Wijzigingen Rijkstelefoon. Nieuwe aansluitingen:' 91 C. M. van Boekhout, Van Speijkstraat 18, winkelier en scheepsleverancier. 348 Firma D'huij, Boek- en Kunsthandel, Badhuisstraat 15. 89 Th. C. Dommisse, Emmasfcraat 28. 120 A. C. Haarsma, vischhandel, Schelde- straat 32. 315 H. Hesselingen, adsp, electr. ambte naar, Coosje Buskenstraat 4a. 350 M. A. A. Winkler, luitenant ter zee, Boulevard Evertsen 38. Vervallen aansluitingen: 459 J. van der Giesen, predikant, Noord straat 2. 489 M. L. Schriel, adsp. electro technisch ambtenaar, Coosje Buskenstraat 47. Een ernstig ongeluk. Zaterdagavond is tusschen de IJsbaan en Abeele een 24-jarige man uit Vlissingen, die op het achterbalcon van de electrische tram stond, met zijn hoofd in aanraking gekomen met een boom. De man voelde zich nl. niet lekker en is toen te ver over het balcon heen gebogen met het bovengenoemd noodlottige gevolg. Bij aankomst te Vlissingen werd de man naar het St Joseph ziekenhuis overge bracht- Een tweede prys op een dansconcours. Op het Fransch dansconcours te Bergen (België) gehouden, heeft de heer E. Corve- leijn, dansleeraar alhier, den tweeden prijs (Engelsche stijl) behaald. Scheepvaartberichten. Gisteren is van hier naar Londen vertrok ken het Engelsche stoomschip „Falls of Felspatt", na een lading petroleum te hebben gelost. MIDDELBURG De feesten van Handelsbelang. Het was nu toch werkelijk Zaterdagavond het allerlaatste van het feest, dat ten deele ook tengevolge van enkele dagen slecht weer, gedurende twee weken Middelburg heeft beziggehouden, en wel de prijsuitdeeling voor gondelvaart en kanowedstrijd, die te half negen in Hotel de Nieuwe Doelen plaats vond. Hier waren bijeen verschillende bestuurs leden van Handelsbelang, commissie en jury voor de beide genoemde onderdeelen van het feest en de deelneemsters en deelnemers. De voorzitter van Handelsbelang, de heer L. A. Stofkoper, heette allen welkom en wees er op hoe men diep onder den indruk is van het ongeluk, dat aan den Commissaris der Koningin en zijn familie is overkomen. De Commissaris was het, die het eerst sanctie verleende aan de feestplannen cn die, begrij pende dat de vereeniging niet alle kosten kon dragen, vooral ook als voorzitter van den raad van bestuur der Pzem zijn medewerking verleende. Hij weet uit aller naam te spreken, als hij den wensch uitspreekt voor een spoe dig herstel van de gewonden. Vervolgens reikte mr. P. C. Adriaanse de prijzen voor den kanowedstrijd uit, zulks met toepasselijke woorden. De uitslag van dezen wedstrijd was groep I, twee-persoons traag type, prijswinnaar de heer Van Roo in 3 m. 45.2 sec. Groep II, één-persoons kano's voor jon gens le prijs de heer Pots in 3 m. 19.2 sec.; 2e pr. de heer Bakker in 3 m. 42.8 sec.; troost prijs de 12-jarige David Vos, de jongste deel nemer,,die 3 m. 46 sec. over den afstand deed. Groep III, twee-persoons snel-type eere- prijs voor den kortsten tijd de l.eer Van Heijl in 2 m. 49.2 sec.le prijs de heer Mak in 2 m. 53.6 sec.2e pr. de heer Merk in 2 m. 56.8 sec. Groep IV, twee-persoons juniores le prijs de heer Van Opdorp in 2 m. 58 sec., en de jongens Vermeulen troostprijsjes, gezien den jeugdigen leeftijd, zy deden er 4 m. 3.8 sec. over. Groep V, twee-persoons voor meisjesle prijs mej. de Hamer in 3 m. 55.6 sec.2e prijs mej. v. d. Bout in 4 ra. 21.6 sec. De assistenten van de eigenaars van twee persoons kano's ontvingen doozen chocolade pastilles en sigaretten als troostprijs. De heer Stofkoper dankte ten slotte de heer Adriaanse voor de wijze waarop hij de prijzen had uitgereikt en sloot de bijeenkomst. Middelburgsch muziekkorps. Donderdagavond geeft het Middelburgsch muziekkorps een uitvoering op het Molen water. Mocht slecht weer die uitvoering niet mogelijk doen zijn, dan heeft zij Vrijdag avond plaats. Zondag a.s. heeft van 12 tot 1 uur een hit- voering in de Abdij plaats. Op het program ma zal o.a. de Fremersberg voorkomen en bovendien een tot nu toe nog niet uitgevoerd nummer. In vryheid gesteld. Op last van de rechtbank te Middelburg is in vrijheid gesteld zekere J. A. B., café houder te Middelburg, die er van verdacht wordt door diefstal verkregen goederen te hebben opgekocht. BIGGEKERKE Schietwedstryd. Zaterdagmiddag werd de jaarlyksche schietwedstrijd van de afdeeling van den bijzonderen, vrywilligen landstorm alhier ge houden. Voor dezen wedstrijd waren een groot aantal prijzen beschikbaar gesteld, o.a door den burgemeester, de raadsleden en verschillende ingezetenen. De animo van de zijde der leden was zeer groot, 25 deelnemers waren opgekomen. De wisselbeker, beschik baar gesteld door het Zeeuwsch Verband, die in het bezit was van H. Kaljouw, viel thans ten deel aan den plaatselijken leider P. de Lange met 43 punten. Door het groot aantal prijzen kon aan eiken deelnemer een aarig kunstvoorwerp worden geschonken. De eerste 10 prijzen werden behaald door A. Harpe Mz. 45 punten, H. Verschuure 44 p.. H. Kaljouw 41 p., J. Konraad 40 p., P. de Lange 39 p., W. de Witte 34 p., A. Schoe 34 p., G. Stroo 32 p., J. van Rooyen 30 p., A Arentse 30 p. Een koe in een welput. Een koe van den landbouwer De B. onder deze gemeente maakte dezer dagen een niet alledaagsche buiteling. Het dier was vastge maakt in de nabijheid van den welput en zag in een onbewaakt oogenblik de kans schoon in dezen put een bad te nemen. Met behulp van een ontboden takel wist men de koe uit haar zeer nauwe positie te verlossen, waarbij bleek dat zij hoegenaamd geen letsel had op- geloopen. WEMELDINGE. Een motorschip gezonken. Hedenmorgen is het motorschip „Maria", geladen met cokes, in de Wemeldingsche Vallei omgeslagen en gezonken. Het schip was vanmorgen van Wemeldinge vertrokken en was afkomstig uit- Antwerpefl met be stemming naar Rotterdam. De drie opvarenden, schipper Stooter, diens vrouw en de knecht, zijn door een der te hulp geschoten sleepbooten gered. Zij zijn te We meldinge aan wal gebracht. De boot staat 4 meter onder water. GOES De locaalspoor op Zuid-Beveland. De directie der Ned. Spoorwegen heeft zich nog niet positief uitgesproken tegen een subsidievermindering voor de gemeente- en polderbesturen ten behoeve van de locaal spoor op Zuid-Beveland. Er is zelfs door de daarvoor benoemde commissie nog niet ver gaderd met de spoorwegdirectie. De eerste conferentie moet nog plaats hebben. BRESKENS Het scheepsongeval bij Breskens. Het op 6 September te Groede ter aarde bestelde lijk van den heer L. F. Verraleweck, die bij het scheepsongeluk nabij de haven van Breskens op noodlottige wyze om het leven is gekomen, zal eerstdaags opgegraven worden en vervoerd worden naar zijn woon plaats Braine L'Alleud. GROEDE. Schietwedstryden. Bij de Zaterdag gehouden schietwedstry- den van den Bijz. Vry'w. Landstorm te Groede, werden de navolgende prijzen be haald le pr. D. Verpoorten 96 punten 2e pr. M. Casteleijn 96 p.3e pr. P. Verhage 96 p.4e pr. J. Casteleijn Iz. 96 p.5e pr. P. Casteleyn 95 p.6e pr. J. Casteleijn Jz. 93 p.7e pr. J. CasteleynMoggré 91 p.8e pr. Iz. Butler 89 p.9e pr. J. Aamoutse 88 p. 10e pr. Iz. Tack 88 p.l}e pr. C. P. den Bra bander 86 p.12e pr. A. Oosterling 82 p. 13e pr. A. Nelisse 78 p. BIERVLIET. Loop der bevolking. Ingekomen: J. M. de Vos, van Mid delburg. Vertrokken: M. S. Deseijn, naar IJzendijkeW. E. A. Rombout, naar Sint Kruis W. Tellier, naar IJzendijke C. L. de Poorter, naar IJzendijke. OOSTBURG. Keuring van politiehonden. Te Oostburg had Zaterdag de keuring plaats van politiehonden der afd. Zeeland van de Kon. Nederl. Politiehonden Vereeni ging. Hierbij werd het certificaat uitgereikt aan den heer Verschoore met 234. punten en aan den heer Van Wijk met 233 punten, beiden te Sluis. Het voorloopig certificaat werd uitgereid aan den heer De Toom te Sluiskil met 215 punten en aan den heer Steenhart te Schoondijke met 208 punten. Als keurmeesters van het hoofdbestuur traden op de heer M. K. Westendorp uit Nij megen en de heer P. J. J. Letschert, burge meester te Nieuw-Vosmeer, terwijl de heer Cijsouw uit Oostburg als keurmeester der afdeeling Zeeland optrad. Als helper fungeerde ü-» heer Hoveijn te Vlissingen, De heer van der Hoek te Oost- Souburg trad op als leider. TERNEUZEN De winkelweek. De wegens regen uitgestelde feestelijkheden te Ter Neuzen, ter gelegenheid'van den Iaat- sten dag der winkelweek, hebben jl. Zater dag nog juist tusschen de druppels door on gestoord kunnen doorgaan. Des middags hadden op het sportterrein verschillende spelen plaats, als stoelenwed- strijd, hindernisloopen, behendigheidswed strijd, touwtrekken, touwtje springen, esta fetteloop enz., waaraan door ongeveer 300 kinderen werd deelgenomen. Het spreekt van zelf, dat de belangstelling door het uitstel geleden had, maar tdch was het bezoek aan het terrein, waar ook het muziekgezelschap „De vereenigde werklieden" medewerking verleende, bevredigend. Des avonds, ter gelegenheid van het con cert, gevolgd door openbaar bal, op de met lichtzuilen verlichte Markt, was de belang stelling zeer groot, en dat het bezoek aan de stad zeer groot war bleek nog maar eerst aan de zeer groote menigte die langs de Scheldekade en de havenhoofden geschaard stond om het afsteken van het vuurwerk, dat goed slaagde, te bezien. Nadat het bal was afgeloopen begonnen eenige regendroppels te vallen, zoodat men voor het welslagen van het laatste nummer moest vreezen, maar het bleef bij die enkele droppels, die geen stoor nis brachten. Daarna begon de groote uit tocht van de bezoekers uit den vreemde en zochten ook de ingezetenen hun woning op, zoodat de rust spoedig was ingetreden, en alles wat met de winkelweek 1932 in verband stond, weer tot het ve.ledene behoorde. HULST. Vliegdemonstratie te Hulst. De vliegdemonstraties te Hulst, die in afwij king van Let eerste voornemen werden ge houden op een terrein nabij Absdale, vonden Zaterdag een zeer druk bezoek. De verschil lende verrichtingen der vliegeniers, de buite lingen, het met de wielen naar boven vliegen, en het uitwerpen eener met een vracht be zwaarde parachute, vonden algemeene be wondering der toeschouwers. SAS VAN GENT. Lijk opgehaald. Sedert Dinsdag jl. werd te Sas van Gent vermist de 26-jarige schipper P. uit Rotter dam, liggende met zijn vaartuig te Sas van Gent. Zaterdagmorgen is zijn lijk uit het kanaal opgehaald. Hoe de man te water is geraakt is niet gebleken. Des nachts heeft hij nog te ongeveer 3 uur met iemand staan praten, terwijl een op het lijk bevonden hor loge even voor half drie aanwees. Op last van de justitie is op het lijk beslag gelegd. Heden Maandag arriveerde de justitie verge zeld van een sectiedokter tot het doen van een onderzoek en het verrichten van een ge rechtelijke sectie. De luitenant tor zee le klasse J. C. H. H. Mackay is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en per particuliere gelegenheid daarheen vertrokken. De luitenant ter zee 2e klasse L. J. van der Veen, wien vergund is uit Oost-Indië te re- patrieeren, is 7 dezer met de „Indrapoera" van Tandjong-Priok vertrokken, wordt 27 dezer te Marseille en daarna hier te lande terugverwacht. Bij beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse J. H. P. van Rosevelt, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, den 17en September 1932 ter beschikking gesteld. Opgave van overgeplaatste onderofficieren der marine sergeant-vliegtuigmaker J. W. Hekel van de Mok naar de Kcoij sergeant telegrafist C. P. van Bezey van het wacht schip te Willemsoord naar het wachtschip te Vlissingen majoor-machinist J. de Waal van de „Madusa" naar het wachtschip te Vlissingensergeant-machinist J. G. H. Huisman van het wachtschip te Vlissingen naar de „Medasa" sergeant-machinist W. van Langen van de „Gelderland" naar het wachtschip te Vlissingen. Van de lichting 1933 zijn 23734 dienstplich tigen aangewezen voor inlijving, waarvan 880 bestemd zijn voor -Je marine. De reserve le luitenent J. A. Pieterse van het 14e regiment infanterie, komt 12 Ctptem- ber a.s. in werkelyken dienst en wordt op den datum gedetacheerd bij de stormschool te 's-Gravenhage tot het volgen van een cur sus. Officiersopleiding lichting 1933. De navolgende aantallen dienstplichtigen Ier lichting 1933 zullen worden aangewezen oor de officiersopleiding a. infanterie 356 hiervan worden opge*

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1