1000 500 300 150 100 25 CHIEF WHIP 30 JULI EERSTE BLAD No. 178 70e Jaargang 1932 Uitgave: firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen.Talei. 10. Postrekening 6628? OP GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND OOK DAN IS CHIEF WHIP GOUD WAARD/ STADS- EN PROViNCIENIEUWS VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct.(max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 15regelsfl.—alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 3 bladen GEMEENTEREKENING 1931. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen maken hekend, dat ter voldoening aan de voorschriften van artikel 256 der Gemeen tewet de rekening van de inkomsten en uit gaven der gemeente, alsmede die van 'het Havenbedrijf, het Grondbedrijf, het bedrijf der Groente- en Fruitveiling, het bedrijf der Badexploitatie, het Woningbedrijf, het be drijf van den Gemeentelijken Reinigings dienst en het bedrijf van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst voor den kring Vlis singen over het dienstjaar 1931, ter secretarie voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar worden gesteld. Vlissingen, 30 Juli 1932. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, A. DE BEIJL, L.S. De Koningin terug uit het buitenland- De Koningin is gisteren per trein uit het buitenland te Nijmegen aangekomen en van daar per auto naar Soestdijk vertrokken. De Eerste Kamerverkiezingen- De uitslag der gisteren gehouden verkie zing van leden der Eetrste Kamer is als volgt Groep IX, provincies Gelderland, Overysel, Groningen en Drente. In deze groep zijn ge kozen Vrijheidsbond 2 leden, R. K. Staats party 3 leden, Vrijz.-Dem. 1 lid, S.D.A.P. 3 leden, A. R. party 2 leden, C. H. Unie 2 le den. De gekozenen zyn de heeren Mr. H. Smeenge (v.b.)„ Joan Gelderman (v.b.), J. J. W. IJsselmuiden (r.k.), H. Ruyter (r.k.), A. J. Schoemaker (r.k.), J. B. Wesfcerdyk (v.d.), M. Mendels (s.d.a.p.), E. Rugge (s.d.a.p.), L. M. Hermans (s.d.a.p.), jhr. S. van Citters (a.r.), prof. mr. P. A. Diepenhorst (a.r.), J. W. J. baron De Vos van Steenwyk (c.h.),mr. W. L. baron De Vos van Steenwyk (c.h.) Er is geen wyziging gekomen in de ver houding dezer groep. Nieuwe leden zyn de heeren IJsselmuiden, Ruyter, Schoemaker en mr. J. W. J. baron de Vos van Steenwyk. In groep IV, provincie Zuid-Holland, zyn gekozenVryheidsbond 2 leden, S.D.A.P. 3 leden, C. H. Unie 2 leden, A. R. partij 2 le den, R. K. Staatsparty 2 leden, Vrijz.-Dem. 1 lid. De gekozenen zyn de heerenIr. J. Kos ter (v.b.), mr. P. Droogleever Fortuyn (v.b.), A. B. de Zeeuw (s.d.a.p.), F. L. Ossendorp (s.d.a.p.), P. Danz (s.d.a.p.), mr. A. van der Hoeven (c.h.), jhr. mr. dr. N. C. de Gyselaar (c.h.), prof. mr. A. Anema (a.r.), mr. P. E. Briët (a-r.), prof. dr. A. M. A. A. Steger (r.k.), F. L. D. Nivard (r.k.), mr. M. Slingenberg (v.d.) In de partijverhouding is geen veran dering gekomen. Het eenige nieuwe lid is mr. P. Droogleever Fortuyn, die in de plaats komt van mr. Rink, die zich niet beschik baar stelde. In de samenstelling van de Eerste Kamer is geen wyziging gekomen. Zy bestaat thans ook weer uitR.-K. Staatsparty 16 leden, C. H. Unie 7 leden, A. R. party 6 leden, S.D. A.P. 11 leden, Vryheidsbond 6 leden en Vrijz. Dem. 4 leden. Niet herkozen werden, behalve de heer Rink (v.b.), de heeren Arntz (r.k.), Dobbel- man (r.k.), Van der Lande (r.k.), Van Was- senaer van Catwyck (c.h.). Ook een program. Aldus betitelt „de Tyd" het programma van de Onafhankeiyk Socialistische Party, waarvan wy gisteren ook melding hebben ge maakt. Het Amsterdamsche katholieke blad zegt van de acht punten in dit programma het volgende Dit programma zal door arbeiders en boe ren (1) gezameniyk moeten worden verwezen- lykt. Vooral voor de boeren is het prachtig Eerst afschaffen van de steunmaatregelen waar zy zoolang op hebben gewacht. Dan worden hun bouw- en weiland" afgenomen. En tenslotte wordt door het achterdeurtje van een staatsgraan-monopolie tóch weer een vorm van prysbepaling binnengeloodst 'i Zit keurig in elkaar. Van verhooging der steunnormen voor de werkloozen zyn ook wy voorstanders, als we maar wisten waar het geld vandaan moet komen. Van extra-belasting der inkomens boven 10.000 gulden Heeft de heer Stenhuis al eens nagerekend voor hoeveel deze inko mens reeds extra belast zyn Weet hy niet, dat sommige een derde, enkele zelfs bijna de helft moeten afstaan aan de diverse schat kisten Of is dit geen „extra belasting" Hoe een moratorium van pachters te com bineeren valt met de onteigening van bouw en weiland is ons nog een raulsel. En de af schaffing van de defensie doet de deur dicht i Eerlijk gezegd, dit program is ons meer on sympathiek dan dat der communisten, die tenminste een logisch uitgewerkt stelsel hes- ben en geen samengeraapte ratjetoe van al lerlei onvereenigbare elementen. Het communisme heeft zich vergist in de grondslagen van zijn stelsel, doch zyn stelsel zit goed in elkaar. Het program van de O.S.P. echter is een verwaterd aftreksel van Marxis me, vermengd met elementen, die recht streeks uit het opgeflitste massa-verlangen voortkomen. Vakgroep overheidspersoneel van het R.-Kath. Werkliedenverbond. Te Utrecht is een vergadering gehouden van het bestuur der vakgroep overheidsper soneel van het R.-Kath. Werkliedenverbond. In verband met het besluit van den R.- Kath. Bond van post-, telegraaf- en tele foonpersoneel tot aansluiting by het Verbond, was ook deze organisatie vertegenwoordigd door haren voorzitter, den heer M. van den Broek. Besproken werd het rapport-Weiter, voor zoover dit betrekking heeft op het overheids personeel. Ter vergadering bleek, dat de R.-Kath. Centrale van burgerlijk overheidspersoneel prijs stelt op het voeren van gezamenlijke actie tegen de in het rapport opgenomen ad viezen. Besloten werd. deze samenwerking aan te gaan. Verschillende denkbeelden in verband met de te voeren actie werden overwogen. In een op Donderdag 4 Augustus a.s. te houden gecombineerde vergadering zal het plan van actie worden vastgesteld. Commissaris der Koningin van Overijsel hersteld. De Commissaris der Koningin, mr. A. E. baron Van Voorst tot Voorst heropende gis teren de zitting der Provinciale Staten van Overijsel, zyn vreugde uitsprekende, dat het hem gegeven is weder in het midden der Provinciale Staten te zyn. In het byzonder richtte hy woorden van dank tot den heer G. H. P. Bloemen, die de waarneming van de plaats van Commissaris gedurende diens lange ziekte op zich heeft genomen en den griffier der Staten mr. W. M. Wyt. Mr. G. J. Sybrandy te Almelo sprak den voorzitter namens het college van Prov. Sta ten tot, waarvoor de voorzitter dank zegde. Wordt onze hecle koopvaardijvloot opgelegd Gelijk bekend, hebben de onderhandelingen tusschen den Bond van Werkgevers in de Koopvaardy en de Centrale van Koopvaar- dy-officieren over de door de werkgevers voorgestelde verlaging der gages niet tot overeenstemming geleid. In antwoord hierop heeft de Bond van Werkgevers in de Koop vaardy de bestaande collectieve arbeidsover eenkomst met inachtneming van den voor geschreven opzeggingstermyn van een maand opgezegd, zoodat de collectieve overeenkomst op 16 Augustus a.s. afloopt. In een Donderdagavond gehouden vergade ring van de Centrale is de door deze opzeg ging ontstane situatie onder het oog gezien. Met 522 tegen 27 stemmen en 20 onthoudin gen werd besloten om, indien vóór 16 Augus tus a.s. geen bevredigend voorstel door de werkgevers wordt gedaan, op genoemden datum den arbeid neer te leggen. Samenwerkende Schippersverenigingen. De 5 samenwerkende schippersvereenigin- gen in Nederland, t.w. de algemeene Ryn- schippersbond te Rotterdam, de Internatio nale schippersvereniging te Rotterdam, de Naionale schippersvereniging te Groningen, de NederL Prot. Christ, schippersbond te Amsterdam en de Ned. R. K. Hanzabond van reeders en schippers St. Nicolaas te Rotter dam, hebben in een gisteren te Rotterdam gehouden gecombineerde bestuursvergade ring tot opheffing per heden besloten van de door deze bonden in 1931 in het leven ge roepen stichting „Centraal bevrachtingskan toor te Rotterdam". De liquidatie, meer spe ciaal ten aanzien van de ingeschreven schip pers zal geschieden door en ten kantore van de 5 voornoemde schippersbonden, t.w. iedere vereeniging ten aanzien harer eigen leden, terwyi de on ge organise ei den te dien opzichte Na zoo'n heerlijk bad snak je eenvoudig naar 'n CHIEF WHIP.... en dan die eerste trek jes heerlijk diep inzuigen 't is het toppunt van genot. Onder alle omstandigheden, maar spe ciaal op zulke dagen van kostelijke buitenontspanning, bestaat er geen idealer sigaret, want het is de beste voor ieders gezondheid.' VIRGINIA bij de Intern, schippersvereeniging zyn on dergebracht. Voorts besloten de 5 voornoemde schip persbonden met behoud van ieders zelfstan digheid en bewegingsvrijheid in zaken, van algemeen belang, te blyven samenwerken. In verband hiermede werd tot voorzitter der 5 samenwerkende organisaies gekozen de voor zitter van den Algem. Rynschippersbond en tot secretaris de voorzitter van de Intern, schippersvereeniging. De A.N.W.B. In de heden te Apeldoorn gehouden alge meene vergadering van den A.N.W.B., Toeris tenbond voor Nederland, werd het 49e jaar verslag uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend Ons ledental groeide ook in dit crisisjaar nog van 88.583 op 1 Juni 1931 tot 92.912 op 1 Juni 1932. Dat er toch nog groei te constateeren valt, is hoopvoler blykt uit, dat ook in moeilijke tyden als die, welke wy beleven, het bonds- werk menigeen tot geestdrift kan brengen en tot steunverleening kan bewegen. Het werk van den inlichtingsdienst omvat te in het jaar 1931 plm. 27.000 inlichtingen, tegenover in 1930 plm. 16.000, terwyl in de eerste vier maanden van 1932 reeds 30 meer inlichtingen gevraagd en beantwoord werden dan in de eerste vier maanden van 1931de periode 1 Juni 1931—1 Juni 1932 leverde een totaal van 27.531 inlichtingen op. tegen 19.000 in de overeenkomstige periode 1930—1931. Tegenover de 62.339 grensdocumenten, af gegeven in 1930, staan er 74.683 in 1931 bene vens 27.783 internationale autobewyzen (een instusschen ingesteld document) of totaal 102.466 stuks. Voor de eerste maal overschre den wfj dus op dit gebied de 100.000 stuks l In 1932 heeft zich nog een lichte stygin? gemanifesteerdin de maanden Januari t.m. Mei werden 36.331 grensdocumenten afgege ven tegenover 33.495 in hetzelfde tydvak van 1931. Over 1931 was de styging dus 20 ver geleken by 1930 de eerste maanden van 1932 geven een geringe toename van 9 vergeleken by 1931. In het verslagjaar wérden plm. 1200 inlich tingen op watertoeristisch gebied verstrekt, nl. ruim 250 schriftelijke inlichtingen over watertoerisme in hét algemeen 225 water tochten in Nederland56 watertochten in Duitschland 14 watertochten in Frankrijk 21 watertochten in België, terwyl aan 25 vreemdelingen inlichtingen werden verstrekt. Het aantal mondeling verstrekte inlichtingen bedroeg ongeveer 600. De plaatsnaamborden, eveneens de vrucht van gemeenschappelyken arbeid, bereikten door byplaatsing van 67 nieuwe, een totaal van 5579 26 dezer borden werden door plaatselijke veranderingen overbodig en der halve afgevoerd. In de provincie Zeeland bedroeg het aantal wegwijzers 167, waarschuwingsborden 12, hulpkisten 4, voetpompen 127 en plaatsnaam- borden 332. De bevordering van de verkeersveiligheid vormde ook in het afgeloopen jaar een der belangrijkste onderdeelen van het bondswerk. De leus „Veilig verkeer", voor jaren reeds door onzen bond aangeheven, vindt overal weerklank, o.m. blykend uit de oprichting van vele plaatselijke vereenigingen, die elk in hun eigen gebied aanvullend nuttig werk kunnen verrichten en daar bekendheid kun nen geven aan hetgeen onze bond en ande ren op dit gebied reeds jaren deden. W. L. Huson t Na een langdurig ïyden Is heden op 69- jarigen leeftyd overleden de heer W. L. Hu son, die van September 1911 tot Februari 1932 lid van den gemeenteraad is geweest voor de christeiyk-historische party. Bovendien was de heer Huson van 4 September 1923 tot 31 October 1924 wethouder. Ook was hy gedu rende enkele jaren onbezoldigd ambtenaar van den burgerlyken stand, terwyl hy in verschillende raadscommissies zitting had, waar hij een werkzaam aandeel nam aan de voorbereiding van de voorstellen aan den gemeenteraad. In verschillende andere functies is de heer Huson zeer nuttig werkzaam geweest en dan rnogen wy wel noemen zyn lidmaatschap van het college van regenten van het gasthuis, van welk college hy eenige jaren voorzitter is geweest. Hy is ook lid geweest van de commissie van het voormalig college van zetters van 'sryks directe belastingen, welk college in September is opgeheven. Tot aan zijn overlijden was de heer Huson secretaris van de gezondheidscommissie, terwyl hy ook zitting had in het polderbe stuur van Walcheren. De heer Huson was ook vele jaren presi dent-kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente. Uit deze opsomming blijkt voldoende dat de heer Huson op velerlei gebied de belan gen van onze gemeente heeft helpen behar tigen. In de zitting van den gemeenteraad van Vrijdag 8 April heeft de burgemeester reeds uitvoerig uiteengezet wat de heer Huson in een lange reeks van jaren voor de gemeente heeft gedaan en werd toen door den burge meester in het bijzonder een woord van dank aan den heer Huson gebracht voor hetgeen hy als regent van het gasthuis heeft gedaan. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag middag 2 uur. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Donderdag werl in het Vredespaleis te 's-Gravenhage de eerste zitting gehouden van de behandeling van de Groenland-kwestie tus- het Hof van Internationale Justitie, ter be handeling van de Groenland-kwestie tus schen Noorwegen en Denemarken. Onze fo tograaf maakte een drietal opnamen, waar* van enkele tydens de pleidooien. Aan komst van de deelneemsters en deelnemers aan het waterkamp aan de Kagerplassen en enkele kiekjes tydens hun verblijf aldaar. van den Westfriezendag te Edam, uitgeschre ven door het historische genootschap „Oud West-Friesland". De beeldhouwer Remiëns by zyn monument te Laren. Een mooie opname van het Concours Hippique op Hout- rust te 's-Gravenhage. Officieele ontvangst in het Vredespaleis van het Congres der In tern. Unie van Advocaten. Alhamba - Theater. In geheimen dienst. Circusduivel. „In geheimen Dienst" is met zooveel knapheid gemaakt en zoo spannend gehou den zy brengt op zoo voortreffelyke wijze den toeschouwer in die sfeer van gevaar en verraad, die het spionnenmétier omgeeft 7- dat ik m\j moeilijk een betere film in dit

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1