509 300 25 DINSDAG 9 AUGUSTUS EERSTE BLAD 70e Jaargang; 1932 lliljait: firma f. ItH DE VEIDE Ir., Ililsliiil 50-60, Vlissingen. Trlnl. II. Pislitltiiii M Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen GEMEENTEBESTUUR STADS- EN PROVINCÏENIEUWS MARINE EN LEGER KERK- EN SCHOOLNIEUWS t No.18© 20.16 21.36 VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België. Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1 5r egels f 1.alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen DEN HELDER. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen maakt aan zeevarenden bekend, dat op 10 en zoo- noodig 11 Augustus en op 24 en zoonoodig 25 Augustus 1932, zal worden geschoten met ge schut te Den Helder, uit batterijen van het lort Erfprins. De schietoefeningen zullen ten 9 uur aanvangen. Op of nabij de batterij vanwaar geschoten wordt, zal van één uur vóór den aanvang tot het einde der schiet oefening een roode vlag geheschen zijn. De sector, waarin geschoten wordt, ligt tusschen de peilingen 40° en 150° van het fort Erf prins, tot op een afstand van 6/2 K.M uit de kust. Zeevarenden wordt verzocht zich niet zon der noodzaak in bovenbedoelden sector op te houden. Vlissingen, 9 Augustus 1932.' De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs zal op 10 en 17 Augustus geen spreekuur houden, wegens vacantie. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken Dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven1 drukker, 1 behanger, 1 mastieker, 1 betonwerker, 33 grondwerkers, 3 loodgieters, 1 mandenmaker, 12 metselaars, 9 opperlieden, 6 schilders, 2 stucadoors, 38 tim merlieden, 2 ververs, 3 vlechters, 1 voeger, 1 wagenmaker, 1 waterbouwkundig opzichter, 1 bouwk. opz. teekenaar, 1 teekenaar bekend met werktuigk. en bouwk., 1 mach. houtbe werker, 2 meubelmakers, 2 politoerders, 1 stoffeerder, 1 coiffeur, 1 kleermaker, 1 was- scher, 2 schoenmakers, 583 metaalbewerkers (w.o. 277 tijd. werkloos), 1 bierbottelaar, 3 brood/banketbakkers, 2 koks, 2 slagers, 1 tuinman, 8 magazijnbedienden, 1 slooper, 1 winkelbediende, 1 besteller, 5 chauffeurs, 1 kellner, 1 sleeper, 23 transportarbeiders, 31 kantoorbedienden (w.o. 4 vrouwelijke)1 win keljuffrouw, 4 teekenaars, 15 portiers, loopers enz., 34 varensgezellen en 92 losse arbeiders. Totaal 939 ingeschrevenen, vorige week 936. Alzoo een vermeerdering van 3 werkzoeken den. In de werkverschaffing waren 115 per sonen opgenomen. In onze Tijdinghal. Wij hebben een mooie serie foto's ontvan gen van actueele gebeurtenissen, waarvan wü noemende begrafenis van den letterkun dige I. Querido te Amsterdamgroote red- dings-demonstratie te Wijk aan Zee de dijk- verschuiving in den IJ-polder te Amsterdam de opening van het zwembad aan den Zuide lijken wandelweg te Amsterdam de Maria- omdracht te Nijmegen gehouden ter gelegen- heid van het driedaagsch Maria-congresin het padvinderskamp der katholieke deelne mers te Wassenaar werd Zondag een H. Mis opgedragen, van welke plechtigheid wij een foto geven. Een cabaret-avond. In liet Grand Hotel Britannia wordt Vrij dag as. een elite cabaret-avond gegeven, on der leiding van den impressario A. Dubenik. Voor bijzonderheden verwijzen wij verder naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. Pleriervaarten naar Vlissingen. In „de Zoom" komt het volgend bericht voor over de pleziervaarten van Bergen op Zoom naar Vlissingen, op Zondag jl. 's Morgens om 8 uur vertrok „De Schelde", die door de turnvereeniging „U.D.I." voor bovengenoemd doel gecharterd was en om half negen volgde de „Zierikzee", die geheel gevuld was met bewoners van Halsteren en Lepelstraat, die denzelfden tocht ondernamen op initiatief van de vereeniging „Halsteren Vooruit". Honderden bewoners van Bergen op Zoom en omgeving deden de beide booten tot aan het havenhoofd uitgeleide. Het was een prachtige dag weer en de beide gezelschappen hadden volop gelegenheid van deze aangename vaart te profiteeren. T Vlissingen gold het bezoek natuurlijk in hoofdzaak het strand, waar de drukte nog verhoogd werd door het bezoek van eenige Belgische gezelschappen, die eveneens een pleiziervaart naar Vlissingen hadden onder nomen. Om half vijf vertrokken beide booten weer uit Vlissingen. Zondagavond om 8 uur arriveerden beide booten weer in onze haven. De „Zierikzee" meerde aan het Hamplein en „De Schelde" nabij de gebouwen van de Shell Company. Vanaf het havenhoofd tot het Hamplein zag het zwart van de menschen, want dui zenden waren uitgegaan om getuige te zijn van de aankomsfr-'der booten, die onder vroo- ljjke muziek binnenliepen. Ten zeerste voldaan over hun uitstapje gin gen de deelnemers huiswaarts. Een aardige prestatie leverden 3 jeugdige Bergen op Zoomsche wielrijders, die tegelijk met de beide booten uit Vlissingen vertrokken en bij aankomst der booten reeds op hot ha- vennhoofd aanwezig waren. Het waren L. Stoffels, Jac. Soeters en W. Mulkens, die den afstand van ruim 75 K.M. dus in goed 3 uur hadden afgelegd. MIDDELBURG De tentoonstelling van schilderijen en teekeningen van H. M. de Koningin. De belangstelling voor de tentoonstelling van schilderijen en teekeningen van H. M. de Koningin, welke gehouden wordt in het Kunstmuseum van het Schuttershof te Middelburg, is niet bijzonder groot en daar om mogen wij nog wel eens krachtig aan dringen alsnog een bezoek aan het Kunst museum te Middelburg te brengen. Het doel van deze tentoonstelling is toch voldoende bekend, nl. steun te verleenen aan kunstenaars die door den nood der tijden getroffen worden. De totale opbrengst van tie entréegelden is voor dit doel bestemd. De Zeeuwen zullen toch zeker wel een steentje willen bijdragen om H. M. de Konin gin in de gelegenheid te stellen een flink bedrag te kunnen afzonderen voor de onder de crisis lijdende kunstbroeders. Het zou zeer te betreuren zijn als de Zeeu wen hun bekende loyaliteit ten deze zouden verzaken. Daarom wekken wij nog eens krachtig op de tentoonstelling te bezoeken, zulks ter eere van H. M. de Koningin. Een meisje door een leeuw verwond. Burg. en Weth. hebben geantwoordop de vragen van het raadslid, den heer mr. L. van Andel naar aanleiding van het op Zondag 31 Juli verwonden van een 6-jarig meisje door een leeuw van het circus Van Bever. Burg. en Weth. wijzen er op dat het meisje na herhaalde waarschuwingen onder de leeu- w enkooi is gekropen en aldus op de binnen plaats van het circus is gekomen, zoodat van eigen schuld sprake is. Intusschen is proces verbaal opgemaakt en zal de justitie over eventueele strafbare nalatigheid moeten oor- deelen. Na het ongeval zijn zoodanige maat regelen genomen, dat niet meer onder de kooi kan worden gekropen. Het is Burg. en Weth. bekend, dat elders het circus zelfs op het eigenlijke kermisterrein standplaats had, zon der dat daarbij eenig ongeval voorkwam. Burg. en Weth. zijn bereid om voor het ver volg, indien mogelijk, aan het circus-Van Bever geen standplaats op den Dam meer toe te wijzen. OOST- EN W/EST-SOUBURG Rin glijden. Zaterdag werd, begunstigd door prachtig weer, naar den ring gereden, aan welke sport door 17 ruiters werd deelgenomen. De prijzen werden als volgt behaald le prijs J. Castel Wz„ 2e pr. C. Stroo, 3e pr. W. Bosschaaxt Jz., 4e pr. Jac. Louwerse, 5e pr. P. Jongepier, 6e pr. Jac. Castel Jz., 7e pr. J. Puijpe, 8e pr. P. Polderman, 9e pr. M. Adamse, 10e pr. Jac. Wisse, lie pr. J. Cevaal, 12e pr. P. Baljeu, 13e pr. A. van Leeuwen, 14e pr. A. Koppejan, 15e pr. C. Joziasse, 16e pr. W. Pouwer, 17e pr. P .Cevaal. Daarna werd begonnen met den kamp om den wisselbeker, uitgeloofd door den heer jhr. H A. van Doorn, burgemeester van Souburg. Hiervoor werden vier ommegangen gereden, waarvan J. Castel Wz. de winnaar werd met 4 ringen. Deze behaalde ook nog een prijs voor de meeste volgsteken. Tot slot werd nog gereden om den beken den potlepel met versiering, die werd gewon nen door C. Stroo. Alles bij elkaar genomen kan gezegd wor den dat deze ringrijderij een schitterend ver loop heeft gehad. Bedorven spek. Door de politie werd bij den slager F. al hier een partij spek, circa 550 Kilo, in beslag genomen en door den keuringsdienst als totaal bedorven, afgekeurd en vernietigd, ter wijl proces-verbaal werd opgemaakt. Gevonden voorwerpen. Jongenspet bij Arendse, Ritth. straat 147 zilveren horloge bij Fransooi, Oranjeplein A 170 portemonnaie, secretarie Souburg. GOES Secretariaat der Z.L.M. Zooals reeds is medegedeeld, is in de vaca ture, ontstaan dcor de ontslag-aanvrage van den heer ir. Siebengn, tot secretaris der Z.L. M. benoemd de heer ir. J. D. Dorst. De heer Dorst is geboortig van St. Anna- land. Na volbrenging zijner studie te Wage- ningen was hij van September 1928Septem ber 1929 werkzaam als assistent-secretaris der Z.L.M. In het bijzonder interesseerde hij zich toen voor d- gewassenkeuring, wat wel bleek uit zijn publicaties en lezingen. Thans is de heer Dorst leeraar aan de rijks landbouw winterschool te Leeuwarden. De datum van zijn infunctietreding bij de Z.L.M. houdt verband met den datum, waar op hem ontslag te Leeuwarden verleend wordt. Zoodra de heer Dorst in het secretariaat der Z.L.M. zal zijn ingewerkt, zal de heer Siebenga de Z.L.M. verlaten. OOSTBURG. Het nieuwe ziekenhuis te Oostburg. Het was gisteren de groote dag voor het St. Anthoniusgesticht te Oostburg. Immers het nieuwgebouwde ziekenhuis werd officieel geopend. In een der nieuwe zalen, met bloe men gesierd, waren de genoodigden bijeen gekomen de directeur, de Zeereerw. heer pastoor Lievegoed, opende de bijeenkomst met een woord van welkom in de eerste plaats tot den Hoog eerw. heer J. van Oers, vicaris-generaal van het bisdom Breda als vertegenwoordiger van den Bisschop, verder tot den deken van Aardenburg, aan zijn voorganger pastoor Preijers, Burg. en Weth. van Oostburg, verschillende burgemeesters, chirurgen en geneeskundigen van Zeeuwsch- Vlaanderen, kerk- en armbesturen, kortom aan allen hierbij tegenwoordig. Hij vestigde de aandacht op het feit, dat reeds lang de behoefte is gevoeld tot uitbreiding en heden is het de dag, dat het nieuwe ziekenhuis in gebruik kan komenmen heeft zijn best ge daan om zoover te komen. Staande in deze zaal, zoo zeide spr., gaan onze gedachten terug naar lang vervlogen jaren, naar onzen voorganger, pastoor Var» Genk, die in 1883 eenige huisjes aankocht in de Langestraat, die verbouwd en ingericht werden voor ziekenverpleging en verblijf plaats voor hulpbehoevenden en ouden van dagen veel had men te kampen met finan- cieele moeilijkheden deze pastoor heeft per soonlijk veel ongeofferd later, onder pastoor De Weert, in 1902, had een uitbreiding plaats. In 1886 waren de eerste twee zusters gekomen voor de verpleging. In 1909 werd onder pas toor Luylrx een grootsch plan opgezet, waar van de gebr. Oomen de ontwerpen vervaar digden de eerste uitbreiding naar dat plan had plaats in 1910 door de gebr. Bakkeren, dezelfden, die thans de uitbreiding tot stand brachten de verdere afwerking werd door den oorlog onderbroken. Maar thans is er de grootste verbeteringwel voldeed het be staande aan de eerste behoeften van Zeeuwsch-Vlaanderen, maar door de hoogs eischen van den tegenwoordigen tijd werd de noodzaak geboren tot verdere uitbreiding. Spr. zegt, dat, nu we deze verbetering zien in de eerste plaats dank aan God gebracht moet worden, waar wij zoo duidelijk zien, dat dit ziekenhuis onder Zijne bescherming heeft gestaan en dank aan den beschermhei lige St. Anthonius. Spr. zeide verder, dat het ziekenhuis van Oostburg bij de menschen een goeden naam heefthij bracht dank aan zijn voorgangers, die door hun wijs bestuur het voor hem gemakkelijk gemaakt hebbenhij bracht dank aan de Eerw. Zusters voor hare groote liefde en toewijding, aan heeren chi rurgen en geneesheeren, die nooit ontzagen met hunne zieken hier te komen, aan de ge meentebesturen en armbesturen in dit dis trict, die hun hulpbehoevenden hier brach ten, aan den architect Oomen, die met de kleine ruimte gewoekerd heeft en toch een groot ziekenhuis gesticht heeft, aan den aan nemer Bakkeren te Princenhage, aan de firma Rougiers en Smagghe, die onder toe zicht van den technischen adviseur Van der Heijden te Eindhoven, de signaal-lichtinstal latie verzorgde, waartoe duizenden meters draad en de watervoorziening, waarvoor meer dan 5000 M. buizen noodig waren. Ten slotte bracht spreker dank aan opzichter en uit voerder. Den laatsten dank bracht spreker den vicaris voor de dezen namiddag ver richtte plechtige inwijding. Spreker wees er op, dat ook voldaan is aan de godsdienstige belangen der zieken, waar voor katholieken en protestanten daartoe af zonderlijk zalen zijn gebouwdhij eindigde met het ziekenhuis bij allen aan te bevelen, gedachtig aan Let spreekwoord Eendracht maakt macht. Immers in een kleine streek als deze is dit van groot belang wanneer er belangstelling is dan zullen de directie en de Eerw. Zusters ook alles doen wat mogelijk is. Na den directeur sprak de algemeene moeder-overste eenige waardeerende woor den, waarna ook de vicaris-generaal het woord nam en zeide, dat hij, na den zegen van God voor dit huis te hebben afgebeden een blik geslagen had in het nieuwe gebouw, wac hem noodzaakte tot een woord van _iulde en dank aan den pastoor dezer parochie, die zijn eerste jaren hier heeft gebruikt tot deze uit breiding en moderniseering. Nog werd het woord gevoerd door den bur gemeester namens het gemeentebestuur dr. Herman namens den geneeskundigen kring dr. Staverman, chirurg en medicus, als be stuurslid der Mij. van Geneeskunde dr. Buskop, die een album overhandigde met de namen van de gevers van het geschenk, nl. zitbanken in de kapel. Ten slotte sprak de heer Tj. F. van der Werff namens alle oud-verpleegden. Daarna verzocht de pastoor-directeur aan de dochter van den burgemeester, mej. Van Cruijningen, om met den haar ter hand ge stelden sleutel de hoofddeur te willen ont sluiten, waarna gelegenheid bestond de in richting te bezichtigen. Gisterenavond gaf het fanfarecorps „Har monie" een concert op de binnenplaats voor _e zieken en verpleegden. Het 11e concours van den Zeeuwsch» Vlaamschen Muziekbond. Zooals reeds werd gemeld, had Zondag de 11e Bondsdag of Bondscoucours plaats van den West-Zeeuwsch-Vlaamschen Muziekbond. De verschillende korpsen werden door het dagelijksch bestuur van den bond en het be stuur van de Oostburgsche Harmonie ontvan gen, terwijl de burgemeester met een wel komstwoord het concours opende. Als vorige jaren was door de familie De Smit weder welwillend haar voor dit doel buitengewoon geschikt weiland afgestaan. Hoewel zeer vele liefhebbers op het appèl waren, was het be zoek minder dan bij vorige gelegenheden, waaraan waarschijnlijk de tijdsomstandighe den wel zullen hebben bijgedragen ook is er weinig opvallende reclame voor dit feest ge maakt naar onze meening. Op verzoek van den voorzitter der jury deelde de heer De Morée den uitslag mede en deze begon te zeggen, dat hij gefrappeerd was door de uitstekende muziek die hier was voorgebracht. Vergeleken bij een jaar of acht geleden, toen hij ook jurylid was, constateerde hij een enormen vooruitgang. Hij wenschte den bond daarmede van harte geluk en deelde daarop de cijfers mede die elke vereeniging behaald had. Eenige malen had dit een applaus tengevolge. Er deed zich nog een moeilijkheid voor, doordat een der vereenigingen, mededingen de in de fanfare-afdeeling, volgens mededee- ling der jury eigenlijk geen fanfare was, daar in de bezetting 3 klarinetten opgenomen wa ren, terwijl de bezetting niet zoodanig was, dat ook in de harmonie-afdeeling kon mede gedongen worden. Evenwel waren de presta ties van dit korps, uit Schoondijke, naar het gevoelen der jury van dien aard, dat deze besloot hier toch een len prijs met 292 punten toe te kennen, welke mededeeling zeer werd toegejuicht. De uitreiking der prijzen had plaats in de gymnastiekzaal der openbare en Rijkskweek school, waar de burgemeester, de heer P. Erasmus, nogmaals de ingenomenheid van het gemeentebestuur vertolkte met het hier ge houden concours. De eerewijn werd hierbij aangeboden.. De voorzitter van den bond, de heer Le Bleu te Breskens, reikte aan de voorzitters der verschillende korpsen de behaalde prijzen uit met voor elk een toepasselijk woord. De heer Cor Schijve, directeur der Oost burgsche Muziekvereeniging, nu voorgoed in hefc bezit van den wisselbeker, zegde persoon lijk voor de volgende periode een nieuwen wisselbeker toe, welke mededeeling met ge juich werd ontvangen. De heer Kostense, voorzitter der Harmonie van Biervliet, bracht een woord van dank namens alle vereenigingen. TERNEUZEN. De haven. Vorige week is men te Ter Neuzen begon nen met den bouw van een groote loods, grootendeels bestemd voor den opslag van Duitsche kalizouten. De loodsen zullen waar schijnlijk eind volgende maand klaar zijn en ruimte bieden voor ca. 20.000 ton goed. De loodsen worden voorzien van moderne trans porteurs, hetgeen het laden en lossen zeer ten goede zal komen. Een en ander is weeb een groote verbetering voor de Ter Neuzen- sche haven. Op het oogenblik heerscht er weer een beetje drukte in de haven van Ter Neuzen. Er komen nu wekelijks 2 of 3 booten om cokes te laden en dit jaar moeten er ook weer een 6-tal booten met pr.pierhout komen. En van tijd tot tijd een boot met kolen. Werklooze Zeeuwsche landarbeiders. Hoewel het thans volop oogsttijd is, zijn er toch, wat andere jaren nooit het geval is, in verschillende deelen van Zeeland nog vele werklooze landarbeiders, wordt aan „de Maasbode" gemeld. Alleen uit West Zeeuwsch- Vlaanderen wordt gemeld, dat daar zoo goed als alle landarbeiders werk hebben, ja dat er misschien straks tijdelijk handen tekort zul len zijn, om den oogst binnen te halen. Maar uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen daaren tegen wordt gemeld, dat daar nog vele werk- lcozen zijn. En toch zijn daar nog steeds landbouwers, die Belgische arbeiders in hun dienst houden. De ontstemming daarover in arbeiderskringen is groot. Verschillende bur gemeesters hebben zich per circulaire tot de landbouwers in hun gemeente gewend, met het verzoek, alles te doen wat mogelijk is, om de werkloosheid tegen te gaan o.a. door al leen Nederlandsche arbeiders in dienst te nemen en door bij het maaien en dorschen zooveel mogelijk aan handkracht de voor* keur te geven boven machinale bewerking. Ook de gewestelijke afdeeling in Oost* Zeeuwsch-Vlaand eren der Tarwe-organisatie heeft haar leden een schrijven gezonden, waarin aangedrongen wordt op het alleen iu d»enst nemen van eigen arbeiders. De luitenant ter zee 2e klasse S. A. l'Honoré Naber wordt 15 dezer overgeplaatst van bet wachtschip te Willemsoord naar de marinekazerne aldaar. Bij Kon. besluit zijn bevorderd tot officier van den marinestoomvaartdienst le klascë die der 2e klasse W. van Leeuwen Hendriks* zoon en W. F. H. Riecker. Generaal-majoor P. Donk, commandant der Ille divisie, tevens bevelhebber in de 3e mili* taire afdeeling te Breda, zal 1 November den dienst met pensioen verlaten. De minister van defensie brengt bij leger* order ter kennis van de Kon. landmacht, dat de kolonel W. J. D. Havelaar van den stall der artillerie en directeur voor materieel der landmacht, met ingang van 15 Augustus te« vens is bestemd voor de functie van hoofd: van de 4e afdeeling B van het departement van defensie. De dienstplichtigen der lichting 1926, van het regiment wielrijders, komen te 's-Her* togenbosch als volgt voor herhalingsoefenin* onder de wapenen de onderofficieren-admi nistrateur van 6 tot en met 29 September, de overige onderofficieren van 1 tot en met 24 en de korporaals en soldaten van 8 tot en met 24 September. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's H ^r Arendskerke ds. H. C. Valeton te Wichmond. Bedankt voor het beroep naar Wemeldingo door ds. J. C. Jörg te Steenwijk. Afscheid en intrede. Ds J. W. Dippel, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Aalten, die het beroep naar Middelburg heeft aangenomen, zal Zon dag 25 September afscheid nemen van zijn tegenwoordige gemeente en Zondag 2 Octo ber zijn intrede doen te Middelburg. Ook Zending in Augustus Het Zendingsbureaü te Oegstgeest meldt ons het volgende Wij leven in vacantietijd. Dat beteekent niet, dat alle menschen, die belangstellen in de Zending, in dezen tijd van zorgen bevrijd zijn. Ook niet dat allen genieten van de na tuur in de bosschen, op de hei of aan de zee. Maar al te goed weet de Zendingsleiding het, dat deze tijd voor velen een tijd van zorgen is. Deze zomertijd is echter ook een tijd van buitengewone zorg voor de Zending. De ge wone uitgaven gaan van dag tot dag voort, het werk in Indië wordt onafgebroken voort gezet. Dat daardoor in dezen tijd van zorg en malaise kasmoeilijkheden ontstaan, zal nie mand verwonderen. Het Zendingsbureau te Oegstgeest doet dan ook nogmaals een drin gend beroep op allen, die in staat zijn hulp t.e verleenen. Velen die helpen kunnen, wil len in deze maand hun steun niet onthou den Nu tal van subsidies ingehouden wor den en vele groote giften, die vroeger ont vangen werden niet meer binnen komen, is het van de grootste beteekenis, dat de vele

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1