SPORT LUCHTVAART BEURS VAN AMSTERDAM WISSELKOERSEN SCHAAKSPEL J» Wé 2 i^Br Uk RADIO-RUBRIEK STOOMVAARTLIJNEN LICHT OP VOOR AUTO'S FIETSEN EN VOERTUIGEN HOOGWATER TE VLISSINGEN AGENDA iii»4a:»an:n Buitenlandsch Weerbericht. Samenvattend constateeren wij dus, dat de aanleg van de vrouw verschilt van dien van den mande universiteit is door en voor mannen georganiseerd, de vrouwelijke ge aardheid past er in veel opzichten niet bij. Dit brengt het groote niet te onderschatten gevaar mee, dat de gestudeerde meisjes geen harmonische menschen zijn. Wij komen nu tot de slotsom dat de opleiding voor meisjes anders moet worden ingericht dan die voor jongenshet meisje moet naast de intellec- tueele ontplooiing, ook slöjd, gymnastiek, sport, huishouden kunnen leeren. Het gaat er immers niet om, of een meisje een beroep kan waarnemen, zooals een man dat ook kan, maar of zij een plaats kan krijgen in de maatschappij, die haar volkomen tot haar recht doet komen. Wij moeten dan ai begin nen tfij de middelbare school, waar nu nog te veel wordt onderwezen waar te veel on nutte ballast de belangstelling voor de wel- belangrijke vakken handicapt. Wy wenschen ons een opleiding, waarbij intellect, muzikale en andere gaven en huishoudelijke aanleg allo een gelijkwaardige plaats kunnen krijgen. Het jaariyksch Congres van Nederlandsche Dansleeraren. Op 16, 17 en 18 Augustus is te Arnhem het congres gehouden van de Ned. Vereeniging van Dansleeraren. Ongeveer 100 congressisten ■waren aanwezig. Met een begroetingsrede van den heer Bouling werd het congres door den voorzitter, den heer Kwekkeboom, geopend. Na een korte vergadering over de toekom stige positie van den dansleeraar en in ver band daarmee, dat men een afwachtende houding zal moeten aannemen ten opzichte van beslissingen, welke een daartoe in het leven geroepen staatscommissie zal nemen, werd begonnen niet de demonstratie door Josephine Bradley en monsieur Moutin. Zy gaven een beeld van nieuwe variaties in elow-Fox Tango en moderne wals. Mede is gebleken, dat ook de Blues zich in Engeland weder in toenemende belangstelling mogen verheugen. De nieuwe dansen, die gebracht werden, zijn de „tap-trot" en charlesstep. Inderdaad zelf voor hen, die kunnen dansen, is er voor het a.s. seizoen nog leerstof te over en zooals gemeld zal het belangrijk congres in ruimere mate (dank zy de propaganda van den heer E. Corveleijn) volgend jaar te dezer stede plaats hebben. VOETBAL. S. C. Roesselaere—Vlissingen I (0—3). Om drie uur fluit de scheidsrechter de elf tallen in het veld. Wederzijds worden bloe men aangeboden. Vlissingen speelt zonder Van Poelje en Kerssemakers, die wegens mi litairen dienst de reis naar België niet kon den meemaken. Burgers en Quellery bezetten de back-plaatsen. Kokelaar speelt rechtshalf de voorlinie is samengesteld van links naar rechts uit Koppejan, Van Peenen, Torenvliet, Butz en Van Mijnsbergen. De mid-voor is een jonge speler met veel voetbaltalent uit de lagere elftallen. Roesselaere speelt voor rust met den straf fen wind mee. Er worden verschillende vlugge aanvallen op de Vlissingen-veste onderno men, die van de Vlissingen-achterhoede het uiterste vergen. Het combinatiespel wordt door de Belgen echter te sterk doorgevoerd, waardoor de Vlissingen achterhoede en mid denlinie, die er direct goed in zijn, steeds het gevaar weten af te wenden. Een snelle uitval van Vlissingen brengt het eerste succes. De voorzet van Van Mijnsbergen wordt door den keeper op de lat gestomptTorenvliet benut deze situatie door den bal onberispelijk in te koppen (0—1). Een tijd lang golft het spel op en neer. Dan komt Roesselaere, gesteund door den wind, weer sterk in de meerderheid. De Vlissingen-achterhoede staat echter pal en geeft de vlugge voorhoede der Belgen geen kans. Bij een Belgischen aanval, die door Kokelaar vóór doel gestuit wordt, geeft de referee tot aller verwondering penalty we gens, naar zijn meening, te forsch afweren van Kokelaar. De Belgen wenschen dezen 'strafschop niet te benutten. Dan treedt de rust in. In de tweede helft is Vlissingen geheel in gespeeld en vertoont nu over alle linies een vlotte partij voetbal. Het is te zien, dat Roes selaere niet gemakkelijk gelijk zal maken, hoe vinnig de Belgen ook op den bal zitten. Het spel van Vlissingen wekt vertrouwen voor een goeden afloop, want alle spelers zijn uit stekend op dreef. Als er 10 minuten ge speeld is, onderneemt de Vlissingen-voor- hoede, goed samenspelend, een aanval. Van Peenen komt vry voor doel en heeft den bal voor het inschietenhij wordt echter door den back gehaakt, maar zijn schot heeft den doelman reeds gepasseerdde andere back slaat den bal in een uiterste poging met de hand uit het doel, waarmede aan Vlissingen een zeker doelpunt ontnomen wordt. De refe ree geeft dan ook een strafschop. Koppejan benut dezen door langs den paal in te schie ten. Dit is niet naar den zin van het publiek, welk door gejoel en gefluit zijn misnoegen te kennen geeft. Weliswaar werd door de Belgen de toegewezen strafschop niet benut, maar deze werd gegeven voor een onbeteekenend vergrijp, waaruit geen doelpunt zou gevolgd zijn. De aan Vlissingen toegekende penalty werd echter gegeven in een situatie, die ab soluut zeker voor Vlissingen een doelpunt zou hebben opgeleverd, zoodat het benutten van dezen strafschop ons dan ook volkomen juist leek. Roesselaere, geprikkeld door den achter-» «stand, komt nu weer onstuimig opzetten. De rechtsbinnen lost bij een aanval een schit terend schot, dat door Kats op even schitte rende wijze gestopt wordt. Dit was één der mooiste momenten van den wedstrijd. Er volgen nog verscheidene aanvallen der thuis club, maar de Vlissingen-achterhoede is in tiptop-vorm. De druk op het Vlissingen-doel wordt hoe langer hoe zwaarder en er hangt een Belgisch tegenpunt in de lucht. Plots gaat de Vlissingen-voorlinie er dan echter vandoor Butz krijgt den bal toegespeeld, een zeer mooi schot volgt, dat de Belgische doel man niet bij machte is te keeren. Vlissingen leidt dus met 30. Hiermede is het pleit be slecht. Roesselaere is ontmoedigd. Er zijn nog 7 minuten te spelen. Het spel der Belgen wordt zenuwachtig en onzeker, terwijl Vlis singen met JLe veiligen voorsprong rustig verder speelt. Met 30 in het voordeel der Hollandsche club komt het einde, waarbij er kend moet worden dat, gezien het spel, deze cijfers voor onze stadgenooten wel iets ge flatteerd zijn. Na afloop wordt aan Vlissingen een zilve ren beker van zeer groot formaat uitgereikt, terwijl elk der Vlissingen-spelers een bron zen herinneringsmedaille in ontvangst moet nemen. De ontvangst, die het Vlissingen-elf- tal door de Belgische gastheeren bereid werd, was allerhartelijkst. Aan den wedstrijd ging een diner vooraf, waarbij ook trainer Van Halme aanwezig was, evenals by den wed strijd, Roesselaere is een flinke plaats, gele gen op 30 K.M. afstand van Brugge. De club Roesselaere speelt in de Belgische promotie- afdeeling, dezelfde afdeeling waarin ook de club Oostende, die eenige weken geleden hier te gast was, uitkomt. Voor Vlissingen was het winnen van dezen wedstrijd op vreemden grond een mooie prestatie. De invallers heb ben alle uitstekend voldaan. INSIDER. Reserve-elftal Vlissingen— Reserves C. S. Brugge 1—3. De weersomstandigheden hadden zich zoo danig gewijzigd dat deze voor voetbal uitste kend genoemd konden worden. Er stond een frissche bries van doel tot doel. Doordat Vlis singen eenige reserve-spelers voor het eerste elftal had moeten afstaan, kon het elftal niet zoo sterk worden samengesteld als men wel gewenscht had. Verhulst (mid-voor) en Sinke (linksbuiten) versterkten de Vlissingen-gele- deren. Als er afgetrapt is blijkt het al spoedig dat de Belgen over een uiterst snelle ploeg be schikken met een gevaarlijke voorhoede. De Belgen hebben den wind mee wat van zeer merkbaar voordeel is. Doelman Harting moet herhaaldelijk in actie komen bij schoten der gasten. Na 20 minuten maakt de Belgische linksbinnen uit een voorzet van rechts een mooi doelpunt (01). Twee minuten hierna vergroot de mid-voor den voorsprong met een hoog schot (02). Als Sinke vervolgens goed voorzet, vangt Verhulst den bal ineens op den schoen en doelpunt van tamelijk Verren afstand» <12)Een paar goede schoten van de Joode, die de Belgische keeper klem- vast stopte, verdienen vermelding. In de tweede helft heeft Vlissingen wind- voordeel. Er werden talrijke aanvallen op het doel der Belgen ondernomen, maar zeer vele waren te slecht van afwerking om succes te hebben. Opvallend was hoe slecht bij Vlissin gen de spilplaats, rechtsbuiten- en linksbin nenplaats bezet waren. Het vlugge en door tastende spel van de meeste spelers der te genpartij stak daar gunstig by af. De doel man kreeg veel, maar geen moeilijk werk te verrichten, behalve bij een door den links binnen der, Vlissingers van dichtbij ingescho ten bal, dien deze doelman er keurig uit hield. Vlissingen kreeg verschillende kansen om ge lijk te maken. Jammer was dat Sinke, die uit een voorzet van rechts den bal, geheel vrij staande, opving, rakelings naast plaatste. Dat had bij eenig geluk de gelijkmaker kunnen zijn. Vlak voor het einde ging de mid-voor der Belgen door de Vlissingen-achterhoede Harting stopte het harde schot, maar liet den bal weer vallen, waarbij deze precies het doel- vlak passeerde (13). Het samenspel en op stellen der Belgen was veel beter verzorgd dan bij Vlissingen. Een zeer goede partij werd gespeeld door den Vlissingschen linkshalf. De Belgen verdienden de overwinning wel. De scheidsrechter leidde zeer verdienstelijk. INSIDER. Pïccard over zyn tocht. Prof. Piccard heeft Vrijdagavond tusschen 8 en 9 uur voor de Italiaansche radio een korte redevoering gehouden over het doel van zijn tochten. De eerste tocht, aldus Piccard, die in het Fransch sprak, heeft tot doel ge had de kosmische stralen te bestudeeren, een zeer moeilijk probleem. Op dat oogenblik ontbrak het aan ervaring en waren eenige details der technische voorbereiding onvol komen geweest. Zoo konden zekere metingen niet tijdens het opstijgen, maar alleen boven geschieden. Een herhaling was dus noodza kelijk. Piccard meende, dat het hem moeilijk zou vallen zijn toehoorders de vreugde te schilderen, die hy ditmaal gevoeld heeft tijdens het gelukkig verloopend stijgen. Aller eerst was de ingenieur in hem bevredigd ge weest over het feet, dat hij den gondel goed had gebouwd. Als alpinist had hij zich ver der verheugd, een zoo prachtig uitzicht te hebben op de Zwitsersche bergen, die hij in 12 jaar niet had gezien en die vooral uit de hoogte een prachtig relief vormen. Als na tuurkundige heeft hij groote genoegdoening ondervonden ovef het juiste werken van zijn instrumenten. Dat beteekent dat hij zyn la boratorium in den gondel goed heeft inge richt. Van een wetenschappelijk standpunt bezien is hij dus volkomen tevreden over het resultaat van zijn tocht. Tenslotte zeide Pic card in het Italiaansch de Italiaansche re geering en Italiaansche vliegertroepen dank voor hun hulp. Piccard te Venetië. Prof. Piccard is Zaterdag met zijn vrouw per watervliegtuig te Venetië aangekomen. Het toestel was door den minister van lucht vaart Balbo ter beschikking gesteld. Talryke vooraanstaande personen waren ter begroe ting aanwezig en bereidden den professor en zyn vrouw een hartelijke ontvangst. Vliegongeluk eischt twee dooden. Op het vliegveld LeipzigMockau is Za terdagmiddag een reclamevliegtuig van een firma uit Zurckau neergestort. Op den grond geraakte het toestel in brand. De bestuurder en de mecanicien kwamen om. Rondvlucht over Europa, De 41 vliegtuigen die deelnemen aan de rondvlucht over Europa startten Zaterdag middag in zeven groepen ingedeeld van het vliegveld Staaken naar Tempelhof. Na een eereronde over laatstgenoemd veld land den de toestellen vlot. Voor de lange afstand- vluchten is alles in gereedheid gebracht. In zes uur over den Oceaan. In een artikel in de „Corriere della Sera" verklaart prof. Piccard te gelooven, dat het binnen afzienbaren tijd mogelijk zal zijn, in zes uur in de stratosfeer van Europa naar Amerika te vliegen, aangezien in die hooge luchtstreken vrijwel geen weerstand aanwe zig is, terwijl het er tevens vrijwel bladstil is. Vrouwelijk hoogterecord gfeslagen. Vrijdagmorgen heeft de Fransche vliegster Maryse Hiltz op een Morane-eendekker het vrouwelijke hoogte-record geslagen, dat met 8761 meter op naam stond van de Ameri- kaansche miss Ruth Nicholls. Maryse Hiltz bereikte ongeveer 10.000 me ter. De juiste hoogte zal, na onderzoek van de barograaf, vastgesteld worden. De vlucht duurde 1 uur 25 minuten. De laagste temperatuur was 49 gr. onder nul. Vrouwen in de lucht. De beide vliegsters, Marsalis en Thaden, hebben Vrijdag naar van het Curtissvlieg- veld bij New-York gemeld wordt, het record voor vrouwen voor den langsten tijd in de lucht met brandstofaanvulling verbeterd. Het oude record bedroeg 125 uur. De dames vliegen nog door. Amsterdam, 22 Augustus, 3 uur. De bedrijvigheid op de Beurs was er heden niet grooter op geworden. Het publiek hield zich op den achtergrond en de handel droeg grootendeels het karakter van den beroeps- handel. De belangstelling voor Amerikaan- sche fondsen was sterk bekoeld en de omzet ten waren zeer bescheiden. Het koerspeil on derging in doorsnee niet veel verandering. Unilevers veroorzaakten nog al wat bewe ging. zy bewogen zich op ongeveer het vorig peil. Aku's werden hooger geboekt. Philips waren verwaarloosd. Koninklijken liepen na prijshoudende opening iets terug. De Ameri- kaansche Petroleumwaarden waren iets lager. Suikerwaarden waren goed prijshoudend. Rubber- en Scheepvaartaandeelen, Myn- waarden en Tabakken werden bijna geheel verwaarloosd. De Obligatiemarkt was vast gestemd, in 't bijzonder voor de Nederland sche soorten. Prolongatie 1 Noteering van heden, 22 Augustus, des nam. 3 uur (officieel) New-York 2.4814 f Londen 8.5914 Berlijn 59.10Brussel 34.49 Parijs 9.74 Correspondentie en oplossingen te zender onder motto „Schaakrubriek" aan het bureau der „Vlissingsche Courant", Walstraat 5860. RedacteurJ. D. C. DE VRIES. Zwart. abqdefgh W 1 t. Probleem No. 288, van T. K. Wigan. WitKhl, Dc8, Tdl, Th4, Lb5, Lgl, Pa2, pe3, g5, h3 (10). ZwartKd5, Lc6, Pd2, pd6, e5, g4, h5 (7). Mat in twee zetten. Partij No. 300. Vlissingsche Schaakclub 5 Juni 1932. D4-opening. WitN. N. ZwartN. M. N. 1 d2d4 d7d5 2 Pgl—f3 Om e5 te verhinderen. 2 Pg8f6 3 e2e3 e7—e6 4 Pbl—d2 Om het paard niet door Lb4 te laten vast leggen, wat kon als Pc3 was gespeeld. 4 c7—c5 Zwart valt dadelyk scherp aan. Wit heeft nu de keuze tusschen dc5:, b3, g3, c3, c4 of Lb5t, Het beste is g3 en later Lg2. 5 c2c3 Pb8—d7 6 Lfld3 b7b6 7 e3e4 Wit wacht Lb7 niet af, Hy wil Lel vrij maken. 7 d5Xe4 8 Pd2Xe4 c5Xd4 9 c3Xd4 Lc8b7 10 Ddle2 Nu heeft wit een geïsoleerden d-pion. Hy had dien kunnen voorkomen door 9 Pd4 te spelen, maar dan had zwart Pc5, Pe5, Le5 of e5 kunnen spelen. 10 Lf8e7 11 0—0 0—0 12 Lel—g5 In overweging kwam Lf4. Maar Ph5 of Pd5 had den raadsheer van f4 verdreven. 12 Pf6d5 Het veld vóór den geïsoleerden pion is zwak en de aangewezen plaats voor een paard. Geen pion kan het van daar verdrijven. 13 Lg5Xe7 Dd8Xe7 De twee volgende zetten van wit hebben het doel de beweging van Pd5 te belemmeren. 14 g2g3 h7h6 Om Pg5 te beletten. 15 a2a3 Ta8c8 16 Tal—cl f7—f5 17 Pe4d2 Met het doel dit paard over c4 naar e5 te spelen. 17 Tc8Xcl 18 TflXcl Nu zou op Pc4 volgen Tf8c8 18 f5—f4 Wit mag dezen pion niet slaan. 19 Pf3—h4? (19 De4 dreigende 20 Dh7t Kf7, 21 Lg6t, Kf6, 22 Pe4$ wordts weerlegd door Pd7f6). Het doel is het paard naar g6 te spelen om op het zwarte spel te drukken. Vandaar kan het zoo noodig naar e5 gespeeld worden. Als dit direct gebeurde, kon afruiling volgen, Beter was Le4. 19 f4Xg3 20 h2Xg3 De7—f6 In aanmerking kwam Pd5—f4Dan kon volgen 21 g3Xf4 De7Xh4, 22 De2Xe6f Kg—h8, 23 Ld3e4 (E dreigt 23 Dh4—hl$) Lb7Xe4, 24 Pd2Xe4 Dh4Xf4 met uitzicht op remise, of 21 De2—fl Pf4Xd322 DflXd3 Tf8d8 23 Ph4g6 De7d6 en zwart heeft door zijn looper een betere positie. Van nu af speelt zwart onder den indruk, dat hij zijn positie niet voldoende heeft uit gebuit, zwakker. 21 Pd2—f3 22 Ld3e4 23 Le4g6 24 Lg6Xe3 25 Pf3e5 26 De2Xe5 27 Ph4g2 28 De5—b8t Tf8e8 Df6—f7? Df7—f8 Df8Xe8 Pd7Xe5 De8—f7 Df7—g6 Opgegeven, Deze partij, enkele weken geleden gespeeld, vertoont in zijn aanvang veel overeenkomst met de partij Dr. Aljechin—Flohr in de laat ste helft der vorige maand te Bern gespeeld. Wy zullen die met eenige opmerkingen van Réti over de opening den volgenden keer op nemen, Correspondentie. In de omschrijving van probleem No. 287 zyn een paar fouten geslopen, Op d2 moet een witte dame en op e2 een wit kasteel staan,-zooals het diagram aangeeft. Schaaknieuws. Match FlohrDr. Euwe. Er zijn nu zeven partijen gespeeld. Resul taat elk een gewonnen, 5 remise. J. D. C. DE VRIES. Dinsdag 23 Augustus. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpla- ten. 9.00 Orkest. 10.00 Morgenwijding. 11.00 Orgelconcert. 12.00 Kamerorkest. 2.30 Voor lezing. 3.00 Gramofoonplaten. 3.30 Orkest. 4.30 Kinderum:. 5.30 Orkest en zang. 6.00 On derwijsfonds binnenvaart. 6.30 Orkest. 7.30 Kwintet. 8.00 Orkest. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Orkest. 11.00 Dansmuziek. Huizen, 296 M. K.R.O. 8.00 en 10.00 Gra mofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert. 1.45 Gramofoonplaten. 2.00 Causerie. 2.30 Gramofoonplaten. 2.45 Opening nieuwe gemeentehuis te Roermond door H.K. H. Prinses Juliana. 3.45 Causerie. 4.30 Orkest concert. 7.10 Lezing. 7.45 Causerie. 8.00 Or kestconcert. 9.00 Vaz Dias. 9.15 Tooneel. 10.00 Orkestconcert. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Or kest. 2.20 Gramofoonplaten. 4.20 Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen. 7.10 Lezing. 7.40 Fransche muziek. 9.00 Vaudeville. 10.00 Berichten. 10.20 Comedie. 11.20 Dans muziek. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.20 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Orkest en solisten. 9.50 Concert. Kalundborg, 1153 M. 12.20 Concert. 3.50 Blaas-orkest. 8.20 Tooneel. 10.35 Vioolrecital. 10.55 Dansmuziek, Langenberg, 473 M. 7.25 Concert. 11.40 Gramofoonplaten. 12.20 Concert. 1.50 Con cert. 5.20 Concert. 8.20 Operetteconcert. 9.05 Concert. Brussel, 508 M. 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Con cert. 9.20 Concert. Hierna gramofoonplaten. 338 M. 12,20 Gramofoonplaten. 5.20 Con cert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Operamu ziek. Hierna gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 8.20 Concert. 9.35 Opera muziek. 10.30 Berichten en hierna concert. DE TENTOONSTELLING TE BERLIJN. Op de dezer dagen geopende groote natio nale Duitsche radiotentoonstelling te Berlyn is van een terugslag op de ongunstige tyden weinig te bemerken. Het aantal inzendingen is dit jaar vrywel even groot als het vorig jaar, SCHOOLRADIO IN AMERIKA. Tijdens een vergadering van de National Adsisory Council of Radio in Education zyn de resultaten besproken van de gedurende het laatste jaar plaats gehad hebbende proef., nemingen met schoolradio. Een vertegen woordiger van het onderwys-departement in Cleveland verklaarde, dat de scholieren, die de cursussen per radio hadden gevolgd, op het eind van het jaar 6 weken voor waren by hen die hiervan verstoken waren geble ven, terwijl bovendien was gebleken, dat de schoolradio bevorderlijk was voor de aan dacht, de concentratie en het uitbreiden van den woordenschat der leerlingen, _j RADIOMUZIEK OP HET INTERNATIONALE MUZIEKCONGRES. Men is reeds bezig met de voorbereidingen voor het Internationaal Muziekcongres, dat zal plaats hebben te Florence in April 1933. Het zal geen feest zyn, maar een congres in den waren zin des woords, waar men bespre kingen zal voeren over de verschillende rich tingen in de muziek. Onder de vraagstukken die besproken zullen worden, vinden wij o.m.de geproduceerde of mechanische mu ziek, d.w.z. de verhouding van de muziek tot de radio, de gramofoonplaat en de film. „Dempo" (uitr.) p. 20 Aug. Ouessant. „Jacatra" (uitr.) p. 20 Aug. Pantellaria „Kota Tjandi" 20 Aug. te Batavia v. Rotfc. „Kota Agoeng" (thuisr.) 20 Aug. v. Belawan „Meerkerk" (thuisr.) 19 Aug. te Manila „Statendam" 20 Aug. te Rott. v. New-York „Sibajak" (huisr.) 23 Aug. 7 u. te Rott. ver wacht (Lloydkade, ontscheping van passa giers 8 uur. „Venezuela" (thuisr.) heden 7 uur te Ply mouth verwacht „Veendam" (uitr.) 20 Aug. van Boulogne Augustus uur Dinsdag 23 8.37 Woensdag 24 8.35 M Donderdag 25 8.33 Augustus Dinsdag 9* 6.23 18.33 Woensdag 24L.K, 7.05 19.20 Donderdag 25 7.58 20.23 van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Grand Hotel Britannia. Dagelijks soirée dansante, 8 uur. Hotel Oosterhuis. Dagelijks middag- en avondconcerten, Treiber-trio. Danspaviljoen Wilhehnina. lederen avond 8 uur soirée-dansante. Zondagsmiddags van 36 uur matinée en thé-dansante. Samengesteld door het Kon. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.4 teThorshavn Laagste barometerstand 753.8 te Vardö. Verwachting tot den avond van 23 Augus- stus Meest matige wind uit Westeiyke rich tingen. Zwaar bewolkt met tydelijke opkla ringen. Waarschynlyk regenbuien met kans op onweer. Aanvankelyk koeler. Hedenmorgen uit officleele gegevens samengesteld door het Kon. MeteorInstituut. Een van IJsland gekomen hooge drukgë- bied heeft zich, in beteekenis toenemend, naar de Faroer verplaatst. Een ondiepe inzinking uit het Kanaal trok naar Noord- en Oostzee en daarby ontwikkelde zich sinds gister hooge drukking over Midden-Europa. Daardoor ligt ons land nu dicht by de laagste barometer standen en op de grens van een warme Z.W. en vry koele N.O.-strooming. Hoewel daar-» door de kans op regen en onweer grooter is, geeft de algemeene styging van den baro meter elders den indruk dat terugkeer van fraai, ofschoon iets koeler weer binnen en kele dagen niet uitgesloten is. Plaatseiyk vie len onweersbuien in Engeland, Noord-Zwe den, Noord-West-Duitschland en België, ver- moedelyk ook hier te lande. De afkoeling is het sterkst in Noord-Duitschland, daarente gen steeg de temperatuur vrij sterk op IJs land. In Zuid-Duitschland en Zuid-Frankryk zal het heden weer zeer warm worden, Daan de temperatuur hier te lande weer boven 25 graden steeg is met een reeks van 12 zomer dagen de langste van vroeger bekende reeksen zomerdagen overtroffen,

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6