1000 500 300 150 100 25 Ml DONDERDAG EERSTE BLAD No. 182 70e Jaargang 1932 UitgaveFirma f. VAK OE VELDE ]r„ Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PR0V1NCIENIEUWS BUITENLAND era-uitzending, 11.05 Danse- VART. ion—Kaapstad, vliegtuigen be- >rzien van in rangstations in grond, met het beveiligen, F HET NGRES. Dublin gehou- rd, teneinde de voor de gewei- baar te maken, microfoons en sssieweg, over dan 25 KM., etrodynamische 'NG WORDT de la Télépho- Internationale pnder het oog jeraadslagingen e telefoonlijnen |dt gemotiveerd erbrenging van >ndere kosten 3 moet geschie- personeel, dat s dient te be- Meteorologisch at. 67.3 te La Co- 9 te Reykjavik, d van 4 Aug. W. wind. Meest ke opklaringen, en regen. Iets rbericht. Ie gegevens eteorInstituut. pressie bij IJs- cht werd naar snelheid waar- ich verplaatste, laring van gis- gen heeft aan- 3 regentoestand handhaaft zich e depressie over rer O.-Duitsch- voor het weer Engeland is de weer stijgende, omgeving weer de secundaire dag passeeren, verbeteren. In md daalde de eilanden steeg gen. SEN pistus, des na- 8.73 y2 Ber- Parijs 9.73J£; AUTO'S, TUIGEN uur 9.15 9.13 JSSINGEN 4 15.43 16.19 i 16.57 i 17.38 18.22 jkhedcn, Dagelijks solrée ks middag- en lederen avond ondagsmlddage ,hé dansante. VLISS1NGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels /I.25; iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. lOregels). Bij3-maalplaatsing vanl—5regelsfl. -.alles tegenvooruitbeiaiing. De abonné's in 't bezit eenei Polis, Zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGINO „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen 4 Grand Hotel Britannia. Na de succesvolle Ober Bayern avonden ontsproot aan den geest van Britannia's di rectie een nieuw idee om gasten en bezoekers afwisseling en amusement te verschaffen. Zccals men bereids in de advertenties heeft kunnen lezen wordt Zaterdagavond bij gun stig weer een bal-champêtre gegeven. In Zui delijke landen leent het klimaat zich excel lent voor dergelijke festiviteiten, welke in ons land van mist cn regen echter tot de zeld zaamheden moeten behooren. We vernamen, dat deze danspartij in de open lucht dan ook zeer in den smaak valt, want zelfs uit Breda komt een flink gezelschao naar de Zeeuwsehe Riviera. Het terras zal geheel versierd worden met guirlandes, lampions enz., terwijl orkest en personeel de schilderachtige Bretonsche klee derdrachten zullen dragen. Ook deze gelegen heid zal benut worden om reclame voor Vlis singen en Walcheren te maken door het op laten van ballons, waaraan mededeelingen bevestigd zijn. Teneinde de berichtgeving om trent het neerkomen te bevorderen, worden aan de vinders, die zich met de directie in verbinding stellen, prijzen uitgeloofd. Strandconcert. De harmonie „St. Caecilia", directeur de heer Andrié J. Geijsen, geeft morgenavond 8 uur een concert in de tent op den boulevard Evertsen. Telefoonaansluitingen. Nieuwe aansluitingen in de maand Juli 1932 No. 406 H. Haarman, adsp. electrotechnisch ambtenaar, Glacisstraat 143. No. 365 F. H. Jilleba, drogisterij „de Hoop", Oude Markt 12. No. 230 Firma wed. W. H. Michels, gressier- derij in rookartikelen. No. 522 L. J. Polderman, lid firma A. Pol derman Zn., Badhuisstraat 66. Vervallen aansluitingen. No. 14 G. A. Waller, directeur maatsch. „Zeeland", Boulevard Evertsen 38. Vreemdelingenbezoek. Heden zijn met de provinciale booten 2000 badgasten van de Belgische kustplaatsen aan gekomen, terwijl 95 auto's werden overgezet. Dat het bezoek aan de Belgische badplaat sen heel wat minder is dan het vorig jaar kan hieruit worden opgemaakt dat op 6 Augustus van het vorige jaar 3450 passagiers medekwamen en 87 auto's werden overgezet. Het festival. Het muziekgezelschap „Excelsior" uit Mid delburg, dat Zondagavond van 8 tot 10 uur een concert geeft in de tent op den boulevard Evertsen, zal om kwart voor acht per tram uit Middelburg aankomen en aan het Betje Wolffplein afstappen. Daarna wordt al spe lend naar het strand gemarcheerd. Het volgend programma wordt uitgevoerd „National Emblem", marsch Bagley „Orpheé aux Enfers", ouverture, Offenbach Puppen-walzer uit de operette „Die Puppenfée", Jos. Baijen „Op een Perzische markt", intermezzo, Keteïbey Pauze. „Florentiner-marsch", J. FuciJc „Louisa di Montfort", solo voor saxaphoon- sopraan, Bergson „Excelsior", marsch cortègeA. Adroit Finale. Botsing van een auto tegen een muur. In den afgeloopen nacht had aan het sta tion alhier een ernstige aanrijding plaats. Een automobiel reed bij het draaien tegen den muur van een sigarenwinkel op. De auto bekwam slechts geringe schade, doch in den voorgevel van den winkel ontstond een gat, terwijl de gevel gedeeltelijk werd ontzet. Een groot deel van de geëtaleerde sigaren, siga retten en tabak word bedolven pnder neer stortend puin. De aangerichte schade is aan zienlijk. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Eenige opnamen van het door de „Acade mie Internationale de Droit Comparé" bijeen geroepen congres voor vergelijkend recht in de Ridderzaal te 's-Gravenhage. Woning toestanden in de 20e eeuw Onder de ge meente Stoppeldijk (Zeeland) heeft een fa milie haar intrek genomen in een greppel, waar thans het geheele gezin verblijft. Des nachts wordt de greppel afgedekt met een zeil, om zich tegen koude te beschutten. Aankomst van den Franschen politiekruiser voor de visscherij „Quentin Roosevelt" in de Amsterdamsche haven en het neerlaten van de commandantsbark door Fransche matro zen. Een drietal opnamen van de groote brandbluschdemonstraties te Hilversum, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de brandweer. Een overzicht van de haven te IJmuiden, waar op het oogenblik een onge kende malaise heerscht. Niet minder dan 170 schepen zijn opgelegd. Onze fotograaf maak te nog een opname aan boord van een der trawlers, waar schoorsteen en luchtkokers zijn afgedekt om het hemelwater te beletten binnen te dringen. MIDDELBURG Ontslag aan burgemeester P. Dumon Tak. Naar aanleiding van het aan den heer P. Dumon Tak verleend eervol ontslag als bur gemeester van Middelburg, schrijft het Brus- selsche „Laatste Nieuws" Gedurende den oorlog maakte burgemees ter Dumon Tak zich buitengewoon verdien stelijk jegens onze landgenooten, die naar Middelburg waren gevlucht en daar met open armen ontvangen werden. De vluchtelingen vonden in hem een steun en een knappen raadsman en zy mochten zich in zijn belang stelling verheugen tot de dag kwam dat zij weer huiswaarts konden keeren. OOST- EN WEST-SOUBURG P. T. en T. Aan het post-, telegraaf- en telefoonkan toor te Oost- en West-Souburg is met ingang van 3 Augustus benoemd mej. N. J. Goote te Middelburg. GOES Botsing tusschen twee auto's. Gisterenavond had op den berucht gewor den hoek VoorstadWilhelminastraatPa- tij nweg een botsing plaats tusschen den auto van den heer N. uit Goes, komende van de richting 's-Gravenipolder en een auto uit Holland, komende van den Patijnweg, met het gevolg, dat een der auto's over het trot toir vloog, een hek vernielde en temidden van de tafeltjes en stoelen, staande voor de melksalon van den heer Jacobs terecht kwam. Gelukkig dat zich op dit moment niemani op het trottoir of vóór de melksalon bevond, anders waren zeker ernstige persoonlijke ongevallen het gevolg geweest. Wederom is dus gebleken, dat men op de zen hoek zelfs op de trottoirs niet veilig is. BRESKENS Loop der bevolking. Gevestigd: S. A. Keijmel—Verkeij, van Cadzand P. C. de Schepper, van Hoofd plaat G. A. Delmotte, van EeclooC. J. Klaassen—Balnikker, van Terneuzen W. C. van Houte, van 's-Gravenhage L. H. Schla- bitz, van Schwelm J. E. van der Sluis, van Rockanje L. L. FlikweertIsrael, van Wis- sekerke. Vertrokken: M. A. Notebaart, naar ApeldoornJ. Albregtse, naar Cadzand D. Koster, naar Groede. SAS VAN GENT. Bloedvergiftiging. De vorige week kreeg een 39-jarige man te Sas van Gent bij het baden een beet van een waterrat. Hierdoor is bloedvergiftiging ont staan, aan de gevolgen waarvan de man is overleden. Zigeuners. Nabij de Zeeuwsch-Vlaamsche grenzen in de omgeving van Hulst zijn een drietal groe pen zigeuners gesignaleerd. Er zijn door de maréchaussée de noodige maatregelen geno men, teneinde te voorkomen dat deze lastige klanten de grens overschrijden. Daarom wor den dag en nacht de grenzen bewaakt. De bewoners houden een oog in het zeil, omdat die er allesbehalve op gesteld zijn, dat de zi geuners in hun omgeving vertoeven. Provinciale veilings-organïsatïe in Zeeland. De provinciale veilingsorganisatie in Zee land heeft een telegram aan den minister van economische zaken en arbeid gezonden, waar in zy zegt. dat, terwijl de Nederlandsche fruitoogst reeds aan de markt komt, wordt voortgegaan met buitenlandsche vruchten in te voeren. Op 1 Augustus werden te Rotter dam nog Amerikaansche appelen geveild, en Spaansche en Itaüaansche pruimen woraen in massa ingevoerd, doordat Frankrijk en België den invoer daarvan hebben geconti- genteerd. Verder wordt gezegd, dat deze producten beneden kostprijs hier op de markt worden gebracht. Met nadruk is gevraagd, spoedig maatregelen te treffen, dat de .Nederlandsche markt blijft behouden voor den Nederland- schen producent. Besmettelijke ziekten. In de week van 24 tot en met 30 Juli zijn in onze provincie voorgekomen 4 gevallen van roodvonk,«nl. 3 te Clinge en 1 te Vlissingen, 1 geval van poliomyelitis anterior acuta te Westdorpe en 1 geval van ziekte van Weil te Sas van Gent. De post In Zeeuwsch-Vlaanderen. „Scaldis" schrijft in het „Hbld." In een tijd waarin de roep om versterking der banden luide klinkt, waarin Zeeuwsch- Vlaanderen meer en meer ontvankelijk wordt voor den echt Nederlandschen geest, is deze ontwrichting van het postvervoer een groote teleurstelling, die noch in dit gewest, noch in overig Nederland waardeering kan oog sten. Dat men Zeeuwsch-Vlaanderen door deze handelwijze terug drijft naar het isole ment, waaraan het dank zij veel moeite en kosten ontworstelde dat men de banden nauwer aangehaald en hechter geworden in de laatste jaren moedwillig doet verslap pen, is een inderdaad zeer droeve ervaring. Het aantal verzendingen van poststukken uit Zeeuwsch-Vlaanderen naar overig Neder land en in omgekeerde richting is aanzienlij k verminderd. De tusschenruimten waarin uit Zeeuwsch-Vlaanderen geen post kan worden verzonden waardoor het, practisch geno men, voor gewoon postverkeer, dus volkomen van Nederland wordt afgesloten zijn zeer groot geworden. En dat ondanks het feit, dat de dienstregelingen der stoombootdiensten ongewijzigd bleven en dus op dezelfde wijze als voorheen het postvervoer kunnen bewer ken Geschiedde voorheen de doorzending van do morgenpest uit Ter Neuzen per boot van 12 uur, thans blijven deze stukken te Ter Neuzen liggen tot 3 uur on komen overal ook in de eigen provincie, zelfs in Middelburg, Vlissingen en Goes veel later dan voor heen aan, hetgeen zich ook bij beantwoording nogmaals doet gevoelen. Was er tot Mei van dit jaar postverzending voor Walcheren rechtstreeks naar Vlissingen met drie booten uit Ter Neuzen, de nieuwe regeling laat deze reisroute geheel vervallen, zoodat alle post voor en van Walcheren via Hoedekenskerke reist en eerst langs dien omweg Ter Neuzen bereikt. Dat er in Ter Neuzen geen post uit overige Nederland arriveeren kan tusschen 9.35 uur des morgens en 16.55 des avonds, verdient om aan te toonen wat deze achter uitgang hier beteekent.,Zelfs een „expresse"- zending heeft geen nut in dit geval, wijl het betreffende stuk tusschen de hierboven ge noemde uren de Westerschelde niet passeeren kan Dit zijn enkele voorbeelden van een maat regel, die misschien eenig financieel voordeel kan brengen (misschien, want de handel zoekt ander wegen en waaraan groote be langen worden opgeofferd, belangen die zeer verre uitreiken boven een te bereiken bezui niging. Naar aanleiding hiervan schrijft de hoef ijzer-correspondent van het „Hbld." De causerie van „Scaldus" is wel in staat om ongerustheid te wekken by hen, die al thans sinds Versailles, beseffen welk een na tionaal belang er voor ons gansche land ligt in Zeeuwsch-Vlaanderen. De banden tus schen dat gewest (dat zich geografisch, toch zoo makkelijk op België oriënteert) zijn sinds de bedreiging van onze souvereiniteit er over die te Versailles was voorbereid, geluk kig steeds nauwer aangehaald. Maar daar komt nu de post en snijdt er weer eenige belangrijke door. Wegens bezuiniging natuurlijk. Maar men kan alles overdrijven. Wij stellen ons voor dat de directie der posterijen volgens een vast plan is te werk gegaan en dat overal heeft uitgevoerd. Dat is in het algemeen ze ker de juiste methode maar men moet daar bij rekening weten te houden met bijzondere gevallen. En zulk een geval is o.a. steeds aan wezig, wanneer een zaak een niet zuiver, binnenlandsch aspect heeft. Zoo heeft men op leger en marine wel zéér veel bezuinigd doch niet zóó veel dat het restant waardeloos werd. En zoo heeft de commissie-Weiter, naar we nog dezer dagen hebben doen uit komen, wel eenige bezuinigingen op het loodswezen aanbevolen maar heeft ze begre pen dat de dure Scheldedienst moest worden gehandhaafdwegens de concurrentie met België. Welnu, juist ook met het oog op een dergelijke „concurrentie" (in dit geval con currentie in aantrekkingskracht) had de post bezuiniging ten aanzien van Zeeuwsch- Vlaanderen achterwege moeten zijn gelaten of ten minste zeer te zijn getemperd. Men moet ook de beste methode niet, zon der nadenken, generaliseeren. Vooral niet jegens dit voormalige.... Ge neraliteitsland. Een naam dien het trouwens nog altijd verdient in dien zin waarin hij op elk stuk van Nederland toepasselijk is Een deel der „Generaliteit". Dat wil zeggenvan heel Nederland. MARINE EN LEGER Het plan, om Hr. Ms. torpedobootjager „Banckert" binnenkort naar West-Indië te laten vertrekken, is vervallen. De luitenant ter zee 2e klasse D. L. van Elk, van het vliegkamp de Kooij nabij Den Helder, wordt 12 dezer overgeplaatst naar de marine kazerne te Willemsoord. De officier van den marinestoomvaarfc- dienst 2e klasse A. S. Faber, wien vergund is uit Oost-Indië te repatrieeren, is 20 Juli aan boord van het motorschip „P. C. Hooft" van Tandjong-Priok vertrokken, wordt 10 dezer tc Genua en daarna hier te lande terugver wacht. Bij Koninklijk besluit van 30 Juli 1932 is de termijn van benoeming als zoodanig van den reserve-officier van gezondheid der tweede klasse A. E. J. Lacomblé, van het personeel van den geneeskundigen dienst der land macht, met ingang van 4 Augustus 1932, voor den tijd van ten minste vijf jaren verlengd en is hij met ingang van 4 Augustus 1932 be noemd tot reserve-officier van gezondheid der eerste klasse. De reserve 2e luitenant H. Buman van het Vz reg. inf. komt 8 Augustus a.s. voor drie weken in werkelijken dienst te Bergen op Zoom tot het volbrengen van zijn verplichte herhalingsoefeningen. De le luitenant G. van Huls van het korps pontonniers en torpedisten wordt 8 Augustus a.s. gedetacheerd bij het detachement 14e reg. inf. te Bergen op Zoom tot het bijwonen van de vervolgoefeningen. De reserve kapiteins J. H. P. Janssen en A. A. Eibers van het 14e reg. inf. komen 8 Augustus a.s. onder de wapenen en worden op- dien datum gedetacheerd bij het regiment grenadiers te 's-Gravenhage tot het volgen van een gecomprimeerden cursus aldaar. De le luitenant Koole van het 14e reg. inf. en werkzaam bij het landstormverband Mid delburg met standplaats Terneuzen, wordt van 8 tot en met 11 Augustus a.s. gedeta cheerd bij het detachement 14e reg. inf. te Bergen op Zoom tot het verrichten van troe- pendienst. Bezuinigingsplannen bij het leger in Oost-Indië. Het legerbestuur in Oost-Indië heeft de volgende bezuinigingsplannen, beoogende op heffing van verschillende af deelingen en korpsen, goedgekeurd. 1. Het aantal eskadrons cavalerie wordt tot 4 teruggebracht. 2. Een afdeeling artillerie wordt opgehe venzal worden teruggekeerd tot de oude formatie van de artillerie. 3. De infanterie wordt teruggebracht tot 4 regimenten, elk bestaande uit 4 bataljons, waarvan 2 bestemd worden voor politie- en marechaussee-diensten. 4. Opgeheven wordt 1 divisies taf. Overcompleet komen door bovenstaande maatregelen 1 generaal-majoor, 2 kolonels, 2 luitenant-kolonels der infanterie, 1 luite nantkolonel der cavalerie, l luitenant-kolonel der artillerie en een aantal kapiteins en lui-' tenants van verschillende wapens. LUCHTVAART Von Gronau over een dienst Europa Amerika. Von Gronau heeft zich uitgelaten over de mogelijkheid een geregelden vliegdienst te or- ganiseeren tusschen Europa en Amerika De organisatie voor een dergelijken dienst zou 5 m^llioen dollars vereischen. Als Europeesche vlieghaven komt in aanmerking een plaatsin Noord-Ierland of in Schotland. Tusschenlan- dingsplaatsen moeten worden opgericht op IJsland, Groenland en Labrador. Als Ameri kaansche vlieghaven noemdo von Gronau Montreal. Vrijdag zal von Gronau verder vliegen naar Milwaukee. Hij heeft toegegeven van plan te zijn met zijn Dornier-Wal ook een bezoek te brengen aan Japan. De Engelsche luchtvaart. De Imperial Airways hebben in Juli tus schen Londen en het vasteland gemiddeld 1300 passagiers per week vervoerd. Toen der tien jaar geleden de dienst werd geopend was het gemiddelde 30 per week. De dienst LondenParijsBazel is thans ingekort tot 4]/^ uur. Het vervoer is de laat ste maanden op dien dienst vrijwel verdub beld, vergeleken bij verleden jaar. In Juli be droeg het aantal passagiers dit jaar 5332, tegen verleden jaar 2587. AANBESTEDINGEN De architecten F. G. C. en ir. A. Rothuizen B.N.A. te Goes en Middelburg hebben het bouwen van een bakkerij met magazijn, win kel, woning en kantoor aan de Van Dishoeck. straat en Singel voor rekening van de coöpe ratieve vereeniging „de Broederband" opge dragen aan de N.V. „Mabuwat" te Zwijn- drecht voor 28.380. De gewapend beton werken zijn opgedragen aan de N.V. „Ken- dor" te Amsterdam voor 15.580. Door den kerkeraad der Ger. kerk te Sou burg is het bouwen van een nieuwe kerk ge gund aan den heer M. P. Goedemondt te Goes voor 31.480 (plan B). DUITSCHLAND WELKE REGEERING KRIJGT Volgens den democratischen persdienst verwacht men in bevoegde politieke kringen, d"t het kabinet Von Papen in zijn tegen woordige samenstelling niet meer voor den Rijksdag zal verschijnen. Aangezien het centrum zijn oppositie voor al tegen rijkskanselier Von Papen heeft ge richt en niet bereid is, dezen rijkskanselier te dulden, verwacht men een wisseling in het rijkskanselierschap. Naar verluidt, zou in dat geval Von Papen als gezant naar Parijs gaan, wat ook in over eenstemming met de wenschen van Von Pa pen zou zyn. De Parijsche gezant Von Hoesch zou dan zijn post met dien van Duitsch gezant te Londen verwisselen, welke post in verband met de benoeming van Von Neurath tot mi nister van buitenlandsche zaken vacant is. Generaal Von Schleicher zal in ieder geval rijksweerminister blijven, aangezien dit in overeenstemming is met de wenschen van den rykspresident. In hoeverre de nationaal-socialisten in het nieuwe kabinet opgenomen zullen worden, is nog onzeker. Men acht het mogelijk, dat de nationaal-socialisten Gregor Strasser als rijkskanselier zullen voorstellen, terwijl Hitier de opperste leiding in de nationaal-socialis- tische partij zou blijven behouden. Dr. Frick zou in aanmerking komen voor het rijksministerie van binnenlandsche zaken. De groote vraag is echter of het centrum, ook al zou dit afzien van den post van rijks kanselier, ook het ministerie van binnenland- sche zaken aan de nationaal-socialisten zou willen afstaan. De beslissing moet overigens nog vallen, in hoeverre het centrum tot een coalitie bereid is. In den nieuwen Rijksdag zullen de natio naal-socialisten natuurlijk aanspraak maken op het ambt van voorzitter van den Rijksdag. Daarvoor zou in aanmerking komen de afge vaardigde Stöhr, die reeds gedurende korten tijd vice-president van den Rijksdag is ge weest. Volgens de tot nu toe bestaande gewoonte zouden de sociaal-democraten aanspraak kunnen maken op het eerste vice-president- schap en de communisten cp het tweede vice- presidentschap. WAPENVONDSTEN BIJ NATIONAAL- SOCIALISTEN. Gisteravond werden te Hofgeismar huis zoekingen gedaan bij nationaal-socialisten, naar aanleiding van een aoor de politie ont vangen mededeelng, dat daar ter plaatse door nazi's machinegeweren en een pantserauto verborgen zouden worden gehouden. De pant serauto werd inderdaad gevonden, doch men slaagde er niet in de machinegeweren te vin den. De pantserauto is een omgebouwde vrachtauto met dubbele banden welke met zaagsel gevuld zijn en gepantserd met sta'en platen, die voorzien zyn van schietgaten. DE EISCHEN DER NAZI'S. Het Berlijnsche orgaan der nationaal-so cialisten „der Angriff" schrijft onder het op schrift „Wij eischen het standrecht tegen de Moskousche bloedhonden" een artikel, waarin de vele aanslagen en overvallen van de laat ste dagen geheel op rekening van de commu nisten worden gesteld en waarin wordt ge zegd, dat de nationaal-socialisten zich niet weerloos zullen laten vermoorden. Geëischt. wordt, dat de S.A. en de S.S. vergunning zul len krijgen zich gewapend op straat te ver- toonen en dat die beide formaties als hulp politie zullen worden gebruikt. Het blad ga randeert, dat dan het spookbeeld van Moskou

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1