RIEK 1000 500 300 150 100 25 i MAANDAG 11 JULI HET RAPPORT-WELTER* No. iei 70e Jaargang- 1932 Uitgave: Firma F. VAN OE VELDE Jr., Walstraat 58-60, Vlissingen.Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS ROOK NIET IN BOSCH OF HEI het voorbrengen van een in autohulp- of sleepwa- er noodig mocht blijken, en ontvangen deze hulp l van een jaarcontributie er zonder kosten. Btf hun en gegadigden een stan- de zy, in geval van nood, n op den weg kunnen W. v. M. Result. 2 r. 2 d. 2 h. 1 d. 2 d. 1 d. |als volgt: Eindb. III) 2 r. (I IV) 3 h. 2 h. 3 h. III) 2 r. rondgepast rondgepast |+IV) lh. rondgepast rondgepast b. groote verschillen. In jwerden 8 hartenslagen uit moeten komen bij de 8e ronde slechts 6 :t„ moet onvoldoende uiten ging het evenzoo. en, doch in de 5e ronde >d mocht niet worden 2 ruiten, doch dat zal lat III het l ruitenbod tot stand Wij doch vermoeden als III of: of IV 2 hart pas 2 hart pas lhart 2 schop lykt ons het minst iten volgen spel 3 van [>mdat het een mooi doen zien, welke on. soms krijgt. t> 3 6 v 3 6 7b 5'9 v 2 5b |n kwetsbaar zijn be. dat op dit spel al- 1 ruit. By blanken beter niet te verhoo- pp de manche staan, :t openingsbod een- in te bieden. Bij een h wij passen. Echter p één na schoon.Van ïgen stonden er 2 op de overigen schoon, and moeten I en III Sn zie nu het resul- iler Eindb.Result. p -r III) 2 s. ld. 1 s.a. 2 s.a, 2 s. l d. 3 s. :+,IV) 1 r. 1 r. rondgepast IV) lr. III) 2 h. IV) 1 r. linden we dus terug pde, terwijl wij het wel is waar niet peel beter achten 2 d. 2 r. 2 r. 1 r. 2 h. 2 r. et sansbod en het voorzichtig zün ge ien met 1 schop? niet voorstellen, gsbod van IV met L sans dat door III enomen Het kan moet ons van het 1 optimistisch was instantie had ge let 1 sans-bod door ;ter lijkt dan over at 2 sans werd ge- In sterk tegenspel 1 door den Leider, ■erde de 9e ronde, pen. Wij kunnen vinden. Door een Ing werd aan het het had ook een VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoorVIissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJS: Van I5 regels 1.25; iedere regel meef25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1 5regels f 1. alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit twee bladen De salaris- en loonkortingen. In de toelichting op haar voorstel tot kor ting op salarissen en loonen merkt de com- missie-Welter op, dat het aanbeveling ver dient in twee'ërlei opzicht af te wijken van het stelsel, dat door de regeering is gevolgd bij de thans geldende regeling inzake de sa larisverlaging. In de eerste plaats ware eenige byzondere differentiatie ten voordeele van de lagere loonen en salarissen na te laten. De ontwik keling der indexcyfers wijst zeer sterk in de richting van verlaging van de kosten der eerste levensbehoeften, welke juist van de lagere loonen en salarissen een belangryk percentage uitmaken. Inzonderheid voor de lagere loonen en salarissen geeft dus de ver laging van het indexcyfer steun aan de ver laging dier loonen en salarissen. In de tweede plaats meent de commissie te moeten aanbevelen een sterkere degressie van de korting ten bate van de gehuwden en kostwinners. Met nadruk merkt zU op, dat in verband met de aangenomen noodzakelykheid van een algemeen blijvende verlaging van het niveau der rijksuitgaven, de commissie meent dat deze salarisverlaging geen tydelyk karakter zal dragen. Het ware een onjuiste politiek by de lands dienaren de gedachte te wekken, alsof deze korting tydelyk zou zynzy kan, naar de stellige overtuiging der commissie, in af zien- baren tyd niet vervallen en zal dus dadelyk na de invoering als permanent moeten wor den aanvaard. De uitgaven der gemeenten. Wat de gemeente-uitgaven betreft, komt de commissie tot de slotsom, dat veilig kan worden aangenomen, dat de gewone uitgaven der gemeeenten in 1931 niet ver beneden de 700 millioen zullen biyven, d.w.z. sedert 1928 met ongeveer ƒ100 millioen zyn geste gen en thans ver boven die van het Ryk uit gaan. Een dergeiyke geweldige 'styging trekt te meer de aandacht, indien men mede in aan merking neemt, dat de ryksuitgaven zich se dert 1924 om het bedrag van ƒ600 millioen 'sjaars zijn biyven bewegen en geen noe menswaardige sty ging hebben vertoond. Geen reserveering bij de gemeenten. Dat de gemeenten in de gunstige jaren vóór 1930 een behoorlyke reserveering hebben ach terwege gelaten, blykt, behalve uit den sterk gestegen schuldenlast, ook uit het feit, dat bij de gemeenten de telken jare ver boven de ramingen uitgaande middelenopbrengsten niet hebben geleid tot batige rekeningsaldi, die voor buitengewone schuldaflossing zyn aangewend, maar dat de gemeenten de stij ging van haar gewone uitgaven met de ab normale sty ging van het volksinkomen geiy- ken tred deden houden. De gewone uitgaven der gemeenten stegen in de periode 1924 1929 van 566 millioen tot 645 millioen, d.i. een styging in 5 jaren met ongeveer 14 pet., terwyl het belastbaar inkomen volgens de kohieren der ryksinkomstenbelasting vóór den kinderaftrek in totaal beliep 1924/25 ƒ3761 millioen. 1925/26 „3864 1926/27 3903 1927/28 3932 1928/29 „4028 1929/30 i„4285 Dit is eveneens een styging met ongeveer 14 pet. By een dergeiyk uitgavenaccres als zich by de gemeenten voordoet, kan het geen ver wondering wekken, dat de by de wet van 1929 vastgestelde belastinggrenzen spoedig te eng getrokken zullen blyken. Het aantal ge meenten, dat de belastinggrens van 80 opcen ten op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting heeft bereikt, wordt, voor zoover thans bekend, voor 1932/33 geschat op 250. Boven dien zullen nog ongeveer 50 gemeenten moe ten komen tot het byzondere maximum van 100 opcenten, zoodat reeds thans, nog vóór dat de eigenlyke daling van het uitkomsten- cijfer goed en wel begonnen is, ongeveer 1/3 van het totaal aantal gemeenten met het hoofd tegen het plafond zit. Dit aantal zal natuurlijk stygen naarmate de opbrengst van 1 opcent verder gaat dalen. Indien men nu verder nog bedenkt, dat reeds thans het ryk aanzienlyke tekorten in het gemeentefonds moet bypassen, welke eveneens stygen naar mate de opbrengst der gemeentefondsbelas ting daalt, dan meent de commissie hiermede wel te hebben aangetoond, dat het vraagstuk der gemeentefinanciën boven alle andere zorgwekkend kan worden genoemd. Staatsrechtelijk is het ryk voor de tekorten der gemeenten niet aansprakelyk. De bydra- gen, die de gemeenten voor verschillende doeleinden uit 's rijkskas ontvangen, zijn by verschillende wetten geregeld en buiten deze wettelijke grenzen kan de gemeente geen aan spraak op 's rijk^ by stand doen gelden. De totale gemeente-schuld. De gemeenteschuld stijgt in onrustbarende mate en de gemakkelijke wyze, waarop de ge meenten in de laatste jaren geld konden kry- gen bij de ryksfondsen, heeft het kwaad nog vergroot. De ƒ500 millioen, die de rijksfond- sen thans in de gemeenteleeningen hebben belegd, hebben ongetwyfeld het vormen an een kunstmatig gemeentecrediet in de hand gewerkt. Deze ryksfondsen zyn echter opge zet op een productiefmaking der door de ge dwongen besparing verkregen gelden, en niet om de overheid aan crediet te helpen. Het bedenkelijke van de veel te sterke stij ging van den gemeentelijken schuldenlast is voorts, dat het eenige middel, om hierin te voorzien, bestaat in een verkorting van den looptyd der leeningen, d.w.z. in een verhoo ging van de gewone .uitgaven. Duidelyk treedt hier de ernstige fout der gemeentelyke begtootingsvoorschriften in het licht, die toelaten, dat een batig rekenings- saldo van den gewonen dienst naar den ge wonen dienst van het volgend jaar in plaats van naar den kapitaaldienst wordt overge bracht. Waren de gemeenten in 1924 gedwon gen geworden in deze de practijk te volgen die tot voor kort steeds door het Ryk werd toegepast, dan zouden nu in de gemeente lijke balansen de reserves aanwezig zyn, die met het oog op de steeds terugkeerende ups and downs in elke publiekrechtelijke organi satie onvermydeiyk noodig zyn. Nu dit niet is geschied, zullen vele gemeen ten, indien zij werkelijk de gemeentelyke autonomie van den rand van den afgrond willen redden, zeer diep en veel dieper dan het ryk het mes in haar gewone uitgaven moeten zetten en het gemeentelijk budget moeten terugbrengen tot een peil, dat zich aan de sterk gedaalde draagkracht zal aan passen. De tegenstelling met de door het rijk gevolgde behoedzame financieele politiek moet thans tot uiting komen in een veel straffer inperking van de uitgaven dan bij het rijk noodig zal zyn... Bezuiniging op het onderwijs. I. Vermindering van 10 pet. op de totale kosten van het hooger onderwys, te bereiken door een korting van 15 pet. op de materieele uitgaven en een korting van pl.m. 11 pet. op de personeele uitgaven (met uitzondering van het bedrag, benoodigd voor de bezoldigingen der hoogleeraren). De commissie geeft in overweging de ver deeling van het totaal te bezuinigen bedrag over te laten aan de respectieveiyk acade mische senaten en curatoria, die waren uit te noodigen daartoe onderling overleg te plegen. Voorts wordt het denkbeeld geopperd tot instelling van een centraal curatorium of an dere centrale instantie alsmede van toeken ning van financieele autonomie aan de uni versiteiten en hoogescholen. II. Vermindering van de salarissen der lee raren by het gesubsidieerd V. H. O. en M.O. tot gemiddeld 9.4 pet., alsmede toepassing van de algemeene korting van 15 pet. op dat ge deelte der materieele posten, waarop bezuini ging mogelijk is. De gezamenlyke bezuiniging op af deeling III van hoofdstuk VI der be grooting 1932 zal rond ƒ800.000 kunnen be dragen. Verder wordt o.a. in overweging gegeven de zelfwerkzaamheid der gemeenten op het ge bied van V. H. O. en M. O. voor de toekomst uit te schakelen, de concentratie van dit on derwys zooveel mogelijk te bevorderen (con centratie zoowel van onderwysgelegenheid als concentratie in de studie der leerlingen b.v. pl.m. ƒ350.000. het gemeenschappeiyk ontvangen van lessen) te besluiten tot instelling van een regionale inspectie en tenslotte tot voorloopige alge- heele stopzetting van de uitbreiding van 't M. O. en V. H. O. III. Versobering van de organisatie van het nijverheidsonderwys, te bereiken door a. een t.o.v. de verschillende onderdeelen van het N. O. gedifferentieerde vermindering van de personeelskosten b. een korting van 15 pet. op de materieele uitgaven, voor zoover deze voor bezuiniging in aanmerking komen c. de personeelssubsidies met 9.4 pet. (dus een gelyke korting als voor het Ryksperso- neel) te verminderen. In totaal zal op het N. O. ƒ2.6 millioen moeten worden bezuinigd. IV. Concentratie van openbare lagere scho len in de richting van ten minste een twee- mansschool, welke volgens het thans aan hangig wetsontwerp tot wyziging der L.O. wet als minimum 46 leerlingen zou moeten tellen. Uiteindelijke besparing ƒ500.000. V. Concentratie van U. L. O. scholen in de richting van driemansscholen op den voet van het aanhangig wetsontwerp, met gelegen heid tot differentiatie naar beneden tot twee- mansscholen. Bezuiniging ƒ750.000. VI. Opvoering van de minimum-aantallen leerlingen, volgens art. 73 L. O. wet noodig voor de oprichting van nieuwe byzondere lagere en ulo-scholen, met 50 pet. en in aan sluiting daaraan opvoering van de minima in art. 19 der L.O. wet voor het openbaar onder wys eveneens met 50 pet. Vn. Meerdere concentratie in de opleiding der onderwijzers. Bezuiniging 250.000. VIII. Doorvoering van de z.g. 45 schaal, op genomen in het thans aanhangig wetsontwerp tot wijziging der L.O. wet. Bezuiniging 5.300.000. IX. Vervanging van leerkrachten in de laagste twee klassen der lagere school door lager bezoldigde (als regel vrouwelyke) leer krachten, in het bezit van een speciaal hier voor te introduceeren onderwysbevoegdheid. Bezuiniging op den duur 4 millioen. X. Verbod voor de gemeentebesturen tot aanstelling van z.g. boventallige onderwyzers. De hieruit voortvloeiende bezuiniging, welke op ongeveer 9 millioen gesteld kan worden, komt geheel ten goede aan de gemeenten. XI. Opneming in art. 6 der L. O. wet van de bevoegdheid om maximum-eischén te stel len ten aanzien van de oprichting en de in richting van scholen, teneinde zoo noodig soberheid daarby te kunnen afdwingen. xni. Verschillende kleinere bezuinigings maatregelen t.a.v. „Kunsten en Wetenschap pen", waardoor een besparing verkregen wordt van totaal 110.000. Voorts wordt aanbevolen het denkbeeld om de leeftydsgrens voor toelating tot de lagere school te verhoogen waarvan een belang- ryke bezuiniging het gevolg zou kunnen zyn in studie te doen nemen. In het geheel zullen de voorgestelde bezui nigingen kunnen bedragen ƒ15.054.000, ter wyl bij het hooger onderwys een verhooging van inkomsten kan worden verwacht van Bezuiniging op defensie. Ten aanzien van de marine worden de vol gende voorstellen gedaan Opdracht aan een deskundige commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van de de partementen van defensie, koloniën en finan ciën, om de organisatie der marine hier te lande in verband met de vlootsterkte in Indië te herzien, met het doel te geraken tot een besparing van 10 pet. of 1.3 millioen op de kosten van de marine-organisatie. Hierby wa ren de volgende beginselen :n acht te nemen a. het aantal der onderzeebooten voor Ne derland moet geleidelyk beperkt worden tot ten hoogste 7, zynde dit het aantal moderne vaartuigen thans in Nederland aanwezig b. eerste opleidingen moeten v. z. m. ge concentreerd en de voortgezette opleidingen moeten voor zooveel mogelijk naar Indië ver plaatst wordendit laatste indien vaststaat, dat tengevolge daarvan in Nederland met minder personeel kan worden volstaan en in Indië geen uitbreiding behoeft plaats te hebben c. het oud en verouderd materiaal dient op geruimd te worden en voor zooveel noodig geleidelyk vervangen door nieuw, voor oplei ding geschikt materieel. n. Opheffing van den afzonderiyken ma- rine-vliegdienst in Nederland conform het voorstel der zgn. commissie-Woltman. Bezui niging ruim 1 millioen. III. Opheffing van de Rykswerf te Helle- voetsluis conform de voorstellen der zgn. commissie-Guépin, alsmede doelmatiger or ganisatie van de werf te Willemsoord. Bezui- ging 500.000. IV. Vermindering met 20 pet. van de ver strekking van inventarisgoederen en van brandstoffen voor vooroefeningen. Besparing 200.000. Ten aanzien van de landmacht stelt de commissie voor, evenals by de marine, 10 pet. of 3.5 millioen te besparen op de kosten van de eigenlyke legerorganisatie, terwyl er bovendien van uitgegaan wordt, dat de be zuiniging op de legerorganisatie dienstbaar wordt aan het vrijmaken van gelden voor de oefening en uitrusting van het leger tot een bedrag van 1.5 millioen. De commissie acht het mogelyk deze bezuiniging te bereiken door a. vermindering van de vredes- en van de oorlogssterkte met 8 regimenten infanterie, gepaard met verlaging van het contingent met 2150 en van de oorlogssterkte met ruim 23000 man. Bezuiniging rond 2.3 millioen b. zoodanige uitdunning van de beroepska ders, dat het resteerend te bezuinigen bedrag bereikt wordt. Tenslotte wordt voorgesteld een korting van 15 pet. toe te passen op de materieele uitgaven van de defensiebegrooting, met uit zondering evenwel van de aanschaffingen van nieuw materieel, daar hierop zoowel voor zee- als voor landmacht reeds zóó belang ryk bezuinigd is, dat een verdere beperking daarvan niet verantwoord is te achten. Bezuiniging rond ƒ2.400.000. Met nog eenige bezuinigingen van geringer omvang o.a. op het loodswezen 105.000) en op de afd. hydrographie (ƒ25.000) kan in totaal een bedrag van ƒ7.503.000 bezuinigd worden. Wijziging route electrische tram. Ter bevordering van een veilig verkeer ge durende de kermis, zal de electrische tram naar het station van Woensdag 13 tot en met Woensdag 27 Juli niet verder rijden dan het Betje Wolffplein. Onze badplaats. Het bezoek van Belgische pïezierreizigers was gisteren weer zeer groot en bedroeg in totaal 1040. Deze waren medegekomen met de ..Zeeland" 350, „Friesland" 300, „Ville d'An- vers" 250 en „Richard" 140. Deze vreemdelingen begaven zich voor het grootste gedeelte naar het strand, alwaar ve len een bad hebben genomen. Een Belgische dame werd in het bad door een kwal gestraald, waardoor zy zich plotse ling onwel gevoelde en geneeskundige hulp voor haar moest worden ingeroepen. In het Bulletin du Royal Automobile-Club Anversois treffen wij een prachtig artikel aan over „Mooi Walcheren". De schrijver geeft een enthousiaste beschrijving van ons mooie eiland. Hij zegt dat dit eiland een wereldver maardheid heeft gekregen, die benydens- waardig is. Wanneer men vraagt wat Vlissingen wel zoo bijzonder onderscheidt van iedere andere badplaats, dan heeft de schrijver maar één antwoord, dat dan ook afdoende is„de Boulevards". Verder weidt de schryver zeer uitvoerig uit over het vele schoone dat behalve Vlissingen, het geheele eiland biedt. Dit artikel zal zeker het bezoek aan Wal cheren in groote mate helpen bevorderen, want auto-bezitters zijn in de eerste plaats in de gelegenheid op gemakkelyke wyze een uitstapje naar ons eiland te maken. Wij hebben ook inzage gekregen van een schrijven van een Noord-Nederlander, die hier 14 dagen in pension is geweest en die daarover in alle opzichten zeer tevreden is. Hy eindigt zijn brief als volgt„Wat is het eiland Walcheren toch schoon Maak het meer bekend by ons, Noord-Nederlan ders Het spreekt vanzelf dat dergelyke brieven dankbaar materiaal vormen voor de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer, die er te vens het bewijs uit mag putten, dat wat door haar over Walcheren geschreven wordt, door de gasten ten volle beaamd wordt. Een waarschuwing voor ongeoefende zwemmers. Gisterenmiddag is in het kanaal een mari ne-matroos, die daar aan het zwemmen was, en deze kunst nog niet voldoende machtig is, plotseling .in de diepte verdwenen. Het lid van de Vlissingsche Reddingsbrigade P. J. de Wolf, is den drenkeling nagesprongen en mocht na enkele malen gedoken te hebben, het genoegen smaken dezen naar boven te halen. De matroos was geheel bewusteloos en na 25 minuten kunstmatige ademhaling te hebben toegepast, mocht men er, nadat in- tusschen ook de marine-dokter te hulp was gesneld, in slagen de levensgeesten weder op te wekken. De matroos werd daarna overgebracht naar het marine-hospitaal. Pzem-mededeelingen. Middengroep. Hoogspannings kabels eerden gelegd van Biezelinge naar Schore en van Kwadendamme in de richting 's-Gravcnpolder. Tusschën Vlissingen en Koudekerke werd een transformatorhuisje gebouwd, vanwaar uit de bewoners door middel van een boven- grondsch net van electriciteit worden voor zien. Verder kwamen belangryke garantie leidingen tot stand, o.a. twee te Ritthem (Zuidwatering- en Dorpstraat), te Katten - zou men niet missen. Maar Jaarlijks gaan duizenden hec tares bosch door brand ver loren I En die mist men wèl. Spaar ons nationaal bezit, dijke (Monnikendijk), te Kwadendamme (Lange Weegje), te Hoedekenskerke (de Boei er), enz. De hoogspanningskabels van Wemeldinge naar Ierseke werden gelegd de kanaalkrui sing vond plaats bij de Postbrug een tweede kanaalkruising werd gemaakt aan de Schore- brug. De gemeenten Ierseke en Kruiningen beslo ten tot den aanleg van een ondergrondsch net, in de eerstgenoemde gemeente is het hoofdnet reeds aangebracht en kan zoodra de transformatorhuisjes klaar zijn, met stroom- levering begonnen worden. In de andere ge meente zijn de plannen zoover gevorderd, dat binnenkort met den aanleg kan worden be gonnen, terwijl dit net tevens voorzien zal v/orden van straatverlichtingsdraden om te gelegener tyd tot electrische straatverlichting te kunnen overgaan. In de centrale werd begonnen met de mon tage van ketel nr. 10 en afbraak van turbine I, welke binnen afzienbaren tijd door een grootere vervangen zal worden. Verschillende lezingen over electrisch koken met demonstraties werden gehouden, eerst in Goes, daarna in Vlissingen, Domburg, Ove- zande, Kortgene, Wolphaartsdyk en West- kapelle. Belangstellenden worden uitgenoo- digd op te geven waarden wanneer by voor keur een lezing met demonstratie wordt ge- wenscht. Het gewone lichttarief in Vlissingen werd van 25 op 24 cent per K.W.U. gebrachthet vastrechttarief van 7 op 6 cent per K.W.U. en het kleinkrachttarief van 16i/2 op 16 cent. Zuidgroep. Een onlangs opgelichte breigoederenfabriek is op het net der Pzem aangesloten. Met twee andere dergelyke fa brieken worden onderhandelingen omtrent stroomlevering gevoerd. Het gemeentelijk electriciteitsbearijf te Hoofdplaat is door de Pzem overgenomen. Met de gemeente Cadzand zyn de onderhan delingen omtrent de overdracht van haar electriciteitsbedrijf hervat. Aan het net te Groede is, voor aansluiting van enkele boerderijen, eenige uitbreiding gegeven. Te Oostburg werd een tweede transforma torstation in gebruik genomen. Vanwege de Pzem werden door de A.E.G. uit Amsterdam lezingen gehouden en demon straties gegeven betreffende electrisch koken en wel in de maand April te Schoondijke, IJzendijke, Biervliet en Groede en in de maand Mei te Ter Neuzen, Hulst, Axel en Hoek. Binnenlandsch luchtverkeer. Het verkeer tusschen Rotterdam en Schou- wen-Duiveland is gunstig tusschen Rotter dam en Walcheren blijft het ietwat ten ach ter. Gedurende de maanden Mei en Juni, waarin des Maandags één dienst in beide richtingen en des Donderdags en des Zater dags twee diensten in iedere richting uitge voerd werd, bedroeg het totaal aantal reizi gers op de Zeeuwsche lyn 371. MIDDELBURG Vreemdelingenbezoek. De laatste dagen neemt het vreemdelingen- bezoek voortdurend toe. Het bepaalt zich evenwel hoofdzakelijk tot menschen die voor één dag een uitstapje maken. Gisteren kwa men twee plezierbooten uit België hier aan, terwyl ook verschillende touringcars uit Bel gië en Holland werden opgemerkt. OOST- EN WEST-SOUBURG Kostelooze rijwielbelastingmerken. Kostelooze rijwielbelastingmerken voor het belastingjaar 1932/33 kunnen door de belang hebbenden van cOost- en West-Souburg en Ritthem persoonlyk worden aangevraagd bU d«n dienstgeleider te Oost- en West-Souburg

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1