1000 500 300 25 'pij mm Nu is het tiid UW LEERBOEKEN aan te schaffen No.197 1932 ieem >réres, MAANDAG liilpic Fiimi F. lil DE HEIDE Ir, llilsliul SD-SD, Ilissiip.Iilil. ID. Poslnskcning SG2IT 22 AUGUSTUS EERSTE BLAD STADS- EN PR0VINCIEN1EUWS k Boekhandel D'HUY, Badhuisstraat 15, Telefoon 348 70e Jaargang; rieven 5 cent. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen „Zij" Crème Wij houden ons gaarne voor levering aanbevolen. - Isvrouw Angst lof ooksel, oet en f gaat voor Kooksel landen is, dat naken. t bang de bor de Ifende, (comen, haar rook. CEE tiaar: O bi] de ie Bank Bul aire pe be- der en der f*sbank. jet der Fa. ans, twee- in ge- azijn, zeer ïgebruik, vooral aise. Zeeland: importeurs g- Vlissingen. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duifschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1 öregels f 1.—alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Provinciale Zwemwedstrijden V.Z.C. Deze wedstrijden, Zaterdagmiddag door de V.Z.G. bij haar inrichting in het kanaal door Walcheren georganiseerd, kenmerkten zich door een groote deelname. Bleek bij de eerste nummers voor leerlingen 1932, dat de zwem meester, de heer Pantus en de instructrice, mej. Prins, wederom zeer veel kinderen de zwemkunst met succes hebben onderwezen, tevens bewees de deelname, dat deze wed strijden provinciaal waren, want er waren ook zwemmers en zwemsters uit Goes Ct Sas), Breskens (Scheldestroom)Hansweert (Zee- landia), Middelburg (Luctor et Emergo). Een prettig verschijnsel, 't welk van groot belang is te achten èn voor de zwemsport èn voor de V.Z.C. èn voor Vlissingen, alsmede voor de eerlang door den Z.Z.B. te verzwemmen Zeeuwsche kampioenschappen. Regeling en organisatie verdienen geprezen te worden; door alles liep een rechte lijn, waarvan niet werd afgeweken. Zoo behoort het ook. Het uitgebreide program werd vlot afgewerktieder had zijn taak en het ging alzoo gesmeerd. Een prachtige maatregel was het, dat de banen gegrensd werden door lij nen op drijvers. Oneindig veel practischer dan die wapperende vlaggetjes. De belangstelling was niet zoo geweldig als het vorige jaar, hetgeen wel aan de tropische hitte te wijten was. Toch hebben nog zeer velen zich aan de kanaaloevers laten stoven, want niet i^der kon zich een schaduwplekje veroveren. Later op den middag werd het ge lukkig iets koeler. Voor de zwemmers was het echter excellent weer. „Heinz and his boys" verhoogden met populaire muziek de feeste lijke stemming bij dit zwemconcours. De Zeeuwsche foto-pers vereeuwigde verschillen de aardige momenten. De wedstrijden zijn van het goede soort ge- weest. Het publiek heeft kunnen genieten van aantrekkelijke en spannende nummers, dit tot het laatste oogenblik de aandacht bleven behouden. Bij veel nummers zijn de tijden in vergelijking met voorgaande jaren, aanmerkelijk verbeterd, terwijl meerdere deelnemers (deelneemsters) zich in meer dan één nummer hebben onderscheiden. De uitslagen luiden 25 M. schoolslag voor meisjes tot 13 jaar (leerlingen 1932) 1 G. Wiegeman 31 sec., 2. A. Wolf 311/5 sec., 3. N. de Munck 311/5 sec., 4. M. Kooman 312/5 sec., 5. J. van Hielen 32 sec., 6. F. van der Heijden 32 2/5 sec. Idem 14—16 jaarB. van der Broek 281/5 sec., 2. G. van Melle (Sch.) 29 2/5 sec. Idem jongens tot 13 jaar 1. H. van Melle (Sch.) 27 sec., 2. A. Schybeler 312/5 sec., 3. J. Langeraar 314/5 sec., 4. P. Cambier 32 3/5 sec., 5. J. Prince 33 sec., 6. P. Castel 33 sec. Idem 1416 jaar1. H. Meeuwsen (Sch.) 24 4/5 sec., 2. J. Tiersen (Sch.) 25 sec. 100 M. schoolslag voor dames, leden der V.Z.C.1. G. Reidsma 1 m. 46 2/5 sec., 2. J. van der Made 1 m. 471/10 sec. idem heereneenige deelnemer de heer A. v. d. Burg, houder van den zilveren wisselbe ker, Daar deze beker beschikbaar is voor den deelnemer (dame of heer) die den kortsten tijd maakt, moest Van der Burg zijn beker verdedigen in het algemeen klassement. Hij werd winnaar met een tijd van 1 min. 37 3/5 sec. (vorig jaar 1 min. 42 sec.) 600 M. vrije slag voor dames en heeren Dames 1. M. Meerman 12 m. 9 3/5 sec., 2. J. van der Made 13 m. 14/5 sec. Heeren 1. F. van Anraad 10 m. 54 2/5 sec., 2. C. H. Merk (L. et E.) 11 m. 4 4/5 sec., 3. Schekkema (marine) 11 m. 17 sec. 50 M. schoolslag voor meisjes tot 13 jaar 1. T. de Jong 491/5 sec., 2. M. Kampman (L. et E.) 514/5 sec., 3. T. Verstraeten 54 sec Idem 14—16 jaar1. J. van den Boudfc (L. et E.) 46 3/5 sec., 2. H. van der Made 49 3/5 sec., 3. N. Verstraeten 52 sec. idem jongens tot 13 jaar1. L. Gazan 49 sec., 2. G. Salomé (Sch.) 49 sec. Idem 14—16 jaar1. J. van Hielen 52 sec. 50 M. vrije slag dames; 1. M. Meerman 444/5 sec., 2. M. van den Heuvel 46 4/5 sec., 3. T. Openeer (Zeelandia) 46 4/5 sec. 100 M. vrije slag heeren1. B. Schot 1 m. 12 2/5 sec., 2. F. van Anraad 1 m. 191.5 sec., 3. J. de Pagfcer 2 m. 231/5 sec. 50 M. vrije slag meisjes tot 13 jaar1. T. de Jong 53 4/5 sec., 2. C. Meerman 57 3/5 sec. Idem 14—16 jaar 1. J. v$n den Boudt (L. et E.) 47 4/5 sec., 2. E. Openeer (Zeelandia) 48 sec. Idem jongens tot 13 jaar: 1. L. Gazan 411/5 sec., 2. C. Gillissen 51 sec. Idem 1416 jaar 1. W. Ardewijn 37 sec. 3 maal 50 M. vrije slag estafette heeren seniores verviel wegens gebrek aan deelname In bosch en duin, Op hei en strand De huid wel bruin, Maar niet verbrand 3 maal 50 M. wisselslag estafette dames 1. V.Z.C. (G. Reidsma, M. Meerman, M. van den Heuvel) 2 m. 27 4/5 sec., 2. Zeelandia 2 m. 42 2/5 sec. Idem heeren1. Luctor et Emergo (J. C. Geervliet, C. H. Merk, J. de Pagter) 1 m. 561/5 sec., 2. V1.C, (A. van der Burg, B. Schot, B. van Anraad) 1 m. 56 3/5 sec. Waar twee gelijke tijden werden gemaakt, is de volgorde door loting bepaald. Indien de naam der vereeniging niet is vermeld, is de zwemmer (zwemster) lid van de V.Z.C. By 25 M. schoolslag meisjes tot 13 jaar zwommen drie leerlingen van den heer De Ruijter, zwemmeester der marine, een afzon derlijke serie. Voor deze leerlingen had hij drie kleine medailles beschikbaar gesteld. Deze werden gewonnen 1. N. Grootj ans 35 2/5 sec., 2. F. Kraats 39 4/5 sec., 3. J. Smit 43 sec. Voorts was er door een milden schenker een troostprijs beschikbaar gesteld voor den jongsten deelnemer, Eddy Termeulen. Mej. M. van den Heuvel, die den zilveren wisselkrans moest verdedigen, werd gediskwa lificeerd. Legde zij het vorig jaar met 1 m. 514/5 sec. beslag op dezen eereprijs 100 M. schoolslag dames V.Z.C., thans ging deze over aan mej. G. Reidsma met een gunstiger tijd van 1 m. 46 2/5 sec. Een gezonde wedyver spreekt wel uit de Middelburgsche en Vlissingsche heeren esta fette-ploegen 2/5 sec. verschilDiezelfde rivaliteit tusschen hoofd- en Scheldestad was te constateeren bij den 600 M. vrije slag. Hei waren weer de concurrenten Van Anraad en Merk die elkaar de zege betwistten in een spannende spurt, welke den 15-jarigen V.Z. C—er de overwinning bracht'in 10 m. 54 2/5 sec. De zilveren wisselbeker, het vorig jaar door A. E. Visser (Marine) veroverd in 11 m. 35.2 sec. ging alzoo in zijn handen over. De drie prijswinnende heeren maakten allen een beteren tijd dan de bekerhouder 1931, terwijl mej. Meerman er slechts 1/2 minuut langer over zwom. Met deze waternimf zal bij de ko mende wedstrijden wel degelijk rekening moeten worden gehouden. Daar de voorzitter, de heer J. van der Jagt. wegens lichte ongesteldheid en de vice-voor- zitter wegens verlof afwezig waren, riep de secretaris, de heer J. Prins, 's avonds een goed gevulde Oude Vriendschap's zaal het welkom toe. Hij deelde mede, dat burgemees ter Van Woelderen tot zijn leedwezen niet bij dén wedstrijd en de prijsuitreiking tegen woordig kon wezen, daar zijn dochtertje vijf jaar werd. Voorts had de commissaris van politie bericht van verhindering gezonden. De heer Prins betuigde allen autoriteiten en ieder, die maar op eenigerlei wijze tot het welslagen van deze wedstrijden had bijgedra gen, zijn erkentelijkheid. Speciaal memoreer de hij de heeren De Jong en Van den Heuvel, die zeer veel werk hadden moeten verzetten, daar verschillende bestuursleden met verlof waren. Ook den heer De Ruijter, die alles had voorbereid en geregeld wat de inrichting van het „kampterrein" betreft, en aan wiens maatregelen een groot deel van het succes van den wedstrijd was toe te schrijven, bracht hij dank. Spr. wees op de mooie tijden, welke gemaakt zijn en twijfelde niet, dat, als een maal de Zeeuwsche kampioenschappen ver- zwommen zullen zijn, de resultaten van dien aard zullen wezen, dat we spoedig Zeeuwsche zwemmers en zwemsters naar Holland zullen kunnen afvaardigen en daarmede een goed figuur zullen slaan. Daarna overhandigde hij met een toepasse lijk woord de prijzen bekers, krans, me dailles en kunstvoorwerpen aan de win naars. Ook mej. Prins en de heeren Pantus en De Ruijter werd een kleine attentie bewe zen. Een en ander ging met veel applaus ge paard. Een drie-man-band bracht stemming en hield de aanwezigen nog geruimen tyd voor een dansje bij elkaar. Een kinderfeest. Zaterdag werd daardoor in staat gesteld door bijdragen van particulieren en leden, door de Vlissingsche Speeltuinvereeniging een kinderfeest gehouden in den speeltuin aan de Bloemenlaan alhier. Om 3 uur werden de kinderen van de leden, in totaal ongeveer 300, tot den tuin toegelaten en werd eer aanvang gemaakt met de verschillende spelen, zooals driebeenloopen, eieren dragen met een potlepel, zakloopen, blokjes rapen, touw trekken, hindernisbaan, ballen gooien en mastklimmen. Het was by alle spelen een gezellige drukte en een kampen om een hoofdprijs machtig te wordenleuke tafereeltjes speelden zich öaarby af, doch de grootste attractie bleek wel het oude mastklimmen te zyndaar za gen de jongens de begeerde prijzen in den 9 meter hoogen mast hangen. Gelukkig dat dit spel weer eens in eere is hersteld en het is wel gebleken dat wij onder onze Vlssingsche jongens nog flinke klimmers bezitten. Onder de verschillende spelen werd den kinderen limonade ter verfrissching aange boden, terwijl na '■'"'top der spelen de hoofd prijzen aan de winnaars (essen) werden uit gereikt. Ook voor alle niet-winnaars (essen) was een prijs beschikbaar, wat er toe bij droeg dat alle kinderen om ongeveer 6.30 uur zeer voldaan huiswaarts keerden. Het terrein had een feestelijk aanzien door do door het loodswezen alhier belangeloos beschikbaar gestelde vlaggen. De door een ingezetene ter beschikking gestelde radio- muziek kwam door het lawaai der kinderen, jammer genoeg niet tot haar recht Grand Hotel Britannia, Zeeuwsche avond. In het zoeken naar middelen om hotel gasten en habitué's afleiding te bezorgen, heeft de directie zich dezen zomer wel zeer actief betoond. Door bijzondere attracties is zij daarin ook volkomen geslaagd. Zoo werd Zaterdag een Zeeuwsche avond gearrangeerd, waarvoor men zich de welwillende medewer king verzekerde van den heer Christ. J. Ma- zure uit Middelburg met zijn ensemble, die op het gebied van vertolking van origineele Zeeuwsche boerendansen een bij zonderen klank bezitten en van het Westkapelsche Dameskoor onder leiding van den heer P. de Rooy alhier, dat eveneens een goeden naam verworven heeft. 't Was weer een van die wonderschoone avonden aan onze Zeeuwsche Rivièra, zooals we er dezen zomer er zoovele hebben mogen beleven en die ons verplaatsen in een Medi- terraneesche sprookjessfeer. Dit maakte een optreden van beide gezelschappen op het ter ras-planket noodzakelijkschijnwerpers ver hoogden het effect. De diverse dansen, waarbij de klompen soms het accent aangaven, waren in hun eer lijkheid, zuiverheid en ongekunsteldheid, wel een typische analyse van de volksziel. Zeer goed gezien was het de meeste op schoeisel te laten uitvoeren, ten einde het wan-begrip, dat in Holland iedereen op klompen loopt en in lage huisjes met blindjes woont gevol gen van verkeerde propaganda geen voet te geven. Enkele vielen dermate in den smaak, dat herhaling niet kon uitblijven en de „Zevensprong" werkte zoo aanstekelijk, dat het in de Kurzaal tot een „tutti" kwam. Het koor, dat over mooi stemmenmateriaal vooral alten beschikt, bracht verschil lende nummers zeer verdienstelijk ten ge- hoore en oogstte eveneens veel succes. Meer volksliederen hadden echter beter in het cadre van den avond gepast, al is het na tuurlijk goed, dat men zich, evenzoo ter ver mijding van verkeerde gevolgtrekkingen, niet uitsluitend tot het genre „Een liedje van Westkapel" bepaalde. SchachtLanger's Orchester, een speciaal trio en een dito accordeonist, kweten zich afwisselend of in samenwerking naar wensch van de begeleidingstaak. Tusschen de ver schillende nummers door was er natuurlijk volop gelegenheid voor een dansje, waarbij het zweven met een Walchersche schoone in haar schilderachtige kleeding een attractie op zich zelf vormde. De stationschefs te Vlissingen. Wij hebben reeds gemeld dat de heer G. D. J. Hartman, stationschef alhier, met ingang van 1 November a.s. den dienst met pensioen gaat verlaten. Naar wy vernemen moet het in het voor nemen liggen de tegenwoordige functies van eerste en tweede chef tot één functie te ver eenigen. De tweede chef, de heer H. Th. Koppen, is reeds sedert 21 jaar als zoodanig hier ter stede werkzaam. Hij is dus geheel op de hoogte van den gang van zaken aan ons drukke station en zou dus zeker in de eerste plaats in aanmerking komen om hier'ter stede in functie te bl:jven. Naar ons echter wordt medegedeeld zou het bij de directie van de spoorwegen in de bedoeling liggen den heer Koppen naar elders over te plaatsen en de functie van tweeden stationschef al hier te doen vervallen. De vraag Is zeker wel gewettigd of de zui nigheid de wijsheid niet zal bedriegen. Twee stationschefs zijn op dit drukke sta tion beslist noodzakelijk. De heer I. Witmont te Amsterdam, Wees- perstraat 54 te Amsterdam, wil pogingen aanwenden om de tegenwoordige functies te dezer stede te bestendigen en den heer Kop pen voor het station Vlissingen te behouden. Hjj wil een audiëntie aanvragen bij de direc tie der Ned. Spoorwegen en verzoekt ieder die met hem instemt een kaartje aan zijn adres te zenden. Prins Hendri': incognito te Ostende. De „Soir" verneemt uit Oostende, dat het jacht „Almeri", met Z.K.H. Prins Hendrik aan boord, de haven is binnengeloopen, waar het aan de kade werd gemeerd. De Prins werd*vergezeld door zijn adjudant, luitenant ter zee Ter Mij telen, en door den heer Ban- gert, eigenaar van het jacht. Z.K.H. reisde streng incognito. Heden zal het jacht weer uit Ostende vertrekken. Naar aanleiding van bovenstaand bericht kunnen wij mededeelen dat de Prins Vrijdag avond, eveneens in streng incognito, onze ge meente heeft bezocht en. bij den burgemees ter in het „Wooldhuis" een be?x>ek heeft afgelegd. De Prins heeft ook nog eenigen tijd vertoefd in het Grand Hotel Britannia, waar na hy zich aan boord van het jacht „Almeri" begaf, waar de nacht werd door gebracht. Ontslag by de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde". Naar wy vernemen is bij de N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" aan 150 werklieden uit de afdeeling scheepsbouw definitief ont slag aangezegd. Hierdoor zal de totale ver mindering van het aantal werklieden ruim 1500 bedragen, waarvan momenteel 300 werk lieden tijdelijk ontslagen zijn. Er zijn thans nog werkzaam ongeveer 1050 man. Het mee- rendeel hiervan komt echter ook regelmatig voor tijdelijk ontslag in aanmerking. De Zeeuwsche luchtlijn. De „Midd. Ct." heeft vernomen dat de Zeeuwsche luchtlijn vermoedelijk dit jaar tot November zal worden voortgezet. In ernstige overweging wordt genomen den dienst het volgend jaar uit te breiden tot Knocke—Le Zoute en/of Zecuwsch-Vlaanderen en bov-i- dien zal in het hoogseizoen eiken dag twee maal heen en terug worden gevlogen. De dienst gaat uitstekend, hij wordt in stand gehouden, uitgebreid en verbeterd. Meergelegenheid Buitenhaven Vlissingen. Aan den hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat directie Zeeland verzond „Schuttevaer" het volgend schrijven Door leden van de schippersvereniging „Schuttevaer" werd op de laatste algemeene vergadering der vereeniging de aandacht ge vestigd op de moeilijkheden, die zich voor doen voor binnenschepen, die, de buitenhaven te Vlissingen binnenloopend, in de kleine sluis moeten schutten <m dan geen gelegen heid vinder te stoppen of te meren. Opgemerkt werd, dat remmingwerk niet wel geplaatst zou kunnen worden, waarom werd aangeraden plaatsing van ducdalven met bolders voor het bevestigen van de stop draden, en ook werd gewezen op mogelijken uitleg van een meerboei. Waar men eenstemmig van meening was, dat de huidige toestand dringend verbetering behoefde, nemen ondergeteekenden, hande lend in opdracht der vergadering voornoemd, beleefd de vrijheid uwe welwillende aandacht op een en ander te vestigen, in de hoop, dat dit op eenigerlei wijze moge leiden tot het door belanghebbenden gewenschfce resultaat. Kunstkring „het Zuiden". De allereerste aankondiging opende de ver wachting dat deze 3e serie doeken van Zeeuwsche schilders en vermoedelijk ook van enkelen buiten Zeeland zou bevatten. Jam mer genoeg geeft deze laatste tentoonstelling geen werk van den meester Jacobs en slechts enkele doeken van SchönWg en een van Bergsma. Zou deze weinige belangstelling van de schilders zelf een uitvloeisel zijn van de buitengewoon slechte koopkracht van het publiek? Laten de koopkrachtigen dan be ken, dat ook in deze benarde tijden de schil ders om den broode het zeer zeker noodig hebben. Jacobs denkt volgende jaar met een geheel eigen expositie uit te komen, met doeken uit het buitenland enz. We houden aan uw woord, heer Jacobs Toch blijft de tentoonstelling een bezoek ten volle waard, al was het alleen maar om het werk van mevr. Hendriks terug te zien, waar we vorige maal uitvoerig'over schreven. Bij het vele mooie van de vorige expositie hangt het allerlaatste werkeen langwerpig doek„lelies", in het binnenzaaltje. De Vries treft in het binnenzaaltje door een bijzonder mooi luchtje bij een zeegezicht. Deze schilder en Klarenbeek winnen aan toon. Naast bovengenoemd doek hangt De Vries laatste heel mooi werk, een kijkje op 't strand met twee vlaggen. Klarenbeek laat overtuigend zien, dat hij naast zijn bloem-, pastel-teeken- en schilder werk ook nog iets anders kan, nl. zee-schil- dcren. Daarvan getuigt een groote zee, in 't binnenzaaltje en kleinere in de buitenzaal. Schönberg heeft drie doeken, waarvan ons de ducdalven 't meest troffen. Bergsma een mooi duingezicht. Mevr. Evers—Keg hangt er met haar lino- leum-sneden van de vorige serienaast haar hangt J. Melse met houtsneden. Een bijzonder knap snijder is Melse, daar bij zoeker en vinder van toon. Zijn zwart en wit plastiek is steeds goed. Snijders-bedoelin gen zijn duidelijk zichtbaar, o.a. in het groote stuk in de binnenzaal„de lichtboei", waar! hij het indrukwekkende wil uitdrukken. Nog een stapje verder en Melse is bij het over weldigende. Op tafel in de buitenzaal liggen nog vele houtsnedendaarin te bladeren is een waar genot; naast mooie zwart-en-wit} indeelingen zult ge er vele fijnen vinden. K, Een reizend museum. Den 4en Augustus is uit Amsterdam ver* trokken het tjalksch'-) „Uit en Thuis", eige naar de heer G. A. Markus, vergezeld van 4 andere pèVsonen. Met dit scheepje wordt een reis door Europa gemaakt. De bedoeling is propaganda te maken voor het bezoek aan ons land. Daarvoor is in de eerste plaats een groote collectie van reclame-materiaal aan wezig. Gisteren werd onze gemeente door het scheepje bezocht; dat ligplaats nam aan den Koningsweg. In het scheepje is een museum ingericht, waarin een mooie collectie oud-Hollandsch snij-, zilver- en koperwerk is bijeengebracht en ook porcelein en andere voorwerpen van Nederlandsch fabrikaat. Hedenmiddag is d- „Uit eri Thuis" van hier naar België vertrokken en de reis zal geleidelijk naar het Zuiden worden voortge zet, teneinde gedurende de wintermaanden aan de Fransche en Italiaansche Riviera reclame voor het reizen naar Nederland te maken. Een ruit ingeworpen. Zaterdagmiddag werd door een werklooze bij den wethouder van sociale zaken alhier, den heer P«, G. Laernoes, met een straatklin ker een groote ruit van diens woning aan den Singel ingegooid. De wethouder was af wezig. De dader nam ylings de vlucht. Hy is kort daarop door de politie gegrepen, waarna pro ces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. Jeugdige dieven. Aan het strand by de West-Duinen werden gisterenmiddag uit een aldaar opgeslagen linnen tent goederen en voorwerpen van waarde vermist, ook uit kleedingstukken van baders die zich in zee hadden begeven. De verdenking viel op eenige jongens die blijkens hun verteringen aldaar, ruim bij &as waren. Door een der bestolenen werd de mare chaussee te Vlissingen gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse verscheen. Na een ver hoor der verdachte jongens werden weldra achter de consumptietent enkele der vermiste voorwerpen opgegraven, nl. een sigaretten koker, portemonnaie, Lipsslot, enz. Een tasch, waarin enkele horloges en gouden rinjen waren geborgen, kon niet te voorschijn wor den gebracht, waarom de jongens naaï de marechaussee-kazerne werden overgebracht. De knapen van omstreeks 15 jaar wonen te Souburg. Wij vernemen dat de vermiste tasch met inhoud thans ook terecht is. Scheepvaartberichten. Alhier is binnengekomen het Lettisch mo torschip „Eurasia" van Paramaribo, met een lading hout voor Middelburg. MIDDELBURG Een Tuschinsky-theater in Middelburg Naar de „Middelburgsche Courant" ver neemt is er eenig uitzicht, dat de Verseput- quaestie thans opgelost staat te ivorden a! HEISi - ■■■I

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1