1000 500 300 25 eerste blad WOENSDAG 1 JUNI ïrsnoet No. 127- 70e Jaargang; 1932 IJNEN AUTO'S, RTUIGEN LISSINGEN iave: firma F. VAK DE VELDE lr., Walstraaf 58-60, Vlissingen. Telei. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen stadTen provincienieuws KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN - 1 -T - nders af. egen een oo'n gele iter drij ik op de oet er op. ;ijd, want iet blad, de diepte rvolg) i v. La Pallice Suez van Sabang Mei Ouessant nisterre Gibraltar Colombo e Belawan n Zanuzibar Mei Kaap del Mei v. Belawan Mei Ouessant Mei Gibraltar te Antw. Ouessant Lizard v. Las Palmas uur 9.40 9.41 9.42 50 12.20 13.27 37 14.00 lijkheden, ïnz. ;ert, prof Albert 8 uur. Meteorologisch Bilt. 768.3 te Isafjord. 52.3 te Berlijn. >nd van 1 Juni: Zuidelijke rich- Ikt. Aanvankelijk warmer overdag. erberlcht. sele gegevens Meteor. Instituut, bewegingen van jk Europa volgen. ichland trekt wel ;aam dat zij van- onze omgeving ïsten heeft reeds (bracht en breidt laye uit Bij IJs- >og. Over Spanje ïeeft rustig weer, ;int het hard uit uitschland is het iinavië heeft vrij ie toestand blijft tuur stijging. VLISSINGSCHE COURANT I ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. I franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschiand en Frankrijk 3.80. Voor de ove- I rige landen bij wekelijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertentiesvan 1—5 regels 50 ct ledereregel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regelsfl.—alles tegen vooruitbetaling. pe abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" nummer bestaat uit 2 bladen Inkrimping van de tweede postbestelling. Ingaande Maandag 6 Juni wordt de tweede I postbestelling te Vlissingen ingekrompen en I strekt deze zich niet verder uit dan het eind- jnt van den boulevard Evertsen, Kenau asselaarstraat, Bakkersdorplaan, Vrijdom- eg tot en met no. 46, Koudekerkscheweg tot i°met nos. 78 en 101, Goed Wonen, Tuin- I dorp tot en met Bloemenlaan 60. Verder Sin- el, West-Souburgsche weg tot en met no. 5. I terwijl over de Keersluisbrug niet meer wordt In de bestelling van het overige stadsge deelte wordt geenerlei wijziging aangebracht. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der arbeids- I bemiddeling alhier staan als werkzoekenden I ingeschreven 1 drukker, 1 behanger, 1 bouw- iig opzichter-teekenaar, 21 grondwerkers, 12 loodgieters, 1 mastieker, 11 metselaars, 13 [opperlieden, 1 schilder, 6 stucadoors, 32 tim- [merlieden, 2 ververs, 1 voeger, 2 vlechters, 1 [betonw., 1 meubelm., 3 politoerders, 1 mach. [houtbew., 1 wasscher, 2 schoenmakers, 467 Imetaalbewerkers (w.o. 154 tijd. werkloos), 5 [brood-banketbakkers, 2 koks, 1 bierbottelaar, 14 magazijnbedienden, 1 winkelbediende, 1 be- Isteller, 4 chauffeurs,.5 kellners, 2 loopjongens, |l sleeper, 21 transportarbeiders, 27 kantoor bedienden (w.o. 2 vrouwelijke), 1 scheeps- Ibouwkundig teekenaar, 1 teekenaar bekend ■met werktuigk. en bouwk., 9 portiers, loopers Jfnz., 29 varensgezellen (w.o. matrozen, sto re, machinisten, stuurlui enz.) en 96 losse arbeiders. Totaal 781 ingeschrevenen, vorige 1 week 782. Alzoo een vermindering van 1 I werkzoekende. Voorts waren 97 personen in de werkver schaffing te werk gesteld. Gemeentelijke Handelsavondschool. In de plechtige uitreiking der diploma's aan de geslaagden van de Gemeentelijke Handelsavondschool bij het einde van dit cursusjaar nam gisterenavond de zoo sym pathieke wethouder van onderwijs een actief aandeel, terwijl ook de oud-directeur, de heer I. J. van Aartsen, de feestelijke plechtigheid met zijn tegenwoordigheid vereerde. De directeur dezer gewaardeerde onder wijsinrichting, de heer S. P. Reijne, betreur de ten zeerste 6 jongelui uit de beide hoogste leerjaren te moeten teleurstellen, daar de vergadering van leeraren hun geen eind diploma kon toekennen. Wel was soms over belasting door de dagtaak en bij één de mi litaire dienst oorzaak van falen geweest, doch het diploma moet een bewijs zijn van werkelijk bezit van verworven kundigheden. De wethouder voegde hier nog enkele woorden van troost en opwekking aan toe tot de betrokkenen. Aangenamer was hierna de uitreiking der diploma's voor eindonderwijs of typen aan de geslaagden, die door den directeur in het bijzonder werden geprezen om him volhou den, trots het dikwijls lange v/erken overdag. Den heelen winter door is er hard gewerkt, omdat het verwerven van kennis nu een maal den vollen mensch vereischt. De directeur noodigde vervolgens den wet houder van onderwijs uit de diploma's te billen uitreiken, waaraan deze voldeed met welgekozen, vriendelijke, soms ook ernstige woorden. Voor het voortgezet onderwijs M.O., üi-0., gymnasiaal, technisch, hadden de bier aanwezige thans ex-leerlingen dit han delsonderwijs gekozen en hielden thans halt bil een nieuwen mijlpaal tot een terugblik en, fc&ar de spreker sterk aanried, tot een nieu we oriënteering voor verdere studie, tot een nieuwe aangording om een weerbaarder ftensch te worden. Ook den directeur en den staf van leeraren bracht de wethouder den van het gemeentebestuur voor de toe vervulling van hun taak in het be- ,sng van jong-Vlissingen. Gaarne zullen de leeraren hun oud-leerlingen met raad en Jaad terzijde blijven staan, want,, zoo zeide wethouder zeer juist, voor een onderwijzer ls geen mooiere voldoening dan later succes Vaa een vroegeren leerling. Na de uitreiking der diploma's dankte de eerling j. j,. van Leeuwen namens de_ge- ^gen het gemeentebestuur in den per- SCOn van den wethouder van onderwijs, di recteur en leeraren voor al het genotene en J5 aangename sfeer. Daar er wel eens laat- onder de Jonge lui geweest waren, hü het best te doen uit naam van 'Jn studiegenooten een schoolbel aan te bie- e^. welk passend geschenk onder een vroo- ilk applaus met dank aanvaard werd. In zijn slotrede onderstreepte de directeur vooral nogmaals de woorden van den wet houder en hield zijn jeugdig auditorium met klem en vuur onder het oog, dat kennis nog steeds de meest veilige belegging is en dat arbeid voert tot geluk, dat geboren wordt in het werken zelve. Met de harde werkers, die zelfvertrouwen bezitten, voélen directeur en leeraren zich verwant, zoodat het advies is „Vat moed en zet U tot den arbeid", als de beste levenservaring op dezen afscheidsavond den vertrekkenden werd meegegeven. Met de beste wenschen en de hoop, dat de Vlissingsche Handelsavondschool trotsch op haar oud-leerlingen kan blijven, eindigde de directeur zijn rede. Een handdruk der gediplomeerden aan den wethouder, directeur en leeraren maakte aan deze plechtigheid een einde. Voor het eind-examen zijn geslaagd Aa. Brasser, J. A. Broerse, J. Bijl, Ja. El- fring, Ra. M. de Jong, C. C. Kamermans, W. de Koning, Sa. de Koning, J. L. van Leeu wen, Ea. Lems, J. Maartense, M. C. van der Maden, Ne. Meerman, J. Parent, A. Rom- bout, W. A. Segeler, Ea. O. B. Swart, Ja. J. Waterman, A. G. de Witte. Voor het examen typen slaagdenMa. P. van Breen, Ge. Reidsma, H. G. Depoorter, A. J. van der Lin den, Sa. C. C. Velders, Ia. van der Hoek, Ma. de Lange. Bevorderd van klasse I tot klasse II J. van Bolle, Ve. Broerse, A. de Buck, He. de Clerck, J. Frenks, Me. Goeabloed, Ca. Ja cobs, C. Klaasse, Ja. Meulmeester, Aa. Prin ce. Ma. van Rosevelt, D. van Splunder, Ny. Timmerman, L. Torenvliet (niet bevorderd 2). Van klasse II naar klasse Hl Le. de Brce, Ma. de Bree, Ja. Bijl, Ma. Geervliet, Ma. Kole, K. Koper, A. Krijger, H. Leuvelink, Pa. Nauwen, Pa. Peeman, Ja. Platteeuw, S. Prins, Ha. Sanderse, K. School meester, J. Vermeule, Ga. de Zwart (niet be vorderd 5). Van klasse IH naar klasse TV i M. van den Boogaard, L. Crynen, C. Gil lissen Versehagen, P. van der Hof, Va. Kret- zer, Aa. Loesberg, J. Meulmeester, J. Schroe- vers, P. van Stee (niet bevorderd 6). Van klasse IV naar klasse V Aa. de Bree, W. Diermanse, L. van der Hof, N. Huibregtsen, N. Kommers, Ca. Lako, L Lievense, Ma. Marijs, J. Meyers, Ma. de Nooijer, Aa. de Paauw, E. van Roseveltj Fr. van Rosevelt, Ma. Schefjbeier, Te. van Ste- veninck, Sa. Velders, P. Ventevogel, P. van Vlijmen (niet bevorderd 2). Een nieuw artikel. „Goed, goedkoop en modern". De firma J. W. van der Linde Zonen weet, dat deze woorden voor iedere zaak, doch in het bij zonder op een badplaats gelden. Met haar cornets en bekers roomijs had zij. dank zij de moderne koelinstallatie, groot succes. Tege lijk was de goede organisatie en nette be diening voor het badleven van belang. Thans werden wfj in staat gesteld de ver vaardiging van haar nieuw artikel, de Choco, te bewonderen en het eindproduct onde: al- gemeene appreciatie te savoureeren. Onge twijfeld zullen velen ons voorbeeld in dezen volgen. Choco is een voedzame, zuivere roomijs wafel, omgeven door prima chocolade, ver pakt in staniol met zijde-persing. Deze ver- frisschende wafel kan langer bewaard blij ven. Bij .12° heeft de bevriezing plaats, de verharding bij .20°. Deze lage temperatuur, verkregen in de nie'üwe installatie, doen zeer hard ijs ontstaan, dat in schijfjes gesneden, door de chocolade gehaald en ingepakt wordt. De bewaring heeft plaats bij 15° onder nul. Het geheel is een mooi, technisch pro ces, dat wij gaarne aanschouwd hebben. MIDDELBURG Een beëediging. Ter burgerlijke zitting van de rechtbank te Middelburg is heden beëedigd als beëedigd klerk op het hypotheekkantoor te Middel burg de heer P. Sanderse aldaar. OOST- EN WEST-SOUBURG Werkloozen. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling stonden op 30 Mei 1932 ingeschreven 183 werkloozen. Gedurende Mei werden inge schreven 41 en afgeschreven 68 werkloozen. Een bloempjesdag. Op Zaterdag 4 Juni wordt vanwege het C.N.V. te Souburg een bloempjesdag gehou den ten bate van de t.b.c.-bestrijding. Moge voor dit schoone doel menigeen zich met een bloempje tooien. Een schoorsteenbrand. Met een slang op de waterleiding werd een schoorsteenbrand gebluscht in een woning aan de Vlissingsche straat, bewoond door C. F. V. VEERE Ontslag lid gezondheids-commissie. Door den Commissaris der Koningin is aan den heer J. W. Mazure te Kortgene met in gang van 28 Mei jl. eervol ontslag verleend als lid der gezondheidscommissie, zetel Veere. GOES Ned. Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen. Gisterenmiddag werd in de „Prins van Oranje" te Goes een propaganda-vergade- ring van bovengenoemde organisatie gehou den. De presidente, mevr. Groenewegen— Nelemans, verwelkomt de aanwezigen en heet in het bijzonder welkom den spreker, mr. P. Dieleman. Zij geeft dezen direct het woord. Mr. Dieleman spreekt hierna over„De sociale taak der vrouw, in het bijzonder der boerin". Spr. wijst er op, dat het platteland door de stedelingen zoozeer wordt miskend. Toch is het voor onze volkskracht van zoo groote beteekenis. Ook de plattelandsvrouw vervult in onze maatschappij een gewichtige rol. Spr. berekent, dat ongeveer de helft van ons volk op het platteland (d.w.z. in plaat sen beneden 20.000 inwoners) woont. Daar blijven de zeden en gewoonten het beste be waard. Daar ontvangt en behoudt het volks karakter een eigen stempel. Daarom is het van zoo groote beteekenis, dat de platte landsvrouw haar taak goed verstaat en daar voor goed wordt opgeleid. De dorpsgemeenschap is iets geheel anders dan de stad. Op het dorp worden bepaalde eigenschappen aangekweekt en behouden, beter dan in de steden. Het zal dan ook de stedelijke cultuur nooit gelukken het aparte van het platteland weg te nemen. Sociaal- economisch en geestelijk-religieus is de dorps gemeenschap iets apart..; Wel is er gevaar voor groepsegoïsme en het ontstaan van een zedelijk-godsdienstige en economische individualiteit, die tot een knel lende band wordt en het vrije buitenleven tot een illusie maakt. Spr. wijst er op, dat soms de plattelands zede niet overeenstemt met de wet. Daartoe wijst spr. op het gedwongen huwelijk, dat ten plattelande over het algemeen niet als zonde wordt beschouwd. Wel echter wordt een jon gen, die een meisje, dat zwanger is, niet huwt, aan de algemeene minachting prijs gegeven. Velen, die uit de steden naar de dorpen kunnen hebben niet den historischen zin en ontwikkeling van het platteland begrepen en hebben een funesten invloed gehad. Er is anderzijds ook groot gevaar voor hen, die van het platteland naar de stad verhuizen. Daarom is noodig diepte en waar heid en heeft vooral de vrouw tot taak te zorgen voor een rustige, degelijke ontwikke ling van het gemoed. Er is een groot gevaar, dat het wanstaltige van de steden naar het platteland dringt. We zien reeds gebouwen, die vloeken met de om geving. We hebben reeds bioscopen en dan cings. We zien reeds een na-apen van den stedeling, een zich geneeren voor zijn af komst. Spr. schetst de heerlijkheid van het stille huisvertrek, waar de liefde der vrouw alles als met gouden zonlicht overgiet. Ook op het platteland is de taak der vrouw anders dah vroeger geworden. De evolutie voltrekt zich ook hier langzamerhand en ook menige plattelandsvrouw moet buiten het gezin gaan arbeiden. Zelfs de gehuwde vrouw heeft ook buiten haar gezin een taak tegen over de gemeenschap. Spr. ziet b.v, controle en administratieve werkzaamheden gaarne aan de vrouw opgedragen. Er is een tjjd geweest, dat de vrouw verre beneden den man werd gesteld. God heeft echter de vrouw gelijkwaardig aan den man geschapen, waarbij spr. echter opmerkt, dat eenheid nog geen gelijkheid is. De vrouw is niet minder, maar anders dan de man. Spr. schetst nu, wat gedaan is in binnen- en buitenland voor de opleiding der vrouw. In Amerika gaf men haar zelfs landbouw onderwijs. In verschillende landen werd de vrouw voor diverse beroepen opgeleid. Ook in ons land wordt nu landbouw-huishoud- onderwijs gegeven. Het blijkt, dat de plattelandsmeisjes zich meer aangetrokken gevoelen tot de industrie en de steden dan tot den land- en tuinbouw. Het vraagstuk van de opvoeding en de ont wikkeling der vrouw moet onze aandacht v.a- gen. Vooral moet gedacht aan de vorming voor de huiskamer, want vóór alles moeten we practisch zijn. Na de pauze beantwoordde spr. de vraag, waarom de opleiding tot het huishoudelijk werk niet thuis kan geschieden. In zeer veel kringen is het gezinsleven zóó achteruitgegaan, dat het is, alsof Christen dom en beschaving zijn geweken. Dat komt helaas ook in Zeeland voor. Hoogstaande op leiding is in vele gezinnen niet mogelijk. Maar ook bij den beteren arbeider en den kleinen burger is het vaak niet mogelijk, het gezinsleven op een behoorlijk peil te stellen. Het zinkt en moet door huishoudonderwijs worden verbeterd. In beter gesitueerde kringen is het ook niet mogelijk een volledige opleiding aan de meis jes te geven, zooals koken, waschbehandeling, enz. Daarom is noodig in Zeeland goed land- bouwhuishoudonderwijs, dat aandacht schenkt aan de verzorging van mensch en dier. Oude vooroordeelen moeten, ook door de mannen, opzij worden gezet. Het gaat om groote belangen. De vrouwen moeten zich meer en meer toeleggen op het huishoudelijk werk en trouw de cursussen bezoeken. Spr. eindigde zijn met aandacht gevolgd betoog met de vrouwen krachtig op te wek ken tot organisatie. OOSTBURG. Een gouden jubileum. Was het onlangs de Rijkskweekschool te Oostburg, die herdacht het 50-jarig feest van de oprichting der rijksnormaallessen aldaar, thans was het de vcreeniging „Immanuel", die op feestelijke wijze het gouden feest vierde van de door haar opgerichte school D? school met den Bijbel. Nadat het bestuur in de Geref. kerk een receptie had gehouden, kwamen jl. Maan dagavond in dat gebouw bijeen het bestuur aer schoolvereeniging, oud-leerlingen, ouders van op de school gaande kinderen en andere belangstellendenvoorts waren aanwezig de inspecteur van het lager onderwijs, de in specteur van het christelijk nationaal onder wijs, het dagelijksch bestuur der gemeente, enz. Het kerkgebouw was met groen en bloe men fraai versierd. De bijeenkomst werd ge leid door den heer H. van Mazijk, die voor ging in het gebed en op wiens verzoek daarna Psalm 103 1 gezongen werd. De heer Van Mazijk meende, dat er velen zouden zijn, die een feestelijke hef denking in deze benarde tijden wel wat gewaagd zouden vinden en deze omstandigheden hebben dan ook bij het bestuur een punt van overweging en ernstige bespreking gevorderd, doch spr. achtte het gelukkig, dat tot dit feest besloten was, im mers er zijn in de geschiedenis der school wel meer donkere tijden geweest, maar God had haar er altijd doorheen geholpen. Het bestuur achtte zich gelukkig, dat de vroegere predikant der Ger. Gemeente Ds. K. Veen bereid bevonden was als feestredenaar op te treden. Deze herinnerde er aan, dat hij indertijd het 25-jarig jubileum had helpen meevieren, toen hij als predikant der Ger. Gemeente mede lid van het bestuur was, hij was thans het laatstovergebleven lid van het toenmalig bestuur. Hij schetste de moeilijkheden, die destijds overwonnen moesten worden, doch vergeleek daarbij de strijd, die nog 25 jaren vroeger gestreden was, toen spot en hoon het loon waren van bestuur en voorstanders van de school. Oi. was de spreker daarbij op het kantje af veel te scherp, ja soms persoonlijk. (Ook warme voorstanders van christelijk on derwijs waren dat gevoelen toegedaan, naar ze ons verzekerden.) Overigens ademde het geheele betoog dankbaarheid voor de behaal de resultaten, vooral aan het Opperwezen, dat door zijn wijs bestuur alles zoo beschikt heeft. Over het algemeen was er veel stof tot dankbaarheid, maar de toekomst was wat donker, waarom hij aanspoorde tot groote eendracht en voortdurende samenwerking. De voorzitter deed mededeeling van inge komen brieven en telegrammen van oud-on derwijzers en leerlingen, waarna gelegenheid gegeven werd aan hen, die dat wenschten, ook een woord te spreken. Voor de evangeli satie der Hervormde Kerk deed dit ds. Vrij- iandt uit Biervlietna hem kwamen met ge- lukwenschen de beide genoemde inspecteurs, terwijl ten slotte de heer F. de Hullu als oud-leerling en oud-kweekeling aan de school de dankbaarheid van oud-leerlingen vertolk te met een herinnering aan het onderwijzend personeel in zijn tijdeen roerend gedenk- woord wijdde hij aan den toenmaligen onder wijzer Verbrugge, die nog niet lang geleden was gestorven. De heer van Mazijk gaf daarop een over zicht van het tot stand komen der vereeni- ging „Immanuel", die in 1879 met slechts 11 leden en een 13-tal begunstigers was opge richt. Hij vergeleek de toenmalige moeilijk heden met den tijd van heden, haalde ver schillende gedeelten aan uit de notulen van vroeger, herdacht achtereenvolgens alle hoof den en sprak een woord van lof voor de toe wijding van het tegenwoordige hoofd en on derwijzend personeel, er op wijzende, dat er thans 4 leerkrachten zijn en de voorbereiden de maatregelen reeds getroffen zijn voor een vierde lokaal. De bijeenkomst werd afgewisseld met zang door een kinderkoor en geestelijk gezang terwyl met gebed besloten .verd. Op heden (31 Mei) is een door oud-leerlin gen aangeboden en in den voorgevel der school geplaatste gedenksteen onthuld en vierden de kinderen den geheelen dag feest. De gedenksteen draagt het opschriftTer herinnering aan het 50-jarig jubileum, 1882 —31 Mei—1932, van de school met den bijbel, van oud-leerlingen. WISSEKERKE. Aangehouden. Door de justitie te Middelburg is aange houden zekere Th. V., koopman te Wisse- kerke, als verdacht van diefstal van een partij sokken ten nadeele van een koopman te Goes. Doopsgez. Gem. Door de stemgerechtigde lidmaten tier Doopsgezinde kerk te Aarden burg is tot predikant beroepen de heer A. Mulder, godsdienstonderwijzer te Middelburg. Het herhalen van een gehouden preek. De kerkeraad van de Geref. kerk te Mid delburg besloot de proef met het herhalen van een gehouden preek met ingang van 1 Juni niet te bestendigen, maar inplaats daar van de predikanten vijf vrije Zondagen per jaar te geven. Emeritaat. Ds. A. Andree, predikant bij de Geref. kerk te Kabbendijke, zal tegen 1 December a.s, emeritaat aanvragen. Geref. Gem. Bedankt voor het beroep naar Grand Rapids (Ver. Staten) ds. J. Vreugden-* hil te Bruinisse. Legaten. Wijlen de heer D. Meulenberg te Oudelandë heeft de volgende legaten, vrij van successie* rechten, vermaaktaan Geref. kerk te Baar* land ƒ1000, Diaconie Geref. kerk te Baar land ƒ500, Chr. school te Oudelande ƒ200, Vereen, tot Chr. verzorging van Krankzinni gen in Zeeland 200, Theol. school te Kam* pen ƒ200, Vrije Universiteit te Amsterdam, ƒ300, Zending der Geref. kerken in Zeeland te Magelang f1000. Middelbaar onderwijs. Bij Kon. besluit van 28 Mei is, met ingang van 1 September, benoemd tot directeur van en leeraar aan de R.H3.S. te Zierikzee, dr. U. Schults, te Amsterdam. Rechtbank te Middelburg. Door den politierechter te Middelburg wer den gisteren de navolgende zaken behandeld. L. C., 25 jaar, te Breskens, verdacht van mishandeling van C. Boekhout te Breskens op 6 April J\, f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. M. S. v. V., 23 jaar, arbeidsterA. F. v. L., 31 jaar, arbeider, beiden te Clinge, verdacht van beleediging van Ma. de Bruijkere te Clinge op 8 April jl., de eerste 10 boete subs. 5 dagen hechtenis en de tweede vrijge sproken. Ca. L., huisvr. A. D., 43 jaar, te Hulst, ver dacht van beleediging van L. Stouthamer te Hulst op 8 April jl., 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. L. S., huisvr. F. K., 43 jaar, te Hulst, ver dacht van beleediging van A. Doppemont te Hulst op 8 April jl., io boete subs. 5 dagen hechtenis. T. S., 36 jaar, huisvr. W. V., te Koewacht, verdacht van diefstal van planken te Koe wacht in April 1931, vrijgesproken. R. M., 27 jaar, arbeider te Koewacht, ver dacht van mishandeling van P. Minne te Koewacht op 14 April jl., 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. P. B., 36 jaar, werkman te Sluis, verdacht van beleediging van La, Claarhout te Sluis op 4 April jl. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. B. v. V., 23 jaar, te iJzendijke, verdacht van mishandeling van E. Swartele te IJzen- dijke op 24 April jl., 25 boete subs. 10 da gen hechtenis voorwaardelijk. C. A. F., 47 jaar, arbeider te Axel, verdacht van beleediging van een marechaussee te Axel op 22 April jl., 15 boete subs. 15 dagen hech tenis. De drievoudige moord te Putbroek. Voor de rechtbank te Roermond werd he den voortgezet de behandeling van de zaak tegen den jachtopziener Van den Eisen en zijn zoon, verdacht van moord op drie perso nen. De belangstelling was heden weer groot. De eerste getuige, die heden werd gehoord, woont achter het bosch. Hij verklaart echter dien bewusten nacht niets te hebben gezien. De veldwachter Paulussen legt nadere ver klaring af -er de gehouden schietproeven.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1