UIT DRAAD EN LUCHT BURGERLIJKE STAND ergst. Het vuurwerk was er niet van de lucht. Vele nieuwsgierigen waren uit andere "buurten gekomen en hadden zich op de hoe ken van de straten verzameld om een op treden van de politie uit te lokken. Tot on geregeldheden kwam het echter nergens. Enkele arrestaties van opgeschoten jongens werden gedaan, daar zij het al te bont maak ten. De brandweer had in vergelijking met andere jaren ook een rustigen avond. Slechts behoefde uitgerukt te worden voor enkele straatbrandjes. Tegen 11 uur was de rust in de stad weergekeerd en behoorde ook deze Hartjesdag weer tot het verleden. Een vreeselijk aut o-o n- geluk. Gisterenochtend is een auto in het kanaal van Brugge gereden. Na' her haalde malen te hebben gedoken, slaagde een voorbijganger er in door het raam van het portier heen een 16-jarigen jongen te redden. De jongen was ernstig door glasscherven ge wond en riep wanhopig om zijn ouders. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Intus- schen haalde men den auto op. In het voer tuig vond men de lijken van den vader en de moeder. Noodweer in D u i t s c h l a n d. Zondagavond heeft boven Essen een hevig noodweer gewoed. De bliksem was niet van de lucht en ging gepaard met regen, die veel van een wolkbreuk weghad. Door het inslaan van den bliksem werden verscheidene gebou wen beschadigd, waarbij in enkele gevallen brand veroorzaakt werd. De stadsgedeelten Altstadt, Rtittenscheid, Essen-West en Alten essen hadden veel van waterschade te lij den. De brandweer werd 86 maal gealarmeerd voor ftet leegpompen van ondergeloopen kel ders, zoodat zij tot Maandagmorgen vroeg werk had. Bij het warenhuis Althoff stond het water meters hoog in de kelders. In vele bakkerijen liepen de bakovens gevaar. Bij vele speksla gers dreven in de kelders de zijden spek in het water rond. In een geval moest de spek slager door de brandweer uit den ondergeloo pen kelder worden gered. In Altenessen moesten enkele woningen door de bewoners worden ontruimd. Het onweer woedde ook boven Dusseldorf, waar de bewaarder van een tennisveld door den bliksem werd gedood. Een rooverbende geknipt. De politie te Frankfort is er na pogingen van maanden in geslaagd ongeveer een dozijn misdadigers te arresteeren, die sedert eenige jaren een ware rooversbende aan den rand van de stad gevormd hebben. Dit geval heeft een interessante voorge schiedenis. Verleden jaar werden twee jonge mannen, Lorenz en Wolff door een veld wachter op notendiefstal betrapt. Zij schoten den beambte dood en gingen aan den haal, maar werden opgespoord en tot een lange tuchthuisstraf veroordeeld. Tevens ontdekte de politie, dat de twee mannen een inbraak in een wapen- en levensmiddelenmagazijn op hun geweten hadden. Terwijl zij in voor arrest waren, zette de politie haar onderzoe kingen voort en de resultaten waren zeer verrassend. Emil Lorenz, geboren 11 September 1900, heeft een heele bende om zich heen verza meld, die systematisch de levensmiddelenbe- drijven in de voorsteden van Frankfort plun derde. De vrouwen der leden spoorden op v/aar een gelegenheid was iets buit te maken; zij vervoerden de gestolen goederen en ver kochten die. De bendeleden leefden zeer ge- noegelyk met elkaar in de nederzetting „Westhausen". Voor de hoofdman Lorenz 's avonds met twee of drie van zijn medewerkers „zaken" ging doen, stelde hij eerst een zeer beproef de vakuitrusting samen. Onder zijn jas had hü een koppel met drie schietwapens, een sabel en een dolk verborgen, alsmede een zaag en een draadschaar. Verder nam hij een taschje mee, dat touw, munitie en natuurlijk eerste klas inbrekerswerktuigen bevatte. Zoo uitgerust ging het op de levensmiddelen zaken af. Hoe brutaal de heeren waren, blijkt wel uit het volgende staaltje Meermalen ging Lorenz als nachtwaker verkleed met eenige zijner kameraden op weg. Terwijl de laatsten dan ergens een in braak pleegden, keek hij uit en zoodra iets hem verdacht voorkwam .schoot hij. Vijfmaal braken de misdadigers in een wa renhuis in en namen boter, eieren en kaas mee, waarna ze verdwenen om na eenige da gen terug te komen. Bij een inbraak in een'sigarenwinkel stalen zij 20.000 sigaretten, die direct naar den heler gingen. Kippenfokkerijen, maar ook de boerderijen van kleine boeren, werden stelsel matig leeggeplunderd. Bij Isenburg zagen zij kans een heele vossenkweekerij leeg te halen! De eigenaar loofde een groote belooning uit voor het arresteeren van de dieven, maar dit had geen resultaat. Eens zag Lorenz een groote kudde schapen. Quasie kiekte hij den herder en zei dezen 's avonds in een herberg te komen, waar hij de foto's zou krijgen. De herder kwam pre cies op tijd, doch Lorenz verscheen niet. In den tijd dat de kudde onbeheerd rondliep, slachtten de bendeleden de vetste schapen en voerden het vleesch in kinderwagens weg. Niet alleen aan dergelijke misdaden maakte de bende zich schuldig, zij pleegde ook veel roofovervallen. Op 28 Juli 1931 stond een koopman met zijn auto op de Babenhauser Chaussee. Plot seling sprongen eenige bendeleden uit het struikgewas en riepen„Je geld". Voor de verblufte koopman, iets kon zeggen, had Lo renz vijfmaal geschoten. Drie schoten trof fen doel en de koopman werd zwaar verminkt. De roovers verdwenen met-.de buit en lieten den gewonden man kalm liggen. Blijkbaar hadden zij zich den beruchten bandiet Schilderharmes ten voorbeeld ge steld, want evenals hij dat gedaan had, loer den zij bij Unterliederbach op terugkeerende kerkgangers. De eerste, een arme boeren knecht, werd ondanks zijn bewering niets te bezitten, neergeslagen. De buit bleek te zijn, twee mark en een goedkoop zilveren horloge. Toen een oude schoolmeester met zijn kleinzoontje in het Kirschwald liep te wande len, schoten plotseling Lorenz en nog een andere roover, Kramer geheeten, te voor schijn. Zij wierpen den ouden man tegen den grond het kleine ventje liep schreiend weg. „Vlug, maak de oude kerel stom", riep Lorenz en ontstal den onderwijzer zijn horlogeket ting. Gelukkig had Kramer niet den moed zijn pistool te gebruiken. De boeven namen nog een portemonnaie met eenige marken mee en ontvluchtten. Bij Unterliederbach kwam het tót een waar gevecht met de woe dende boeren. De bendeleden openden het gevecht met eenige schoten. De boeren, wien de kogels om de ooren vlogen, prefereerden het zich op den grond te werpen of te vluch ten. De roovers sprongen op hun fietsen en reden naar Frankfort terug. Lorenz is één van de gevaarlijkste bandie ten, die ooit de Frankfortsche politie aan het werk heeft gezet. Eer. groot aantal officieele stukken getuigt van den intensieven arbeid van den commissaris, aan wien de oplossing van dit sensationeele geval te danken is. In totaal zitten reeds zeven leden van de bende achter slot en grendel. Roofovervallen aan de Duitsche grens. De toestanden aan de Duitsche grens zijn nog steeds onze ker. Dat de smokkelhandel nog van groote beteekenis is, bleek dezer dagen uit officieele rapporten van het provinciaal administratie bureau in het district Dusseldorf, volgens welke alleen in genoemde streek, gedurende de maand Juli 1350 processen-verbaal wegens smokkelhandel zijn opgemaakt. Duizenden kilo's koffie, thee en tabak werden in beslag genomen, terwijl 800 fietsen en 15 auto's bij de smokkelaars in gebruik door de commie zen werden geconfisceerd. Dat smokkelaars niet altijd even veilig uit kunnen gaan en zelfs moeten oppassen voer eigen trawanten, bleek dezer dagen meerdere malen, toen de mokkelbenden werden verrast door schuimers langs den weg, die hen in de val lokten, zelfs met revolvers bedreigden en de smokkelwaar ontnamen. Twee van deze benden zijn in de afgeloo- pen week door de gendarmen gearresteerd. Een echtelijk drama. Gis terennacht ontstond, tengevolge van jalouzie, in het Zuiden van Berlijn oneenigheid tus- schen een man en een vrouw. De echtgenoot trachtte eerst zijn vrouw met een doek te wurgen en toen dat niet gelukte nam hij een mes en sprong op de vrouw toe. In haar angst sprong zij uit het raam, dat op de vierde ver dieping lag, en kwam op het balkon van de derde étage terecht, waar zij met een gebro ken been bleef liggen. De man werd gear resteerd. De warmte en onze ge zondheid. Juist des zomers kunnen jonge moeders veel nut hebben van de ad viezen van de consultatie-bureaux van den gemeentelijken geneeskudigen dienst en men verzuime niet in voorkomende gevallen dat advies in te winnen. Voor zuigelingen dreigt groot gevaar als ze in deze dagen te warm gekleed worden. Over verhitting is voor zuigelingen zelfs levensge vaarlijk. Een enkel flanelletje is voldoende, en dan een enkel lakentje. Moeder behoeft niet bang te zijn voor blootwoelen van den kleine, dat is het instinctmatig verweer van baby tegen overhitting. Men bade de kinde ren veel en late ze gerust naakt spartelen. En men lette er vooral op, den kinderen geen melk, soep en bouillon van den vorigen dag te geven En men aete weinig vet en veel vruchten. Alcoholische dranken gebruike men vooral niet te veel, maar tegen een verfrisschenden cironk zooals kwast en dergelijke is absoluut geen bezwaar. En er bestaat ook geen be zwaar tegen ijs in zijn dranken te gebruiken. Men slape met open ramen Men zorge in de eerste plaats ook de heeren der schepping voor luchtige ge makkelijk zittende kleeding op het kantoor trekke men jas en vest uit en drage er een sporthemd met riem. Voorts ishet parool veel baden en wasschen, opdat onze poriën goed geopend blijven en vooral ver zorge men in dit opzicht zijn voeten goed. In de zomersche warmte van deze dagen gevoelen we ons allen anders dan gewoonlijk en we vragen ons af, wat we moeten doen en laten om zoo weinig mogelijk last van de hitte te ondervinden. De last, welken wij van de warmte hebben, is afhankelijk van de vochtigheid van de atmosfeer is het vocht gehalte laag, dan zal ons de warmte weinig deren. Een koe voor drie-en- halven gulden. Dat het met de veeprijzen snel achteruit is gegaan hebben de marktnoteeringen der laatste maanden ons genoegzaam doen zien. De veeteeltpro ducten bereikten in den prijs een laagterecord sinds vele jarenvette varkens per pond 12 cent, vette schapen en lammeren per stuk 7 a 8 gulden, graskalveren van 3 maanden oud circa 10 gulden en zoo kan men voortgaan bij alle veesoorten. „Ongeschikte" koeien vinden nog alleen den weg naar den slager en vele afgemolken magere koeien worden voor af- braakprijzen verkocht, tusschen veertig en tachtig gulden per stuk. Het record werd evenwel Vrijdag bereikt op de veemarkt te Leeuwarden, meldt het „Leeuwarder Nieuwsblad". Een veehandelaar had van een boer een koe weten los te pra ten voor de reëele som van vijf gulden en deed ze ter markt voeren. Zeer ingenomen met zijn voordeeligen koop, vertrok hij in vreugdestemming van zijn dorp en ging zich, te Leeuwarden aangekomen, eens extra trac- teeren. Immers, een winst van 300 a 500 pro cent doemde op voor zijn geest. En dat was niet te versmaden in deze voor den veehandel zoo slechte tijden, waarbij elke markt bijna verlies oplevert. Helaas, hoe groot was zijn ontnuchtering toen hij ten slotte de koe moest afstaan voor de luttele som van ƒ3.50, zijnde het hoogste bod wat hij kon bedingen. Een levende volwassen koe, op Friesland's bodem grootgebracht, voor slechts drie-en- een-halve Hollandsche gulden. Hevige malaria-epide mie in Zuid-Afrik a. Ongeveer drie jaar geleden begon de malai-ia zich voor de eerste maal te verbreiden in Zoeloeland. De regeering zond onmiddellijk deskundigen naar de geteisterde gebieden, die door het uitdeelen van kinine en door volledige verdel ging van de muskieten de plaag moesten be strijden. Deze maatregelen konden echter niet voorkomen, dat de epidemie zich steeds verder uitbreidde. Langs de geheele kuststreek van Natal zijn de hospitalen overvol. Honderden blanken en cuizenden negers zijn reeds het slachtoffer geworden van deze gevreesde ziekte. Het meerendeel der heidensche negers wei gert halsstarrig om de kinine In te nemen, ciie door de regeering verstrekt wordt, en derhalve sterven de inlanders bij tientallen. Veel dorpen zijn reeds totaal ontvolkt. Toen de regeering met chemische middelen trachtte te waterbronnen te ontsmetten, werd door de inboorlingen beweerd, dat de regee ring het water vergiftigde.... want vroeger waren de muggenbeten onschadelijk en thans gaat men er van dood. Een meer, dat zijn grootte in korten tijd aanmerkelijk verandert, is de Toule Gap in Siam. Gedurende den zomer bedraagt zijn grootte 3000 KM2., die in den regentijd tot 25.000 KM2. aanzwelt. HET AANTAL WERKLOOZEN. '-GRAVENHAGE. (C. B.) Door het depar tement van binneniandsche zaken is aan alle gemeenten verzocht in de eerste week van Augustus op t© geven hoeveel geheel en ge deeltelijk werkloozen op 30 Juli 1932 als werk zoekenden bij de plaatselijke organen der arbeidsbemiddeling teslusief het aantal te werk gstelden by de werkverschaffing) wa ren ingeschreven. Bij het samenstellen van cit overzicht zijn gegevens ontvangen van 901 gemeenten met 7.357.388 inwoners. In die gemeenten stonden op 30 Juli inge schreven 253.304 geheel werkloozen en 19.424 gedeeltelijk werkloozen. Van 176 gemeenten met rond 563.000 inwoners waren nog geen gegevens binnengekomen. Op 25 Juni jl. stonden bij 1065 gemeenten met 7.874.561 in woners ingeschreven 247.688 geheel werkloo zen en 19.099 gedeeltelijk werkloozen. ONOPGEHELDERDE MISDRIJVEN. AMSTERDAM. (V. D.) Naar men zich zal herinneren is in de dagbladpers eenigen tijd geleden een bericht gëpubliceerd, hetwelk in verband met een 18 jaar geleden te Medem- blik gepleegden moord op dèn manufacturier K. S. aldaar, de sensationeele mededeeling bevatte, dat een gewezen politieagent in ge noemde gemeente, die destijds van het ple gen van dezen moord werd verdacht en die op het tijdstip ter publicatie te Amsterdam woonde, had bekend deze gruwelijke misdaad te hebben gepleegd. Naar ons ter oore kwam, heeft deze publicatie tot gevolg gehad, dat de burgemeester van Medemblik de politie in de hoofdstad heeft verzocht naar deze aangelegenheid een onderzoek in te stellen, als gevolg waarvan de Amsterdamsche re cherche zich met deze zaak belastte. Wy vernemen thans dat de Amsterdamsche poli tic het resultaat van haar onderzoek heeft vastgelegd in een rapport, hetwelk aan de autoriteiten te Medemblik is uitgebracht. Volgens dit rapport moet zijn komen vast te staan, dat de gewezen politieagent nim mer en dus ook niet op zijn sterfbed een bekentenis met betrekking tot den moord heeft afgelegd, zoodat deze zaak weer naar het gebied der onopgehelderde misdrijven is verhuisd. DE „MOLDANGER". AMSTERDAM. (V. D.) Hedenmorgen is de „Moldanger", die door een zwaren brand eenigen tijd geleden werd geteisterd, in het dok versleept over het IJ naar de werf van do Ned. Scheepsbouw Mij. Zoo iets, een dok met een schip er in, verslepen, was in onze haven nog nooit voorgekomen en naar men zegt was het slechts éénmaal gebeurd te Hamburg. EEN VERVALSCHTE POSTWISSEL. DELFT. (V. D.) Door de politie te Delft is gearresteerd de 18-jarigè W. W. Het jong- mensch had Vrijdag aan het postkantoor te Delft een vervalschte postwissel aangeboden, die hij uitbetaald had gekregen. Hy veran derde nl. den postwissel, dien hij ten bedrage van 1 aan zichzelf had geadresseerd, in 25, terwyl ook de naam en straatnaam van den geadresseerde verwijderd en veranderd worden. De jongen had dezelfde truc ook toegepast in Kerkrade en Rotterdam, waar hij een pension had betrokken en brieven en postwissels aan zichzelf schreef. In totaal heeft hij 7 maal een bedrag van 25 weten te innen. De politie heeft ten huize van de ouders die niets van de handelingen van hun zoon zeiden te weten verschillende postwissels en poststempels in beslag geno men. Met deze arrestatie heeft de politie een goeden slag geslagen. WERKLOOSHEID ONDER DE ZUIDERZEE-ARBEIDERS. MEDEMBLIK. (V. D.) De burgemeesters van Medemblik en Hoogwoud, ten dezen handelende namens de burgemeesters van alle langs of in de onmiddellijke nabijheid van de Wieringermeer gelegen gemeenten, hebben aan den minister van binneniandsche zaken een adres verzonden inzake voorzie ningen, te treffen in verband met de werk loosheid onder de destijds van elders geko men Zuiderzee-arbeiders. Het is de stellige meening van de betrok ken burgemeesters, dat de kosten van even- tueele steunverleening aan werkloos gewor den Zuiderzee-arbeiders, althans aan die welke zich gedurende de laatste jaren van elders in hun gemeenten vestigden, zoo niet geheel dan toch voor het grootste deel ten laste van het rijk komen, daar de door het rijk begonnen Zuiderzeewerken oorzaak wa ren van vestiging in hun gemeenten-en dus van die gemeenten niet kan worden gevergd dat zij, nu die arbeiders werkloos zijn ge- voorden, de daaruit voortvloeiende gevolgen voor hun rekening nemen. Afgezien van de onbillijkheid moet dit laatste ook volkomen uitgesloten worden geacht, alleen al op grond van den financieelen testand der betrokken gemeenten, die zeer ongunstig is. Adressan ten verzoeken den minister met den meesten aandrang wel te willen bevorderen dat de rijksregeering in ernstige overweging neemt op welke wijze hierin zou kunnen worden voorzien. HET „NEEN" VAN HITLER. MUNCHEN. (V.D.) De persdienst der N.S. D.A.P. publiceert in de „Nat.-Soc. Korrespon- denz" een artikel onder het opschrift „Bij het neen", waarin o.a. de volgende princi- pieele beschouwing is opgenomenHet niet aannemen door Hitler van den post van vice- kanselier onder Von Papen was een daad. Deze beslissing van den leider is het natio nale Duitschland uit het hart gegrepen. De doorzichtige poging om de N.SD.A.P. door een weloverwogen stap het belasten met de verantwoordelijkheid zonder mogelijk heden van leiding geven eenigszins onmo gelijk te maken, is door het besluit van den leider totaal mislukt. De leider is zich zelf, de beweging en het volk trouw gebleven. De politiek van de regeering Van Papen, welke voldoende gekenmerkt wordt door de voor de N.SD.A.P. ondragelijke noodverordening, die de armsten der armen zwaar belast, kan nooit de politiek der N.S.D.A.P. zijn. Een regeering, waarin de N.S.D.A.P. geen leiding geeft, doch slechts vertegenwoordigd is, zal nooit een keerpunt in het Duitsche noodlot kunnen brengen. Een nationaal-socialistische politiek, die opruiming wenscht te houden met het ge heele huidige systeem, en die dingen funda menteel wil veranderen, kan niet gevoerd worden door personen, die de teekenen des tijds ook heden nog niet begrepen hebben, doch slechts door nationaal-socialisten. Dat is de wil van het Duitsche volk, welke ook by de verkiezingen tot uitdrukking is geko men en welke nu ook in de staatspolitiek dient te worden doorgevoerd. Daarom heeft Adolf Hitler de leiding der rijksregeering voor zich opgeëischt. Van een alleen en uit sluitend overnemen der rijksregeering is van den kant der N.S.D.A.P. geen sprake geweest. Doch wat een vanzelfsprekendheid is, wat men zelfs van het Marxisme tolereert, dat wordt de N.S.D.A.P. om alle mogelijke schijn redenen geweigerd. Hiertegenover kon de lei der der N.S.D.A.P. slechts één antwoord ge ven en dat was neen. Dat Adolf Hitler juist gehandeld heeft, zal de toekomst leeren. STAKING IN DE ENGELSCHE TEXTIEL INDUSTRIE. LONDEN. (V.D.) Het staat thans wel vast dat de staking in de textiel-nyverheid in Lancashire op 27 Augustus a.s. een feit zal zijn, indien, naar de vakbonden eischen, de werkgevers geen redelijke aanbieding doen. Dit besluit is gisterenavond genomen door het districtsverband der noordelijke textieï- kringen van de textielarbeidersbonden, na ren bespreking van 3 y2 uur. SMOKKELEN VAN BANKBILJETTEN. NORDHORN. (V. D.) Eerst thans wordt bekend dat Zondagnacht by het douanekan toor Frensdorferhaar bij Nordhorn in West- falen een auto uit Hamburg is aangehouden, waarvan de chauffeur voor een bedrag van 17.200 mark in honderd en duizend markbil jetten in den wagen bleek te hebben verbor gen. Auto en geld werden in beslag genomen, terwijl de chauffeur en zijn begeleidster ge arresteerd werden. Het onderzoek wees uit, dat de chauffeur en zijn begeleidster slechts als handlangster optraden voor een dame uit Hamburg, voor wie ze de deviezen naar Am sterdam zouden brengen. STAKING VAN LANDBOUWERS. NEW-YORK. (V.D.) Ongeveer een half millioen landbouwers in de Midden W. Staten, voornamelijk in Iowa en Dacota, zijn in sta king gegaan door te weigeren hun producten op de markt te brengen, zoolang zij voor hun waren geen redelijken prijs willen bedingen. Te Kingsley werden eenige handelaars be dreigd dat zij gelyncht zouden worden, indien zij hun zaken niet zouden sluiten. Duizenden farmers in Dacota verklaren dat zy de sta ding zullen volhouden totdat zij 1 dollar per bussel tarwe kunnen krijgen. KOUDEKERKE van 1 t/m 15 Augustus 1932. ONDERTROUWD: J. Davidse, 30 j. en C. G. de Visser, 22 j. C. M. P. J. de Vos, 26 j. en H. Evertse, 25 j. GETROUWD. C. Boone, 25 j. en M. J. Tavenier, 24 j. J. Wondergem, 21 j. en K. Leinse, 24 j. BEVALLEN: J. de Wijze, geb. Cyvat, z. H. Engelsma. geb. Scheenstra, d. C. de Kam, geb. Ver- ho.ge, z. C. Jacobse, geb. Wagen aar, z. L. de Potter, geb. Willemse, d. E. Melse, geb. Corbijn, d. M. van Sluijs, geb. Wiele- maker, z. J. Reijnierse, geb. Brasser, z. BEURS VAN AMSTERDAM Amsterdam, 16 Augustus 1932, 3 uur. De handel op de Amsterdamsche Beurs had niet alleen eenige uitbreiding ondergaan, doch er bestond een vaste tendenz. De be langstelling trok zich in hoofdzaak samen op do Amerikaansche afdeeling. Zoowel voor Bethlehem Steels, U.S. Steels en Anaconda's bestond goede vraag. Geheel onverwachts vormde zich een groote hoek in U.S. Leathers. Vervolgens werd de noodige belangstelling betoond voor Amerikaansche Petroleum, waarden. De locale markt had een kalm ver loop. Wel vonden ruime omzetten plaats in Koninklijken, doch omstreeks den middag nam de bedrijvigheid zienderoogen af. H.V. A.'s konden een koerswinst van eenige pun ten maken. Rubberaandeelen werden op kleine schaal verhandeld. Tabakken, Scheep- vaartaandeelen en Mijnwaarden lagen buiten de belangstelling. Obligatiemarkt kalm. Prolongatie 1 WISSELKOERSEN Noteering van heden 16 Augustus 1932, des nam. 3 uur (officieel). New York f 2.48 Londen f 8.66i/2 Berlijn 59.10 Zwitserland 48.40 Brussel 34.46 Parijs 9.7314. CORRESPONDENTIE S. Uw schrijven kan niet voor plaatsing in aanmerking komen. De klachten die U ter sprake brengt dienen ter kennis van het be stuur van de door U bedoelde vereeniging te worden gebracht. Zij zijn van te persoonlij ken aard en voor persoonlijke aanvallen stel len wij de rubriek „Ingezonden Stukken" niet open. Red. MARKTBERICHTEN GROENTE- EN FRUITVEILING VLISSINGEN. 15 Augustus 1932. Blauwe eigenheimers 5476 ct.witte aardappelen 7584 ct., beiden per 10 K.G. doppers 1017 ct.tomaten 14 ct.wage naars 1 ct.stoksnijboonen 1011 ct.stam- snijboonen 46 ct.prinsessen 910 ct. dubbele prinsessen 6 ct.pruimen 2054 ct.; druiven 64 ct.oomskinderen 2026 ct. suikerij 24 ct.precose de Trevoux 1322 ct.N.-H. suikerperen 89 ct.kriekperen 11 ct.Poire Madam 11 ct.keswick 1314 ct.zomeraagt 16 ct. Madelaine 2526 ct. uien 46 ct.spinazie 17 ct.postelein 17 ct., alles per K.G.kipeieren 35 ct. per 10 stuks roode kool 5 /26 ct.savoye kool 451/2 ct.bloemkool 1—7 ct.sla 24 ct. komkommers 23 ct.netmeloenen 2530 ct.suikermeloenen 19—30 ct.carbonkel 27 ct., alles per stuk selderie 23 ct.prei 1114 ct.ramenas 314 ct.peen 35J4 ct.uien 314 ct.kroten 214314 ct.gladiolen f27 ct.dahlia 8 ct.anjelieren 6 ct., alles per bos peterselie 12 ct.andijvie 1141 ct. zuring 9 ct., alles per kist. GOESCHE MARKT. 16 Augustus 1932. Eieren per 100 stuks f 2.90, per 25 stuks 0.72J4, prijs aan particulieren 4 cent per stukeendeieren 2.90 poeljeeieren 2. Boter per K.G. 1.40, per 5 ons 0.70, par ticuliere prijs 0.80. V.P.Z. aanvoer 18476 stuks. Prijs 3.20. VEEMARKT. ROTTERDAM. 16 Augustus 1932. Aanvoer 210 paarden, 39 veulens, 1 ezel, 575 magere runderen, 750 vette runderen, 285 vette kalveren, 414 nuchtere kalveren, 290 graskalveren, 77 schapen of lammeren, 4 overloopers, 15 biggen, 8 bokken of geiten. Prijzen per 14 Kilo Koeien 1519, 26 29, 321/2—34 ct.ossen 17—19, 25—27, 30—32 ct.stieren 1417, 2022, 2425 ct.vette kalveren 20—25, 3136, 4446 ct.graskal- veren 1417 ct. Pryzen per stuk van mager vee Melkkoeien 120230 stieren 60— 300 graskalveren 2035 paarden 100—2730 slachtpaarden 90155 hitten 60110 veulens 3060 fok nuchtere kalveren 9—10 slacht nuchtere kalveren 4—7kalfkoeien 130240 Finken 4085 vaarzen 90—145 biggen 5—7biggen per week 0.50— 0.70. OverzichtOp de vette markt was de aan voer van koeien en ossen tamelijk flink, han del kalm, prijzen ondergingen geen verande ringeen beste spoelingkoe ging tot 1 cent boven noteering. Stieren zeer grooten aan voer, handel stroef, iets lagere prijzen. Aan voer vette kalveren groot, handel gedrukt, dezelfde prijzen werden met moeite bedon-. gen. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien ruim, handel kalm. Melkkoeien iets lagere prijzen. Kalfkoeien iets hoogere prijzen. Jong vee tamelijke aan voer, kalme handel, pryzen vrijwel station- nair. Graskalveren groote aanvoer, voor het slachtvee was de handel goed, voor het le vend vee stroef, de prijzen bleven dan ook gelijk. Aanvoer nuchtere fok- en slachtkal- veren klein, er was weinig kooplust, pryzen bleven vrijwel gelijk. Werk- en slachtpaarden enz. waren ruim ter markt, handel stroef, prijzen stationnair. Biggen zeer kleine aan voer, weinig handel en gelijke prijzen. Aan voer schapen en lammeren gering, vandaar go en noteering.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 3