500 300 150 25 DINSDAG IQ JULI EERSTE BLAD No. I©»; 70e Jaargang: 1932 )'S. ÏEN iGEN Uitgave: Firma F. VAN DE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS PROVINCIALE STATEN. J. F. Blaak- z. 08.00 Gramo- 10.15 Gra il 1.00 Lezing. Accordeon, racht. 3.30 amofoonpla- ng. 7.00 Or- ■ert en zang. 1.15 Concert-. lofoonplaten. 111.30 Gods- 1.45 Gramo- 3.00 Gramo- l-kestconcert. King. 7.30 Zie rkestconcert. 1.00 Concert. l-genwijding. 12.20 Orgei- platen. 4.20 richten. 6.50 fwintet. 8.20 9.40 Or- Joncert. 3.50 vek. lcert. 12.20 8.50 Con- Koonplaten. aten. 8.20 Koonplaten, EO Concert, koonplaten. p.20 Lezing EN Inez |bang 16 Juli Rott. |n. Rott. v. Rott. |>ver Cruz Rott. ngen van ^15.23 16.10 |té-voor- der- en Variété- hap", tale Fa- pus Van joensdag |uur. soirée Hag- en VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meerl0ct(max. lOregels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regels fl.—alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen De Zeeuwse he luchtlijn. Naar van de zijde van de K.L.M. aan de „NJt-Ct." wordt; medegedeeld, heeft het ver voer van passagiers en goederen op de lucht lijn van Rotterdam naar Haamstede en Vlis singen bedragen In Mei: Rotterdam—Haamstede 39 pas sagiers heen, 34 terug529 KG. goederen heen, terug nihil; Rotterdam—Vlissingen 16 p heen, 17 terug6 KG. g. heen, terug nihil. In Juni: Rotterdam—Haamstede 59 p. heen, 51 terug452 KG. g. heen, terug nihil. Rotterdam—Vlissingen 31 p. heen, 21 terug; heen geen goederen, terug 18 KG. Bovendien was er een transito-verkeer in Mei van 1 p. Vliss.—Amst., 1 p. Amst.—Vliss., en 1 P- Haamst.Amst. In Juni 4 p. Vliss. Amst., 5 p. Haamst.Amst., en 2 p. Amst. Haamst., benevens vervoer van 1 KG. goed. van Haamst. naar Kopenhagen. Van het verkeer tusschen Haamstede en Vlissingen had men op het vliegveld Waal haven de cijfers niet. De „N.R.Ct." voegt aan dit bericht het vol gende toe Wij vonden in de „Midd. Ct." een soortge lijke opgave van het verkeer op de Zeeuw- sche luchtlijn, doch stuiten hier op het raad sel, dat die opgave, welke naar 't blad meldt eveneens van de K.L.M. was ontvangen, met de onze niet overeenkomt. Voor de juistheid van bovenstaande cijfers stond men aan het vliegveld Waalhaven in. De Scheldebeker-zwemwedstrijd. 1 De sport-redacteur van de „N.R.Ct." die den Scheldébeker-wedstrijd Zaterdag heeft bijgewoond betreurt het dat niet meer be kende zwemmers en zwemsters aan dezen wedstrijd hebben deelgenomen. Hij geeft daarover de volgende nabeschouwing De bekende coryfeeën, zoowel onder de da mes als onder de heeren in den lande, mogen hier voortaan niet ontbreken. De kwestie is dezeer zijn in de weinige maanden, die zich voor de zwemsport leenen, eigenlijk te veel wedstrijden. Het programma is overvoerd. Wat zou het niet prettig zijn als de Neder- Iandsche Zwembond ertoe zou kunnen beslui ten één Zaterdag in het goede seizoen voor den wedstrijd om den Scheldebeker open te houden. Dan zou de belangstelling stellig grooter zijn en dan zou men hier een concen tratie kunnen krijgen van de beste krachten die wij beschikbaar hebben. Bij de prettige gedachtenwisseling, die we ten huize van den burgemeester mochten hebben kwam ook aan de orde het koersen van de loodsen, is dit eigenlijk wel sportief in orde Want op deze manier neemt eigenlijk de loods in de sloep een gedeelte van de taak van den zwemmer over. Deze behoeft zich dus niet meer te oriënteeren en hij volgt maar domweg de sloep die voor hem uitvaart. Daar bij is hij afhankelijk van de meening van den loods, wat inderdaad de beste koers isver gist de loods rich dan wordt de zwemmer de dupe. Volgens de meening van de meeste deelnemers en van de meeste autoriteiten is de thans gevolgd methode toch de beste. De niet-Zeeuwsche zwemmers zouden voor moei lijke problemen ten aanzien van den stroom komen te staan. Of de tocht te vermoeiend is vroeg men hier en daar. Wij meenen van niet. De zwemmers en de zwemsters, die hem volbracht hebben, kwamen allen vrij fit uit het water en Zater dagavond bij den dans op den beroemden vee. renden dansvloer in het welverzorgde hotel Britannia waren zwemsters en zwemmers tot laat in den nacht druk bezig om de koelte die de zwemtocht gebracht had weer wat weg te temperaturen. Het scheen te gelukken Vlissingen mag terugzien op een mooien sportdag, die naar wij hopen het volgend jaar nog meer zwemsters en zwemmers naar de bekoorlijke Walohersche badplaats zal lokken. Gemeentelijke Arbeidsbeurs Bij den gemeentelijken dienst der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven1 drukker, 1 behanger, 1 mas- tieker, 1 betonwerker, 28 grondwerkers, 2 loodgieters, 14 metsrlaars, 14 opperlieden, 6 schilders, 5 stucadoors, 32 timmerlieden, 2 ver vers, 1 vlechter, 1 voeger, 1 wagenmaker, 1 waterbouwkundig opzichter, 1 bouwkundig opzichter teekenaar, 1 teekenaar bekend met werktuigkunde en bouwkunde, i machinale boutbewerker, 2 meubelmakers, 3 politoerders, L 1 stoffeerder, 1 coiffeur, 1 wasscher, 2 schoen makers, 546 metaalbewerkers (w.o. 232 tijde lijk werkloos), 5 brood-banketbakkers, 1 kok, 2 slagers, I tuinman, 6 magazijnbedienden, 1 slooper, 1 winkelbediende, 3 chauffeurs, 5 kellners, 1 sleeper, 23 transportarbeiders, 28 kantoorbedienden (w.o. 2 vrouwelijke), 1 win keljuffrouw, 2 scheepsteekenaars, 10 portiers, loopers enz., 87 losse arbeiders en 35 varens gezellen (w.o. stuurlui, machinisten, matro zen, stokers enz.) Totaal 882 ingeschrevenen, vorige week 887 personen. Alzoo een vermindering van 5 werkzoeken den. Voorts waren 113 personen in de werkver schaffing geplaatst. Nederlandsch Cabaret- en Klucht gezelschap. De Oude Vriendschap. „Te veel schaadt" is de oud-Hollandsche spreuk en daaraan mag bovenstaand gezel schap, maar voornamelijk de conferencier, deze week wel denken, want een voorstelling, die, zelfs al is het kennis, tot lang na mid dernacht duurt, wordt te lang. En door die lengte kan de gezelligheid inboeten, zelfs, als die gebracht wordt door iemand als Jan Brink, die er housch de stemming wel in kan brengen, die sfeer weet te scheppen. Zijn aan eenrijgen der verschillende nummers heeft velen doen gieren van het lachen. Zijn ma nier van lachen werkte zoo aanstekelijk, dat de tranen bij tal van bezoekers der zaal en voor een eersten avond was die aardig ge vuld over de kaken biggelden, wat bij hem, maar nog meer by „Tante Bet", de reactie opwekte van „verontwaardigd" te doen en dan was het punt voor nieuwe aanvallen weer bereikt. Wat rake steken gaf zijn anecdote met den verkeersagent over de kleeding van de betere of zijn zwakkere helft van het mensohdom, Waarvan hij ook de spilzucht aanstipte. Naast deze prestaties verdient rijn optreden in zijn succes-repertoire vermelding. Om de feestelijke stemming er in te hou den, had hij een goede secondante in Adriën- ne Solser, hier beter bekend als Tante Bet uit de film. Geestig was haar liedje „Wat ik wil, zal ik lekker doen5'', maar verschillen den der aanwezigen krompen in elkaar van het lachen of gierden hun rake opmerkingen uit bij haar Jordaansche schets, waar ze zich in al haar forsche realiteit kon geven. Haar leerlinge, Lientje Solser, die bloemen in ontvangst had te nemen, heeft het nog niet zoo ver gebracht als haar naamgenoote, maar toch zal ze het wel ver brengen, als ze tenminste voortgaat liedjes te geven als die van gisterenavond. Een belofte schuilt, dunkt ons, wel in haar optreden. Nog werden vocale prestaties geleverd door Ben Gordon, den accordeon-virtuoos en Henk Schrauwen, den operette-zanger, die ons het meest bekoorde in zijn Czardas. Hoewel hij ons geen nieuws bracht, voldeed prof. Letoerto, de illusionist, ons wel met rijn toeren in goochelen en gedachtenlezen. Na de pauze kregen we„Mevrouw krijgt een nieuwe dienstbode", die, aangekondigd als dolkomische klucht, den naam niet ten onrechte droeg. Tijdens de opvoering daar van was het onweer van kletterend en rate lend applaus niet van de lucht. Het stukje was een waardig slot van den gezelligen avond, welke bovengenoemd gezelschap heef t gebracht en tot het slagen waarvan niet wei nig heeft bijgedragen het uit 5 leden die gezamenlijk een groot aantal instrumenten bespeelden bestaande gezelschap, dat, on der leiding van den heer Heinz er in geslaagd is de stemming er in te houden. Circus-Menagerie van Bever. Première. Weer is het kermis en weer is een circus tent met wagens, auto's, tractors, licht- machines, stallen en verder toebehooren op het terrein aan de Gravenstraat verrezen. Circus van Bever zal ons weer het kleurige circusgenot brengen, ja heeft dat reeds ge daan voor een nagenoeg geheel gevulde tent gisteren, den première-avond. En volop heb ben we genoten, want de eene attractie volgt de ander, geweldig, sensationeel, emotievol of dol-komisch. Een goed circus is tevens een goed paar denspel. Het hippisch gedeelte is dan ook best verzorgd. Het hooge schoolryden van den heer van Bever is een streeling voor het oog. zyn rijkunst gaat zoo ver, dat hij een paard zoo beschaafd laat dansen, dat men er in onze dancings een voorbeeld aan kan ne men. Meerdere verbluffende staaltjes van rijkunst en dressuur laat hij 2ien met zijn verschillende raspaarden, waaronder prach tige exemplaren als de Italiaansche hengst „Hassan". Heel aardig is ook het komische nummer met ,3ibi" en een toonbeeld van aanhankelijkheid is „Petike". Wat kan men bij goede behandeling en verzorging toch veel met deze edele dieren bereiken. Slechts acht dagen bezit de eigenaar een Shettland- sche ponny. Een allerliefst dwergpaardje, zes jaar oud en maar 75 cM. hoog. En zie nu dat kleine snoezige beestje al eens springen en pirouettes maken. Natuurlijk nog aan de lange, want „Princïe" zit nog maar in de eerste klas. Het circusUoed zit de familie van Bever wel in de aderen. De moderne dressuur van mevr. van Bever trekt zeer de aandacht. Banken hebben we al vele op de wip gezien en verscheidene zijn er al afgevlogen ook. Maar hier kunt u paarden op de wipplank zien. Heel interessant. En dan het voltigeeren van mej. M. van Bever Mooi werk evenals dat van Roedy Jockey, die later als heer Rudolphe uitkomt met een tandem paarden en in alle oprichten een flink ruiter blijkt. Onder den naam van temmer Mayer brengt bjj de leeuwengroep. Heel kameraadschappe lijk gaat hy met deze vier woudkoningen om en 't is zeker een bewonderenswaardige proeve van roofdierendressuur om dit viertal allerlei toeren te laten verrichten. Ook van verschillende schouwspelen hoog in de lucht, in den nok van het circus, staan we versteld. Master Harry vertoont daar zijn looping the loop en lucht-acrobatiek. Kranige gymnasten en beoefenaars der ba- lanceerkunst zijn ook Jozef en Frieda met hun ladderact. Duizelingwekkende toeren voeren deze vliegende en draaiende menschen in de hanebalken uit en in dit verband lijkt ons de maatregel van een vangnet niet over bodig, ook al hebben zy dit blijkbaar gansch niet noodig. Safety first I Miss Mary is een bekoorlyke koorddanse res, die het eveneens ver in het balanceeren en dansen in diverse tempi en figuren heeft gebracht. Les four Blansch vergastten op schitterende marmergroepen, o.a. een hulde aan den K.L.M. Holland-Indië dienst en verschillende oorlogsmonumenten. Een onafgebroken stroom van de zotste toeren geven Merry and Jef, bijgenaamd de vallende man. Uitstekende humoristische acrobaten en gymnasten met en zonder „werktuigen", waarvan het „werken" aan de dubbele sportladder het hoogtepunt vormt. Dan zijn er de Aldemira's, kunst wielrijders eerste klasse, die met hun vehikels vergroeid schijnen, en zoo wel op de „baan" als bijv. op een tafel met verhoogingen krasse bewijzen leveren van behendigheid, evenwicht bewaren en ry kunst. Als echter iedereen in den ver volge opstapt met een omhaal, zooals zy dat kunnen, wordt het verkeer op straat levens gevaarlijk I Wanneer we nu nog gememoreerd hebben het leuke nummer met de vliegende hoedjes en het jongleeren met bordjes en andere at tributen, komen we tot de clowns, aan wier optreden men den ganschen avond tusschen de nummers door en in een paar speciale scènes zyn hart kan ophalen. Die beide grappenmakers zorgen dat de lach niet uit de tent gaat. Hun potsenmakery moet een surprise blijven, maar dat willen we wel zeg gen, dat de „brandkast-act" eenig is. Het typische circus-orkest doet den ganschen avond trouw zyn plicht. In de pauze hebben we de stallen en de menagerie bezichtigd. Een prachtige collec tie van 24 paarden, 5 leeuwen, een fraai ge vlekte panter en een ijsbeer, die beslist een kykje waard zijn. Dit Nederlandsche circus geeft ln rijn vlot afgewerkt programma „elck wat wils". Het talrijke publiek toonde zich uitermate voldaan, dikwerf zelfs zeer enthousiast. In ons verslag moge men een warme aanbeve ling lezen. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Een tweetal opnamen van de internatio nale bokswedstrijden te Rotterdam. Op het landgoed „Oosterbeek" te 's-Gravenhage zyn dresseer-wedstrijden gehouden voor jacht- en politiehonden. De nationale zeilwedstryden op het Brasemermeer. De begrafenis van Ciska Kremer. Eenige opnamen van de finales der nationale roeikampioenschappen op de baan bij Sloten. Het 350 man sterke personeel van de Van Harens schoenfabrieken te Waalwijk op een gratis reis door Neder land. Reddingsdemonstratie op het Zand- voortsche strand, enz. Rectificatie. In ons verslag over den Scheldebekc, zwem wedstrijd in ons vorig nummer is onder „prysuitdeeling' een regel uitgevallen, waar door het zinsverband wordt gestoord. Onze verslaggever had geschreven De rollen in de commissie waren goed ver deeld en achtereenvolgens betuigde de bur gemeester zijn erkentelijkheid aan den onder commandant der marine met zyn staf van personen, waaronder in de allereerste plaats de Jantjes die stevig de riemen getrokken hebben. MIDDELBURG Provinciale Bibliotheek van Zeeland. In het verslag over 1931 wordt met dank baarheid gemeld, dat op voorstel van Ged. Staten de begrootingspost verhoogd is van 1500 op 4000, waardoor aanschaffing van eenige werken van algemeenen aard mogelijk is geweest, en ook wat voor de verzameling Zelandica aangeboden werd. Van de erfgenamen van wijlen mej. Van den Arend, overleden te Domburg, ontving de bibliotheek een groot deel van haar bibli otheek. In 1931 bezochten 4633 personen de biblio theek, uitgeleend werden 4661 boeken, 386 werden naar buiten Middelburg gezonden en op verzoek van andere bibliotheken 258 ont vangen. Middelburgsch muziekkorps. In de gisterenavond gehouden buitenge wone algemeene vergadering van de Vereeni- ging tot instandhouding van het Middel- burgsch muziekkorps, deelde de waarnemende voorzitter, de heer L. Leijdesdorff, mede, dat de heeren mi-. J. Adriaanse, voorzitter en dr. J. C. Kindermann, bestuurslid, beide als zoo danig hadden bedankt en aat het bestuur het wenschelijk vindt zijn college eenigszins uit te breiden. Tot bestuursleden koos de vergadering daarop de heeren P. Blaauw, P. W. N. Hoegen van Hoogelande en J. L. A. baron van Ittersum, die allen de benoeming aannamen. In de vervolgens gehouden be stuursvergadering nam de heer Hoegen van Hoogelande het voorzitterschap op zich. Het bestuur besloot dit jaar den contribuan ten wederom een concert aan te bieden, het welk op een nader te bepalen datum, ver moedelijk Woensdag 7 of Woensdag 14 Sep tember zal plaats hebben. OOST- EN WEST-SOUBURG De bazaar voor een muziektent behoort weer tot het verleden. Hij is uitstekend ge slaagd. lederen rvond was de zaal overvol en heerschte er een goede geest. Het ging er echt jolig toe. Even voor het sluiten dankte de heer Baljé, voorzitter van het uitvoerend comité, allen die in welken vorm ook, hadden mee gewerkt aan het greote succes van dezen ba zaar. Inzonderheid aan de heeren van de Pzem, en aan de dames van Van Nelle's thee- schenkery. De electriseh gebakken wafeltjes smaakten wat fyn en dan een kopje geurige thee er bij, het kan niet beter. Ook den heer Graves, kastelein in „de Zwaan" met zyn fa milie, werd dank gezegd voor hun gewaar deerde hulp in de zoo drukke dagen, die ach ter ons liggen. Zaterdagmiddag werd door de Souburgsche Turnvereeniging, onder leiding van den heei Besuijen, op een weide aan de Kanaalstraat, een uitvoering gegeven, welke werd opge luisterd door de Ritthemsche en Souburgsche muriekvereenigingen. De entrée's kwamen ten bate van de tent. Dat het bazaar-comité met zyn voorzitter aan het hoofd een zeer drukke week gehad heeft, spreekt vanzelf. Het groote succes is hun belooning. KOUDEKERKE Ingekomen en vertrokken personen van 1—15 Juli 1932. Ingekomen: Mej. L. Jacobse, D 69, van MiddelburgJ. Goedegebure, B 292, van Oost- en West-Souburg mej. H. Meyer, C 40, van Brake (Duitschland) mej. D. Pieterse, B 147, van St. LaurensL. Jobse, C 67, van OostkapelleC. Houmes, D. 219, van Middel burg R. Schröder, B 242, van Vlissingen. Vertrokken: P. C. Jasperse, B 253, naar VlissingenA. W. Verstelle, E 153, naar Ned.-Indië A. Janse, B 253, naar Vlissin gen mej. G. Breel, D 56, naar Vlissingen L. de Ryke, E 114, naar Oost- en West-Sou burg J. Boone, A 219, naar Biggekerke J. Janse, B 133, naar Oost- en West-Souburg V. F. A. Novak, D 68, naar Amsterdam mej. C. van der Heyden, B 326, naar Vlissingen. BRESKENS De Vlaamsche Harmonie ta Thielt (België) zal Zondag a.s. alhier een concert geven. De brigade-commandant der Koninklijke marechaussée alhier, de heer J. de Voogd, zal medio Augustus den dienst met pensioen ver laten. OOSTBURG. Bezuiniging by den P.T.T. dienst Met ingang van 1 Augustus a.s. zuller. de hulpkantoren Aardenburg en Zuidzande en de stations Eede en St. Kruis voor den post dienst behooren onder het P. T. T.-kaiToor Breskens (thans ressorteeren rij onder het P.T.T.-kantoor Oostburg.) Zitting van Dinsdag 19 Juli, des morgens 10 uur. Tegenwoordig 41 leden. Afwezig de heer Van der Wart met kennisgeving. Financieele verhouding Provincie— N.V. PZEM. Over de mededeelingen over bovengenoem de financieele verhouding zyn in de afdee- lingen verschillende opmerkingen gemaakt en vragen gesteld, welke Ged. Staten aanleiding geven er in hun antwoord op het algemeen verslag op te wijzen, dat het uiterst moeilyk is antwoord te geven op de vraag, welk be drag nog noodig zal zijn voor de volledige electrif icatie der Provincie, reeds hierom om dat onder het begrip „algemeene electrifica- tie" niet steeds hetzelfde wordt verstaan, en mede omdat rich in de toekomst geheel nieu we, thans niet te voorziene omstandigheden kunnen voordoen, die nopen tot min of meer grondige herziening der ramingen. Ook kan moeilijk een stellig antwoord morden gegeven op de vraag of de Pzem nog verder een be roep op het crediet der Provincie zal moeten doen. Lettende op den gang van zaken tot dusverre kan men slechts de veronderstelling uitspreken, dat dit niet of althans niet in groote mate het geval zal zynde toekomst zal evenwel moeten leeren, of deze veronder stelling op waarheid gegrond zal blyken te zijn. Gelijk in de afdeelingen reeds terecht werd opgemerkt, komt de tariefsverlaging aan hen, die op garantieleidingen zyn aan gesloten slechts in zooverre ten goede, als het bedrag der garantie wordt overschreden. Den gevallen, waarin overschrijding plaats heeft, zijn echter talrijk en bovendien kun nen deze aangeslotenen, evenals ieder ander, profiteeren van de nieuwe tarieven voor kookdoeleinden. Van pogingen om in het al gemeen voor ziekenhuizen een verlaagd tarief te verkrijgen, is aan Ged. Stalen niets be kend. Wel is in een tweetal op zich zelf staande gevallen om verlaging gevraagd. In een dier gevallen kon, om redenen buiten do zaak gelegen door den afnemer ten aanzien van de verlaging, geen beslissing genomen wordenin het andere geval werd een ver dere verlaging dan met 1 cent per K.W.h. voor verlichting voor een tarief, dat tot dus verre op ongeveer 12 /2 cent per kWh was uitgekomen, niet doenlijk geacht. De opmerking, die een lid in een der af deelingen maakte, ten aanzien van de be drijven der gemeente, die stroom en gros be trekken, geeft geheel de zienswijze van Ged. Staten weer. zy rijn van oordeel, dat zoowel het belang der gemeenten en van de P.Z.E. M. als tenslotte van de gebruikers mede brengt, dat deze bedrijven aan de P.Z.E.M. worden overgedragen. Zoolang dit evenwel niet is geschied en de P.Z.E.M. door een con tract met deze gemeenten is verbonden, be staat er voor haar geen aanleiding om tot verlaging der contractueel vastgelegde pry- zen over te gaan, op den enkelen grond, dat zy de tarieven voor hare rechtstreeksche af nemers heeft verlaagd. Aangenomen zonder discussie of stemming. Toepassing art. 161 der Prov. Wet. De mededeeling van Ged. Staten omtrent de door hen genomen besluiten terzake van aankoop van gronden voor wegsverbetering gaf in de afdeelingen aanleiding tot enkele opmerkingen, doch Ged. Staten vonden geen redèn op het algemeen verslag te antwoor den. In de afdeelingen werd wel namens hen of door een der leden van het college op vragen geantwoord, dat een huis te Zonne- maire aan A. Geelhoed Jzn. is overgedragen in ruil of betaling en schadeloosstelling door overdracht van grond dat de koopsommen voor bouwland en gebouwen voor den weg ZaamslagHulst zyn gebaseerd op onpar- tydige schattingen en dat de verbetering van den weg WestkapelleMiddelburg hier en daar nog eenige vertraging ondervindt, zoo dat wellicht tot gerechtelyke onteigening zal moeten worden overgegaan. Aangenomen. Wijziging Provinciaal Wegenplan en Wegenbelastingverordening Zeeland. Het voorstel tot wyziging van het Provin ciaal Wegenplan en van de Wegenbelasting verordening Zeeland, deed in een der afdee lingen een lid de vraag stellen of het niet gewenscht is, de breedte der rijwielpaden te bepalen op 1.80 M. inplaats van op 1.50 M. Een ander lid zeide het bezwaarlijk te vin den, om dien eisch in de verordening op te nemen, omdat het zal blijken, dat op som mige plaatsen daar geen uitvoering aan ge geven kan worden. Andere leden merkten op, dat zy de breedte van 1.50 M. zeer voldoende vinden. Aangenomen, Provinciaal Wegenfonds. Het voorstel van Ged. Staten tot wyziging van de Wegenlriasüng verordening Zeeland,

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1