Nieuwe avonturen van Piepneus en Bibbersnoet EtRütmm GEMENGD NIEUWS Aardige zomerjaponnen van genopte stoften. Wij kunnen nog deze aardige bijzonderheid vermelden, dat Twente, het land van de we reldvermaarde textiel-industrie, de Zeppelin niet laat gaan zonder den kranigen comman danten een attentie te hebben bewezen. On der leiding toch van dr. H. W. Holsboer wordt door de leerlingen van de hcogere textiel school te Enschedé een badhanddoek vervaar digd, waarin het beeld van een Twentsche stad is verwerkt met de Zeppelin er boven. Deze badhanddoek is van zgn. frotté, dus van kleine liggende lussen en deze lussen ge ven de teekening. Deze handdoek zal aan den commandant worden aangeboden. Tevens wordt door de leerlingen van de hoo- gere textielschool nog een fraai linnen da mast tafellaken gemaakt, dat zal dienst doen bij het serveeren van de verfrissching, welke den commandanten zal worden aangebeden. De teekening is eyeneens op de hoogere tex tiel school ontworpen. Ondanks het zeer matineuze uur is de be langstelling, nu de landing van de Graf Zep- peling ook in het Oosten des lands plaats vindt enorm. Zulks moge bijzonder blijken uit het feit, dat vrijwel alle bedrijven op Zater dag het werk hebben stilgelegd, of het aan- vangsuur hebben verzet. Bovendien zijn alle scholen Zaterdag in verband met de komst van de Zeppelin gesloten. Verduisteringen. Te 's Gra- venhage is aangehouden zekere D., oud-direc teur van de Archipel-Bank, verdacht van verduistering van gelden en oplichting van een Amsterdammer voor ƒ60.000, welk hij in een maatschappij inbrengen, maar welk be drag hij ten eigen bate zou hebben aange wend. D. is reeds lang geleden door voor melde bank ontslagen. Hij heeft daarmee niets meer uitstaande. De verduistering is dan ook gepleegd buiten voormelde bank om. Hij is heden naar het huis van bewaring ge bracht. Nog is te 's-Gravenhage gearresteerd zekere M., destijds chef van het bijkantoor Willem de Zwijgerlaan van de Bezuidenhoutsche Bank, verdacht van verduistering van onge veer 14.000, welke echter reeds twee jaar geleden zou zijn gepleegd door valsche boe kingen enz. Dat zoo laat van deze zaak aangifte is ge daan is hieruit te verklaren, dat een schikking was getroffen met hem en zijn familie. In derdaad moet M. een groot deel van het ver duisterde bedrag hebben terugbetaald. Toen bleek dat het geheele bedrag niet zou worden aangezuiverd is aangifte gevolgd. De aange houdene is overgebracht naar het huis van bewaring. Te lang in de zon gele gen. Gisterennacht werd naar het mili tair hospitaal te 's-Gravenhage van uit het kamp Waalsdorp vervoerd, de sergeant der stormschool K., die over het geheele lichaam verwondingen had bekomen, door das hij zijn lichaam te veel aan de inwerking der zonne stralen had blootgesteld en een verbranding van de eerste graad had bekomen. In dit verband is hex niet van belang ont bloot, degenen, die zich in dezen tijd aan het strand of elders te lang onbeschermd bloot stellen aan de felle zonnestralen, er op te wij zen, dat dit zeer nadeelige, s<- ms zelfs doode- lijke gevolgen kan hebben, weshalve zij er wei aan doen, bij geval zij zonnebaden gebruiken, dit op oordeelkundige wijze te doen. —-Een insluiper aangehou den. De politie te Utrecht heeft met de aanhouding van een werkloozen bankwerker altaar naar aanleiding van het stelen van een fiets met aanhangmotor, een goede vangst gedaan. De omstandigheid dat de man in het bezit was van veel geld en eenige loopers wekte, naar het „U. D." meldt, arg waan en een onderzoek leidde tot de ontdek king dat men den dader te pakken had van vele onopgehelderde insluipingen van den laatsten tijd. De man legde een volledige be kentenis af. Hij had de laatste maanden niet minder dan 21 insluipingen gepleegd, waar van 13 in Utrecht. De 8 andere verrichtte hij in De Bilt, Zeist, Amersfoort, Hilversum, Bus- sum, Leersum, Zuilen en in Haarlem. Met de op hem bevonden loopers wist hij huizen, waarvan de bewoners waren uitgegaan, soms maar voor enkele uren, binnen te komen, zonder dat het op straat de aandacht trok. Hij was natuurlijk in een ommezien binnen. De aangehouden bankwerker bleek een in woner van Utrecht te zijn toen hij werkeloos werd, wilde hij toch over geld beschikken en dat bracht hem tot diefstallen door middel van insluipingen. Het geluk diende hem hij werd nooit ontdekt en waar hij binnensloop daar vond hij geld in Iiuis. Hy strekte z'n zwerftochten uit zelfs tot Haarlem, toen hij den naasten omtrek had afgewerkt. Reeds vroeger was hij al eens in aanraking met de politie geweest voor een misdrijf dat hij bui ten Utrecht pleegde. Boerderij afgebrand.— Gisterenavond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van den var kensfokker J. van Munster te Epe. Het huis, de schuren en de hooibergen, alsmede de in boedel gingen verloren. Op het oogenblik, dat de brand uitbrak, was er niemand thuis, zoo dat niets kon worden gered. Twaalf varkens en een aantal biggen kwamen in de vlam men om. De motorspuit van Epe verleende assistentie, .maar moest zich in hoofdzaak tot de nablussching bepalen. De schade wordt door verzekering gedekt. PARljSCHE MODEBR1EE Pelerines die de schouders verbreeden. Er zijn onder de stoffen zoo van die en kele soorten, die, juist als bij de menschen, zouden we haast zeggen, de kunst verstaan „carrière te maken". Het is soms moeilijk te zeggen waar het precies aan ligt (ik bedoel nu de stoffen). Ze zijn prettig in het dragen, niet duur, ze flatteeren, houden zich lang goed. En dan is er misschien nog dat ondefi nieerbare, dat er toè bijdraagt het succes te verzekeren. Een dergelijke, in zijn levensloop zeer gelukkige stof, is kant. Voor feesten, di ners, huwelijksplechtigheden e.d., is ze de uit verkorene. Onder de ge kleurde kanten heeft op het oogen blik de blauwe, in een gamma van heel licht tot don ker het'meeste suc ces. Maar toch mecnen we te kun nen constateeren, dat de groote voor liefde uitgaat naar zwarte kant. Mis schien wel omdat dezo het meest practische is. En in dezen tijd zijn er helaas maar weini gen, die de dingen niet ook van dezen kant moeten bekij ken. Het al te sombe re van een effen kanten toilet wordt door een sterk ge kleurd toetje weg genomen. De een kiest een sprekende corsagebloem, een ander een contras- teerende fluweelen ceintuur, een vlugge taf zijden strik aan de taille, een mooien kralen ketting. Breede schouders en een smal middel is dezen zomer het wachtwoord. Wie deze gaven niet door de natuur toebe deeld kreeg, moet ze zich op andere wijze verschaffen. De korte schoudercape is zeer gunstig voor dit effect. We zien ze dan ook op mantels zoowel als japonnen. Het maaksel van dit kleine kleedingstuk is lang niet altijd hetzelfde. Nu eens is het gemaakt met kraag en revers, dan weer zonder, en het kan alle mogelijke shawlfantasieën nabootsen. Maar hoe deze pelerines ook gemaakt mo gen zijn, één ding hebben ze alle gemeen. Of liever, ze hebben zelfs drie punten van over eenkomst ze vallen kort (tot boven den elle boog) ze vertoonen zeer weinig ruimte, en last not least, ze hebben even iets vierkants in de schouders. Soms is de pelerine van voren glad, maar op de schouders van strooken voorzien. Een ander maal eindigt ze in een shawl, die men om den hals slaat. Lief, jong en frisch gingen de meisjes in grootmoeders jeugd naar het bal. En ze droe gen snoezige genopte japonnetjes v/aar ze heel trotsch op waren want het was het allerlaatste snufje.... Even lief en jong en zeker niet minder frisch (dank zij sport en buitenlucht) gaan onze tegenwoordige meisjes uit. En ze dragen óók genopte toiletjes als het laatste nieuwtje. Zou er veel verschil zijn tusschen toen en nu Het moderne meisje is, gelukkig, wat zelf standiger en, óók gelukkig, iets minder ro mantisch. Maar het diepste wezen van de vrouw is toch hetzelfde gebleven, al beweren sommigen ook, dat er een hemelsbreed ver schil bestaat tusschen het vroegere en het hedendaagsche meisje. In elk geval haar smaak is gelijk gebleven en ze draagt met hetzelfde genoegen de leuke stofjes met nop jes en stippeltjes die weer als het nieuwste der nieuwtjes in het jaar 1932 opduiken. Meestal zien we lichte rondjes op donker fond, soms heel dicht op elkaar gepla. tst, in allerlei verschillende Meuren, zoodat het ge heel iets wazigs heeft in de verte. Snoezig is bijv. een japon van zwarte crêpe, bezaaid met puntjes in roze, oudrood. blauw, geel, rood en roze-bruin, waarvan de tinten in elkaar ver smelten zonder te vloeken. Het toiletje wordt met effen blauw afgemaakt. Een schattig zomerschortje beelden we hier af, dat elke moeder gemakkelijk zelf voor haar Meine meisje maken kan. Het is zoo'n echt fleurig ding, juist cm op heerlijke zomer - sche dagen mee buiten te spelen. Het schortje is van sprekend geel linnen, met een biesje van lichtere tint afgezet. In het midden van voren is een zakje opgenaaid van bruin linnen. Dit zakje is tevens het mandje voor de Meurige vruchten, in paars, geel orauje en donkerrood, met groene blaad jes. WILHELMINE. Ongelukken. Een 50-jarige wielrijder te Delft, die bij een motorongeluk op den Rotterdamscheweg ernstig werd ge wond, is aan de bekomen kwetsuren over leden. Zooals reeds* is gemeld is mej. H. uit 's-Gravenhage reeds spoedig na het ongeluk bezweken. Gisterenmorgen is bij het dreg gen het lijk opgehaald van dr. Hoffmann, die Zondag spoorloos was verdwenen bij het ongeluk op de „Marnix van StAldegonde" te Amsterdam. Het lyk werd opgehaald onder den wal van het etablissement van de Stoom vaart Maatschappij Nederland, waar het mo torschip had gelegen. Een 19-jarige jonge ling uit Rotterdam, wiens Meeren Zondag in een kampeertent, staande op het grasveld op den hoek van de Laan van Meerdervoort en de Kijkduinsche straat in Den Haag, in aanraking waren gekomen met een spiritus vlam, heeft brandwonden aan hoofd en lin kerschouder gekregen. Te Bonnegerveen is een 6-jarig knaapje vermoedelijk spelende in het water geraakt. Nadat men het kind geruimen tijd had gezocht, vond men hst tenslotte verdronken in het kanaal. Een vechtpartij. In ver band met een hevige vechtpartij die in den nacht van Zondag op Maandag te Oss heeft plaats gehad, wordt gemeld, dat het parket uit 's Bosch Maandagmiddag ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld. Als verdacht den arbeider Weigergans een messteek in de borst te hebben toegebracht is gearresteerd een 21-jarige arbeider, die den avond in ge zelschap van het slachtoffer en nog eenige kornuiten heeft doorgebracht Allen verkeer den onder den invloed van drank. De ver dachte blijft >ntkennen de steek te hebben toegebracht. Zijn kameraden verMaren niets van het gebeurde te weten. De toestand van het slachtoffer was Maandagavond hoogst zorgwekkend. Het smokkelen aan de Belgische grens. Hoewel niet in zulk een ernstige mate als aan de Lim- burgsch-Duitsche grens, neemt toch het smokkelen aan de Belgische grens ook weer hand over hand toe. Het ligt dus voor de hand dat de grensambtenaren en de kom miezen, die met de bewaking tegen fraudu leus vervoer op de landwegen in het Bra- bantsche zijn belast, weer te strenger toezien. Zoo werd voor enkele dagen in de omgeving van Standdaarbuiten zeker M. H. aange houden, uit St. V.'illebrord, die bekend staat als smokkelaar Hij vervoerde 3500 pakjes on gedekt sigarettenpapier, welke in beslag wer den genomen, terwijl hem zelf een proces verbaal werd toebedeeld. En in den nacht van Zondag werden aan de Oude Rucphensche baan, onder Roosen daal, verschillende smokkelaars aangehouden, die ongeveer 250 K.G. suiker vervoerden. Op een na wisten de smokkelaars, met achter lating van rijwielen en smokkelwaar, te ont komen. Een hunner werd gearresteerd. Een militaire auto ver- o n e 1 u k t. Een ontzettend ongeval waarbij 4 soldaten van de rijksweerbaarheid om het leven zijn gekomen en vier anderen zwaar gewond werden, heeft Zaterdagnacht in het stadje Schleiz in Thuringen plaats gehad. Acht soldaten van het garnizoen van Pots dam hadden verleden week deelgenomen aan radio-oefeningen te Saalberg. Zaterdagavond werd de terugtocht naar Potsdam met een Meinen vrachtauto aanvaard. Ongeveer half twee des nachts kwam de auto te Schleiz aan, ze werd bestuurd door een soldaat, die sinds zes jaar als chauffeur in dienst van bet leger staat In de bocht van den weg begon de auto plotseling te slingeren, kwam tegen een boom terecht, rolde voort, rukte een tweeden boom uit den grond en ging vervolgens over den kop. De acht soldaten werden uit den auto ge slingerd en kwamen op den straatweg terecht. Een hunner werd onder den auto doodge drukt, de bestuurder was op slag dood. De brandweer en de reddingsbrigade uit Schleiz waren vrijspoedig ter plaatse. De soldaten, die allen bewusteloos waren, werden naar het ziekenhuis te Schleiz gebracht, waar in den loop van den nacht drie hunner overleden, de vier anderen zijn ernstig gewond, twee hun ner bevinden zich in levensgevaar. RADIO-RUBRIEK. Woensdag 15 Juni. Hilversum, 296 M. 6.45 en 7.30 Gymnas tiekles. Vara. 8.00 Gramofconplaten. 9.00 Trio. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voordracht en tooneel en gramofoonplat°n. 2.15 Onze keu ken. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Septet. 6.00 Onderwijs binnenscheepvaart 6.30 Septet. 7.00 Lezing. 7.20 Septet. 8.00 Hoorspel en spreek koor. 8.45 Orkest. 9.30 Wakker en Tropenduit. 9.45 Orkest. 10.30 Vaz Dias. 10.45 Concert. 11.15 Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schrift lezing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.00 Dames koor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. 12.15 Concert. 2,30 Chr. lectuur. 3.00 Concert. 5.00 Kinderuur. 6.00 Voor de landbouwers. 6.45 Causerie. 7.00 Causerie. 7.45 Persberichten. 8.00 Concert. 9.00 Lezing. 9.30 Concert. 10.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Berichten. 11.05 Lezing. 11.20 Kerk dienst. 12.35 Orgelconcert. 1.05 Gramofoon platen. 1.50 Orkest. 2.45 Voor de scholen. 3.50 Orkest. 5.05 Orgelconcert. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Koraalvoorspelen. 7.10 Lezin gen. 8.20 „The pink, pink vase". 9.20 Be richten en lezing. 9.55 Orkest. 11.20 Dansmu ziek. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Operettemuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.20 Concert. 3.20 Orkest. 5.20 Gramofoonplaten. 8.20 Koor- en orgelconcert. 10.20 Oude Deensche muziek. Langenberg, 473 M. 7.25 Concert. 12.20 Concert. 1.20 Concert. 2.50 Gramofoonplaten 5.20 Concert. 8.20 Concert. 8.50 Orkest. 10.50 Concert. Dat vonden ze allemaal een reuzen- idee, en met Bibbersnoet ging ik dade lijk op zoek naar een sterk touwtje. Al gauw kwamen we aan een boeren woning, waar het raam op 'n Mer stond. Daar we niemand in de kamer zagen, glipten we naar binnen. Vlak bij het raam ontdekten we 'n prachtig, sterk koord, maar het zat van onderen en van boven vast. (Nadruk verboden) „Ik zal het eerst van boven losma ken", zei ik en Mom naar boven. Het koord was daar aan 'n soort blikken Mos bevestigd en ik begon dadelijk ijverig te knagen. „O, o, wat 'n dom kop, wat 'n suffert ben je I" gichelde Bibbersnoet, die beneden op de ven sterbank za+ „O, ik lach me dadelijk slap„Bemoei je er niet mee piepte ik nijdig. (Donderdag vervolg) Brussel, 508 M. 12.20 Orkest. 5.20 Dans muziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Vroolijk uurtje. 9.20 Concert. 338 M. 12.20 Orkest. 5.20 Viool en piano. 5.50 en 6.50 Gramofoon platen. 8.20 Viool en piano. 8.50 Gramofoon platen. 9.20 Concert. 10.30 Concert. Zeesen, 1635 M. 8.20 Orkest en solisten. 10.20 Berichten en hierna dansmuziek. RADIOMUZIEK VOOR HEDEN Dinsdag. In het b*e gin van den avond brengt Straatsburg o.m. een Symphonie van Mozart en de orkestsuite uit „Le roi s'amu se", van Déiibes. Warschau g eft de machti ge „Missa So-lemnis", van Beethoven, waar aan de componist volle 5 jaren heeft gewerkt. Voor de microfoon van Kalundborg speelt een strijkorkest werken van Massieke componis ten, een concerto grosso van Locatelli en een sinfonia van Mattheus Georg Mann. Het con cert van Motala brengt eenige bekende wer ken, o.m. de ouverture „Die verkaufte Braut' van Smetana en De droeve zang van de zwaan, uit „Le Carneval des animaux", van Saint Saëns, welke Anna Pavlowa zoo schoon wist uit te beelden. Een mooi concert is dat van Radio Suisse Romande, uitgevoerd wor den Mendelssohn's „Italienische Symphonie". zoo genaamd naar de finale, waaraan een Italiaansche dans ten grondslag ligt, het c- moll piano-concert van Mozart, het populaire vioolconcert van Mendelssohn met de zoete melodie in het langzame deel en tot slot de pittige ouverture „Barbier von Sevilla" van Rossini. De andere Zwitsersche zender wijdt een concert aan Schubert en Brahms. L a- ter op den avond brengt Berlijn eenige werken van hedendaagsche componis ten en /erder een symphonie van Mozarc. Hamburg wijdt haar concert aan den zeer modernen Ernst Krenek, in wienst z.g. line aire muziek de abstract-constructieve idee in de plaats komt van de gevoelsuitdrukMng. \- ventry geeft een piano-recital, o.m. werken van Mozart, Schubert en Chopin. Voor de microfoon van London Regional speelt een violist een vioolconcert van Vivaldi en een Slavische dans van Dvorak, Praag brengt nieuwere muziek, o.m. een vioolconcert van Glazounof. Over Budapest- komt muziek op twee vleugels, een concert van Vivaldi en een werk van Reger. Opera's en operettes. Weenen geeft een der populairste aller opera's, de opera „Faust", van Gounod, die indertijd bij de eerste opvoering te Parijs maar een zeer matig succes had. Over Frank- furt-Mühlacker komt de opera „Oberon" van den romanticus Weber, waar*an de prachtige symphonische ouverture algemeen bekend is beroemd is verde.- de Ozean-aria uit het 2e bedrijf. Over de Noord Italiaansche zenders komt een operette. DE TWEEDE STRATOSFEER-TOCHT. De Brusselsche professor Piccard bereidt zooals men weet, een tweede tocht voor naar de stratosfeer, die ditmaal te Zurich zal aan vangen. Bij de uitrusting is thans ook be grepen een Mein zendapparaat, dat zal die nen voor het nemen van proeven betreffende de voortplanting der golven op verschillende hoogten. Ook kunnen de inzittenden van den ballon met dit toestel hun landing mededee- len, die misschien weer, evenals de vorige maal, op een eenzame plek zal plaats vin den. DE STAD DER LUIDSPREKERS. Op het oogenblik is het in Leningrad vrij wel onmogelijk een plek te vinden, waar men niet wordt 'bedreigd door de van een luid spreker afkomstige Manken. In de toekomst zal het vinden van deze plek nog veel moei lyker worden, daar de autoriteiten niet min der dan 43000 lu-'dsprekers hebben besteld om te worden opgesteld in fabrieken, in clubs van werklieden en zelfs op de straten. STOOMVAARTLIJNEN „Leerdam" 13 Juni te Rott. v. New-Orleans „Bengalen" (uitr.) 13 Juni to Karachi „Chr. Huygens" (thuisr.) 11 Juni te Belawa> „Djambi" (thuisr.) 12 Juni van Port Said Kota Nopan" (uitr.) p. 12 Juni Kaap d< Goede Hoop ...Meerkerk" (uitr.) 11 Juni van Genua „Nijkerk" (thuisr.) 13 Juni v. Port Said „Nieuwkerk" (uitr.) p. ll Juni Las Palmas „Poelau Roebiah" (thuisr.) 11 Juni van Port Said „Springfontein" (uitr.) p. 12 Juni Perim „Serooskerk" (uitr.) 12 Juni te Hongkong „Statendam" 11 Juni te New-York v. Rott. „Tawali" (thuisr.) p. 12 Juni Gibraltar „Volendam" (uitr.) 11 Juni v;. Southampton LICHT OP VOOR AUTO'S, FIETSEN EN VOERTUIGEN Woensdag Donderdag Juni 15 16 9.52 9.52 HOOGWATER TE VLISSINGEN Woensdag Donderdag Juni 15 16 11.14 12.12 23.38 12.33 AGENDA van publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Grand Hotel Britannia. Zaterdag diner concert van 6.30—7.30 soirée dansante 8 uur. Zondag matinée van 3.30—5.30 diner concert van 6.30—7.30 soirée dansante 8 uur. Danspaviljoen Wilhelmina. lederen avond 8 uur soirée-üansante. Zondagsmiddags van 36 uur matinée en thé-dansante. Samengesteld door het Kon Meteorologisch Instituut te Ve 3ilt. Hoogste Barometerstand 771.8 te Nordöyan. Laagste barometerstand 757.8 te Vestma- noer. Verwachting tot den avond van 15 Juni Matige tot zwakke N. tot N.O. wind. Helder tot licht bewolkt. Droog behoudens vooral in het Zuiden, kans op onweer. In het Noorden iets warmer. Warm weer in het Zuiden. Buitenlandsch Weerbericht. Hedenmorgen uit officieele gegevens samengesteld door het Kon Meteor. Instituut. De lezers kunnen hieruit de bewegingen van de meergebieden over Westelijk Europa volgen. In ons land bleef gisteren een groot ver schil bestaan in de temperatuur van N. en Z., daar de N. of N.O. wind in de Noordelijke provincies lucht van de Noordzee toevoert, die ongeveer 14 15 gr. C was, doch in het Zuiden gekomen tot 25 28 gr. C. was ver warmd. Het aanhouden van dezen Noordelijken luchtstroom was het gevolg van het feit dat de verdere ontwikkeling naar het Oosten van den i'het Westen opgekomen hoogen druk beneden de verwachting bleef. Daarbij bleef nl. over Denemarken een onbelangrijke mi nimum achterwanneer in onze streken de wind naar N.O. zal omgaan, zullen ook de temperatuur-verschillen in ons land afne men. Welken Ir.ers de depressie op de Oceaan Zwl volgen valt nog niet te zeggen. Onweer werd uit enkele stations in Noord-Frankrijk gemeld.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6