1000 500 300 25 WOENSDAG 28 MEI EERSTE BLAD No. 121 ?Oe Jaargang! 1932 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen STADTÊiTPROVlNCINIEUWS VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheeie rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct liltm: Firn F. 111 DE HEIDE Ir.. Mimi it-il. Ilissinp. Iilil. II. PostrBhening 11211 ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct. (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1—5 regels fl.—, alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd legen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIÜING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Stoomtram Walcheren. In de gisteren gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders der N.V. Stoom tram Walcheren werd de heer H. P. baron van der Borch tot Verwolde tot commissaris herkozen. BU de rondvraag werd door een aandeel houder de vraag gesteld hoe het bestuur zich gedacht heeft het groote tekort 23.478.90) van het boekjaar 1931 te dekken. De voorzitter van het dagelij ksch bestuur, de heer mr. H. F. Lantsheer, deelde hierom trent het volgende mede Het rijk verklaarde zich bereid ter delging van dit tekort een subsidie te verleenen en wel tot eenzelfde bedrag als door de streek (provincie, gemeenten en verdere belangheb benden) wordt verleend. Allereerst heeft het bestuur zich toen tot de provincie gewend met een verzoek om subsidie, maar zeer tot zijn teleurstelling be reikte het bestuur van vertrouwbare zijde het bericht, dat naar aanleiding van het verzoek aan de provincie, door Gdd. Staten aan de Provinciale Staten van Zeeland een afwij zend voorstel zal worden gedaan. Het zal dus waarschijnlijk niet mogelijk zijn, nu, en ook niet in de toekomst, het te kort te dekken, zoodat moet worden gestreefd naar groote beperkingen der uitgaven, ter wijl mede zal moeten overwogen in hoeverre aanmerkelijke vermindering van het aantal trams noodzakelijk wordt. Met groot leedwezen werd door de vergade ring van deze mededeeling kennis genomen. De Twaalf Provlnciëntocht der K.N.A.C. Zooals wij in ons nummer van 12 Mei reeds hebben gemeld, wordt van 26 tot 30 Mei van wege de Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club een Twaalf Provinciëntocht gehou den. Er wordt door ongeveer 35 automobielen en 100 belangstellenden aan dozen vierdaagschen rit deelgenomen. Op den eersten dag wordt gereden van Am sterdam naar Vlissingen. De auto's worden hier morgen na den middag verwacht. De deelnemers aan dezen tocht zullen morgen avond in Britannia overnachten en wordt hun door de directie een soirée aangeboden. De bedoeling vp.n dezen vierdaagschen tocht is om propaganda te maken voor de schoonheid van ons eigen land en de deel nemers in de gelegenheid te stellen in eenige dagen de belang 'jkste gedeelten van het va derland te bezoeken. Zangklassen der Christelijke Zangvereeniging „Hosanna". Concertgebouw. Als gewoonlijk brachten deze zangklassen een keurig-verzorgde uitvoering van een aan trekkelijk programma, dat door den directeur, den heer J. W. Bommeljé, zoodanig was sa mengesteld, dat de kinderen aan hun ouders konden laten hooren, wat op de lessen was geleerd en waarbij deze tevens eens heerlijk in herinneringen konden leven. Beide zangklassen A en B begonnen met drie solfège-oefeningen. Klasse A gaf ver volgens een zeventiental alleraardigste wijs jes en versjes, welke eenstemmig werden ge zongen en waarbij de leerlingen blijk gaven van trefzekerheid en zuiverheid, maar ook bewezen, dat ze hun liedjes beeldig en netjes weten voor te dragen. Reeds bij het eerste ..De naaimachine" was de echte sfeer van een kinderzangavond geschapen en die ver rukkelijk reine stemming, welke de diepste en teerste snaren van het harte raakt en doet trillen in ongekende vreugde, bleef. Hoe lief zongen ze Jantje, Paardje, Keffertjes (steeds wisselende, teekenende begeleiding!), Mijn vinkje, Het haasje, De vroolijke jongen, enz., allemaal liedjes, waarin de kinderen zich volkomen uitleefden en zich gaven in al hun kinderlijken, onschuldigen eenvoud. En als dan ter afwisseling een „solist" zich liet hoo ren met een grappigen tekst en charmant wijsje, trad de onbevangenheid der jeugdige Angers nog sterker aan den dag. Klasse B zong zestien één-, twee- en drie stemmige liederen van zwaarder gehalte, wel ke eveneens aantoonden, dat de dirig'ent uit den muzikalen voorraad inderdaad merk waardig keus weet te maken. Vonden we in de eerste afdeeling R. Hol, Bernet Kempers €-a. vertegenwoordigd, thans vroegen Van hennes, Bart Verhallen (Het molentje), Leo Mens (het moeilijke „Het breistertje), A. Lijsen, F. Abt, Zuiderwijn (Lentezang met Jool echo-werk), A. Spoel, Henderika van tussenbroek („Zet uw zorgen op zij" met de kruising van stemmen en het „Meiliedje" met de parelende klokjes in de begeleiding) e.a. de aandacht. Onder de „solisten" bleken prachtige stemmen aanwezig als b.v. in Han del's „Hebt gij reeds een hart gevonden" en in het duet „Jezus is wachtend". Ook deze klasse heeft haar werkjes op voorbeeldige wijze ten gehoore gebracht. Dat de volle zaal er precies zoo over dacht bewees wel het spontane applaus na ieder nummer, zoodat de moraal uit het welbekende „Stuurlui" van Lijssen (De beste stuurlui staan aan wal dat heel typisch als slotzang fungeerde, niet toepasselijk verklaard behoefde te worden. Gaarne betuigen we den directeur onze warme waardeering over deze uitvoering, daar het gewis geen sinecure is om met het jonge volkje dergelijke resultaten te berei ken. Ook de begeleiding van piano en har monium was zeer te loven. De voorzitter, de heer P. J. Woltering, die op de gebruikelijke wijze opende, prees te recht na afloop de toewijding, tact en kunde van den dirigent, wien de kinderen een sou venir aanboden. Ds. Wiersinga eindigde met dankzegging. Ad interim. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij den gemeentelijken dienst der Arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoekenden ingeschreven: 1 drukker, 1 behanger, 1 bouw kundig opz.-teekenaar, 20 grondwerkers, 3 loodgieters, ll metselaars, 11 opperlieden, 1 schilder, 7 stucadoors, 31 timmerlieden, l ver ver, 1 voeger, 2 vlechters, 1 betonwerker, 1 wagenmaker, 3 politoerders, 1 mach.-hout- bewerker, 1 wasscher, 2 schoenmakers, 480 metaalbewerkers (w.o. 160 tijdelijk werkloos), 1 slager 3 brood/banketbakkers, 3 koks, 1 blerbottelaar, 4 magazijnbedienden, 1 winkel bediende, 1 sleeper, 1 besteller, 4 chauffeurs, 5 kellners, 2 loopjongens, 17 transportaibei- ders, 29 kantoorbedienden (w.o. 2 vrouwelij ke), 2 teekenaars, 1 teekenaar bekend met werktuigk. en bouwk.), 8 portiers, loopersenz., 27 varensgezellen (w.o. matrozen, stokers, messroom-bedienden, stuurlui, machinisten enz.) en 92 losse arbeiders. Totaal 782 inge schrevenen, vorige week 785 personen. Alzoo een vermindering van 3 werkzoekenden. Voorts waren 96 personen in de werkver schaffing geplaatst. Ouderavond Vlissingsche Schoolvereeniging. De gisterenavond gehouden ouderavond aan de school van bovengenoemde vereeni- ging mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Bij afwezigheid van den voorzitter, heette de heer Van der Slikke alle aanwezigen har telijk welkom, in 't bijzonder den wethouder van onderwijs en den heer De Vries, leeraar m de gymnastiek te Middelburg, den spreker van dezen avond. Vervolgens bracht de heer Van der Slikke hulde aan hoofd en personeel voor de wijze, waarop de tentoonselling van werk der leerlingen was tot stand gebracht. In een leerzame lezing toonde de heer De Vries het groote nut aan van schoolcursus- sen voor heilgymnastiek, om zoodoende de verschillende houdingsafwijkingen bij kinde ren te bestrijden, daarbij wijzende op het nut van contact tusschen schoolarts en leer kracht. Hierna was gelegenheid voor de ouders om het werk van handenarbeid, teekenen en schrijven van de leerlingen te bezichtigen. Een keurige collectie kartonwerk was aanwe zig, verdeeld over alle leerjaren, benevens aardig kleiwerk en eenige voorwerpen van linoleum. De meisjes hadden eveneens flink gewerkt, wat bleek uit de fraaie collectie handwerken. Het teekenwerk maakte een netten, verzorgden indruk, waarbij werk was te zien uit de nieuwste methoden. Een aardig hoekje leverde het strandje met eenige strandvogels en een zeeaquarium. Deze avond heeft er zeker toe meegewerkt do ouders te overtuigen, dat naast de nut tige leervakken ook de aangename op deze school niet worden verwaarloosd, waardoor tegelijkertijd deze tentoonstelling een prach tige propaganda was voor het vak handen arbeid. Esperantïsten-vereenïging „La Verda Stelo". In een gisteren gehouden ledenvergadering van de Vlissingsche Esperantistenvereeniging „La Verda Stelo" is besloten tot aansluiting over te gaan bij de „Federatie van Arbeiders Esperantisten in het gebied der Nederland sche taal." Een lezing. Donderdagavond om 8.30 uur vindt weder om een lezing plaats in hotel Moeliker over de hoogfrequente vlolet-bestralingen. De spreker, de heer J. H. P. Pakken van het Instituut Corona te 's-Gravenhage, houdt een bespreking over da verschillende kwalen en hun bestrijding met stralen. Hoe autori teiten op medisch gebied deze aanbevelen en beoordeelen en wat particulieren er over zeg gen. Hij doet dit aan de hand van Uchtbeel den en zeer interessante experimenten. Wij verwijzen naar de betreffende advertentie in ons blad van heden. Van den boulevard gevallen. Gisteren is een 8-jarig meisje spelender wijze van den boulevard-muur nabij het standbeeld van Frans Naerebout gevallen. Met een ernstige hoofdwonde is het kind naar huis gebracht en later op advies van den huisarts naar een ziekenhuis vervoerd. MIDDELBURG. Vermindering leerlingental der openbare scholen te Middelburg. Burg. en Weth. van Middelburg schrijven den raad, dat het aantal leerlingen der open bare scholen steeds vermindert. Zij stellen daarom voor, een der vier openbare scholen te laten uitsterven door geen nieuwe leerlin gen meer toe te Kten, zoodat deze school het volgende cursusjaar geen eerste klasse zal hebben er er telkens een klasse verdwijnt. Een serenade. Gisterenavond kwam het harmoniegezel schap „Ons Genoegen" uit Vlissingen per tram op de Markt te Middelburg aan en trok spelende naar het schaftlokaal van den Houthandel der N.V. Alberts, gelegen Achter de Houttuinen, waar de heer A. Frenks, lid van genoemd gezelschap met zijn echtgenoote en verdere familieleden en vrienden zijn zil veren bruiloft vierde. Het zilveren paar werd een serenade ge bracht en de heer Frenks noodigde den di recteur en zijn medeleden binnen. Al spelen de trok „Ons Genoegen" later weer terug naar de Markt en keerde daarna naar Vlis singen terug. VEERE. De oudste inwoner van onze provincie overleden. De oudste inwoner van Zeeland, de heer M Adamse te Veere, is in den zeldzaam hoogen leeftijd van bijna 102 jaar overleden. GOES. Agenten der arbeidsbemiddeling. Gisterenmiddag werd in het Schuttershof te Goes een druk bezochte vergadering ge houden van gemeentebesturen en agenten der arbeidsbemiddeling in Zeeland ter be spreking der wet op de arbeidsbemiddeling. De vergadering werd geopend door den heer H. P. Staal, directeur der districtsarbeids beurs te Middelburg, die de aanwezigen wel kom heette, in het bijzonder de heer Th. van Lier, referendaris bij den rijksdienst der ar beidsbemiddeling en werkloosheidsverzeke ring te Den Haag, dien spreker noemt den geestelijken vader van de wet op de arbeids bemiddeling en den heer J. L. Melse, land- bouwbemiddelaar aan de districts-arbeids- beurs te Middelburg. Spr. achtte het wel van belang een vergadering als deze te beleggen, nu bedoelde wet op 1 Januari in werking is getreden. De eerste spreker, de heer Van Lier, gaf in korte trekken een overzicht van den inhoud der genoemde wet. Deze wet onderscheidt a. de openbare arbeidsbemiddeling en b. de bijzondere bemiddeling met of zonder winst oogmerk. De wet van 29 November 1930 regelt niet veel betreffende het materieel recht der open bare arbeidsbemiddeling. Alleen in hoofdstuk 2 der wet staan enkele algemeene bepalingen. De kosten van de gemeentelijke bemidde ling komen in het algemeen voor rekening der gemeente. Alleen draagt het rijk voor 40 pet. b^j in het salaris van den direc teur of agent. De kosten van de districts- beurs worden voor door het rijk en voor /4 door de gemeenten in het district gedragen. Spreker maakte enkele opmerkingen over de bijzondere bemiddeling. Voortaan mag zonder toestemming van den minister geen arbeidsbemiddeling met winstoogmerk worden uitgeoefend. En wordt er vergunning verleend, dan gelden verschillende strenge voorwaar den. De heor De Wolf te Vlissingen vraagt, hoe veel volgens de nieuwe wet in de salarissen van de ambtenaren der beurs door het rijk wordt bijgedragen. De heer Van. LierNiets. De heer De Wolf Maar Vlissingen kreeg tot heden het salaris van één ambtenaar ver goed. De heer Van Lier Daartoe is het rijk niet verplicht. De heer De Wolf vraagt verder de meening van den heer Van Lier over het bemiddelen van ongeorganiseerden bij een staking. De heer Van Lier is persoonlijk de meening g dat elk arbeider die werkt op een afdeeling, waar gestaakt wordt en het werk moet worden stongezet, bij die staking is be trokken. Dat is het beste en billijkste stand punt in de practijk. Anders zouden de onge organiseerden altijd bemiddeld kunnen wor den. En dat zou onbillijk zijn. De heer J. Onderdijk, wethouder van Mid delburg, merkt op, dat deze opvatting in Mid delburg steeds heeft gegolden en dat men zich daarbij best heeft bevonden. Werkgever en werknemer kunnen zich in zulk een geval van staking wel vinden buiten de organen der rijksbemiddeling. Aan de vrijheid van ar beid wordt niet getornd. De heer J. K. Melse, landbouwbemiddelaar aan de districts-arbeidsbeurs te Middelburg, sprak over „De arbeidsbemiddeling in land en tuinbouw". Nederland kan een landbouwland genoemd worden. Steeds heeft veel verwisseling van personeel plaats. Toch hebben de arbeids beurzen vele jaren weinig gedaan aan ar beidsbemiddeling in den landbouw. Hier .en daiar vonden wel particuliere bemiddelaars in den landbouw een bestaan. Spr. verwijst met instemming naar het rap port der Z.L.M. over dit onderwerp. Ook de Z.L.M. achtte een bemiddelingsinstituut noo- lig, vooral voor seizoenarbeid. De openbare bemiddeling stond te weinig in contact met de landbouwers en de arbeiders. De agenten moeten meer met den landbouw bekend zijn. Thans wordt door de kringbemiddelaars met succes contact gezocht met de organi saties van werkgevers en werknemers. Het is gebleken, dat er in den landbouw voor de arbeidsbemiddeling een taak is. Maar de agenten moeten wat meer actief zijn. Dan zal het aantal plaatsingen grooter worden. Ook de belanghebbenden-werkgevers zoowel als -werknemers moeten het belang van dezen dienst inzien. De agenten moeten bedenken, dat hun werk meer bestaat, in het dienen dan in het ge diend worden. Het gaat er om den rechten man te brengen op de rechte plaats. De agen ten moeten vooral vlug werken. Men moet vertrouwen in ons werk krijgen. En daartoe moeten allen samenwerken. De agenten moe ten tijd en gelegenheid hebben connecties aan to knoopen met werkgevers en werknemers. Ook na inleiding van dit onderwerp volgde eenige bespreking. BRESKENS. Gemeenteraad. Gisterenmiddag kwam de raad in voltallige vergadering bijeen. Besloten werd voorshands geen wijzigingen te brengen in de verordening op de vermake lijkheidsbelasting, conform het voorstel van Burg. en Weth. In afwijking van het reeds eerder bepaalde werd op verlangen van den minister uit de algemeene politieverordening artikel 25 ge licht (betrekking hebbende op de winkelslui ting) en in een afzonderl* ke verordening op genomen. Tevens werd de openingstijd voor winkels des Zondags op 9 uur gesteld. Nogmaals kwam in behandeling het beroep schrift van den heer Nieuwenburg tegen het besluit van Burg. en Weth., waarbij het peil, voor door hem te bouwen woningen vastge steld was. In de vorige vergadering van den raad besloot dat college tot verdaging en droeg het Burg. en Weth. op nadere inlich tingen in te winnen. Volgens den voorzitter hebben Burg. en Weth. zich van die taak ge kweten, het onderzoek is door hen zoo uitge breid mogelijk geweest en him advies is ver werping van het beroepschrift. De heeren Carels en Lijk gaan met het advies niet mede, daar h.i. de op deze zaak betrekking hebbende stukken hen niet ten volle bevredigen. De voorzitter is bereid in comité-generaal eenige mededeelingen van persoonlijken aard te verstrekken, indien de raad daar nog prijs op stelt, doch de zaak zelf dient in openbare vergadering behandeld te worden. De heer Vasseur is van meening, dat de raad te weinig onderscheid maakt tusschen personen en zaken. Volgens hem hebben Burg. en Weth. goed gehandeld, de zaak is heel eenvoudig, de bouwer is in overtreding en hij kan zich derhalve volkomen met het advies van Burg. en Weth. vereenigen. Ook de heer De Kruijter is deze meening toege daan, doch op verlangen van den heer Note- baart, die zich nog geen oordeel gevormd heeft gaat men in comité-generaal. Na heropening handhaaft de heer Vasseur zijn meening, hij kan niet inzien, waarom de raad er anders over zou denken. Het gaat hier niet om de bouwers, doch om de bewo ners en ook is het een gemeentebelang (door trekking van de Vergouwestraat). De heer Brand vraagt of de bouwwer ken afgebroken moeten worden, indien de raad het beroep verwerpt. De voorzitter licht een en ander toe en bespreekt aan de hand van een schetsteekc- ning nogmaals de situatie, Het voorstel van Burg. en Weth. werd ver volgens met algemeene stemmen (de heeren Carels en Lijk hadden de zaal verlaten) aan genomen. Na eenige bespreking werd besloten Burg. en Weth. een crediet van f 2100 toe te ken nen voor de bestrating van de Kijkuit. Ge tracht zal worden hieraan zooveel mogelijk werlcloozen te werk te stellen. Vervolgens kwam ter tafel het voorstel van Burg. en Weth. om, nu gebleken is, dat er thans in den landbouw voldoende werk te vinden is voor de als werkloos ingeschrevenen, de werkverschaffing tijdelijk stop te zetten, doch deze weder te openen zoodra de toe stand zich wijzigt. De heer De Kruijter opende het vrij lang durige debat. Nu Burg. en Weth. van meening zijn, dat er in den landbouw voldoende werk is, rust op dat college de plicht zulks met be wijzen te staven. Zij, die niet in den landbouw geplaatst zouden kunnen worden dienen dan toch ondersteund te worden. Hij legt een lijstje over van de landbouwers, waar werk- loozen aan gevraagd hebben te werk gesteld te mogen worden, doch clit is zonder resul taat gebleven. Hij vraagt zich af, of het soms in de bedoeling van het dagelijksch bestuur ligt de werkloozen hun lot nog erger te ma ken. De heer Notebaart kan evenmin met het voorstel van Burg. en Weth. mede gaan. Overal in den landbouw is er crisis, zoodat) zelf de minister voor de landarbeiders de steunregeling ingevolge het werkloozenbesluiti heeft moeten continueeren. De bestaande re geling voor de werkloozen voldoet volgens Burg. en Weth. niet meer. Het gevolg hier van is, dat naar een andere regeling omgezien zal worden. Zoolang die er echter nog niet is. is het toch beter de huidige te handhaven dan thans alles rfcop te zetten. Hij betwijfelt) het, dat er in den landbouw werk te vinden is, trouwens de meeste werkloozen hier zijn havenarbeiders, die misschien niet allen voor landarbeid geschikt zijn. Zeer zeker zullen zij dan toch niet steeds in de eerste plaats voor werk in aanmerking komen. De heer Brand is ook tegenstander van stopzetting. Volgens hem is het Burg. en Weth. niet te doen om de menschen te pres sen naar werk uit te kijken, doch om het loon naar beneden te krijgen. Het is een aan. slag op het loon en tevens is het voor hem een bewijs, dat Burg. en Weth. zich niet in denken kunnen wat het lot van den arbeider is. In allo gemeenten staan vele landarbeiders als werkloos ingeschreven en nu moeten er nog meer bijkomen. Hij begrijpt niet hoe wet houder Cappon die als voorzitter van het) crisis-comité met zoovele arbeiders in aanra king komt, voor stopzetting der werkverschaf fing kan zijn. De voorzitter zet nogmaals de meening van. Burg. en Weth. uiteen. Niet alleen in het be lang van de gemeente, doch vooral voor de arbeiders zelf besloot het college de werk verschaffing tijdelijk stop te laten zetten. Vijf a zes landarbeiders hebben spreker ver klaard, dat nog nooit Breskensche werkloozen werk gevraagd hebben. Verscheidene jongelui werken thans aan de werkverschaffing en nu er in den landbouw erk te over is of spoedig zal zijn, moet het voor hen een prikkel zijn oni hun handen uit de mouw te slaan en op een andere manier dan bij wijze van werkver schaffing aan het werk te komen. De heer Vasseur wil voorop stellen, dat het de moreele plicht van den arbeider is zelJJ werk te zoeken, de plicht van de Breskensche werkgever om werk aan de Breskenschd werkloozen te geven. Doch zoolang er nog werkloozen zijn, heeft de gemeente niet het recht de werkverschaffing stop te zetten. Op de overheid rust hier de plicht de menschen te helpen. De werkgevers zeggen, dat de ar beiders nooit werk gevraagd hebben, maai' eenigen tijd geleden hebben zij toch van het gemeentebestuur een circulaire ontvangen, waarin het verzoek daartoe gedaan werd? Als de loonen hooger zijn dan in den land bouw, zou hij een toeslag daarop willen ge-* ven. De heer Brand is in principe tegen loon- toeslag. Volgens hem werkt het conflict in dé haven nog door, hij hoopt dat wethoudeï Cambier als werkgever tegenover de andere werkgevers het voorbeeld geven zal. Hij en den heer Notebaart blijven van meening, dat de werk"erschaffing niet vervallen mag, doch moet blijven bestaan. Krijgen de arbeiders bij particulieren werk dan vervalt zij auto matisch. De heer De Kr ij ter doet een beroep op de Christ.-Hist. partij en verwijst naar hun program. Tusschen hem en den heer Cam bier ontspon zich nog een discussie over het ontstaan van het conflict aan de haven, waarbij echter de meeningen verdeeld bleven. Na nog eenige besprekingen en nadat op een vraag van den heer Carels de voorzitter ant woordde, dat zoodra aan een werkverschaf fing weer de behoefte blijkt (die volgens dé heeren Notebaart en Brand nog steeds be staat) hiermede weer begonnen zal worden, werd met 6 tegen 5 stemmen, die van hee*

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1