is Verlaagd in prijs Pan WOENSDAG 151 EERSTE BLAD No. 181 70e Jaargang: 1932 Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUW S Thans geeft Sunlight Zeep betere waarde dan ooit. Steeds de meest populaire zeep door haar zeldzame zuinigheid in het gebruik, kost zij thans een stuiver minder; maar in elk ander opzicht is zij hetzelfde gebleven. Wat kwaliteit en zuiverheid betreft is zij nog steeds de voortreffelijke zeep van altijd. De waardebon blijft onveranderd. LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ n.v., VLAARDINGEN VLSSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending t 3.80, met Zondagsblad 1 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct ledereregel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regels tl. - .alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener A rt J"| gulden bij levens- ffe ffc gulden bij dood rt iffïi gulden bij verlies i Polis, zijn GRATIS verze- |||||ll lange ongeschikt- *^1111 door S IR H van een kerd tegen ongelukken voor1UUU heid tot werken. %3AJ U een ongeluk. dUU hand, voet of oog. J gulden bij verlies A rt gulden bij verlies f\ van 11181 van een M *1 J een duim A U wijsvinger Cj U gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Kunstkring „Het Zuiden". 't Is zeker geen schande voor de stad Vlis singen, dat zy het paviljoen aan den boulevard Evertsen een grondige herstelling liet onder gaan. Het is een lust deze jaarlijksche ten toonstelling te bezoeken in de zalen met hun grijze muur-fond. En nu vanaf 3 Augustus tot 17 Augustus mevrouw Hendrikx en me vrouw Evers-Keg exposeeren zijn deze her stellingen zeker wel gepermitteerd. Mevrouw Evers-Keg is vertegenwoordigd door linoleum-sneden, die in het binnenzaal- tje hangen. Wij willen hiervan allereerst nr 56 noemen, een wilg, zeer knap gesneden, somber van stemming en niet ontbloot van toon. Soms treft ons haar plastische vondsten in het zwart en wit, zooals 46, dat zeer posi tief is met overweging van de horizontale lijn, en mede typisch van opvatting. Van haar dieren is 57, een spin, goed te noemen. In 49 „de mulle weg", is veel gewerkt in de entourage, de boomen zijn een zeer goeds studie. No. 45, Molen, is positief. Een aardig gestyleerd kopje Ernst, is nr. 50. Mevr. Evers-Keg zal met haar linoleum sneden haar weg wel vinden. Van mevrouw Hendrikx hangen er 66 schilderijen. Men kan niet anders dan deze harde werkster bewonderen, die reeds vanaf haar 17e jaar schildert, altijd zoekend naar andere wegen en nieuwe vormgeving. Daaroip is 't zoo aardig ook veel vroeger werk hier te vinden. Zelfs werk uit haar twintigste levens jaar, toen zij nog punctueerde, waarvan mooie landschapjes getuigen, zooals nr. 62, een ongenummerde in heft binnenzaaltje, en van iets later met neg iets punctuaals, nr. 70, bloemen voor het raam. De schilderijen-tentoonstelling in haar ge heel is zeer gevarieerd, d.w.z. er hangt werk van groote verscheidenheid en wekt een zeer sterken indruk. Mevr. Hendrikx is altijd goed van klem- met een zelfde frischheid van toets. Haar groote liefde voor bloemen deed haar in Vlissingen veel bloemen schilderen, die soms het karakter van studies dragen, daar door zeer synthetisch zijn. 't Zou ondoenlijk zijn deze allen op te noemen, daarom slechts enkele, met verontschuldiging, dat ik er be langrijke mocht vergeten, nl. 40, 39, 34, 24, 18, 25, 32, 18 met mooi koper, en 13 Indische kers, prachtig van kleur. Nu gaat zij in haar laatste bloemstukken meer verm zoeken en vindt dat ook in de heele mooie lelies, 21, dat daarenboven nog verrast door den vorm van het schilderij op zich zftIf, een vorm die we bij haar meer terugvinc&n. Meer voor beelden van dit laatste zoekend streven zijn Orchideeën, 37 en 35. Naast haar werken, raak en spontaan als ze zijn, ons persoonlijk allereerst bekoren, vindt men werken, waarop meer gesjouwd werd en waarbij het intellect meer ingreep, zooals 73 „Bij den bloemist", 't welk mooi van compo sitie is, een heel mooi groot gezicht op Zoute- lande in het binnenzaaltje, waar het vast- krammen der volumen en 't vangen van het dorpje in de bocht der duinen prachtig is, en o.a. 19 een maangezicht in blauwe gam ma's. Haar kerkjes zyn meestal van wat vroege- ren datum, alleen mooi van kleur, o.a. kerkje te Sprong in Brabant (34). In, 20, 22 en 31 is zy fijn van kleur. Nr. 38 „Heide in 't Gooi", is een studie waar we overal denzelfden toon in terugvinden. Ineens stapt ze dan van alle bedaardheid weg en schildert ontstuimigheid, zooals het loodsenhoofd (79) en 14 „Zee". In haar stillevens is met enkele streken, zonder omwegen de materie uitgedrukt, bijv. in 78, het tin en de ruwe steenen pot met papavers. Mooi in het purper is 60, ondergaande zon bij Zoutelande. Lichter van kleur, heel fijn zyn 10 en 5. Een genot zoo'n tentoonstelling te bezoe ken met zooveel variatie, een genot te meer, daar we weten, dat strakjes de 17e Augustus, nog weer een uitgelezen gezelschap komt. K. Zwemwedstrijd om den Kanaalbeker. Bij den Zaterdag te houden kanaalwed strijd Middelburg—Vlissingen zullen op de be geleidende booten, zoomede op den wal, aan beide zijden van het kanaal, leden van de Vlissingsche Reddingsbrigade en van het Roode Kruis, tegenwoordige zijn. Ook voor medische hulp is zorg gedragen, zoo deze noodig mocht zijn. Op een der booten is een zuurstof-apparaat en verband-materiaal. De heer J. J. Wolters, bestuurslid van de Vlis singsche Zwemclub, zal zich met de medische afdeeling belasten. Het bestuur van de Vlissingsche Zwemclub verzoekt ons een dringend beroep te doen op het publiek dat zich aan weerszijden van het kanaal bevindt, den leden van de V.R.B. en van het Roode Kruis, onmiddellijk doofgang te verleenen voor het geval hun hulp noodig mocht zijn. Het festival. Zondag a.s. zal weder in het teeken van de muziek staan. Dien dag zullen zich niet min der dan 3 muziekgezelschappen laten hoo- ren, waarvan twee uit Antwerpen. Deze Belgische gezelschappen zullen con certen geven van half drie tot half vijf in de tent op den boulevard Evertsen. De fanfare-maatschappij „Antverpia" voert het volgende programma uit „My Regiment", marschBlankenburg „Die Beiden Blinden", ouverture, Mehul „La jolie Ardennaise", wals Belleflamme „Rose Marie", fantaisie, Friml „Cocorico", fantaisie, Ganne „Voix Roumaines", wals, Kessels „Aiitwerpen-Marsch", p. Goormans Het tweede concert wordt gegeven door het muziekgezelschap accordeonisten „de Frans Bootsvrienden", eveneens van de Belgische Scheldestad. De gezelschappen worden hier Zondagmid dag omstreeks 12 uur per boot verwacht en zullen door het bestuur van „Vlissingen Vooruit" worden afgehaald, waarna zij zich spelend naar het strand zullen begeven. Zondagavond van 8 tot- ,10 uur zal het mu ziekgezelschap „Excelsior" uit Middelburg een strandconcert geven. Een vredes-demonstratie. Door het N.V.V. en de S.D.A.P. wordt op a.s. Zondag 7 Augustus in samenwerking met de Belgische arbeidersbeweging een groote Vredes-demonstratie en meeting te Breda ge organiseerd. In het Mastbosch vindt des middags om 2 uur een groote .meeting plaats, wa&raan mé dewerking wordt verleend door muziek- en zangvereenigingen uit diverse groote plaatsen, terwijl het woord gevoerd zal worden door mevr. J. Stass, sccr. Antwerpsche Partijfede ratie, en de heeren C. v. d. Lende. secr. N. V.V. en Camiel Huysmans, oud-minister van kunsten en wetenschappen. Verder zullen oefeningen door de Arb. Sportbond en zang en dans door de A.J.C. worden gedaan. Hierna vindt een groote demonstratie plaats, die voor Breda zeer zeker een onge kende groote zal hebben, daar duizenden deelnemers worden verwacht uit België, Rot terdam, Schiedam, Vlaardingen. Maassluis, Hoek van Holland, Dordrecht, Delft, Den Haag, verder uit andere deelen van Zuid- Holland, benevens uit Zeeland en Noord- Brabant. Een groot aantal muziek- en zang vereenigingen uit België en Holland verlee nen medewerking. Bij voldoende deelname zal voor deelne mers aan de Zeeuwsche lijn een extra-trein loopen de prijs hiervoor zal 2.65 bedragen. Loopt deze niet, dan zal per gezelschap wor den gereisd en zal de prijs retour ongevee> 3.50 per persoon bedragen. Een goedkoope trein. Op Woensdag 10 Augustus zal een goed koope trein met regenverzekering loopen van Vlissingen tot en met Roosendaal naar Utrecht, Zeist en Amsterdam. Bijzonderheden kan men vinden op de aan plakbiljetten. OOST- EN WEST-SOUBURG Gevonden voorwerpen. Een auto-nummerbord letter N 9633 bij D. de Visser, Verlengde Braamsraateen koperen gewicht bij W. Melis, Tuindorp een ketelpak bij Kasse, Braamstraat B 129 een wit konijn bij H. W. Cysouw, Braamstraat. MIDDELBURG Door een leeuw gewond. De heer mr. L. van Andel, lid van den ge meenteraad te Middelburg heeft in verband met het ongeluk by het circus, waarby een meisje van 6 jaar door een leeuw gewond is, aan Burg. en Weth. gevraagd, of het college van meening isdat voldoende veiligheids maatregelen worden genomen en, zoo neen, of het bereid is zoodanige maatregelen te ge lasten. ZOUTELANDE. Gemeenteraad. Gisterenmiddag vergaderde de gemeente raad voltallig. Besloten werd Burg. en Weth. op ta dragen oi stappen te doen, teneinde te komen tot een betere regeling van den postdienst. De verordening inzake de veldwachters unlight eeP S12-0176 H werd op aanwijzing van den minister van binnenlandsche zaken gewyzigd. De pacht van het gemeentevroon werd op verzoek van de pachters van 115 gebracht op 100. Het salaris voor den agent der arbeidsbe middeling werd bepaald op 30 per jaar. De jaarwedde van den gemeente-ontvanger werd met ingang van 1 Juli jl. gebracht op 470. Besloten werd met de gemeenten Bigge- kerke en Meliskerke een overeenkomst aan te gaan tot onderlinge hulpverleening by brand. De hulp zal wederkeerig kosteloos verleend worden. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van Burg. en Weth. om tot verharding van den Duinweg over te gaan en daarbij de helft der kosten te bestrijden uit de opbrengst van een baatbelasting. Na uitvoerige bespreking, waarby de be zwaren voornamelyk gericht waren tegen verhooging van de lasten van de enkele per- ceelen bouw- en weiland die hierby betrok ken zouden zyn, werd het voorstel met 4 te gen 3 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren Stroo, Adriaanse en Maas. De gemeenterekening over 1931 werd over gelegd. De gewone dienst heeft een batig slot van 998.46. By de rondvraag drong de heer Verhage aan op meerdere werkverschaffing. Hy zou willen, dat het Burgerlijk Armbestuur hier voor meer gelden beschikbaar stelde. De voorzitter antwoorde dat het Burgerlyk Armbestuur nog nooit geweigerd heeft gelden beschikbaar te stellen voor werkverschaffing, maar de uitvoering is in handen der com missie voor werkverschaffing. GOES Vereeniging van Handelaren in Granen. In de Dinsdagmiddag te Goes gehouden vergadering van de Vereeniging van Hande laren in granen, zaden en peulvruchten in Zeeland had de verkiezing plaats van leden van het algemeen bestuur en enkele commis sies. De vergadering koos of herkoos in het algemeen bestuur voor Walcheren den heer Albt. Jeronimus, voor Zuid-Beveland de hee ren L. Duvekot Czn. en T. van Heel, voor Schouwen en Duiveland den heer J. C. Rib- bens, voor Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost den heer M. de Bruyne Dzn., in de commissie van by stand de heeren C. Duvekot Lzn. en Frans Klaaysen, in de commissie van beroep den heer Albt. Jeronimus en als gedelegeer den in de Landelyke Federatie van Handela ren in Akkerbouw-producten (Elfo) de hee ren W. Bosman en Albt. Jeronimus. BURGH. Ontslag gemeente-ontvanger niet goedgekeurd. Ged. Staten hebben hun goedkeuring ont houden aan het raadsbesluit van 13 Juli j.l., waarby aan den gemeente-ontvanger onge vraagd eervol ontslag is verleend. Zeeuwsche Landbouwmaatschappy. Aan den heer ir. J. Siebenga is eervol ont slag verleend als secretaris-penningmeester der Zeeuwsche Landbouw-maatschappy. In zyn plaats is benoemd de heer ir. J. D. Dorst, leeraar aan de rijkslandbpuwwinterschooi te Leeuwarden. Vrijwillige voldoening van belasting. De minister van financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ont vangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen naar inkomen en/of ver mogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Axel 29.39 en bij den inspecteur, der directe belastingen te Ter Neuzen f 77.25. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behandeld P. J. M., 63 jaar, landbouwer te Ter Neuzen, op ll April 11., 0.50 boete subs. 1 dag hech tenis. P. C. v. K., 48 jaar, te Souburg, verdacht van beleediging te Souburg van P. Polderman op 31 Mei jl., 10 boete subs. 10 dagen hech tenis. D. G., 46 jaar, werkman te Geersdijk, ver dacht van beleediging van een veldwachter ce Wissekerke op 5 Juni jl., f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. N. d. V., 20 jaar, klompenmaker te 's-Hee- renhoek, verdacht van beleediging van P. Wagenaar te 's-Heerenhoek op 5 Juni jl., 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. A. v. d. W., 45 jaar, koopman te Groede, verdacht van mishandeling van P. J. de Back te Oostburg op 10 Juni jl., 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. J. C., 28 jaar, koopman te Heerenveen, ver dacht van verzet tegen de politie te Goes op 17 Juni jl., f 15 boete subs. 10 dagen hechte nis.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1