1000 500 300 150 100 25 100 huisvrouwen konden geen verschil vaststellen tusschen Blue Band en natuurboter BLUE BAND VRIJDAG 22 JULI EERSTE BLAD van de IM.illW.ftpjfc cent per half ponds-pakje IVO. 171 70e Jaargang 1932 UitgaveFirma F. VAK DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Plaatselijk Crisis-Comité STADS- EN PROVINCIENIEUWS RANDSPIRITUS- BUITENLAND VLISSINOSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad f 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent. Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 et p. regel. Kleine advertenties van 1 5 regels 50 ct ledereregel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij3-maal plaatsing van 1 5regeis f 1. alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREEN1GING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Heden werden door ons de volgende giften ontvangen Personeel wasscherij „Volharding" (2 we ken a 3.—)6.— Gedeelte Politie-per- soneel - 2.50 Personeel R.H.B.S. - 28. Personeel "Brouwerij „de Meiboom" - 6.27 Vorige opgave -3491.98 Totaal ƒ3534.75 Het giro-nummer van het Plaatselijk Crisis -Comité is 195800. De levering van den electro-generator voor de Prov. Zeeuwsche Electriciteits Mü. Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Slotemaker de Bruine Kan de minister mededeelen of het be richt juist is, dat de directie der Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij voor een te leveren electrogenerator aan de Ne derlandsche industrie geen gelegenheid ge boden heeft om voor die levering in te schrijven Indien het bericht juist is, kan de minis ter dan mededeelen wat de reden is geweest, ciat de Nederlandsche industrie door een Ne- derlandsche directie is gepasseerd heeft de minister van binnenlandsche za ken, onder overlegging van eenige stukken ter nadere toelichting, welke zouden kunnen worden nedergelegd, ter inzage van de leden der Kamer, geantwoord De N.V. Provinciale Zeeuwsche Electrici teits Maatschappij heeft aan de Kon. Ned. Maatschappij „de Schelde" opgedragen de levering van een turbogenerator. De aanbie ding van deze maatschappij was, wat prijs en rendement betreft, in vergelijking met an dere offerten, voordeelig. Tevens heeft bij de gunning de overweging gegolden, dat de fa briek „de Schelde" van de PZEM de grootste afneemster is. Aan de gegeven opdracht is de voorwaarde verbonden, dat alle arbeid, welke met behoud van de vereischte bedrijfszekerheid bij „de Schelde" kan worden verricht, daar moet worden uitgevoerd. De turbine en de conden sator worden dan ook behoudens materia len, welke elke Nederlandsche fabriek uit het buitenland moet betrekken geheel, de ge nerator voor een groot deel door „de Schel de" gebouwd. Naar het oordeel van den ondergeteekende kan ten deze van een passeeren van de Ne derlandsche industrie niet worden gesproken. Vlissingsche Boulevardloop. Andermaal staan we aan den vooravond van een Vlissingsohen Boulevardloop. Onze gewoonte getrouw zullen we ons ook thans aan een kleine kansbespreking wagen, hoewel het ditmaal al bijzonder moeilijk is, daar aan dezen wedstrijd vele gelijkwaardigs krachten deelnemen. Eén uitzondering is daaropJan Zeegers. Deze vormt in de Ne derlandsche athletiekwereld een klasse op zich zelf, zoodat we wei mogen aannemen, dat deze het eerst de finish zal bereiken. De bijna gelijkwaardige tegenstanders zijn Hartman en Kemp (D.O.S.), Hoogeweg („Hel las") en Hoogeveen (A.V. „1931"). Wie van deze het eerst de eindstreep zal bereiken ls moeilijk te zeggen. Moeten we ons aan een voorspelling wagen, dan geven we Hartman en Hoogeweg de beste kans. Tusschen deze twee verwachten we nl. een nek-aan-nek- race, zooals er op den boulevard nog niet te zien is geweest. Mede ook daarom, omdat de wisselbeker van het badlbedrijf in het geding is. Tweemaal in successie is deze beker reeds door „Hellas" gewonnen. Wint „Hellas" andermaal, dan is deze beker haar definitief eigendom. „Hel las" zal dus alles op alles zetten. Maar „D.O.S.", hetwelk met 9 man aan den start verschijnt, tegen „Hellas" maar 4, niet minder. Bij „Hellas" onderscheidt zich nog Lavèn, maar we betwijfelen, of de derde en vierde looper van deze vereeniging wel vol doende sterk zullen blijken, om „D.O.S." de 't S. V. K. I stoofje thaardmodel f 2.-I warmt Uw thea voor 4 CENT PER UUR. Spirltusvorkoopkanf. „Bergen op Zoom-Delft". overwinning te onthouden. We houden het daarom op de Rotterdammers. Van de Zeeuwsche afdeeling geven we Van Sorge de meeste kans. Dit „Marathon"-lid bereikt steeds betere resultaten, zoodat hst ens niet zal verwonderen als verscheidene cracks van boven den Moerdijk tegen hem op het boulevard-parcou- het onderspit delven. Uit bovenstaande moge blijken, dat we ver wachten, dat het bij den boulevardloop van morgenavond aan spanning niet zal ontbre ken. Integendeel, het komt ons voor, dat we ver gast zullen werden op een sportgebeuren, waaraan we nog langen tijd met genoegen zullen terugdenken. Naar ons vanwege het bestuur van de or- ganiseerende vereeniging wordt medegedeeld, zal de wedstrijd, zoo eenigszins mogelijk, wor den bijgewoond door de heeren Moorman en Strengholt uit Amsterdam, resp. voorzitter en vice-voorzitter van de Koninklijke Neder landsche Athletiek Unie. Ook hieruit blijkt dat de Vlissingsche Bou levardloop een meer dan gewone belangstel ling geniet. We hopen daarom, dat ook het weer er toe zal bijdragen, dezen wedstrijd vol ledig te doen slagen. Een kano-wedstrijd. Volgens achterstaande advertentie maakt de Vlissingsche roei- en kano-vereeniging „Luctor et Emergo" bekend dat zij voorne mens is op Zaterdag 27 Augustus a.s. een kano-wedstrijd in het kanaal door Walcheren te organiseeren, waaraan uitsluitend kan worden deelgenomen door twee-persoons kano's. Het: ligt in de beöoéling van de vereeni ging, dat op den wedstrijd gevaren wordt in haar eigen kano's. De baanlengte is vastge steld op 1000 Meter, keerpunt 500 Meter. Inschrijving moet plaats vinden op 25 Juli a.s. in het Diligentia-gebouw, Nieuwstraat, des avonds 8 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 0.50 per persoon. Door den burgemeester van Vlissingen, als mede door enkele andere ingezetenen zijn reeds medailles ter beschikking gesteld. ScheldebekerZwemwedstrijd. Het verslag van dezen wedstrijd, voorko mende in ons blad van Maandag jl., behoeft een rectificatie. Van gezaghebbende en voor ons zeer be trouwbare zijde vernamen wij op de persboot, dat de bekerhoudster van twee jaar geleden zich in het gelukkig bezit van een dochtertje van drie maanden mag verheugen. Achteraf blijkt, dat zulks op een vergissing berust en wij haasten ons dan ook daarvan mededee- ling te doen, echter onder uitdrukkelijke ver klaring, dat slechts louter sympathie voor en medeleven met onze sportieve voormalige stadgenoote thans mevrouw Y. Lenaers Lauwereins te Oostende ons die regelen deden opnemen. MIDDELBURG lent o on stelling- Industrie- en Huishoudschool Voor het eerst sedert bovengenoemde school in haar nieuwe gebouw aan het Molenwater is gevestigd had daar gisteren de tentoon stelling plaats, die jaarlijks toont wat door de leerlingen dank zij het goede onderwijs kan worden bereikt. Niet minder dan ean 850 personen hebben van hunne belangstel ling door een bezoek getuigd en ook wij heb ben gaarne weder eens een kijkje in de school genomen. Zoo kwamen wij dan het eerst in het lokaal waar les wordt gegeven in warenkennis, maar ook in de regeling van een huishouding in het algemeen en troffen daar naast vele gewone leermiddelen en boe ken o.a. een keurig gedekte ontbijttafel aan, die tot aanzitten noodde. Tot eeri goed huis houden behoort ook het aanleeren van zin delijkheid en daarom gold ons volgende be zoek het ruime lokaal, waar de waschbehan- deling wordt onderwezen, en waar de vele b -handelde artikelen, keurig met electrische of andere strijkijzers bewerkt, toonden dat men van de leerlingen op dit gebied veel kan verwachten, ook als zij eenmaal voor de klee- ren van echtgenoot of kinderen zullen te zorgen hebben. Zal haar dit reeds in de achting van man lief kunnen doen stijgen, nog meer zal dit het geval z(jn als zij de lessen in het nu bezochte lokaal goed ter harte nemen, want het sprèekwoord zegt immers, dat de weg naar het hart door de maag voert en wij waren nu in de keuken aangeland, waar een keur van heerlijk opgemaakte schoteltjes, zoowel voor den vegetariër, als voor hem, die deze leer niet aanhangt, was geschikt, waar de resultaten van goede inmaak en het berei den van allerlei spijzen en dranken, toonden wat goed onderwijs kan opleveren. Op de eerste verdieping kwamen wij het eerst in het lokaal waar de onderwijzeres in de vakken van voortgezet lager onderwijs den scepter voert en zorgt, dat het op de lagere school geleerde tijdens de practische lessen niet geheel verloren gaat en zelfs nog wordt versterkt, waarbij ook hier verschillende din gen worden bijgebracht, die voor het prac tische leven van beteekenis zijn. Wij schreven reeds, dat wij in velen der lerlingene toekomstige moeders meenden te mogen zien en dan is zeker de les in kinder- hygiëne en opvoeding voor deze van de groot ste beteekenis. De vele practische wenken voor de zorg van de gezondheid der zuige lingen, die hier gegeven worden en ook voor goede ligging, geschikt speelgoed op iets ouderen leeftijd, zullen zeker aan het komen de geslacht ten goede komen. In de teekenzaal bleek ons, dat men zich hier vooral toelegt op het aanleeren van tee kenen met liniaal en driehoek, maar daar mede zeer fraaie teekeningen ontwerpt, die ook bij het aanleeren der fraaie handwerken van zulk een groote beteekenis zijn. Daar mede zijn wij vanzelf gekomen tot de bespre king van hetgeen in het lokaal voor fraaie handwerken te aanschouwen was en waarvan wij ditmaal speciaal willen noemen het wer ken op het weefgetouw en het kantkloswerk. Van beide waren mooie voorwerpen te aan schouwen. Nog resten de lokalen, waar het onderwijs in de meer nuttige handwerken wordt gege ven. In die voor lingerienaaien konden wij ons overtuigen, dat bij goed onderricht de leden van het zwakke geslacht alle onder- kleeren zelf kunnen vervaardigen en dan ge heel haar eigen smaak daarin kunnen leg gen, dit geldt niet minder voor de afdeeling costuum naaien. Hier waren voorzoover wij tot oordeelen bevoegd zijn keurige japonnen, mantels en mantelcostuums enz. te aanschouwen. De kennis van de vervaardiging hiervan zal de leerlingen in haar verder leven ook zeker te pas komen. Dank zij de vriendelijke voorlichting van leerlingen konden de bezoekers goed den weg door het ruime schoolgebouw vinden en de leeraressen der verschillende vakken gaven gaarne alle gewenschte inlichtingen. Van groote beteekenis is zeker, dat aan deze school de eenige gelegenheid in Zeeland be staat voor opleiding tot Huishoudkunde A. Abdij-concert. Het Middelburgsch muziekkorps geeft Zon dagmiddag van 12 tot 1 uur een concert in de Abdij te Middelburg. Een Waïchersche boerin vliegt mede naar Croydon. Gisteren meldden wij, dat o.a. een tweetal Zuid-Bevelandsche boerinnen Zaterdag mede zullen vliegen naar Croydon met een. der nieuwste vliegtuigen van de K.L.M. Dit was niet volledig, want ook een Waïchersche zal de reis mede maken en dan tevens reclame materiaal voor bezoek aan ons eiland mede- nemen. De Koningsbrug weder opengesteld. Gisterenmiddag te half vijf is de Konings brug, die gedurende 14 dagen wegens geheele herstelling was afgesloten, wat vooral in dezen tijd van het jaar heel lastig was, weder opengesteld. De nieuwe bedekking eischt, dat op deze brug voortaan stapvoets wordt ge reden, wat voorloopig door minder fraaie, maar binnenkort door nieuwe borden wordt aangekondigd. OOST- EN WEST-SOUBURG Gevonden voorwerpen. Een paar dameskousen bij M. Arendse, Paspoortstraat B 369 een boerinnenjak bij Goethart, Oranjeplein A 27. BIERVLIET. Conflict in het landbouwbedrijf. De rijksbemiddelaar prof. Aalberse, heeft partijen betrokken bij het dreigend conflict in het landbouwbedrijf te Biervliet, opge roepen voor een bespreking op Dinsdag 26 Juli op het stadhuis te Vlissingen. TERNEUZEN. Inkrimping van het bedrijf. In verband met internationale kartelvor ming in de stikstofindustrie zullen op de fa briek te Sluiskil de productienonnen sterk worden ingekrompen en zal een groot aantal arbeiders, ongeveer een vijfde van het totaal, worden ontslagen. Nu de boterprijzen stijgen en Blue Band 25 allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole bevat, is het voor alle Nederlandsche Huisvrouwen van het grootste belang Blue Band te gebrui ken! Hollands beste Standaardmerk. BB4-e-oien RECHTSZAKEN Overval te Schipluiden. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren uitspraak gedaan in het hooger beroep van de zaak van den overval op den kassier der Coöp. Boerenleenbank te Schip luiden alle vonnissen van de rechtbank zijn bevestigd. De hoofddader, een 33-jarige kellner uit Rotterdam, is veroordeeld tot 10 tien jaar gevangenisstraf de 27-jarige meubelmaker tot 7 jaar, de 30-jarige havenarbeider tot 5 jaar gevangenisstraf, terwijl de 28-jarige boerenarbeider uit Vlaardinger-Ambacht is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde uitlokking. HET CONFLICT TUSSCHEN PRUISEN EN HET DUITSCHE RIJK. Het partijbestuur en de partijraad van de Duitsche sociaal-democratische partij die gis teren hebben vergaderd, hebben met alge- meene stemmen de volgende resolutie aange nomen „De partijraad van de S.D.P. brandmerkt voor het geheele Duitsche volk en voor de ge heele wereld de gewelddadige en in strijd met de grondwet zijnde actie van de rijksregee- ring tegen de Pruisische staatsregeering. Hij spreekt zijn erkenning en dank uit aan de partijgenooten in de Pruisische staatsregee ring en aan den Beriynschen politiepresident voor hun waardige houding op 20 Juli. Het gewelddadig ingrijpen, dat door de na- tionaal-socialisten geëisriit er door de rijks - regeering voltrokken is, heeft den verant woordelijken arbeid voor den wederopbouw door de sociaal-democratische partij in den Pruisischen vrijstaat voorloopig onderbroken. Evenals in het rijk is thans ook in Pruisen de alleenheerschappij van enkelen gevestigd en elke invloed vari de breede werkzame mas sa ten volle uitgebannen. Het ligt evenwel in handen van het volk door de verkiezing van sociaal-democraten op 31 Juli de verstoorde rechtsorde van de republiek te herstellen en zich weer den hem toekomenden invloed op de openbare zaken te verschaffen. De 31e Juli moet de dag van het gerecht warden voor de wanregeering der baronnen en hun natio- naal-socialistische helpers. Het mag niet ge lukken de aandacht af te leiden van het feit, dai Hitier en zijn party voor den sociaal-reac- tionnairen koers, die thans wordt gestuurd, de volle verantwoordelij kheid dragen".

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1