ïlisÉpciie Courant TWEEDE BLAD Dondsrdag1Sepfembsr1932. Nü206 ^Siisen VERNIETIGING VAN LEVENSMIDDELEN. FEUILLETON De man van Nergenskizen 21 LEEST EN BEDENKT WAT*MOOI DRUKWERK U SCHENKT! KERK- EN SCHOQLNIEUWS van de van Onze dwaze maatschappij, geheel en al in gericht op geld en geldverdienen, zoo zelfs, dat het bezitten van geld het uiteindelijk doe; is van velen, terwijl geld macht beteekent, ziet met onverschilligheid toe, hoe tal van levensmiddelen aan vernietiging, aan doelbe wuste vernietiging, worden prijsgegeven, ter wijl honderden en honderden ernaar snak ken. Dit probleem is niet nieuw en het wordt bovendien herhaaldelijk belicht. Die vernie tiging gaat somtijds in het groot het. in zee werpen van reusachtige kwantiteiten koffie in Brazilië bijv. of in het klein groen ten op de mestvaalt. Onlangs is zelfs de po litie erbij te pas gekomen om de woedende menigte in bedwang te houden, toen een af gevaardigde van de coöperatieve veiling „de Zuid-Hollandsche eilanden" een groote party tomaten, snüboonen en appels moest vernie tigen door er vitriool op te gooien. Waarom doet men dit Omdat men, het koste wat het wil, geld moet hebben voor zijn producten, want zonder geld kan niemand aan zijn ver plichtingen en aan zijn behoeften, hoe klein ook voldoen. Laat men de goederen zijn uit eindelijke bestemming volgen zonder er be taling voor te ontvangen, dan beteekent dit een nieuwe vermindering van de koopkrach tige vraag. De geste van de producenten is dus volkomen te begrijpen, al stuit zij ons tegen de borst. Destijds werd door een der heftigste bestrijders van dit voor produ centen helaas noodzakelijke vandalisme het denkbeeld opgeworpen, om de overtollige le vensmiddelen ter beschikking te stellen van ziekenhuizen etc. Van producenten-zijde werd hierop geantwoord dat ook in dat geval de vraag naar de artikelen niet onbelangrijk zou verminderen. Onze maatschappij is nu eenmaal op het verkrijgen van geld ingericht. Geeft men voor het produceeren van het een of andere ar tikel een zeker bedrag uit en ontvangt men er een kleinere som voor terug, dan lijdt men verlies. Dit kan men nu eenmaal niet lang volhouden en het is het logische zelfbehoud om te gaan zorgen, dat deze toestand niet lang blijft bestaan. Men neemt daartoe alle middelen te baat en daaronder behoort wij betreuren het de vernietiging van het sur plus. Dit geschiedt niet alleen bij levens behoeften, doch ook bij andere artikelen. Hoe dikwijls heeft men bijv. niet hooren verlui den, dat de scheepvaart alleen kan worden gesaneerd, wanneer de overtollige scheeps- ruimte wordt gesloopt, want verkoop naar hot buitenland tegen de bestaande afbraakprijzen beteekent nieuwe en uiterst scherpe concur rentie, zoodat men hierdoor van den wal in de sloot geraakt. Zij, die zich verzetten tegen het vernietigen van dringend noodige levensmiddelen, hebben ongetwijfeld gelijk, doch zij moeten er iets voor in de plaats stellen, om de gedupeerde producenten de bestaanszekerheid terug te geven. Wanneer onze regeering den tarweboer, den veehouder en den varkensteler steunt door een toeslag te heffen op het verbruik van de goederen en producten, die zij opleveren, welnu dan hcort men algemeen protest en er zijn slechts enkelen, die een dergelijke houding billijk vinden. De giften aan het Nationale Crisis Comité vloeien vrij matig, want de offerzin is op het moment niet hoog, nu een ieder met zijn eigen financieele moei lijkheden te kampen heeft. Enkele burgemeesters in Noord-Holland hebben het voorstel gedaan om inkoopver- eenigingen op te richten, die landbouwpro ducten opkoopen, wanneer deze op de veiling nagenoeg niets opbrachten. De gelden hier door VICTOR BRIDGES. (Nadruk verboden 68) „Buitendien", vervolgde hij ironisch, „heeft zij de verdienste, verschillende feiten duidelijk te maken, waarover onze goede vriend Curtis zich op 't oogenblik het hoofd zit te breken." „Ik veronderstel", zei ik eenigszlns aarze lend, „dat ik de volle waarheid zal moeten zeggen." Lord Lammersfield hief zijn hand bü wijze van protest op. „Men moet nooit tot den wanhopigsten stap overgaan, voor alle andere middelen zijn uitgeput. Ik zal George Gordon vanmiddag bij u zenden. Hij heeft een natuurlijken afkeer van waarheid, waarvan ik de weerga nog niet heb gezien en als er één uitvoerbare methode bestaat, om u uit uw moeilijkheden te helpen, zonder in bijzondei heden te tre den, dan kunt u verzekerd zijn, dat hij die vinden zal." Hij had den naam genoemd van den be- roemdsten jongen rijksadvocaat van het oogenblik een schitterend pleiter in crimi- neele zaken en de rijzende' hoop van de con servatieve partij. Ik begon hem te bedanken, maar hij weer hield mij. „Ik beschouw de zaak van een zuiver voor benoodigd meende men te moeten vinden door het instellen van een omzetbe lasting op die veilingen. De boeren hebben daartegen geprotesteerd, omdat zij vermeen den, dat zij niets voor welk goed doel ook, op zijde kunnen zetten, nu de opbrengst van do dcor hen in veiling gegeven producten zoo buitengewoon laag genoemd kan worden. Destijds gedurende den wereld-oorlog werden er maximum-prijzen vastgesteld en men vond die daad billijk uit de overweging, dat de boer zich niet mocht verrijken ten koste van de massa. Zou men nu niet tot minimumprijzen kunnen overgaan, als lo gisch uitvloeisel van de destijds billijk ge achte gedachte Op dit moment mag de massa zich o.i. niet verrijken ten laste van de boeren. Wij geven toe, dat dit denkbeeld op groote moeilijkheden zal stuiten, omdat het grootste gedeelte van onze landbouw, artikelen voor export bestemd zijn. Een vei ling-omslag zou ook drukken op de export artikelen, waardoor de kans blijft bestaan, dat de concurrentie met het buitenland nog meer verzwaard wordt. Een heffing bij den detaillist zou schatten aan controle kosten, terwijl de kans op ontduiking buitengewoon groot is. Het zou een oplossing kunnen zijn, wanneer men uit de schatkist een toeslag per H.A. tuin bouwgrond gaf aan die boeren, die zich organiseerende, een zeker aantal jarèn op den tuinbouw hebben toegelegd. Deze boeren zouden zich moeten verbinden om de gepro duceerde artikelen niet te vernietigen, doch gratis af te staan, wanneer daarvoor geen prijzen te maken zijn. Deze zouden door de overheid op bepaalde wijze kunnen worden gedistribueerd, desnoods in mindering van de gelden, die zij aan werkloozen als steun zou hebben uit te betalen. Op deze wijze zou een deel der toeslagen in de schatkist kunnen terugvloeien. De Koninginnedag. Gisterenmiddag tegen 2 uur verzamelden zich duizenden personen om en nabij het Oranjepark te Apeldoorn, teneinde de komst van Prinses Juliana af te wachten, die de fontein in werking zou stellen. Te 2 uur kon digde een aanzwellend gejuich en gejubel de komst der Prinses aan, en ruim twee uur arriveerde H.K.H. in het Oranjepark, waar- zij ontvangen werd door den burgemeester van Apeldoorn, mr. W. Roosmale Nepveu. De Prinses was vergezeld van de prinses Von Erbaeh, benevens eenige leden der hof houding. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer H. J. O. te Loo, zich tot de Prinses rich tend, verklaarde namens de burgerij, het op hoogen prijs te stellen dat H.K.H. deze fon tein, die tot stand kwam door de eendrach tige samenwerking van 20000 ingezetenen, die ieder een kwartje bijdroegen als aanvul ling van de som welke was overgebleven van de plaatsing der monumenttale bank in het Wilhelmlnapark ter eere van wijlen H. P- J. Tutein Nolthenius, in leven burgemeester van Apeldoorn. Spreker wees op den nauwen band welke er heerscht tusschen Apeldoorn en l~rt Oranjehuis, wier leden reeds sedert eeuwen hun verblijfplaats op Het Loo hebben. Prinses Juliana stelde hierop de fontein in werking, en met negen stralen spoot het wa ter omhoog, wat aan de menschenmassa een luid gejubel ontlokte. Na de plechtigheid in het Oranjepark spoedden de duizenden zich naar het feestter rein op het fraaie Landgoed Marialust, waar om 3 uur een aanvang werd gemaakt mei, de opvoering van een Markelosche ouderwetsche Boerenbruiloft uit de vorige eeuw. Even voor den aanvang arriveerde de Kon. Familie, vergezeld van de vorstin en prinses von Erbach, op het Landgoed. Halverwege de oprijlaan naar huize Marialust, werden de vorstelijke personen verwelkomd door den burgemeester van Apeldoorn en het bestuur der Oranjevereeniging Onder luide toejuichingen begaf de Ko ninklijke Familie zich naar het bordes, waar enkele jonge dames de vorstelijke bezoekers bloemen aanboden. Nadat de muziek het Wil helmus had doen hooren, dat door alle aan wezigen staande werd aangehoord, werd een egoïstisch standpunt. Hoezeer ik het Engel- sche publiek ook bewonder, heb ik er toch geen verlangen naar, dat het zijn neus in mijn privé aangelegenheden steekt en tot de wetenschap zou komen, dat ik in relatie stond met wijlen mijnhêer Prado. Ik zou dat gedeelte van de geschiedenis er maar uit la ten, als u met Gordon spreekt." Ik knikte. „Natuurlijk zal ik dat", zei ik, „maar prado heeft zeker wel eenige aanteekeningen van zijn zaken achtergelaten en als zijn neef al les van hem erfde, welnu, u weet uit deze geschiedenis, hoeveel karaats gentleman er in Maurice Furnivall steekt." Lord Lammersfield haalde zijn schouders op. „In de politiek doet men een zekere mate levenswijsheid op", sprak hij. „In het ongun stigste geval zal het mij eenigen tijd geven, om op verhaal to komen en ilc verdien wel eenigszins gestraft te worden, al was het al leen maar voor mijn domheid, dat ik onzen overleden vriend, den vrijbuiter, zoo slecht bekeken heb. Ik hield het voor zeker, dat het den kerel om een titel te doen was." „Ik geloof niet, dat wij veel meer van de vereenigde goudvelden van Zuid-Amerika zullen hooren", zei ik met een kort lachje. Lord Lammersfield stond van zijn stoel op. ,,'t Is jammer", zei hij schertsend. „Het was een mooie naam en ik ben niet afkeerig van een zoet winstje." HOOFDSTUK XXI. Mijnheer George Gordon kwam tegen half /ier. Hij werd door den inspecteur binnenge aanvang gemaakt met de opvoering van een boerenbruiloft. Gisteravond waren de rijksgebouwen in de binnenstad te 's-Gravenhage op do gebruike lijke wijze verlicht. In de groote kerk was de gebruikelijke bijeenkomst van de vereenigin- gen Bijbel en Oranje en Bijbel, Oranje en Nederland. Als feestredenaar trad op ds. A. Klinkenberg j.Azn, van Amsterdam. Reeds lang voor het aanvangsuur was het ruime kerkgebouw tot de uiterste hoeken gevuld. H*et Vredespaleis, dat door schijnwerpers geheel was verlicht, trok veel belangstelling, evenals de illuminatie aan de departementen. In het Boschhek hielden de leden en juni ores van den Alg, Ned. Fascistenbond een reünie. Sinds jaar en dag worden de concerten van de Koninklijke Militaire Kapel op het terrein van de Nieuwe of Literaire Sociëteit in het Haagschc Bosch in de z.g. Tent in 't Bosch door een talrijk publiek buiten het hek bijge woond, waarbij vele muziekliefhebbers op stoeltjes gezeten zijn, welke bij die concerten verhuurd worden. Uit deze z.g. „kantleden" had zich een commissie gevormd, welke gis teravond het terrein betrad om den kapitein- directeur der kapel, den heer Walther Boer, namens vele getrouwe luisteraars van den buitenkant een bloemhulde aan te bieden. In tal van andere plaatsen is de jaardag van H.M. de Koningin met opgewektheid gevierd. Het rapportWeiter en de S.D.A.P. Voor het aanstaand partij-congres der S,D. A.P. is een resolutie voorgesteld inzake het rapport—Weiter. Deze resolutie luidt blijkens „het Volk" als volgt Het congres der S.D.A.P., gehouden te Utrecht op 17 en 18 Septemberj 1. protesteert met verontwaardiging tegen het voornemen der regeering, blijkende uit de opdracht aan de commissieWeiter, om over te gaan tot een blijvende verlaging van c?e staatsuitgaven, welk voornemen de bedoe ling verraadt om de staatszorg voor het geestelijk en stoffelijk heil des volks duur zaam in te krimpen 2. protesteert niet minder ernstig tegen de opvatting van de commissie—Welter, volgens v/elke de financieele moeilijkheden van den staat uitsluitend moeten worden overwonnen met bezuinigingen, waarbij geen enkel volks belang wordt ontzien 3. verwerpt de gedachte, dat zou mogen worden overgegaan tot vermindering van den steun aan de werkloozen 4. eischt, dat allereerst zal worden overge gaan tot een zoover mogelijke vermindering van de militaire uitgaven, door nationale ontwapening 5. acht het vervolgens dringend noodzake lijk, dat de rente der staatsschuld belangrijk wordt verlaagd, hetzij door conversie van staatsleeningen, hetzij door invoering van een zgn. coupon-belasting, welke ook andere obligaties dan die van d^n. staat kan treffen, en dat de gewone rijksbegrooting gedurende eenige jaren wordt ontlast van den druk van de aflossingen van do staatsschuld 6. eisch^ dat ter versterking van de staats inkomsten, zal worden besloten tot de heffing van een progressieve crisisbelasting op de in komens, met inachtneming van de vermeer deringen en venninderin^n, die deze onder gingen tot verhooging van de dividend- en tantièmebelastingtot verhooging van de successiebelastingtot belasting van weelde- uitgaven, en, i% het bijzonder ter bestrijding van crisisuitgavèn, tot een heffing in eens van 1 percent dor vermogens 7. wijst af, dat zoolang op het militaris me niet tot het uiterste is bezuinigd en* zoo lang niet, door toepassing van de sub 5 en 6 aangegeven middelen, met inachtneming van draagkracht, de crisislasten op kapitaalbezit en groote inkomens zijn afgewenteld, de rijksfinanciën zooveel mogelijk zijn versterkt zal worden overgegaan tot verdere verla ging van de salarissen en loonen van het overheidspersoneel, tot verminking van de wetgeving op het volksonderwijs, tot ver zwakking van de grondslagen der sociale ver zekeringen en tot inkrimping van de sociale wetgeving en van de zorg voor de volksge zondheid 8. komt met kracht op tegen de staking leid, terwijl deze zijn naam aankondigde met een eerbied, alsof hij de minister zelf was. Hij was een groote, onberispelijk gekleede man, met een lange kin en een vermoeid, bleek gelaat, waarboven een schedelbedek king van zwart sluik haar, dat zorgvuldig door een kaarsrechte scheiding in twee ge lijke helften verdeeld en vast tegen den schedel aangeplakt was. Toen de wachter was vertrokken, gaven wh elkaar de hand, terwijl mijnheer Gordon mij van onder zijn zware oogleden met een soort vermoeide nieuwsgierigheid gadesloeg. „Hoe maakt u het zei ik. „Ik. ben u zeer verplicht, dat u is gekomen om mijn verde diging op mij te nomen." „Indien de helft van hetgeen Lammersfield mij heeft verteld, waar is", antwoordde hij, „dan ben ik blij, dat mij de kans geboden is." Slechts wanneer hij sprak, kon men eigen lijk goed beoordcelen, welk soort man hij was. Er was iets in zijn stem, dat aan een zweepslag deed denken. „Welnu", zei ik, „als Lammersfield u de geschiedenis reeds heeft medegedeeld, zoudt u misschien direct kunnen beginnen met vragen stellen," Hij zat by de tafel en schudde zijn hoofd. „Neen. mijnheer Burton, als u er niet op tegen heeft, hoor ik het u liever zelf vertel len. De ideeën van Lammersfield betreffend correctheid hebben meer politieke dan wet telijke verdienste." Toen ik mij de opmerking van den minister betreffende advocaat Gordon herinnerde, kon ik een glimlach niet weerhouden, De ware zakenmenschen, Die zijn met mond en oor Den tijd van 't daag'lijksch leven Met één gedachte voor. Zij denken in de toekomst En handelen daar naar. Al is het nü nog „zomer" De „winter" staat reeds klaar. Laat nü reclames drukken Voor 't geen de „winter" vraagt En vraagt aan VAN DE VELDE Hetgeen 't publiek behaagt. Een scherpe neus en oordeel Veel kunstgevoel tactiek En nog veel meer factoren Die trekken slechts publiek. (Wordt morgen vervolgd) van de Zuiderzeewerken en beperking van andere groote werken en verlangt vermeer dering van duurzame werkgelegenheid 9. veroordeelt de in het rapport der com- missie-Welter aanbevolen gedachten, om de autonomie der gemeenten aan nieuwe ban den te leggen 10. acht het noodig, opdat de staat in de toekomst zijn groote gemeenschapstaak zal kunnen vervullen, dat zoo spoedig mogelijk zal worden besloten om een aantal bedrijfs takken in overheidshanden te nemen, waar bij inzonderheid wordt gedacht aan een ta baksmonopolie, een staatsverzekoringsbedrijf en een staatshypotheekbank 11. eischt, dat een begin zal worden ge maakt met socialisatie van die bedrijfstak ken, welke daarvoor in de economische struc tuur van het land geschikt zijn 12. stelt vast, dat S.D.A.P. en N.V.V. reeds onverwijld een krachtige actie tegen het plan-Weiter hebben ingezet en roept de ar beidersklasse van Nederland op, om met al haar kracht de verwezenlijking van de hier boven genoemde doeleinden te bevorderen, opdat de crisis niet in nog grootere mate dan nu reeds het geval is, ellende brengt over het proletariaat en de macht wordt versterkt, die uit deze chaotische maatschappij een geor dende samenleving zal opbouwen. De A.N.V.V. postzegels. De Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer (A.N.V.V.) te 's-Gravenhage ver zoekt ons de aandacht te willen vestigen op het feit, dat de bijzondere Nederlandsche postzegels, welke in waarden van 2i/2, 6, 7i/2 en 12/2 cent (verkoopwaarde resp. 4, 10, 11 en 15 ct.) ten behoeve dezer vereeniging zijn uitgegeven, nog slechts gedurende 2 weken, nl. tot 15 September a.s., bij de postkantoren verkrijgbaar gesteld zullen worden. Daarna blijven deze zegels echter nog geldig tot 1 Januari 1934. Voor allen die sympathiseeren met het doel der A.N.V.V,, nl. de bevordering van het vreemdelingenverkeer naar en in Nederland, en deze fraai uitgevoerde postzegels nog niet kochten, is er dus nog gelegenheid, zij het ook gedurende korten tijd, van deze belang stelling te doen blijken. Werkloozensteun in natura. Gisteren meldde „het Volk", dat de Haag- sche wethouder Drees bedankt had voor de benoeming in de door de regeering ingestelde commissie-Lambooy, die de wenschelijkheid en mogelijkheid van verstrekking van werk loozensteun in natura zal onderzoeken. Thans kan het blad melden, dat ook de Rotterdamsche sociaal-democraat Warmolts, die als voorzitter der coöperatieve Handels kamer tot lid van de commissie benoemd werd, besloten heeft het lidmaatschap niet te aanvaarden. „Dat is zoo", zei ik en zonder meer begon ik mijn verhaal, juist zooals ik het Lammers field had uiteengezet, met uitzondering van de bijzonderheden die betrekking hadden op de privézaken van den minister. Voorover gebogen op de tafel leunend, luisterde mijn bezoeker en liet zijn hoofd op een hand rusten, terwijl hij met de andere notities maakte op een half velletje papier. Eens of tweemaal onderbrak hij mij, door scherpe korte vragen, welke bewezen, met hoe 'n gespannen aandacht hij mijn geschie denis volgde. Toen ik aan het einde van mijn verhaal was, ging hy achterover in zijn stoel liggen, kruiste zijn beenen en keek peinzend naar het plafond. Ik begon juist de mogelijkheid te veronderstellen, dat hij de geheele zaak als een grooten leugen zou kunnen beschou wen, toen hy plotseling rechtop ging zitten en het papier toevouwde. „Ik veronderstel, mijnheer Burton", zei hy langzaam, „c' t u zult beseffen, dat u vanaf morgen de meest beruchte man van Enge land is." „Als iemand zeker lichaamsdeel brandt, moet hij op de blaren zitten", zei ik met eenigen spyt. „Integendeel", bracht hy met een droog glimlachje hier tegen in, „indien u er zorg voor draagt, de kranten op de goede manier aan te pakken, geloof ik, dat het tegenover gestelde het geval zal zyn. Uw memoires zul len een fortuin kunnen opbrengen," „Wat ik echter bedoel is, dat vanaf heden elk persmensch u op de hielen zal zitten en Het conflict in de koopvaardij. De contactcommissie van organisaties van werknemers ter koopvaardij heeft gisteren avond te Rotterdam vergaderd, teneinde het voorstel van den rijksbemiddelaar te bespre ken. Besloten werd aan den rijksbemiddelaar, mr. S. de Vries, een brief te zenden, waarin do contactcommissie onder uitvoerige toe lichting mededeelt, dat zij niet in zijn voor stel kan treden. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Rozenburg door ds. I. P. van der Waal te Grijpskerke. Bevestiging en intrede. Ds. C. F. Nolte, beroepen predikant bij de Evang. Luth. gemeente te Middelburg—Vlis- singen, zal Zondag 18 September des morgens om 10 uur te Middelburg bevestigd' woiden door ds. J. Bergman van Leeuwarden, vroe ger predikant te Groede en destijds consulent der gemeente MiddelburgVlissingen. 's Avonds om 6 uur doet ds. Nolte intrede, terwyi Zondag 25 Septmber det nieuwe predi kant hier ter stede om 10 uur intrede hoopt te doen. Ds. Nolte zal zich metterwoon te Middelburg vestigen. De nieuwe predikant staat ruim twee jaar ir zijn eerste gemeenteHarlingen en is reeds eenige jaren doctorandus in de thco«< logie. Kardinaal Van Rossmnf Het stoffelijk overschot van kardinaal Van Rossum is gisterenmiddag om 6 uur met groote plechtigheid langs den kortsten weg van het ziekenhuis Calvr-riënberg te Maas tricht overgebracht naar de St. Servaaskerk. Langs de zgn. lange gang werd het westelijk deel der kerk doorschreden tot in het be roemde beeldrijke portaal, dat als rouwkapel is ingericht. I11 den stoet, die onder het luiden van de groote klok de kerk bereikte, liepen mee mgr. dr. Lemmens, bisschop van Roermond, mgr. dr. J. Olov Smit, mgr. Wouters, deken van Maastricht, de ongeveer voltallige geestelijk heid der stad, de Commissaris der Koningin, baron van Höveli tot Westerflier, burgemees ter en wethouders en andere waardigheids bekleders. Een groote menigte stond ge schaard langs den weg, waar het verkeer ge stremd was. Heden is er gelegenheid, een laatsten blik op het stoffelijk overschot te werpen. De plechtige uitvaartdienst heeft Zaterdag plaats. Bezuiniging op het landbouwonderwijs. In verband met de noodzakelijke bezuini ging op alle rijksuitgaven, zullen ook de land- er zal hun bitter weinig van hetgeen de laatste vier maanden met u gebeurde, ont schieten, dat zij niet zullen rondbazuinen." Hy keek mij, terwijl hy sprak, doordrin gend aan. II: haalde myn schouders op. „Zy zullen het verduiveld onbenullig vin den", zei ik. „Tot verleden week was mijn leven een model van eenzaamheid." Hij bleef eenige oogcnblikken stil zitten. „Als de door u genoemde feiten juist zyn", zei hy, „bestaat er natuurlijk niet veel ge vaar voor u. Om te beginnen, stelt de getui genis van dien mijnheer Logan al een onom- stooteiyk alibi vast. Daartegenover staat dat het zeer moeilijk zal zijn, een gerechtelijk verhoor te ondergaan, hetgeen natuurlijk gerechtelijk onderzoek na zich sleept en dat kan lang duren. Uw geschiedenis is bijna te cngeloofelyk voor een rechter om aan f.e nemen." Ik trok een scheef gezicht. „Welnu, als alles uit moet komen, dan moet het maar uitkomen dat is alles, wat ik er van zeggen kan." Hij knikte. „Ik ga onmiddellijk onderzoeken, welke be wijzen de politio in handen heeft, en my direct geheel in de zaak inwerken. Er zal toch zeker geen bezwaar bestaan om miss Solano of uw vriend, mijnheer Logan te la- ^en verschijnen (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 5