NOOTJES STADS- EN PROVINCIENIEÜWS SP In den gemeenteraad te Utrecht hebben de stemmen gestaakt (18 tegen 18) over een voorstel tot het geven van ontslag aan de hu wende onderwijzeres. De geheele linkerzijde stemde tegen. De leeuwin „Saida" in Artis te Amsterdam heeft het leven geschonken aan vier fiksche welpen. Gedurende de maand Mei werd in de Lim- burgsche mijnen geproduceerd 887.476 ton steenkolen tegen 996.952 ton in Mei 1931. In totaal waren 36711 arbeiders in de mijnen werkzaam tegen 38539 in 1931. De Senaat der Ver. Staten heeft een wets ontwerp aangenomen, waarbij machtiging wordt verleend tot het beschikbaarstellen van nog 18 millioen hectoliter graan uit de voor raden van de farm board aan het roode kruis met het oog op de voedselvoorziening van noodlijdenden. Loop der bevolking. Blijkens Provinciaal blad no. 61 bestond de gevolking van onze provincie op 31 December 1931 uit 124.256 m. en 123.682 vr., totaal dus 247.938 personen. De bevolking van Vlissingen telde 10.873 m. en 10.882. vr., totaal 21.755 Middelburg 8699 m. en 9720 vr., totaal 18.419 Ter Neuzen 5305 m. en 4201 vr., totaal 10.506 Goes 4393 m. en 4860 vr., totaal 9253 Zierikzee 3306 m. en 3486 vr., totaal 6792 Oost- en West-Sou- fcurg 2336 m. en 2255 vr., totaal 4591 Kou- dekerke 1843 m. en 1894 vr., totaal 3737 Rit- them 336 m. en 305 vr.„ totaal 641Breskens 1517 m. en 1508 vr., totaal 3025 Groede 1134 m. en 1150 vr., totaal 2286. Verlaging electriciteïtsprijzen. Naar „de Zeeuw" verneemt, komt heden in de vergadering van de PZEM een voorstel in behandeling om de electriciteitsprijzen te ver lagen. Het zou, als het blad goed is ingelicht, de bedoeling zijn het maximum-tarief, dat nu 45 cent bedraagt, te brengen op 34 cent. Ook het minimum-tarief zou verlaagd worden. Zeppelintochten. De firma De Bruijne Co., cargadoors Al hier, schrijft ons Op onze aanvrage om de „Graf Zeppelin" bij een der eerstvolgende luchtvaarten óók over Vlissingen en Walcheren te laten ko men, kregen wij heden van de Zeppelin- Maatschappij de mededeeling, dat zij hopen bij een der toekomstige luchtvaarten aan ons verlangen te voldoen. Wellicht doet zich hiertoe reeds de mogelijkheid voor by de voorgenomen luchtvaart naar Engeland in het begin van Juli e.k. Het zal echter niet mogelyk zyn vóóraf het uur van de komst te doen weten. Ongetwijfeld zal dit bericht velen interes, seeren en kunnSh wij dus er zeker van zijn dat, zoo eenigszins mogelyk, met onzen wensch wel degelijk rekening zal worden ge- houden. Zeebaden. In de week van 18 tot en met 26 Juni wer den in het gewone bad genomen 1287 zee baden, waarvan 614 door dames en 673 door heeren en in het volksbad 763 baden, waar van 374 door dames en 389 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 71 graden, de gemiddelde temperatuur van het water 63 graden. In onze Tijdinghal. Onze fotograaf nam een kiekje op 'de Don derdag te Middelburg gehouden paarden markt. Walchersche schoonen bewonderen de paarden. Ook geven wij een overzicht van de paardenmarkt, gehouden op het Molenwater. In het hoofdgebouw van de Nederlandsch- Indische tentoonstelling te 's-Gravenhage is in tegenwoordigheid van Prins Hendrik, het congres „Nederland over Zee" geopend. Van de werf „Het Fort" te Nieuwendam is te water gelaten een nieuwe motorboot, be stemd voor de Amsterdamsche politie. Wij etaleeren nog het portret van prof. dr. G. Révész, benoemd tot hoogleeraar in de psychologie aan de gemeente-universiteit te Amsterdam. Percy Jones f Te Contech bij Antwerpen is overleden de heer Percy Jones, die gedurende den oorlog consul van Engeland te Vlissingen was. Alhambra-Theater. Emil Jannings en Anna Sten in Stürme der Leidenschaft „Stürme der Leidenschaft" is een triomf, vooral voor den regisseur. Hier is uit de spe lers gehaald alles, dat in hen lag. Zie, hoe Jannings, breed en zwaar door de kamer loopt. De camera ziet den breeden rug, den forschen nek, maar elke lyn in dit beeld, elke trilling va^n het licht spreekt van de ongehoorde spanning, die het beeld sugge reert. Knap is deze film. Virtuoos knap en daarom is destemeer te betreuren, dat een censuur naar klein-burgerlyken maatstaf aan zulk werk durft te schenden en dat het pu bliek dit blijft verdragen. Filmisch lyken ons het best geslaagd de beide gevechten, het eerste in den toren vlak by den vyver, het tweede op de binnenplaats. Hier vecht de camera mee en stort, gesteund door de muziek, een gillende opwinding uit over de toeschouwers. Prachtig is ook de aan wending van het lichtspel in het water, door de eerste gevechtsscène heen gemonteerd en vlak daarop het vervagen der lichtende bin tjes la Tischinger, maar dan aanneme lijker. Meesterlyk heeft Siodmak, de regisseur, het uitgebreide klavier der talenten weten te bespelen, dat tot zijn beschikking stond, hoe wel het scenario op zichzelf zwak is. Een man keert uit de gevangenis terug naar zijn min nares. Hij redt een paar kameraden uit de val, waarin zij zich gewaagd hebben, steelt een bontmantel voor zyn bef en ver moordt den man, met wien zij hem ontrouw is. Als hy zich in een hut tusschen volks tuintjes schuil houdt, verraadt de vrouw hem voor een nieuwen minnaar. Op een transport knypt hy er tusschen uit om met dezen af te rekenen. En als hij eindebjk begrijpt, dat het toch allemaal water naar de zee dragen is Allein Ruhe keine Weiber 1 Was will der Mensch noch mehr.gaat hy ge troost naar de gevangenis terug. In dezen levensgang is een bruikbare kern, maar te veel uitwassen. Wij wezen reeds op het feest der spaar- vereeniging Harmonie en hoe by het uiteen spatten van het eerste vuurwerk ook het ta lent van den regisseur doorbreekt. Dit frag ment met de hoog opgevoerde spanningen is reeds de heele film waard. Lang nadien nog blyft de stilte, waarin de volgende dialogen gesproken worden, hoor baar, als een groot, ingehouden zwijgen, dat om de gebeurtenissen staat. Voor taan „stiirmt die Leidenschaft", de figuren worden groot en episch door nagebleven kracht. Anna Sten, Russen-Anna, is de vrouw, om wie alle stormen in deze film opsteken, om wie man nen eerst werkelyk leven en dus ook werke- Üjk sterven. Het zuiver vrouwelijk instinct, dat zich voegt naar den man, onder wier be reik zy is, doch dat den man tart, die rijn macht niet gebruikt, of niet gebruiken kan, Anna Sten met de lenigheid van de slang ..Unschulds-Schlange" met dit masker en die lichamelijke gaven, welke de zinnen in brand steken, is voor deze rol de eenige vrouw. Vooral de rykheid van haar lichame lijke bewegingen maken haar voor den cine ast, die haar te hanteeren weet, een film speelster by uitnemendheid. De regisseur weet ook Jannings in de hand te houden en zegeviert Jannings met de film mee in de volle kracht van zijn persoonlijk heid. Er zyn nog meer goede rollen in deze film. Taar is Otto Wernicke, de oude „vader" van alle dieven en inbrekers, als voortreffeiyk commissaris van pohtieTrude Hesterberg, de tingel-tangel-pianiste, die door dik en dun de zyde kiest van de geraffineerde on schuld Franz Nicklesch „niet alleen leelyk, maar nog dom ook" geeft zijn rol weer met een prachtigen eenvoud van nog ongeschon den hartstocht en groote intensiviteit. Even als die van Anna Sten bgt ook zyn stem de film goed. Verder Julius Falkenstein, als al- tyd een der boeiendste figuren. Er is veel moois in deze film, veel, dat de moeite van zien en opnieuw zien, loont, veel, dat ook stof geeft tot nadenken over de per soonlijke creaties, over de tabooze kleine sta len van Siodmak's meesterschap, waarvan het slottooneel met mes on appel, met een prachtig spel van Anna Sten, Jannings en Trude Hesterberg, en de korte samenvatting van woord en handeling in het eene, dat het wezen moet„film", als de laatste indruk ook een van de meest blijvende is. Luxor-theater. Hoogheid walst weer. Dracula. Het liefde-chapitre is van vele zijden reeds belicht, ontelbare rolprenten zyn er reeds over verschenen cn toch weten de film-pro ducers er steeds weer een nieuwe facet aan te ontdekken. In deze rolprent wint een prin ses het hart van een musicus, die het tot hof kapelmeester *>rengt en ook het adellyke kind wordt hevig, eer1 ijk en oprecht verliefd. Doch zulks mag tegenwoordig nog niet en mocht in de vyftiger jaren in Weenen heele- maal niet. Het hof was dra op de hoogte, de inbehtingsdienst deed er het noodige by en een huwelijk of verloving met een standge noot had fluks zyn beslag om een mogelijk schandaal te voorkomen. En ditmaal komt het dan ook niet in orde op het witte doek, wat wel een uitzondering genoemd mag wor den. Claire Rommer bijgestaan door Magda Karmen en Walter Rilla vertolken de hoofd rollen in dit stuk, dat èn door het spel èn dooi de intrige boeit. Handelend in het vooroor- logsche Weenen ontbreken vanzelf niet de echt-Weensche muziek en dans, terwijl fraaie natuuropnamen den aanblik verhoogen. Als tegenhanger fungeert een honderd pro cent griezel-film, die aan de Lon Chaney films herinnert. De <£ongaarsche acteur Beia Lugosi sleept ons door zijn spel in haast ademlooze spanning mee door de negen acten van dit mysterieuse filmdrama, dat, bewerkt naar den gelyknamigen roman van Bram Stoker, verhaalt an het volksgeloof omtrent den vampier, dat vooral in Zuid-Oost. Europa nog sterk leeft. Een bijzondere film van een zeldzaam genre, van helsche machten en krankzinnigen, in staat om een nachtmerrie te bezorgen. Een uitgebreide toelichting ter oriënteering gaat vooraf. Als inleidende factoren van dit weekpro- gram alleszins bezienswaardig Hollandsch Nieuws. MIDDELBURG Winkelsluiting- te Middelburg. Aan den gemeenteraad wordt overgelegd het in de vergadering van 15 dezer ingeko men adres der firma F. B. den Boer, inzake de groote wenschelijkheid van openstelling der winkels op Zondagen in het reisseizoen. Mede de brief door deze firma ontvangen van den minister van economische zaken en arbeid, dat het niet op zyn weg ligt den raad terzake tot het treffen van bepaalde afwijkin gen aan te sporen. Verder een adres van de afdeeling Wal cheren van de Nederl. Reisvereeniging, die er op wyst, dat door het niet voldoen aan deze zeer billijke vraag der firma den Boer door verschillende neringdoenden groote schade geleden zal wordendat door de ver- eëniging speciaal op Zondagen veelvuldig reizen naar Middelburg ondernomen werden en nog zullen worden, dat hare leden by be zoek aan Middelburg gaarne aandenken enz. willen medenemendat door de meer en meer geperfectionneerde toegangswegen naar Walcheren het toerisme nog meer zal toene men, zeer ten voordeele dezer streekdat met alle ten dienste staande middelen dit be vorderd moet worden en bezoekers zooveel mogelyk faciliteiten verleend moeten worden; dat omliggende gemeenten als Vlissin -.en (bad), Domburg en Veexe deze bezwarende sluitingsbepalingen niet kennendat Mid delburg in de eerste plaats als seizoenplaats in aanmerking komt. Van de directie der N.V. Amova te den Haag een adres van dezelfde strekking. Deze zegt, dat zy speciaal op Zondag, byna ge regeld reizen naar Middelburg onderneemt, dat den excursionisten gelegenheid moet wor den geboden zich ter plaatse van souvenirs, fotofilms en rookmateriaal te voorziendat bij de laatst gehouden excursie veel misnoe gen is opgewekt, doordat alles gesloten was dat verzocht werd in den vervolge bij voor keur plaatsen aan te doen, waar geen belem meringen in den weg gelegd wordendat toch zeker de gemeente Middelburg een vooraanstaande plaats bij het toerisme in neemt en alle middelen moeten worden ge bezigd om dit te behouden. De minister van economische zaken en ar beid heeft bericht, dat hij voorshands be zwaar heeft tegen een sluiting op Zaterdag avond voor winkels om 9/4 uur. Een bestaan de gewoonte kan niet zonder meer als een by'zondere omstandigheid in den zin der wet worden aangemerkt en vormt althans geen voldoende argument om deze afwyking te motiveeren. Alleen in het geval, dat de hier getroffen regeling in het algemeen in over eenstemming zou zy'n met den wensch der betrokken winkeliers en niet strijdig met het algemeen belang, zou by den minister geen bezwaar ontmoeten. Kamer van Koophandel te Middelburg. Blijkens van de afdeeling handel en nyver heid van het departement van economische zaken en arbeid en van de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te Frankryk a/Main bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden te Middelbiirg ingekomen berich ten, is het eerstgenoemde Kamer mogen ge lukken de toezegging te krijgen, dat een zeer welwillende behandeling zal worden toege past ten aanzien van verzoeken om beschik baarstelling van deviezen in speciale geval len, door die Kamer bij het Duitsche depar tement van economische zaken ingediend. Het betreft kleine Nederlandsche kooplie den, die handel dry ven met kleine Duitsche koopers. Belanghebbenden kunnen terzake nadere inlichtingen bekomen bij de Kamer van Koo.f ïandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden, Oost-Indisch Huis, te Middelburg. Een begin van brand. Gisterenavond werden de brandweer en de politie opgebeld, dat een uitslaande brand was uitgebroken op den Blauwendijk te Mid delburg. Beide waren zeer spoedig ter plaatse, maar toch nog niet zoo vlug of een agent van politie in dienst, een buiten dienst en enkele burgers hadden het vuur reeds bedwongen. Dit was ontstaan in kisten, die bij een ver huizing hadden dienst gedaan en nu buiten waren gezet. De inhoud was oud papier enz. OOST- EN WEST-SOUBURG Gevonden voorwerpen. Een daomestasch by T. Crucq, Nieuwstraat B 103 Een werkschort bij Ratelband, Nieu we Vlissingscheweg C leeen portemonnaie met inhoud by Daniëlse, Vlissingsche weg G 150een doos margarine bij gemeen te-secretarie. GOES Gemeenteraad. Gisterenmiddag vergaderde de gemeente raad van Goes. Ingekomen is een bericht van den minister van binnenlandsche zaken, dat de voorwaar den inzake de werkverschaffing voorloopig gelden tot en müt 13 Augustus 1932. De commissie voor werkloozenzorg is op 21 Juni by een geweest en zal voortaan elke maand vergaderen. Verzoeken van het bestuur der vereeniging ,de Ambachtsschool" om medewerking te verleenen tot uitbreiding van het leerplan aan de ambachtsschool en de avondschool der ambachtsschool. De voorzitter antwoordt, dat er reeds lang een nog niet officieele cursus in rywiel- en motortechniek is. Het betreft hier alleen een officieele erkenning. De vrije ruimte die er in de school is, wordt er niet door in gebruik genomen. Jongelui uit Goes, die prijs stellen op een officieel diploma, moeten nu naar Bergen op Zoom. De heer Van Poelgeest waarschuwt om voorzichtig te zijn. We hebben al jaren lang een schildercursus, die soms heel weinig leer lingen telde. Toch bleef die cursus er omdat ze officieel erkend was. Voor een particuliere winteravondcursus was meer belangstelling. Na eenige discussie wordt het voorstel zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel tot afbraak van eenige wo ningen in de Voorstad wordt na discussie verworpen met 8 tegen 5 stemmen. De financieele commissie wil het voorstel tot tijdelijke salariskorting voor de gemeente ambtenaren aanhouden en vraagt eerst over legging van het rapport der salaris-commissie. De voorzitter antwoordt, det dit niet moge lijk is. Dit voorstel moet vóór 1 Juli aange nomen zyn, anders kan de gemeente de ge volgen dragen. Het rapport der salariscom missie beteekent in totaal een verlaging van 3750. Spr. leest nu voor een adres van enkele moderne vakbonden, die zich verzetten tegen het voorstel van Burg. en Weth. zy noemen de salarissen hier laag, de financieele positie van Goes ygunstdg, meenen, dat op Goes niet de korting door het rijk zal worden toegepast en geven de voorkeur aan belas- tingverhooging boven salariskorting. De heer De Roo vindt het jammer, dat het rapport der salariscommissie nu niet in be handeling kan komen. In ieder geval dringt spr. op spoedige behandeling hiervan aan. De voorzitter zegt overweging van dit ver. zoek door Burg. en Weth. toe. Het voorstel van Burg. en Weth. werd aan genomen met alleen de stemmen der S.D. A.P. tegen. De optocht der S.D.A.P. door de stad. Behalve de anti-rev. kiesvereeniging heb ben ook de chr.-hist. kiesvereeniging, de ker keraden der Ned. Herv. gemeente, Ger. Kerk, Ger. gemeente en Chr. Evang. gemeente, de afdeelingen van den Ned. Chr. Vrouwenbond, Fatrimoniunï en Chr. Nat. Werkmansbond tegenover den burgemeester hun leedwezen uitgesproken, dat aan de S.D.A.P. vergunning ir. verleend oy morgen (Zondag) een optocht met muziek door een deel der stad te houden. IERSEKE. Een tweede jeugdherberg in Zeeland. Tot nog toe was in onze provincie £én jeugdherberg gevestigd, nl. te Vlissingen. Thans zal een tweede jeugdherberg worden geopend en wel tusschen Ierseke en Oostdyk in een hofstede van den heer P. de Koeyer. Er is plaats voor 24 bedden. BRESKENS Gemeenteraad. In de vergadering van den raad van Don derdag jl. staakten de stemmen over een amendement van den heer Notebaart op de door Burg. en Weth. ontworpen nieuwe rege- geling inzake de te werkstelling van werkloo- zen. Een nieuwe vergadering werd belegd tegen Vrijdagmiddag. Deze kon echter niet doorgaan wegens onvoltalligheid. Alleen de heeren Cappon, Lyk, Notebaart, Brand en De Kruijter waren aanwezig. Vischvyvers. Ter aanmoediging van het vreemdelingen- bezoek aan deze gemeente werden eenige ja ren geleden in de vesten van het voormalig fort Frederik Hendrik alhier karpers gepoot. Deze karpers hebben nu hun wasdom bereikt en de vijvers worden met ingang van Maan dag a.s. voor de hengelaars opengesteld. Zwemvereenïgïng. De eenige maanden geleden opgerichte zwemvereeniging pakt met yver haar werk aan. Zy zal, onder leiding van een instruc teur, haar leden in de zwemsport laten oefe nen. Openbare middelen van verkeer. Ged. Staten van Zeeland hebben besloten le. af te wyzen het verzoek van A. Poppe te Graauw en Langendam om vergunning tot het in werking brengen van een autobus dienst op Woensdagen van Graauw over Lamswaarde en Zaamslag naar Neuzen, en omgekeerd 2e. in te trekken hun besluit van 13 De cember 1929, voor zoover daarbij aan G. J. de Jager te Driewegen vergunning werd ver leend tot het in werking brengen van een autobusdienst van 's-Heerenhoek over Ove- zande, Kwadendamme en 's-Gravenpolder naar Goes, en omgekeerd (uitsluitend op Zondagen). Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland. De algemeene jaarvergadering van boven genoemde vereeniging zal gehouden worden op Maandag 4 Juli a.s. op de stichting „Vre derust" te Bergen op Zoom. In den voormid dag zal een bidstond worden gehouden, waar in zal voorgaan ds. H. A. Wiersinga, predikant der G'-'f. kerk te Vlissingen. Na afdoening van de h iishoudeiyke zaken zal in de nami-" -vergadering prof. dr. J. R Slotemaker de Bruine te 's-Gravenhage spre ken over „de individueele en de sociale zijde van ons geestesleven". Handelsregister Kamer van Koophandel. In de week van 13—20 Juni werd by het bureau der Kamer aangifte gedaan van de volgende Inschrijvingen: Zeeuwsch-Vlaanderen Ter Neuzen). M. Fieret, Driewegen 64 O, vischhandel. Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Reclame-Bureau Zeeland, Vlissingen, Bad huisstraat 110, handel in reclame-artikelen. Uitgetreden eigenaar R. Rodrigues. De han delszaak is verplaatst naar Amsterdam, Hee rengracht 564, met ingang van 1 Juni 1932. N.V. Zuid-Preanger Rubbermy, Houtkade H 114. Statuten gewijzigd. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). A. DhertVerschuren, de Fey terstraat 21. kruidenier. Uitgetreden eigenaarA. Dhert. Westelijk Noord-Brabant (Breda). Coöp. Electrische Centrale, St. Maartens- dyk, Mclendyk C 101. Uitgetreden voorzitter: G. Polderman. Uitgetr. bestuursledenC. G. Hage, G. J. de Wilde en G. A. Hu vers. Uit getreden lid raad van toezichtJ. van Damme. Vice-voorzitter J. Tazelaar is voor- zitt geworden. Bestuurslid M. C. Sonke is vice-voorzitter geworden. Nieuwe bestuurs- BIJ ADERVERKALKING van hersenen hart kan door het dagelyksch gebruik eener kleine dosis natuurlijk „Franz-Jcsep-bitter. water bereikt worden, dat de patiënt zonder sterk te persen, ontlasting heeft. ledenJ. L. Geluk, I. Hage Jac.zn., w M Vermeulen en L. Groenewege Cz., St. Maar.' tensdyk. Nieuw lid raad van toezichtp. j Noom, Poortvliet. Veilingsvereeniging „De Eendracht", Tho- len, Vischstraat. Uitgetreden bestuurslid: H van Westen. Nieuwe idem J. C. Stoutjesdijk Tholen. N.V. Weegbrug „Vooruitgang", Tholen, Ha- ven. Uitgetr. als voorzitter W. L. Klompe als secretaris J. L. Christiaanse en als com- nrssaris J. Dalebout. Benoemd tot penning meester A. Laban en tot commissaris c. i Geluk en C. B. Kodde, Tholen. Opheffingen: Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). A. de Hullu, Cadzand, Mariastraat M 55 winkelier in manufacturen, kruidenierswaren, tabak en sigaren. VereffenaarA. de Hullu Cadzand. KERK- EN SCHOOLNIEUWS Doopsgez. Gem. Aangenomen het beroep naar Aardenburg door den heer A. Mulder te Middelburg, Het Eucharistisch Congres te Dublin. De meisjes van „De Graal" en de „Katho lieke Jeugdvereeniging" zyn gisteren de stad Dublin ingetrokken, ditmaal om arbeid te verrichten, die niet direct verband hield met het Eucharistisch Congres. Zij brachten een bezoek aan de arme wijken en vergastten de kinderen op allerlei etenswaren en lekker nijen. In ruil daarvoor ontvingen zij talrijke curieuse souvenirs. De meisjes' wekten bü haar verschynen een geweldige geestdrift. Toen zij naar de „Marnix" teruggingen wer den zy omstuwd door een groote menigte. Gisterenavond had in het Phoenix-park een massa-bijeenkomst plaats van vrouwen en meisjes. Zoowel de Kardinaal-legaat als de bisschoppen en de priesters van alle afdee lingen waren aanwezig. Nadat de legaat den zegen had gegeven, reed zyn auto door een dichte haag van vrouwen en meisjes, die ieder een kaars in de hand hielden. Duizenden en duizenden lichtjes flikkerden in de duisternis en leverden een fantastisch schouwspel op. Examens. Voor het candidaats-examen in de rechten is aan de universiteit te Leiden geslaagd H. W. L. Vri^id, oud-leerling van de R.H.B.S. alhier. Voor het examen als schei* -.undig ingenieur is aan de Technische Hoogeschool te Delft geslaagd de heer J. H. D. Heine te Vlissingen, Aan de afdeeling Gymnasium van het Chr. Lyceum te Zutphen slaagde voor het eind examen de heer U. C. Fagginger Auer te Middelburg. Voor het eindexamen der Chr. Kweek, school te Middelburg zijn geslaagd de hee ren A. J. van der Welle te Middelburg, J. van Wyk te Wolphaartsdijk en L. Willeboordse te Schiedam. Toekomstig overcompleet aan Christelijke onderwijzers. Blykens een mededeeling in „De Christe lijke Onderwyzer" zullen by het christelijk onderwys volgens het gewijzigd wetsvoorstel- Terpstra, in de eerste drie jaar plm. 1000 onderwyzers moeten afvloeien. De kweek- en normaalscholen zullen ech ter tot 1 Januari 1935 ongeveer 2000 nieuwe krachten opleveren. Dat is een overcompleet van 3000. Voor nieuwe plaatsen en vervanging van gepensionneerden enz. zullen in dienzelfden tyd plm. 1650 onderwyzers noodig zyn. in het gunstigste geval zal het overcompleet bij het christelyk onderwys op 1 Januari 1935 ten minste 1350 leerkrachten bedragen, welk getal een jaar later, volgens genoemd blad, de 1500 zal hebben overschreden o Zeevaartschool te Delfzyi. Wegens overcompleet is aan den heer G. Slim met ingang van l September eervol ontslag verleend als leeraar aan de Zeevaart school te Delfzijl. Wegens het intrekken van verschillende rijkssubsidies zullen eenige cursussen, waar onder die tot opleiding van stuurlieden kleine vaart, worden opgeheven. Burg. en Weth. zullen overwegen of deze laatste cursus niet door de gemeente in stand kan worden gehouden. RECHTSZAKEN Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg werden gisteren de navolgende zaken be handeld L. c., 18 jaar, arbeider te Hontenisse, ver dacht van mishandeling van P. Vermelre to Hontenisse op 10 Januari jl. 5 b. s. 3 dft. P. A. v. B., 23 jaar, werkman te Cling®, verdacht van verzet tegen de politie te Sint Jansteen op 20 Maart jl. 15 b. s. 10 dh. C. L. d. D., 38 jaar, vlasbewerker te Koe wacht, verdacht van vernieling van een aan A. Poppe toebehoorenden schoorsteenmantel te Koewacht op 11 Mei jl. 5 b. s. 3 d. h. B. M. D., 31 jaar, huisvr. P. K. te Hulst, verdacht van beleediging van J. Stellenaar te Hulst op 12 Mei Jl. 10 b. s. 5 dh. P. J. P., 45 jaar, werkman te Biervliet, ver dacht van diefstal van een paar schoenen te M'ddelburg op 10 April jl:. ten nadeele van K de Brce Een maand gevangenisstraf A. de W., 26 jaar, werkman te Hulst, ver dacht van mishandi Hulst op 17 Mei jl. J. H., 35 jaar, hui dacht van beleedigi te Hoek op 14 Mei j A. V., 36 jaaT, hui verdacht van beleei Koewacht op 3 Mei I. J. d. K., 23 jaa verdacht van verzet kens op 8 Mei jl. S. H. v. R., 58 ja wacht, verdacht van Fuyvelde te Koewacl 10 dh. B. D„ 35 jaar, verdacht van verduis deele van P. v. d. Ve 50 b. s. 20 dh. C. J. P. B., 28 jaar zc-n, verdacht van Luik te Ter Neuzen 10 dh. N. W., 18 Jaar, slt kerke, verdacht van Wissekerke en verdi Wissekerke in Noven ten nadeele van W. b. s. 10 d. h. J. S., 18 jaar, di< verdacht van diefst nadeele van J. de V October 1931. 14 dagt waardelijk. A. S., 42 jaar, huis verdacht van huisvr van M. de Plaa te 40 b. s. 10 dh. W. C. M. B., 18 ja bendyke, verdacht Vleeschouwer te Kr 5 b. s. 3 dh. S. M., 38 jaar, lan verdacht van misha man te Colynsplaat 10 dh. W. H., 19 jaar, verdacht van diefstal op 20 Mei jl. ten nade b. s. 10 dh. J. J. L., 32 jaar, dyke, verdacht van veelheid aardappeler Mei jl. ten nadeele terugverwezen naar A. J. L., 23 jaar, bi burg, verdacht van m gelaar te Middelburg 5 d. h. J. M. F., 49 jaar, dacht van opzettelyk ten de rust verstoren jl. 14 dagen gevanger P. B., 19 jaar, wei Joosland, verdacht va \eldwachter te Nieuw Mei jl. 10 b. s. 5 dl C. P. H., 58 jaar, burg, verdacht van v Rotterdam in Maart genisstraf. Het dram; De officier van just Leeuwarden heeft h trokken, dat hy had nis van de rechtbai schuldig bevonden aa ontoerekenbaarheid acht en ontslagen ve plaatsing in een krar voor een proeftijd va daarna ter beschikkir ring, teneinde van verpleegd. De officie: nisstraf geëischt. MARINE De officier van dienst le klasse G. A, Oost-Indië teruggeke plaatst als chef van Ms. wachtschip te VI De luitenant ter Pröpper, onlangs uit wordt 8 Juli na ex; leende verlof gepit Ms. pantserdekschip diep. De officier van adr zeemacht C. J. Grijf een betrekking buiten vuld, wordt 29 dezer kamp de Kooy nabij Een transport van minderen in rang d „Indrapoera" 15 dez« Nederland teruggekee Rotterdam verwacht. Postduive eeniging „de Posthoo groot concours vanu afstand 411 K.M. De gens om 6 uur met lucht in vrijheid gest geconstateerd om 12 werd verdiend om 1-: De mooie wisselbel jaarlijks vervlogen door den heer W. J. nummer X 3.30-774. D voor de tweede maal moet hem nog éénu finitief eigenaar te z De pry zen werden le, 21e en 33e pr. W. 40e pr. P, Schenkel

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 2