1000 300 25 Wij hebben ze opgehangen rvo. 201 VRIJDAG EERSTE BLAD 70e Jaargang' 1932 Uitgave: firma F. VAN Df VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS aardmodel Feestweek Handelsbelang 29 Aug-3 Sept. VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meerlOctfmax. IOregels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regels fl.-, alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand,.voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Sluiting van het festival. Morgen zullen de muziekkorpsen „Oefe ning kweekt Kunst" van Westkapelle en de harmonie „Euphonia" van Goes een bezoek aan onze gemeente brengen. Beide orkesten staan onder leiding van den heer P. de Rooy alhier. Tot sluiting van het festival zullen beide korpsen (zoo mogelijk gecombineerd) om half 6 een muzikale wandeling maken door een gedeelte der stad. De te volgen route is als volgtAfmarsch Badhuisstraat (hotel Royal), Coosje Buskenstraat, Spuistraat, Bel- lamypark, Nieuwendijk, Walstraat, Badhuis straat, Glaeisstraat, Scheldestraat, Verkuijl Quakkelaarstraat, Hobeinstraat, Paul Kru- gerstraat, Badhuisstraat, Hotel Royal. 's Avonds kwart voor 8 geeft O.K.K. van Westkapelle een concert en voert het vol gende programma uit op de tent Bellamy- park „Groot Rotterdam", marsch, W. Schootemeijer „Neptune", ouverture, G. Gadenne „Dans l'allée des Soupirs", suite des valses, V. Turine „Sous les Tilleuls", ouverture, Delrdève „Marche des Snobs", F. Rousseau Om kwart voor 9 geeft de harmonie „Euphonia" van Goes het slotconcert en brengt onderstaand programma ten gehoore op de tent in het Bellamypark. „K.L.M. Marsch" W. Schootemeijer „Cortège de Ballet", f Louis Montague Fragmenten uit de opera „Atilla" van Verdi, art. A. J. Roeien „Heinzelmannchens Wachtparade", karakterstuk, R. Noack „Des Negers Traum" (By the Swanee River), Amerikaansche fantasie, W. H. Myddleton Finale. De kanowedstrijd. De kanowedstrijd, welke morgen gehouden zal worden, vangt aan des middags 2 uur. Er wordt deelgenomen door 18 ploegen en wel 6 ploegen Kon. marine, 5 ploegen parti culieren en 7 ploegen van „Luctor et Emer- go". De 4 ploegen, die den kortsten tijd ma ken, komen in de finale. De volgende prijzen zijn beschikbaar ge steld le prijs zilveren medaille, aangeboden door den burgemeester van Vlissingen en de roei- en kano-vereeniging „Luctor et Emer- go"2e prijs zilveren draagmedaille, door een Vlissing's ingezetene3e prijs groote bronzen medaille, door den heer Van Krie ken 4e prijs kleine bronzen medaille door de Vlisslngsche roei- en kano-vereeniging „Luctor et Emergo". Het uitdeelen der prijzen zal direct na afloop van den wedstrijd plaats hebben in de bestuurskamer van de Vlissingsche Zwemclub. Scheepvaartberichten. Het Engelsche stoomschip „Coniscrag" is hier gisteren van Londen aangekomen om de lading van het Nederlandsche motorschip „Margina" over te nemen. De „Margina", van Antwerpen naar Lon den, is 19 Augustus jl. nabij het lichtschip „West Hinder" met het Nederlandsche mo torschip „Zeeland", in ballast van Londen naar Vlaardingen, in aanvaring geweest. De „Margina" werd midscheeps beschadigd en door de „Zeeland" hier binnengesleept. MIDDELBURG De ringrijdery van Vreemdelingenverkeer. Het is den geheelen dag gezellig druk ge bleven in de Abdij en al mogen er dan niet zooveel bezoekers zijn geweest als vorig jaar, toen dit aantal 2500 was, toch zijn er nog een 1700 personen binnen geweest, die geof ferd hebben, en later, toen de poorten „ge opend" waren hebben nog velen een gratis kijkje genomen. Er zijn voor en na de pauze 13 ommegan gen gereden, alvorens tot het hoofdnummer kon worden overgegaan, nl. tot het rijden om de vier wisselbekers, die van H.M. de Konin gin, van mevr. en dr. W. H. van Loon, van de gemeente Middelburg en van den heer Hartman. Hieraan konden deelnemen zij, die 12 of meer ringen hadden gestoken, totaal 20 personen. De opgave van hen, die daartoe behoorden blijkt uit den nader te vermelden volledigen uitslag. Deze 20 rijders mochten voor dit doel vier ommegangen maken en daarbij gelukte het aan L. P, Brasser het maximum, dus 8 rin I te Tl ku Spi THEELICHTJE, (vernikkeld koper mef schenk- kurk) bleek voor Tienduizenden een aan gename verrassing, f 2,- per stuk, rembours. iiritusverkoopkan).„Bergen op Zoom-Delft" gen te steken en kwam deze jeugdige rijder uit Vrouwepolder in het bezit voor één jaar van den beker onzer landsvrouwe. Een drietal rijders hadden 7 ringen en moesten voor de drie andere bekers kampen met het resultaat, dat L. Koole Wzn. uit Ritthem dien van mevr. en dr. Van Loon verwierf, P. Brasser uit Vrouwepolder dien van de gemeente Middelburg en Corns. Koole Jz. dien van den heer Hartman. Intusschen was ook de beker verreden, die de Amstelbierbrouwerij beschikbaar stelde als wisselprijs te verrijden tusschen de 5 oudste deelnemers. Hierbij was P. de Pagter Jz. uit Ritthem winnaar. Alvorens tot het kampen om de andere prijzen en tot het potlepel-rijden werd over gegaan, had de uitreiking van de bekers plaats. De voorzitter, mr. J. Moolenburgh, richtte zich daarbij tot den Commissaris der Konin gin en bracht hem dank, dat hij zich bereid had verklaard dezen beker uit te reiken, waarin het bestuur een bewijs ziet, dat het werk der vereeniging ook met deze ringrijde- rijen als een algemeen belang wordt be schouwd, wat ook reeds blijkt uit het uitloven van dezen wisselbeker door de Koningin. De Commissaris der Koningin zeide gaarne aan de uitnoodiging gevolg te geven. Spr. bracht dank aan H. M. de Koningin voor het uitloven van dezen beker, waaruit weer eens te meer Haar belangstelling voor Zeeland en ook voor het in standhouden van dit volks vermaak blijkt. Hulde bracht spr. ook aan het bestuur der wakkere vereeniging Vreemdelingenverkeer voor alles wat het voor de ringrijdery doet. Spr. richtte zich ten slotte tot den winnaar en hoopte, dat ook deze volgende jaren een zelfde succes moge hebben. Spr. reikte den beker uit en stelde voor een driewerf hoera h uit te brengen op H. M. de Koningin, waar aan gaarne werd voldaan. De volledige uitslag was le pr. Jan Reijniers Cz., Koudekerke, 21 ringen2e pr. P. Dingemanse, Biggekerke, 18 r.3 e pr. P. Brasser, Vrouwepolder 4e pr. Corns Koole Jr., Koudekerke, beide 17 r. 5e pr. L. Koole Wz., Ritthem, 16 r.J. Mesu, Veere, 15 r.7e pr. W. Koole Jr., Koudeker ke, 8e pr. A. de Visser, Oostkapelle, 9e pr. J. Castel, Vlissingen, allen 14 r.10e pr. C. A. Polderdijk, Nieuwland, lie pr. P. D. Nijpjes, Middelburg, 12e pr. P. Duvekot Wz., Vrou wepolder, 13e pr. L. P. Brasser, Vrouwepolder, allen 13 ringen.14e pr. Jan Reijnierse Pzn Koudekerke, 15e pr. C. de Witte Jr., Koude- kerde, 16e pr. P. Pleijte, Nieuwland, 17e pr. Jac. Brasser, Vrouwepolder, 18e pr. W. Kole Wzn., Souburg, 19e pr. J. de Pagter, Domburg, 20e pr. J. Koole, Middelburg, allen 12 r.(tot zoover dus de deelnemers voor de bekers), 21e pr. L. Reijnierse Pzn., Biggekerke, 22e pr. A. Maljers, Veere, 23e pr. P. Lampert, Mid delburg, 24e pr. Jan de Pagter Jzn., Ritthem, 25e pr. Jan Maljaars, Biggekerke, 26e pr. J. de Vos Dzn„ Koudekerke, 27e pr. K. Janse, Middelburg, allen 11 r.28e pr. P. Brasser Lzn., Koudekerke, 29e pr. H. P. Janse, Mid delburg, 30e pr. J. Koole Jr., Koudekerke en 31e pr. L. de Voogd, Nieuwland, allen 10 r. Den bestuursprijs, bestemd voor de beste der 6 jongste deelnemers behaalde A. Mal jers te Veere met 5 van de 6 ringen, de me daille van den heer W. Nijzink te Vlissingen voor hem, die het grootst aantal ringen ach ter elkaar had, verwierf de heer P. Brasser met 7 ringen en ten slotte werd J. Mesu uit Veere eigenaar van het beroemde kleinood, den potlepel. Bij de uitreiking van deze prijzen te onge veer 7 uur, heeft de voorzitter dank gebracht aan de deelnemers, dat zij gehoor hebben ge geven aan den oproep om deel te nemen. Het bestuur juicht het toe dat in de meeste dor pen zelf ring gereden wordt, maar spr. hoopt, dat allen ook hun krachten blijven geven aan de vereeniging. Aan allen, die verder op welke wijze ook mede hielpen om den dag te doen worden, wat hij werd, bracht spr. verder dank. ■EE3BD Koninginnedag Extra Feesten Vereenigde Meelfabrieken breiden uit. In tegenstelling tot verschillende andere bedrijven, kan zich de N.V. Vereenigde Meel fabrieken te Middelburg, meldt „het Volks blad", in een gestadige uitbreiding verheugen. Thans zijn plannen in de maak onder lei ding van Rotterdamsche architecten, om op de plaats waar twee kleine ijzeren loodsen staan, een groot pakhuis te bouwen op paal- fiuideerirg en in ijzer constructie uitgevoerd. Een rijdende tentoonstelling. Gisteren tegen den avond arriveerde op de Markt te Middelburg de groote reisauto van den A.N.W.B., toeristenbond voor Nederland, waarin op zeer practische wijze een geheele tentoonstelling van kaarten, boekwerken enz., uitgegeven en verkrijgbaar gesteld door den Bond, geborgen is. In een minimum van tijd kunnen de zware platte koffers op passende schragen worden uitgereden. Dit alles is vlug met een keurige tent overdekt en een ten toonstellingsstand is gereed. Een en ander trok veel belangstelling en moet als een goede propaganda voor dezen Bond, wiens werkkring zeer uitgebreid is, worden aan gemerkt. OOST- EN WEST-SOUBURG Gevonden voorwerpen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent fietstasch met inhoud, bij Visser, Zandweg C 39 linnenboorden, Marnixplein C 28. OOSTKAPELLE. Herbenoeming burgemeester. Bij Kon. besluit van 22 Augustus is met ingang van 30 September 1932 opnieuw be noemd tot burgemeester der gemeente Oost kapelle jhr. W. Z. van Teylingen, secretaris dier gemeente. DOMBURG. Prins Hendrik in Zeeland. Na zijn bezoek aan Ostende is Prins Hen drik Dinsdag hier weer teruggekeerd en heeft hij Woensdag een bezoek aan Domburg ge bracht en heeft daar bij den burgemeester op zijn villa „Nehalennia" de morgenkoffie gebruikt. GOES Keuringsdienst van Waren in het keuringsgebied Goes. Aan het verslag van den keuringsdienst van waren in het keuringsgebied Goes over het dienstjaar 1931 is het volgende ontleend Het keuren van visch vond geregeld plaats, ook op de afslagplaatsen. De afslagen te Goes en Middelburg zijn van geen beteekenis meer. In Arnemuiden wordt nog geregeld aange voerd en in de hal, die van gemeentewege daarvoor is opgericht, afgeslagen. Deze hal voldeed niet geheel aan de gestelde verwach tingen, omdat de aangevoerde visch op den betonvloer werd uitgestort, waar de koopers en vischvrouwen er kriskras doorheen liepen. In verband daarmede werd aan Burg. en Weth. van Arnemuiden geadviseerd om in de hal groote verplaatsbare tafels aam te brengen, waarop de visch kon worden uitge spreid. Hieraan is gevolg gegeven, waardoor een aanmerkelijke verbetering intrad. Het pellen van garnalen in woonkamers werd geregeld gecontroleerd. Een firma, die enkele jaren geleden haar bedrijf in de ge meente Vlissingen uitoefende, heeft dit naar Arnemuiden verplaatst en aanmerkelijk uit gebreid. De garnalen worden daar gekookt uit Veere aangevoerd. Op het einde van het jaar was aan 150 personen een vergunning uitgereikt voor het pellen van garnalen. Daaruit biykt dat het bedrijf voor Arnemui den van beteekenis is. Ook in Brouwershaven wordt een aanzienlijke hoeveelheid garnalen gepeld. Het aantal vergunningen bedroeg daar 112. By controle behoefde zelden meer aan merking gemaakt te worden. Op de huisindustrie te Breskens werd ge regeld toezicht uitgeoefend. Het verpakken der bonbons geschiedt nu 's middags, wanneer de huiselijke werkzaamheden zijn afgeloopen en alles is opgeruimd. De zindelijkheid laat niets te wenschen over. In het afgeloopen jaar zijn er niet veel bonbons verpakt, omdat de export van dit artikel van de algemeene malaise te lijden heeft. De toestand in de bakkerijen is de laatste jaren veel verbeterd, daar er steeds meer heetelucht- of heetwaterovens in gebruik ko men, wat de zindelijkheid zeer ten goede komt. Ook dit jaar mocht het weer gelukken een enkelen veehouder te bewegen om by nieuw bouw of herbouw een goede groepstal aan zyn bedrijf te verbinden. Het vooroordeel, dat lang tegen deze stallen bestaan heeft, is nagenoeg verdwenen en menige veehouder zou er zeker toe overgaan zyn stal te verbe teren, als de omstandigheden hem dat niet beletten. De verkoop van karnemelk neemt steeds toe. In meerdere gevallen blijkt, dat, als de boeren beginnen met dit product in den han del te brengen, het niet aan de gestelde eischen voldoet, omdat de karn te veel wordt ingespoeld. Zooveel mogelijk worden dan de betrokkenen op de hoogte gebracht, hoe ze handelen moeten om een behoorlijke karne melk te verkrijgen. Meestal blijkt dan later, dat, wanneer zy van de voorlichting gebruik maken, ze zeer goed een behoorlijk product kunnen afleveren. In verschillende gemeenten is een onder zoek ingesteld in café's naar de wijze, waarop het glaswerk werd gereinigd. Hierby bleek, dat vele spoelinrichtingen zeer veel te wen schen overlieten, speciaal daar, waar over geen centrale drinkwatervoorziening beschikt kon worden. Daartegenover staat, dat de reiniging soms niets te wenschen overliet. Er werden evenwel café's aangetroffen, waar in een bakje met 3 a 4 liter water, het eene glas na het andere wordt omgespoeld, zonder vol doende te ververschen. Het aantal door de keurmeesters verrichte inspecties beliep 10170, waarbij 433.071 par tyen ter plaatse werden gekeurd. 537 partyen werden als gevolg van deze keuring aan de consumptie onttrokken. In het laboratorium werden 12720 monsters onderzocht, waarvan 1070 monsters niet aan de gestelde eischen voldeden, 59 partijen werden aan de con sumptie onttrokken. Onderzocht werden: melkbrood 55 mon sters, wittebrood 322, bruinbrood 63, rogge brood 4, samen 444 monsters. Een te laag gewicht aan droge stof werd bevonden in 45 wittebrooden, 4 bruinbrooden, 1 roggebrood en 2 melkbrooden. Bovendien waren 6 melkbrooden bereid met te weinig melkbestanddeelen. Tegen 6 bakkers werd proces-verbaal opgemaakt wegens verkoop van brood met een te. laag gewicht aan droge stof. Door de keurmeesters werden geregeld de bakkerijen bezocht en het schaalgewicht van het daar aanwezige brood bepaald. In het geheel hadden 1361 bakkery-inspecties plaats, waarby 10007 brooden gewogen werden. De bakkery en verkeerden over het alge meen in zindelyken toestand. Wantoestanden, als het doen van de wasch in de bakkery, zooals vroeger meermalen geconstateerd werd, kwamen niet meer voor. In een tweetal bakkery en werden mieren aangetroffen. In het eene geval betrof het de beruchte Pharao mier, die in de meeste groote steden voorkomt. In het tweede, een betrekkelyk zeldzaam voorkomend miertje, dat nog maar enkele malen in ons land werd aangetroffen. Geregeld werd toezicht gehou den, of de personen, die bezig waren met de bereiding van brood, lijdende waren aan eczeem. Tegen een bakker, die zyn knecht, welke aan eczeem lijdende was, in het deeg liet werken, werd proces-verbaal opgemaakt. Onderzocht werden 7420 monsters melk aan huis of op straat genomen, 45 monsters ge pasteuriseerde en gesteriliseerde melk, samen 1465 monsters. Acht van deze monsters bleken by het on derzoek zuur te zyn en niet meer voor een volledig onderzoek geschikt. Bovendien wer den nog 50 monsters op moment van afleve ring genomen en 426 stal- en weidemonsters. In totaal dus 7941 monsters. HOEDEKENSKERKE. Een ernstig ongeluk. Hedennacht is aan het station te Kwaden- damme van den spoorweg door Zuid-Beve land een ernstig ongeluk gebeurd. Zekere J. Steenbakker was aldaar werkzaam by het lossen van steenkolen. Hij pakte deze op en bemerkte niet, dat de tram in aantocht was. Hij werd door de treeplank van de tram ge grepen en zeer ernstig gewond. In zorwek- kenden toestand is hij naar het St. Joanna- gasthuis te Goes vervoerd. Vrijwillige voldoening van belasting, De minister van financiën maakt bekend dat ten behoeve van 's ryks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of vermogen (gcwetensgeld) by den ontvanger der directe belastingen te Goes 750, onder letters N.N. Uitvoering crisisvarkenswet in Zeeland. Vanwege de Zeeuwsche Varkenscentrale wordt ons opname van het volgende ver zocht Zooals bekend, is op 15 Augustus jl. 6$ crisisvarkenswet in werking getreden. De be doeling van deze wet is om de varkenshou- dery weer op een loonende basis te brengen en te voorkomen dat deze tak van het land- bouwbedryf geheel te gronde wordt gericht. In de landbouwbladen en in de plaatseiyke pers is het doel van de wet reeds in het kort uiteengezet, zoodat we in het volgende ons zullen bepalen tot datgene, dat elke varkens houder in Zeeland moet weten. De uitvoering van de wet is opgedragen aan de Nederlandsche Varkenscentrale onder Cxtra Tïïededeeling Vannacht om 2 uur zijn ze met z'ri vieren opgehangen zonder protest. He denmorgen om 9 uur vond men er 4 naast elkaar hangen. Het was in heel Middel burg al direct bekend. Honderden en duizenden menschen stonden voor de deur in de Lange Delft I 20. Het geluk was, dat de Amsterdamsche Kooplieden er bijtijds bijkwamen. Het waren 4 paar zwarte HEEREN SCHOENEN, die nu voor minder dan den halven prijs verkocht worden. Komt nu kijken. Alles gaat haast voor niets. Wilt U geld verdienen, komt dan vlug, voor het te laat is. De schoenen moeten weg. DUS HAAST U Achtend, DE AMSTERDAMSCHE KOOPLIEDEN, Lange Delft I 20, Middelburg. Reiskosten vanaf Vlissingen wordert vergoed. toezicht van een regeeringscommissaris, dert heer ir. S. L. Louwes. De taak van de Nederlandsche Varkenscen* trale is het regelen van de export van var- kensvleesch en het beheeren van een stabi-* lisatiefonds. De Nederlandsche Varkensceni trale is de eenige kooper van expoftvarkens, zij heeft dus als het ware een monopolie, niet om tegen lage prijzen op te koopen maar te gen voor den boer loonende prijzen. Betaald zzA worden naar het slachtgewicht en kwali teit. Op de varkens die voor het binnenland! worden geslacht zal een heffing plaats heb ben die voor de periode 15 Augustus—S Sep tember is vastgesteld op 9 cent per K.G. ge slacht, hetgeen overeenkomt met 7—7% cenfi per K.G. levend gewicht. Bedoelde heffing zal worden geïnd door de Vleeschkeurings- diensten. De regeling komt dus hierop neeu dat de consument, die tot nog toe heelt ge* profiteerd van de lage prijzen van varkens- vleesch, spek enz. een wat hoogeren prijs be taalt. De gelden die door de Vleeschkeurings- diensten worden geïnd en de inkomsten van de invoerrechten op varkens en varkens- vleesch worden gestort in het stabilisatie-» fonds, waaruit de export zal worden ge* steund. Vanwege de Nederlandsche Varkenscen trale zullen op verschillende plaatsen in Zee land zaakvoerders worden aangesteld, die da exportvarkens opkoopen. De namen en woonplaatsen van deze zaakvoerders zullen binnenkort worden bekend gemaakt en te vens de leveringsplaatsen waarop de export- vorkens zullen moeten worden aangevoerd. De handel in varkens voor het binnenlandi blijft voorloopig vrij. Om tot een goede werking van de crisis varkenswet te komen is het noodzakelyk, dat de varkensfokkerij en binnenkort mogelijk ook de varkensmestery, geregeld worden, om dat by een ongelimiteerde uitbreiding de voordeelen, die men met de wet beoogt, weer verloren zouden gaan. Bij de uitvoering van dit werk wordt de Nederlandsche Varkens-, centrale bygestaan door elf gewestelyke var kenscentrales, in Zeeland is dit de Zeeuwsche Varkenscentrale. Aan de Zeeuwsche Varkenscentrale die op gericht is door de 5 in de provincie Zeeland werkzame landbouworganisaties, is opgedra gen om in de maand Sepetmber alle varkens te merken en tegelijkertijd de varkensstapel te inventariseeren. Het bestuur is als volgt samengesteld P. J. J. Dekker te Wemeldinge, voorzitter F. J. van Campen te GraauwH. C. van de Zande te NieuwerkerkC. Sturtewagen te Eede J. Wisse te Kapelle C. Zwagerman te Middelburg. Secretaris van de Zeeuwsche Varkenscentrale is de heer E. G. van Campen te Hulst. De Zeeuwsche Varkenscentrale heeft het Werkgebied verdeeld in 12 districten. Elk dis trict heeft een districtscommissie bestaande uit drie leden en drie plaatsvervangende le den, terwyl voor elk district door het bestuur een merker is aangesteld. In September wanneer alle varkens ge merkt moeten worden, bestaat het merken uit het aanbrengen van een tatoueermerk op het linkeroor. Alle varkenshouders in Zeeland dienen lid te worden van de Zeeu1Varkenscentra le, ook de landarbeider met 1 varken, anders kan hy geen bewys verkrijgen van het be stuur der Zeeuwsche Varkenscentrale voor ontheffing van de slachtbelasting. Het lid maatschap is kosteloco. Het bestuur der Zeeuwsche Varkenscentrale heeft de kosten van het merken in September vatgesteld op f 0.15 per merk. De varkenshouders moeten, wanneer de merker zyn komst heeft aange-

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1