1000 500 300 25 DONDERDAG EERSTE BLAD 70e Jaargang' Uitgave: firma F. VAD OE VELDE Jr., Walstraat 58-60. Vlissingen.Tetef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen BINNENLAND STADS- EN PROVINCIENIEUWS -3 Sept. •NO.200- 193; ar de zen- t zal er be- m het 60 volgens het te Madrid energie van r lange om- )MROEP. ïappij heeft le toekomst net de haar het door de uit te voe- rndanks het omsten zijn ïaatschappij idragen van zeer hoog ontvangt de >ij jaarlijks ongeveer totaal een beschikking IE. dio-amateur eden tot de radio-ama- itie, die in igenwoordigt amateur- Yokohama nger Belawan ;tr.) 23 Aug. Finisterre in Londen n. Batavia New-Orleans Manila v. Port Said Jatavia de G. Hoop NEN UTO'S UIGEN 20.23 21.48 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 7 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 72.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 73.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS Van 1—5 regels 71.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertentiesvan 1—5 regels 50 ct ledereregel meer 10 ct (max. IO regels). Bij3-maalplaatsing van 1— 5regels fl.—,alies tegen vooruitbelaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij door een ongeluk. dood gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINO „DE NEDERLANDSCHE DAOBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Het Chr. Nat. Vakverbond en het rapport Welter. In de gisteren te Utrecht gehouden verga dering van het Christ. Nationaal Vakverbond, is een motie aangenomen, waarin de verga dering als haar meening uitspreekt, dat op grond van de thans bekende opbrengst der rijksmiddelen over de eerste zeven maanden van 1932, de financieele positie van het rijk zich minder ongunstig Iaat aanzien dan in het rapport als uitgangspunt is aangenomen. De resolutie spreekt zich uit voor een be roep door de regeering op het Nederlandsche volk o.a. om het begrootingstekort te vermin deren door een besparing aan rente of door vrijwillige algemeene conversie van staats leningen, alsmede verhooging van belasting of invoering van nieuwe belastingen. De toe stand in de gezinnen der door werkloosheid getroffenen Iaat volgens de resolutie niet toe de normen voor steunverleening en de loonen in de werkverschaffing te verlagen. De door de commissie voorgestelde korting op de sa- lasisssn en loonen van het rijkspersoneel, waarbij geen degressie ten bate der laagst bezoldigden wordt toegepast, kan niet worden aanvaard. Een inkrimping van het overheids personeel op de wijze en naar de mate als de commissie voortelt, wordt ongewenscht ge acht en dient vervangen te worden door ver vroegde pensionneering, alsmede door het tegengaan van cumulatie van salarissen en pensioenen. De resolutie acht het in hooge mate onredelijk en ongewenscht op het nij verheids anderwij s zoodanig te bezuinigen als door de commissie wordt voorgesteld, te meer daar op middelbaar, voorbereidend hooger en hooger onderwijs naar verhouding minder zal bezuinigd worden, terwijl bij noodzakelijke bezuiniging op het nijverheidsonderwijs ge streefd moet worden het kwaad, dat daardoor ontstaat, door toepassing van het leerling stelsel zooveel mogelijk te ondervangen. Het initiatief voorstel-AIbarda inzake mobilisatie. Op het voorloopig verslag van het afdee- lingsonderzoek der Tweed© Kamer naar het wetsvoorstel van den heer Albarda c.s. strek kende tot het in overweging nemen van ver andering in artikel 187 der Grondwet, heb ben de voorstellers ,de memorie van antwoord uitgebracht. Wij ontleenen er het volgende aan Het is begrijpelijk, dat verscheidene leden verband hebben gezien tusschen het onder havige wetsvoorstel en de verhandelingen en besluiten van het congres der S.D.A.P., ge houden van 4 tot 6 April 1931 te Arnhem. Dit verband bestaat inderdaad. De voorstellers zien niet in, dat wegens het verband, dat tusschen het onderhavige wets voorstel en de besluiten der congressen der S.D.AP. onmiskenbaar bestaat, van dit voor stel mag worden gezegd, dat het niet ernstig bedoeld zou zijn. De wenschelijkheid, dat de Staten-Gene- raal mede zullen hebben te beslissen of tot een mobilisatie zal worden overgegaan en, zoo ja, of dan het geheel of slechts een ge deelte van de weermacht onder de wapenen zal worden geroepen, zou niet ophouden te bestaan, indien reeds in ons land de natio nale ontwapening was aanvaard en uitge voerd. Ook dan als van het leger slechts een vei ligheidswacht was overgebleven en van de vloot slechts een zeewacht, zooals deze in het ontwapeningsvoorstel van 1925 zijn gedacht, zou, naar het gevoelen van de voorstellers, tot een mobilisatie van een of beide dier ge wapende machten niet overgegaan moeten worden zonder de voorafgaande goedkeuring der Staten-Generaal. Tegen de opmerking van de memorie van toelichting, dat een mobilisatiebesluit der re geering wel door een vreemde mogendheid als een vijandige daad of als een bedreiging kan worden opgevat, wordt in het voorloopig verslag aangevoerd, dat dan ook de by een roeping der Staten-Generaal, om over een mobilisatievoorstel te besluiten, in één of meer andere landen zoo kan worden opge nomen. De voorstellers ontkennen dit niet. De re geering zal dus nooit lichtvaardig mogen overgaan tot het indienen van een voorstel om haar tot mobilisatie te machtigen. Ih- tusschen bestaat, ingeval de regeering zoo danig voorstel doet, nog de kans, dat de Staten-Generaal, rekening houdende met de gevoelens van groote volksgroepen, het voor stel niet aannemen. Dat een vreemde mo gendheid die kans zou veronachtzamen en reeds dadelijk tot vijandige handelingen je gens ons land zou overgaan, daarmede die kans schadende, achten de ondergeteekenden een veronderstelling, die niet aanvaard be hoeft te worden. Het beroep, door een aantal leden in het voorloopig verslag gedaan op het beleid van de sociaal-democratische Kamerfractie bü het begin en gedurende het verloop van den wereldoorlog van 1914 tot 1918, achten de voorstellers niet klemmend. Dat „ook indien van alle zijden tot een snelle afdoening wordt medegewerkt" het overleg met de Staten-Generaal nog eenige vertraging kan veroorzaken, waaraan eenig min. of meer groot risico kan zijn verbonden dit willen de ministers niet tegenspreken. Veel zwaarder dan dit mogelijk nadeel weegt echter voor hen het wezenlijke voordeel, dat de voorgestelde regeling biedt, nl., dat niet zonder de medewerking van de Volksverte genwoordiging, dus ook niet overijld, kan v/orden overgegaan tot een besluit, waarvan de gevolgen voor het volk noodlottig kunnen worden. Aan het argument van vele leden, dat al leen de regeering den toestand met juistheid beoordeelen kan, en dat men aan haar de volle verantwoordelijkheid voor het mobili satiebesluit laten moet, kennen de onderge teekenden niet het gewicht toe, dat die leden daaraan klaarblijkelijk hechten. Ten slotte ontmoeten de voorstellers nog een opmerking van enkele leden, die zouden wenschen, dat voor eiken militairen maatre gel de medewerking der Staten-Generaal werd vereischta Zü achten het niet mogelijk dien wensch te vervullen. Mutaties bij de Arbeidsinspectie. De opwachtgeldstelling van den directeur- generaal van den Arbeid, den heer C. J. P. Zaalberg en van twee hoofdinspecteurs van den Arbeid, de heeren C. C. A. Last en ir. J. J. Klompe, onderscheidenlijk hoofdinspecteur fé Botterdam en te Haarlem, zal verschillen de mutaties bij den dienst van de Arbeids inspectie te weeg brengen. Naar men weet wordt de heer Zaalberg opgevolgd door dr. ir. A. H. W. Hacke, hoofdinspecteur te Gronin gen. Naar alle waarschijnlijkheid zal deze worden opgevolgd door ir. J. M. W. Stevens, inspecteur van den Ai-beid te Amsterdam. Het district Dordrecht wordt bij de bezui niging opgeheven en gevoegd bij het district Rotterdam. Hiermee gaat de overplaatsing van den hoofdinspecteur te Dordrecht, den heer c. Donker, naar Rotterdam, gepaard. Hij wordt opvolger van den heer Last. In de vacature van hoofdinspecteur te Haarlem zal worden voorzien door de overplaatsing van den hoofdinspecteur ir. j. H. j. Huy- gens, districtshoofd te 's-Gravenhage, naar Haarlem. Hoofdinspecteur van den Arbeid te 's-Gravenhage wordt de heer G. W. van Sie- renberg de Boer, thans werkzaam bij den centralen dienst te 's-Grayenhage. De plaats, die hij thans inneemt en die indertijd is ge creëerd om ir. Fruytier onderdak te brengen, wordt opgeheven. De door de opheffing van het district Dordrecht vrijkomende inspec teur ir. J. A. Verhoeff gaat naar Amsterdam ter vervanging van ir. Stevens. In bovenvermelden zin zijn voorstellen aan den minister gedaan. Daar de op wachtgeld- stelling van de hoofdinspecteurs Last en Klompe nog door dezen besloten moet wor den, zijn de daaruit voortvloeiende mutaties vanzelf ook hog niet volstrekt zeker. De heer Zaalberg vertrekt reeds Zaterdag uit zijn functie. De andere mutaties zouden met 1 Januari ingaan of zoo mogelijk nog een paar maanden vroeger. Relletjes te Rotterdam. Gisterenavond is het op den Linker Maas oever te Rotterdam wederom zeer onrustig geweest. Voor de woning van een werkwil lige in de Christiaan de Wethstraat staat se dert eenige dagen een dubbele politiepost. Ook gisterenavond stonden de agenten daar en omstreeks half negen, toen het wat druk ker werd, omdat het voetballen op het Afri- kaanderplein was afgeloopen, begon men uit het publiek te schelden en met voetzoekers te gooien naar de agenten. Toen dat te erg werd hebben de politie-, mannen assistentie gevraagd. Er kwamen vier rijwielagenten, die zich aanvankelijk wat schuil hielden. Na eenigen tijd begon echter het schelden opnieuw en omstreeks kwart over negenen werd aan den politiepost Paul Krugerstraat weer assistentie gevraagd. Twee motoragenten werden uitgezonden en die hebben de straten in de omgeving van de Christiaan de Wetstraat schoongeveegd. Er werden charges uitgevoerd, waarbij harde klappen vielen. Inmiddels was er in de De la Reystraat met stukken steen en hout gegooid. De menschen werden aangemaand naar binnen te gaan, waarbij tevens bevel werd gegeven de ramen te sluifm. Ter schrikaanjaging werden scho len in t'c l"cht gelost; Het bleef evenwel rumoerig en op een ge geven moment kwam het tot een botsing tus schen politie en publiek, doordat een man zijn woning niet wilde binnen gaan. De zoons van den man bemoeiden zich hiermede en -plotseling viel er een schot. Een van de jon gens, de 23-jarige F. A. Kusters, viel getrof fen neer. Zijn broer, de 19-jarige J. C. Kus ters, werd aan zijn hiel getroffen. In de schermutseling is een agent van politie vrij zwaar aan zijn been gewond. Volgens hetgeen de politie over het voorval in de De la Reystraat meedeelt zou een van de zoons van Kusters op een agent zijn aan gekomen met een mes, «Ithans met een blin kend voorwerp in zijn hand. De gewonde is in het ziekenhuis opgeno men ter verpleging. Hij heeft een schot in het zitvlak gekregen. Zijn broer kon naar huis gaan, omdat hij niet zwaar gewond was aan zijn hiel. Naar de vader van den gewonde meedeelde had hij eenigen tijd op straat gestaan toen een agent hem zeide naar binnen te gaan. De man wenschte hieraan geen gevolg te geven, omdat hij met de relletjes niets te maken had. Hierop heeft de politieman hem een klap gegeven, maar dit had wederom tenge volge, dat Kusters den agent greep. Zijn zoons, die deze vechtpartij zagen, zijn toen toegesneld en onmiddellijk daarop vielen schoten. In de omgeving van de De la Reystraat is het vrij onrustig gebleven tot ongeveer tien uur. De onrust verplaatste zich op den duur naar de Tweeboschstraat, waar ook verleden jaar reeds relletjes zijn geweest in verband met huurstakingen op den Linker Maasoever. Nu werden aldaar kabels over de straat gespannen tusschen de lantaarns, die door motorrijders van de politie werden stukgere den. Een van de kabels was een staaldraad, de andere waren waarschijnlijk van touw. Er werden wederom verschillende voorwerpen van de daken en uit de huizen op straat naar de agenten geworpen. f Hoewel het niet is komen vast te staan neemt men toch aan, dat ook uit het publiek schoten zijn gelost. Tegen elf uur was het weer vrij rustig in de omgeving van de Christiaan de Weth straat en de De la Reystraat. Gustaaf Adolf-vereenigïng. De 77ste algemeene vergadering der Ne derlandsche Gustaaf Adolf-vereeniging zal op Maandag 26 September a.s. te Leeuwar den worden gehouden. Het voornemen is, dat persoon en werk van Gustaaf Adolf en de naar hem genoem de vereeniging worden herdacht in de gods dienstoefeningen in de groote kerk (voorgan ger prof. dr. C. G. Wagenaar) en in de Gal- lileër-kerk (voorganger ds. J. W. Groot En- zerink van Leiden), beide op Zondag 25 September, des avonds. Op Maandag 26 september wordt in den voormiddag een bezoek gebracht aan een tentoonstelling van reformatorische geschrif ten in de Prov. Bibliotheek, georganiseerd door den prov. bibliothecaris dr. G. A. Wam- kesdaarna, zoo mogelijk, een bezoek aan het Poptaslot te Warssum, gevolgd door een koffietafel te Leeuwarden. Des middags om 2 uur heeft do algemeene vergadering plaats. In uitzicht is gesteld een ontvangst ten stadhuize door het gemeente bestuur. Na een gemeenschappelijken maaltijd heeft te 8 uur een grocte openbare samenkomst plaats. Hier zal, na het openingswoord van den voorzitter, prof. dr. j. Lindeboom uit Groningen, een Gustaaf Adolfrede uitspre ken, terwijl een groot zangkoor medewerking verleend. Het coöperatieve slachthuis. Toen het coöperatieve slachthuis hier werd gebouwd werd dadelijk de noodzakelijkheid ingezien daaraan een koelhuis te verbinden. Men kan een slachthuis niet exploiteeren als het vleesch niet behoorlijk op temperatuur kan worden gehouden. Gedurende de buiten gewoon warme dagen die wij deze maand hebben gehad, heeft het koelhuis aan de sla gers buitengewone diensten bewezen. Het vleesch bleef in de heerlijk frissche koelhui zen in uitstekende conditie. Bij een tempera tuur van 4—6 graden Celsius in het voorkoel huis en van 24 graden in het koelhuis zelf, kan men zelfs in de warmste dagen het vleesch meerdere weken goed houden. Het koelhuis is niet alleen geschikt om er vleesch in te bewaren, ook verschillende an dere artikelen als visch, wild en bqter kan men daar eveneens een veilige bergplaats ge ven. Ook vele andere producten die men voor bederf wil vrijwaren blijven in het koelhuis van uitstekende qualiteit. Zoo zijn daar thans 230 kisten bloembollen ondergebracht, die een temperatuur van 913 graden noodig hebben. De inrichting van het koelhuis is van dien aard, dat men door toevoer van koude lucht de temperatuur constant op de ge- wenschte hoogte kan houden. Het bestuur van het coöperatieve slachthuis heeft nu besloten het koelhuis beschikbaar te stellen voor het bewaren van alle mogelijke producten, welke daarvoor in aanmerking komen. Het spreekt vanzelf dat alleen pro ducten worden aangenomen welke zich in volkomen goede conditie bevinden. Het koelhuis kan op deze wijze ook uitste kende diensten bewijzen aan handelaren die hun artikelen op zoodanige temperatuur wil len houden dat bederf ten eenenmale is bui tengesloten. Bij een bezoek dat wij gisteren nog eens aan het coöperatieve slachthuis hebben ge bracht hebben wy ons kunnen overtuigen van het grootè practisch nut dat een koelhuis af werpt. Wij zagen varkens die reeds vóór twee weken waren geslacht en niettegenstaande de buitengewone hitte dié wij hebben gehad, niet het minste hebben geleden. Het vleesch v/as van prima qualiteit gebleven. Men was aan het slachthuis aan het bou wen van een kleinen vleugel. Hierin wordt een darmslijmerij ingericht. De darmen wor den daarin zoodanig behandeld, dat zij ge schikt worden voor de consumptie voor het bereiden van verschillende worstsoorten. Het slachthuis is nu ruim een half jaar in exploitatie op 22 Februari werd het offi cieel geopend en gedurende dit tijdvak is bewezen dat het geheel aan de gekoesterde verwachtingen beantwoordt niet alleen, doch deze zelfs heeft overtroffen. De komende Phïlatelistendagen. De secretaris van de Postzegelvereniging Vlissingen deelt ons het volgende mee Nu bovenstaande dagen aanstaande zijn, zij het ons vergund te wijzen op het genot, dat de postzegelliefhebbers naast de tentoon stelling wacht. Er zullen nl. op Zondag a.s. om half II eenige populaire voordrachten worden gehouden, waar eenige vooraanstaan de philatelisten zullen spreken over de laat ste postzegels van de Zuid-Afrikaansche re publiek en de Flora en Fauna in de Philate- lie. In deze laatste voordracht zal gewezen worden op dier en plant, voorkomende op de postzegels. Even moge er nog gewezen worden op het feit, dat gedurende de laatste uren der ten toonstelling daarop een der bestuursleden aanwezig zal zijn om vragen te beantwoor den, zoodat jeugdige' liefhebbers onder des kundige leiding Maandag de tentoonstelling nog eens kunnen bezoeken. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Kinderboeken, jongens- en meisjesboeken. Nieuwe aanwinsten van den laatsten tijd. Kinderboeken 6—12 jaar: C. BanerEen nieuwe wereld in. M. BoddaertNaar het tooverslot van de witte vrouw (sprookje). H. Brinkgreve Een zomervacantie aan zee. W. BrinkgreveKeesje. P. J. Cohen de Vriest Vacantievrien- dinnetje. C. DoormanIJslandsche sprookjes. C. DoormanZweedsche sprookjes. L. Fitinghoff De kinderen van de groote fjeld. S. Gruys—Kruseman Met z'n zevenen uit logeeren. S. Gruys—Kruseman Uit m'n mouw ge schud. I. Heyermans Uno en Wouter (sprookje). A. Hubert van BeusekoqiOpa en Ineke en andere vertellingen. W. G. V. d. Hulst Fik. W. G. v. d. HulstUit het winter-won derland. W. G. v. d. HulstVan Bob en Bep en Brammet je. E. Kuipersvan der Koogh Moeder ver telt hoe kaboutertje Eigenwijs op reis gaat. W. GerhardtLancéeEén, ik onthou er één M. Leopold Rudi. J. Lugten en S. Aafjes Moeder, ik ver veel me zoo O, wat een pretVertellingen voor jongens en meisjes. C. van Osenbruggen De tweelingen Flip en Henk. Jongens- en meisjesboeken 1216 j aar: J Jongens M MeisjesH His torisch. J. H. Been Om een keizerstrooneen verhaal uit de honderd dagen. (J.H.) J. H. Been Spekkie, de pijper der zee- leepers. (J.H.) M. BoddaertFrans en het geheim (J.H.) M. BoddaertPrins Almanzor's makker (J.) C. BruljnRinke Luit, de vroolyke veer man (J.) J. F. CooperLionel Lincoln (J.H.) H. Cramer en D. A. Cramer—SchaapDe H.B.S. in tenten. A. J. DawsonJan, de zoon van Finn (J.) H. E. Dekker: Als zwerver door Amerika(J.) C. Ewald Sprookjes. Ph. ExelRutger Moris, de trommelslager van de Manhattans (JH.) C. GoudriaanDe erfenis van den avia- teur (J). H. Gras Siem Pompei in België een Hol- landsche jongen in de belegerde stad <J.) J. J. GroenewegDe gelukkige eilanden. W. Hauff Sprookjes. Heer Halewyn (ps. van J. Lamers) Het geheim van Eemdaele (J.H.) G. Jörgensen Flemming (J.) C. J. KievietHet badreisje van Cor Slung (M.) J. G. KramerMet Roggeveen de wereld om (J.H.) B. Lie Peter Napoleon (J.) B. LieEen schooljaar van Sven „bij de wind" (J.) J. Lugten Gezelschapsspelen voor oud en jong. C. van MarxveldtMarijke (M.) E. MoltDe geschiedenis van Napoleon (J.H.) E. MoltDe kruisvaarders (J.H.) D. G. Mukerji: Dwars door het oerwoud (J.) C. van Osenbruggen Wilde Jo (M.) D. B. PutmanAls schooljongen naar de poolstreken (J.) J. van SchalkwijkEen oceaanvlucht met hindernissen (J.) J. van Schevichaven (Ivans) Jan Brom mers leertijd (J.) J. Stamperius Drie jaren in het Ijsde Noordpooltocht van F. Nansen (J.) H. Beecher Stowe De Negerhut van Oom Tom. J. Ufkes Aan het begin (M.) J. Ufkes Bremheuvel (M.) J. P. Valkema BlouwHet eiland de£ apen (J.) Idem Kardon een moderne Robinson Crusoë (J.) K. ValkensteinMet de padvinders op avontuur (J.) R. Valkhoff Toffie Co. (J.) R. Verkade-CramerBabette Josselin, ge* naamd Babs (M.) J. Verne: Keraban de stijfhoofdige, 2 dl. (J.)j P. Visser De slag aan de Marne (J.H.) A. Was-Osinga Babs van Oudenaerde (M.X In onze Tijdinghal. De moordzaak te Putbroek, welke in hooger beroep is behandeld voor het gerechtshof te 's-Bosch, heeft groote belangstelling getrok ken. Onze fotograaf heeft enkele gebeurte nissen uit dit geruchtmakende proces op de gevoelige plaat vastgelegd. Verder ontvingen wij foto's van de oefe ningen van het 2e regiment huzaren in Noord-Brabantvan het concours in strand- p ama's op de Indische tentoonstellingvan den grooten brand te Bussum van de trek king der groote loterij voor de Joodsche In valide. Vreemdelingenverkeer, Met de provinciale booten kwamen heden 1970 passagiers van de Belgische badplaatsen aan, terwijl 118 auto's werden overgezet Op 27 Augustus 1931 bedroeg het aantal passagiers 2870 en werden 90 auto's over gezet. MIDDELBURG De Elgawa. In het Schuttershof is men druk in de weer met in gereedheid brengen van d~ ten toonstelling op het gebied van electricitiet, gas en waterleiding, de Elgawa, welke daar volgende week wordt gehouden. Behalve in de kleine zaal komen er ook verschillende stands van zeer bekende firma's in de flinke zaal, die in den tuin om de kolf baan is verrezen. Molenwater-concert. Het Middelburgsch muziekkorps geeft mor genavond 8 uur een concert op het Molen water. Etalagewedstrijd Publiek U Jury SEROOSKERKE (W.) De Zondagssluiting der café's. Wij hebben reeds gemeld dat de gemeen teraad te Serooskerke met 4 tegen 3 stemmen (anti-rev. tegen christ.-hist.) besloten heeft de café's des Zondags te sluiten, zulks naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van den kerkeraad der Geref. kerk en een adhaesiebetuiging der anti-rev. klesvereem- gïng. De burgemeester, de heer P. Dregmans (anti-i-ev.) verklaarde op een desbetreffende vraag, dat hij persoonlijk het adres zou moe ten steunen, doch als overheidspersoon' een

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1