500 300 150 100 25 J. F. A. TIMMERMAN DINSDAG 5 JULI 1000 EERSTE BLAD Veneliaanscfie Gezaetesi k Yllsslsigesi (1610-1620). VOET-EXPERT No. IS©; 70e Jaargang! 1932 Uitgave: Firma F. VAU SE VELDE Jr., Walslrast 58-GO, Vlissingen. Telel. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen U OOK?? gratis consult STADS- EN PROVINCIENIEUWS VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 15 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1 5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5 regels fl.-, alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITE1TSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit twee bladen n. Bezoek van Marcantonio Covret 'in 1611 aan Walcheren. Hij vaart van Gr avesend naar Weisingen. Wandelt gedeeltelijk naar Vlissingen. Zijn oordeel over Vlissingen. Rondgang door de stad over het Groote Hoofd en de wallen naar het Stadhuis op de Groote Markt. Van hier naar Middelburgwaar „kermis" is. Parade aldaar van de krijgsmachtmaar ook van de burger vendels. Zelfs jeugdige knapen oefenen zich blijkbaar op fascistische wijze. Zijn oordeel over de bevolking van Walcheren. Wij zagen dat men te Venetië voorloopig nc volstrekt niet inging op de wenschen der Staten-Generaal naar een nauwere verbin ding, die zou moeten blijken bijv. uit de aan stelling van een vasten gezant. Het bleef nog bij min of meer levendige betuigingen van wederzydsche vriendschap zooals in 1611, toen Marcantonio Correr op zijn terugreis naar huis uit Engeland, waar hij gezant was, de gelegenheid moest waarnemen om in den Haag een bezoek af te leggen bij de Staten, die hem vriendelijk ontvingen, zooals ook prins Maurits deed. Behalve zijn Relazione (d.i. Verslag), die alleen over zijn ambassade in Engeland zelve handelt, bezitten wij het reisverhaal, samengesteld door zijn kapelaan waarschijnlijk, van den tocht, die van 8 Juni tot einde Juni duurde en waarop hij Wal cheren en Zuid-Beveland, Antwerpen, Brus sel, Breda, Dordrecht, Rotterdam en den Haag, vervolgens ook Leiden, Amsterdam en Utrecht bezocht. We zullen ons bepalen tot het Zeeuwsche gedeelte van de reis. „Den 8en Juni van het jaar 1611 scheepten wij ons in te Slackwall, (vijf mijlen verwij derd van- Londen, bedoeld wordt de zgn. En- gelsche zeemijl van 1852 M. of 1/3 uur gaans, die nagenoeg overeen komt met de Italiaan- sche mijl), een klein plaatsje aan de Theems en in twee koninklijke jachten voeren we naar Gravesend, een afstand van vijftien mijlen. Gravesend is een klein dorp en daar tegenover ligt een klein fort (bedoeld wordt Tilbury fort, gesticht door Hendrik VIII ter bescherming van den mond van de Theems, dia juist tusschen Gravesend en Tilbury in zee stroomt), dat dient om het voorbijvaren te beletten van schepen, die zouden willen passeeren, zonder zich aan een onderzoek te onderwerpen. Met het getij of zooals men zou kunnen zeggen met hoogwater gaan de vrachtschepen van 400 ton tot aan Londen. Van Gravesend tot de zee bij Dover gaat men over land 40 mijlen en het ontbreekt er niet aan huurpaarden, die goed kunnen torsen, maar met kleine zadels overeenkom stig het daar bestaande gebruik, van welke er twee door een man onder den arm kunnen gedragen worden en nog wel meerons brachten ze bovendien nog in moeilijkheid, we moesten bedenken of we onze koffers er op konden binden. Van Dover is de overvaart naar Calais 30 zeemijlen. Wij daarentegen scheepten ons te Gravesend in, in een goed vaartuig en zetten koers naar Vlissingen in Zeeland, een afstand van 120 zeemijlen, maar vrij wat kalmer dan de overtocht van Dover, die bijna altijd wis selvallig is. Op de hoogte van Welsinghe van boord gegaan (in een roeiboot) zonden wij de bagage over zee naar Middelburg en Zijne Excellentie ging in de richting van Vlissingen, maar bij gebrek aan iemand om te roeien was Zij (d.i. Z.Exc.) genoodzaakt aan wal te gaan bij een zeker, op ongeveer een mijl afstands van de stad liggend fortje, dat juist op dit oogenblik gebouwd wordt om te dienen voor bet geven van vuursignalen bij nacht en rooksignalen overdag aan de stad bij eenig ongeluk, dat zou kunnen voorkomen en dit fort is verwijderd van een ander fort, dat een kwart mijl vandaar afligt, Rammekens ge- heeten, ook aan de kust, waar een bezetting gelegen is van 100 man voetvolk vanwege den koning van Engeland. Zijne Excellentie ging de stad Vlissingen binnen door een poort, die er eerst kortgeleden voor het verkeer was opengesteld en nog afgebouwd werd. (Zooals bekend was er tusschen Rammekens en Vlis singen nog een wachthuis ongeveer als op de Nolle: de fondamenten kwamen te voorschijn, toen de uitgraving plaats had voor het nieuwe fort, dat in 1914 onvoltooid gebleven is de bedoelde poort is de eerste Rammekens- poort). De plaats is niet zeer groot, naar dicht bevolkt en de inwoners zijn voor een goed deel vrij welvarend, zooals in een zee haven en een stad met eenige handel be grijpelijk is, hoewel deze niet van dien aard is, dat hij hun groote rijkdommen schenkt. (Op venetiaansche trant wel teverstaan, In Venetië wekken de pallazo's nog onze bewon dering.) Vlissingen is een markgraafschap en ermee beleend is Z. H. graaf Maurits, maar deze moet toch het hooge gezag erkennen van de Staten-Generaal der Vereenigde Provinciën der Nederlanden. Het heeft een zeer sterke ligging en wordt aan de zeezijde beschermd en versterkt, zooals dat behoort voor een stad, die een grensvesting is in Zeeland en de voornaamste vesting van het eiland Wal cheren, waarop het ligt. Het heeft een bezet ting van tien compagnieën Engelschen (zoo als men weet, is deze 14 Juni 1616 vertrok ken), door den Allergenadigsten koning van Groot-Britannië daar onderhouden, als zijnde een stad eenmaal in de vroegere oorlogen verpand aan de kroon van Engeland in den tijd van koningin Elisabeth, toen er door haar een leening was aangegaan van anderhalf millioen pond, waarvoor zij ook den Briel in Holland zou krijgen onder dezelfde voor waarde, dat de beide genoemde plaatsen zou- 4 den teruggegeven worden bij de aflossing der bovengenoemde geldsom. De compagnieën be staan elk uit ongeveer 100 man voetvolk, be halve die van den vice-gcuverneur, die uit 200 man bestaatdeze bekleedt die plaats regelmatig voor den Heer Viscount Cecil, groot kamerheer van de allergenadigste ko ningin van Engeland. Terwijl Zijne Excel lentie rondging* en zich vermeide met het be zichtigen der stad, ging de vice-gouverneur, die van Haar komst verwittigd was, op weg om Haar te ontmoeten en onder groote be geerte om zich voor ons beschikbaar te stel len en na het wisselen van allerlei plicht plegingen geleidde de vice-gouverneur Zijne Excellentie op een bastion, dat aan de bui tenkant vlak aan zee ligt, waarop geplaatst zijn acht stukken van het mooiste geschut. Hij liet ons ook zien een nieuwe toevoeging van bolwerken of walgangen, die men daar juist bezig was op te werpen tot grootere veiligheid der stad, voornamelijk aan de land zijde, welke vervolgens zullen omgeven wor den door een goeden muur („buona mu- raglia"). Bij de terugkeer daarvan liet de vice-gouverneur een salvo van het geschut geven ter verwelkoming van Zijne Excellentie, waarna Zij het paleis ging bezichtigen, waar de raad samenkomt van de stad, bestuurd evenals al de andere steden van het gewest door afgevaardigden, krachtens de wil ten eerste van de steden en provinciën, vervol gens van de Staten-Generaal en van Zijne Hoogheid prins Maurits, als heer of leen man ervan. Het paleis is aanzienlijk, groot en zeer mooi van bouwstijl aan den buiten kant en van binnen zeer aardig ingericht en goed onderhoudeneix als men er boven op staat, openbaart zich duidelijk niet alleen de voortreffelijke ligging der stad, maar ook de schoonheid van het terrein, dat door de moerassen, die overal aan de landzijde nabij de stad liggen, van dien kant de plaats sterk maakt, die nog sterker is aan de zeezijde. Bij het afdalen kwam de baljuw van de stad (Jhr. Robert de Fresne sinds 1585, t 1622) ons tegemoet, die hoofd is van het Gerecht en die met groote hoffelijkheid de handen van Zijne Excellentie kuste en hij wilde met alle geweld Haar met genoemden vice-gouver neur uitgeleide doen tot aan de poort, waar door wij naar Middelburg moesten gaan, waar reeds drie rijtuigen („carrete") klaar stonden. Na afscheid genomen te hebben, ging Z.Exc. van daar door naar Middelburg, een afstand van één „lega" (d.w.z. uur gaans) van genoemde stad, wat overeen komt met drie van onze mijlen. De straatweg is voor rijtuigen niet erg breed, maar voor voetgangers gemakkelijk, daar hij voor het grootste gedeelte geplaveid is.2) (De zgn. Oude Middelburgsche weg is pas van 1641). Het kleine stukje land, dat wij tusschen Vlis singen en Middelburg zagen, ziet er goed a) Zooals ik vroeger reeds aantoonde, -as men toen bezig Vlissingen van nieuwe ves tingwerken te voorzien onder leiding van Simon Stevin, Maurits' generaal der genie. 2) Deze oudste Middelburgsche weg liep van de Middelburgsche Poort over Oud-Vlis- singen, den Boschweg gedeeltelijk, vervolgens over het tegenwoordige vliegterrein lapgs het kasleel van West Souburg. Zeven op de tien menschen hebben last van hun voeten Een door Dr. Wm. SCHOLL persoonlijk getrainde is in onze zaak aanwezig op WOENSDAG 6 JULI van 10-12 en van 2—5 uur voor Bellamypark 54, Vlissingen en vruchtbaar uit en wel bebouwd, met twee of drie dorpen, waar we juist doorheen reden, geheel vol met steenen huizen, alle sierlijk begroeid met wingerdboomen, die bekoorlijk heid en schoonheid schenken, hoewel zij niet zoo gemakkelijk vruchten dragen tengevolge van de vochtigheid en de koude, waaraan deze eilanden onderworpen zijn. Vóór de aankomst van Z.Exc. in Middelburg was daar een goed logies besteld, dat zoo geriefelijk bleek te zijn als wij maar wenschten na het ongemak en de kwelling van het schip. Er werd juist in de stad gehouden wat bij hen heet „Carmessa" of „Carmeessa (d.i. kermis), gedurende welken tijd, die acht dagen duurt, het aan buiten- en binnenlandsche koop lieden geoorloofd is, allerlei koopwaar te ko men verkoopen, en de schuldenaars genieten het voordeel van gedurende die dagen niet gedwongen te zijn tot de betaling. Bovendien leven de boeren en de burgers allen geduren de dat tijdsverloop vroolijkze drinken en eten gezamenlijk en zetten alle wereldsche zorgen aan kant en in geen tijd kijken ze minder op eenige uitgaaf voor een goed leventje. V/ij kwamen precies op het tijdstip aan, dat er een parade werd gehouden van zes com pagnieën van elk 100 man voetvolk en één van de burgers zelf, eenigen met musketten, anderen met haakbussen en velen met pieken en enkelen met hellebaarden, allemaal flink en bedreven in allerlei oefeningenze gaven onder het marcheeren blijk met de zelfde vaardigheid en nauwgezetheid in de werkelijke krijgsverrichtingen tegen den vijand zich te zullen kwijten van hun plicht onder deze compagnieën waren eenige jon gens („figliolini"), die de bevelen opvolgden en in klein model droegen alles, wat voor den dienst der soldaten noodig was, zoowel de bepakking als het andere, met het doel hun jeugdige krachten te gewennen aan de ver moeienissen, die in den oorlog moeten ver duurd worden en om hen door het zien der exercitiën stoutmoedig te «maken, zoodat zij de wapenen blijven dragen en zich bij het aangroeien der jaren er niet aan onttrekken; dit alles strekt ten voordeele van hun vader land en bovendien ook van henzelf. De bur gers dezer stad zijn allen tezamen ingedeeld in 20 compagnieën, die zeer goed de haak bussen hanteeren en er zullen er weinig meer dan honderd zijn per compagnie en nog 5 duizend, geschikt om de wapenen te dra gen. Deze zijn bestemd voor de bewaking der stad, wat ze vrijwillig op zich nemen, aange zien het hun zou grieven eventueel met het vaderland ook deze bevoegdheid te verliezen, wat onduldbaar is voor een handeldrijvend volk. Middelburg is de hoofdstad van Zeeland, dat uit verschillende eilanden bestaatmaar vier zijn de voornaamste en geheeten Wal cheren, Zierikzee, Goes en Thole'n. Walcheren heeft drie steden, Middelburg, Vlissingen en Veere Zierikzee Is een stad op zich zelf, Goes heeft de stad genaamd Dergoes en Tholen heeft de gelijknamige stad. Te Mid delburg, als de hoofdstad van Zeeland, ver zamelen zich bij gelegenheid de Afgevaardig den der andere steden, die alle elk één stem hebben en de adel der genoemde vier eilan den of van geheel Zeeland, deze heeft in het geheel slechts één stem. Hier wordt beraad slaagd over alles, wat het bestuur aanbelangt van de steden zelf en van de geheele provin cie, die zijn afgevaardigden zendt naar den Haag. De inwoners van Walcheren besteden groo te kosten aan het behoud van de kusten en dijken van het eiland, waarvoor elke gemet gronds (1 gemet is 0.45 H.A.) twee gulden opbrengt, wat ongeveer vijf Venetiaansche ponden bedraagt (vgl. livre, later lire) en zij zijn gewoon even zooveel te betalen voor den oorlog. Het eiland is dichtbevolkt, de inwo ners zijn zeer nijver, het heeft mannen, die zich wijden aan scheepvaart en ligt blootge steld aan de zee, misschien meer dan het wel zou willen en dan de overige drie eilanden, de bevolking is naarstig en onvermoeid om zich in te spannen, en zoekt haar voordeel. De woningen van binnen, zoowel te Middel burg als te Vlissingen, zijn zeer zindelijk en de herbergen („hostarie" gasthuis of loge ment) zoo netjes ingericht, dat het niet ver beterd kan worden. H. G. VAN GROL, Archivaris. Winkelsluitingswet. De commissie voor de strafverordeningen heeft het volgende voorstel ingediend In uwe vergadering van 8 April jl., werd cnder Nr. 6a, vastgesteld een Verordening bedoeld bij artikel 9 der Winkelsluitingswet (Stbld. 1930 Nr. 460). Deze verordening hield onder meer in dat, in afwijking van de des betreffende bepalingen der Winkelsluitings wet een winkel voor het publiek niet langer mocht geopend zijn dan tot 7 uur des namid dags op Maandag tot en met Vrijdag en tot 9 uur des namiddags op Zaterdag en enkele andere bijzondere dagen. Een kappèrs- en barbierswinkel zou voor het publiek niet langer geopend kunnen zijn dan tot 9 uur des namiddags op Zaterdag en enkele andere bijzondere dagen. De minister van economische zaken en arbeid aan wien de verordening ingevolge de wet ter goedkeuring door de Kroon was toegezonden heeft bij brief van 24 Mei jl. verschillende bedenkingen tegen den inhoud der verordening geopperd. Met betrekking tot de vervroeging van het sluitingsuur, waarvan hiervoren sprake is, deelde genoemde minister ons mede, dat, alhoewel hij de bedoeling waardeert, die den raad bij de vaststelling van de betreffende artikelen hebben geleld, hij hier toch geen voldoende bijzondere omstandigheden in den zin der wet aanwezig kan achten, die deze afwijkingen van de wettelijke bepalingen zou rechtvaardigen. Aangezien dus als vaststaand kan worden aangenomen, dat de desbetreffende artikelen der verordening de Koninklijke goedkeuring niet zullen verwerven, stellen wij U voor deze in te trekken. Ten aanzien van de dagen 24 November, 6, 17 en 31 December overgenomen uit de Algemeene Politieverordening onzer gemeen te, welke deel uitmaakten van de bekende tijdvakken was dan ook een later slui tingsuur dan in de wet was bepaald, vastge steld. Hiertegen bestaat bij den minister eveneens bezwaar. Hier zou volgens dezen bewindsman eventueel artikel 9, 3e lid, der Winkelsluitingswet toegepast kunnen worden. Volgens deze bepaling is de gemeenteraad bevoegd om ten hoogste 21 dagen in het jaar aan te wijzen, waarop de bij de wet voorge schreven bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden, of desgewenscht voor die dagen een later sluitingsuur dan bij de wet aangegeven, te bepalen. Wij meenen U te moeten voorstellen, voorshands van deze bevoegdheid nog geen gebruik te maken. Mocht in de toekomst de behoefte aan een later sluitingsuur voor die dagen blijken, dan kan hiertoe alsnog wor den overgegaan. Voorts schrijft de minister, dat een rege ling, gebaseerd op artikel 6 der wet (middag- of ochtendsluiting) ten aanzien van de kap pers- en barbierswinkels, zijnerzijds geen be denking zal ontmoeten, indien het blijkt, dat een behoorlijke meerderheid der betrokken patroons sluiting op een voor- of namiddag verlangt en het algemeen belang zich niet hiertegen verzet.' Zooals wij U in ons voorstel van 1 April mededeelden helde de meerderheid onzer commissie er toe over U voor te stellen, voor de kappers- en barbierswinkels een middag sluiting op Maandag in te voeren, al kon zij niet ontkennen, dat de groep ongeorganiseer de kappers in verband met het vreemdelin genverkeer alhier van dien maatregel eenige schade zou kunnen ondervinden. Op voorstel van den heer Paap c.s. werd echter in uw vergadering van 8 April jl. be sloten om de sluiting van de kappers- en barbierswinkels niet verplichtend te stellen. Naar aanleiding hiervan stelt de meerder heid van onze commissie voor cp dit genomen besluit niet terug te komen en het verzoek van de afdeeling Vlissingen van den Neder- landschen Kappersbond om alsnog een mid dagsluiting voor de kappers- en barbierswin kels in te voeren, af te wijzen. Mede wordt hierbij nog overgelegd een adres van den heer A. Salet c.s. ongeorganiseerde kappers waarin verzocht wordt om een middagsluiting voor de kappers- en barbierswinkels niet vast te stellen. Eén lid onzer commissie behoudt zich de bevoegdheid voor, om ten aanzien van deze aangelegenheid nadere voorstelen te doen Artikel 5, onder a, der verordening bepaalt, dat de bij de wet voorgeschreven bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden gedurende het tijdvak der Vlissingsche ker mis. Waar het hier een afwijkende regeling ingevolge het 3e lid van artikel 9 der wet be treft, waai*voor geen goedkeuring door de Kroon vereischt is, zou het volgens den mi nister de voorkeur verdienen, deze regeling in een afzonderlijke verordening op te nemen. Hiertegen bestaat bij onze commissie geen bezwaar, weshalve wij een dergelijke ver ordening ter vaststelling aanbieden. Artikel 5, onder b, der verordening houdt in, dat de bij de wet voorgeschreven bepalin gen omtrent het sluitingsuur niet zullen gel den voor winkelswelke niet langer voor het publiek geopend zijn dan gedurende het tijd- van van 15 Mei tot en met 15 September (zg. seizoenwinkels aan den Boulevard Evertsen). „In verband met het standpunt, dat ten opzichte van andere badplaatsen is ingeno men schrijft de minister kan worden toegestaan, dat de hier in art. 5, sub b. der verordening bedoelde winkels, welke aan den Noordzeeboulevard nabij het strand en de badhotels zijn gelegen, gedurende het tijd vak van 15 Mei tot en met 15 September geopend mogen zijn op Zondag van 9 uur vm. tot 10 uur nm.op de eerste 5 werkda gen der week van 5 uur vm. tot 10 uur nm. op Zaterdag van 5 uur vm. tot 11 uur nm. Het is beter, in de verordening de lig ging der winkels aan te geven in plaats van, zooals thans, het tijdvak, gedurende hetwelk zij geopend zijn dit om te voorko men, dat bijv. vliegende winkels op andere punten uwer gemeente van deze afwijkende regeling gebruik zouden kunnen maken. De begrenzing van het deel uwer gemeente, waarvoor deze afwijkende regeling zal gelden, ware derhalve in de verordening aan te ge ven." Daar wij ons met de zienswijze van den minister kunnen vereenigen, geven wij U in overweging aan het verlangen van den mi nister te voldoen. Hiervoor verwijzen wij U naar artikel 2 van een overgelegde ontwerp verordening. In verband met de vervroeging van het sluitingsuur (art. 2 en 3 der verordening) was door U in artikel 6 der verordening verboden om na het sluitingsuur der winkels te ven ten. Nu de artikelen 2 en 3 komen te verval len is een bepaling als in artikel 6 opgeno men niet meer noodig. De minister schrijft echter, dat voor een afwijkende regeling ten aanzien van het venten alleen aanleiding zou kunnen zijn gedurende het tijdvak van 15 Mei tot en met 15 September in het gedeelte dei- gemeente, gelegen nabij het strand en gedu rende de uren, waarop de aldaar gelegen winkels geopend mogen zijn. Naar aanleiding van dit laatste punt hebben wij aan artikel 4 der ontwerp-verordening een slotbepaling toegevoegd. Voorts zijn door de commissie overwogen de in haar handen om advies gestelde adres sen van de Algemeene Winkeliersvereeniging „Gemeenschappelijk Belang", van de afdee ling Vlissingen van den Nederlandschen Bond van Sigarenwinkeliers en van den heer P. Timmerman ten aanzien van het tengevolge van de winkelsluitingswet op Zondag geslo ten zijn van de kiosk nabij liet station der frederlandsche Spoorwegen. (Aan dit laatste adres heeft de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer te Vlissingen adhaesie be tuigd). In genoemde adressen wordt aangevoerd, dat de winkeliers in consumptie artikelen, si garen enz. door het verbod om op Zondag geopend te zijn, zeer groote schade lijden, daar het thans niet meer mugelijk is om op Zondag te Verkoopen aan de vele vreemde lingen, die op dien dag Vlissingen bezoeken. Zij verzoeken U om een verordening in het lever te roepen, waardoor het weer mogelijk wordt om hun winkels op Zondag, althans gedurende het badseizoen, geopend te hebben. De algemeene winkeliersvereeniging „Ge meenschappelijk Belsng" verzoekt in verband hiermede voor deze gemeente een verordening vast te stellen, zooals in de gemeente Dom burg geldt en welke reeds de Koninklijke goedkeuring heeft verkregen. Die verordening bepaalt namelijk, dat de winkels waar uit sluitend of in hoofdzaak kunstvoorwerpen, antiquiteiten, souvenirs, foto-artikelen, prent briefkaarten, brood, koek, banket, suikerwer ken, chocolade, fruit, kleine consumptiearti kelen, melk en andere alcoholvrije dranken, sigaren, sigaretten, tabaksartikelen, badartike- len en speelgoed, worden verkocht, gedurende het tijdvak van 15 Mei tot en met 15 Sep tember op den Zondag geopend mogen zijn tusschen 9 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags. i Onze commissie is van oordeel, dat de win keliers, die de hiervorenvermelde artikelen verkoopen, gedurende de zomermaanden, ten gevolge van de Winkelsluitingswet, inderdaad groot nadeel lijden en dat, met het oog op het vooral op den Zondag belangrijke en v.- Mn vréemd<*jp(hg*»n v e rke °r iri

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1