1000 500 300 100 25 6 AUGUSTUS EERSTE BLAD No.184 70e Jaargang' 1932 Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS Gymnas- vhalfuur- ;t. 12.00 :.30 Gra- ["_2nsmuziek. Literair ias. 8.10 amofoon- onplaten. 11.00 Morgen- .O. 10.10 •ie. 12.15 amofoon- cert. 4.00 Evangeli- Sporfc- 1:ht. 9.20 ten. 12.50 ofoonpla.. 4.35 Or- 9.10 Be- 8.05 Gra- 1.20 tot tadio-Pa- :est. 3.50 Deensche 0.20 Ope- cert. 1.20 avond. tert. 1.30 jionplaten. >ïa afloop :ert. 1.40 Gramo- Na af- i avond. >hengrin'\ fek. [NGEN 16.57 17.38 18.22 i rologisdh VLI55ING5CHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen ende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct. p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct ledereregel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 15regels fl.—, alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Zeebaden, In de week van Zaterdag- 30 Juli tot en met Vrijdag 5 Augustus werden in het gewo ne bad genomen 2474 zeebaden, waarvan 1204 door dames en 1270 door heeren en in het volksbad 1932 baden, waarvan 958 door dames en 974 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 72 graden en de gemiddelde temperatuur van het water 66 graden. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Donderdag was onze fotograaf in Zeeland's hoofdstad, waar hij op de kermis enkele op namen maakte van Zeeuwsche schoonen. Lessen in figuurzagen en schilderen in de openluchtschool te Amsterdam. De zeven de Brabantsche klompenbeurs te St. Oeden- rode, waar o.a. een nabootsing van luxe schoenwerk was tentoongesteld. De schoen tjes, welke de dame aanpast, zijn geheel uit één stuk hout vervaardigd. Prins Hendrik in het groote Internationale Padvinderskamp te Wassenaar tijdens het defileeren der Schotsche doedelzakspelers. Het historisch oogenblik tijdens: de zitting van het perma nente hof van Intern. Justitie in het Vredes paleis, waarop de voorzitter Adatsji de uit spraak voorleest in de Groenland-kwestie tusschen Noorwegen en Denemarken, en waarin de eisch van Noorwegen wordt afge wezen. De afgedankte kanonnen aan de Zuiderzee, die de bevolking bij hoogen wa terstand en eventueele dijkdoorbraak waar schuwden bij 2.30 M. waterstand werd 1 schot gelost, bij 2.80 M. twee, bij 3 M. drie, en ingeval van doorbraak vier schoten. Door de afsluiting der Zuiderzee behoeven deze kanonnen op den dijk tusschen Blokzijl en Kuinre geen dienst meer te doen. Een veldoefening van de eerste hulp bij ongeluk ken in de buurt van Rotterdam, waar een vliegongeluk geënsceneerd was. Foto van den bekenden Nederlandschen letterkundige Israël Querido, die in de Boerhave-kliniek te Amsterdam plotseling op ruim 59-jarigen leeftijd is overleden. Alhambra-Theater. Wij schakelen over op Hollywood. Romance. Greta Garbo. Onder den titel „Wir schalten um auf Hollywood" heeft de regisseur Frank Reiche voor Metro-Goldwyn-Mayer een zeer leuke en origineele revuefilm vervaardigd. De in houd van deze geheel Duitsch-sprekende film kan moeilijk naverteld worden, maar ze is de aardigste en meest afwisselende, die wij zagen. Men leert de geschiedenis van Hollywood kennen en brengt een bezoek aan het Colo- seum te Los Angeles, waar thans de Olympi sche spelen gehouden worden. In reusachtige bioscooppaleizen zien wij o.a. twee schitte rende balletnummers, een komisch en een sprookjesachtig sneeuwballet. Interessant is dit waarheidsgetrouw portret van Holly wood; de blik in de studio's, de bijzondere details. Natuurlijk heeft men zich aan het grondidee gehouden, zoolang tot er geen sprake van verveling zou kunnen zijn. Daar om werden allerlei komische entr'actes inge- lascht, hetzy die gezongen, gedanst of gemu siceerd werden, hetzij die uitsluitend uit een onzin-conference van den handigen Paul Morgan bestonden. Tot de medespelenden behoorenBuster Keaton, Joan Crawford, Nora Gregor, Adol- phe Menjon, John Gilbert, Ramon Novara en Heinrich George. De componist Oscar Strauss speelt enkele composities voor de microfoon en tot slot wordt een film-première in Hollywood bijge woond. Werkelijk, een bijzonder aardig hoofdnummer. In „Romance" speelt behalve Greta Garbo ook Lewis Stone, twee beroemde namen. De laatste als den millionnair Van Tuyl, een be jaard man, heeft een jong geestelijke over tuigd, dat diens liefde voor een exotische Italiaansche zangeres ongelukkig moet afloo- pen. Zij biecht daarop haar verleden en nog Kooit heeft de actrice zoo schoon gezongen als bij haar afscheidsvoorstelling, omdat zij met smart in het hart haar geliefde vaarwel moet zeggen. De jonge dominee keert terug naar zijn werk de kerk. Aldus vertelt een grijze bisschop aan zijn jongen vriend, doch voegt er aan toe, dat men de romantiek als het kostbaarste moet behouden en verdedigen, ook in de l.efde. Zoo leerde hem het leven. Het voorprogram is bijzonder goed, vooral ook van toon. Polygoon laat Zandvoort zien, vooraf gegaan door vele sportmomenten u het Nederlandsche volksleven. Een gezonde ziel in een gezond lichaam. Steeds meer gaat ons volk dezen goeden weg op, waardoor ook ledigheid gemeden wordt. Zeldzaam mooi is ook de voortreffelijke documentaire „Dansend Hout" waarin de levensgang geschetst wordt van boom tot plank. Het vervoer der stammen langs de berghellingen, vaak zeer vernuftig en in won- derschoone streken, waarbij het water te hulp komt, levert de meest schitterende too- neelen. En welk een echt mooi mannenwerk van spieren, durf en behendigheid, deze ar beid van vlotters en hakkers. Zoo'n filmpje moet men. niet missen. Volgende teer „Ein Walser aus Wien Luxor-Theater. Een reden tot echtscheiding De echo der bergen. Ook dit weekprogramma belooft een suc ces te worden. Biedt reeds het voorprogram ma veel interessants, de twee hoofdnummers van geheel verschillend genre zijn van dien aard, dat wij een ieder kunnen aanraden een avondje naar deze bioscoop te gaan. De knappe regisseur en productie-leider xilfred Zeisier heeft met het talent van zu echtgenoote, de bekoorlijke en intelligente Holandsche fimster Lien Deyers en den be kenden sympathieken Duitschen hlmartet Johannes Diemann een vroolyke UFA-fi da.ar gesteld, die tot het beste behoort, dat ons tot heden op dit gebied is voorgezet. Het scenario is geenszins nieuw en in de practuk van het leven gaat tegenwoordig een echt scheiding op het continent bijna al even vlug en gemakkelijk als in Gods own country, doch Zeisier weet alles zoo smakelijk op te dienen en heeft voor de verdere rollen zulke ge schikte krachten gevonden, dat deze rolprent bet toch uitstekend doet. Romantiek en fan tasie werken altijd even heilzaam als abdij siroop en zoo zien we in deze film, dat de vliegtuigfabrikant Lüders (Riemann) zich met behulp van z«n vriend, den advocaat laat scheiden van zijn feeksige vrouw, terwijl een lieftallige adspirant-compomste (Lien Deyers) dienst doet als „reden tot echtschei ding", ofschoon ze den fabrikant nimmer ge zien heeft. Doch als Lüders VTij is, leert hü ook „Sein Scheidungsgrund" kennen, en nu rust niet voor ze de zijne ls. En dezelfde ad vocaat, die hem van zijn eerste vrouw af hielp, verschaft hem zijn tweede, door ais minister van justitie toestemming tot een huwelijk te geven met de vrouw die eens m het spel was, al was het dan ook maar also Het spel in deze film is zeer vlot, de dialoog is opperbest te volgen en talrijk z«n de scènes, welke uitmunten door verzorgdheid. Ook voor de notes gales is behoorlijk zorg ge dragen in dit verband memoreeren we den komisehen procuratiehouder Sperhnj(Juhus Falkenstein) en den helderziende, Rasmus „en (Paul Hörbiger). Een attractie is voorts de heerlijke tango „Zwei blaue Oogen^und im Tango'Vwelke o.a. door Dajos Bela enzun orkest schitterend vertolkt wordt. Het muzi kale gedeelte is in deze film rijkelijk verte genwoordigd, zonder haar evenwel tot een operette-film te stempelen. Men ga deze film zien en hooren, „onze" ster, Lien Deyers, al leen reeds, verdient het ten volle. Van het vrooüjke terrein stappen we na de pauze naar de gevaarlijke zone, naar de Tatraketen in de Karpathen, alwaar een Amerikaan vergunning heeft gekregen om een kabelspoor aan te loggen naar de Son- nenspitze. Den berggids Carlo is het slechts tot heden gelukt de hooge Zonnespits te be stijgen daarom beschouwt hy deze als zun eigendom en h« weigert zijn hulp. De vrouw overwint echter ook hier, zooals meermalen, doch niet dan na een reeks adembeklem mende pogingen en een doodelyk ongeval. Daardoor is deze film feitelijk een sportieve prestatie van enkele onverschrokkenen, die ongelooflijke staaltjes van moed en volhar ding laten zien. Ademloos volgen we de ge vaarlijke prestaties van den krachtigen, ge- bronsden kerel Carlo In deze rolprent, waar in het imponeerende berglandschap en de woeste, wilde natuur levend zijn gemaakt. Daarnaast verdienen enkele folkloristische beelden de volle aandacht. De bergwinden en sneeuwstormen zijn knap geïmiteerd, terwijl voor een alleszins passende muzikale illustra tie werd zorg gedragen. Fantastisch is voorts het werk van de reddingsbrigade bij fakkel- licht. Een sprookje gelijk in de onmetelijke sneeuwvelden. Sfeer is er en dramatische spanning in deze prachtig geënsceneerde rol- prent, die trots het vanzelf langzame tempo van het reddingswerk tot den laatsten meter boeit. Als geheel wederom een program, aat klinkt als een klok. BIGGEKERKE. Zondagssluiting: van de café's. De gemeenteraad heeft in zijn gisteren gehouden zitting met 6 tegen 1 stem besloten dat alle café's op Zondag gesloten moeten worden. In ons volgend nummer komen wij op deze raadsvergadering nader terug. GROEDE. Loop der bevolking. Over de maand Juli. Ingekomen: D. Koster en gezin, van EreskensG. S. Verhage van CadzandJ. S. van Houte van Zuidzande. Vertrokken: M. J. de Kok naar Oostburg; M. L. de Smit naar Oostburg; P. de Meijer naar OostburgJ. Cornelis en gezin naar OostburgP. de Caluwé en gezin naar Wieringermeer. OOSTBURG. Het nieuwe ziekenhuis te Oostburg wordt op 8 Augustus a.s. officieel geopend. IJZENDIJKE. Festival. Aan het ter gelegenheid van het 95-jarïg bestaan der muziekvreeeniging „Geduld Overwint" te houden festival op 21 en 22 Augustus a.s. zullen de volgende gezelschap pen C striemenIJzendijke, Hoofdplaat, Re- tranchement, Biervliet, Zuidzande, St. Mar guerite Westdorpe, St. Loureijn, Sluis, Schoondijke, Waterlandkerkje, Watervliet, Oostburg, St. Kruis, Sas van Gent. Maandag 22 Augustus zal o.a. een 80 K.M, wielerwedstrijd worden gehouden voor junio res, alsook een wedloop, i Waterschappen. By Kon. besluit zijn benoemd in de provin cie Zeelanda. met ingang van 7 Septem ber tot voorzitter van het waterschap voor he tbeheer en het onderhoud van de Nol tusschen den Koude en den Lovenpolder, F. W. Dekker te Hoekb. met ingang van 13 September tot dijkgraaf van Loven- en Wil- Iemskerke F. W. Dekker te Ter Neuzenc. mfct ingang van 3 Augustus tot dijkgraaf van den Nieuwlandepolder J. Verlare Jzn. te Krabbendijked. met ingang van 1 Augus tus tot gezworene van den Soelekerkepolder, P. D. Remijnse te Wissekerkee. met ingang van 1 Augustus tot gezworene van den Her togin Hedwigepolder, C. P. Staal te Graauw en Langendamf. met ingang van Augustus tot gezworene van den Völckerpolder, J. E. Vogelaar te Rilland-Bath g. met ingang van 1 Augustus tot gezworene van den Nieuw landepolder J. Blok Azn. te Krabbendijke h. met ingang van 1 Augustus tot gezworene van De Vereenigde Polders van Ossenisse, P. de Wael te Ossenisse, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hy 70 jaar zal zijn geworden i. met ingang van 1 Augustus tot gezworene van Poortvliet, J. J. van der Siikke te Poortvliet. Autobus-vergunning. Ged. Staten van Zeeland hebben besloten aan J. F. Ogier te Rilland-Bath vergunning te verleenen tot het in werking houden van een autobusdienst op Donderdagen van Ril land-Bath naar de Noord-Brabantsch Zeeuwsche grens, en omgekeerd. Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 25 Juli—1 Augustus werd bij het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende W^j zigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). A. D. Blanker, Goes, Keizerstraat 9, slyterij en expl. café's. Overleden eigenaarA. D. Blanker. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma. Handelsnaam gewijzigd in Fir ma A. D. Blanker Zoon. Het uitgeoefend bedrijf omvat thanshet voor gemeenschap pelijke rekening en risico drijven van een handel in wijnen, bieren, gedistilleerd en an dere dranken in den ruimsten zin. Venn. Wed. A. Blanker—van Heemst en C. W. Blanker. Centraal Kleedingmagazyn, H. Hollestelle, Goes, Magdalenastraat 7, het drijven van handel in kleedingsartikelen en aanverwante zaken. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma. De handelsnaam luidt thans Firma Centraal Kledingmagazijn H. Holle- stelle Zoon. Venn.H. en J. Hollestelle. Firma J. P. Kousemaker Zoon, Vlissin gen, Palingstraat 38, broodbakkerij. Over leden venn.J. P. Kousemaker. Venn, onder firma ontbonden. De zaak wordt op denzelf den voet en onder denzelfden handelsnaam voortgezet. EigenaarD. Kousemaker. W. A. Pelle, Houttuinen Q 37, export visch, oesters, mossels, garnalen en roomboter. Het uitgeoefend bedrijf uitgebreid metinrich ting voor drogen van garnalen en garnaleh- doppen. Westelijk Noord-Brabant (Breda). N.V. Waterleiding Mij. „Tholen", Tholen, Botermarkt 1. Nieuw lid van den raad van beheer J. M. van Bommel van Vloten, Goes, KERK- EN SCHOOLNIEUWS Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. De algemeene syn-xie der Ned. Herv. kerk heeft het jaarverslag van den raad van be heer voor predikantstraktementen over het jaar 1931 behandeld. Uit de cijfers bleek, dat er ontbrak een bedrag van f 100.437, d.i. ge middeld 490 per dispensatiegemeente. Aan gezien de kas voor de predikantstractemen- ten slechts een bedrag van f 17.552 beschik baar kan stellen, blijft er een onamgevuld bedrag van 82..S85. Het groote tekort in de aanvangstracte- menten wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door het in stand houden van afzonderlijks stand plaatsen in een aantal gemeenten, die door haar kleinen omvang niet in staat zijn de normale kosten van een afzonderlijke stand plaats te financieren. Het gevolg van een en ander is, dat zulke plaatsen buiten elke ver houding zon moeten profiteeren van de door de Hervormde kerk bijeengebrachte gelden voor de kas ten bate van de predikantstracte- menten of dat het salarispeil dier predikan ten te laag moet worden gehouden. Verschillende verzoeken tot kwijtschelding kwamen binnen, die gedragen van verschil lende tienduizenden beliepen. Op 1 Decem ber jl. waren er 218 gemeenten achterstallig. Geconstateerd wordt, dat de economischt

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1