Kapitein Klakkebos gaat naar Amerika SPORT GEMENGD NIEUWS ïï®1 DE GRUWELDAAD TE BEUTHEN. In het zwaar beproefde Duitschland, Innerlijk totaal verscheurd, Is in politieken waanzin Weer een schrikk'lijk feit gebeurd. Voor die gruweldaad bestond er Slechts de allerzwaarste straf, Die de rechter, volgens voorschrift, Dan ook aan de daders gaf Uit de kringen van de Nazi's Komt nu hevige kritiek. Men verlangt voor 't vijftal gratie Van het hoofd der Republiek. Logisch was het van de Nazi's Nu de rechter hen niet spaart, Dat de straf ook zonder morren Als noodzakelijk werd aanvaard. Geen pardonzoo was de leuze, En ze hebben doorgezet. Waarom het dan wèl te vragen Aan de mannen van de wet Er is een oud-Hollandsch spreekwoord Dat ook geldt voor dit geval Hij die kaatst, zoo heet het daarin, Die verwachte ook den bal. III1IIIII|I1II11II111111II)11I1[1I1II111IIIIIIIIIIII1IIII111!1I!]1]|I]|1II)I))IIIM door G. TH. ROTMAN# (Nadruk verboden) bouwcursussen hiertoe hun deel moeten bij dragen. Voor den komenden winter moet er op gerekend worden, dat de cursussen voor volwassenen dienen te worden beperkt tot cursussen in bedrijfscontrole en electriciteits- leer, alsmede tot die cursussen, welke herha- lings- en vervolgcursussen zijn voor gediplo meerden van algemeenc landbouwcursussen. Het honorarium voor de cursussen voor volwassenen wordt teruggebracht tot 2.75 voor de eerste 24 lesuren 2.25 voor de vol gende 24 lesuren en 2 voor alle verdere lesuren. Voor verplaatsingskosten wordt geen ver goeding meer verleend voor het gebruik ma ken van een auto door de leerkrachten aan de cursussen. Voor afstanden van 10 K.M. (20 K.M. heen en terug) en minder, wordt het gebruik van een auto niet neodig geacht en zal dus, ook bij het bezit van een eigen auto, slechts nog de tegemoetkoming voor het gebruik van een eigen rijwiel (thans 2\/2 cent per K.M.) worden toegekend. Indien bij slecht weer een auto noodig mocht zijn, dan zal de betrokken organisatie dat voor haar rekening dienen te nemen. Wanneer geen leerkracht binnen den af stand van 10 K.M. beschikbaar is en het af leggen van dien grooteren afstand per rijwiel bezwaren oplevert, dan zal in den regel van de oprichting van een cursus moeten worden afgezen. Het minimum aantal leerlingen voor een le jaars algemeenen landbouwcursus wordt verhoogd tot 15. Het honorarium voor de algemeene land bouwcursussen wordt teruggebracht tot 2 per lesuur. VOETBAL. De wedstrijd die het Zeeuwsche elftal op 11 September a.s. te Middelburg tegen het Zwaluwen-elftal zou spelen, wordt nu als ge volg van een besluit dat Zondag 11. gevallen is, gehouden op het terrein aan den Koude- kerksehen weg. Hiermede is een langgekoes terde wensch van talrijke sportliefhebbers te Vlissingen eindelijk in vervulling gegaan. Soortgelijke wedstrijden werden reeds gehou den te Middelburg en te Goes, maar Vlissin gen was tot dusver nog niet daarvoor in aan merking gekomen. Dank zij den steun en me dewerking van het Vlissingen-bestuur zullen we nu dezen wedstrijd in onze stad te zien krijgen. Uit geheel Zeeland zal deze wedstrijd groote belangstelling trekken, zoodat we het gevallen besluit ten zeerste toejuichen. Over den wedstrijd VlissingenP.S.V. nog het volgendeDeze wedstrijd heeft bewezen dat Vlissingen momenteel over een elftal be schikt dat de a.s. competitie met vertrouwen tegemoet kan gaan. Voor elke plaats is thans een geschikte kracht disponibel, terwijl nog een aantal zeer bruikbare reserve's aanwezig zijn. Indien de Vlissingen elftalcommissie voor het komende seizoen de juiste samenstelling van het elftal weet te vinden en er met het zelfde élan gespeeld wordt als op Zaterdag avond jl., dan zal Vlissingen nog van zich doen spreken. Wij ontvingen een schrijven van den heer L. Boumans, aanvoerder van het P.S.V.elftal en doelverdediger. Deze laat zich met lof uit over de verrichtingen van Vlissingen tegen P.S.V Hij vergelijkt het spel van Vlissingen van thans met dat tegen de F. C. Turnhout het vorig jaar in Augustus, waarbij hij als toeschouwer tegenwoordig was en wijst op den vooruitgang over alle linie's. die hij hoofdzakelijk toeschrijft aan de lessen van den trainer. Hoogstwaarschijnlijk zou P.S.V. hier verloren hebben, indien men voor doel met wat meer overleg te werk was ge gaan, want er zijn daar een paar opgelegds kansen gemist. De P.S.V.er roemt bizonder het spel van den Vlissingschen center-half, rechtsbuiten en mid-voor en bestempelt den. doelverdediger als één der besten van het elftal. Het elftal van Vlissingen behoeft zijns inziens voor de tweede klassers uit de andere Zuidelijke afdeelingcn niet onder te doen. Het spel is zeker zoo goed als dat van Juliana en Staatsmijn Emma, waar zijn club nog kortgeleden tegen speelde. De P.S.V.-aan- voerder verklaart tot slotspeelt Vlissingen in de aanstaande competitie als tegen ons, dan is een kampioenschap binnen het bereik en dan zal ook tegen de andere kampioenen geen slecht figuur geslagen: worden. Boven staand interessant oordeel vr.n één der beste en meest bekende voetballers in het Zuiden, spreekt voor zich zelf. Achteraf vernemen we, dat door een sa menloop van omstandigheden de speler Ker semakers in dezen wedstrijd op een plaats moest uitkomen, die hij in het geheel niet gewend is, aangezien deze speler zuiver rechts is. We kunnen ons indenken, dat deze speler zich op de linksbinnenplaats dus in het ge heel niet thuis gevoelde en we moeten daar dus bij de beoordeeling zijner prestatie ter dege rekening mee houden. We hopen in de komende wedstrijden in de gelegenheid te te zijn dezen speler op één der plaatsen rechts te zien, waar we hem in vorige wedstrijden reeds zulk voortreffelijk werk zagen verrich ten. Een jong speler van zijn aanleg en snel heid zal zijn kunnen, naar onze meening, alleen op een plaats rechts ten volle tot ont plooiing kunnen brengen. INSIDER. LUCHTVAART Luchtballon op het IJselmeer neergekomen. Gisterenavond rapporteerde kapitein B. de Jong van de Sint Martinboot, die te Lemmer binnen kwam, dat hij een ballonvaarder had opgepikt, die tusschen Marken en Urk rond dreef. Het was de heer van Sommeren uit Brussel, die ter gelegenheid van het Konin- ginnefeest in het Amsterdamsche Stadion was opgestegen. Hij was in de richting van het IJselmeer afgedreven en op het water neergekomen. In vrijwel uitgeputten toestand werd hij door genoemden kapitein aangetrof fen en aan boord genomen. Later is de heer van S. per nachtboot naar Amsterdam ver trokken, terwijl de ballon per zelfde gelegen heid naar Amsterdam is vervoerd. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegensAls bestuurder van een rij wiel of motorrijtuig buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden M. K. v. B. te Vlissingen ƒ3 b. s. 3 d.; A. A. B. te Goes 5 b. s. 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zon der dat het voorzien is van tenminste twee onafhankelijk van elkander krachtig werken de remmen P. K. te Serooskerke (W.) 0.50 b. s. 1 d. h.K. V. te Middelburg 5 b. s. 5 d h.J. G. te Vrouwepolder 5 b. s. 5 d. h. Fietsen zonder lichtJ. de G. te Bergen op Zoom 3 b. s. 3 d. h.K. B. te Middelburg 5 b. s. 5d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder geldig rijbewijs P. J. G. te Vrouwe polder 5 b. s. 5 d. h. Rijden met een rijwiel op zoodanige wijze en met zoodanige snel heid, dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebrachtE. V. J. F. S. te Caprycke (B.) 10 b. s. 10 d. h. Op den openbaren weg een trekdier onbeheerd laten staanJ. de P. te Domburg 5 b. s. 5 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg. terwijl tijdens het plegen van de overtreding nog geen jaar is verloo- pen sedert een vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding on herroepelijk is gewordenO. J. v. d. B. te Middelburg 30 b. s. 10 d. h. Te Middelburg, zonder schriftelijke vergunning van den bur gemeester op de openbare straat een open bare vermakelijkheid houden A. W. L. te Eindhoven gedomicilieerd 3 b. s. 3 d. h. Te Vlissingen fietsen over een voetpadF. Z. te Vlissingen 10 b. s. 2 w. t. s. Zes paarden op hol met een kanon. Gisterenochtend is aan een 21-jarigen soldaat van het 2e regiment veldartillerie le batterij te 's-Gravenhage, een ongeluk overkomen. Deze militair was gezeten op een van de zes paarden, gespannen voor een stuk ge schut, dat zich naar de parade begaf. Ter hoogte van de Delistraat, bij het afrijden van de helling ter plaatse kwam uit tegenoverge stelde richting een personenauto aanrijden. De paarden voor een der stukken werden schichtig. De bestuurder van den auto, dit be merkend, vluchtte uit den wagen, die op den rijweg bleef staan. Inderdaad sloegen de paarden op hol, bot sten daarbij tegen den auto op, waarbij de soldaat kwam te vallen en het voorspan over het lichaam kreeg. Onmiddellijk bracht men de paarden tot staan, en vervoerde men het geschut, waar van een viertal paarden werd afgespannen, naar de Riouwstraat. De soldaat werd per ziekenauto naar het militair hospitaal overgebracht, waar hem onmiddellijk geneeskundige hulp werd ver leend. Het bleek, dat hy een sleutelbeen had gebroken en eenige ontvellingen aan den rug had bekomen. Zijn toestand was gisterenna middag zeer gunstig. Dit ongeval had nog een nasleep. Zooals gezegd was het geschut met twee paarden in de Riouwstraat geplaatst, vanwaar het naar de kazerne zou worden teruggebracht. Even wel, nauwelijks na het afrijden sloegen ook deze twee paarden op hol. In volle vaart ren den de dieren door de Riouwstraat, links de Bankastraat in en vervolgden hun weg over de Laan Copes van Cattenburgh, waar zij tegen een boom opbotsten, en daardoor tot staan werden gebracht. Doordat een wacht meester te paard voor de hollende paarden uitreed, om het verkeer en de voetgangers op het dreigend gevaar attent te maken, konden verdere ongelukken worden voorkomen. Inbrekers betrapt. Te Zaandam is gisterenavond, terwijl de bewo ners afwezig waren, ingebroken bij de wed. Hoorn. Voor echter het plan geheel uitge voerd kon worden, waren de bewoners terug, die direct bemerkten, dat er onraad was, en alarm maakten. De dief had echter gelegenheid te ontko men. Een man, die zich op verdachte wijze in de steeg achter het huis ophield, werd ge grepen en aan de politie overgegeven. Het bleek te zijn een 39-jarige man, goede beken de van de politie. Hij was in het bezit van een compleet stel inbrekerswerktuigen. Een ondernemend Zuid- Af rikaansch zeeman. Korten tijd geleden heeft het „Vaderland" de stran ding op de kust vermeld van een jacht dat in Engeland bleek te zijn gestolen. In de „Times" vinden wij nu het volgende vermeld omtrent de avontuurlijke dieven Twee mannen t de 22-jarige Zuid-Afri- kaansche zeeman Johannes de Wit en de 32- jarige mijnwerker uit Plymouth Edgar Lake waren aan het wandelen langs de Engelsche kust. Toen de avond kwam leek hun het te Whitstable liggende jacht „Lapwing" een ge schikte slaapplaats. Toen er bij het krieken van den morgen een mooie stroom stond naar zee, kon De Wit zijn zeemansneigingen niet meer bedwingen en gooide het schip los. De Engelschman was by dit alles slechts een tegenstribbelend toeschouwer, want toen zij eenmaal op drift waren kon hij er niets meer tegen doen. Het begon hard te stormen en op goed ge luk, want ze hadden geen compas, zeilde het tweetal de richting van de Hollandsche kust op. Daar gekomen, legden zij aan en vroegen aan boeren om wat voedsel, want zy hadden niets' aan boord. Zij bleken toen 30 mijl van den Hoek van Holland af te zijn. Daarna verloren zij de kust echter weer uit het oog en stak er zoo'n storm op, dat zij alle aandacht aan hun schip moesten wijden. Pas drie dagen later kregen zij de Holland sche kust weer in het oog en konden zij ge holpen door een stoomboot landen, 15 mijl van Vlissingen, zooals later bleek. De beide dieven waren uitgeput van honger en ver moeidheid. Zij werden naar den burgemeester van het nabij zijnde dorp gebracht, die hun voedsel gaf, maar hun tevens arresteerde, omdat zij geèn paspoort hadden. Per autobus werden zij daarop vervoerd naar Middelburg waar zij twee weken werden gevangen gehouden. Van daar werden zij ge bracht naar Roosendaal om door de politie over de Belgische grens te worden gezet. Wat nu te doen. Zij gingen maar weer loopen en kwamen den volgenden ochtend in Antwer pen aan. Daar vervoegden zij zich bij den consul die hun in een zeemanstehuis onder bracht en van daar naar Engeland stuurde. Als de reden waarom hij het jacht had ge nomen ïoemde De 'Vit het feit dat hij in Engeland geen schip kon krijgen en daar hij Hollandsch sprak, in Nederland meer kans dacht te hebben. Als er eenig voedsel aan boord was geweest, zou hij waarschijnlijk getracht hebben Zuid- Afrika te bereiken. Lake werd spoedig vrij gelaten. De Wit bleek echter allerminst een sehoone lijst te hebben. Geboren als zoon van een dominee Maar 't ergste kwam nog 1 Terwijl kapitein Klakkebos van angst op en neer stond te springen, kwam er ook nog een groote beer te voorschijn. In z'n verbouwereerdheid greep de kapitein een der stoelen, maar daar hij zich met zoo'n luchtig meubel niet kon verdedigen, koos hij het hazenpad. Dat was met recht een hazenpad, want hij nam sprongen als een haas in Pretoria, ging hij al spoedig als zeeman naar Australië, waar hij lid werd van een misdadigersbende en trouwde met de dochter van den aanvoerder daarvan. Een van zijn straffen had hij uit te zitten gehad op St. Helena, van waar hij zonder succes had trachten te ontsnappen. Voor deze eveneèns mislukte escapade naar Holland heeft men hem zes maanden dwang arbeid gegeven. Maar de beer had hem in 'n oogenblik tijd ingehaald. Hap daar had hij al den kop van de slang te pakken, denkende, dat dat ook een stuk van den kapitein was. Hij gaf er 'n flinken ruk aan-rrr I zoodafc de kapitein als een tol in de rondte draaide, en dat nog wel vlak bij een afgrond... (Zaterdag vervolg 5.35 Concert. 8.40 Concert. 10.50 Zie Daventry. Brussel, 508 M. 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert, 9.20 Concert. Hierna gramofoon platen. 338 M.12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. 10.30 Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 7.50 Hoorspel. 9.20 Le zing. 9.35 Concert. 10.45 Berichten en dans muziek. GEVONDEN VOORWERPEN De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat als gevonden is gede; neerd Een dameshandtasch met inhoud dames glacé handschoen kinderportemon- naie met inhoudceintuur van jurk met gesp hondenkettinkje huissleutel en rij' wielbelastingplaatje in étui, en dat inlichtin gen te bekomen zijn omtrentEen badcos- tuum en -schoen bij Van Stee, Noordstraat 68jongensjasje, huissleutel, fietspomp en boodschaptasch bij De Wolf, zwemschool ka naal kindermuts bij Rietmulder, Van der Manderestraat 13 jongensschoen bij Hoor- nick, Paardenmarkt 12beschermkap van auto bij Dobbelaar, Tulpenlaan 12 2 porie- monnaies met inhoud bij Speckens, Coosje Euskenstraat 76regenjas bij Sierevogel, Kasteelstraat 7bankbiljet by Kerkhove, Slijkstraat 38 zilveren armbandje bij Van- houtte, Coosje Buskenstraat 74; beurs met inhoud bij Kloosterman, Bellamypark 11 paar meisjesschoentjes bij Antheunisse, Mei doornlaan 15nikkelen vulpotlood bij Bras ser, Boschjeslaan 22huissleutel by De Smit, Vrouwestraat 15badpak, muts en schoen tje by Minderhout, Begonialaan 11rozen krans bij Koppcjan, Prinsenstraat 44gou den!?) damesringetje bij Jelderda, Geranium laan 13 medaillon met kettinkje by Van Tol, Oude Vlissingsche weg B 296, Oost-Sou burg huissleutel by Fens, Schuitvaartgracht 103heerenportemonnaie met inhoud bij Beekman, Samaritaanslop 5; zilveren dames- hoiloge by But, Boulevard Bankert 26twee witte schorten bij Caljouw, Eedestraat 15 gekleurde bal bij Bouwens, Rozengracht 35 paar kousen bij Van de Velde, Vrijdomweg 24rij wielbelastingplaatje (los) bij Beenhou wer, Geraniumlaan 1rijwielbelasting- plaatje in étui bij Ventevogel, Verkuijl Quak- kelaarstraat 116 koperen dop van patentas bij Houterman, Bouwen Ewoutstraat 18 en witte dameshandschoen bij Kooman, Primu lalaan 7. RADIO-RUBRIEK Vrijdag 2 September. Hilversum, 1875 M. 6.45 en 7.30 Vara. Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Septet. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor dracht. 10.30 Septet. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Septet. 12.00 Gramofoonplaten. 2.00 Le zing. 2.30 Orkest en gramofoonplaten. 4.09 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen 5.00 Orkest. 5.45 Voordracht. 6.00 Orgelspel. 6.30 Voordracht. 6.45 Orgelspel. 7.00 Gramofoon platen. 7.10 Orkest. 8.05 Vaz Dias. 8.15 Orkest. 9.45 Lezing. 10.00 Lezing. 11.00 Gramofoon platen. Huizen, 296 M. Algemeen programma. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.50 Ziekendien?t. 11.00 Concert. 11.30 Con cert. 12.55 Harmonieiumspel. 1.20 Kwartetcon- cert. 2.30 Concert. 4.30 Gramofoonplaten. 5.30 Voor fotografen. 6.00 Causerie. 6,30 Causerie. 7.00 Radio-dokter. 7.45 Causerie. 8.00 Orkest. 9.00 Lezing. 9.30 Concert. 9.50 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonplaten. Daventry. 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.40 Berichten. 12.20 Orkest. 12.35 Motor bootraces. 1.20 Orgelconcert. 1.50 Gramofoon platen. 4.20 Orkest. 5.35 Kinderurn*. 6.20 Be richten. 6.50 Pianomuziek. 7.15 Lezingen. 7.59 Orkest. 9.00 Concert. 10.00 Berichten en le zing. 10.35 Kwintet. 11.2° Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 9.05 Concert. Kalundborg, 1153 M. 12.20 Concert. 3.20 Concert. 8.30 Tooneel. 10.20 Orkest. 11.20 Mo derne dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.25 Concert. 11.35 Gramofoonplaten. 12.20 Concert. 1.50 Concert. HET „SCALA" EN DE ITALIAANSCHE OMROEP. Het beroemde Scala-theater te Milaan heeft te kampen met een groot tekort. Ten einde hierin te voorzien, is eenigen tijd gele den aan de Italiaansche omroepmaatschappij verzocht, financieel bij te dragen. Toen dit verzoek werd afgewezen, is de leider van het Scala-theater' en de commissie van toezicht afgetreden, waarop de omroepmaatschappij, die haar interessen betreffende de opera uitzendingen hierdoor in gevaar zag gebracht, zich gehaast heeft, haar beslissing te her roepen en een belangrijke bijdrage in uit zicht stelde. RADIO-PREEKEN VANUIT ZEE. De radio-preeken van Père Lhande worden door de Fransche luisteraars gaarne gehoord. Binnenkort onderneemt deze priester een reis naar Afrika en cm nu do luisteraars geduren de dien tyd niet van de preeken verstoken te laten blijven, heeft men het plan, om het schip, waarop Père Lhande zal reizen, te voorzien van een telefonie-zender, welke de woorden van Père Lhande aan de Fransche luisteraars zal overbrengen. DUITSCHE PROGRAMMA'S NAAR ZUID - AMERIKA. Zooals we reeds eenigen tyd geleden heb ben gemeld, is de Duitsche Reichs-Rund- funkgesellschaft tegenwoordig bezig met het doen van proeven betreffende programma uitwisseling met Zuid-Amerika. Het is geble ken, dat met Buenos Aires een geregelde ver binding mogelijk is en men hoopt omstreeks half October zoover te zijn, dat met een ge regelde uitzending van Diiitsche omroeppro gramma's naar Zuid-Amerika kan worden begonnen. STOOMVAARTLIJNEN „Klipfontein" (thuisr.) 30 Aug. van Mom- bassa „Kota Pinang" (uitr.) 30 Aug. van Sabang „Maasdam" (thuisr.) 31 Aug. van Coruna „Mamix van St. Aldegonde" (thuisr.) 31 Aug. te Genua „Poelau Tello" (uitr.) p. 30 Aug. Gibraltar „Rietfontein" (uitr.) 31 Aug te Port Soedan LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN Vrijdag Zaterdag Zondag September 2 3 4 5 6 8.15 8.13 8.10 8.08 8.06 HOOGWATER TE VLISSINGEN September Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 3.02 3.41 4.17 4.56 5.42 15.13 15.53 16.34 17.17 18.02 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. ').:nspaviljoen Wilhelmina. lederen avond 8 uur soirée_dansante, Zondagsmiddags van 36 uur matinée en thé-dansante. Admiraal de Ruyter, Emmastraat. lederen Woensdag-, Vrijdag-, Zaterdag- en Zon dagavond van 8 uur af soirée dansante, Zondagmiddag van 3—6 uur matinée- ||||)l!ll!])ll!llll|)ll]Jllllllllll!lllllll]|lll)ll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllilli:illlllllilllllll]|llllllllllll]llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll]llllllllllllllll!l

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6