1000 500 300 150 100 25 7 van de 10 moeders BLUE BAND WOENSDAG 27 JULI EERSTE BLAD konden Blue Band niet van natuurboter onderscheiden IVO. 173"= 70e Jaargang' 1932 Uitgave: firma F. ViSU DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telel. 10. Postrekening £6287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS VERSCH GEKARND VLISSINCSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 71.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1 5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1 5regels f 1. alles tegen vooruitbel aling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlie van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Plaatselijk Crisis-Comité. Door den penningmeester van het Plaat selijk Crisis-Comité werd ontvangen van het personeel van het loodswezen, betonning en verlichting ter standplaats Vlissingen de somma van 177.25. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den Gemeentelijken Dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven1 drukker, 1 behanger, 1 mastieker, 1 betonwerker, 31 grondwerkers, 3 loodgieters, 15 metselaars, 10 opperlieden, 5 schilders, 2 stucadoors, 35 timmerlieden, 2 ververs, 2 vlechters, 1 voeger, 1 wagenmaker, 1 waterbouwk. opzichter, 1 bouwk. opz. teeke naar, 1 teekenaar bekend met werktuigk. en bouwk., 1 machinale houtbewerker, 2 meu belmakers, 3 politoerders, 1 coiffeur, 1 was- scher, 2 schoenmakers, 559 metaalbewerkers (w.o. 234 tijdelijk werkloos), 4 brood/banket bakkers, 2 koks, 2 slagers, 1 tuinman, 1 bier- bottelaar, 6 magazijnbedienden, 1 slooper, 1 besteller, 5 chauffeurs, 3 kellners, 1 sleeper, 30 transportarbeiders, 31 kantoorbedienden (w.o. 4 vrouwelijke), 1 winkeljuffrouw, 2 tee kenaars, 11 portiers, loopers enz., 29 varens gezellen (w.o. stuurlui, machinisten- stokers, matrozen, messroombedienden enz.) en 87 losse arbeiders. Totaal 901 ingeschrevenen, vorige week 882, waarvan 113 personen in de werkverschaffing geplaatst. Alzoo een ver meerdering van 19 werkzoekenden. OOST- EN WEST-SOUBURG Runderkeuringen. Bij de te Oost- en West-Souburg op het Oranjeplein gehouden runderkeuring zijn toegekend de volgende prijzen Voor stieren aan L. Maas, Middelburg, le prijsC. Jasperse, 2e. Voor jong vee aan L Maas, Middelburg, leJ. Lorier, Koude- kerke, 2eC. Wisse Pzn., Ritthcm, 3e. Voor le kalfkoeien J. Poppe, Souburg, 77 punten le pr.C. Wisse Pzn., Ritthem, 76 p., 2e J. Kodde, Souburg, 75 p., 3e. Voor 2e kalf koeien L. Maas, Middelburg, 78 p., le pr. idem 77 p., 2eC. Wisse Pzn., Ritthem, 75 p., 3e. Voor 3e kalfkoeien idem 78% p., le L. Wisse, Souburg, 77 p., 2e P. Arendse, Souburg, 75p., 3e. Voor 4e kalfkoeien J. Kodde, Souburg, 78 p., leC. Wisse Pzn., Ritthem, 76% p., 2eC. Besuyen, Souburg, 76 p., 3e. Voor kalfkoeien J. Lorier, Koude- kerke, 80 p., kampioen verder L. Maas, Middelburg, 79 p.J. Kodde, Souburg, 78% p.idem 77% p.J. Poppe, Souburg, 77 p. Voorts werden voor de hoogste melkgeef- ster en hoogste boter-opbrengst prijzen toe gekend aan P. Arendse te Souburg. RITTHEM li Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Na voorlezing van de notulen, waar in op verzoek van den heer Van de Putte een kleine verandering aangebracht werd, deelde de voorzitter mede, dat de minister van bin- nenlandsche zaken, met het oog op de tijds omstandigheden, voorloopig vrijstelling heeft verleend van de verplichting tot aansluiting bij een ziekenhuis, in verband met de verple ging van lijders aan besmettelijke ziekten. Op voorstel van Burg. en Weth. wordt het door de Kamer van Koophandel aan de Twee de Kamer der Staten-Generaal verzonden adres, tegen de inkrimping van den dienst der P.T.T. voor kennisgeving aangenomen, even als het verzoek van eenige Kamers van Koop handel, gericht aan den minister van water staat, om zoo spoedig mogelijk te komen tot de overbrugging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk. Een afschrift van het besluit der algemeene vergadering van den polder Wal cheren, houdende overdracht van een gedeel te van de Zuidwateringstraat aan de gemeen te Ritthem werd eveneens voor kennisgeving aangenomen. Nadere inlichtingen zullen ver strekt worden, nadat de goedkeuring van Ged. Staten verkregen is. Hierna werd medegedeeld, dat de crisisbij drage aan de werkloozenkassen over het 4e kwartaal 1941 28.74 bedraagt, terwijl de de finitieve eindafrekening over 1931 nog een bedrag van f 27.03 van de gemeente vordert. Voorts was ingekomen een verzoek van de heeren A. en K. de Visser om een gedeelte van het Welzingsche voetpad van den ligger der wegen en voetpaden af te voeren. In ver band met de op 1 October a.s. in werking tre dende nieuwe wegenwet, welke een geheelen nieuwen ligger eischt, stelden Burg. en Weth. den raad voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen en er bij den eventueel vast te stellen nieuwen ligger rekening mede te hou den. Dit vond bstrijding bij den heer Van de Putte, die een directe afhandeling van dit verzoek voorstond. Nadat de voorzitter hem gewezen had op de groote kosten die aan een zoodanige af voering verbonden zijn, verliet de heer Van de Putte zijn eerst ingenomen standpunt en werd het voorstel van Burg. en Weth. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voorts was van Ged. Staten bericht ont vangen, dat de exploitatie vergoeding over 1931 aan de bijzondere school eerst vastge steld kan worden na vaststelling van de ge meenterekening over het betreffende dienst jaar. Het in de vorige vergadering genomen besluit tot vaststelling van bovengenoemde vergoeding werd daarom ingetrokken. Waar deze post ook reeds was verwerkt in de laatste begrootingswijziging 1931, werd deze hiermede in overeenstemming gebracht. Het eerste suppletoire kohier hondenbelas ting 1932 werd zonder op of aanmerkingen, ten bedrage van f 7 vastgesteld. De door den Commissaris der Koningin aanbevolen en door den raad vastgestelde verordening, betreffende de benoembaarheid van gemeente-veldwachters, had bij den mi nister van binnenlandsche zaken eenige be zwaren ontmoet. Daarom stelden Burg. en Weth. den raad voor deze verordening in te trekken en haar te vervangen door eene, die aan de bezwaren van voornoemden minister tegemoet komt. Zonder hoofdelijke stemming vereenigde de raad zicb met het voorstel van Burg. en Weth. De pensioen-grondslag van wijlen M. Ba- rentsen als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, werd op verzoek van den pensioenraad alsnog op 20 vastgesteld. Hierna werden zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld, de door Burg. en Weth. op gemaakte verordeningen, regelende de heffing en invordering van het verlofsrecht voor ver koop van zwak-alcoholischen drank in het klein en de verordeningen regelende de hef fing en invordering van het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Deze verordeningen zullen 1 September in werking treden, mits voor dien datum de Kon. goedkeuring daarop verkregen zal zijn. Voorts was aan de orde de benoeming van een commissie ad hoe tot nazien van de ge meenterekening. Hierin werden gekozen de heeren Wisse en Cevaal. Nadat de heer Wisse zich de medewerking van het college van Burg. en Weth. verzekerd had, verklaarden beide heeren zich bereid de benoeming aan te nemen. Bij de rondvraag wijst de heer Van de Putte op het Vlissingsche voetpad, waar het gras op een enkele plaats zoo hoog staat, dat het pad haast onbegaanbaar is. De voorzitter zal dit eens onder 't oog zien. De heer J. de Pagter vraagt toezicht op het sluiten van de damhekken, die toegang geven tot een weiland, gelegen aan den open baren weg. De betrokkenen zullen hierop ge wezen worden. Verder wijst hij op den slech ten toestand, waarin de zijkant van den Dorpsweg bij den heer Machielse verkeert. De heer Wisse bemerkt dat het opsnoeien van het houtgewas niet altijd even juist ge schiedt. Men doet dit alleen aan den onder kant, terwijl van boven de takken over den weg hangen. Voor hooiwagens zijn zulke we gen haast onberijdbaar. Hij heeft vooral den Hout- en Bosschaartweg op 't oog. De voorzitter zegt verbetering toe. Voorts verzoekt de heer Wisse den burge meester liefst niet meer 's avonds te vergade ren. Ook do heer Van de Putte vergadert lie ver 's middags. De voorzitter zal in het vervolg hiermede rekening houden. De heer Van de Putte vraagt of de geld- leening al geplaatst is. Nadat de voorzitter hierop een ontkennend antwoord verstrekt heeft, wordt de vergade ring op de gebruikelijke wijze gesloten. ZOUTELANDE. •Een filmavond. De Nederlandsche Smalfilmliga organi seert Zaterdag a.s. te Zoutelande, in samen werking met de V.W. aldaar een filmavond, waarop o.a. een film zal worden vertoond van Zoutelande en omgeving, welke de heer D. Knegt. secretaris van de Nederlandsche Smalfilmliga juist dezer dagen voltooid heeft. Bedoelde film zal vertoond worden in het schoolgebouw des avonds om 9.15 uur. De films zullen muzikaal worden geïllustreerd door middel van een versterkings-installatie, die ter beschikking wordt gesteld door de N.V. Philips' Radio te Eindhoven. VEERE Diefstal van een jacht. Gisterenavond meldden zich bij den burge meester van Veere, twee personen, die per roeiboot aan wal waren gekomen en die zei den zich aan diefstal van een jacht te hebben schuldig gemaakt. Het bleken te zijn de 32- jarige Edgar Lake, een Engelschman, en den 44-jarigen tweeden stuurman Joh. de Wit, een Zuid-Afrikaander van geboorte, doch zoo als zijn naam duidelijk doet blijken is zijn familie oorspronkelijk uit Nederland. Zij deelden mede te Winstable (Kent) een daar liggend jacht te hebben ontvreemd en met dit schip op avontuur te zijn gegaan. Zonder compas staken zij naar Oostende over en voeren vandaar in de richting van ons land. In het Veersche gat gekomen zagen zij Veere liggen en daar zij honger en dorst had den, lieten zij het jacht in den steek en kwa men met een boot aan wal. De burgemeester hield de beide mannen aan en bracht hen naar Middelburg over, waar zij op het politiebureau in arrest werden gesteld, in afwachting van hun voorgeleiding aan den officier van justitie. Heden zou getracht worden het jacht als nog op te pikken en te Veere binnen te bren gen. BRESKENS Beëediging als makelaar. Door de rechtbank te Middelburg is heden beëedigd als makelaar in roerende en onroe rende goederen de heer P. J. van der Zande te Breskens. Waterschappen, enz. Bij Kon. besluit zijn benoemd In de provincie Zeeland tot dijkgraaf van den Oudepolder van St. Philipsland A. A. van Nieuwenhuyzen te' St. Philipslandtot dijkgraaf van het waterschap Oude-Wol- phaarfcsdyk J. Goetheer te Wolphaartsdyk tot gezworene van den Oudepolder van St. Philipsland L. J. van Nieuwenhuyzen te St. Philipsland tot gezworene van het water schap Oude-Wolphaartsdijk M. L. Smalle- gange te Wolphaartsdijktot gezworene van het waterschap Groot en Klein Baarzande J. Pa. de Milliano te Groedetot gezworene van den Nieuwe Annex Stavenissepolder Chr. Luijk Jzn. te Stavepissetot gezworene van het waterschap De Vrije Polders onder Tho- len C. Bierens te Tholen en P. C. A. de Wit te Tholen tot gezworene van den Adriana Johannapolder I. D. Gaakeer te Schudde- beurs, gem. Noordgouwe; tot gezworene van den van Alstcinpolder J. J. van Gassen te Graauw en Langendam tot gezworene van het waterschap Groede en Baanst J. B. Becu- Verhage te Groede. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. Namens de commissie voor de nieuwe wets voorstellen rapporteerde in de gisteren ge houden vergadering dr. Niemeyer over een voorstel tot enkele wijzigingen in het Regle ment op het Pensioenfonds. De beddeling daarvan is eenige uitbreiding te geven aan de bevoegdheid van de synodale commissie, opdat deze in spoedeischende gevallen een besluit kan nemen, wanneer de Synode niet vergadert. De conclusie van de commissie luidt gunstig. Overeenkomstig deze conclusie nam de Synode het voorstel aan. Dezelfde rapporteert over een voorstel van den Pensioenraad, dat bedoelt rechtsgeldig heid te geven aan alle genomen besluiten, ook als bij ziekte of tydeiyke afwezigheid van voorzitter of secretaris van den Pensi oenraad een ander lid uit zyn midden deze functionarissen vervangt. In de tweede plaats is er een toevoeging van een nieuw art. 27* in het Reglement op het Pensioenfonds voorgesteld, dat poogt tegemoet te komen aan een bezwr.ar, dat soms predikanten, die op 65-jarigen leeftijd nog geen 40 dienstjaren hebben, daarom niet het oudendagspensioen kunnen verkrijgen, waarvoor zij premie be taald hebben. De commissie adviseert tot aanneming en dienovereenkomstig werd be sloten. Benoeming onderwijzeres. Tot onderwijzeres aan de openbare school te Zaamslag is benoemd mej. N. S. Rissecuw, no. 2 der voordracht, op wie 6 stemmen wa ren uitgebracht. Examens. Voor het Mulo-examen, diploma A, zyn te Goes geslaagd de volgende leerlingen van de openbare Ulo-school alhier B. van den Ber ge, M. de Geus, M. Gunst, J. Harinck, T. J. Koolwyk, c. J. Meyier, P. Ova en J. M. Wil- lemse. In deze tijden van bezuiniging - nu de boterprijzen stijgen - is Blue Band een ware uitkomst. Waarom zoudt U dus geen Blue Band koopen? Blue Band wordt gemengd met 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. Koopt Hol lands beste Standaardmerk Voor de hoofdakte zyn te Rotterdam ge slaagd mej. O. H. L. Vrind te Vlissingen en onze vroegere stadgenoot de heer J. van Saane te Hilligersberg. Voor het examen handelskennis is te 's- Gravenhage geslaagd de heer K. L. van den Ende te Hulst. AANBESTEDINGEN Door den tfeUMt u U. itaaktgebfewn te Souburg 1» aanbesteed de bouw van 4 woningen op een terrein aan de Nieuwsttaat alhier. Inschrijvers waren de heerenW. van Breen 13.392 Joh. Loois Hz. 12.980 J. Loois Az. 12.688 J. Lampers 12.125 J. Post Zn. 11.405 M. Maas 11.280 O. Faas, Souburg 11.125lirma J. de Muüncfc 10.875. De overige inschrijvers wonen allen te Vlissingen. Door de directie der Nederlandsche spoor wegen werd heden de uitvoering van bestek 1612 (voor rijksrekening) het maken van ha vensporen met bijkomende werken op het station Vlissingen opgedragen aan den laag- sten inschrijver de firma J. G. Steensma te Lemmer voor de som van 36.780. LUCHTVAART Belgische vliegers naar Nederland. Gisteren is een groep Belgische vliegers in vijf Avro Lynx vliegtuigen van de militaire vliegschool van Weiveghem voor enkele da gen naar Nederland vertrokken om een be zoek te brengen aan Soesterberg. Aan het hoofd dezer delegatie bevinden zich luite nant-generaal Gillieaux, vleugel-adjudant van den koning, inspecteur-generaal van het vliegwezen en van de defensie te land tegen luchtballons, en luitenant-kolonel Daumerie, directeur van de Belgische vliegschool.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1