1000 500 300 25 EERSTE BLAD No.185 70e Jaargang; 1932 MAANDAG Uitgave: Firma F. VAM DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telei. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Walcherschs Sanaalhiker Zwiiswedstrijd 1932. STADS- EN PKOVÏNCIENIEÜWS VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1 5 regels 50 ct Iedere regel meerlOct.(max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 15regels tl.—alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINü „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat- uit twee bladen W. Kemper kampioen. Mej. M. Olsen zegeviert in de dames-klasse. Mooie wedstrijddag. Een prachtige baan. Groote belangstelling. Een goed geslaagde wedstrijd. Weet Vlissingen, dank zij de stille werkers en de propaganda, zich- zoo langzamerhand, te verzekeren van de plaats, welke zij onder haar zeebad-zusteren rechtens toekomt, ook in de sportwereld begint de Scheldestad een woordje mee te spreken, ja, geniet zij zelfs al een goede bekendheid in den lande en wel licht is de tijd niet meer verre, dat zij ook als sportstad, evenals nu reeds als badplaats, een internationaal cachet draagt. Ontegenzeg gelijk hebben de drie Scheldebeker-zwemwed- strijden en de zes Boulevard-loopen met een frisch tempo naar die populariteit gevoerd, welke thans weer aan hechtheid gewonnen heeft, doordat de V.Z.C, den glorieuzen op- marsch is komen versterken met het organi- seeren van een langen afstand-zwemwed strijd in het zich daarvoor bij uitstek leenen- de kanaal door Walcheren, welke Zaterdag jl. voor het eerst gehouden werd. Ook deze wedstrijd, loopende over een parcours van 5 K.M., ruim genomen dus van Middelburg naar Vlissingen, is evenals de vorenaange- haalde sport-evenementen, bij de permanente gebeurtenisren ingelijfd en zal ieder jaar on der den naam „Kanaalbeker-zwemwedstrijd" zulks in tegenstelling met den „Schelde- beker-zwemwedstrijd" worden uitgeschre ven. De burgemeester, de heer Van Woelderen, schonk als wisselprijs een zilveren beker, ge lijk aan de Schelde-cup, welke eigendom wordt, nadat hij driemaal achtereen of vijf maal in het geheel door de (n) zelfde (n) per soon onverschillig dus dame of heer is gewonnen, terwijl door de V.Z.C. onder de zelfde voorwaarden uitsluitend voor de da mesklasse een zilveren wisselbeker werd uit geloofd. Afgezien van alle verdere factoren is de permanentie van dezen „Kanaalbeker- zwemwedstrijd" "wel gegarandeerd, daar iede re zwemmer en zwemster zich ongetwijfeld zeer gaarne blijvend in het bezit zag van deze zeer fraaie kunstvoorwerpen van edel metaal, welke voor de eerste maal werden gewonnen dcor den heer W. Kemper (G.Z.C.) 1 u. 32 m. 48.3 sec. en mej. M. Olsen (RD.Z.) 1 u. 52 m. 18.9 sec. Naar de start. Begunstigd door heerlijk weer vertrokken we circa elf uur met het bestuur, jury en tijdopnemers per R. P. X., daartoe welwillend ter beschikking gesteld door den districts commandant van de rijksveldwacht, van de inrichting der V.Z.C. naar Middelburg. En kele sloepen van de Vlissingsche roei- en kanovereeniging „Luctor et Emergo" hadden we op sleeptouw. Een verrukkelijk watertoch tje door Zeeland's tuin Schitterende pano rama's We waren er eigenlijk veel te vlug Maar bij een wedstrijd is men aan tijd ge bonden en is tijd de spil, waar alles om draait. En nog waren we niet vlug genoeg, want 't was net spoortijd en zoo konden we langen tijd liggen wachten, geblakerd door de Augustus zon, tot de nog altijd, wel zeer in tegenspraak met het rhythme van onzen tijd, met handbeweging werkende Middelburgsche stationsbrug, ons den doorgang naar de ge meentelijke zweminrichting opende. Burg. en Weth. van Middelburg hadden hun volle medewerking verleend, door deze inrichting voor enkele uren aan de V.Z.C. af te staan, opdat de deelnemers aan den kamp, zich aldaar zouden kunnen verkleeden enz. We troffen daar ook enkele bestuursleden van de Middelburgsche zwemvereeniging „Luctor et Emergo", die nu niet direct aan- genaam gestemd waren, vermits er destijds (in ons blad van 2 Juni jl.) was medegedeeld, dat de wedstrijd zou plaots hebben in over eenstemming met de swemvreeeniging „Luc tor et Emergo" te Middelburg en men verder nergens meer iets van vernomen had. Publi citeit in de Middelburgsche pers was er aan dit sportgebeuren heelemaal niet gegeven en dit gemis, om van een fout niet te spreken, demonstreerde zich zeer sterk by het starten. En waren bij de startplaats wat belangstel- denden, hetgeen aan het toeval te danken was. En dit had toch heel anders gekund Dit was de eerste nationale zwemwedstrijd, welke door de V.Z.C. werd georganiseerd en uit dien hoefde kan men alles met den man tel der liefde bedekken, doch op organisatie gebied hebben we in de Scheldebeker-zwem- wedstrijden en Boulevard-loopen zulke lich tende voorbeelden, dat door samenwerking, louter en alleen uit sportief-oogpunt voor treffelijke resultaten te bereiken zijn, dat we er niet aan twijfelen, of met overleg en ver deeling van arbeid, had men het reeds deze eerste maal veel verder kunnen sturen. Het lijkt ons dan ook gewenscht, dat de Z.Z.B., die reeds een jaar bestaat, eens meer daadwerkelijke teekenen van leven gaat ge ven door het laten verzwemmen van Zeeuw- sche kampioenschappen. Er zal dan meer toenadering komen tusschen de zwemver- eenigingen'uit dezen kring, men voelt dan de sportieve banden, welke alle Zeeuwsche clubs uit ons Zeeuwsche gewest aan elkander moe ten snoeren en iedereen wars van piete peuterig gedoe, zal er den zegen van onder vinden in het belang van de sport. Keeren we terug naar de gemeentelijke zweminriching, waar de deelnemers en deel neemsters, zich naar verkiezing inwreven met vet „patent dr. Staverman", dat, zooals we van den heer J. Prins, secretaris der V.Z.C., vernamen, de zwemmers bij den. Scheldebeker-zwémwedstrijd zelfs immuun had gemaakt voor kwallen-stralen, van mut sen met startnummers werden voorzien en aan hun koffers met kleeding een zelfde nummer bevestigden. Dit alles was goed gere geld. Aangevuld met de gepavoiseerde „Onder Ons" van den heer Hemelaar, toog de flot- tille weldra met de deelnemers en bagage naar den start, ter hoogte van de Winter- straat. Hier kreeg de verdere organisatie haar beslag. Dr. J. J. Wolters, die zich met de medische afdeeling belast had, kwam aan boprd, do leden van de Vlissingsche Reddingsbrigade, en het Roode Kruis namen plaats in de boo ten of stelden zich op aan den wal. De start lijn werd uitgelegd. De start en 't verloop van den strijd. Van de 30 Ingeschreven deelnemers door een misverstand stond mej. A. Bijsterveld, V.R.B. te Vlissingen niet op het programma vermeld waren er 5 niet opgekomen, zoo dat er 25 w.o. 7 dames aan den start versche nen. Daar de heer A. F. Krul uit Antwerpen verhinderd was, stond de wedstrijd onder leiding van den voorzitter-kamprechter, den heer J. J. de Jong, te Vlissingen, terwijl als starter optrad, de voorzitter van de V.Z.C. de heer J. J. van der Jagt, die om 6 minuten voor 2 de start was bepaald op 2 uur tot tweemaal toe het startschot loste, daar hy blijkbaar in de meening verkeerde, dat het eerste schot, wegens het zeer geringe knaleffect, niet tot volle explosie was geko men. Beter ware het geweest de start-revol ver van den kamprechter te bezigen. Het was ideaal zwemweer. Het water mat 69 gr. en er woei een lichte koelte uit het Z.W. Hinder van kabbelend water hadden de zwemmers en zwemsters niet. Ook de zon, die dezen Zaterdag tot een echten zomerdag stempelde, was voor hunne prestaties geen beletsel, zoo verklaarden ons althans dc cracks. Wat him, zoetwatervisschen, niet me- deviel, dat was de inwerking van het zoute water op de oogen. En allicht krijg J'e een slokje van dat zoute goedje binnen, waardoor de dorst wordt opgewekt, vernamen we ver der. Reeds om 10 over 2 was er een scherpe tee- kening in den wedstrijd. Kemper leidde na drukkelijk, ongeveer 100 M. achter hem volg de De Boe'- als tweede, terwijl op eenzelfden afstand achter hem mej. Olsen lag. Dat wa ren de uitloopers na een kwartier tijd. Op be hoorlijken afstand van dit drietal kwam de hoofdmacht. Kemper en De Boer bleven vlak onder den wal, waardoor zij excellent baan konden houden. Later nam ook mej. Olsen die positie in. Gaandeweg zagen we Kemper nóg meer den afstand tot zijn rivaal ver- grooten. Na 43 f4 minuut was hij halfweg ruim 200 M. voorbij Abeele en als hij zoo in conditie blijft, wint hij den kanaalbeker, concludeerden we. Om 10 voor 3 vochten lirca 500 M. achter De Boer, die wel tweede zal worden, mej. Olsen, de 15-jarige Frits van Anraad en kerk om de derde plaats. Om d ie uur passeerde Kemper de Souburgsche kanaalbrug. De co lonne toeschouwers, die vanaf Middelburg langs het jaagpad den strijd gevolgd had, werd steeds sterker en verdeelde zich aan weerszijden van het kanaal. Kano's en aller lei vaartuigen werden talrijker. Een fleurig gezicht al die notedopjes in hun helle kleu ren, die pijlsnel door het water schieten, maar soms hinderlijk voor de zwemmers hoorden we. Eerbiedig afstand bewaren is hier geboden. Om op tijd aan de finish te zijn voeren we door. Een ooggetuige vertelde ons het verdere verloop van den strijd tusschen het vorengenoemde drietal. Bij Souburg lagen ze gelijk. Toen raakte mej. Olsen achter. An raad spaarde zijn krachten voor een spurt en daardoor heeft hy de overwinning op rijn tegenstander Merk ook gehaald, 't Was een interessant beeld van gezonde sportieve ri valiteit tusschen Middelburg en Vlissingen. Aan de finish. Vlissingen, in drommen opgekomen, had zich hoofdzakelijk aan den Westelijken ka- naaloevcr genesteld. Vandaar had men een prachtig vrij zicht op de finish. De plaatse lijke gesteldheid maakt daar een soort am- phitheatersgewijze opstelling mogelijk, waar door honderden en honderden van een fijn plaatsje alles kunnen gadeslaan zonder el kaar te hinderen. Aan den bevlagden Oostelijken oever waren stoelen geplaatst en gereserveerd voor de ge- noodigden, terwijl de zweminrichting der V.Z.C. geheel vrij was gehouden voor de deel nemers aan den Kanaalbeker-zwemwedstrijd, bestuur, jury, tijdopnemers, verplegend per soneel en pérs. In principe uitstekende maat regelen, welke echter verwaterden. We zijn wellicht door onzen grootscheepsch opgezetten Scheldebeker-zwemwedstryd verwend, maar een strengere discipline, in den goeden zin van het woord, is ook, wat het gebruik maken van volg- en geleidebooten betreft, ge wenscht. Over de ontvangst van de zwemmers en zwemsters zijn we vol lof. Na de gebruikelijke felicitatie volgde onmiddellijk de vraag van mevr. Van Bel„Belieft u koffie of thee" en deze hartversterking, al of niet met suiker, werd door ieder der deelnemers op hoogen prijs gesteld. Verplegers en verpleegsters kwamen fluks in functie en spoedig wandel den zij, die het traject hadden afgelegd, in goede conditie, „fit and well" over het plan kier en hielden nabetrachtingen over hun keurig volbrachten tocht. De heer Dert vereeuwigde verschillende aardige momenten op de gevoelige plaat. De toeschouwers waren zeer enthousiast en ieder deelnemer, die de finish-lijn aantikte, werd met daverend applaus en hoerageroep begroet. Voor no. 1, Kemper, werd door den voor zitter-kamprechter c:n saluutschot afgege ven. De uitslag. 1. W. Kemper (G.Z.C.) 1 u. 32 m. 48.3 sec. 2. J. De Boer (M.Z.C.) 1 u. 41 m. 41.4 sec. 3. F. van Anraad (V.Z.C.) 1 u. 48 m. 28.5 sec. 4. C. Merk (L. et E.) 1 u. 48 m. 56.5 sec. 5. Mej. M. Olsen (R.D.Z.) 1 u. 52 m. 18.9 sec. 6. Mej. W. Meerman (V.Z.C.) 1 u. 55 m. 12 sec. 7. J. Horns (Juliana) 1 u. 59 m. 14.1 sec. 8. W. Burgmeijer (V.RB.) 9. C. Mattelé (V.Z.C.) 10. G. van Loo (Luctor et Ejnergo). 11. B. van Anraad (V.Z.C.) 12. C. Zegers (R.Z.C.) 13. Mej. J. van der Made (V.Z.C.) 2 u. 16 m 10.1 sec. 14. P. Gazan (V.R.B.) 15. J. p. Wage (H.Z.C.) 16. Mej. E. MüIIer (V.Z.C.) 2 u. 27 m. 58.9 sec. 17. Mej. E. Klaassen (V.R.B.) 18. Mevr. Reimer-Kint (S.Z.C.) 19. Mej. A. Bijsterveld (V.R.B.) 20. P. Albada Jelgersma (O.Z.C.) 21. L. van Reyen (B.Z.C.) 22. B. Albada Jelgersma (O.Z.C.) 3 u. 7 m. Hieruit blijkt dus, dat drie deelnemers on derweg den kamp hebben opgegeven nl. L Sterzenbach (V.R.B.)A. Meijers (L. et E, Souburg) en D. Luitwieler (V.R.B.) resp. bij Abeele, Souburgsche brug en Oude Station. Er zijn heele mooie tijden gemaakt7 deel nemers waren binnen de twee uur aan de finish en de V.Z.C. maakt met F. van An raad als nr. 3 en mej. W. Meerman alt nr. 2 in de dames-klasse een schitterend figuur. De hardnekkige strijd tusschen den Vlissin- ger Anraad en den Middelburger Merk laat zich duidelijk uit de cijfers lezen28 sec. verschil. Voor zoover de tijden zijn opgeno men, hebben we die ook vermeld. De tijd van den laatst aangekomen zwemmer is wel niet officieel, doch deze is zeer merkwaardig, om dat hij gemaakt is door een éénarmige zwem mer, die alzoo een geweldige prestatie gele verd heeft, waarover- v.e onze groote bewon dering en waardeering moeten uiten. Kranig De prijsuitdeeling. 's Avonds vond in „de Oude Vriendschap" de prijsuitreiking plaats. Piano en viool ver hoogden de stemming. Nadat do voorzitter der V.Z.C., de heer Van der Jagt, de vele aanwezigen het welkom had toegeroepen, achtte hij het een voorrecht de kranige zwemsters en zwemmers, die onder groote belangstelling reeds 's middags gehul digd waren, nogmaals eer te mogen bewijzen, waarmede de zaal zich spontaan vereenigde. Spr. deelde mede, dat de burgemeester voor nemens was geweest het startschot te lossen en de prijzen uit te reiken, doch door om standigheden verhinderd ^'as geworden. De heer Van der Jagt betuigde daarover zijn leedwezen, temeer daar de heer Van Woelde ren direct enthousiast voor dezen kanaal- wedstrijd was en een zelfden beker schonk als voor den Scheldezwemstrijd. Spr. was dan ook dankbaar voor de daadwerkelijke liefde en de bescherming van de sport, welke steeds van den burgemeester uitgaan, waardoor de sport in het algemeen en de zwemsport in het bijzonder aan Vlissingen meerdere bekend heid geven en een attractie voor de badgasten zijn. Vervolgens bracht <Je heer Van der Jagt dank aan de pers, die in den regel laatst ge noemd wordt, aan de schenkers van medailles enz., aan de autoriteiten, aan den districts commandant der rijksveldwacht, aan de rijkspolitie, aan den waterstaat, de marine, de V.R.B. en het Roode Kruis, aan dr. Wol ters, aan de roeivereeniging „Luctor en Emergo", aan de leden der V.Z.C., de jury, de tijdopnemers en de commissie van ont vangst, aan de gemeente-politie en speciaal aan den secretaris, den heer Prins, voor der veel omvattenden arbeid door hem bij de voorbereiding verricht, kortom aan allen, die tot het welslagen van dezen wedstrijd hebben bijgedragen. Spr. meent te mogen constateeren, dat deze Kanaalbeker-zwemwedstrijd inderdaad geslaagd is, daar de deelname zelfs uit verre streken de eerste prijswinnaar komt uit het hooge Noorden, Groningen geschiedde en niet minder dan 25 zwemmers en zwem sters gestart zijn. Daarna overhandigde de heer Van der Jagt den Kanaalbeker aan den heer W. Kem per, met de mededeeling, dat hij nog een kleinen beker als persoonlijk aandenken zal ontvangen. Mej. M. Olsen ontving den V.Z.C. wisselbeker benevens een medaille, omdat zij de eerst aangekomen dame was en Fritz* van Anraad den door een sportvriend geschon ken lauwertak, zijnde hij de eerst aangeko men Zeeuw. De 2e, 3e en 4e prijswinnaars uit de da mes- en heerenklasse, nl. de dames Meerman, Van der Made, Muller en de heeren De Boer, Anraad, Merk mochten medailles in ont vangst nemen, mej. W. Meerman en Frits van Anraad bovendien nog een eere-penning. omdat zij de eerst aangekomen V.Z.C.-leden uit hun klasse waren. De voorzitter richtte tot allen een toepasselijk woord, waarmede de aanwezigen telkens hun instemming betuig den. Wijders deelde hy mede, dat alle deelne mers een gedenkspeldje zullen ontvangen, welke worden toegezonden, daar ze nog niet aangekomen zijn. Den heer B. Albada Jelgersma werd als blijk van waardeering voor zijn bijzondere verrichting een ets van Vlissingen aangebo den. Voorts memoreerde de voorzitter mevr. Reimer-Kint, die als moeder van vijf kinde ren, onder zooveel jonge deelnemers den wedstrijd glansrijk volbracht. Andermaal weerklonken bijvalsbetuigingen. Door het bestuur van de V.Z.C. werden aan mevr. Reijne, als veterane onder de deelnemers aan den wedstrijd, bloemen aan geboden. De heer Jelgersma vertolkte namens de zwemsters en zwemmers den dank aan de V.Z.C., prees de ontvangst, de verzorging en de regeling en stelde een driewerf hoera m op de V.Z.C., waarmede alle aanwezigen in stemden. Een gezellig samenzijn besloot den avond. We zijn in de sportgeschiedenis van onze stad weer een gebeurtenis rijker, welke ais propagandamiddel voor de zwemsport en vooi Vlissingen haar uitwerking niet zal missen Wanneer we deze eerstelinge, dezen eersten kanaalbeker-zwemwedstrijd als een leerschool beschouwen, en de V.Z.C. houdt rekening mei onze gegeven wenken, waarbij we nog voegen, dat het aanbeveling verdient, ja zelfs nood zakelijk is om alle prijzen te etaleeren en de Schelde-cup niet alleen als blijkbaar eenige trophee ten toon te stellen en dat het voor de deelnemers toch wel zoo aardig is, als zij na een eervolle daad van wedijver hun be looning mogen incasseeren, dan zijn we er zeker van, dat we in den kop van den kanaal beker-zwemwedstrijd 1933 zullen kunnen zet ten „Perfecte organisatie". Moge dan ook burgemeester Van Woelderen, wiens tegen woordigheid aan alle sportgebeurtenissen steeds cachet gaf, niet verhinderd zijn, Onze badplaats. Wij treffen het dezen zomer heel wat beter met het weer dan in het vorige seizoen. Was het toen weken achtereen aanhoudend guur en vochtig weer, thans mogen wij ons, met een korte onderbreking, voortdurend verheu gen in heerlijk zomerweer. Voor badplaatsen is het weer de allesbeheerschende factor, omdat daarvan alles afhangt. Slecht weer beteekent weinig bezoek en slapte in zaken, terwijl bij gunstige weersomstandigheden de kansen voor een druk bezoek en de daaraan verbonden voorde-alen aanmerkelijk stijgen. Nu wij in het hartje van het seizoen zittén mogen wij met genoegen constateeren, dat onze badplaats zich in een toenemend vreem- delingenbezoek mag verheugen. Gisteren was het in de middaguren al bijzonder druk en gezellig. Behave zeer vele Belgen, die met enkele muziekgezelschappen een uitstapje naar Vlissingen hadden gemaakt, was ook een plezierboot uit Bergen-op-Zoom hier aangekomen. De auto levert lederen Zondag een belangrijk contingent bezoekers, zoowel uit onze provincie als uit Noord-Brabant en Zuid-Holland en niet te vergeten, ook uit België. Met touringcars worden ook geregeld iederen Zondag tochten uit Zuid-Holland naar onze badplaats gemaakt. Deze uitstapjes vallen zeer goed in den smaak, omdat alle deelnemers er aan opge togen huiswaarts keeren en verrukt zijn over het mooie natuurschoon van Walcheren. Grand Hotel Britannia. Bal-cham-pêtre. De Zuid-Wester nam Zaterdag" "ond in een dergelijke kracht toe, dat de directie van Britannia voor een dilemma geplaatst werd. Er was animo voor een zitje op het terras, waar Schacht-Langer's Orchester, evenals het bedienend personeel gestoken'in de pittoreske Bretonsche kleederdrachten, musiceerde en een planket gelegenheid bood om aan Terp sichore te offeren, badend in den sprookjes glans van de verlichting a giorno, doch er was ook lust om op den veerenden dansvloer de lichtvoetige muze te dienen, omdat het „binnen", onder de rose guirlandes en festoe nen, toch wèl zoo aangenaam was als „unter Sternenzelt". In der aanvang redde de pianist Jan Pot en later de gramophoon de situatie, door ook in de kurzaal dansmuziek te laten weerklinken, doch weldra bleek een groote volksverhuizing ook hier onvermijdelijk en de band nam plaats op het podium. De gezel ligheid was nu meer geconcentreerd en Schacht c.s. dro:gen er wel zorg voor, dat de stemming op peil bleef, zonder nochtans het culminatiepunt van den Beierschen avond te bereiken. Niettemin bood de zaal een leven dig, opgewekt, mondain beeld en was er door de attracties in ryime maté verstrooiing. Eenige gecóstumeerden zagen hun moeite be loond en verwierven een prijs de mooiste dame en heer kunstvoorwerpen, het mooiste paar een vrije reis naar Harwich met de Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland". De balonnen-wedstrijd ging vanwege het weder niet door. Dat wordt nu een attractie voor een honderdtal kinderenHet tijdstip zal nader in ons blad worden geadverteerd. Zoowel voor de vinders als de afzenders wor den prijzen beschikbaar gesteld. Britannia heeft nu een Beierschen en een Rivièra-avond georganiseerd. Als derde, ter volmaking van den trias, staat nu zeker een echte Walchersche-klompavond op het pro gramma MIDDELBURG De kermis. De kermis heeft het de geheele week met het weer zeer getroffen en had, op een enkele kleine uitzondering na, een rustig verloop. Vooral Zaterdag is er volop kermis gehouden en hadden de zaken het zeer druk en kwam dan ook het sluitingsuur van 12 uur voor velen te vroeg. Het tactvol optreden der politie heeft ge maakt, dat ondanks de groote menschen- massa het sluiten der inrichtingen en later der café's zonder ongeregeldheden kon plaats hebben. Middelburjjsch muziekkorps. Vrydag 12 Augustus geeft het Middel- burgsch muziekkorps een uitvoering op het Molenwater, terwijl Zondag 21 Augustus, des middags van 12 tot 1 uur een concert wordt gegeven in de Abdij. RITTHEM Ringrijderij. In vroegere- tijden was op de Walcherschs dorpen de 3de Pinksterdag de kermisdag, waarop ook de ring' werd gereden. De Vlissingsche dichteres El. Wolf-Bekker

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1