VIERDE BOULEVARD-LOOP MAANDAG 51 EERSTE BLAD IVo. 173 70e Jaargang; 1932 Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 25 jul,I Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PRÖVINOENIEUWS VLI8SIN0SCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheeie rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct. ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. lOregels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regelsfl.—alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener A A gulden bij levens- Polis, zijn GRATIS verze- li II III lange ongeschikt- kerd tegen ongelukken voor1UUU heid tot werken. gulden bij dood O fft (Tl gulden bij verlies A lJUU een ongeluk. 0UU hand, voet of oog. J "fc gulden bij verlies J A A gulden bij verlies O P* gulden bij verlies van 11111 van een M *1 van eiken JP een duim AUU wijsvinger Lj%3 anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit twee bladen Hartman van D. O. S. slaat het record. Perfecte organisatie. Stijgende populariteit. Opgericht 1 Juli 1929 en dus thans drie jaren oud, heeft deze vereeniging in haar prille jeugd toch reeds veel van zich doen spreken, een goeden naam in de Nederland- sche athletiek- en sportwereld verworven en er het hare toe bijgedragen om de aandacht op de badplaats Vlissingen te vestigen. Haar boulevard-loopen kenmerken zich door een. voorbeeldige organisatie en mogen zich in een stijgende populariteit verheugen, immers voor dezen vierden hadden zich 36 deelnemers uil 9 verschillende plaatsen aangemeld. Onder hen bevond zich zelfs de beste lange afstand- looper van ons land, Jan Zeegers, die echter niet was opgekomen, omdat hij ter elfder ure tóch nog de reis naar Amerika heeft aanvaard om voor Nederland uit te komen op de Olym pische spelen. Nog enkele inschrijvers waren niet verschenen en één werd door de doctoren niet in conditie geacht om aan den wedloop deel te nemen, zoodat Zaterdagavond om half acht op het startschot van burgemeester Van Woelderen, 29 loopers startten voor een par cours van ruim 3600 M., start en finish bij hotel Britannia, keerpunt bij hotel Noordzee- Boulevard. Er bestond voor dit sport-evenement een buitengewoon groote belangstelling mevrouw Van Woelderen-Sprenger, die een bloemen hulde in Vlissingsche kleuren werd gebracht door Ad Reidsma en Annie Schuurmans, de voorzitter van de K.N.A.U., de heer Moorman, de voorzitter van de Z.A.U., de heer De Vries, en vele autoriteiten waren mede aanwezig. De voorspelling in ons blad van 22 Juli jl. gaf Hartman en Hoogeweg de beste kans en achtte Hoogeveen een gelijkwaardig tegen stander. Deze berekening bleek vrij juist, want de uitslag werd 1. P. Hartman Jr. (D.O.S., Rotterdam) 11 m. 6 3/5 sec. 2. J. Hoogeveen (A.V. 1931, Rotterdam) 11 m. 15 4/5 sec. 3. J. Hoogeweg (Hellas, Utrecht) 11 m. 23 1/5 sec. 4. W. F. Schmidtke (A.V.A.C., Amster dam) 11 m. 26 4/5 sec. 5. C. van Sorge (Marathon, Vlissingen). 6. A. Kambier (E.M.M., Middelburg). 7. P. Bruijnooge (Marathon, Vlissingen). 8. L. J. Lavèn Jr. (Hellas, Utrecht). 9. P. J. Wessel (D.O.S., Rotterdam). 10. J. Kemp (D.O.S., Rotterdam). 11. J. P. de Vin (Marathon, Vlissingen). 12. J. Vermeulen (D.O.S., Rotterdam). 13. T. Kopmels (Marathon, Vlissingen). 14. W. de Kreij (D.O.S., Rotterdam). 15. J. de Jager (Marathon, Vlissingen). Hartman heeft alzoo het record, dat stond ten name van J. Arnold te Breda met 11 min. 21 sec., geslagen. Ook Hoogeveen bleef binnen dien tijd, terwijl Hoogeweg en Schmidtke er slechts resp. 21/5 en 5 4/5 sec. mede verschil len. Van de overige deelnemers werd geen tijd opgenomen. Hartman won dus den „Miss Blanche" beker, welke in eigendom overgaat na 2 maal achter elkaar of 3 maal in het ge heel door denzelfden persoon te zijn gewon nen en in 1929, 1930 en 1931 in het bezit kwam resp. van Wolf Cs-Gravenhage), Ar nold (Breda) en Stevense (Rotterdam). Voorts veroverde Hartman den „Record beker", aangeboden door den eere-voorzitter van „Marathon", den burgemeester Van Woelderen. Deze beker wordt eigendom, zoo dra het Boulevardloop-record vijf volle jaren ten name van denzelfden persoon staat (de vóór 1932 gemaakte tijden blijven daarbij bul ten beschouwing)Voor het eerst kan dit dus 2ijn 23 Juli 1937. Het recht wordt voorbehou den den Boulevardloop internationaal te ma. ken, terwijl de beker in het bezit blijft van „Marathon" zoolang hij niet in eigendom is overgegaan. Wijders legden Hartman, Wessel en Kemp van D.O.S. (Rotterdam) beslag op den vereenigingsprijs „Wisselbeker Badbe- drijf" met 20 punten welke beker in 1930 en 1931 gewonnen werd door Hellas (Utrecht), resp. met 18 en 16 punten. Deze beker wordt als wisselprijs toegekend aan de vereeniging, welke met drie deelnemers het minst aantal punten heeft behaald en moet 3 maal achter elkaar of 5 maal in het geheel gewonnen wor den om blijvend bezit te worden. Bovendien ontving D.O.S. een kleinen beker als blijvende herinnering en de medaille, be schikbaar gesteld door den heer Oosterhuis, voor die vereeniging van buiten de stad, wel ke met het grootst aantal athleten uitkwam, kreeg Hartman een persoonlijke medaille van burgemeester Van Woelderen en verwierf hij het retour-biljet le klasse Engeland, aange boden door de stoomvaart-maatschappij „Zee land", zoodat D.O.S. wèl met tropeeën be- laan naar de Maasstad kon terugkeeren. Ook „Marathon" heeft zich kranig geweerd, won den 2en vereenigingsprijs, een kleinen beker met 23 punten (Van Sorge, Bruijncoge en De Vin) en mag op Van Sorge als vijfde inderdaad trotsch zijn. Deze ontving als extra een verguld zilveren medaille zijnde hij de eerst aangekomen Vlissinger. Middelburg stak met Kambier als zesde Vlissingen naar de kroon. Alle overige win naars ontvingen medailles. In hotel „Oosterhuis", waar de voorzitter van „Marathon", de heer D. W. Toussaint, velen mocht verwelkomen en zijn verheugenis uitsprak over de bewijzen van sympathie en steun, gelegen in de aanwezigheid van den eere-voorzitter, burgemeester Van Woelderen, op wien nooit tevergeefs een beroep wordt ge daan, mevrouw Van Woelderen, den voorzit ter der K.N.A.U., den voorzitter der Z.A.U., den garnizoens-commandant, zoovele athle ten uit en van buiten Vlissingen, autoriteiten en overheidspersoneel, werden door den heer Van Woelderen de prijzen uitgereikt. De bur gemeester wees er op, dat het tegenwoordig een goede tijd. is voor sportlievend Vlissingen. Na den moeilijken Scheldebeker-zwemwed- strijd hadden we vandaag den populairen Boulevard-loop, over welks organisatie spr. zijn groote waardeering uittte. Hartman is hier favoriet en heeft de Rotterdamsche kleu ren hoog gehouden. Spr. hoopt dat hij zich het volgende jaar met Jan Zeegers zal meten en mocht de Boulevard-loop internationaal geworden zijn, dat hij ook dan de Holland- sche kleuren zal verdedigen. Voor ieder der winnaars had de burgemeester een toepasse lijk, bemoedigend woord. Zoo vertrouwde hij, dat „Hellas" ten opzichte van den vereeni gingsprijs het „reculer pour mieux sauter" (tijd winnen om zijn slag des te beter te slaan) in toepassing zal brengen. Daarna werd het woord gevoerd door den heer Moorman, die verklaarde gaarne naar de stad van De Ruyter en Evertsen te komen, omdat het ontwakende sportleven in de peri pheric hem trekt. De wedstrijden dragen hier door het medeleven van den burgemeester en diens echtgenoote altijd een officieel cachet en gaarne noemt spr. den heer Van Woelde ren een der eerste officials van den K.N.A.U. Spr. waardeert de medewerking van de auto riteiten op sportgebied in dezen crisistijd, waarin bijna niets op stabiliteit kan bogen en alles vergankelijk blijkt, doch waarin dan toch één ding blijfteen gezond lichaam. Spr. stipuleert de beteekenis van de sport voor de lichamelijke opvoeding en den in vloed op de vorming van geest en karakter. Hij uit den wensch, dat de Boulevard-loop aan den natiomalen Schelde-mond, welke in dubbele beteekenis èn als Boulevard èn als loop scliitterend genoemd mag worden, eer lang internationaal zal worden en zegt tot de bereiking van dit doel zijn vollen steun toe. Voorts dankte hij de organiseerende vereeni ging „Marathon", aan welker hoofd de wak kere voorzitter, de heer Toussaint, staat. De heer De Vries feliciteerde „Marathon" met de behaalde successen, welke te danken zijn aan de voortreffelij".e organisatie en de groote deelname en die een flinke propaganda voor de athletiek op Walcheren zijn. De daadwerkelijke steun van den burgemeester en mevr. Van Woelderen kan in dit verband op niet te hoogen prijs worden gesteld. Tot slot sprak de heer Toussaint, die aller eerst dank bracht aan den secretaris, den heer J. c. Everaars en den trainer-leider den heer D. Lap voor het organiseeren van dezen wedstrijd. Voorts betuigde hij zijn erkentelijk heid aan den heer en mevr. Van Woelderen aan den heer Moorman voor diens toezegging inzake het internationaliseeren, wat hij hoopt, dat met het eerste lustrum een feit zal zijn aan de heer en Waldekker en Haitsma voor hun propagandaaan de heeren doctoren Lacomblé, De Greeff en Grippeling, die even als alle artsen in Vlissingen steeds bereid zijn hun belangelooze medewerking te geven aan hei Roode Kruis aan den chef van het Bad- bedrijf, die cabines beschikbaar steldeaan den heer Van Dijk voor het in bruikleen ge ven van de padvinderstenten, waardoor de deelnemers den nacht in Walcheren kampee- rende kunnen dooi brengen aan den com mandant van de militaire politie voor het verschaffen van dekens tot dat doelaan de stoomvaart-maatschappij „Zeeland" voor de vrije reis naar Engeland aan de heeren Van Dalsum en Oosterhuis voor de geschonken medailles, alsmede laatstgenoemde voor de gratis zaal aan den heer De Vries, de jury en de commissarissen. Spr. besloot met den wensch, dat deze wedstrijd de samenwerking tusschen de Zeeuwsche clubs zal hebben be vorderd. Dikwerf gaven de aanwezigen van hun In stemming met het gesprokene olijk. Het Trei- f' ber-trio verhoogde de stemming. Volledigheidshalve zij aangeteekend, dat de „politiemaatregelen", evenals steeds, uitste kend getroffen waren. Voor het safety-first zorgden de mede-fietsende leden van de Transportcolonne van het Roode Kruis. Aan den Boulevard-loop ging een kleine estafette vooraf, waaraan door drie ploegen van drie uit de juniores van „Marathon" werd deelge nomen. Dit parcours beliep 150 M. Voorwaar een heel leuke attractie en.„Jong gewend, oud gedaan". Van de Contact-commissie. Een onzer vooraanstaande burgers heeft na de prijsuitreiking aan de deelnemers van den zoo uitstekend geslaagden Schelde-wed- strijd een bijzondere hoedanigheid van onzen burgemeester terecht gememoreerd als on ontbeerlijk voor den leider eener vooruitstre vende gemeente. Volgens spreker heeft de heer Van Woelderen de gave om de juiste menschen op hun juiste plaats te brengen, en.... wat nog veel moeilijker is, daar te,, houden door zijn geestdrift en optimisme voor onze Scheldestad, wanneer de onvermij delijke teleurstellingen en het vaak ontmoe digende gebrek aan aanmoedigende waardee ring de rustige werkers in hun, voor de stad zoo noodigen, arbeid doen wankelen. Wij moesten aan die spontane en zuiver gevoelde uiting denken, toen wij de leden van ae contact-commissie door den burgemeester in het „Wooldhuis" dezer dagen weer bijeen geroepen zagen. Immers, het gaat er niet om bij show-gelegenheden het eigen „ik" naar voren ,te dringen, waar men wars van is en in den tegenwoordigen tijd te goed ziet, doch om naamloos werk in het algemeen belang, waarbij onderling vertrouwen, eerlijke kame raadschap en toewijding het fijne, ineengrij- pende raderwerk, gesmeerd door gepast opti misme en geloof in de opgenomen taak, moet doen gaan. Bovenal gaat het om de uren arbeids in het stille werkvertrek, die niemand ziet noch voldoende kan apprecieeren en ook durf, om als het eens moet, in het belang van het geheel de minste te willen en te kunnen zijn. Als wij de aangename sfeer en de doelbe wuste doch prettige leiding beschouwen, dan meenen en hopen wij, dat ook in dit opzicht onze badplaats, die zoo succesvol onvermoeid aan boulevard (van de duinen tot de ha ven plantsoen, park en toegangswegen verfraait en verbetert om te voldoen aan den allereersten eisch van ook werkelijk veel te bieden, op den goeden weg is. Zóó zal men moeten voortgaan en meermalen per jaar onder leiding van den burgemeester zelf moeten blijven bijeen komen. Onderlinge uitwisseling van gedachte, op merkingen over de stad kunnen alle ten voordeel van Vlissingen leiden. De commissie heeft zich op voorstel van den voorzitter ver deeld in verschillende commissies voor finan ciën, propaganda, badplaats, feesten, pers en verkeer. Hoe nuttig een vergadering als deze werkt, bleek ook naar aanleiding van een vraag van den heer Slooves, hoe een druk a.s. bezoek te verwerken zou zijn. De Kanaalbooten van het Eelgische gouvernement zullen nl. Donder dag 200 passagiers aanbrengen, den Don derdag daarop 1000 en zoo telkens een groot aantal bezoekers. Het spreekt vanzelf, dat wij in Vlissingen nooit zeggen „Het kan niet" en dat wij er op uit zijn stad en strand zooveel mogelijk te doen profiteeren. Welnu, als gevolg van de bespreking in de contact commissie heeft de verkeerscommissie Zater dag nader vergaderd ten kantore van de P.Z. E.M. en trekt er, zooals het ook hoort in de zen tijd, zelf op uit, en neemt door een vast plan voor te leggen ter plaatse, voor hier de leiding. Ook de ingestelde financieele commissie krijgt een zware taak, waarbij wij haar veel geloof, hoop en vindingrijke volharding toe- wenschen. Niet alleen duldt het algemeen gevoerde en krachtige propagandawerk, dat ondanks de ongunst der tijden vruchtdra gend is (men zie het toenemend dagjesbe- zoek, pensionverhuren en vooral het snel groeiend autoverkeer), geen vermindering van financiering, doch ook van het aan staande A.N.V.V.-congrcs moet een grootsche propoganda voor Vlissingen uitgaan. „De Cost gaet voor de Baet uit" zal hierbij de leuze moeten zijn, want, doordat dit congres, waaraan een groot deel van den tijd invoor- lcopige besprekingen gewijd was, in het be gin van het seizoen valt, brengt een succes Vlissingen en Mooi Walcheren in alle cou ranten, tijdschriften en films, zoodat een ge weldige reclame op een goed moment kan geoogst worden. Reeds nu hoorden wij van den burgemeester, dat op het laatste congres der A.N.V.V. te Zwolle algemeen den wensch naar een boottocht op de prachtige Schelde, waarvan men in den laatsten tijd zooveel las en hoorde, werd geuit. Vlissingen en Walche ren zijn werkelijk getrokken in het brand punt van de nationale belangstelling door daad, woord en film, door middel van wer kers voor Vlissingen en als men steunt en waardeert gebeurt dit ook verder internatio naal, in welk opzicht heel veel gebeurd is en dagelijks blijft gebeuren. Vlissingen is ge worden dé Badplaats in het Zuiden van Ne derland en over Mooi Walcheren leest en spreekt heel ons land. In bescheidenheid, doch met gerechtvaardigde voldoening over dit door enkeier samenwerking verkregen resul taat, mag men dit feit constateeren. De vruchten voor de plaats worden geplukt in rijkere mate, zoodra de conjunctuur weer wat zonniger wordt. Ook de feestcommissie zal voor het a.s. seizoen plannen dienen te overwegen, daarbij nieuwe paden moeten zoeken. Zoo wacht binnenkort weer het najaar, waarin al vroeg tijdig door overleg het plan-de-campagne ontworpen zal moeten worden voor het vol gende seizoen, alsmede de uiterst zware taak volbracht de noodige gelden te vinden. Te beginnen met het congres der A.N.V.V. moe ten we weer successen voor Vlissingen kun nen boeken. Gelukkig dat het initiatief van den burgemeester door het instellen van de contact-commissie als symbool van eendracht en samenwerking een gezonde en hechte ba sis voor verderen opbouw heeft geschapen. A.s. Woensdag zal het „Wooldhuis" binnen zijn muren de dagelijksche besturen der V.V.V.'s uit Goes, Middelburg en Vlissingen ter conferentie ontvangen om de voorberei dende besprekingen over het a.s. A.N.V.V.- congres te vervolgen. Deze voorbereiding eischt naast veel werk ook veel tijd en over leg, wil men kunnen spreken van een vol maakte regeling. De Schelde-wedstrijd is een voorbeeld, dat Vlissingen evengoed als andere plaatsen tot in de puntjes kan organiseeren, mits er maar een stuwende kracht is, die werkelijk leidt. Ook hier zal het zijn „Een dracht maakt Macht." De kermis. De kermis is dit jaar, zooals trouwens altijd het geval is, zeer rustig verloopen. Wel had Zaterdagavond nog een vechtpartij plaats, waarbij een man verwond is geworden, doch bleek later dat de getroffene, die te veel had gedronken, slechts een onbeduidende hoofd wonde had bekomen. Natuurlijk trok het ver voer van den man, die bewusteloos was en per brancard werd weggedragen, een groote massa volk. Het bezoek op de kermis is zeer druk ge weest, vooral Zaterdagavond was het zoo druk als in jaren niet het geval is geweest, en kon men als het ware over de hoofden heenloo- pen. Natuurlijk was dit ook toe te schrijven aan het schitterende weer dat Zaterdagavond al zeer bijzonder heeft medegewerkt. Deze drukte is blijven voortdurtn tot het sluitingsuur, hetwelk dit jaar voor het eerst op middernacht was vastgesteld, zulks in ver band met een bij de behandeling der gemeen- tebegrooting voor 1931 genomen raadsbesluit in dezen zin. Zooals bekend was het sluitingsuur de laat ste jaren op 2 uren bepaald. Vele bezoekers van de kermis hadden aan dit vroegere sluitingsuur niet gedacht en wü vernamen van vele personen dat de sluiting om 12 uur hen verraste. Alle inrichtingen en ook de café's waren op het vastgestelde slui tingsuur tjokvol, toen de politie „eindigen" en „sluiten" aankondigde. Geleidelijk wer den de kermis-inrichtingen en de café's door de politie ontruimd. Bijzonderheden deden zich daarbij niet voor, doch zooals wij zelf konden constateeren, trad de politie zeer soepel op. Wel bleven nog vele bezoekers op het kermis-terrein op en neer loopen, doch wanordelijkheden kwamen niet voor, zoodat cok op deze kermis „het eind goed, al goed" ten volle toepasselijk was. Van verschillende kermis-exploitanten ver namen wij dat, ondanks de malaise, zij zeer tevreden waren over de ontvangsten op deze kermis. Trouwens wie vooral Zaterdagavond het bezoek aan verschillende inrichtingen, o.a. het Lunapark, de auto-caroussel en het auto droom, heeft zich daarvan kunnen overtuigen. Het was daar den heelen avond een komen en gaan van bezoekers, die zich als het ware verdrongen om een plaatsje machtig te kun nen worden. Ook op de andere avonden van de week waren deze inrichtingen voortdurend goed bezet. Het circus Van Bever heeft eveneens een goede kermis gemaakt, want de tent was bijna geregeld uitverkocht. Alles bijeen genomen blijkt dat de kermis nog voor tal van menschen haar attractie behoudt. Jaarvergadering Bond van Marine- Onderofficieren. De Bond van Marine-Onderofficieren hield den 22en en 23en Juli jl. hier ter stede baar XXVIe congres, in de zaal van den heer Moeliker, Badhuisstraat. Op dit congres werden vele vraagstukken, de positie van de marine-onderofficieren in het bijzonder en het marine-personeel bene den den rang van officier in het algemeen besproken. Uit de besprekingen na een inlei ding over het rapportWeiter bleek de groote ongerustheid van het personeel voor de ge volgen. De besprekingen gaven aanleiding om als inzet voor de actie tegen de maatregelen, welke ongetwijfeld zullen volgen, een resolu tie aan te nemen, welke wij hieronder laten volgen. „Het XXVIe congres van den Bond van Marine-Onderofficieren, bijeen op 22 en 23 Juli 1932 in de zaal van den heer Moeliker, Eadhuisstraat 8, Vlissingen. Gehoord de besprekingen over de voor het marine-personeel geldende soldijregeling, zooals die er na de per 1 Maart 1932 toege paste tijdelijke korting uitziet gelezen het rapport van de commissie Weiter en speciaal dit deel van het rapport dat aangeeft dat wederom, doch nu perma nent, een verlaging op de loonen van het rijkspersoneel zal moeten plaats hebben van 8 voor de gehuwden en 13 voor de on- gehuwden dat deze verlaging voor de zooveelste maal, oorzaak vindt in een geraamd tekort op de a.s. in te dienen Staatsbegrooting voor het "dienstjaar 1933 en derhalve de voornoemde korting op de loonen per 1 Januari a.s. zal moeten plaats hebben dat verder in dat rapport die verlaging op ae loonen wordt billijk geacht op grond van de daling van het indexcijfer constateerende dat de loonen van het grootste deel van het marinepersoneel bene den den rang van officier thans reeds te laag zijn om daarvan ook maar op eenigerlei wijze behoorlijk rond te komen en elke verdere verlaging dier loonen, van deze menschen gehaald wordt van hun nooddruft dat het onjuist geacht wordt ook thans vederom het overheids-personeel alleen voor geraamde tekorten in de staatskas te willen laten opkomen en zij, die niet in rijksdienst zijn en veel hoogere inkomens bezitten, aan dat tekort niet zullen behoeven bij te dragen; dat een heffing op de grootere inkomens naar de meening van het congres beter, juister en derhalve ook noodzakelijker moet v/orden geacht. Besluit deze motie te publiceeren en gaat over tot de orde van den dag." Het verloop van het congres en de organi satie hiervan waren uitstekend. Zij getuigde van groote kameraadschap en saamhoorig- heid, welke eigenschappen onontbeerlijk zijn voor het instandhouden van een goede orga nisatie, welke in staat is met succes voor de belangen van haar leden op te komen. De avondvergadering werd door vele leden, enkele met hun echtgenooten bijgewoond. Als attractie bood de regelingscommissie de congresleden een toer door Walcheren aan met een van de keurige wagens van de firma Smits. Allen waren opgetogen over ons mooie eiland, zoodat dit congres ook in dit opzicht zijn propagandistische waarde had. Al met al een geslaagd congres in de stad aan den Scheldemond. s. Zwemwedstrijd MiddelburgVlissingen. Voor de op 6 Augustus te houden zwem wedstrijd Middelburg—Vlissingen heeft de Vlissingsche Zwemvereeniging alle medewer king van de Middelburgsche zustervereeniging „Luctor et Emergo". Reeds een flink aantal deelnemers meldden zich aan, zoowel uit Walcheren als daarbuiten en tot 1 Augustus is nog gelegenheid tot aanmelding. Te één uur zullen de deelnemers bijeenkomen in de gemeentelijke zweminrichting te Middelburg en vandaar met bootjes naar het kanaal ter hoogte van de Winterstraat gaan, waar de start te twee uur plaats vindt. De jury zal op de politieboot den wedstrijd volgen tot het eindpunt, dat is bij de zwemschool der Vlis singsche vereeniging nabij de Keersluis. MIDDELBURG Abdij-concert. Het vierde concert, ditmaal weer eens op het middaguur gegeven, was geheel aan de klassieken gewijdGiordani, Handel. Bach, Beethoven, Brahms, Chopin, Grieg. Oor spronkelijk zijn de ten gehoore gebrachte

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1