500 300 25 DONDERDAG 26 MEI eerstee" blad ÜTLIJNEN ►R AUTO'S, PERTUIGEN VLISSINGEN rami No. 122' rfOe Jaargang' 1932 lilian: firma F. ÏAN DE HIDE Jr.. Iflilslraitil-iD, Vlissingen.Telif. 10. PosInteiiingtiElI Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen GEMEENTEBESTUUR STADS- EN PROVINCIENIEUWS RECHTSZAKEN VERKOOPINGEN LUCHTVAART dagen was het re- lemer van niet min- ter schat men, dat er ;w York nog 50 der- syn. >MROEP GAAT >EEREN. »lannen van den Bel- sluiten van een ïee- ncs tegen 5 rente Deze gelden zullen tot het leggen van ng tusschen de beide leste groote steden. ?ONIST PUCCINI. itatisticus is Puccini het meest per radio lemelijk, als men be- a Tosca, Bohème en hooren tot de groote r de omroep zich in icht naar den smaak luisteraars. Mei Ouessant Mei v. Marseille elt" (uitr.) p. 23 Mei Mei te Soerabaya 23 Mei Ouessant de" (thuisr.) 23 Mei i van Marseille 21 Mei Gibraltar Mei van Antw. lei van Marseille uur 9.33 9.34 >8 19.20 >9 20.20 DA akelykheden, n, enz. nbare les Höfelein- wijs, Grand Hotel on. Meteorologisch Bilt. 771.6 te Reykjavik. 752.5 te Breslau. ond van 26 Mei N. wind. Zwaar t tijdelijke opkla- egenbuien. Weinig r. igsdienst. 10 uur aan alle serbericht ieele gegevens .Meteor. Instituut. e bewegingen van ijk Europa volgen. waarnemingsge- irometer goed ge- die gisteren over reheel verdwenen. onze omgeving aatst en naar het rankrijk ontstond In het Noorden waait het flink, Met uitzondering idinavië is overal is in geheel W.- In onze omgeving et is te verwach- morgen nog zal van den barome- de nadering van [et is de vraag of zullen gaan om in den weerstoe- en kwaliteit ndustrie, Uw land werkloosheid VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRlJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1 - 5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct (max. lOregels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5regelsfl.~, alles tegen vooruitbetaling. pe abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIOING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen OPHEFFING STREMMING VERKEER OVER HET GEDEELTE SINGEL, GELEGEN TUSSCHEN DE VAN DISHOEKSTRAAT EN DEN KONINGSWEG. Burgemeester en Wethouders van Vlissin gen; brengen ter openbare kennis, dat vanaf heden de stremming van het verkeer met rij», voertuigen en vee over het gedeelte van den Singel, gelegen tusschen de Van Dishoek- straat en den Koningsweg, is opgeheven. Vlissingen, 26 Mei 1932. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP Toegepaste ariskorting en invulling belastingbiljet. Er schijnt bij vele personen een misvat- ng te bestaan over de invulling van hun aangifte-biljet voor de inkomstenbelasting 1/1933. Het is nl. gebleken, dat vele be lastingschuldigen in de meening verkeeren. dat, wanneer een salariskorting is opgelegd met ingang van een datum na 31 December 1931, hiermede bij het doen van aangifte iwor de inkomstenbelasting 1932/1933 reke- |jtag behoort te worden gehouden. Deze mee rling is niet juist. Wanneer het dienstverband over het ge heele afgeloopen kalenderjaar heeft bestaan en op 1 Mei 1932 nog bestaat, behooren de inkomsten volgens art. 13 der wet te worden opgegeven, die genoten zijn over 1931. Veranderingen, die in de belooning zijn aangebracht nè. dat tijdstip, zijn voor het agjaar 1932/1933 buiten aanmerking te laten. Christ. Metaalbewerkersbond. 1 Gisterenavond hield de afdeeling Vlissin gen van den Chr. Metaalbewerkersbond haar 31e jaarvergadering in het Concertgebouw. De druk bezochte bijeenkomst werd door den voorzitter, den heer H. Ch. V. Sorel op de gebruikelijke wijze geopend, die alle aan wezigen welkom heette en wees op de moei lijke tijdsomstandigheden, die nog toegeno men zijn sinds het vorige jaar. De économi sche oorlog die thans gevoerd wordt is hevig en spreker wees tenslotte op de groote taak welke in de toekomst voor de arbeidersbewe ging zal zijn weggelegd. De bondsvoorzitter, de heer Eikerbout, sprak vervolgens over„Donkere dagen'' en wees op de dubbele roeping van den Christen. Op te komen voor de eer zijns Gods en trouw aan zijn beginsel. Hij stond vervolgens stil by de zware tyden die worden doorgemaakt. Werkloosheid en verlaging der loonen. De toestand wordt schier onmogeiyk. Millioenen zyn reeds uit gekeerd en nog is het duister rondom ons, en wat zal de toekomst baren. Doch het Licht der Lichten schynt en zal de donkerheid op doen klaren. Spreker spoorde aan tot krachtige mede werking en principieele propaganda. Ook op het terrein van den arbeid opkomen voor de eere Gods, en de banier omhoog geheven. Na de pauze kwam een samenspraak„Wie hen ik welke goed werd gespeeld en zeer to den smaak viel. De Heer H. Wetselaar, hoofdbestuurder, sPrak daarna over „Georganiseerd stand houden". Spreker wees op de harde werke lijkheid, die op ons aandringt. Noodig is, dat wi) zorg dragen dat de Christelyke organisa tie in stand biyft, opdat zy ook in de toe komst haar taak zal kunnen biyven vervul len. Niet alleen de mannen, doch ook de bouwen Hebben wij daarom noodig. Er móe ten zijn trouwe, kloeke mannen en biddende Wouwen om het Christeiyk gezin in den taalstroom van dezen geweldigen tyd in stand te houden. °nze kloeke Zeeuwen hebben reeds meer malen de stormen getrotseerd en zullen zich nu niet laten verleiden ontrouw aap de organisatie te worden. Noodig is om eensgezind te biy ven en zich Qo°r de moeilykheden niet te laten neer slaan. De wereld staat by de puinhocpen J'an een verwrongen maatschappy, maar wy ebben het geloof om groote daden te ver richten. Geloof ook om veel onrecht te dra- J®» waartegen wy ons nu niet kunnen ver- tten. Want groot onrecht geschiedt er, als men ziet hoe tal van oudere arbeiders, die hun beste levenskrachten aan het bedrijf hebben gegeven, zonder meer aan den dijk worden gezet. Sreker wees op den grooten steun welke de organisatie in dezen tyd verleent. Alleen aan de afdeeling Vlissingen is in het afgeloopen jaar voor de werkloosheid 45.000 uitge keerd en veel nood heeft men helpen lenigen. De zorgen voor de organisatie en het hoofd bestuur zyn in dezen tijd zeer zwaar, maar tot op heden heeft God geholpen. Spreker wekte ten slotte op tot trouw blij ven aan den bond, en pal te staan voor de Chr. sociale beginselen. Na het zingen van „Lof zij den Heer", ein digde de heer Eikerbout met dankgebed. In onze Tijdinghal hebben wij vele actueele foto's opgenomen. Wy noemer daarvan bezichtiging door ver schillende ministers van het laatste sluitgat van de Zuiderzeewerken by de Vlieterde overstroomingen te Amsterdam tengevolge van den buitengewonen regenval bij een zwa re onweersbuihet portret van mr. H. Smeenge, hem aangeboden bij zijn 80ea jaardaghet portret van ds. J. L. Pierson, emeritus-predika: t en voorzitter van den Schoolraad voor den ^chool met den bijbei, die op 70-jarigen leeftijd te Bilthoven is overleden. De lasten der calamiteuze polders in Zeeland. Het Tweede Kamerlid Kersten heeft den ministers van binnenlandsche zaken en van waterstaat de volgende vragen gesteld Kunnen de ministers mededeelen, wat de oorzaak is, dat de door de Provinciale Staten van Zeeland besloten korting op de calami teuze polderlasten tot op heden niet is toe gepast Zyn de ministers bereid te bewerken, dat alsnog aan de ingelanden een korting over 1S31 wordt toegestaan Zyn de ministers van oordeel, dat bij de uitvoering van wei-ken aan die polders, zoo bijv. by dien van Borssele, men zich tot het allernoodigste beperkt, en de uiterste zuinig heid wordt betracht MIDDELBURG Vereenïging Schoolmuseum te Middelburg. Gisteren vergaderde in de sociëteit „de Vergenoeging" de vereeniging Schoolmuseum te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer C. Wit, inspecteur van het lager onder wijs te Middelburg. De voorzitter wees er in zyn openingswoord op, dat deze ochtendvergadering vooral ten doel heeft het behandelen van de huishoud e- lyke zaken om zoodoende te voldoen aan de reglementaire bepalingen. Hierna bracht de secretaris, de heer P. de Bree, zyn jaarverslag uit, waarin hij opmerk te, dat, hoewel het bestuur gaarne had ge zien, dat het ledental der vereeniging aan- merkelyk toenam, er toch geen reden is, om dit jaarverslag in mineur te zetten. De ver eeniging mocht zich in veler belangstelling verheugen. Ondanks den moeilyken finan- cieelen toestand van vele gemeenten en schoolbesturen bleven de subsidies behoudens een enkele uitzondering toegekend. Het schoolmuseum onderging een aanmer kelijke verbetering. Er is nu een groote plaats ingeruimd voor leermiddelen en meubelen v.an het voorbereidend onderwijs onder lei ding van mevr. Was-Osinga. Na een opsom ming van al het nieuwe dat verkregen is, deelt de secretaris in zijn verslag mede, dat het aantal leden onderwijzers ongeveer 400, dat der gewone leden ongeveer 100, dat der subsidieerende gemeenten 37 en dat der schoolbesturen 33 bedroeg. De voorzitter bracht naar aanleiding van het verslag dank, speciaal aan het gemeente bestuur van Middelburg en ook aan de uit gevers, die zooveel toezenden, dat het bestuur meende de verzekerde som te moeten ver- hoogen van 6000 op 10.000. Vooral de fir ma Tamson in Den Haag zond waardevolle natuurkundige instrumenten. Spr. heeft een der firmanten van Wolters te Groningen in het museum rondgeleid en deze prees de in» richting zeer en zeide, dat het verre de beste der kleinere schoolmusea is. Spr. bracht grooten dank aan mevr. Was, den heer Roelands en de inspectrice voor het bewaarschoolonderwys, mej. Houbar, voor hun werk voor de afdeeling voorbereidend onderwys. Evenals dit verslag werden goedgekeurd de rekening van den penningmeester, den heer B. J. R. Stoopman, aanwyzend een goed slot van 387.62 en diens begrooting, zulks nadat de penningmeester er op gewezen had, dat men aan het goed slot het recht niet moet ontleenen om te bedanken als lid, omdat het goede slot zeer welkom is en er wellicht een volgend jaar weer eens 'ets nieuws kan wor den gedaan. Spr. bracht dank aan den heer Douma, die destijds 500 aan de vereeniging leende, welke som nu geheel is afbetaald. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur den heer Douma tot eerelid benoemde, waar mede het aantal tot 2 steeg, want ook de heer Brandsma is reeds eere-lid. Spr. onderstreepte dat men niet bedanken moet en mede moet werken om te zorgen dat geen provinciaal subsidie moet worden aan gevraagd. Men moet er een eer in stellen zelf het museum te kunnen in stand houden. Wel moet men helpen waken tegen het intrekken van subsidies van gemeente- of schoolbestu ren. Men moet helpen leden te werven en spr. beschouwt vergaderingen als deze als inter- inspectionale inspectievergaderingei}. Tot bestuursleden werden herkozen de hee- ren J. Onderdyk, C. Roelands en mr. J. H. M. Stieger. In de middagvergadering, die zeer druk be zocht was, heette de voorzitter de nu aanwe zigen welkom op dezen 2den schoolmuseum dag en dat in de eerste plaats de leden en herhaalde daarbij hetgeen des morgens reeds was gezegd over uitbreiding dei- instelling en hen, die daaraan medewerken, waarbij spr. thans ook voegde den administrateur, die on danks zyn vry hoogen leeftijd werkt met jeugdig vuur. Spr. deelde mede, dat de heeren De Bree en Stoopman gemeend hebben hunne functie, resp. van secretaris en penningmeester te moeten neerleggen en dat de heer Roelands bereid is gevonden voor den tyd van een jaar voorloopig de functie van secretaris-pen ningmeester te vervullen. De voorzitter bracht dank aan den heer De Bree, die met den heer Brandsma de vereeniging heeft opge richt. Men kan zich de vereeniging niet den ken zonder den heer De Bree, die gelukkig in het bestuur blyft. Ook de heer Stoopman stond steeds pal voor het Schoolmuseum en was te Middelburg by alles de werker. Spr bracht ook dank aan den heer Roelands voor zyn bereidwilligheid de functie op zich te nemen. Spr. herhaalde zyn opwekking lid te blijven en keurde de houding af van hen, die bij aanbieding der kwitantie bedanken. Vervolgens heette spr. de gasten welkom, nl. leden van schoolbesturen, commissies van toezicht en gemeenteraden en de school artsen. Ten slotte heette spr. welkom den heer dr^ A. van Voorthuyzen, inspecteur van het bui tengewoon onderwijs te Utrecht, die zou spreken over „De noodzakelykheid van het buitengewoon onderwys" en wees er op, dat het een slechte tijd is om iets nieuws te en- tameeren. Spr denkt niet dat er direct zulk een school zal komen in Zeeland, al is het zeer gewenscht, dat de onderwyzeressen niet langer tevens verpleegsters zijn voor achter- lyke kinderen, die door buitengewoon onder wijs veel verder zouden komen. Men moet eerst enthousiasme voor zulk een school ma ken en dan zal de zaak wel verder rollén. De heer dr. Van Voorthuyzen zeide, dat deze tyd van bezuiniging niet makkelijk is om propaganda te maken voor buitengewoon onderwys, vooral daar ook het rijk voor nieu we scholen thans geen subsidie kan geven. Zeeland is op dit gebied wat achterlyk en het inlichten van scholen voor achterlyke kin deren is wel in het belang van het overig onderwys, maar toch in de eerste plaats voor de betrokken kinderen zelf. Spr. wees er op, dat een ziek kind nog geen misdeeld kind is. Van de misdeelde kinderen zyn die met een geestelijke afwijking het ergste, ook voor de naaste omgeving en zelfs voor de geheele samenleving. De misdeelde kinderen zyn te splitsen in doofstommen, blinden, psychiaten, slecht- hoorenden en geestelijk achterlijken. Men zegt wel, dat de wereld achteruit gaat, maar inzake de houding tegenover deze misdeelden is zij zeker vooruit gegaan. Voor deze men- schen, zooals trouwens voor ieder, is arbe:d het meest noodige. Dit kan door drie maatregelen, eerst voorzorg, daarna onderwys en opvoeding en ten slotte nazorg. Bij de voorzorg kan o.a. gelet worden op de erfelyk belaste kinderen, onderwys en opvoeding moeten er op gericht zyn van de kinderen bruikbare menschen voor de maatschappy te maken. Voor blinden en doofstommen is men reeds ver in die richting ook in vergelyking met het buitenland. Niet alle kinderen zyn ten deze reeds in gestichten, maar dat ligt dan voornamelyk aan de ouders, die de belangen der kinderen in den weg staan. Over de na zorg wil spreker nu niet veel zeggen, want dat heeft de Vereeniging Arbeid voor onvolwaar- digen uitvoerig behandeld. Spr. komt dan meer tot zwakzinnige kin deren. Dit is een belangryk vraagstuk, waar mede niet alleen de onderwyzers, maar ook de medici, de juristen en de sociologen te maken hebben. Het is niet altijd makkelyk te definieeren wat verstandig en wat zwakzinnig is. Men moet de zwakzinnigen verdeelen naar de oorzaak der afwyking. Van de drie soorten v^an z\v Vinnigheid is het idiotisme wel het ergste en de idioten kan men dan ook alleen verzorging geven. De graad van zwakzinnig heid dient men te bepalen door een test, en daarbij blijkt veelal dat het geheugen der zwakzinnigen niet minder ontwikkeld is dan van andere kinderen. Maar ook blykt, dat ieder geval weer verschilt. Het zou goed zijn als men ook voor moreeie afwijking een test zou kunnen aanleggen. By de vraag, welke waarde de zwakzinnigen nog voor de maatschappy kunnen hebben, wyst spr. op een proef op groote schaal in Engeland genomen, waarbij o.a. bleek, dat er op het land meer zwakzinnigen waren dan in de groote steden en dit vermoedelijk om dat de beste krachten van het land naar de steden trekken. Ook in ons land zyn bij on derzoek haarden van zwakzinnigheid gevon den. By het hoog noodige onderwijs aan deze kinderen, kan met het er niet op aan laten komen, welke leerkrachten er te krijgen zijn. wat wellicht bij het gewone onderwijs nog toelaatbaar is. Daar is het in de eerste plaats te doen om de kinderen kennis bij te brengen, maar op d^ buitengewone scholen is dit niet het geval, hier moet men toepassen, wat in geneeskundige kringen de arbeidstherapie wordt genoemd. Voor Zeeland de mogelijkheid besprekende van dit onderwys, zeide de inleider, dat er voor een school 24 leerlingen moeten zijn, maar men kan ook een klasse aan een gewone school verbinden, waarmede echter de erva ring niet zoo gunstig is. Spr. meent, dat er scholen zouden moeten komen bijv. te Vlis singen, te Middelburg, te Goes en wellicht ook in Zeeuwsch-Vlaanderen en dan in an dere plaatsen een klasse, die echter aan ge noemde scholen verbonden moeten zyn. De voorzitter bracht grooten dank aan den heer Van Voorthuyzen en wees er op, dat de aandacht, waarmede zijn inleiding werd aan gehoord en het applaus reeds bewezen hoe men het gehoorde waardeerde. Spr. deelde nu mede, dat bericht van ver hindering was ingekomen van den Commis saris der Koningin, beschermheer der ver eeniging, den burgemeester, den heer Rienks, hoofdinspecteur van het lager onderwys en Brandsma eere-lid. Van de gelegenheid om met spr. van ge dachten te wisselen of vragen te stellen maak te het eerst gebruik de heer Jansen van Big- gekerke, die vroeg of het samenbrengen der zwakzinnige kinderen onderling niet verkeerd kan werken en ook hoe men zich de scholen denkt ten opzichte van de religie en het ver schil dat bestaat tusschen openbaar en by- zonder onderwys. De heer Van der Driest van Lewedorp on derschreef deze laatste vraag. De heer Kouwe van Zuidzande vroeg hoe men handelen moet om een zwakzinnig kind opgenomen te krygen in een gesticht als de ouders daaraan niet willen medewerken. De heer dr. Smitt, schoolarts te Vlissingen, vroeg of het niet beter is de kinderen in in ternaten onder te brengen dan hen thuis te laten en steeds weer de reis naar de school te laten maken. De heer Van der Worp uit Oostburg meen de, dat veel, wat de inleiding voor het bui tengewoon onderwijs had aanbevolen ook ge heel van toepassing zou kunnen worden ge bracht voor het gewoon lager onderwys en dit zelfs gewenscht zou kunnen zijn. De voorzitter vroeg ten slotte hoe het staat met het vrijheidsprincipe en of het niet mo gelijk is, dat kinderen, die achterlyk zyn, na een paar jaar het buitengewoon onderwys te hebben gevolgd, weer het gewone geregeld kunnen volgen. De heer Van Voorthuijzen antwoordde, dat hy ook meent, dat religie in opvoeding en onderwys een groote factor is. Men zal zoo veel mogelyk drie scholen moeten stichten, een neutrale, een protestantsch-christelyke en een R.-Kath. Als het niet kan, dan vertrouwt spr. op samenwerking in deze, waarby dan het godsdienstonderwys een eerste plaats moet innemen. Garanties tegen infecteerenden invloed zyn niet te geven, maar men moet ook niet ver geten, dat men rekening heeft te houden met het milieu, waaruit de kinderen komen. Als de ouders ïiet mede willen werken moet eerst de geestelyke, dan het hoofd der school, dan de inspecteur en dian de burgemeester trachten hen te overtuigen en als dat niet helpt begint men weer van voren af aan. Men zou in dat geval vragen of het niet de ouders zijn die getest moeten worden. Over het algemeen is spr. geen voorstander van internaat, al geeft hy toe dat er geval len zyn, waarin dit wel gewenscht is. Spr. zal zich niet laten verlokken op den weg van be spreking van het gewoon onderwijs. De vrij heid komt voort uit den arbeid. Spr. is over tuigd, dat zwakzinnigheid het geheele leven door blyft en daarom kan een kind, dat bui tengewoon onderwys noodig heeft, later weer niet naar het gewone terug keeren. De' voorzitter bracht nogmaals grooten dank aan dr. Van Voorthuijsen en daar nie mand meer voor de rondvraag het woord ver langde, sloot hij nu ook met dank voor aller opkomst, vooral ook van de gasten, de verga dering. Werkloozen. Het aantal werkloozen te Middelburg be droeg de vorige week 765. Het is vermeerderd met 34, terwijl er 59 zyn afgegaan, zoodat het totaal aantal thans 740 bedraagt. Mïddeïburgsch muziekkorps. Het Middelburgsch Muziekkorps geeft Vrij dag a.s., des avonds 8 uur, het eerste concert in dit seizoen op het Molenwater. OOST- EN WEST-SOUBURG Het Crisis-Comité. Het crisiscomité te Oost- en West-Souburg heeft van gehouden collecten in dank ont vangen 1055.49% en heeft besloten voor loopig niet te collecteeren. Bij voortduring der crisis hoopt het comité wederom op de offervaardigheid der inwoners een beroep te mogen doen. Gevonden voorwerpen. Omtrent de volgende gevonden voorwerpen zijn inlichtingen te bekomeneen rijwiel- plaatje bij Luijten, Vlissingschestraat E 2 een kinder jumper by Boekhout, Vlissing schestraat E 7 een bonboekje „De Kam pioen" bij A. van Sluys, Oranjeplein A 10. Besmettelijke ziekten. In de week van 15 tot en met 21 Mei zijn in onze provincie voorgekomen 4 gevallen van roodvonk, nl. 2 te Tholen en 1 in ieder der gemeenten Stavenisse en Zoutelande. Een familieveete. De landbouwer J. D. P. te Cadzand leefde in onmin met zyn schoonvader den landbou wer v. d. L., aldaar. Deze laatste bleek o.a. niet bereid de pachtsom van. het door P. ge pachte land te verminderen. Toen P. op zeke ren dag de pachtsom ten bedrage van phn. 8.65 kwam voldoen, wierp hij het geld op tafel en rukte de kwitantie uit de hand van zijn schoonvader, die daarop constateerde dafc er 2.90 aan de verschuldigde som ontbrak. De rechtbank te Middelburg veroordeelde P. wegens diefstal tot een maand gevangenis straf. De verklaringen van den schoonvader en diens echtgenoote kwamen gisteren ter te rechtzitting voor het gerechtshof te 's-Gra- venhage diametraal te staan tegenover die van verdachte en diens vrouw. Het verhoor van verdachte kon niet van de verdachten- bank uit geschieden, omdat het Nederlandsch van P. niet te verstaan was. Dichtbij slaagde het Hof er in nu en dan iets op te vangen. De advocaat-generaal concludeerde tot vrij spraak wegens gebrek aan bewijs. Door notaris J. C. Paap zyn gisteren in „de Oude Vriendschap" publiek verkocht 1. Het heerenhuis, erf en tuin aan het Bel- lamypark no. 22, groot 205 centiaren Hoog ste inschryver de heer C. J. Mommaas voor 6377. Kooper de heer P. van der Hof q.q. voor ƒ7150. 2. Het winkelhuis met bovenwoning en erf aan het Bellamypark no. 24, groot 69 cen tiaren. Hoogste inschrijver de heer P. San- derse. Kooper de heer P. Lagaaij voor 3800. 3. Het huis en erf aan het Groene woud no. 4, groot 30 centiaren. Hoogste inschrijver d heer P. Sanderse voor ƒ922. Kooper de heer P. Lagaaij voor ƒ975. 4. Het huis en erf aan de Vrouwestraat no. 41, groot 80 centiaren. Hoogste inschryver de heer A. Kodde. Kooper de heer M. J. Brandenburg voor ƒ925. Vliegtuig der „Europa* *crunfe!nkt Het catapult-post-vllegfcuïg van de „Euro pa", dat gisterenmiddag om 8 uur 10 Green wich-tyd van de „Europa" was opgestegen, heeft draadloos noodseinen uitgezonden, wel ke door het radiostation op Castle Island werden opgevangen. Het vliegtuig, dat de „Europa" verliet toen deze nog ongeveer 1100 K.M. van New-York verwyderd was, bevond zich by het uitzenden der seinen op ongeveer 160 K.M. van de „Europa" en op ruim 1000 K.M. afstand van Boston. Men veronderstelt, dat het vliegtuig een motordefect heeft ge-* kregen en op zee moest dalen. De .Europa" werd draadloos van een en

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1