Courant TWEEDE BLAD GEMEENTEBESTUUR FEUILLETON Vuistrecht BINNENLAND van de Dinsdag 14 Juni 1932. No. 138. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaarheid De Burgemeester van Vlissingen brengt, in gevolge artikel 30 2e lid, van het Dienstplicht besluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Defensie, bij beschikking van 10 Juni 1932, 7e afdeeling, nr. 321 V, gerekend van 22 Mei 1932 af, voor een jaar van den dienstplicht is vrijgesteld wegens persoon lijke onmisbaarheid, de ingeschrevene voor dén dienstplicht dezer gemeente, lichting 1932 Lieven Huiszoon. Tegen deze uitspraak kunnen uiterlijk den tienden dag na den dag, waarop de uit spraak ter algemeene kennis is gebracht in beroep komen de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor de gemeen te ingeschreven personen of de wettige ver tegenwoordiger. Het verzoekschrift, aan de Koningin te richten, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester, waar de persoon, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht is ingeschreven. De Burgemeester zendt het verzoekschrift aan de Kroon door. Vlissingen, 14 Juni 1932. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaarheid De Burgemeester van Vlissingen brengt, ingevolge artikel 30 2e lid van het Dienst plichtbesluit ter openbare kennis, dat door den Minister van Defensie, bij beschikking van 10 Juni 1932, 7e afd. nr. 310 V met ingang van 16 Juni 1832 voor een jaar van den dienstplicht is vrijgesteld wegens persoonlijke onmisbaarheid, de ingeschrevene voor den dienstplicht dezer gemeente, lichting 1932 Jan Grootjans. Tegen deze uitspraak kunnen uiterlijk den tienden dag na den da^-, waarop de uit spraak ter algemeene kennis is gebracht in beroep komen de ingeschrevene wien de uit spraak geldt, elk der overige voor de gemeen te ingeschreven personen of de wettige ver tegenwoordiger. Het verzoekschrift, aan de Koningin te richten, moet met redenen zijn omkleed en worden ingediend bij den Burgemeester, waar cie persoon, wien, de uitspraak geldt, voor den dienstplicht is ingeschreven. De Burgemeester zendt het verzoekschrift aan de Kroon door. Vlissingen, 14 Juni 1932. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen brengen ingevolge de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoek van de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's-Gravenhage om vergunning tot het oprich ten van een benzine-installatie met een onder- grondsch reservoir en bovengrondsche aftap- inrichting, in het perceel kadastraat bekend gemeente Vlissingen, Sectie C, nr. 1593, ge legen nabij do Buitenhaven dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf he den op de Gemeente-Secretarie (2e afdeeling) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelijk Roman van HUGO BETTATJER. Nadruk verboden 40) - Maar er gebeurde niets, wat hem zou heb ben kunnen noodzaken het wapen tegen zich zelf te richten. Geen mensch trad hem in den Weg, toen hij zich door de menigte op het station haastte, ongestoord zocht hij een plaats in een tweede klas-coupé en eenige minuten later suisde de express door het zich nu in de zon badende landschap, om nauwe lijks een uur later in Genua voor het eerst te stoppen. Met een snellen blik overtuigde Pels zich, dat ook hier zijn vijanden hem niet op de hielen waren, om zich daarop door een taxi naar de steigers van de Mexico-lijn te laten brengen. Daar lag het tamelijk groote, maar wat verwaarloosd uit ziend dubbelschroef stoomschip „President", dat dienzelfden middag zijn geregelden tocht Van Genua naar Vera Cruz v.v. zou begin- hen, voor anker. Aan de kade, juist tegen over het schip, ontdekte Fels, zonder dat hij er iemand naar behoefde te vragen, het bureau van de maatschappij. Reeds wilde hij er binnen gaan, maar, met de deurknop in de hand, kreeg hij een ander plan, begaf zich naar een havenkroegje, dronk goeden, lichten wijn en nuttigde kalm een schaal, macaroni met Parmezaansche kaas. Bij het betalen her innerde hij zich plotseling, dat hy slechts Oostenrijksch geld bij zich had en hij zocht daarom op de kade naar een wisselbureau. Baar lagen wel de gebouwen der. groote Ita- liaansche banken op korten afstand van elkaar en ook de filialen der Weensche Bank- Kreeniging en van de Duitsche Bank bleken bezwaren bij hun college kunnen worden in gediend. Op den veertienden dag na heden, zijnde den 28 Juni 1932, zal ten Gemeentehuize, des voormiddags ten 11 ure, gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te brengen, terwijl daarbij zoowel de verzoekster als zij, die bezwaren indienen, in .de gelegenheid worden gesteid deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoekster, als zij, die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór den 28 Juni 1932, ter Gemeente-Secreta rie (2e afdeeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeen komstig artikel 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, den 14 Juni 1932. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Het rapport-Welter en de regeering. Het Tweede Kamerlid Van der Waerden heeft do'i minister van binnenlandsche zaken, voorzitter van den raad van ministers, ge vraagd Acht de regeering het niet gewenscht, ten einde een oeverlooze discussie te voorkomen, dat de publicatie van het rapport-Welter on verwijld gevolgd wordt door mededeeling van de beschouwingen en voorstellen der regee ring ter zake De Tarwewet. Volgens het „Hbld." staat het vast, dat de tarwe-uitzaai dit jaar ruim 120.000 bunder beslaat. Afgaande op de gemiddelde oogsten van 1929 en 1930 zal de oogst, volgens offi- cieele berekening, 360.000 ton bedragen. Volgens eveneens officleele cijfers (van den regeerings-tarwe-commissaris) is bij normaal broodverbruik en rekening houdende met de toegestane vrijstellingen, per jaar 187.500 ton inlandsche tarwe noodig, cm te voldoen aan het maximale maalprocent 25. Rekening hou dende met een achteruitgang van het brood- verbruik met 10 vergeleken by normaal, zal dus ten hoogste noodig zijn in het aanstonds aanbrekende tarwejaar 170.000 ton. En aan gezien men er op rekent 360.000 ton te zullen oogsten, zal er 190.000 ton buiten de tarwewet vallen, waarvan nog weer volgens officieeje cijfers 20.000 ton zal afgaan voor zaaitarwe, zoodat per slot 170.000 ton zal resteeren, dat is dus evenveel als wèl onder het maalgebod valt. Tenslotte zal de oude oogst ongeveer een maand eerder op zijn (door het abnormaal lage beschot)dan waarop men had gerekend, zoodat de nieuwe oogst ook één maand eerder aan de beurt komt en dus gedurende dertien maanden kan worden opgesoupeerd, zoodat in het „tarwejaar" 185.000 ton kunnen worden vermalen en er dus slechts 155000 ton zal resteeren voor de vrije markt, dat is dus bijna de opbrengst van een normalen tarweoogst. Zelfs al zou de oogst door het telen van tar we op tarwe en op anderfe gronden, en al zou het broodverbruik meevallen, dan nóg zou er minstens 100 a 130.000 ton vrije tarwe aan de markt komen. Trouwens, indien het blad goed is ingelicht, rekent de centrale tarweorgani- satie zelf op 130.000 a 140.000 ton vrije tarwe. Kustverdediging. In een nota naar aanleiding van het ver slag over het wetsontwerp tot intrekking van de wet van den 23sten Juni 1913, tot instel ling van een fonds ter verbetering van de kustverdediging, zegt de regcering Sinds de instelling van het fonds ter ver er weer geopend, maar juist deze ging Fels voorbij tot hy bij het kantoortje van een Italiaanschen geldwisselaar kwam, van wien hij mocht verwachten, dat hij flink zou wor den afgezet. En zoo gebeurde het ooktegen een onmogelijken, fantastischen koers wis selde de brave man den vreemdeling, die nu plotseling niets anders dan Duitsch ver stond, honderd duizend kronen in Italiaan- sche lires en Mexicaansche dollars en toen Fels hem verlegen vroeg, of de koers ook juist was, legde hij met grandezza de hand op het hart en verzekerde plechtig, dat een Italiaansche bankier liever zou sterven dan een vreemdeling bedriegen. Toen Fels echter het pakje banknoten in zijn portefeuille borg, was hij er zeker van, dat deze afzetter geen mensch iets van deze oneerlijke transactie zou vertellen. Nog een vol uur slenterde hij met den zwaren koffer door de straten van Genua en eerst op het laatste moment liet hij zich met een auto naar den steiger brengen, waar juist de laatste balen en kisten in de ruimen van het schip werden geborgen. Hij begaf zich regelrecht naar den kapitein, een brons- kleurigen, ouden heer, wien een groote witte snor ongetwijfeld een eerwaardig aanzien zou hebben gegeven, wanneer zijn slimme, fonke lende oogen niet ietwat aan een Amerikaan- schen spitsboef hadden herinnerd. Fels stelde zich voor als mister Williams uit Boston en vertelde zooeven gearriveerd te zijn en daarom geen tijd te hebben gehad in het bureau een biljet te nemen. Naar hy hoopte was er nog een hut eerste klasse vrij. De kapitein monsterde den nieuw aange komene van top tot teen en knikte ontken nend. Schouderophalend verklaarde hy in een byna onverstaanbaad mengsel van Itali- aansch, Spaansch en Engelsch„Ziet u, sir, dit is eigenlyk een vrachtschip en wij be schikken dan ook maar over één soort hut betering van de kustverdediging werd ten laste van het fonds aan het maken en ver beteren van de forten bij Vlissingen en Kyk- duin een bedrag van in totaal rond 3.500000 uitgegeven. Naar het oordeel van de regeering is een belangrijk deel van deze gelden uitgegeven voor den bouw van verdedigingswerken, welke destijds gerekend moesten worden tot werken, welke aan de meest moderne eischen volde den. Eerst in den loop van den wereldoorlog bleek, nadex de bouwwerkzaamheden waren onderbroken dat, in verband met hetgeen in dien oorlog werd ervaren, het tot dusverre ingenomen standpunt zou moeten worden verlaten. Het reeds gemaakte werk moest zooals dat trouwens met veel materieel, ont worpen voor den wereldoorlog, het geval was als minder doelmatig worden beschouwd, zoodat het dan ook niet verantwoord kon worden geacht nog belangrijke sommen voor den afbouw te bestemmen, waardoor dan 3 forten zouden zyn verkregen, welke oogen- schijnlijk een doelmatige besteding van de gelden zouden hebben opgeleverd, doch door welken bouw de landsverdediging slechts wei nig gebaat zou zyn geworden. De in aanbouw geweest zijnde forten bij Vlissingen en Kykduin zullen op de hiervoren ontwikkelde gronden inderdaad verder bul ten gebruik moeten worden gelaten. Radiozendstations. De minister van waterstaat heeft opnieuw de regeering vastgesteld betreffende het ge bruik van het radiozendstation aan het cen traal bureau voor het Koninklyk Neder- landsch Meteorologisch Instituut te De Bilt en betreffende de verhouding van den dienst van dat radiozendstation tot den radiodienst van het openbaar verkeer, alsmede tot dien ten behoeve van de burgeriyke luchtvaart en den militairen radiodienst. Het conflict in de S.D.A.P, In de „Haagsche Post" wordt ook het con flict besproken, ontstaan door de onafhan- kelyke houding van de heeren mr. dr. G. van den Bergh, dr. W. Polak en F. L. Ossendorp by de stemming over verlaging der loonen in den Amsterdamschen gemeenteraad. Dit conflict neemt volgens bovengenoemd blad tedenkelyke afmetingen aan. Toen in dit voorjaar op het Paaschcongres de radicalen zich van de party afscheidden en zich groepeerden als Onafhankelyk Socia listische Partij, hebben sommigen verwacht, cat deze aderlating een verburgerlijking van de overgebleven romp-party tengevolge zou hebben. Wij hebben toen tegen die opvatting gewaarschuwd met de woorden „Het belang van de S.D.A.P. zal integendeel met zich medebrengen terugkeer van de afvalligen aantrekkelyk te maken en verdere afbrokke ling te voorkomen". Het heeft er allen schyn van, dat de feiten ons in het gelyk stellen. Vrees voor verder verloop naar de O.S.P., zoo niet naar de communistische party, is ver moedelijk het spook, waarvoor de federatie Amsterdam op de vlucht is geslagen, tegen alle recht en redelykheid in. Over drie ver- dienstelyke leden is „la mort sans phrase" uitgesproken, omdat zy stemden volgens eer en geweten. Dat zy in „het Volk" een open lijke verklaring aflegden betreffende hun ge dwongen ontslag werd hun door de redactie zelf verweten als niet „kameraadschappe lijk". Geen wonder, dat een integer man als dr. Jan van den Tempel zich verontwaardigd terugtrekt en voor zyn raadszetel bedankt dat de beste figuren uit de S.D.A.P., vetera nen als ir. Albarda (de party-voorzitter) en ar. F. M. Wibaufc, de oud-wethouder, deze ketterjagery veroordeelen, evenals de oud voorzitters der party, dr. Henri Polak en W. K. Vliegen. De gelukwensch van dezen laat ste aan mr. Van den Bergh kan men in fac simile in „de Tribune" vinden. Het doel hei ligt de middelen voor de volgelingen van den heer Wynkoophier bestond dit middel ver ten en daarvan hebben we er nog slechts twintig. Die zijn alle verhuurd en slechts in één is nog een bed vry, maar dat zult u toch wellicht niet willen hebben, want de drie gentlemen in die hut zijn allen kleurlingen." Fels toonde zich zeer teleurgesteld en jam merde „O milord, ik geniet een zeer slechte gezondheid, en zenuwpatiënt en wilde juist de reis met een niet te snel varend schip maken om wat op m'n verhaal te kunnen komenwat moet ik nu doen Met kleur lingen kan ik natuurlyk niet samen wonen. Kunt u my niet uw eigen hut verhuren, zoo als ook zoo vaak de gezagvoerders van groote Duitsche en Engelsche schepen doen Ik ben graag bereid u eiken prijs te betalen." In minder dan geen tyd veranderde de onverschilligheid van den Mexicaan in een buitengewone bereidwilligheid. „Enfin", gaf hy goedig toe, „omdat u niet gezond bent, zal ik het maar doen. Maar het kost veel geld. U weet, dat ik er niets van krijg, want de reeder stopt alles in z'n zak." Hy bleef gelukkig niet in dezen leugen, maar gluurde voorzichtig om zich heen of niet een klerk uit het bureau in de omgeving rond neusde. Toen dit niet het geval bleek, bracht by mister Williams naar zyn hut, een lichte, groote en zelfs vry zindeiyke ruimte en ver langde als passageprys plus verpleging het burgermanskapitaaltje van tweeduizend Mexicaansche dollars. Fels zuchtte schyn- baar eens diep, maar verklaarde zich toch bereid dit bedrag te betalen. Hy zocht, het spreekwoord boter by de visch huldigend, de bankbiljetten direct by elkaar en de kapitein liet het geld zichtbaar tevreden in zyn por tefeuille verdwynen. Kort daarop loeide de sirene haar af scheidslied, de trossen werden los gegooid, de ankerketting opgewonden en getrokken door een klein sleepbootje stoomde de „President' de haven uit, moedeiyk in schending van het postgeheim dcor een communistisch ambtenaar. (Dit laatste dient natuurlyk zoo streng mogelijk te worden afgekeurd). Luchtpost met de Graf Zeppelin. Tydens den tocht van het luchtschip Graf Zeppelin naar ons land bestaat gelegenheid tot het doen vervoeren van gewone en aan- geteekende brieven (met een maximum van 20 gram) en briefkaarten voor elke ge- wenschte bestemming. Po.'/t wordt ingeladen te Friedrichshafen en te Rotterdam (Waalhaven). Het luchtrecht, verschuldigd boven het ge wone internationale port, bedraagt voor brie ven 80 cent en voor briefkaarten 45 cent. De afzenders moeten hun volledige adres vermelden op de stukken, waarop geen lucht post-etiket moet worden geplakt, doch die behooren te worden voorzien van het op schrift„Mit Luftschiff Graf Zeppelin ab Rotterdam", of „Mit Luftschiff Graf Zeppe lin ab Friedrichshafen". De correspondentie zal aan boord van het luchtschip van een byzonderen stempelafdruk worden voorzien. Het verdient aanbeveling, de te vervoeren poststukken op de postkantoren aan het loket af te geven. Congres V.V.V. te Zwolle. Gisterenavond half negen werden in de historische trouwzaal van het stadhuis te Zwolle door het gemeentebestuur de byna 200 V.V.V.-congressisten ontvangen. De zaal. die met bloemen en planten versierd was en met kaarsen verlicht, maakte een plechtigen in druk. Burgemeester I. A. van Royen sprak een korte rede uit, waarin hij den congres sisten 't welkom toeriep. Ily wees op het groote doel der vereeniging, die het toeris tenbezoek op pakkende wyze weet te bevor deren, terwijl hij uitvoerig over den ideëelen en zakelijken kant van V.V.V. sprak. Het moeilijke werk is voor de V.V.V. toeristen niet alleen warm te maken voor de groote steden en de „pofbroeken", maar toeristen binnen te leiden in de kleine plaatsen en hun schitterende omgeving. Spreker vertrouwde dat het congres zal slagen. De speech werd beantwoord door den al- gemeenen voorzitter van V.V.V., baron C. J. T. Krayenhoff uit Den Haag. Deze sprak van de buitengewoon gelukkige samenwerking die er bestaat tusschen het gemeentebestuur van Zwolle en V.V.V. en herinnerde aan den bij- zonderen steun der familie Van Royen, ook \an den Amerikaanschen gezant Van Royen in Washington. Daarop bracht de voorzitter van de afdee- ïing Zwolle, mr. Willinge Gratama, dank aan het gemeentebestuur van Zwolle. Er zal ge zellig feest gevierd worden en de congressis ten komen naar Zwolle terug. Hierna werd de eerewyn rondgediend. Tot slot vond nog en muzikale rondgang door de stad plaats. Duizenden toeschouwers vulden de straten van Zwolle bij deze gebeurtenis. AIg% Ned. Metaalbcwerkersbond. In de te 's-Gravenhage voortgezette alge meene vergadering werd overgegaan tot de behandeling van de door het bondsbestuur en de afdeelingen ingediende voorstellen en de daarop ingekomen amendementen, waar van op advies van het bondsbestuur het mee- rendeel werd ingetrokken eenige voorstellen werden naar den bondsraad en de jeugd leidersconferentie verwezen. De afdeeling Amsterdam had de volgende resolutie voorgesteld Het congres enz., overtuigd van de nood zakelijkheid om het militairisme en het oor logsgevaar met de grootst mogelyke kracht te bestrijden jnoodigt het bondsbestuur uit, by de daarvoor in aanmerking komende instan ties der arbeidersbeweging aan te dringen op blyvende activiteit en rypmaking van de ar beidersklasse in alle landen voor ontwapening, zoo noodig door het weigeren oorlogstuig te vervaardigen en te transporteeren. Nog een week lang leefde Fels in de ang stige onzekerheid, dat zijn verblyf aan boord •van het oude schip alsnog zou worden opge merkt en in Napels en in andere havens welke de „President" aan de Middellandsche Zee aandeed, was hij, de rechterhand om de revolver geklemd, bedacht op de mogelyk- heid, dat politiebeambten aan boord zouden komen en hem op het laatste moment in hechtenis zouden nemen. Maar er gebeurde r.iets van dien aard en toen het schip ein- delyk de Canarische eilanden gepasseerd was en daarmede de souvereine wateren der Europeesche Staten had verlaten, haalde de vluchteling diep en verlicht adem. Een ver dere achtervolging kon nu. wyl de oude schuit geen draadlooze aan boord had, als uitgesloten worden beschouwd en van de Kanaalzone af was het Mexicaansche schip op Mexicaansch gebied. Drie weken later meerde de „President" in de haven van Vera Cruz en Fels verliet het dek als mister Williams, wien de douane, wijl hij goede, echte honderd lire-biljetten met kwistige hand ronddeelde, geen moeiiykheden in den weg legden en zelfs niet naar papie ren vroegen. Een uur na aankomst van het schip ver trok een trein naar de hoofdstad van het land, het meer dan duizend meter hoog gele gen Mexico City Alvorens echter een plaats bewijs te koopen, haastte hij zich naar het naast het station gelegen telegraafbureau, waar hy het volgende dringende telegram verzond „Miss Grace Kerens, Marlbourough Palace, New-York. Ben gelukkig ongedeerd in Vera Cruz aangekomen en laat al het overige graag aan jou over. Antwoorden p.a. Resi dence Hotel Mexico City. Oskar Williams". Toen Fels in genoemd hotel zyn, ook voor Europeesche begrippen elegant gemeubileer de kamers betrok kwam ook reeds het ant- Deze resolutie werd door het congres aan vaard. De resolutie van de afdeeling Groningen om een delegatie van het N.V.V. af te vaar digen ter bestudeering van de in Rusland heerschende toestanden werd eveneens aan vaard. De veerdienst by Moerdijk. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben op hun klachten over het oponthoud, dat het verkeer vooral op drukke dagen ondervindt bij den veerdienst Moerdijk—Willemsdorp bericht ontvangen, dat zeer waarschijnlijk nog dit jaar tot den bouw van een derde veerboot voor het Moerdykscheveer zal worden over gegaan. Een vergrooting van de vervoereapaciteit zal het hebben van een derde veerboot echter zeer waarschijnlijk nietr medebrengen, zegt de Rijkswaterstaat. Zou met drie booten worden gevaren, dan zou dit moeten geschieden om de tien minuten in plaats van om het kwar tier, zooals thans. Intusschen wordt het zeer onwaarschijnlijk geacht, dat het mogelijk zal zijn om in tien minuten een veerhaven bin nen te varen, aan te leggen, te lossen, weer te laden en de haven weer uit te varen. Kan dit niet, dan heeft het inleggen van een derde veerboot geen zin, daar de booten dan toch op het Hollandsch Diep op elkaar zouden moeten wachten LUCHTVAART De komst van de Zeppelin op Zaterdag a.s. Zooals men weet zyn de passagiersplaatsen voor de rondvaart van Twente over Hamburg, de Westfriesche Eilanden, Wadden-eilanden, Nieuwe afsluitdijk, Zuiderzee, dwars over Noord-Holland, Noordzee richting Kanaal, Oostkust van Engeland, Zeeuwsche kust, Hoek van Holland, Rotterdam, Waalhaven, uitverkocht. De passagierslyst luidt als volgtH.K.H. Prins Hendrik H. J. Schmidt, kolonel-titu lair van het Indische leger, waarnemend ad judant van den Prins mr. P. J. Reymer, mi nister van waterstaatmr. dr. L. N. Deckers, minister van defensiede adjudant van den. minister van defensie E. Th. de Veer, direc teur van den luchtvaartdienstB. E. Ruijs W. Ruys, D. C. van Beuningenmevr. Van BeuningenJacob Mees A. H. Sonneveld mevr. Sonneveld L. A. Bongers dr. J. J. van eer Leeuw D. H. Reese, allen te Rotterdam W. G. Koning J. F. van HengelA. F. Bron sing en één plaats gereserveerd voor de Bri tish American Tobacco Comp., allen te Am sterdam jhr. Repelaar te 's-Gravenhage T. Boezeman en mevr. Boezeman te ZwolleH. J. ter Kuile en A. C. G. ter Kuile te Ensche dé C. A. van Woelderen, burgemeester en mevr. Van Woelderen te VlissingenW. Zwartsenberg te Groningen H. K. van Win gerden te Gorinchem J. H. W. Pasman te SteenwijkP. J. Klouwens te Hillegersberg M. C. Henskens te RijswijkK. de Geus van den Heuvel en mevr. De Geus van den Heuvel te Brussel. Voor de terugreis Waalhaven—Friedrichs hafen is de Zeppelin reeds half uitverkocht Ook voor FriedrichshafenTwente zijn verschillende passagiers ingeschreven. woord op de dépêche binnen. Het luidde „Oskar Williams, Residence Hotel, Mexico City. Ik hoop morgenavond na de huwelyks- vcltrekking van papa de reis naar jou te kunnen aanvaarden." Toen in Weenen de avontuurlyke vlucht van oskar Fels tot in alle details bekend werd, vormde zy weken lang het gesprek van den dag, tot zich nieuwe sensationeele ge beurtenissen voordeden en ook deze aange legenheid langzamerhand op den achtergrond geraakte. Dr. Bar echter had door de vlucht van Fels veel van zyn prestige moeten in boeten en zijn innige wensch, bij de wisse ling des jaars tot chef van de veiligheidspo litie te worden benoemd, ging niet in ver vulling. Hy moest nog ettelijke jaren op deze promotie wachten. Langen tijd hield Fels zich schuil en geen enkel bericht over zijn lot drong tot Europa door, tot op zekeren dag reizigers, die uit Mexico kwamen, het nieuws verspreidden, o at Fels daar onder den naam Oskar van Rocker en zijn Amerikaansche echtgenoote een belangrijke politieke rol speelde en bij de jongste revolutie door de insurgenten tot president was uitgeroepen. By den strijd om de heerschappy zou de oude regeering het paleis van het echtpaar, dat tot hoofdkwar tier van de revolutionnairen was ingericht, met zware artillerie hebben laten beschieten, en, naar algemeen beweerd werd, zouden daarby Oskar van Rocker en zyn jonge vrouw onder de puinhoopen van het huis zijn begraven. Maar zoowel deze als andere be richten over de jongste revolutie in Mexico, waarbij ten slotte toch de oude regeering ten val werd gebracht, werden nooit officieel be vestigd. EINDE

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 5