MARINE EN LEGER SPORT BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT PREDIKBEURTEN WISSELKOERSEN dacht van mishandeling van A. Savooy te Hulst op 17 Mei jl. 15 b. s. 10 dh. J. H., 35 jaar, huishoudster te Hoek, ver dacht van beleediging van H. Verkouteren te Hoek op 14 Mei jl. 5 b. s, 5 dh. A. V., 36 jaar, huisvr. c. S. te Koewacht, verdacht van beleediging van A. Gijsel te Koewacht op 3 Mei jl. 10 b. s. 5 dh. I. J. d. K., 23 jaar, visscher te Breskens, verdacht van verzet tegen de politie te Bres kens op 8 Mei jl. 25 b. s. 10 dh. S. H. v. R., 58 jaar, landbouwer te Koe wacht, verdacht van beleediging. van C. van Fuyvelde te Koewacht op 3 Mei jl. 10 b. s. 10 dh. B. D., 35 jaar, werkman te Sint-Jansteen, verdacht van verduistering van geld ten na- deele van P. v. d. Velde te Zaamslag in 1931. 50 b. s. 20 dh. C. J. P. B., 28 jaar, bootsman te Ter Neu zen, verdacht van mishandeling van C. van Luik te Ter Neuzen op 28 Mei jl. 15 b. s. 10 dh. N. W., 18 Jaar, slagersknecht te Wisse- kerke, verdacht van diefstal van vleesch te Wissekerke en verduistering van gelden te Wissekerke in November en December 1931, ten nadeele van W. de Priester aldaar, 15 b. s. 10 d. h. J. S., 18 jaar, dienstbode te Aagtekerke, verdacht van diefstal van bankpapier ten nadeele van J. de Visser te Aagtekerke in October 1931. 14 dagen gevangenisstraf voor waardelijk. A. S., 42 jaar, huisvr. F. B. te Biggekerke, verdacht van huisvredebreuk in de woning van M. de Plaa te Koudekerke op 9 Mei jl. 40 b. s. 10 dh. W. C. M. B., 18 jaar, dienstbode te Krab- bendijke, verdacht van beleediging van N. Vleeschouwer te Krabbendijke op 7 Mei jl. 5 b. s. 3 dh. S. M., 38 jaar, landbouwer te Colynsplaat, verdacht van mishandeling van J. Haring man te Colijnsplaat op 18 Mei jl. 15 b. s. 1G dh. W. H., 19 jaar, zonder beroep te Souburg, verdacht van diefstal van paling te Souburg op 20 Mei jl. ten nadeele van A. Arendse. 20 b. s. 10 dh. J. J. L., 32 Jaar, vrachtrijder te Krabben dijke, verdacht van vernieling van een hoe veelheid aardappelen te Krabbendijke op 17 Mei jl. ten nadeele van J. Zandee e.a. Zaak terugverwezen naar rechter-commisaris. A. J. L., 23 jaar, bakkersknecht te Middel burg, verdacht van mishandeling van A. Sim- gelaar te Middelburg op 22 Mei jl. 10 b. s. 5 d. h. J. M. F., 49 jaar, slager te Souburg, ver dacht van opzettelijk door valsche alarmkre ten de rust verstoren te Melïskerke op 10 Mei jl. 14 dagen gevangenisstraf. P. B., 19 jaar, werkman te Nieuw- en St. Joosland, verdacht van mishandeling van een veldwachter te Nieuw- en St. Joosland op 21 Mei jl. 10 b. s. 5 dh. C. P. H., 58 jaar, handelsagent te Middel burg, verdacht van verduistering van geld te Rotterdam in Maart 1932. 3 maanden gevan genisstraf. Het drama te Ameland. De officier van justitie bij de rechtbank te Leeuwarden heeft het hooger beroep inge trokken, dat hij had ingesteld tegen het von nis van de rechtbank, waarbij ds. A. werd schuldig bevonden aan doodslag, doch wegens ontoerekenbaarheid niet strafbaar werd ge acht en ontslagen van alle rechtsvervolging, plaatsing in een krankzinnigengesticht gelast voor een proeftijd van ten hoogste 1 jaar en daarna ter beschikking stelling van de regee ring, teneinde van harentwege te worden verpleegd. De officier had 10 jaar gevange nisstraf geëischt. De officier van den marinestoomvaart dienst le klasse G. A. Vermeulen, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 1 Juli ge plaatst als chef van de machinekamer op Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen. De luitenant ter zee 2e klasse H. H. L. Pröpper, onlangs uit Oost-Indië gerepatrieerd, wordt 8 Juli na expiratie van het hem ver leende verlof geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland te Nieuwe- diep. De officier van administratie le klasse der zeemacht C. J. Grijseels, die voor een jaar een betrekking buiten het zeewezen heeft ver vuld, wordt 29 dezer geplaatst bij het vlieg kamp de Kooij nabij Den Helder. Een transport van 7 onderofficieren en 21 minderen in rang der zeemacht is met de „Indrapoera" 15 dezer uit Oost-Indië naar Nederland teruggekeerd en wordt 12 Juli te Rotterdam verwacht Postduiven. De postduivenver- eeniging „de Posthoorn" hield Zondag jl. een groot concours vanuit Orleans (Frankrijk), afstand 411 K.M. De duiven werden des mor gens om 6 uur met Oostenwind en heldere lucht in vrijheid gesteld de eerste duif werd geconstateerd om 12-33-34, de laatste prys werd verdiend om 1-30-36 uur. De mooie wisselbeker, die op dit concours jaarlijks vervlogen wordt, werd verdiend door den heer W. J. Stroo met de duif ring- nummer X 3.30-774. Deze liefhebber legt thans voor de tweede maal beslag op den beker en moet hem nog éénmaal verdienen voor de finitief eigenaar te zijn. De prijzen werden verder als volgt behaald: le, 21e en 33e pr. W. J. Stroo2e, 10e, 13e en 40e pr. P. Schenkel 3e pr. S. Dattin 4e en 48e pr. N. van Hoorn5e pr. J. Kats 6e en 7e pr. J. van Akkeren8e, 12e en 42e pr. J. Eiff9e en 19e pr. L. de Ridder; 11e, 26e, 27e en 44e pr. A. Ots 14e pr. J. v. d. Weele15e en 19e pr. L. van Sorge16e en 45e pr. W. de Nooijer17e pr. J. de Ridder 18e en 20e pr. J. Janisse22e pr. J. Stroo 23e, 25e, 28e en 30e pr. A. de Visser 24e, 35e, 36e, 37e en 39e pr. J. W. Hansen 31e, 43e en 47e pr. W. Stroo 32e pr. W. Izebout34e pr. D. de Voogd38e pr. N. van Belzen41e pr. F. Ots 46e pr. L. J. Izebout. Stand kampioenschap eerste vijf deelne mers A. de Visser met een afstand van 2208 K.M., afgelegd in 149.740 secondenJ. van Akkeren 2208 K.M., afgelegd in 150.265 se conden J. W. Hanssen 2208 K.M., afgelegd in 152.352 seconden W. J. Stroo 2208 K.M., afgelegd in 155.078 secondenJ. de Ridder 1797 K.M., afgelegd in 127.554 seconden. De volgende wedstrijd werd gehouden van uit Querin. De duiven werden gelost met Zuiden wind om 's morgens 8.30 uur. De eer ste prijs werd verdiend om 10-1-14, de laatste om 10-15-24 uur. De prijzen werden als volgt behaaldle, 6e, 9e en 12e pr. A. Ots2e en 19e pr. L. van Sorge3e pr. W. de Nooijer 4e, 10e en 14e pr. A. de Visser5e pr. I. Dattin7e pr. J. van der Weele 8e pr. W. J. Stroo12e pr. A. de Bree13e pr. J. van Wezel15e pr. N. van Hoorn 16e pr. N. van Belzen17e pr. J. Janisse 18e pr. J. W. Hanssen 20e pr. J. van Akkeren. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. Na afloop van de gisterenmiddag gehouden Fransch-Duitsche besprekingen werd het vol gende communiqué gepubliceerd „De Fransch-Duitsche besprekingen zijn gisterenmiddag voortgezet. Na een exposé van den Franschen minister van financiën Ger main-Martin had een gedachtenwisseling plaats, met het doel, naar van beide zijden werd verklaard, alle zijden van het vraag stuk grondig te behandelen. De eerstvolgende bijeenkomst zal Maandag 27 Juni 's middags half vijf plaats hebben." Omtrent het verloop der besprekingen kan nog medegedeeld worden, dat de Duitsche minister van financiën graaf Schwerin zich 's morgens ertoe beperkt had, uiteen te zetten, dat de toestand in Duitschland sinds de des- kundigerute Bazel in December hun rapport uitbrachten, nog ernstiger is geworden. Her- riot had namelijk dit rapport in de discussie ter sprake gebracht. Graaf Schwerin wees daarbij op de wijzigingen in de handelsbalans en de deviezenvoorraden van de rijksbank, alsmede op de moeilijkheden betreffende de begrooting, de werkloosheid en de algemeene economische situatie. Germain-Martin, die 's middags aan het woord kwam, lichtte het Fransche standpunt toe. De noodtoestand in Duitschland wordt door Frankrijk geenszins onderschat. Is de crisis echter eenmaal overwonnen, dan be staat de mogelijkheid tot een hervatting der bepalingen, en de bedoeling van het Fransche plan is juist, die mogelijkheid te scheppen. Na een kort debat werd de zitting tot Maandag verdaagd. Inmiddels zullen de des kundigen van beide landen, die reeds eerder in contact met elkaar hebben gestaan, Maan dagmorgen een reeks vraagstukken behan delen. Van Belgische officieele zijde wordt het volgende communiqué uitgegeven De Belgische delegatie te Lausanne heeft een voorstel overhandigd, dat zekere richt lijnen bevat voor den economischen en finan- cieelen wederopbouw van Europa. Het omvat drie gedeelten 1. Reorganisatie van zekere Duitsche on dernemingen van openbaar nut, welke desta bilisatie der valuta van het Duitsche rijk zou kunnen verzekeren 2. Stichting van een internationale crediet- organisatie, welke den landen van midden- en Oost-Europa hulp zou kunnen bieden 3. Hervorming van het douanestelsel met het doel, het handelsverkeer iheuw leven te geven door een geleidelijke verlaging van de invoerrechten. HOOVER'S BEDOELINGEN NOGMAALS TOEGELICHT. De leider der Amerikaansche delegatie ter ontwapenings-conferentie, Gibson, ontving gisterenmiddag de vertegenwoordigers van 29 Amerikaansche vredes-organisaties. Bij die gelegenheid gaf hij een toelichting op het ontwapeningsplan van Hoover, aldus meldt de correspondent van „de Tel." te Genève. Gibson verklaarde, dat de Amerikaansche delegatie een loyale en vastberaden poging zal doen om president Hoover's voorstel, de strijdmacht der wereld met een derde te ver minderen, in een internationaal verdrag om te zetten. Hij deed daarbij uitkomen, dat men goed in het oog moet houden, dat Hoover geen geïsoleerde actie of unilaterale aanvaar ding van zijn voorstel wenscht. Zijn program moet meer worden beschouwd als een funda ment, waarop de delegatie in samenwerking met de andere delegaties een doeltreffend ontwapeningsverdrag hoopt op te bouwen. Het doel is met medewerking van alle dele gaties een algemeen program uit te werken, dat onmiddellijk uitkomst zal geven aan een wereld, die gebukt gaat onder vrees en lij den. De voorstellen zijn de uitdrukking van den wil der Amerikaansche regeering en het volk der Ver. Staten, om concrete resultaten te bereiken op het gebied der ontwapening en daardoor mee te helpen aan het econo misch en moreel herstel. Uit het feit, dat Gibson deze verklaring ook aan de pers heeft doen toekomen, leidt men hier af, dat de Amerikanen bereid zijn con cessies te doen aan die staten, welke de Ame rikaansche voorstellen als geheel te radicaal vinden. HET UNIFROMVERBOD IN BEIEREN. Naar aanleiding van de geruchten, volgens welke de nationaal-socialisten voornemens zijn, Zondag a.s. weer in uniform betoogingen te houden, is van officieele zijde een waar schuwing verschenen, waarin er de aandacht op gevestigd wordt, dat het verbod voor het dragen van uniformen en het houden van betoogingen wettelijk bestaat en Zondag nog van la-acht zal zijn. De politie zal daarom alle overtredingen van dit verbod nadrukkelijk verhinderen, zoo wel te Munchen als in alle gemeenten van Beieren. De vredelievende bevolking kan verzekerd zijn, dat de politie overeenkomstig haar plicht voor het doen naleven van de bestaande voorschriften zal zrogen. Van de bevolking wordt echter ook ver wacht, dat zij niet als bijloopers of toeschou wers aan pogingen, om betoogingen te orga- niseeren, zal deelnemen. REVOLUTIE IN SIAM. De „Vossische Zeitung" publiceert een tele fonisch bericht van de Duitsche aviatrice Marga von Etzdórf uit Bangkok, volgens het welk in den afgeloopen nacht in Siam een revolutie is uitgebroken. Een deel. van het leger en van de vloot is onder aanvoering van officieren in opstand gekomen, waarbij tot nog toe geen bloed is gevloeid. Het telefoon- en telegraafverkeer is ge deeltelijk gestoord. De rust en de orde te Bangkok is gehandhaafd en de buitenlanders loopen geen gevaar. De prinsen Paribatra en Poerachatra zijn gevangen genomen. De koning en de koningin van Siam vertoeven op het oogenblik op de zomerresidentie Huahin. De opstandelingen zouden naar verluidt het aftreden van het kabinet wenschen, het mi litaire regime willen afschaffen en de abso lute bestuursmacht van den koning beperken. Het volk in de straten van Bangkok juicht de muitende soldaten en matrozen toe, die de strategische punten van de stad gezet hebben. Overal staan machinegeweren en tanks op gesteld. De leiding van de revolutie berust ongetwijfeld bij het bestuur van de volkspar tij, dat zich bij de opstandige militairen en mariniers heeft aangesloten. De officieren van den generalen staf zou den, evenals de meeste leden van de regee ring, gevangen genomen zijn. De opperbevel hebber van het leger zou, omdat hij zich ver zette, doodgeschotemzijn. De opstand kwam geheel onverwacht. Tot op het oogenblik is nog niet eens bekend hoe de leiders heeten. De leden van het koninklijke huis en de hooge regeeringspersonen en officieren, die door de opstandelingen gevangen zijn geno men, worden blijkbaar als gijzelaars gehou den. De leiders van den opstand hebben de constitutioneele monarchie uitgeroepen. Ko ning Prajadhipck wordt in Bangkok terug verwacht, waar het zeer rustig blijft. Branden. Donderdagmiddag is een felle brand uitgebroken in een der groote landbouwschuren van den landbouwer C. Geers, gelegen aan den straatrweg naar Tho len onder de gemeente Halsteren. Binnen slechts enkele minuten stond de geheele schuur, waarin verschillende land bouwwerktuigen en gereedschappen benevens drie boerenwagens waren geborgen, in lichte laaie. Door den feilen wind aangewakkerd, was er weldra van het geheele gebouw niets meer te bekennen dan een rookende puin hoop. De brandweer van Halsteren kon niets anders bereiken dan dat gevaar voor uitbrei ding voorkomen werd. Schuur en inhoud gin gen geheel verloren. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Vrouw met een mes ge stoken. Gisterenmiddag kregen twee dames in de Willemstraat te Amsterdam hoogloopende ruzie. De eene juffrouw stond bij de andere in het krijt. Zij had nl. een kamer gehuurd boven het café, waarvan haar tegenpartij het eigendomsrecht bezat.. De waardin maakte korte metten met haar wan- betalende huurster, greep een mes en plantte dit in den schouder van de laatste. Een hevig bloedende wonde ontstond. De getroffene zakte ineen en moest, nadat een noodver band was aangelegd, naar het Binnengasthuis worden vervoerd. De politie heeft de waardin onder groote belangstelling der buurtbewo ners geverbaliseerd Valsche munters. Sinds geruimen tijd werden in Duitsch-Limburgsche grensgemeenten, o.a. te Kerkrade, valsche vijf-markstukken uitgegeven. In een winkel te Kerkrade werden in een week tijds vier valsche vijf-markstukken in ontvangst ge nomen. Thans is het de afd. valsch-geldcen- trale der politie te Aken gelukt, de valsche muntersbende aan te houden. De valsche munters werden midden in den nacht te Bus- bach bij Aken op heeterdaad betrapt, toen ze zich onledig hielden met de vervaardiging van de vormen voor het valsche geld. Den volgenden nacht zou de verdere afwerking plaats hebben. Er werd een grondig onder zoek ingesteld en op valsche vijf-markstukken kon beslag worden gelegd. Allen legden ten slotte een volledige bekentenis af. De valsche munters bekenden ook reeds eerder valsche twee-markstukken te hebben vervaardigd en die voornamelijk waren uitgegeven in café's, kleine winkels langs de grens. Opmerkelijk is het, dat deze valsche marken veelal door de herbergiers en winkeliers als valsch werden herkend, doch dezen niet de politie waar schuwden. De valsche munters zijn in de ge vangenis te Aken ingesloten. Een smokkelbende aan gehouden. In de grensplaats Borken hebben de Duitsche kommiezen een smokkel bende van 10 personen aangehouden, waar over een Hollander de aanvoerder was, die op groote schaal in verschillende grensplaatsen hun smokkelarij uitoefende. Deze bende maakte er werk van om de tolboomen aan de grens te vernietigen en dan per auto hun goederen tot ver in Rijnland en Westfalen te vervoeren. Voorloopig werden drie lastauto's in beslag genomen benevens 20.000 K.G. tar wemeel, 50.000 K.G. rogge, 61.500 K.G. mais en 151.000 K.G. ruwe koffie, welke op ver schillende plaatsen waren opgeslagen. Een gifmenger gearres teerd. De Berlijnsche recherche-afdee- ling tot onderzoek van moordzaken heeft gisterenmorgen den 35-jarigen aannemer Bruno Matthe uit Harzahn gearresteerd, on der verdenking, zijn huishoudster met veronal te hebben vergiftigd. Op 19 Mei werd zijn eerste huishoudster met ernstige verschijnselen van veronal ver giftiging in zijn woning gevonden en naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij spoedig daarna overleed. Indertijd heette het, dat het meisje zelfmoord had gepleegd. Matthe nam kort daarna een nieuwe huishoudster in dienst. Donderdagmiddag werd ook deze met een ernstige venonalvergiftiging naar het ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is hoogst bedenkelijk. Met t r a a n g a s b o m m e n uit zijn huis gezet. Te Donawitz in Stiermarken is het by het uit zijn woning zetten van een gezin tot groote onregelmatig heden gekomen. Ongeveer 900 werkloozen keerden zich tegen de agenten, die, gesteund door landjagers de menschen uit het huis moesten zetten. Ten slotte maakten de land- jagers gebruik van traangasbommen. De werkloozen echter zagen desondanks eerst af van hun voornemen om hier tusschenbeide te komen, toen de landjagers aanstalten maak ten op de menigte te schieten. Uit woede wierpen de werkloozen de vensters van een winkel in. Het mysterie-Lindbergh. De politie te New-York heeft bekend ge maakt, dat een moordaanslag was beraamd op de gangsters Salvatore Spitale en Irving Bitz, de twee bandieten, die Lindbergh had gebruikt om als goede bekenden in de onder wereld van New-York zijn verdwenen kind op te sporen. Spitale en Bitz waren met Vannie Higgins betrokken bij een dranksmokkelaars organisatie. Op de drie mannen werd geloerd door concurreerende dranksmokkelaars. Er was zelfs een prijs van 100.000 dollar gesteld op hun hoofd. Naar men weet, is Higgins vermoord. De beide anderen gingen tot nu toe vrij uit. SAMENWERKING VOOR REIZEN IN EIGEN LAND. 's-GRAVENHAGE. (C. B.) De Alg. Ned. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, de Ned. Spoorwegen en de Hotelhoudersbond zijn tot samenwerking gekomen in de pogingen dier lichamen om het reizen in eigen land voor Nederlanders in dezen zomer te bevorderen. Als gevolg hiervan is besloten tot de volgen de regeling Van 1 Juli t/m 15 September 1932 zullen aan verschillende stations der Ned. Spoorwe gen en in eenige der voornaamste reisbu- reaux in Nederland couponboekjes worden verkrijgbaar gesteld, waarmede men naar alle richtingen van het land kan reizen. In ieder couponboekje zitten 3 coupons voor een ver blijf in een hotel. Iedere coupon heeft een waarde van 5. Er zijn 2 groepen, naar ge lang van de lengte der reis. Voor de eerste groep zijn de prijzen der boekjes le klas 35.50, 2e klas 30.50 en 3e klas 26.50. Voor de tweede groep resp. 32.50, 29 en 25. Deze boekjes zijn 14 dagen geldig, zijn persoonlijk en geven het recht de reis af te breken, waar men wil. De houder van een couponboekje verplicht zich tenminste tot drie overnachtingen en het gebruiken van ten minste 3 maaltijden (lunch of diner) in een of meer hotels, welke bij het verstrekken van het couponboekje worden opgegeven. OVERTREDING RADIO-REGLEMENT. AMSTERDAM. (V.D.) Naar wij vernemen heeft Vrijdagmiddag omstreeks 5 uur op last van de justitie een huiszoeking plaats gehad in een perceel in de Dintelstraat op grond van de vermoedelijke overtreding van art. 63 van het radioreglement. Bij dit artikel is het verboden radio-electrische seinen op te ne men en daarvan aanteekening te houden van telegrammen, welke niet voor den ontvanger zijn bestemd. De huiszoeking geschiedde op grond van het vermoeden, dat in dit perceel beurstelegrammen werden opgenomen, die door den ontvanger aen verschillende bank instellingen in de hoofdstad werden doorge geven. De bezitter van het ontvangtoestel werd op heeterdaad betrapt bij het opnemen van de bedoelde telegrammen. De justitie heeft behalve het toestel, een groot aantal opgenomen telegrammen, voor namelijk beurstelegrammen in code, in beslag genomen. Alles werd door de justitie voor na der onderzoek meegenomen. BRANDEN. EINDHOVEN. (V. D.) Hede„nacht om 3 uur brak brand uit in de autogarage „Bloem hof", vlak naast de autobus „City"-garage alhier. De garage en reparatie-inrichting brandden totaal uit. Er bleef niets over dan een ruïne van 19 vernielde auto's. De stalen ramen waren alle gesprongen door het knal len van zuurstofflesschen. De auto's waren \an particulieren, die in de garage stalden en ook enkele van den eigenaar zelf. Om drie uur was de Eindhovensche brandweer met 4 stralen aanwezig en slaagde er in de naast gelegen „City"-garage voor brand te behoe den. De ruiten van de omliggende huizen werden vernield. De auto garage was verze kerd, terwijl ook de meeste auto's verzekerd waren. De oorzaak van den brand is waar schijnlijk kortsluiting in een der auto's. WAALSCHE EN VLAAMSCHE FRONT STRIJDERS. ANTWERPEN. (V. D.) Gisterenmiddag is het tusschen Waalsche frontstrijders, die op het oogenblik in Antwerpen een congres hou den, en Vlaamsche frontstrijders op het Raadhuisplein tot éen woedend gevecht ge komen, waarbij caféstoelen als wapenen dienst deden. De Waalsche frontstrijders waren op het stadhuis ontvangen door den burgemeester. Toen zij weer naar buiten kwamen werden zy door de Vlamingen overvallen. De politie verdreef de vechtenden van het plein. Alge meen wordt het feit, dat de Waalsche front strijders Vlaamschen grond hebben gekozen als plaats van samenkomst als een uitdaging beschouwd. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. LONDEN. (V. D.) Volgens een bericht van de Exchange Telegraph Cy. uit Lausanne zou aldaar een nieuw plan in behandeling zijn, dat van Duitschland de betaling van een eindbedrag van 2.4 milliard mark eischt. Hiervan zou 1.8 milliard bestemd zijn voor eventueele betaling van oorlogsschulden aan Amerika, indien Amerika hieraan blijft vast houden. De overige 600 millioen mark zou den worden gestort in een fonds onder be heer van de Bank van I. B. en moeten wor den aangewend voor den economischen op bouw van Europa. Duitschand zou de beta ling pas moeten doen na herstel van den normalen toestand en slechts ingeval de crediteuren-mogendheden het bedrag werke- lyk noodig zouden hebben. PARIJS. (V.D.) Volgens sommige bladen is een van de redenen waarom Herriot tijdens het weekend uit Lauscnne naar Parijs is te ruggekeerd de dringende kwestie van het te kort op de Fransche begrooting, waarvoor nog een bedrag van 1840 2208 millioen francs moet worden gevonden om de begroo ting in evenwicht te brengen. In de kabinet- zitting die gedurende het weekend zal worden gehouden, zullen ingrijpende bezuinigings maatregelen voor alle departementen onder het oog worden gezien. DE REVOLUTIE IN SIAM. LONDEN. (V. D.) Uit Bangkok wordt be vestigd dat de revolutie in Siam heeft geleid tot de invoering van een constitutioneele monarchale grondwet. Naar de koninklyke residentie Huakim is een oorlogsschip gezon den om den 39-jarigen koning, die zich daar bevindt met de koningin, naar Bangkok te rug te brengen. De opstandelingen hebben te Bangkok het paleis van justitie bezet en 2 koninklijke prinsen en den hoofdcommissaris van politie als gijzelaars gevaiigen genomen. LONDEN. (V.D.) De opstand is tot uitvoe ring gekomen bij de marine met steun van een deel van het leger, die te samen een nieuwe volksparty hadden gevormd, welker thans bereikt doel was, den koning zijn abso lute macht te ontnemen. De revolutionaire beweging heeft als achtergrond den ernstigen economischen crisis die het land doormaakt. Teneinde de crisis te bestrijden werden eenige maanden geleden maatregelen genomen, die in de eerste plaats bestonden uit een groot aantal officieren en ambtenaren ontslag te geven, teneinde op deze wyze te bezuinigen. Deze maatregelen wekten in militaire kringen groote ontevredenheid. De ontevredenheid kwam pas in de bevolking toen de belasting aanzienlyk werd verhoogd. Niettemin waagde niemand het openlijk stelling te nemen tegen den koning, die in Siam vereerd wordt als een vertegenwoordiger van heiligen. De toe stand werd tenslotte onhoudbaar, zoodat zelfs de financieele adviseur der regeering sir Edwart Cook, zich genoodzaakt had gezien zyn functie neer te leggen en den koning mede te deelen, dat zyn aanwezigheid te Bangkok overbodig was geworden. DE VERDWENEN DUITSCHE VLIEGERS. LONDEN. (V.D.) De „Times" meldt uit Windham dat volgens een mededeeling van Australische inboorlinpen een wilde inboor ling de verdwenen Duitsche vliegers Bertram en Kla-isman op een plaats in de nabyheid van het vliegtuig met een speer zou hebben gedood. Eer politie patrouille is uit Windham vertrokken om te onderzoeken of dit gerucht juist is. ZONDAG 26 JUNI 1932. BRESKENS. 9.30 uur Ds. W. H. KELDER Jr. GROEDE. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. VAN KOOTEN. Evang. Luth. Gem. 9.30 uur Da. L. C. DUFOUR. OOSTBURG. 10 uur Ds. FABER. SCHOONDIJKE. 10 uur Ds. SNIJDELAAR. IJZENDÏJKE. 9.30 uurDs. CASTELEIN. Noteering van heden, 25 Juni, des voorm. 11.30 uur (officieel) New-York 2.47% Londen 8.70 Ber lijn 58.96y2 Brussel ƒ34.45 Parijs ƒ9.74; Wcenen 35.25 Zwitserland 48.20,

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 3