NOOTJES GEMENGD NIEUWS Door het gemeentebestuur van 's-Graven- hage is bepaald dat vrouwen en mannen op het strand te Scheveningen niet samen meer mogen zonnebaden. Het zonnebadterrein is nu in tweeën verdeeld, met paaltjes, waarover een touw is gespannen. Zondag bedroeg de temperatuur te Berlijn 34 graden C. in de schaduw (93 graden Fahrenheit), waarmede dit jaar een record is bereikt. Een wervelstorm heeft met een snelheid van 75 mijl per uur. het strand van de Golf van Mexico geteisterd. Hierbij werden groote verwoestingen aangericht, terwijl 22 personen werden gedood. In het gebied tusschen de North Howell en Norfolk-eilanden, tusschen Nieuw-Zeeland en Australië, heeft gisteren een ernstige aard beving gewoed. Het seismografisch obser vatorium te Wellington registreerde een krachtige aardbeving, die ongeveer 20 minu ten duurde. Nadere bijzonderheden ontbreken. De oogst in Litauen is door onophoudelijks regens voor gemiddeld 50 verwoest. In sommige deelen van het land is zelfs 90 verloren gegaan. bestuur te verkrijgen, thans geen zin meer zouden hebben. De „Evangelische Reichsbote" meent, dat ontbinding van den Rijksdag momenteel geen zin heefthet is spelen met vuur. De eenige mogelijkheid bestaat hierin, dat de regeering Von Papen blijft en de problemen tracht op te lossen, waarbij Hitier en de nationaal- sccialisten medewerking geweigerd hebben. De Deutsche Tageszeitung" is van meening, dat men moet oppassen, dat men de betee- kenis van de a.s. parlementaire gebeurtenis sen niet gaat overschatten. De „Vossische Zeitung" eischt, indien de Rijksdag reeds in zijn kinderdagen wordt om zeep gebracht, onmiddellijk nieuwe verkiezin gen binnen den daarvoor volgens de grondwet geldenden termijn. Het blad gelooft, dat tus schen 31 Juli en heden reeds zooveel gebeurd is, dat een en ander niet zonder invloed zal zijn gebleven op het kiezersvolk. De „Evening Standard" noemt den presi dent „een man van graniet", die door zijn „neen" aan Hitier zijn prestige buitengewoon vergroot heeft. Het blad betoogt, dat Hinden- burg's houding streng constitutioneel geweest is. De rijkspresident in Duitschland is de eenige instelling in Duitschland, die zich ver heugt in een grondwettige meerderheid. De president weet wat hij wil, Hitier niet. Heden leert de groote meerderheid van het Duitsche volk het onderhoud begrijpen. De „Times" schrijft, dat men de opvattin gen van den rijkspresident kan begrijpen, wanneer hij het niet met zijn verantwoorde lijkheid als onpartijdig staatshoofd kan ver eenigen, de leiding van den staat in handen te brengen van een partij, die slechts weinig meer dan een derde gedeelte van het kiezers corps vertegenwoordigt en waarvan niet ver wacht kan worden, dat zij eenigen eerbied heeft voor de opvattingen van het overige gedeelte des volks. Op het oogenblik bestaat weinig reden tot bezorgdheid over den bin- nenlandschen toestand. Hitier zal waar schijnlijk zijn eigen toekomst en die van zijn partij niet op het spel zetten door het doen van een wanhoopspoging. De „Morning Post" schrijft, dat Von Hin denburg door zijn krachtige houding opnieuw duidelijk heeft bewezen, dat hij vastbesloten is temidden van een strijd der partijen voor het evenwicht te zorgen. De nationaal-socia- listische partij staat ongetwijfeld voor een crisis. Aangezien een regeeringsvorming op de basis van een meerderheid in den Rijksdag onmogelijk is, heeft Von Papen goeden reden om aan het bewind te blijven. De „Daily Telepragh" vreest, dat ondanks de huidige rust de toestand van thans op den duur niet kan blijven voortbestaan, zoodat men nog niet kan zeggen, dat de toestand is opgehelderd. De „Temps" zegt dat Hitler's weigerachti ge houding om deel van de regeering uit te make, niet slechts voor de Duitsche binnen- landsche politiek maar ook voor de ontwikke ling van Europa van beteekenis is. Zijn deel nemen aan de regeering zou, volgens het groote Fransche blad, in elk opzicht noodlot tig zijn geworden. Want de nationaal-socia- listen door hun verleden gebonden door hun leer en hun mystiek, die zij hebben weten te scheppen, kurrnep. zich slechts doen gelden door de volstrekte dictatuur van hun partij. Nu Hitler in zijn besprekingen schipbreuk heeft geleden, blijven hem slechts nog twee tusschenoplossingen over opnieuw onder handelen met de regeering of een daad van geweld. Het eerste is uitgesloten en het is meer dan twijfelachtig of hij de tweede op lossing zal probeeren. Het politieke doel van de rijksregeering blijft in vollen omvang be staan en eerst het bijeenkomen van den Rijksdag zal klaarheid brengen. DE MACHT AAN HITLER. Het lid van den Rijksdag Goebbels zegt, in de „Angriff", In een artikel„De macht aan Hitier" De nat.-soc. beweging en haar leider heb ben slechts gestreden om hun goed recht, toen zij, ten aanzien der belasting met een ongemeene historische verantwoordelijkheid, die zij voor de toekomstige Duitsche politiek moesten overnemen, nu ook dien eisch stel den, dat men hun op ondubbelzinnige wijze de leiding der regeeringszaken zou toever trouwen en hen daardoor in de mogelijkheid zou stellen, die hervormingen door te zetten, die zij voor de wedergeboorte der natie en voor de zuivering van het openbare leven in Duitschland onontbeerlijk achten. Men l\eeft aan onze beweging vroeger vaak yerweten, dat zij, waaneer men haar tegen over de verantwoordelij kheid stelde, zich schuw terugtrok. Hier was voor het eerst de gelegenheid om aan de nationaal-socialisti- sche regeering de kansen der oppositie te ontnemen en haar met de heele waardigheid en last der verantwoordelijkheid te belasten. Het spreekt echter vanzelf, dat de voor waarde daarvoor zijn moest, dat men haar leider en zijn medewerkers de vrije hand gaf, daar zonder dit een aannemen der verant woordelijkheid geen zin gehad zou hebben. Wat hebben de hooge heeren in de Wil- helmstrasse eigenlijk gedacht, toen zij Hitier verzochten in het kabinet Von Papen het vice-kanselierschap te aanvaarden Geloofde men daar inderdaad dat de nat.-socialisten zich een beleedigende en krenkende behan deling zouden laten welgevallen, die men in het verleden zelfs niet van de sociaal-demo cratie verwachtte Daarover echter mag geen twijfel blijven bestaanin den schemer blij ven wij niet. Of men geeft ons de macht, dan dragen wij de verantwoordelijkheid, of men weigert ons de macht en dan staan wij in de oppositie en vechten. Het zal dan zoo zijn, dat de regeering, welke zich bij haar optreden met het smake lijke bijwoord van „nationale concentratie" aandiende, op den verbitterden weerstand van het geheele nationale Duitschland, dat thans onder onze leiding staat, stuit. Over den afloop van dezen strijd behoeven wij niet bang te zijn. Wat men ons heden weigert, zal men ons morgen moeten geven. In rustige en zelfbewuste vastberadenheid treedt de beweging aan. Haar doel is onver anderd als altijd„De macht aan Hitler P DE REDDING VAN OOSTENRIJK. Öp een vergadering van de gewestelijke leiders van de Heimwehren, die te Weenen heeft plaats gehad, heeft de leiding yan de Heimatsehutz zich uitgesproken ten gunste van de aanvaarding van het verdrag van Lausanne, daar de Oostenrijksche regeering is ingegaan op de economische eischen van de Heimwehren. t Bovendien is besloten dat de volksverte genwoordigers van het Heimatblok zich moe ten onderwerpen aan de beslissingen van de Heimatsehutz. Bijgevolg zullen spoedig on derhandelingen v/orden aangeknoopt met de twee onverzettelijke volksvertegenwoordigers van het Heimatblok, om hen te bewegen het verzet op te geven tegen het verdrag van Lausanne. Men weet dat dit verdrag een be langrijke Fransche leening aan Oostenrijk toestaat, echter met enkele politieke voor waarden, waaronder deze dat Oostenrijk ge durende lange jaren zich verplicht niets te doen tot verwezenlijking van den „Anschluss". In deze omstandigheden meent men dat de goedkeuring van het verdrag van Lau- sannen, waarover in den jongsten tijd zoo veel is te doen geweest, en waaraan het eco nomisch en financieel herstel van Oostenrijk is verbonden, zal verzekerd zijn. Van nationalistische zijde is tegen de goed keuring protest gerezen omdat het wordt voorgesteld alsof Oostenrijk derwijze op elk gebied zijn onafhankelijkheid prijs geeft. DE TOESTAND IN IERLAND. Berichten uit Dublin in de Londensche dagbladen klinken zeer onheilspellend. De toekomst wordt dreigend geacht, daar Brit- sche handelslieden maatregelen nemen hun vrouwen en kinderen naar Engeland terug te zenden. Men vreest er reeds botsingen tus schen drie organisaties van militair karakter. In de eerste plaats is er het Iersche repu- blikeinsche leger. Dan heeft men er een nieuw opgerichte vereeniging, waarvan de leden zich de „Kameraden van het Vrijstaats- leger" noemen en tenslotte is er ook een. strijdvaardige groep, welke wordt bezield door communistische doeleinden en beginse len. Botsingen tusschen deze groepen worden door velen onvermijdelijk geacht. De nieuwe vereeniging van „Kameraden van het Vrij- staatsleger" bestaat grootendeels uit oud officieren én manschappen van het geregel de leger. De leden ervan hebben een mani fest? uitgevaardigd, waarin zij verklaren, dat zij zich ten doel stellen wet en orde te hand haven en de wettig samengestelde regeering van den staat bij te staan. Uit de laatste woorden zou men kunnen afleiden, dat de organisatie de regeering van De Valera steunt. Dit is echter niet het geval. De be staande regeering acht zij blijkbaar onwettig samengesteld. De nieuwe organisatie schijnt te zijn opgericht met het doel een tegenwicht te vormen van de I.R.A., welker leiders on gestraft wapens en munitie dragen. De lei der van deze leuwe organisatie is een zeke re dr. O'Higgens. De communistische organi satie heeft een vrouw, mrs. Mc. Bride, aan het hoofd. Engelsche winkeliers in Dublin vinden, wanneer zij 's morgens naar hun winkels ko men, de ramen beplakt met biljetten, waar op de menschen worden aangespoord Brit- sche goederen te boycotten. tTinirtfK—a—acsnaaxa—ara—m DE HELDERZIENDHEID VAN MALOITZ. Ten huize van dr. Dietz en in tegenwoor digheid van dr. J. M. van der Spek te Den Haag heeft vorige week een wetenschappe lijk onderzoek plaats gehad naar de helder ziendheid van den bekenden heer Maloitz. Om bij deze temperatuur het verbinden van de oogen te vermijden, had dr. Dietz de volgende methode bedachtMaloitz werd ge_ zet in de achterkamer der suite, in de ver binding van de beide kamers was een on- doorzichtbaar gordijn gespannen. Voor Ma~ loitz.. werd een tafeltje geplaatst, en daarop kwam het papier te liggen. Maloitz kon al leen zijn handen onder het gordijn doorste ken. Achtereenvolgens wérden hem een oranje, wit blauw, lichtgeel en rood papier en een rood gekleurd voorwerp in handen gegeven. Het resultaat was onvoldoende. Toen vrceg Maloitz op de gewone methode, waan b>j gewend K geblinddoekt te mc gen worden. Dr. Dietz zelf deed hem de wat- proppen op de oogen en maakte deze met kleefpleister vast. Daarna werd Maloitz een dikke, breede, zware band om gedaan. Opeens wijzigde zich de toestand totaal, en onfeilbaar gelukten alle proeven. Dadelijk ried hij juistrood, wit, blauw enz. Toen werd hem een witte kaart voor het nationale kamp (uitnoodiging voor de front- tribune) in handen gegeven, waarop met twee roode streepjes de datum was aange streept. Maloitz witte kaart, zwarte letters, roode streepjes. Nog verrassender was het aanvoelen van een briefkaart, waarvan de eigenaar dacht, dat deze maanden geleden hem uit Zwitser land was toegezonden. Maloitz ried kleur en waarde van den postzegel, dat op de kaart verhuizing was opgegeven, plaats van af komst en adres. Bij verdere proeven werd op speelkaarten een glazen plaat gelegd niettemin ried Ma loitz precies kleur en waarde. De beide dokters waren hoogst verrast over de resultaten. Dr. Dietz meent in Maliotz een zeldzaam type van echte helderziendheid gevonden te hebben. Hij gelooft voorloopig, dat Maloitz het aanraken van de voorwerpen volstrekt niet noodig heeft en dat hij bij eenige oefening, enkel door echte helder ziendheid, hetzelfde zal kunnen doen, wat hij nu doet na aanraking. De proeven worden voortgezet en Maloitz heeft zich bereid verklaard, onder leiding van dr. Dietz voor studenten op te treden, wan neer dr. Dietz in October zijn colleges in parapsyhologie-te Leiden begonnen is. Belangrijke inbraken opgehelderd. De politie te 's-Graven- hage is er dezer dagen in geslaagd klaarheid te brengen in een aantal geruchtmakende za ken van diefstal en straatroof, die in den loop der laatste maanden in de residentie hebben plaats gehad. Op 8 Juli jl. werd door een rechercheur bij een horlogemaker in Scheveningen een partij gouden voorwerpen in beslag genomen, welke afkomstig waren van een inbraak, eenigen tijd daarvoor in Sche veningen gepleegd. De rechercheur kwam in het bezit van enkele aanwijzingen omtrent de persoon, die de voorwerpen te koop had aan gebeden en hij slaagde er in nog dienzelfden dag een 17-jarigen scholier, J. *v. d. M. ge naamd, wonende te Scheveningen, te arres teeren. De jongen werd aan een scherp ver hoor onderworpen en al spoedig bekende hij bij de bewuste inbraak betrokken te zijn ge weest en de gestolen voorwerpen aan den hor logemaker te hebben verkocht. Zijn verkla- ringen leidden tot twee andere arrestaties, nl. die van den 19-jarigen tasschenmaker H. A. V. en van den 24-jarigen kantoorbediende H. L. R., beiden wonende te Scheveningen. Het onderzoek v toonde voorts aan, dat de horlogemaker zich in verschillende gevallen aan heling had schuldig gemaakt, zoodat den volgenden dag de recherche er toe overging hem eveneens te arresteeren. De aangehou denen bekenden en hiermede was de bewuste inbraak in een villa aan den Belvadèreweg opgehelderd. Voor de arrestanten was de zaak echter hiermee niet afgeloopen, want toen de politie aan het zoeken ging, kwam het een na het ander aan het licht. Niet minder dan 5 belangrijke inbraken zijn opgehelderd. Op 14 Juni werd ingebroken in een huis aan den Kweekerijweg, tijdens afwezigheid der be woners. Een geldkistje met ƒ300 aan goud geld werd gestolen. Op 7 Mei werd in de Nieuwe Parklaan ingebroken en verschillende waardevolle voorwerpen gestolen, op 29 April werd ingebroken in de Stadhouderslaan en een groote partij sieraden gestolen. Op 27 April werd ingebroken in een villa aan den Badhuisweg en verschillende kleinere voor werpen ontvreemd. Op 21 April werd inge broken in een huis aan den Nieuwen Duin weg, waar voor ruim ƒ2000 aan gouden en zilveren voorwerpen werd gestolen. De drie aangehoudenen hebben bekend zich aan al deze inbraken te hebben schuldig gemaakt. I:i combinatie hebben zij deze diefstallen ge pleegd en daarbij namen zij alles mee uit de huizen wat van hun gading was. Voor de oudste twee van de arrestanten was de zaak hiermee nog niet ten einde. Zij hebben bekend, zich schuldig gemaakt te hebben aan eenige gevallen van straatroof. Op 5 Januari werd op de Laan Copes van Cattenburch een dame een taschje ontrukt, op 23 Januari in de Groenhovenstraat een dame een tasch met 1280 en op 19 Maart in de Van Nijenrodestraat eveneens aan een dame, een taschje met kleine voorwerpen. Een groot aantal misdrijven is hiermede dus op gehelderd. Zoowel de drie jongelui als de horlogemaker zijn in het huis van bewaring ingesloten. Het onderzoek in deze omvangrijke zaak is eerst dezer dagen geëindigd. Gevaar van het automa te n s t e 1 s e 1, Dat van het stelsel van verkoop door middel van automaten door een bepaald slag menschen, die het met de eer lijkheid niet te nauw nemen, soms op schro melijke wijze misbruik wordt gemaakt, is in den nacht van Zaterdag op Zondag weer eens opnieuw gebleken. De banketbakker J. van Elk, die een zaak heeft op den hoek van den Amsteldijk en Jozef Israëlkade te Amsterdam, heeft sinds kort bij zijn winkel aan den openbaren weg een groote automaat doen plaatsen, welke na sluitingstijd het publiek gelegenheid geeft, zich door het inwerpen van een kwartje of een gulden in de daarvoor bestemde gleuven van een versnapering te voorzien. De vak ken, waar men een gulden moet inwerpen, zijn zóó ingericht, dat men met de versnape ring het wisselgeld terug optvangt. De heer van Elk nu had de onaangename ervaring opgedaan dat hij bij het ledigen van de geld- reservoirs der automaat, meermalen inplaats van een gulden, één of meer waardelooze penningen van dezelfde grootte en dikte vond. Dit had hem doen besluiten, een oog in het zeil te houden, als gevolg waarvan hij zich ook Zaterdag op den laten avond ver dekt had opgesteld. Omstreeks twaalf uur of kort na twaalven bemerkte hij dat een jon geman, die door zijn gedragingen den arg waan van den banketbakker opwekte, zich bij de automaat ophield, terwijl een jonger persoon op eenigen afstand bleef staan. De jongeman in kwestie deed tweemaal achter een in twee z.g. guldengleuven een voorwerp dat niet den glans van zilver had.De auto maat werkte niettemin prompt en mét de uitverkoren versnaperingen stelde het jong- mensch zich in het bezit van het zich daarbij bevindende wisselgeld. Toén hij voor de derde maal een zelfde voorwerp in een der gleuven deed verdwijnen achtte de kloeke banketbak- ker het oogenblik gekomen om in te grijpen. Hij kwam plotseling voor het front en greep het zich van geen gevaar bewuste jong- mensch in den kraag en hield hem gevangen totdat de inmiddels gewaarschuwde politie van het bureau Pieter Aertzstraat den arres tant overnam en naar het bureau geleidde. Er was toen reeds geconstateerd dat hij zich met behulp van waardelooze penningen een in zijn soort waardevollen buit had toege- eigend. De jongere persoon, die op eenigen afstand had toegekeken, had zich bij het zien van den slechten afloop van het avontuur ijlings uit de voeten gemaakt. De arrestant bleek te zijn een 22-jarige in woner van Hilversum. Bij zijn verhoor door de politie heeft hij medegedeeld dat hij kans had gezien in genoemde gemeente een zeven tal penningen van dezelfde grootte en dikte als van een gulden op den kop te tikken. Zijn neefje de jongen, die in zijn gezelschap was een Amsterdammer van zestien- of zeventien jaar, was met het bestaan van zulke penningen bekend en had hem, naar zijn beweren, er toe aangezet om deze voor werpen in een automaat te probeeren. Gis terenavond waren beiden in het Lunapark te Diemen geweest eh daarvan teruggekeerd, had hij, langs den Amsteldijk komende, de verzoeking niet kunnen weerstaan om bij de bewuste automaat zijn slag te slaan. De ar restant is den geheelen nacht op het bureau in arrest gebleven, naar wij vernamen zou het neefje, wiens adres door den dader was opgegeven, vandaag door de politie worden aangehouden om gehoord te worden. In den loop van den middag is de dader, nadat pro ces-verbaal was opgemaakt, op vrije voeten gesteld. Het eigenaardige van het geval is, dat hij naar alle waarschijnlijkheid niet alleen we gens diefstal van de versnaperingen, maar ook wegens diefstal vah geld, in casu het wisselgeld, zal worden vervolgd. Mochten zijn verklaringen op waarheid blijken te berusten dan zal deze voor zijn aandeel in de zaak met de kinderrechter kennis maken. Met dat al is een extra-waarschuwing aan de bezitters van dergelijke automaten, naar aanleiding van bovengenoemde fraudulsuse handelingen, die door middel van zulke toe stellen gepleegd kunnen worden, alleszins op haar plaats. Onweer. Zondag hebben in liet Noorden des lands, vooral in de provincie Groningen, vrij hevige onweders gewoed, die Lier en daar nogal wat schade hebben ver oorzaakt. Evenals Vrijdag gingen de buien gepaard met harden wind, geweldige plas regens en hagelval. Ten Noorden van Gro ningen vielen hier en daar hagelsteenen die de grootte van kleine kippeneieren hadden. Te Onderdendam werden door den hagel verschillende ruiten vernield. Te Winsum sloeg Zondagmiddag de bliksem op een tele foonpaal, die evenals de bovenleiding ver nield werd, hetgeen tengevolge had dat het telefoonverkeer met het Noorden der pro vincie gedurende den Zondag gestoord was. Gisterenmorgen was men nog druk bezig om het euvel te verhelpen, Te Baflo sloeg de bliksem in een schuurtje, waarin twee per sonen voor de onweersbui wilden schuilen. Een hunner werd door het hemelvuur getrof fen en viel bewusteloos neer met een groote wonde aan het voorhoofd. Hij bekwam spoe dig weer bij en zijn toestand is thans bevre digend. Te Siddeburen had een gelijksoor tig ongeval plaats. Daar verloor de heer Krol het bewustzijn toen de bliksem in een nabij- staand schuurtje sloeg. De heer K. werd ech ter niet verwond. Op verschillende plaatsen is vee in de weide gedood. Ook sloeg de blik sem hier en daar in de te velde staande korenhokken. Mede door den zwaren regen val en den hagel is op verschillende plaatsen vrij wat schade toegebracht aan de gewassen. Vooral de aardappelen hebben geleden. Te Pieterzijl viel zooveel regen dat het water in de huizen drong. In enkele huizen stond het eenige centimeters op de vloeren. Te Eexta, gemeente Scheemda, sloeg de bliksem in de Ned. Herv. kerk> juist toen de dienst een aanvang zou nemen. Onder de kerkgan gers ontstond een hevige consternatie, doch al spoedig bleek, dat slechts een stuk kalk van het plafond was gevallen, terwijl de electrische installatie en een lamp waren vernield. Spoedig keerde dan ook de rust on der de kerkgangers terug en kon de dienst een aanvang nemen. Te Zuidbroek sloeg de bliksem in de Noordzijde van het kerkge bouw der Ned. Herv. gemeente. Echter ook zonder brand te veroorzaken. Van den top van den gevel werd een stuk weggeslagen, dat op het dak terecht kwam. Hierdoor werd ook het dak beschadigd. Te Peize is door het inslaan van den bliksem brand ontstaan in een woning, die geheel afbrandde. Het vee kon niet meer gered worden, Inval in een speelhol.— Gisterenmiddag omstreeks half vijf heeft de politie een inval gedaan in pand 21 aan de Boompjes te Rotterdam, omdat men ver moedde, dat daar een speelhol gevestigd was. Reeds verscheidene malen waren er klachten gekomen, dat daar menschen geld hadden verloren en men zal zich herinneren dat eenige maanden geleden een rechtskundig ad viseur een erfenis van een familie, waai vpoi Zonnebrand Doorzitten pimoL bij Wielrijden hij een zaak in behandeling had, in dit speel hol heeft verloren. Toen de politie gisterenmiddag in het ge bouw kwam, vond men in de kamers aan de voorzijde van het huis gelegen, menschen aan het spelen. Op tafel lagen dobbelbekers, dobbelsteenen werden echter niet gevonden. De aanwezigen werden in een politie-auto naar het politiebureau aan de Groote Pau- wersteeg vervoerd. Een van hen is in bewa ring gesteld omdat hij een verdacht en be rucht speler is. Tegen de anderen is proces verbaal opgemaakt. Kort voor het transport heeft een van de mannen geprobeerd weg te loopen, maar hij kon bijtijds worden gevat. Brandspuit met spuit gasten te water geraakt. Waarschijnlijk tengevolge van hooibroei is te te Excloërmond de boerderij van den heer H. E. totaal afgebrand. Bij de eerste poging om tot blusschen over te gaan heeft zich nog een tragisch ongeval voorgedaan. De brand spuit zou door eenige arbeiders gehaald worden, doch op weg naar de plaats van den brand zijn deze met spuit en al van de brug in het kanaal gereden. De meesten hunner konden spoedig weer tegen de brug opklim men, doch een hunner, W., bleek in het wa ter onder de spuit te zijn geraakt. Na onge veer tien minuten daar in de knel gezeten te hebben, werd hij bevrijd en opgehaald. Het gelukte dokter A., na herhaalde toepassing van kunstmatige ademhaling, de levens geesten bij W. weer op te wekken. Zijn toe stand is thans nog levensgevaarlijk, daar hij bij den val inwendige kneuzingen opliep. De boerderij brandde intusschen geheel uit. Verzekering dekt de schade. Gevaarlijke gerookte pa ling. Te Glanerbrug verkocht Zondag een vischventer uit Enschedé een groote hoeveelheid gerookte paling. Later op den avond, zoo meldt het „Hbld." werd de ge neesheer van Glanerbrug bij een zestal perso nen geroepen, die van de visch gegeten had den en bij wie vrij zware vergiftigingsver schijnselen werden geconstateerd. De visch is in beslag genomen en naar Utrecht opge zonden. Ook in Enschedé waren verschillende personen na het gebruik van visch van den zelfden koopman onpasselijk geworden. Ongelukken. Gisteravond is een garagehouder uit Bloemendaal, die met een gezelschap huiswaarts keerde, toen hij op den Rijksweg te Eist voor een auto heen liep, door een passeerenden vrachtauto gegre pen. De man werd ernstig gewond aan het linkerbeen en het hoofd. Na ter plaatse door een dokter te zijn verbonden is hij naar een ziekenhuis te Arnhem overgebracht.^— Gis terenmiddag was zekere G. te Rotterdam met een vriend gaan zwemmen in de Schie. De vriend was in de richting van de spoorbrug gezwommen en toen hij terugkwam, zag hij G. nergens meer. Toen hij na lang zoeken geen spoor van hem vond en wel de kleeren op den kant zag liggen, waarschuwde hij de politie, die het water begon af te dreggen. Een 50 meter rder stond een man met n armen te zwaaien en hij wist den agenten tenslotte duidelijk te maken, dat er een man, met wien hij zich even te voren te water be geven had, gezonken was. De agenten wier pen toen op die plaats een dreg uit en zij slaagden er in, na twintig minuten den dren keling op te \alen. De geneeskundige dienst, die inmiddels gewaarschuwd was, heeft ge- ruimen tijd getracht met behulp van een zuurstof-apparaat de levensgeesten weer op te wekken. Men is er echter niet in geslaagd. Gisterenmorgen kwam men in een der flatwoningen aan de Stationskade te Amster dam tot de ontdekking, dat een ongeveer 16- jarige jongen tusschen de lift bekneld was geraakt. Onmiddelijk stelde men pogingen in het werk om den jongeman uit zijn benarde positie te bevrijden, hetgeen na eenigen tijd gelukte. Een landje van 9 maanden in de Abcoudestraat te Rotterdam, is op tragische wijze om het leven gekomen. Toen de moeder uitging om een boodschap te doen, heeft zij het kindje aan een stoel vastgebonden. Het kindje wist zich echter los te werken en is van den stoel gevallen, met het hoofdje tegen een deur. Toen de moeder na 10 minuten thuiskwam, bleek het kind reeds te zijn over leden. Gisterenavond is een 5-jarig meisje vermoedelijk bij het aan boord gaan van de loopplank gevallen en in de Petroleumhaven aan de Vondelinjenplaat onder de gemeente Pernis te water ge-aakt en verdronken. Hedennacht is te Baambrugge verdronken een 16-jarige jongen uit Schalkwijk, die met een vriend, eveneens uit Schalkwijk afkom- stik, aan den dijk van den Amstel was gaan uitrusten. De jongens zijn op den dijk gaan slapen. Een hunner is daarbij in het water gevallen en verdronken. Uit den zweefmolen ge slingerd. Zaterdagmiddag is een matroos, met vacantie te Sneek, uit den in beweging zijnden zweefmolen geslingerd en ernstig aan het hoofd verwond. Het ongeluk gebeurde, doordat de matroos vanuit het zwevende bakje een langs den kant staanden boom wilde grijpen, wat echter tengevolge had, dat hij uit den bak, dien hij niet met de ketting had afgesloten, geslingerd werd. Hij werd eerst in een café gedragen, waar bleek dat hij een vrij ernstige schedelfractuur had opgeloopen, welke overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk maakte. Hartjesdag De Hartjesdag te Amsterdam is gisteren rustiger verloopen dan andere jaren. De brandpunten waren ook nu weer de Kin ker- en Dapperbuurten. Knalde het in vele wijken van de stad van voetzoekers, rotjes en ander vuuiwerk, in leze bejde ü'-'en v, as het toch wel weer het

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 2