500 300 25 eerste blad ersnoet WOENSDAG 15 JUNI Handleiding gratis. No.139 70e Jaargang; 1932 JSSINGEN iave: Firma F. VAN DE VELDE Ir., Walstraat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADS- EN PROVINCÏENIEUWS in losma- oven. Het blikken dadelijk 'n dom- gichelde de ven- dadelijk et mee vervolg) ran Genua Port Said Las Palmas Juni van Port Juni Perim te Hongkong York v. Rott. Gibraltar Southampton AUTO'S, TUIGEN uur 9.52 9.52 M 23.38 12.33 ijkheden, aterdag diner- soirée dansante 05.30 diner- >oirée dansante lederen avond londagsmiddags fché-dansante. Meteorologisch ïlt. 8 te Nordöyan. .8 te Vestma- van 15 Juni wind. Helder idens vooral in n het Noorden iet Zuiden. bericht. e gegevens 'teor. Instituut. ewegingen van Europa volgen. een groot ver- ïur van N. en de Noordelijke rdzee toevoert, doch in het C. was ver in Noordelijken tn het feit dat iet Oosten van hoogen druk Daarbij bleef langrijke mi- ize streken de zullen ook de is land afne- op de Oceaan eggen. Onweer oord-Frankrijk VLISSINGSCHE COURANT I jBONNEMENTSPRIJS VoorVlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per3 maanden, franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I rjcre landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 15regelsfl.—, alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" pit nummer bestaat uit 2 bladen ONS WEEKPRAATJE Wanneer we in onze jonge jaren over zoo- I veel ervaring hadden beschikt als thans, zou- I den we zeker nooit in de journalistiek zijn o__aan, maar ons meer aangetrokken hebben I gsvoeld tot de wetenschappelijke studie der I oudheid. Wanneer een journalist zich vergist, I cj een zijner lezers méént zulks maar, dan I krijgt hij dadelijk per ingezonden stuk op zijn I huid. Als een geleerde echter verkondigt, dat I hij een schedel heeft gevonden van den Mis- I sing Link, d.i. van het wezen dat de nog ontT brekende (lees onbekende en veronderstelde) schakel zou hebben gevormd tusschen mensch en dier, en het blijkt dan achteraf, dat het stuk bot, hetwelk hij zoo moeizaam boven aarde bracht, een stuk van een olifanten- kniegewricht is, dan heeft zoo'n beoefenaar der wetenschap nog geenszins afgedaan, maar speurt hij eenvoudig verder naar andere bot- 35, welker identificatie moeilijker is, zoodat I hij zijn vondsten met grocter succes als Mis sing Linksche schedelbrokken in een duur I museum kan onderbrengen. Meen niet, dat I we spotten, want wat we daar schetsten, slaat een jonge en ware geschiedenis. Ook in Glozel heeft de wetenschap zich schromelijk geblameerd. We herinneren er aan, hoe in dat Fransche dorpje een paar jaar geleden op een stuk grond van boer Pladin een aantal steenen werd opgegraven met ingekraste onbekende letterteekens. Ver- I scheidenè geleerden van naam kwamen tot de overtuiging, dat het hier een schrijftaal ;oldf ouder dan het Arabische spijkerschrift, én afkomstig van mcnschen, welke in een on begrijpelijke verre oudheid in onze contreien moeten hebben geleefd. Een Nederlandsche professor, wiens naam we nu maar niet zul len noemen, wierp zich aanstonds op de ont cijfering van de onbekende taal en werkelijk bleek hjj de beteekenis van verschillende inscripties al te hebben gevonden resulta ten, welke hij in een paar artikelen voor „de Telegraaf" vastlegde toen heel de Glozel- e affaire zwendel bleek en vast kwam te staan, dat de steenen in den grond waren ge stopt door boer Fladin, die er vooraf wat wil- lekeurige krassen in had getrokken. Ruim 20 jaar geleden, toen we de eerste schreden op het pad der journalistiek hadden gezet, werden we eens met tal van collega's en een selecte groep doktoren en professoren uitgenoodigd tot bijwoning van een besloten voorstelling in het Flora-theater te Den Haag, waar ons een mensch zou worden getoond met leeuwenmanen, niet ontoepasselijk Lion ge naamd. We zijn er geweest en hebben dien merkwaardigen mensch aanschouwd, wiens gelaat en nek geheel waren behaard met een soort lange leeuwenharen, professoren, doc toren en journalisten mochten den man be kijken, betasten en we mochten hem ook aan zün leeuwenharen trekken, het was alles echt, zonder zwendel en zonder bedrog. De man zelf verklaarde, dat zijn moeder vóór zijn ge boorte ze woonde toen in Rusland op een reis overvallen was door een leeuw en daarbij zóó was geschrokken, dat haar zoon later leeuw-kenmerkende teekenen met zich moest dragen. Het was bij die gelegenheid voor het eerst, dat we van Russische leeuwen hoordenDe aanwezige vertegenwoordigers der wetenschap vonden het geval heel inte ressant, verklaren konden ze het niet, maar ook durfde geen hunner nog te concludeeren, dat we hier met den Missing Link te doen hadden, ofschoon we het voor het menschen- geslacht roemruchtiger zouden vinden om leeuwen tot haar voorouders te mogen reke nen, dan apen. Thans heeft een Nederlandsche geleerde, Bernelot Moens, in Nice een meisje ontdekt, en omwille der wetenschap van alle kanten gefotografeerd, dat boven haar jurk uit een schattig menschenkind is, maar van de schouderbladen tot de knieholten is bedekt met een behaarde huid als van een aap. Nu meenden we, dat de moeder van dit meisje In den dierentuin eens van zoo'n beest ge schrokken zou zijn, maar de Nederlandsche geleerde is er vast van overtuigd, dat het hier g" betreft op een der verre voor- van het meisje, terugslag op den Mis sing Link, het wezen, via hetwelk we vafi aap tot mensch ontwikkelden. Wij journalisten weten van Missing Linken juist zooveel als vroeger van de zeeslangen. Van deze laatsten brachten we overigens al- Lijd interessante verhalen in tijden, dat er geen oorfog was, geen aardbevingen, noch re* voluties de wereld teisterden, kortom in den komkommertijd. De „wetenschap" heeft ons onze zeeslangen ontroofd, met het gevolg, dat we ons nu op de wetenschap wreken door alles te publiceeren, wat deze van de Missing Link meent te ontdekken. Die ontdekkingen zijn zeer variabel. Prof. Boeke meent, dat we mèt de apen af stammen vanvisschen. In het embryo van den wordenden mensch zou nog zuiver eenkiewvorming zijn waar te nemen, wel ke op onze vischafkomst wijst. In Indië is gejaagd op den Missing Link, welke er blank zou zijn en onbehaard. Te Nice, in Frankrijk, leeft een drie-kwart Mis sing Link, welke bruin is en behaard. Te Londen rust in een museum de in Afrika opgegraven schedel van een daar vertoefd hebbenden Missing Link, een wezen met een terugloopend gewelfd voorhoofd. Wij hebben een buurman. We weten niet, of de lezer hem óók kent. Maar een hoofd, dat die heeft, geweldig We weten zeker, als ze diens schedel over vijf honderd jaar nog eens mochten opgraven, dat de wetenschap dan eindelijk het vraag stuk van den Missing Link als definitief op gelost zal beschouwen. Maar op het oogenblik kijkt niemand nog om naar den man, die zoo'n groote wetenschappelijke toekomst te gemoet gaat. Vergadering gemeenteraad. De gewone maandelijksche vergadering van den gemeenteraad zal in Juni niet worden gehouden. Deze zitting wordt uitgesteld tot de volgende maand. De motorveerboot „Prins Hendrik". De motorveerboot „Prins Hendrik", bestemd voor den provincialen stoombootdienst op de Westerschelde voor de lijn HansweertWal- zoorden, in aanbouw op de werf der N.V. Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier, zal Maandag 20 Juni, dés middags 1 uur te water wórden gelaten. Prins Hendrik zal bij de tewaterlating de laatste beletselen wegnemen. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den Gemeentelijken Dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven1 drukker, 1 behanger, 27 grondwerkers, 3 loodgieters, 15 metselaars, 15 opperlieden, 7 schilders, 9 stucadoors, 40 tim merlieden, 2 ververs, 2 vlechters, 1 beton werker, 2 voegers, I waterbouwkundig opzich ter, 1 bouwkundig opzichter-teekenaar, 1 teekenaar bekend met werktuigk. en bouwk., 1 wagenmaker, 1 meubelmaker, 2 politoerders, 2 stoffeerders, 1 coiffeur, 1 wasscher, 2 schoenmakers, 465 metaalbewerkers (w.o. 141 tijd. werkloos), 4 brood/banketbakkers, 2 koks, 1 bierbottelaar, 1 tuinman, 3 magazijn bedienden, 1 besteller, 1 slooper, 5 chauffeurs, 3 kellners, 24 transportarbeiders, 1 musicus, 25 kantoorbedienden (w.o. 2 vrouwelijke), 1 scheepsbouwkundig teekenaar, 9 portiers, loopers enz., 39 varensgezellen (w.o. stuurlui, machinisten, matrozen, stokers, messr.-bed. enz.) en 92 losse arbeiders. Totaal 817 inge schrevenen, vorige week 807. Alzoo een ver meerdering Tan 10 werkzoekenden. Voorts waren 103 personen in de werkverschaffing geplaatst. Strandconcert. De harmonie „St. Caecilia", directeur de heer André J. Geljsen, geeft Vrijdag a.s., des avonds 8 urn*, een concert in de tent op den boulevard Evertsen. Programma: „Confédéré, k moi marche, HansBöhm „Ouverture joyeuse", Kéler Béla, arr. M. J. H. Kessels „Sur le lac de Genève", Albert van Mulders „Au bords du Rhein", marche, Herzer—-Martin Pauze. „Alte Kameraden", marche, Teike „La Fol&tre", fantaisie C8 price, J. Werkman „Grande Marche Héroïque No. 3", Pr.Franqois Fantaisie Brillante sur l'opera „La Favorite", arr.J.Wtterwulghe Finale. Kinder-Herstellings- en Vacantie-kolonle's. Gisterenavond hield de afdeeling Vlissin gen van het Centraal-Genootschap van Kin der-Herstellings- en Vacantiekolonies in het Concertgebouw haar jaarvergadering. Na opening en welkomstwoord door den voorzitter, den heer P. F. Auer, las de secre taris, de heer H. B. J. Knoop, de notulen der vorige jaarvergadering en bracht daarna het jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen In den loop van het jaar 1931 werden door de afdeeling Vlissingen ter verpleging uitge zonden 42 kinderen, gedeeltelijk naar Nun- speet, naar Ellekom en naar De Steeg, in totaal gedurende 2468 verpleegdagen. De re sultaten waren alleszins bevredigend. Evenals vorige jaren zijn de kinderen ge bracht en gehaald door mej. Kiviet. Het ledental van de afdeeling bleef in 1931 constant, 5 leden bedankten, 5 nieuwe leden traden toe. Blijkens het jaarverslag van de penning meester esse, mej. C. Lagaaij, bedroegen de entvangsten in dat jaar in totaal 3702.52, waaronder wederom een gemeentelijke sub sidie van 3000 is medegerekend. De contri buties brachten op 171.25, bijdragen van ouders 124. De uitgaven beliepen in totaal 4276.26, waaronder als voornaamste post te vermelden valt de verpleeggelden met 3801.05. De on kosten voor reis- en verblijfkosten bij het halen en brengen der kinderen beliepen 377.23. In totaal werd meer uitgegeven dan ont vangen een bedrag van 573.74, hetgeen voor de afdeeling mogelijk was omdat het vorig jaar met een batig saldo van 619.17 was afgesloten. De bescheiden van de penningmeesteresse werden staande de vergadering nagezien en in de beste orde bevonden. De begrooting voor 1932 werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op 3450. De voorzitter bracht den beiden function- r.arissen dank voor hun verrichten arbeid ten bate der vereeniging. Nadat nog de wenschelijkheid was be sproken te trachten het ledental op te voe ren en hiervoor een plan was vastgesteld, sloot de voorzitter de vergadering. Voorzichtigheid geboden. Gisterenmiddag ging een tweetal perso nen met een kano nabij het badbedrijf de Schelde op om te spelevaren. Op de kano werd een zeil geplaatst, doch al spoedig sloeg de kano om en geraakten de bcVe inzittenden geheel gekleed te water. De drenkelingen, waarvan een niet voldoende kon zwemmen, wisten zich aan de kano vast te houden, totdat het personeel van het gemeentelijk badbedrijf met een sloep hen uit hun benarde positie kon redden. Wij mogen er nog wel eens op wijzen, dat het zich te water begeven met een kano, een moeilijk te besturen vaartuig, niet ieders werk is, vooral als een zeil op een dergelijk rank vaartuigje wordt geplaatst. Bovendien moet rekening gehouden worden met den stroom en zal het zeker raadzaam zijn dat niemand zich in het water van de Schelde begeeft, die niet tevens een goed zwemmer is. Voorzichtigheid is geboden. Ned. Jongelïngs-Verbond. Het bondsbestuur van het Nederlandsch Jongelingsverbond besloot in zijn Zaterdag jl. gehouden vergadering om den 80sten Bonds dag op 24 en 25 Mei 1933 in Zeeland te hou den. Nader zal bepaald worden of de vergade ringen te Middelburg of te Vlissingen plaats hebben. MIDDELBURG Koninklijke Nederlandsche Brandweer- vereeniging. Het congres van bovengenoemde vereeni ging begon gisterenmorgen tegen 12 uur met de algemeen vergadering in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg, welke vergadering druk bezocht was door personen uit verschillende deelen van ons land. De voorzitter van den provincialen Zeeuw- schen Brandweerbond, de heer G. A. Hajenius te Goes, heette bij ontstentenis van den bur gemeester van Middelburg, allen welkom. Spr. wees op het mooie van onze provincie en gaf een paar voorbeelden om aan te toonen, hoe verkeerde begrippen er nog over Zeeland heerschen bij verschillende landgenooten. Daarom is de komst van landgenooten steeds welkom en spr. hoopte, dat dit congres voor velen een aanleiding mogen zijn nog eens naar Zeeland terug te komen. De heer W. A. Keeman,* waarnemend voor zitter van de K.N.B.V., dankte voor deze woorden en hoopte, dat men prettige dagen in Zeeland zou doorbrengen en met den heer Hajenius, dat de frissche Zeeuwsche wind de hoofden koel zou houden. Vervolgens heette spr. verschillende offi- cieele personen welkom, o.a. de regeerings- vertegenwoordigers, de heeren, die des mid dags een lezing zouden houden, de vertegen woordigers der Belgische vereeniging, de le den, die van verre komen, vooral de Friesche afgevaardigden, daar die bond voor het eerst aanwezig is en den heer Broekhuizen, com mandant van de brandweer te Batavia. Spr. stelde aan de vergadering voor den nieuwen secretaris, den heer Van der Meulen en den technisch adviseur, ir. Van der Tas. Ook de nieuwe vertegenwoordiger der Ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten, de heer mr. J. Dijckmeester, oud-voorzitter der Brandweervereniging had als zoodanig een welkom in ontvangst te nemen. Spr. spelde den officieelen vertegenwoordi ger der Belgische organisatie het kruis der vereeniging op de borst. Daarna bracht de heer Keeman speciaal dank aan den heer Bierman, commandant van de Middelburg- sche brandweer voor de goede voorbereiding en voor zijn voorwoord in het programma. Vroeger was de naam Bierman onbekend, be halve wellicht bij zijn generaals, maar sedert hij commandant der brandweer is, heeft hij zich in brandweerkringen populair gemaakt. Spr. wees op de moeilijkheden der vereeni ging door het bedanken van den heer Vle- ming als voorzitter en stelde voor dezen, die voor herstel van gezondheid in het buitenland vertoeft een telegram te zenden. Spr. wees op het aantal ernstige branden, dat ook in het afgeloopen jaar weer plaats had en waarvan enkele menschenlevens kost ten. Ook wees hij op het nog steeds voorko men van stalbranden en de instelling eener commissie, die ter zake zal rapporteeren. Ter nagedachtenis van enkele overleden kameraden stonden de aanwezigen even op. De secretaris, de heer Van der Meulen, deelde mede, dat o.a. van den Commissaris der Koningin, van den burgemeester en den wethouder van fibricage bericht van verhin dering was ingekomen en bracht daarop zijn jaarverslag uit. Hieruit blijkt, dat het aantal leden, ge meenten en brandweren, is toegenomen van 468 tot 529. Nadat Noord-Holland de candidatuur van den heer C. Gordijn, commandant der Am- sterdamsche brandweer, voor voorzitter had ingetrokken, werd tot voorzitter gekozen de heer F. van 't Sant, hoofdcommissaris van politie en brandweercommandant te 's-Gra- venhage. De Abdijgebouwen. Hierna hield de heer C. Barentsen, districts- bouwkundige bij den rijksgebouwendienst een lezing over de Abdijgebouwen. Spr. ving na een korte algemeene inleiding aan met op te merken, dat één der belang rijkste zaken bij een brand is, de beschikking te hebben over up-to-date brandbluschmid- delen. Beschikt men daar niet over, dan kan een brand noodlottig worden en voor een stad met historische gebouwen een onherstelbare ramp. Zooals menige stad nog teert op den roem van het verleden, die zich afspiegelt aan de oude bouwwerken, zoo kan ook Middelburg op het bezit van hoogst waardevolle bouwwerken bogen, waartoe onder meer ook het belang rijke complex gebouwen van de Abdij behoort. Spr. behandelde nu in het kort de ligging van de Abdij, den omvang en groei van de ge bouwen en hun schilderachtige groepeering om het Abdijplein met zijn statige boomen. Tot de geschiedenis der Abdij in verband met zijn'onderwerp komend, zeide spr. dat de Cronijk van Vormezeele het stichtingsjaar stelt op 1123, doch dat er verschillende gron den bestaan om aan te nemen, dat er voor dien tijd reeds een oudere stichting heeft be staan. In den tijd toen Roomsch Koning Willem II te Middelburg was (1255) werden de gebouwen van de Abdij vernieuwd en uit gebreid. Floris V volgde de voetstappen van zijn vader en nam ten opzichte van de Abdij gunstige beschikkingen, ook Graaf Willem III, Willem IV, Margaretha en Willem V begun stigde de Abdij zeer, evenals de hertog Al- brecht en de Utrechtsche bisschoppen, zoodat de luister en macht in hoogc mate toenamen. De eerste ramp welke de Abdij trof was in 1492, toen een groot gedeelte afbrandde, bij welken brand ook vele huizen in asch werden gelegd. De Abdij werd door de reformatie en den overgang van de stad aan Prins Willem in 1575 opgeheven en de gebouwen zijn daar na voor verschillende wereldlijke doeleinden bestemd. Na het geschiekundig overzicht behandelde de heer Barentsen de bouwkunstige onder- deelen van de gebouwen, beginnende met den toren, den welbekenden „Langen Jan", wel ke een hoogte heeft van 85.66 M. Voor zoover spr. bekend is, brandde de toren voor het eerst in 1416 af, de tweede keer in 1512, de derde keer in 1568 en de vierde keer in 1712. Achtereenvolgens besprak de heer Barentsen de overige gebouwen der Abdij, alsmede de installatie van de laatste jaren, welke er toe bijdragen om het brandgevaar te beperken. Van den waardevollen inhoud der gebouwen wees spr. op de hoogst belangrijke archief stukken en behandelde hij de fraaie tapijt behangsels, die ophangen in de Statenzaal, de sectiekaciers en de vergaderkamer van Ged. Staten van Zeeland en deelde mede, dat het tapijt, voorstellende den slag bij Bergen op Zoom, te Parijs is gerestaureerd en weer in de Statenzaal opgehangen. Spr. eindigde zijn voordracht over dit in teressante gebouwen-complex, door er op te wyzen, dat onze voorvaderen zulke kunstwer ken hebben tot stand gebracht in een bouw stijl, die grootsch is als een uitslaande vlam, vandaar dat alle voorzorgen om dit kostelijk goed te bewaren in acht genomen dienen te Schatten van schoonheid sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor gelaats massage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct.). Alleen bij Apoth. en Drogisten. worden en deze taak ook en in niet geringe mate behoort tot de zorg van de brandweer. De voorzitter bracht den heer Barentsen hartelijk dank en daar deze zich met het oog op den tijd had moeten beperken, riep hij hem een tot weerziens in een volgende verga dering toe. Het late uur was ook oorzaak, dat de beide andere lezingen, die van den heer ir. H. B. J. Aikema, commandant der brandweer te Schiedam over brandslangen en van den heer P. de Graaff, commandant der brandweer te Dordrecht over de brandalarmeering te Dordrecht en over schakelpompen moesten vervallen en tot een volgende vergadering uitgesteld. De voorzitter sloot hierop de vergadering. Officieelc ontvangst. De congressisten begaven zich hierop voor een groot deel naar het stadhuis voor de of- ficieele ontvangst. De burgemeester zeide, dat het gemeente bestuur het op hoogen prijs stelde de leden der vereeniging te ontvangen, omdat een congres steeds aanleiding is velen naar Mid delburg te doen komen en daardoor bekend heid aan de schoone stad en omgeving te ge ven. Dit is nu te meer het geval omdat na den brand van December 1929, de K.N.B.V. veel advies en voorlichting heeft gegeven bij de reorganisatie van de brandweer. Als men nu te Middelburg paraat is tegenover den groo- ten vijand, het vuur, dan is dit voor een groot deel te danken aan die hulp en voorlichting. Spr. wijst er dan ook op, dat voor Walcheren een volledige onderlinge samenwerking der gemeenten in geval van brand zoo goed als zeker is. Spr. eindigt met den wensch, dat de Vereeniging onder haar nieuwen voorzitter steeds in bloei moge toenemen en dat de aan wezigen prettige dagen mogen doorbrengen. Spr. heet allen van harte welkom in Zeeland's hoofdstad. De heer Keeman beantwoordde deze woor den en zeide, dat het hem zeer aangenaam is dit te mogen doen. Na den brand van 7 December 1929 werd spr. lid der commissie om Middelburg van advies te dienen en nu heeft hij de eer als waarnemend voorzitter te mogen antwoorden. Spr. brengt den burge meester hartelijk dank voor zijn toespraak, die diepen indruk moet maken. De woorden zullen een aansporing zijn om Ijverig voort te werken. Spr. wees op de over eenkomst in welkomsuitingen van den bur gemeester en den heer Bierman, maar ook op het feit, dat laatstgenoemde liet uitkomen, dat men op 7 December 1929 niet paraat was te Middelburg. Er zijn alom tijden van ople ving en ook van inzinking, maar er *s ook een tijd geweest dat Middelburg vooraan stond op brandweergebied en wel toen in de eerste helft van de vorige eeuw de stoombrandspuit was uitgevonden en men in de 60er jaren alom die spuiten aanschafte. Het was toen Middelburg waar in 1864 de eerste wedstrijd van stoombrandspuiten plaats had. Spr. ein digde met den wensch, dat Middelburg tot in lengte van jaren voor brandrampen mag worden behoed en steeds in bloei mag toene- •Tïnen onder de eminente leiding van burge meester Dumon Tak. Nadat ververschingen waren aangeboden, verzocht de burgemeester o.a. aan de oud heidskamer een bezoek te brengen, waar de archivaris in een der vitrines alles bijeen had gebracht, wat op het brandweerwezen te Middelburg betrekking heeft. Na de bezichtiging werd het gezelschap op en voor de pui van het stadhuis op de ge voelige plaat vereeuwigd. De maaltijd. Men begaf zich nu naar de sociëteit „de Vergenoeging" op de bovenzaal waar de gemeenschappelijke maaltijd plaats had. Tijder 4 dezen zijn de sluizen der welspre kendheid wijd opengezet. De waarnemend voorzitter, de heer Kee man, stelde een dronk in op het Koninklijk huis, waarop staande het Wilhelmus werd ge zongen. De nieuwe voorzitter, de heer Van 't Sant, zeide getroffen te zijn door de groote meer derheid, waarmede hij tot voorzitter is ge kozen, die een bewijs is van de groote eens gezindheid. Spr. is gezwicht door de schoone taak der vereeniging, die vreemd is aan ego- isme en het algemeen belang dient. De ver eeniging is trouw aan de overheid en haar naam zegt, dat zij den Koninklijken weg wil' bewandelen en de onderlinge hulp bevordert. De voorzitter stelde daarop een dronk in op het Belgisch Koninklijk huis. De heer Tukkelman, oprichter van den bwd, dronk op den heer Keeman, de heer

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1