MAANDAG 18 JULI No. 167! 70e Jaargang -1932 Uitgave: Firma F. VAN OE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen 151 EERSTE BLAD Scheldebeker-Zivemwedstrijcl 1932 VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct. (max. lOregels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regelsfl.alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener J A A gulden bij levens- Polis, zijn GRATIS verze- IIII lil lange ongeschikt- kerd tegen ongelukken voor1UUU heid tot werken. fS rt gulden bij dood gulden bij verlies i JUU een ongeluk. OUU hand, voet of oog. J gulden bij verlies i Afk gulden bij verlies OP van 11111 van een M H J een duim wijsvinger UU gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS** Dit nummer bestaat uit twee bladen Een volkomen overwinning. Geplaatst onder de vaste wed strijden. Ideaal zwemweer. Onberispelijke organisatie. Kloek werk van de Koninklijke Marine. Vlekkelooze medi sche dienst. Ervaren loodswezen aan den Scheldemond. Stenders bekerhouder met record-tijd. Kuijpers op de 2de plaats. 70 pet., waaronder vier dames, zwemt over. Burgemeester Van Woelderen, de ziel van Vlissingen. Met Polygoon in woord en beeld door ons land. Alle goeie dingen bestaan in drieën. Onder ideale omstandigheden is Zaterdagmiddag voor de derde maal de zilveren Scheldebeker, uitgeloofd door den burgemeester, den heer C. A. van "Woelderen, verzwommen. Een vol komen overwinning is thans behaald en daar mede heeft deze Scheldebeker-zwemwedstrijd zich een vaste plaats in de rij zijner broeders veroverd. Medio Juli mag, in verband, met de temperatuur van het water, wel als de besce tijd voor dit sport-evenement worden aange merkt, terwijl men dan tevens een groote kans loopt, dat het zomert. Wanneer we even de geschiedenis nagaan, dan zien we, dat 23 Augustus 1930 van de 24 deelnemers, de helft, waaronder 7 dames, aan de finish kwamen. Mej. Y. Louwereins werd toen bekerhoudster met een tijd van. 2 uur 11 min. 41/5 sec. Was het weer toen ongunstig sterke wind en re gen het volgend jaar zwommen slechts 2 heeren over. Dit was op 29 Augustus 1931 met bijzonder fraai, zonnig weer, doch afgekoeld water. De heer F. Kuijpers verwierf den Scheldebeker, doch deze zwemmer van naam, maakte nog een tijd van 2 uur 37 min. 11/5 sec. We hebben er reeds meerdere malen op gewezen, dat wind en stroom op onze Schelde factoren zijn, die zeer veel gewicht in de schaal leggen en dit is nok thans weer be waarheid, Zoo komen we na dezen derden Scheldezwemtocht tot de conclusie, dat het nemen van de Schelde is een kwestie van tac tiek, waarbij men handig van alle gebeurte- lijkheden gebruik moet maken, luisteren moet naar de aanwijzingen van de loodsen omtrent verkeerde stroomingen en natuurlijk goed zwemmer moet wezen en over voldoende uit houdingsvermogen beschikken. In den derden kamp is de heer J. Stenders uit Hilversum overwinnaar geworden. Met een record-tijd van 1 uur 40 min. 8 sec. heeft hij de Schelde- cup veroverd 1 Een schitterende prestatie i Deze maal hebben van de 17 deelnemers, 12 d.i, 70 w.o. 4 dames, de finish bereikt. Tien van hen, w.o. alle dames, zelfs nog bin nen den bekertijd van het vorige jaarTy pisch is, dat de eerst aangekomen dame, mej. Olsen uit Rotterdam, als vierde een tijd maakte van 2 uur 11 min. 33 sec., dit is met slechts i/2 sec. verschil de tijd van haar awemzuster, eerste bekerhoudster 1930. Naar de startplaats. Bedenkelijk plisplaste de regen neer. „Dat wordt niets vandaag", dachten en zeiden ve len. „Als er in Vlissingen iets belangrijks ge beurt, regent het altijd", meesmuilden de Nurksen, ,,'t Is jammer van dien regen, maar 't kan verkeeren. 't Is zomer en we hebben hier een zeeklimaat. Wie weet, straks schijnt het Scheldebeker-zonnetje", vertrouwden de optimisten. En deze hebben het gelukkig weer bij het rechte eind gehad. We gingen met Pluvius van huis, doch circa kwart voor elf aan het havenstation gekomen, trok de re gengever zich in zijn appartementen terug en liet zich niet meer zien. Spoedig werden wij verwelkomd, door de ziel van de beweging, burgemeester Van Woelderen, die ons al di rect de volgende bijzonderheden mededeelde Aanvankelijk waren er 23 deelnemers, Van der Meer (Den Haag) had zich vóór het drukken van het programma teruggetrokken, zoodat dit slechts 22 namen bevatte. Bericht was in gekomen, dat Schiedam den trein gemist had, daardoor vielen mej. Delwei en Frauendorf af 2 personen, Quekelberghe (Breskens) en Burgers (Velp) verden door de geneeskundige commissie niet voldoende in conditie geacht aan den wedstrijd deel te nemen, Klaassen uit Breskens was door ziekte verhinderd, al- zoo zouden 17 zwemmers, waaronder 4 dames starten t.w.: Van der Burgt (V.Z.C.r Vlissin gen), Van Loo (Middelburg), Visser (marine, Vlissingen), Kuipers (Amsterdam), mej. Dek ker (Veere), Visser (Breskens), Lüitwieler (V.R.B., Vlissingen), Netten (marine, Vlis singen), mej. Klaassen (V.RJ3., Vlissingen), Homs (Bergen op Zoom), mej. Olsen (Rotter dam), Erasmus (Breskens), Michels (Zee vaartschool Vlissingen), Van den Heuvel (Breskens), Stenders (Hilversum), mej. Bij- sterveld (V.R.B., Vlissingen), Wattel (Grijps. kerke, Z.) De betrekkelijke commissie had beslist, dat de wedstrijd door zou gaan, want het was ideaal zwemweer en het water mat 67 gr. Nadat de burgemeester ons terloops nog ge wezen had op de geweldige gedaanteverwisse ling, welke het station en omgeving bereids hebben ondergaan en welk proces nog bezig is zich te voltrekken, begaven we ons aan boord van de afhaalboot No. 6 van het Bel gisch Loodswezen, welke ons, onder de be proefde leiding van schipper De Vigne, naar de startplaats zou brengen. De trein van 11.03 bracht de groote pers de heeren Meerum Terwogt van de „N.R.Ct." en Strengholt van de „Revue der Sporten", zoomede de camera mannen van Polygoon, correspondenten van de „Telegraaf" en diverse bladen waren in middels eveneens geëmbarqueerd, de secreta- res van het plaatselijk comité, de heer Tous saint, wipte aan boord en daar gingen we over den ietwat rimpeligen waterspiegel naar de start-plaats. Gedurende den overtocht vernamen we nog, dat zich 's morgens nog voor deelname had aangemeld, de heer Goedhart uit Rotterdam, doch dat dit mede terwille van het beginsel „safety first" natuurlijk was geweigerd voorts dat mej. Louwereins ook dit jaar niet aan den wedstrijd kan deelnemen, aangezien zij in hot huwelijk is getreden en zich in het gelukkig bezit van een dochtertje van drie maanden mag verheugen, benevens dat Sten ders, die in militairen dienst is, door tus- schenkomst van den burgemeester, nog juist bijtijds verlof van zijn regiments-comman dant had bekomen. Aan de start was het een en al bedrijvig heid. Een bonte verzameling van vaartuigen lag daar opgesteld of voer heen en weer. We gingen over op de groote boot „Loodswezen Antwerpen nr. 1", commandant Lambertie, en troffen daar ook onzen gastheer van het vorige jaar, den heer Stroobants, inspecteur van het Belgisch Loodswezen. Gelukkig hier in Vlissingen geen contingenteering, tarief muren of protectie, doch een broederlijke sa menwerking en een onderling vertrouwen, waardoor weer een organisatie tot in de per fectie, en die ieders bewondering en waardee ring gaande maakte, mogelijk werd. I' De start Schitterend geregeld Dat was af Een vaartuig van de rijksbetonning lag voor an ker en had aan den achtersteven een tros met boeien uitgelegd, welke op zijn beurt ook verankerd was. Aan die boeien lagen de bege leidende roeibooten, bemand met een loods, een lid van de V.R.B. met zwemvest en red- dingsklos, benevens onze Jantjes op de rie men, gemeerd. Van een der marinevaartuigen werd het waarschuwingsschot gegeven (12.44) de kegel veranderde van stand, doch het startschot weigerde. Daardoor werd eenigs- zins ongelijk van uit do booten gestart, doch deze oogenblikken zijn op een traject van 5 6 K.M. absoluut niet in het minst van invloed. De kamprechter, de heer Van Doorn, secreta ris van de technische commissie van den N.Z.B., gaf ons als officieel tijdstip van den start op 12,48. Polygoon wilde hier natuur lijk in volle actie zijn, doch door eenig mis verstand en het in den wag komen van en kele vaartuigen, kon de camera niet steeds overal haar werk verrichten. Aanbeveling verdient het daarom een volgende maal voor de film-operateurs een afzonderlijke boot ter beschikking te stellen en de startplaats tot op eerbiedigen afstand vrij te laten. Men be denke wel, dat de film een machtig propa ganda middel is Een reuze-reclame gaat van haar uitDoor Polygoon draaien deze week in 80 theaters de opnamen van dezen wed strijd en van Vlissingen Er was zoowel te land als te water groote belangstelling voor den start. Op de Bresken- sche duinc-n veel publiek, visschervaartuigen afgoden met toeschouwers bewezen, dat men in Vlaanderenland medeleeft met deze sport gebeurtenis (ook de vuurtoren van Nieuwer- sluis was gepavoiseerd) aan boord van een groote loodsboot van het Nederlandsch loodswezen met de inspecteursvlag in top, be vond zich o.a. de Commissaris der Koningin in onze provincieverschillende particuliere vaartuigen, last but not least, de comfortable ferry-boot „Prinses Juliana", bevolkt door een 300 personen (waarom geen 3000?), en diverse marine-vaartuigen verhoogden den prettigen aanblik. De Vlissingsche reede en onze Scheldemond boden den ganschen mid dag het aspect van „Spithead in zakformaat". In het veld. Vrij spoedig na het starten lagen de zwem mers als uit elkaar geslagen. Met onze vlugge persboot manoeuvreerden we door het par cours. Om 1 uur had Kuijpers reeds de lei ding en lag Stenders te veel Westeüjk. Onze gastheer, burgemeester Van Woelderen, had een wel voorzien buffet aan laten richten en onthaalde ons op de meest loyale wijze. En er werd getoast op den Scheldebekerzwem- wedstrijd, Vlissingen en zijn energieken bur gervader. Welk een heerlijke vergezichten ontrolden zich aan ons oog. Prachtig die Walchersche kust en het Vlaanderenland. En dan het panorama van Vlissingen met zijn boulevards en boulevards in spé tot aan de Nieuwe Haven In aanleg zijn ze aanwezig-! Ze wachten slechts op volmaking Zes maal zoo groot zou Vlissingen als badplaats kunnen zijn, is er onlangs geschreven. Inderdaad, als onze voorzaten zulks hadden beseft. Thans ligt aan den Scheldeoever de stadsreiniging. Die Scheldeoever, die één unieke wandelweg kon zijn van de duinen tot de zeehaven Vlis singen. Eén boulevard langs den riviermond, waar de schepen zoo dicht den wal passeeren, als wellicht nergens. Wat niet is, kan nog komen. Gelukkig heeft men thans een open oog en oor. Wat moet dat publiek op de fer ry-boot genoten hebben, dat dezelfde gewaar wordingen deelachtig kon zyiviJs wij. Den wedstrijd volgen, alles zien, een heerlijk wa tertochtje en dat alles voor een luttel bedrag Het weertje hield zich opperbest. Geen zon, fijn voor de zwemmers, al voelden we haar soms door het wolkenfloers. Een echt sportief gebeuren, 's morgens regenen, niet weten hoe of het wordt en dan de Schelde moeten over zwemmen. Een uur na den start constateeren we, dat Kuijpers den weg neemt in de rich ting van de haven om daarna met de ebbe naar de fiiJsh te zwemmen en dus de gebrui kelijke theorie in practijk brengt. De overige zwemmers blijven over het geheel nogal wes telijk en Stenders volgt zijn ingeslagen rech te lijn route. We vragen onzen loods, den heer Streefkerk om inlichtingen, daar we van meening zijn, dat Stenders een heel goede kans maakt voor den beker. Volgens dezen deskundige heeft Kuijpers van den vloed ge profiteerd en van dood stroom middenin, de ebbe zal hem weder goede diensten bewijzen. Stenders heeft alles op alles gezet, is dwars overgekomen, wat zeer inspannend is, omdat hij den stroom steeds opzij kreeg wanneer hij tijdig in den ebstroom kan komen, wordt hij niet afgedreven, doch hij komt langs de kust e:i is Kuijpers voor. Het kan toch nog zeer spannend worden, want de laatste loodjes wegen het zwaarst 1 Geen der zwemmers heeft de ton gerond, allen bleven bewesten en een flink aantal zal overkomen. Onze loods meent, dat de toestanden nog gunstiger zou den zijn als er iets vroeger, half een, gestart was. Om kwart voor twee is Kuijpers voorbij de zeehaven, mej. Olsen heeft een goede positie, Lüitwieler is iets bij haar achter. Stenders' positie wordt veel gunstiger. Hij haalt het binnen de 2 uur en slaat het record. Om 2 uur is hij voor den Oranjemolen. Van der Bqrgt is vlak achter Stenders. Kuijpers zal op moeten passen. Om tien over 2 ligt Sten ders voor de Koopmanshaven met een voor sprong van 700 M. op Kuijpers. Inmiddels was het noodzakelijk gebleken naar den wal te gaan, anders zouden we nè, de zwemmers aan de finish arriveeren. Onder beschutting van de Belgische vlag, die den ganschen middag over ons had gewaakt, voe ren we fluks naar de kust, stapten aan het roeiershoofd aan land en spoedden ons in allerijl naar het Badstrand, waarbij we aan het haventje van Meijer, het oneconomische van onzen boulevard aan den lijve voelden. Niemand zal er aan gedacht hebben, dat de eerste zwemmers binnen de twee uur zouden aankomen. Men heeft in dit opzicht inder daad buiten den waard gerekend. En het was op de boulevards dan ook niet zoo druk als vorige jaren. L 1 Aan.de finish. De berichten, die wij de laatste weken vóór dezen wedstrijd hebben gepubliceerd, hebben hun uitwerking niet gemist. Want toen we om even vóór 2 de eerste zwemmer was al in zicht op den Boulevard Evertsen kwa men, was deze reeds aardig bezet en hingen tal van nieuwsgierigen over de balustrade, welke boven de ingebouwde cabines is aan gebracht. Buiten en behalve het zicht op de aankomende zwemmers hadden die kijklusti- gen een aardig tafereel voor zich de zee met haar deining, die „bevolkt" was met de ferry boot, tal van kleinere stoombooten en marine vaartuigen, die hun best deden om de aan komenden te verwelkomen met gehuil, geloei der stoomfluiten, waarbij zich dan aansloot het gejuich van de menschenzee. Een aardig gezicht moet dat geweest zijn, van het water uitgezien, dat, door de zorg van het Badbe- drijf, met kleurige wapperende vlaggen om zoomde strand. En daarom is het zeer te be jammeren, dat door de bewoners der Vila's langs den Boulevard geen gevolg is gegeven aan het verzoek, om de feestelijkheid te ver- hoogen door het uitsteken der vlaggen. Het wachten heeft ditmaal niet zoo lang geduurd als het vorig jaar, want tusschen half 4 en kwart voor 4 kwam de laatste der zwemmers binnen. Het harmonie-gezelschap „St. Caecilia" zorgde in dien tusschentijd op lofwaardige wijze voor de noodige afwis seling. Ondanks den vrij grooten afstand hebben de toeschouwers het aankomen der zwemmers zelfs wie het waren goed kunnen volgen, dank zij de maatregelen, die verleden jaar met succes waren genomen en welke ook dit maal getroffen waren. Op een bord werden de berichten opgeschreven, nadat ze door een scheepsroeper waren verspreid. Die berichten werden radio-grafisch opge nomen met een toestel dat in een der cabi nes van het Badbedrijf was opgesteld. Hieronder volgt een klein overzicht van de berichten, welke door een der oorlogsschepen doorgegeven werd 11.30 Van de deelnemers zyn uitgevallen N. Delwei en A. W. Frauwendorf, die den trein niet hebben kunnen halen O. Quekel- berge en Th. F. Burgers, die geneeskundig Zijn afgekeurd en L. Klaassen uit Breskens, die ziek is, zoodat 17 deelnemers overblijven. De sloepen gaan thans naar de start. 12.50. Gestart is ten 12.44. (Dit is blijkbaar een vergissing, daar toen het waarschuwings schot is gelost.) 12.55. Het starten werd vertraagd door hst grillige trekken van den stroom onder den wal. Favoriet F. Kuijpers heeft er onmiddel- L.k een spurt ingezet en komt aan den kop van het veld. 13.07. Ten 1 uur heeft nummer het op gegeven. Alle zwemmers zijn thans boven stroom, schuin van de gasboei bij Breskens, een kritiek punt gepasseerd. 13.32. Visser uit Breskens en Michels uit Vlissingen hebben opgegeven. 13.35. Klaassen uit Breskens heeft het op gegeven. 13.45. Alle resteerende zwemmers schieten flink op, de meisjes ook. Kuijper ligt aan 't hoofdhet heele veld zwemmers ligt wat te westelijk. 14.05. Thans is Stenders aan het hoofd ge komen. Deze passeert 2 uur n.m. het roeiers hoofd. Hier houden de radio-berichten op en moesten we dus afgaan op eigen waarneming, die we naderhand controleerden met de ge gevens van de jury, die hoog en droog, maar niet altijd even warm, boven op den duikto- ren zat, en waarvan we in dit verslag verder meedeeling doen. Een eigenaardig moment mogen we niet over het hoofd zien en dat was het oogen- blik, toen de 2e aankomende vlak bij de finish was. Toen toch passeerde juist de uit gaande mailboot, waar alle passagiers aan den landkant over de reeling leunden. Aardig waren ook de momenten, wat slechts bij de eerstaankomenden geschiedde dat de zwemmers uit het water kwam, verwel komd werden en onder schot genomen door de talrijke aanwezige fotografen zoowel beroeps- als niet-beroepsfotografen terwijl ook gefilmd werd, zoodat over deze gebeurte nis sport-evenement, dat nogal wat be langstelling in den lande heeft getrokken niet alleen gesproken, maar de heele geschie denis ook vertoond kan worden. De uitslag. 1. J. Stenders 1 u. 40 m. 8 sec., 2. F. Kuij pers, 1 u. 45 m. 33 sec., 3. A. van der Burgt 1 u. 54 m. 12 sec., 4. mej. M. Olsen 2 u. 11 m. 33 sec., 5. G. van Loo 2 u. 14 m. 16 sec., 6. G. P. Homs 2 u. 19 m. 3*8 sec., 7. D. Lüitwieler 2 u. 30 m. 14 sec., 8. mej. E. Klaassep 2 u. 31 m. 3 sec., 9. mej. Dekker 2 u. 32 m. 2 sec., 10. mej. A. Bijsterveld 2 u. 34 m. 49 sec., 11. C. Erasmus 2 u. 58 m. 58 sec., 12. J. van den Heuvel 3 u. 13 m. 3 sec. Op dezen uitslag mogen de deelnemers, de organisatoren in alle geledingen en de ont werper van den Scheldebeker-zwemwadstrtfd trotsch zijn De aankomsten werden terecht met sirenen-geloei onderstreept. Vanaf de ferry-boot profiteerde men ook hier weer van een van de voornaamste en aardigste momen ten van den wedstrijd. En Stenders bofte wei het meest van allen, want ook zijn verloofde mej. Rie Degenhardt, was daar om hem te verwelkomen en naar den eisch te beloonen. Dr, Stavennap, de chef van den medischen dienst verklaarde ons, dat de zwemmers ia absoluut goede conditie waren aangekomen en zoo naar huis konden wandelen. Zij had den reuze prestaties geleverd, mede dank zij het werk van de loodsen. Niemand had last van de koude gehad, daar zij met natuurlijk vet (schapenvet) waren ingesmeerd, waartoe hij na verschillende kanaalproeven had be* sloten. Onze loods Streefkerk wees er op, dat vooc de laatst aangekomen zwemmers, de wind- verandering van N.N.W. naar W. gunstig was geworden. Het water bleef nu langer onder de kust en het gevaar voor uitdrijven was ge ringer. Toch kwam de laatste, Van den Heu vel, reeds voorbij den springtoren aan. Wij ders was er nu effectief gezwommen en niet gedreven. Om 4 uur eindigde de wedstrijd. Op het strand ontbrak toen elk bericht van den zwemmer Wattel. Later bleek, dat deze zich op het moment van eindigen bij het roeiershoofd bevond en daar aan land was gegaan. Om alle mogelijke ongerustheid en on dits uit de wereld te helpen, gaf de heer Toussaint onmiddellijk een bulletin uit, dat aan onze bureaux werd opgehangen. Op verzoek maken we gaarne melding van het feit, dat de heer Reinders zoo bereidwil lig was, om V.R.B. leden en uitgevallen zwem mers op zijn „Spido" over te nemen en aan; het hoofd af te zetten. Het oordeel van den wedstrijleider, den heejj Van Doorn, was, dat de wedstrijd in alle op zichten schitterend was geslaagd Onze V.R.B. maakt met haar drie leden, die uitkwamen 'n goed figuur, want wil men zwemmend kunnen redden, dan moet men in de eerste plaats kunnen zwemmen. En dat dit drietal zulks kan, dat hebben ze bewezen. Vooral de 16-jarige Annie Bijsterveld ons compliment Wil men aan den wedstrijd deelnemen, dan moet men lid zijn van een vereeniging, aan gesloten bij den N.Z.B. De secretaris dier ver eeniging moet dan verklaren, dat de in-schij-" ver capable is. Een heel goede methode, doch er doen zich gevallen voor, dat iemand tec elfder ure lid wordt en de betrokken secreta ris komt voor een lastig geval te staan. Dit punt verdient ernstig onder het oog te worden gezien, opdat zooveed mogelijk uitgesloten zij, dat iemand het na een kwartier al opgeeft, force majeur vanzelf daargelaten. Want zoo'n wedstrijd, waar alles tot in de kleinste finesseg klopt, kost schatten gelds en zou nooit met een algeheel „safety first" kunnen plaats vin den, als de autoriteiten haar gansche volle dige medewerking niet verleenden. Daarom, ook hier in deze tijden bezuiniging in dea vorm van selectie. Voorts wijzen we nog op de wenschelykheid om op de programma's te vermelden voor welke vereenigingen de deelnemers uitkomen en op eenvoudige wijze te laten blijken tpt welke sekse zij behooren. De Breskensche deelnemers. Het is voor de beide Breskensche deelne mers aan den Scheldebekerzwemwedstrijd, de heeren Erasmus en Van de Hauvel een ware prestatie geweest, dat zij, ongeschoolde zwemmers zijnde, met zulk gunstig gevolg aan dezen zwaren kamp hebben deelgenomen. De vreugde van de Breskensche bevolking kwam wel goed tot uiting, toen de beide winnaars des avonds van de Provinciale boot door de muziekvereeniging „Uit het Volk Voor het Volk" werden afgehaald. In Hotel de Vuijst werden beiden toege sproken door den voorzitter van de vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer, den voor zitter van de zwem vereeniging „Schelde- stroom" en den heer Van Zuijen, burgemees ter van Breskens. De heer Erasmus is thans in het bezit van den Cadsandria-wisselbeker, uitgeloofd door de Breskensche drukkerij van dien naam, voor den Zeeuwsch-Vlr.v.iing die als eerste den finish bereikte. De prijsuitdeeling. Om half acht vond in de fraaie kurzaai van ons mooie Britannia, welke voor den op til zijnden Beierschen avond, geheel in Ober- Bayern-stijl prijkte, de prijsuitdeeling plaats. Burgemeester Van Woelderen mocht zeer velen het welkom toeroepen en merkte aller eerst op, dat Jan Courage het van Salie ge wonnen heeft. Er was in den beginne felle critiek geuit over het overzwemmen van den Scheldemond. Toch had spr. het georgani seerd aangedurfd en den Scheldebeker aan geboden, mits het principe gehandhaafd zou worden „safety first". Met een commissie naast den Z.Z.B. en de V.Z.C. als recipiëeren- de vereeniging, was thans alles keurig geor ganiseerd en in dit verband bracht spr. bij zonder dank aan den secretaris, den heer Toussaint, die, evenals het vorige jaar, de plannen had uitgewerkt. De rollen in de com missie waren goed verdeeld en achtereenvol gens betuigde de burgemeester zijn erkente- rine met zijn staf van personen, waaronder in de allereerste plaats de Jantjes, die stevig de riemen getrokken hebbenaan den directeur

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1