1000 500 300 25 VRIJDAG 17 JUNI EERSTE BLAD COCKTAIL - i CIGARETTES No. 141 70e Jaa gong Uitgave: firma F JAN DE VELDE Jr., Walsiraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 1932 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PROVINCIEN1EUWS PIRÏTUSLSCHTJE fïSÏS C O CKTAI L COtKTA 1 L AMERICAN VIRGINIA BRIDGE (LUB 20-15cts EVERYBODY 20-15ets OLD TOM 20-20cts ALL DAY 20-20ets. SUPER AMERICAN 20-25 ets. SU PER VIRGINIA 20-25 ets LONG DRIVE20-30ets MY PARTNER 20-30els, COCKTAIL CIGARETTES ZIJN BETER VUSSINGSC ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct COURANT ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 15regels f 1. alles tegen vooruitbetaling. Be abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" nummer bestaat uit 2 bladen De Nederlandsche industrie gepasseerd. De heer Slotemaker de Bruine heeft aan den minister van binnenlandsche zaken de volgende vragen gesteld Kan de minister mededeelen, of het be richt juist is, dat de directie der Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij voor een te leveren electrogenerator aan de Neder landsche industrie geen gelegenheid geboden heeft om voor die levering in te schrijven Indien het bericht juist is, kan de minister dan mededeelen, wat de reden is geweest, dat de Nederlandsche industrie door een Neder landsche directie is gepasseerd De Schelde-zwemwedstryd. In de „Zwemkroniek"', officieel orgaan van den Nederlandschen Zwembond, schrijft de heer D. W. Toussaint, secretaris van den Zeeuwschen Zwembond, het volgende Zaterdag 16 Juli a.s. zal dus voor de derde maal de Scheldebeker-zwemwedstrijd worden gehouden en deze is, evenals de vorige malen internationaal. De plaatselijke zwemvereeni- gingen zoomede de kringsecretarissen wer den reeds door de Vlissingsche Zwemclub, welke den wedstrijd als inviteerende vereeni- ging houdt, aangeschreven en opgave van deelnemers verzocht. De voorbereidende werkzaamheden, welke noodig zijn voor dezen kampstrijd, zijn in vollen gang. De organisatie, waarvan in 1931 onze sympathieke voorzitter, de heer Kellen- bach, die den wedstrijd toen gedeeltelijk mee maakte, getuigde, dat zij boven allen lof was verheven, wordt weder tot in de kleinste de tails geregeld en verzorgd. Het behoeft geen betoog, dat het „safey first" in de allereerste plaats wordt voor oogen gehouden. Ieder zwemmer heeft een eigen begeleidende boot, waarin deskundige hulp en voldoende red dingsmateriaal aanwezig is. Dit jaar zal wor den gestart vanuit de begeleidende boot, ter wijl rekening wordt 'gehouden met de opge dane ervaringen. En al moge in 1931 het resultaat poover zijn geweest, vergeten mag niet worden, dat onder de meest ongunstige omstandigheden in een strijd tegen de elementen de wedstrijd plaats vond. Letterlijk alles werkte tegen. Een zeer goede verbetering, zeker met het oog op de temperatuur van het water is ongetwijfeld een veel vroeger houden van den kamp. Hon derd maal zal de wedstrijd worden gehouden, waarvan zeker 99 maal onder veel en veel gunstiger weersgesteldheid dan in het afge- loopen jaar. En dat de Scheldewedstrijd mo gelijk, inderdaad zeer goed mogelijk is, blijkt uit het feit, dat in 1927 op 1 September, dus vrij laat in het seizoen, alle 5 deelnemende leden van de Vlissingsche Reddingsbrigade in een prachttijd de Schelde over zwommen. En Zeeland heeft niet die snelle afstandzwem- uiers en kilometervreters als benoorden den Moerdijk wonen. Wij verwachten dan ook, dat zij, die Teeds «en poging in dit worstelperk van eere heb ben gedaan, deze zullen herhalen om den zoo begeerden overkant te bereiken. Wij zijn er van overtuigd, dat de heer Kuiper, houder van den door den burgemeester geschonken wisselbeker, deze op dezelfde schitterende wijze zal verdedigen als waarop hij hem heeft gewonnen. Nieuwe deelnemers hopen wij in Zeeland in de Scheldestad te kunnen be groeten. Onderschat uw kunnen niet en laat u niet ontmoedigen door de natuur. De Schel debeker-zwemwedstrijd moet een sportevene ment worden van den eersten rang in ons land en trotscli zullen allen in den lande zijn °P hen, die dezen wedstrijd tot een goed 6lnde hebben volbracht. Postzegelloket voor verzamelaars. Aan het postzegelloket voor verzamelaars, dat Zaterdag 18 Juni a.s. van half 3 tot 4 uur geopend is, zijn verkrijgbaar diverse kolonia- J0 waarden en Nederlandsche zegels in rol- P0rforatie of automaattanding. Er wordt op gewezen, dat de Surinaamsche weldadigheids- ^gels niet meer verkrijgbaar zijn. Het muziekfestival. De harmonie „St. Caecilia", directeur de eer André J. Geijsen, geeft Zondag van 3 ot 4.30 uur een concert in de tent op den boulevard Evertsen. Programma: "®°tonel Bogey", marsch, Kenneth J. Alford jfuverture-Hongroise" M. J. H. Kessels antaisie de l'Opera „Rip-Rap", E. Pontet "Ja Folatre", fantaisie J. Werkman °Us les Cytises", fantaisie Z. Bajus "p Lieve Mei" G. Feremans r Patrie", Aug. Eenhaes wdrmt. - Theemufs overbodig. Ver bruik co. een kwart cenfper uur.Vraagt ons haardmodel f 2.-. Riekt niet, roet niet, rookt niet. Splrltusverkoopkanloor „Bergen op Zoom-Delff Anti-storingscommissïe. Gisterenavond kwam de anti-storingscom missie, gevormd uit de vier omroepvereenigin- gen, bijeen om de klachten in behandeling te nemen, die in den laatsten tijd wederom in zoo ruime mate waren binnengekomen, nu echter hoofdzakelijk uit de buurt Gravestraat, welke klachten inhielden, storingen veroor zaakt door vulling van accu's van de auto's der gemeente-reiniging. Na de zeer vele ingekomen stukken be handeld te hebben, behelzende de antwoor den van de diverse om inlichtingen verzoch te instanties, werd in principe besloten een adres aan den gemeenteraad te richten met verzoek om maatregelen tegen radio-storin gen te nemen of speruren in te voeren, waar op dan niet met storingverwekkende appara ten op het lichtnet zou mogen worden aangesloten. Na overleg met bevoegde autoriteiten zal dit verzoek op de eerstvolgende vergadering worden bekrachtigd en aan den raad gezon den worden. Wij zullen dit adres dan in zijn geheel opnemen. MIDDELBURG N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg. In de gisteren gehouden jaarlijksche alge- meene vergadering van aandeelhouders waren vertegenwoordigd 305 aandeelen, uitbrengen de 51 stemmen. De vergadering herkoos den aftredenden commissaris, den heer H. C. Wesseling te Vlissingen. Op voorstel van commissarissen besloot de vergadering de statuaire reserve aan te wen den ter gedeeltelijke delging van het verlies over het boekjaar 1931. De uitloting had plaats van 30 obligatiën ad 1000 van de 5 leening, waarvan de nummers nader zullen worden bekend ge maakt en welke betaalbaar zyn per 1 Augus tuses. Veulenkeuring van Hippos. Gisteren hield HippoS, Vereeniging van Walchersche Paardenfokkers haar 17e jaar- lijksche veulenkeuring op het Molenwater te Middelburg, onder begunstiging van schitte- lend zomerweder en voor deze deprimeerende tijden veel belangstellend publiek. De heer A. de Feijter was wel zoo vriende lijk ons omtrent deze keuring het volgende mede te deelen Ook dit jaar was er veel belangstelling voor dc producten van hengsten, die tot dusver op Walcheren nog niet hadden gedektzoo waren er een paar producten van den kam- pioenhengst Certain van Lamswaarde en ■van den hengst Franco, vorig jaar door den heer Van der Minne tot dekking gesteld. Men mag wel zeggen, dat de fokkers met beide hengsten tevreden kunnen zijn. Maar ook het geheel gaf een zeer goeden indruk. Zij, die werkelijk belangstelling voor de Walchersche paardenfokkerij hebben, wa ren en terecht zeer voldaan over wat ver toond werd en dat in alle klassen. Het is ook bemoedigend steeds weer het aantal doelbewuste fokkers te zien toenemen en deze op een wijze op den voorgrond te zien treden welke tot voorbeeld kan strekken voor de Juk maar raak" fokkers. Walcheren was eertijds een fokcentra zon der eenige beteekenis, maar is nu op weg een centra met beteekenis to worden. Wij slaan v/at dat betreft vol optimisme den blik voor uit. Hippos heeft veel goeds gedaan en zal dat, gezien haar onverzwakt op den Ingesla gen weg voortgaan, ook blijven doen, maar dan moet Hippos nog v/at meer steun krijgen van de Walchersche fokkers, die lid moeten worden van Hippos of daar v/eer in terug moeten keeren. De regeling was als steeds goed. De aan giften waren normaal, maar zooals reeds ge zegd de kwaliteit is merkbaar stijgende. Als eerste categorie waren aan de beurt merrie veulens geboren in 1932. Een elftal verscheen voor de jury, die als uitstekende eerste plaatste Certine, een dochter van den kampioenhengst Certain B. 1429, dit veulen behoort aan A. A. van Nieuwenhuijzen te Neuw- en St. Joosland2. Calista van Kle- verskerke door Diamant B. 1310, eigenaar P. van Dijke, Kleverskerke3. Rosa van Mo- lenperk door Franco B. 1395, eigenaar A. Abrahamse te Serooskerke; 4. Caline van Kleverskerke door Iman B. 1328, eigenaar P. van DLjke5. Landine door Janus B. 1294, eigenaar A. C. Noom, Nieuwland; 6. Ida door Certain, eigenaar C. Mesu, Nieuwland; 7. Jeannette door Fantain B. 1248, eigenaar P. I.cuwerse, Ooslkorelle8. Annie door Sim pion B. 1274, eigenaar P. van Nieuwenhuijze, Oostkapelle. Als van 11 voorgebrachte veu lens er een 3-tal uitgetrokken worden, be wijst zulks, dat die klasse in haar geheel goed was. Ook de tweede categorie, hengstveulens, geboren in 1932, was in haar geheel werke lijk goed en merkbaar beter dan wij daarin vroeger zagen. Eersten werd Henk door Franco, een grof diep veulen van A. Wisse Jzn te Nieuwland, wiens debuut op de keuringen van Hippos zeer goed istweede Simplon door Simplon, eigenaar C. Mesu derde Herman door Ja nus, eigenaar A. A. van Nieuwenhuijzen vierde Condor door Janus, eigenaar A. C. Noom. Vier goede hengstveulens, waarbij wij benieuwd zijn ze volgend jaar terug te zien. Ook de heer Noom maakte voor de eerste maal een goed figuur bij Hippos. Categorie III omvatte de merrieveulens, geboren 1931. Van de 9 voorgebrachte dieren werden er 7 uitgetrokken, dat zegt voldoende dat het geheel goed was, deze klasse was merkbaar uniformer dan vorig jaar. Eerst Florine 67010, door Manaio's Karei 1295, eigenaar C. Mesu2. Dorine 65505, derde Caline 67739, beide door Janus, beide eigenaar A. A. van Nieuwenhuijze 4. Norma 56234, door Fantain, eigenaar J. Malj aars 5. Coba van Molenerk door Simplon, eigenaar A. Abrahamse 6, Irma 65235 door Fontain, eigenaar J. Maljaars, die op den beteren weg is met zijn materiaal7. Letta 65506 door Lodewijk van Luntershoek, eigenaar J. Vlie ger, Biggekerke. Voor de vierde categorie, hengstveulens, geboren 1931, was alleen opgekomen Issus 65714 door Janus, van A. A. van Nieuwen huijzen. Een zeer best gebeende jonge hengst. De jury gaf hem veel kans. Bij de 5de categorie, tweejarige merries, was eerst Maria van Zuidd.orpe 63412 door Orange de Zuiddorpe B 712 een extra mer rie met goede maten, breéck gewrichten en slotte gangen. De eigenaar P. Louwerse komt daarmede op den goeden was. Tweede was Comtesse 62841 door Bur us d'Hazegras B 1242, eigenaar O. Hesu. Dit is een massale merrie, maar komt in onderdeelen bij de vorige tekort, overigehs best. Derde Karoline 63128 door Manola's Karei 1295, eigenaar K. Geschiere te Ritthem. Deze merrie verbetert zich steeds en komt er ook. Vierde is Rober- tina 64212 door Robert 1300, eigenaar J. Mal jaars vijfde Diora van Molenperk 64150 van Eurus, eigenaar A. Abrahamse. Dezelfde klasse was oJ. vorig jaar kwalitatief en in uniformiteit beter, evenwel in de eerste num mers minder. De laatste categorie omvatte merriën met afstammelingen. Eerste Fanny van A. A. van Nieuwenhuijzen tweede Flora van A. Abra hamse derde Dora van A. P. van Nieuwen huijzen vierde Emy van Molenvliedt van J. Mesu. OOST- EN WEST-SOUBURG Gevonden voorwerpen. Een klomp, een gebreide jumper, een siga rettenkoker en een actetasch, alles te bevra gen Secretarie te Souburg. KOUDEKERKE Loop der bevolking. Ingekomen: mej. C. Koppejan, A 22, van Ritthem J. G. Speijer, D 33, van Ter Neuzen P. Koppejan, B 69, van Zoutelande F. Breel, B 319, van Ritthem mej. J. C. Bot ting, B 319, van St. Laurens K. P. A. Broer- se, B 317, van Serooskerkemej. P. Leijnse, D 39, van MiddelburgL. van Sluys, C 13, van Biggekerke mej. P. Kowalevski, B 60, van Duitschlandmej. A. E. Dronkers, D 12, van Middelburg. Vertrokken: mej. E. Tange, D 9, naar Rotterdammej. C. Janse, B 43, naar Middelburg; W. Wielemaker, C 13, naar St. Laurensmej. W. Dekker, D 113, naar St. Laurens V. F. A. Novak, D 68, naar Amster dam mej. S. A. Oiling, D 72, naar Baarn mej. M. van Schyndel, D. 24, naar Bergen op ZoomG. de Smit, E 21, naar Vlissingen. BIGGEKERKE. Christ, verzorging van krankzinnigen. Gisteren vergaderde de afdeeling van de Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland onder presidium van den heer C. Polderman, De penningmeester, de heer M. Houterman, bracht verslag uit over de boekjaren 1930 en 1931. Het laatste boekjaar was ontvangen 120.01, uitgegeven 119.38, batig saldo 0.63. Als afgevaardigden naar de komende jaar vergadering, te hoyden op de stichting „Vre CIGARETTES-COCKTAIL CIGARETTES-COCKTAIL CIGARET PACKETS 20 PACKETS 10 4 20 COCKTAIL CIGARETTES - COCKTAIL CIGARETTES - COCKTAIL derust", werden gekozen de heeren J. Lam- pert, C. Polderman en S. Leijnse. Het aftredend bestuurslid, de heer J. Poppe, werd herkozen. Besloten werd in de maand November wederom een spreker te doen optreden, naar toerbeurt ditmaal een predikant der Gere formeerde gemeente. GOES De uitbreiding der haventerreinen. Onder leiding van de heeren Rothuizen, directeur en Verbeek, opzichter van gemeen tewerken, brachten gisterenmiddag de pers vertegenwoordigers een bezoek aan de uit breiding der haventerreinen te Goes, welk werk in werkverschaffing, met steun der re- geerin, door de Ned. Heide-Mij. is uitgevoerd. Het eerste gedeelte van het werk aan den Oosthavendijk is gereed en heeft ongeveer 23000 gekost, waarvan 9000 aan arbeids loon, waarin het rijk f 5000 bijdraagt. De toegangsweg tot het haventerrein Is aanmerkelijk verbeterd. Was hier vroeger een smal, kronkelend wegje, nu ligt er een mo derne geasphalteerde 5y2 M. breede weg. Verder was er veel grondwerk te verrich ten, voornamelijk egaliseeren van de terrei nen. Het tweede gedeelte van het werk is men nu begonnen. De bedoelde weg moet nu wor den doorgetrokken tot aan den zgn. Katten- dijkschen dijk, boomen moeten gerooid, nieuw haventerrein geëgaliseerd, terwijl de schiet baan moet worden verlegd. Dit tweede gedeelte zal ongeveer 15 a 16000 kosten. Als binnen enkele maanden ook dit ge deelte zal zijn afgewerkt, dan kan gezegd worden, dat de werkloozen een belangrijk stuk, inderdaad productief werk, hebben afge leverd. Aan goed haventerrein is in Goes nog steeds behoefte. Een excursie. De oudheidkundige kring „de Bevelanden" te Goes e.o. hoopt Zaterdag 25 Juni a.s. een excursie te ondernemen naar Bergen op Zoom. Onder leiding van den voorzitter van den geschiedkundigen kring aldaar, ir. A. Juten, zal een bezoek worden gebracht aan O. L. Vrouwepoort, stadhuis, Markiezenhof, St. Geertruyde bron enz. Daarna gaan de deelnemers naar Ossen- drecht, waar onder leiding van den l.eer Van Poelgeest de waterleidingwerken zullen wor den bezichtigd. GROEDE. Gemeenteraad. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad merkte de heer Lombaard op, dat te Schoondijke de winkels des Zon dags 4 uur zijn geopend en vraagt waarom dat niet in Groede mogelijk is. Hij had dan ook verwacht, dat dit punt op de agenda zou hebben gestaan. De voorzitter deelt mede, dat dit punt eerst in de vergadering van Burg. en Weth. moet worden behandeld en dat dan indien mogelijk Burg. en Weth. de eerstvolgende vergadering met een voorstel ter tafel zullen komen. Behandeld werd de „Verordening op het verstrekken van sterken drank of zwak-alco- holischen drank in het klein op den openba ren weg in de gemeente." De voorzitter zeide dat de oude verorde ning, vastgesteld bij besluit van den raad van 15 Juni 1922, alleen van toepassing was op het verstrekken van sterken drank door een vergunninghouder, doch dat in verband met c'e nieuwe Drankwet dit nu ook aan een ver lof A houder kan worden toegestaan. Over eenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. wordt besloten, tot vaststelling van deze ver ordening. Van dé rondvraag wordt door den heer Brakman gebruik gemaakt, die vraagt of de mogelijkheid niet bestaat, dat de convocatie- biljetten een paar dagen vroeger worden be zorgd of verzonden, aangezien de tijd om de stukken te komen inzien zoo gering is. De voorzitter zegt, dat het meermalen is voorgekomen dat de convocatiebiljetten 4 5 aagen te voren zijn verzonden, doch dat in deze daarvoor geen tijd was geweest. De wet schrijft voor, dat ze 2 maal 24 uur te voren moeten zijn verzonden en daaraan is vol daan. De heer W. van Haneghem deelt mede dat hij te Schoondijke op de begraafplaats is ge weest en daar een installatie heeft gezien tot neerlaten van een kist. Aangezien de kosten daarvan niet te hoog zullen zijn, vroeg hij om een dergelijke inrichting voor de al- gemeene begraafplaats aan te schaffen. De voorzitter zegt een onderzoek te zullen instellen en de volgende vergadering met een voorstel dienaangaande te komen. De heer W. van Haneghem vraagt vervol gens wat er met werkloozen moet gebeuren, daar er weer al verschillende menschen zon der werk zijn en deze toch moeten eten. Na eenige discussie daarover stelt de heer W. van Haneghem voor, de brandputten om cle gemeente liggende te laten schoonmaken. Besloten werd een onderzoek in te stellen bij de betrokken personen of deze al of niet daarmede bewilligd zijn. Autobus - vergunningen Ged. Staten van Zeeland hebben besloten 1. in te trekken de bij hun besluit van 24 October 1930 aan M. de Bart te Goes ver leende vergunning voor een dagelij kschen autobusdienst van Hoedekenskerke over 's-Gravenpolder naar Goes, en omgekeerd. 2. in te trekken hun besluit van 8 April 1932 voor zoover daarbij aan M. de Bart te Goes met ingang van 15 April 1932 vergun ning werd verleend voor een dagelij kschen autobusdienst van Ellewoutsdijk over Oude- lande, Baarland, Kwadendamme en 's-Gra venpolder naar Goes, en omgekeerd. 3. aan M. de Bart te Goes vergunning te verkenen voor een autobusdienst van Elle woutsdijk over Oudelande, Baarland, Hoede kenskerke (steiger) en 's-Gravenpolder naar Goes en omgekeerd (dagelijks met uitzonde ring van den Zondag). KERK- EN SCHQOLNJEUWS Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Ooltgensplaat door ds. P. de Looze te Waddinxveen. Bevestiging en intr-'e. Ds. D. J. Vossers, predikant bij de Ned. Herv. gemeente ti Rozenburg, die het beroep naar Vlissingen heeft aangenomen, is voornemens Zondag 28 Augustus, des avonds, zijn intrede te doen, na des morgens bevestigd te zijn door ds. J. S. Hartjes.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1