50C 51 DINSDAG EERSTE BLAD No. ^lO 70e Jaargang- 1932 Uitgave: Firma F. VAN OE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telei. 10. Postrekening 68281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PRQVINCIENIEUWS KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN MARINE EN LEGER BUITENLAND VLI8SINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnemen speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct iedere rege meer 10 ct. (max. lOregels). Bij 3-maal plaatsing van 15regelsfl.—,alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener 4 ft ft ft gulden bij levens- Polis, zijn GRATIS verze- g111III lange ongeschikt- kerd tegen ongelukken voorlUUU heid tot werken. gulden bij dood ft ft ft gulden bij verlies 1 door B1111 van een een ongeluk. %315 H hand, voet of oog. 1 "g gulden bij verlies 4 ft ft gulden bij verlies ft I— 1 van 11111 van een A F J een duim 115 U wijsvinger L(J gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven1 drukker, 1 behanger, 1 mas- tieker, 1 betonwerker, 33 grondwerkers, 3 loodgieters, 1 mandenmaker, 21 metselaars, 13 opperlieden, 22 schilders, 1 stucadoor, 43 timmerlieden, 6 ververs, 2 vlechters, 1 wa genmaker, l waterbouwk. opz., 1 teekenaar b,:m werktuigk. en bouwk., 1 mach. houtbe werker, 2 meubelmakers, 2 politoerders, 4 stoffeerders, 3 kleermakers, 1 wasscher,. 3 schoenmakers, 663 metaalbewerkers (w.o. 284 tijd. werkloos), 1 bierbottelaar, 6 brood/ban ketbakkers, 4 koks, 3 slagers, 1 tuinman, 7 magazijnbedienden, 1 slooper, 1 winkelbe diende, 1 besteller, 4 chauffeurs, 3 kellners, 2 loopjongens, 3 sleepers, 20 transportarbei ders, 33 kantoorbedienden (w.o. 4 vrouw.), 1 winkeljuffrouw, 5 teekenaars, 1 inspectrice, 1 dienstbode, 1 werkster, 11 portiers, loopers enz., 29 varensgezellen en 90 losse arbeiders. Totaal 1060 ingeschrevenen (w.o. 124 in de werkverschaffing). Vorige week 1034 perso nen. Alzoo een vermeerdering van 26 werk zoekenden. In onze Tijdinghal. Van de uitvaart en begrafenis van Z.Em. kardinaal Van Rossum, welke Zaterdag te Maastricht en Wittem plaats had, heeft onze fotograaf eenige prachtige opnamen gemaakt van deze indrukwekkende plechtigheid. Verder etaleeren wij de volgende foto's het bezoek van prins Joachim Albert van Pruisen aan de Indische tentoonstelling te 's-Gravenhagede collecte voor het crisis comité te Amsterdam de bijzondere Vrijwil lige Landstormdag te Ootmarsum de ont hulling van een monumentale bank te Soest- dijk, ter nagedachtenis aan den voorzitter van den Ned. Bond van oudonderofficieren. C.K.W.O. Op Woensdag 14 en Donderdag 15 Septem ber zal bovengenoemde vereeniging het win terseizoen openen. Voor haar zal des avonds Buur in het Concertgebouw optreden de be kende Nederlandsche zangeres mevr. Mar guerite Couperus, die Nederlandsche, Fran- sche, Duifcsche en Engelsche liederen ten ge- hoore zal brengen, weergevende het volksle ven uit verschillende eeuwen. Zij is daarbij gekleed in fraaie costuums van volk en tijd. Voor nadere bijzonderheden leze men de in dit blad voorkomende advertentie. Scheepvaartberichten. Het van Antwerpen naar Spezia bestemde Noorsche stoomschip „Rolf Jarl", hetwelk ter reede van Vlissingen wegens slecht weer was geankerd, heeft gisterennacht seinen gegeven aan de hier gestationneerde sleep- booten, dat het sleepboothulp verlangde. Het bleek, dat het schip hij Rammekens voor anker was gegaan, omdat brand in de lading briketten van ruim no. 1 was ontdekt. Gis terenochtend is het schip met behulp van 2 sleepbooten naar Antwerpen teruggekeerd, Men heeft den brand meester kunnen wor den, doch de beschadigde lading zal te Ant werpen moeten worden gelost. MIDDELBURG De feestweek. Gisterenavond konden de beide onderdee- len van het feestprogramma, die Zaterdag tengevolge van het slechte weder moesten worden uitgesteld, voortgang hebben en wel in de eerste plaats het concert op de Markt, gegeven door het Middelburgsch muziek korps. Voor de laatste maal was alom de feest verlichting ontstoken. Oorspronkelijk als finale van alle feest dagen bedoeld, doch nu niet het laatste, om dat nog de gondelvaart hedenavond om half negen zal uitvaren, vertrok te tien uur de fakkeloptocht van de Markt. Vooraf gingen twee agenten te paard, dan volgde de signaal- afdeeling van Achilles, dan het muziekgezel schap „Crescendo", drie rijtuigen met be stuursleden van Handelsbelang en daar ach ter het Chr. muziekgezelschap „Oefening na den arbeid". Aanvankelijk door een zacht regentje be sproeid zette de stoet zich in beweging voer den langen tocht, die ruim anderhalf uur in beslag zou nemen zonder tusschenpoozen. Het was ruim half twaalf toen men voor het stadhuis terugkeerde. Hier heeft de heer L. A. Stofkoper, voorzitter van Handelsbelang, beide muziekkorpsen en niet het minst Achil les bedankt voor de groote medewerking deze dagen betoond en ook voor de toekomst een beroep op hen gedaan. Spr. zeide, dat Han delsbelang niet zulk een feest zou kunnen hebben organiseeren, als zij niet zooveel me dewerking had gehad. De beide muziekkorpsen speelden het Zeeuwsch Volkslied terwijl de signaalafdee- ling een taptoe sloeg en speelde. Het rapportWeiter. Uitgaande van den Besturenbond voor Walcheren van de Nederlandsche Vakcen trale spraken gisterenavond in een vrij goed bezochte vergadering in de sociëteit St. Joris te Middelburg de heeren J. M. de Zeeuw, algemeen secretaris van Mercurius en M.van Giessel, algemeen secretaris van den C.B.P. T.T. over het rapportWeiter. Na de uiteenzetting van beide sprekers, nam de vergadering een motie aan van den volgenden inhoud De vergadering, belegd door de Nederland sche Vakcentrale gehouden te Middelburg op 5 September 1932, Gehoord de besprekingen over den alge- meenen toestand der werknemers en de nog steeds verder voortschrijdende verslechterin gen in de levenspositie van de werknemers b5j uitvoering van de voorstellen, neergelegd in het rapportWeiter, overwegende, dat door alle nu reeds ge troffen maatregelen van versobering het le venspeil van den werknemer in ernstige mate Is aangetast, van oordeel, dat de voorstellen, neergelegd in het rapportWelter, beoogen het blijvend verlagen van de staatsuitgaven, als gevolg waarvan de sociale wetgeving, het onderwijs en andere instellingen van cultureele en charitatieve waarde, alsmede het loonpeil van alle werknemers zullén worden aange tast, waardoor deze laatsten zoowel in de particuliere- als in de overheidsbedrijven worden gedrongen in een niet meer te dragen staat van verarming, protesteert tegen deze aanvallen op allerlei instellingen van algemeen belang en het le venspeil van den werknemer, verklaart, dat de versterking der staatsin komsten behoort te worden verkregen uit ver hooging der heffingen op de belastingen en het heffen van een crisisbelasting op de in komens en vermogens, besluit ipet kracht te zullen blijven ijveren voor vermindering van het aantal arbeids uren door verkorting van werktijd, waardoor een aantal werkloozen in het productiepro ces kan worden opgenomen. wijst af een verdere beperking van de werk- loozenzorg, als bedoeld in het rapport Weiter. draagt het bestuur van de Nederlandsche Vakcentrale op de thans gevoerde actie on verzwakt voort te zetten, teneinde de volks vertegenwoordiging te overtuigen van de noodzakelijkheid, dat andere wegen aanwezig zijn, waardoor de staatsinkomsten kunnen worden versterkt. DOMBURG. Het afgeloopen badseizoen. Volgens het „Domburgsch Badnieuws" is, dank zij het bij uitstek mooie Augustusweer, het aantal bezoekers hooger geweest dan het vorige jaar, maar velen kwamen slechts voor korten tijd, veel korter dan gewoonlijk het geval is. Het aantal bezoekers was 3712, tegen 3529 in 1931 en 3769 in 1930. Het aantal ge nomen baden bedroeg 11.730, tegen 10.304 m 1931. Hier was het recordjaar 1928 met 16.075 baden. GRIJPSKERKE. Graven uit 1812 Te Grijpskerke is bij het graven van een put in de kom van het dorp, voor het maken van een regenbak een massagraf ontdekt, waarin niet minder dan elf geraamten door en boven elkaar lagen. Men denkt aan een graf van Engelsche soldaten, die in 1812 tor de bezetting van Walcheren behoorden. BRESKENS Het scheepsongeluk op de Westerschelde. Naar wij vernemen heeft het justitieel on derzoek inzake het gebeurde te Breskens uit gemaakt, dat aan schuld niet moet worden gedacht. De vuurpijl is den getroffen passa gier dwars door het lichaam gegaan, dat van binnen geheel verbrand was. Het staat nu vast, dat een der passagiers de Belg H. te water geraakt en verdronken is Onder de gemeente 's-Heer Arendskerke is gisteren een lijk aangespoeld dat kon worden geïdenlifieerd als te zijn van een der opva- venden van de pleizierboot „Joyce", welk schip Zaterdag jl. onder Breskens door hflt aan den grond raken in nood verkeerde, en welke passagier werd vermist en waarvan werd aangenomen, dat hij was verdronken. Verplaatsing rijksveldwachters. Met ingang van 16 September a.s. is aan gesteld tot rijksveldwachter brigadier J. Roo- ze, rijksveldwachter brig.-tit. te Kapelle met verplaatsing naar Sint Anna Termuiden. Met ingang van 16 September a.s. is de rijksveldwachter L. Kole verplaatst van Ne- derhorst naar Heinkenszand. Intrede ds. W. A. B. ten Kate. Na zijn bevestiging in den morgen door zijn broer ds. A. G. B. ten Kate uit Brussel, deed ds. A. W. B. ten Kate Zondagmiddag zijn intrede bij de Ned.' Herv. gemeente te Wassenaar. De kerk aan het Plein was geheel gevuld. Ds. Ten Kate zeide, dat hem veel door het hart was gegaan bij zijn afscheid van de gemeente Enschedé en het inleven in zijn nieuwe taak. Hij verheugde zich over de aanwezigheid van vele vrienden uit zijn vo rige standplaats. De jaren te Enschedé waren gezegende jaren van zaaien en ook oogsten. Nooit zal hij: Enschedé vergeten, waar hij leefde in geestelijke gemeenschap met zijn gemeente, 't Waren heerlijke maar ook zware jaren, waarin hij stond aan den rand van zijn lichamelijk en geestelijk kunnen. Ook hier wacht hem een niet gemakkelijke taak, maar wanneer God een taak oplegt, geeft Hij ook de kracht om de te vervullen. Ds. Ten Kate sprak vervolgens toe den consulent, ds. De Wit, zijn vader, prof. Slo- temaker de Bruine, ouderlingen en diakenen, de kerkvoogden, ook voor zooveel aanwezig, het gemeentebestuur sc.a. Den afwezigen burgemeester dankte hij voor het hem ge zonden welwillend schrijven en wenschte hem een spoedig herstel toe. Een gezant te zijn van Christus, niets meer ei; niets minder, dat wenscht ds. Ten Kate te zijn. Met zijn prediking in deze gemeente een aanvang makend, koos hij tot tekst Handelingen 4 12. De nieuwe herder werd na den dienst toe gesproken door den consulent ds. De Wit en clen ouderling den heer Mansvelt Sr. Na de vacantie. Het Zendingsbureau te Oegstgeest ver zoekt ons plaats voor het volgende Nu de maand September begonnen Is en alles weer zijn gewonen gang gaat, zal er hopen wij ook weer aandacht zijn voor de behoeften der Zending. Deze zijn zéér groot en vervullen ons met zorg. In de maand Juli waren de inkomsten 68.000, ongeveer zoo veel als in het voorgaande jaar. Maar in Augustus kwam er slechts ruim 17.000 in, waarmee een laagterecord is bereikt in deze, zooals begrijpelijk is, ieder jaar toch reeds slechte maand, waarin echter even goed als iD de andere maanden 86.000 noodig is. De achterstand is zoodoende zéér groot en weer boven de 200.000 gestegen. Daarbij moet in deze maand het geld voor den Indischen ar beid gedurende het laatste kwartaal bijeen gebracht worden en zoo zijn de zorgen, die gewoonlijk bij het begin van September nij pend zijn, dit jaar zéér groot. De vacanties zyn echter voorbij en wij hopen, dat daarmee ook weer een periode van nieuwe hulp en steun der talrijke zendingsvrienden zal aan vangen als het middel in Gods hand om in deze zorgen uitkomst te geven. Afscheid. Zondagavond nam ds. F. Staal Pz. onder groote belangstelling afscheid van de Geref. Kerk te Colijnsplaat, welke kerk hy ruim 37 jaar heeft gediend. Ds. Staal had tot tekst gekozen 2 Cor. 2 vs. 14—16. Na de predikatie werden verschillende toespraken gehouden. Namens kerkeraad en gemeente werd de scheidende leeraar in zeer waardeerende bewoordingen toegesproken door een ouderling en door ds. Van den Ende namens de classis. Ds. Staal hoopt nog eenige maanden als emeritus-predikant de kerk van Colynsplaat te dienen. Oud-Ger. Gem. Bedankt voor het beroep naar Utrecht door den heer W. H. Blaak, leerend ouderling te St. Philipsland. De Duitsche Katholiekendag. Tot slot van den Duitschen Katholieken dag te Essen is Zaterdag een groote gods dienstplechtigheid op den Baldenayer Berg gehouden. Reeds vroeg in den morgen trek e:n groote menigte in de richting van den berg het totaal aantal deelnemers bedroeg meer dan ?00.000. De plechtigheid begon met klokgelui, kerkelijke orkestmuziek en massa zang, waarna de hooge geestelijkheid haar I intrede deed. Op de beide troonzetels werd plaats genomen door den pauselijken nuntius Orsenigo en door den kardinaal-aartsbis schop van Keulen, mgr. Schulte. De rede, die mgr. Schulte uitsprak, had tot motto het apostelwoord „Vernieuw uw zinnenwordt zooals Christus was", hierna droeg mgr. Or senigo de mis op. Des middags voerden op de slotbbtoogingeai mgr. Schulte, mgr. Orsenigo, de Ocstenrijk- sche minister van justitie von Schussnigg en de Duitsche oud-rijkskanselier van arbeid dr. Braun het woord. De Godsdiensthaat in Rusland. Men moest eens, aldus „Pniël", een be trouwbaar overzicht uitgeven van al de mopr- den, de mishandelingen en de gewelddadig heden, die de Sovjetregeering, sedert zij de tienmaal lichtere tyrannie van het Tsaren- regime verving, begaan heeft. Het zou een verschrikkelijke lectuur zijn, maar af en toe zou de laffe kinderachtige, kleinzielige dom heid deze" Godshaters toch ook wel een glimlach wekken. Dat zou dan de „note gaie" in deze bloedige annalen zijn. Een der tallooze bevelen van de regeering dezer onderdrukkers van 150.000.000 men- schen, regelt de manier waarop de namen van godsdienstige personen moeten geschre ven en gedrukt worden. De staatscorrectoren hebben zich punctueel daarnaar te gedragen. De woorden Jezus en Christus moeten voor taan met kleine letters in de boeken en kran ten verschijnen. Evenzoo god, jehovah, allah. Maar Mozes en Mohammed mogen hun groo ts M behouden. Ook alle goden en helden van het heidendom. Dus Boeddha, Zeus, Ju piter, enz. Als men de namen Lukas, Niko- laas als eigen namen,gebruikt, mogen ze hun groote letter hebben maar evangelist mar kus, heilige nikolaas, want zoodra het iets godsdienstigs is, moet het met minachting bejegend worden. Hoe klein, hoe verachterlijk zijn zulke despoten Rechtbank te Middelburg. Door de rechtbank te. Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgespro ken DiefstalH. L. v. D., 22 jaar, schippers knecht te Wemeldinge, 2 maanden gevange nisstraf. T. V., 23 jaar, koopman te Wissekerke, her vatting onderzoek bevolen ter terechtzitting van 16 September a.s. Abortus K. v. d. B., 31 jaar, caféhouder te Vlissingen, 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. VerduisteringJ. H., 26 jaar, timmerman te Colijnsplaat, 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Mishandeling van een dierP. B., 50 jaar, landbouwer te Middelburg, vrijgesproken. Valschheid in geschrifte en oplichtingM. W., 43 jaar, wonende te Rotterdam, van be roep handelaar, 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk. Openbare schennis der eerbaarheid J. F. de B., 46 jaar, caféhouder te Vlissingen, vrij gesproken. Bij beschikking van den minister van de fensie zyn met 8 September 1932 de luite nants ter zee der 3e klasse W. J. de Vries, P. S. Agema, G. J. Dijkerman, J. Meerman, J. B. Reiche, J. L. van Meeuwen, geplaatst a/b. Hr. Ms. „Heemskerck", de luitenants ter zee der 3e klasse jhr. P. L. M. van Geen en J. F. Drijfhout van Hooff resp. a/b. Hr. Ms. „Z. 1" en Hr. Ms. „Z. 2." en de luitenants ter zee der 3e klasse jhr. S. Roëll en J. J. Steens- ma a.b. Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord. Aan den oppertorpedist M. Danijeje en den schipper A. van der Weijde is de gouden me daille voor 36-jarigen dienst. De zilveren medaille voor 24-jarigen dienst toegekend aan kwartiermeester J. Martens, sergeant-konstabel M. C. de Lange, matroos le klasse D. J. Beek, sergeant-schrijver J. C. Blok, matroos le klasse A. van Tiel, korpo raal-telegrafist W. de Wit, majoor-torpedo- maker G. Harjer, kwartiermeester H. J. Kitsz, sergeant-schrijver A. J. Vorstman, majoor- torpedomaker J. Schot, korporaal-machinist J. van den Bos, korporaal-konstabel P. Visser, sergeant-ziekenverpleger G. J. Kurvers, sto ker le klasse R. Kooyman. De kapitein F. H. H. M. ten Bensel, adju dant van het regiment kustartillerie in Den Helder, wordt 1 November overgeplaatst bij de He artillerie brigade te Ede ter nadere in deoling» EEN NIEUWE DUITSCHE ECONOMISCHE NOODVERORDENING. De ryksregeering publiceert een uitvoerige mededeeling omtrent haar nieuwe economi sche maatregelen, die in den vorm van ver ordeningen van den rijkspresident, althans der rijksregeering, worden uitgevaardigd. O.m. wordt verklaard dat alle pogingen welke tot nu toe in het werk zijn gesteld om de werkloosheid te bestrijden, geen afdoend resultaat hebben opgeleverd. De rijksregee ring moest derhalve besluiten tot vergaande en ingrijpende maatregelen. De verordening van 4 September 1932 is bedoeld in den strijd tegen de werkloosheid, terwijl nog andere maatregelen in voorbereiding zijn. De tot nu toe opgedane ervaring heeft aan getoond, dat al worden er openbare werken op nog zoo uitgebreide wijze uitgevoerd, nooit werk zal kunnen worden verschaft in de mate als vereischt wordt voor de effectieve bestrijding van de werkloosheid. Behalve een uitbreiding van het program der openbare werken moeten derhalve effectieve maatrege len worden getroffen tot herstel van het par ticuliere bedrijfsleven. Alles moet worden vermeden wat de stabili teit der valuta zou kunnen benadeelen. De economische bepalingen der verordening zijn uitgewerkt in nauwe samenwerking met de Rijksbank. De openbare instanties zullen voor het ver richten van openbare werkzaamheden, naar te verwachten is, in de eerstkomende maan den ongeveer drie-kwart milliard Rijksmark te* beschikking stellen. De premie op het te werkstellen zal in hefc bizonder ten goede komen aan de kleinere en middelgroote bedrijven. Zij beteekent een krachtige aansporing tot een verdere invoe ring van korte werktijden en tenslotte een zeer merkbare verlichting van alle openbare begrootingen in het bizonder van die der ge meenten, in verband met de uitgaven voor crisis- en werkloozensteun. De belastingverlaging zal uitsluitend be trekking hebben op belastingen welke onmid dellijk verband houden met de productie. De omvang der productie zal hierdoor worden vergroot en de werkgelegenheid worden ver meerderd. De vermindering van de omzet belasting wordt toegestaan omdat deze belas ting slechts diegenen treft die de omzetten maken. De productie zal zoodoende kunnen worden bevorderd. DE DUITSCHE EISCHEN. Het „Journal" wydt wederom een artikel aan den Duitschen eisch van gelijkgerech tigdheid en schrijft, dat uit een vergelijking tusschen de verschillende verdragen duidelijk blijkt, dat deze eisch onaanvaardbaar is. Het verdrag van Versailles verklaart duidelijk, dat de legers van de leden van den Volken bond slechts voor de nationale verdediging mogen dienen, terwijl de taak van het Duit sche leger slechts bestaat in het handhaven van de binnenlandsche orde en zich beperkt tot de taak van grenspolitie. Het verdrag van Versailles heeft dus in wezen niet denzelfden maatstaf voor beide legerorganisaties ge bruikt, doch het Duitsche leger streng willen scheiden van de legermachten der andere mogendheden. Duitschiand kan dus nooit be weren, dat het slechts erkenning van zijn rechten eischt, aangezien deze rechten slechts bestaan in de verbeelding der ryksregeering. D& gevolmachtigde onderhandelaars te Ver sailles hebben opzettelijk de Duitsche strijd krachten onder een afzonderlijke categorie ingedeeld en er is geen enkele reden aanwe zig om aan te nemen dat de motieven die indertijd golden, thans verdwenen zijn. De Fransche minister van marine heeft tijdens een betooging te Villeneuve-sur-Lot een rede gehouden, waarin hij o.m. zeide, dat de huidige buitenlandsche politiek van Frankrijk zeer veel koelbloedigheid en vast beradenheid eischt. Minister-president Her- riot had bewezen, dat het hem aan beide niet ontbrak. Toen hij de leiding der regeering op zich nam, was het in de eerste plaats noo dig het vertrouwen van de massa te herwin nen en dit was hem ten volle gelukt. Duitsch iand stelde thans eischen, die practiscb zou den neerkomen op de afschaffing van het verdrag van Versailles. Leygues verklaarde, er persoonlijk van overtuigd te zijn, dat Frankrijk zich aan de zijde van Herriot zou scharen en zyn handelingen zou goedkeuren. In een hoofdartikel over den Duitschen eisch tot gelijkberechtigdheid ten aanzien van de bewapening tracht de „Times" op po sitieve wijze naar middelen te zoeken om de moeilijkheden uit den weg te gaan .Het blad toont eenige bezorgdheid voor een eventueele verdwijning van Duitschiand uit de ontwa peningsconferentie en komt in zooverre de publieke opinie in Frankrijk en Polen tege moet, door eveneens scherpe critiek te oefe nen op den „nog levenden geest vanhet

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1