Nieuwe avonturen van Piepneus en Bibbersnoet jlERST Plaatselijk OUDERS EN KINDEREN GEMENGD NIEUWS RADIO-RUBRIEK. u\u*xuama Buitenlandsch Weerbericht. .«—No. Firma F. V STADS- EN PR HULP BIJ HUISWERK. Iemand stelt mij de vraag acht U het ge- wenscht, dat ouders hun kinderen bij hun huiswerk helpen, of meent U, dat alle hulp uit den booze is Beantwoording van deze vraag in een arti kel kan waarde hebben, omdat vele ouders voor deze zelfde moeilijkheid staan. Er zijn ouders, die avond aan avond met hun kinde ren bezig zijn ik ken een moeder, die zich voor de tweede maal in haar leven verdiept in de Grieksche mythologie, die opnieuw alle vulkanen van Java leert en die weer ver trouwd raakt met de merkwaardige producten en quotiënten van de edele algebra. De kin deren van zulke ouders vinden thuis een zeer belangrijken steun bij het leeren van hun lessen en het maken van hun huiswerk hun rapporten zullen er wel bij varen maar het is zeer de vraag, of zij zelf er mee gebaat zijn. Systematische hulp thuis of van iemand die toezicht houdt op studie, kan haar waarde hebben kort na den overgang naar een nieu we school, of na een ziekte dus in een bij zonder geval, maar in het algemeen gespro ken is zulks verkeerd. In de eerste plaats, omdat de kinderen er aan gewend worden, op een ander te steunen. Gedurende den geheelen schooltijd staan de leerlingen onder toezicht van de leeraren zijn ze even buiten de orde of dwalen zij met hun geest af, dan klinkt dadelijk de verma nende stem van den leeraar. Het huiswerk is bedoeld als een zelfstandig te verrichten taak ter voorbereiding, aanvulling of toepassing van het op school geleerde. De vakkundige lesgever zal zelden werk op geven, dat het bevattingsvermogen van den gemiddelden leerling te boven gaatdoet hij dat wel, dan zal de correctie of de bespreking hem doen gevoelen, dat hij zich vergiste. Dit zal hem nopen tot klassikale behandeling van de moeilijkheid. Stel u voor, dat alle vaders en moeders nu eens met hun kinderen gingen zitten zwoegen op dat te moeilijke werk hoe veel gezinsrust zou er niet door verstoord worden "Want het mooiste is nog dit, dat in negen van de tien gevallen die helperij op in cidenten uitloopt, doordat de leek-docent óf tekort schiet aan kennis (en wie neemt hem dat kwalijk zooveel jaren na den schooltijd óf tekort schiet aan geduld (en dat kan men een niet-onderwijzer vaak ook al niet kwalijk nemen) Ligt de fout niet bij den lesgever, dus sluit het huiswerk precies aan bij het geleerde, dan is het mogelijk, dat uw kind op school niet heeft opgelet en daardoor thuis aan den grond zit. Laat hem of haar dan maar rustig „tegen de lamp loopen"liever dan dat gij maar weer klaar staat met uw hulp; is er dan morgen in de school weer een of andere afleiding, dan zal de herinnering aan het figuur-als-modder wel even prikkelen tot op letten. Het is evenwel ook mogelijk, dat uw kind met zijn sommen of zijn thema zit te tobben, doordat de opgaven werkelijk boven zijn be vatting gaan. Wat ge dan moet doen, kan ik zoo in het algemeen niet zeggen. Is uw kind misschien te zwak van lichaam, om vele uren daags in schoolsch verband door te brengen en dan nog vele uren in huis? Ga dan naar den dokter, voor het te laat is, want een goede gezondheid gaat boven een goed rapport, en zonder een sterk lichaam blijven de mooie cijfers op den duur ook uit. Is uw kind misschien te jong voor de klasse waarin het is geplaatst, en vooral voor de daarin behandelde leerstof Best mogelijk, dat alles over een jaar veel gemakkelijker wordt verwerktlaat uw kind dan rustig doubleeren. Of hebt ge indertijd by de keuze van de school te hoog gegrepen, de moeilijkheden on derschattende, het intellect van uw kind overschatten? Vooral waar geen financieele bezwaren bestaan bij de keuze van een studie richting, komt dit laatste vaak voor. Men bedenke evenwel, dat in zoo'n geval ook de best betaalde hulp op den duur geen uitred ding kan gevenper slot van rekening moe ten de hersenen van den leerling zelf het ge leerde kunnen opnemen en verwerken. Is met al deze algemeene beschouwingen de mij gestelde vraag beantwoord Een ieder toetse zijn eigen geval eraan. Wil men van mij evenwel een kort en meer omlijnd antwoord, dan kan ik m.i. niet beter antwoorden dan op deze wijzekunt ge uw kind helpen met enkele woorden, doe dat dan gerustmoet ge u evenwel stelselmatig en langdurig met hem bemoeien, dan is er iets niet in orde doe dat dan niet, herleest u dan eens mijn algemeene beschouwingen en vraag u af, welke hiervan betrekking kan hebben op uw kind. Ik meen dus, dat er in het algemeen thuis niet veel hulp bij het huiswerk moet worden verleend. Een andere vraag is dezemoet men zich ermee bemoeien, of de kinderen thuis al of niet voor school werken Er zijn maar weinig kinderen, die uit zichzelf thuis de boeken en schriften tijdig opnemen en reeds jong zoo verstandig zijn, plicht en plei- zier uit elkaar te houden. Daarom zal in het algemeen toezicht op de tij dsverdeeling noo- dig en nuttig zijn, maar dat is heel iets anders dan hulp bij het werk zélf. Een lijkkleed bedekte een gedeelte van het overschot, doch Lindbergh liet het wegnemen en bleef een wijle alleen in het vertrek bij de verminkte resten van zijn kind. Kort daarop vertrok een lijkauto in de richting van het crematorium van Linden. De verassching geschiedde in tegenwoor digheid van den vader, kolonel Lindbergh, den chef der politie van New-Jersey en an dere vertegenwoordigers der overheid. De urn met de asch werd ter beschikking van de ouders gesteld. President Hoover heeft mevrouw Lindbergh een telegram gezonden, waarin hij haar zijn hartelijke deelneming betuigt en nogmaals verklaart, dat de politie niet zal rusten, tot dat de afschuwelijke daad met onverbidde lijke gestrengheid rechtvaardig gestraft zal zijn. Naar de oorrespondent van de „Times" uit New-York meldt, stelt de politie thans alles in het werk, om den man op te sporen, aan wien dr. John Condon namens Lindbergh den losprijs van 50.000 dollar betaalde. Zij is ervan overtuigd, dat deze man ofwel de eigenlijke ontvoerder van het kind is ofwel handlanger van de ontvoerders. Haar overtuiging'is gegrond op het feit, dat hij aam kolonel Lindbergh door middel van mr. Condon een nachthemd zond, dat het kind zou hebben gedragen, toen het ontvoerd werd, en twee groote veiligheidsspelden, waarmede een wollen dekentje, waarin de baby gewikkeld was, was vastgemaakt. Toen het kind gevonden werd, was van het nacht hemd en het dekentje niets te bespeuren. De man, die het nachthemd en de veilig heidsspelden den tweeden April 's avonds op een kerkhof te New-York aan mr. Condon overhandigde, werd niet alleen door mr. Con don gezien maar ook door een taxichauffeur. Beiden konden zeer nauwkeurige beschrij vingen van den man geven, welke ook in de kleinste details met elkaar overeenstemden. Wat hun vooral was opgevallen, was, dat hij sprak met een Duitsch of Scandinavisch accent en dat hij zeer goed bekend scheen te zijn in The Bronx, een dicht bevolkte voor stad van New-York. Mr. Charles Mc. Laughlin, districtsprocu reur van The Bronx, deelde na een langdurig verhoor van mr. Condon mede, dat hij er zeker van is, dat de mannen, die van kolonel Lindbergh de 50.000 dollar wisten los te krij gen, zich in The Bronx verborgen houden. Noor zijn meening is dr. Condon zelf echter geheel onschuldig. Omtrent de vondst van het lijkje meldt de „Vossische Zeitung" nog nader, dat het kind gevonden werd op een plaats, waar door de politie indertijd de telefoonleiding was aan gelegd, welke de woning van Lindbergh met het hoofdbureau van politie verbindt. Een klein muurtje is opgericht rondom de plek, waar het lijkje gevonden werd, en sol daten houden er de wacht, om te voorkomen, dat de sporen, die zich daar zouden kunnen bevinden, worden uitgewischt. De „Bronx Home News" publiceerde Don derdag de correspondentie tusschen dr. Con don en den man, aan wien hij den losprijs betaalde. Zijn correspondentie met Condon was onderteekend met hetzelfde symbool als het briefje, dat in de kinderkamer door de ontvoerders was achtergelaten. Het symbool bestaat uit twee elkaar gedeel telijk bedekkende cirkels met nog een derden cirkel, rood gekleurd en getrokken binnen dat gedeelte, waar de groote cirkels elkaar be dekken en een punt in het midden van iede- ren cirkel. De bevolking van New-York verwijt de po litie van New Jersey, dat zij bij de opsporing van de daders een groote fout heeft begaan door de omgeving van het landgoed van Lindbergh niet nauwkeurig af te zoeken. Waarschijnlijk heeft het kind reeds in het bosch gelegen toen de politie daar de tele foonleiding tusschen Lindbergh's woning en Princetown, waar zich het hoofdbureau van politie bevindt, aanlegde. De Senaat van New Jersey zal het geval onderzoeken. Inmiddels schijnen de politie commissarissen en detectives van New Jer sey van plan te zijn, aan gouverneur Moore te verzoeken, kolonel Schwarzkopf uit zijn functie te ontslaan. Zaterdagmiddag om 12 uur is het geheele verkeer te New-York één minuut lang stop gezet, als teeken van deelneming in het tra gische lot, dat het echtpaar Lindbergh ge troffen heeft. Volgens een bericht uit Trenton, heeft de regeering van de Unie, op aandringen van Hoover, thans aan den Gouverneur van New Jersey het aanbod gedaan, mee te doen aan de jacht op de moordenaars. Een aantal vooraanstaande persoonlijk heden op het gebied der criminologie zijn van meening, dat de moord op het kindje van kolonel Lindbergh begaan is door een maniak of door iemand, die zich op hem wilde wreken. Ontvoerders van beroep, zoo verklaren deze heeren, zouden het kind niet zoo spoe dig na den roof hebben vermoord vol gens de verklaringen der medici is de baby, bijna terstond na de ontvoering gestorven en evenmin zouden zij het lijkje in de on middellijke omgeving van het huis hebben achtergelaten. Een belangrijk aanknoopingspunt om de daders op het spoor te komen en waaraan de politie groote waarde hecht, is de brief, waarin een losprijs wordt geëischt voor het geroofde kind, welke brief werd gedepo neerd in de kamer van den baby in den nacht van de ontvoering. De politie heeft geweigerd, dezen brief te publiceeren, doch zekere bladen geven den inhoud ervan weer. Zij verklaren, dat zij den brief reeds eenigen tijd in hun bezit hebben, doch hem op verzoek van kolonel Lindbergh nog niet gepubliceerd hebben. De brief luidt als volgt „Mijnheer Houd 50.000 dollars gereed, 25.000 in biljetten van 20 dollars, 1500 in bil jetten van 10 dollars en 10.000 in biljetten van 5 dollars. Maak er twee pakjes van. Wij geven u vier dagen om het geld vrij te ma ken. Wij waarschuwen u, iets hiervan publiek te maken of de politie er van in kennis te stellen. Het kind wordt gut (sic) verzorgd. Antwoord in triplo". De brief was niet onderteekend, doch be vatte slechts het symbool der daders, twee cirkels met blauwe inkt met nog een derden cirkel, welke rood was gekleurd. Kolonel Lindbergh heeft thans alle brie ven, zes in getal, welke hy van de ontvoer ders heeft ontvangen, aan de politie ter hand gesteld. De „chaplein" van het huis van afgevaar digden, Montgomery, opende de zitting van Zaterdag met een gebed voor kolonel Lind bergh en diens echtgenoote, waarin Gods rechtvaardige straf over de misdadigers wordt afgesmeekt en God wordt gevraagd de natie te zuiveren van zonde en misdaad. Uit New-York wordt gemeld, dat de reeder Curtis uit Norfolk de politie de namen en persoonsbeschrijving verstrekt heeft van de misdadigersbende, met welke hij in onder handeling was toen het lijkje van Lindberghs kind gevonden werd. De boeven hebben toen nogmaals een losgeld van 200.000 dollar ge- eischt. Het O. M. zal de toestemming van gouver neur Moore vragen, om een onmiddellijke vervolging in te stellen tegen personen, wier namen in het bezit van het O. M. zijn. Ergerlijk gedrag van werkioozen. In het Westland heb ben enkele werkioozen hun ontstemming over de vermindering der steunuitkeeringen op hun wijze kenbaar gemaakt door ruiten in te werpen, in de Lier heeft een groep werkioo zen in een onbewoond huis op ergerlijke ma nier huis gehouden. Men had van de steun gelden wijn etc. gekocht en vierde er vroolijk feest, waarbij het treurig is toegegaan. Bur gemeester Crezee heeft in de jongste raads vergadering deze handelwijze sterk afgekeurd en medegedeeld dat de gemeente zeer strenge maatregelen zal toepassen. Bosch- en heidebranden by Tilburg. De Tilburgsche brand weer is gedurende de laatste dagen weer ette lijke malen gealarmeerd voor bosch- en hei debranden. Zaterdagmiddag tegen twaalf uur werd een heidebrand gemeld op den weg, die loopt van de Blauwe Hoef op den Hilvarenbeekscheweg naar Biest-Houtakker. Bij aankomst ter plaat se bleek het vuur te woeden in een perceel heide tegen den Kanaaldijk. Op Eersten Pinksterdag tegen elf uur werd een brand gemeld, die woedde in de heide gronden gelegen aan de Gilzerbaan achter het Pompstation der Tilburgsche Waterlei ding-maatschappij. Hier zyn ongeveer tien hectaren heide in de vlammen opgegaan. Het blusschingswerk, dat ongeveer drie en een half uur in beslag nam, ging met groote moeilijkheden gepaard. Een der brandgasten is tijdens de blussching wegens overspanning bewusteloos geworden, doch dank zij het frissche water, dat de brandweer steeds met zich voert, was de man weer spoedig hersteld. Ook andere brandweerlieden en politieman nen, die bij het blusschingswerk assistentie verleenden, werden min of meer onwel. Een geldregen inYperen. Toen dezer dagen ip. den middag om 12 uur, bedienden en werklieden zich naar huis begaven, bemerkten zij in de Statiestraat te Yperen, een aantal briefjes van 100 en 1000 frank, die heen en weer warrelden, gedreven door den wind. In het eerst dachten ze aan een nieuw reclamemiddel, doch achteraf stel den ze vast, dat de briefjes goede en degelijke bankbriefjes waren. Middelerwijl begon men dat hemelsch manna op te bergen. Twee hee ren, die in 'n hotel dicht aan het venster aan 't eten waren, wisten te zeggen, dat zij kort tevoren twee heeren een een dame hadden zien voorbij trekken, en dat deze naar alle waarschijnlijkheid de verliezers moesten zijn. Twee waren hun totaal onbekend, doch den derden kenden ze als een notaris van Yperen. Dadelijk werd er op zoek gegaan en in het restaurant Skindels, dichtby het station, za gen ze het bedoelde drietal zitten. Zij gingen binnen en vroegen aan den bekende of hy zijn geld verloren was. Daar hij ontkennend antwoordde, meenden ze verder hun onder zoek te moeten voortzetten. Doch de andere heer, die van Brussel was, zooals ze later ver namen, bezag zijn groote brieventaseh, die naast hem lag, en stelde vast, tot zijn groote verbazing, dat al zijn geld verdwenen was. Daar men op straat had bekend gemaakt, dat de verliezer in het restaurant was, kwamen nu aanhoudend menschen met heele handen vol bankbriefjes. De heeren stonden ver stomd, en toen ze van hun verbazing beko men waren, begonnen ze te tellen en te her tellen, en op de 500.000 fr. die weggevlogen waren, was er slechts een briefje van 1000 frank te kort. Men had er gevonden in de keldergaten, in de riolen, ja, tot in de aan grenzende straten, en op het plein toe, daar de wind nogal hevig was. Een krankzinnige. Een man, die klaarblijkelijk aan zinsverbijstering lijdt, heeft Zaterdagmiddag in het Kaiser Friedrich Museum te Berlijn getracht schil derijen van Rubens en Rembrandt met een mes te beschadigen. De man kon net op het laatste nippetje worden gevat. Het is een 46- jarige fotograaf, die in een koffiehuis aan een vriend had verteld in het Kaiser Friedrich Museum weldra een daad te zullen plegen, waardoor de aandacht der autoriteiten op den heerschenden nood en onrechtvaardig heid zou worden gevestigd. De vriend trachtte den fotograaf dit plan eerst uit het hoofd te praten, maar toen hem dit niet lukte, waar schuwde hij de directie van het museum, die nu een verscherpt toezicht organiseerde en den fotograaf ook vatte toen deze met een open scheermes voor een doek stond. Een bierparade in New- York. De „Natten" hebben Zaterdag ochtend te New-York een groote betooging gehouden, waarmede zij de regeering wilden toonen, dat tallooze Amerikanen het toestaan van alcoholhoudend bier eischen. Om elf uur werd de optocht gevormd op de Fifth Avenue, vanwaar hij onder leiding van burge meester Walker, vertrok. Duizenden vlaggen werden meegedragen en talrijke muziekkorp sen liepen mede. Het aantal deelnemers Een, twee drie glipten wij door het hek, liepen naar den wagen en gingen ieder op een van de houten voeten van de pop zitten. „Bonjour zei ik, ter wijl ik m'n pet afnam. „Mooi weer, niet?" Maar de pop zei geen stom woord en bleef ons onbeweeglijk aan staren. (Nadruk verboden) „Och, domkop, een houten pop kan immers niet pratenzei Bibbersnoet, en gelijk had zeMaar net had ze 't gezegd, toen opeens het grint op het tuinpad kraakte. Een meisje 'n echt menschenmeisje naderdezeker de eigenares van den wagen. Wip, wip, doken we weg tusschen de kleeren van de pop. (Donderdag vervolg) wordt geschat op verscheidene honderddui zenden personen. De Duitschers te New-York waren vrijwel allen aanwezig. De demonstra tie duurde tot ongeveer middernacht. In alle groote steden van de Vereenigde Staten zijn soortgelijke betoogingen gehouden. Woensdag 18 Mei. Hilversum, 296 M. 6.45 en 7.30 Vara. Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Viool, piano, voordracht en gramofoonplaten. 12.00 Septet en gramo foonplaten. 2.15 Onze keuken. 3.00 Piano recital. 4.30 Voor de kinderen. 5.30 Gramo foonplaten. 6.00 Onderwijsfonds voor de bin nenvaart. 6.30 R.V.U. 7.00 Septet. 7.20 Volken bond en vrede. 7.30 Septet. 8.00 Gramofoon platen. 8.15 Concert. 9.00 Hoorspel. 9.30 Or kest. 10.15 Vaz Dias. 10.50 Orkest. 11.15 Gra mofoonplaten. Huizen, 1875 M. N.C.R.V. 8.00 Schriftle zing. 8.15 Gramofoonplaten. 10.00 Dames koor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. 12 15 Concert. 2.30 Chr. lectuur. 3.00 Concert. 5.00 Kinderuur. 6.00 Voor de landbouwers. 6.45 Causerie. 7.15 Causerie. 7.45 Persberichten. 8.00 Leger des Heils. 10.15 Vaz Dias. 10.25 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelcon cert. 12.05 Gramofoonplaten. 2.50 Orkest. 4.05 Orgelconcert. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Pianosonates. 6.10 Lezingen. 7.20 Eerste acte „Der Fliegende Hollander. 8.20 Berich ten en lezing. 8.55 Hoorspel. 9.40 Kwintet. 10.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20 Concert. 1.20 Kerkconcert. 2.50 Concert. 4.20 Gramofoon platen. 7.50 Deensche avond. 9.50 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. 7.05 en 11.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 7.50 Operette „Nina Rosa". Langenberg, 473 M. 6.20 Gramofoonpla ten. 6.50 Orkestconcert. 10.40 Gramofoon platen. 11.20 Symphonieconcert. 12.20 Con cert. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert. 6.50 Von Lutzow-herdenking. 7.20 Opera „Giocon- da". Hierna berichten en concert. Brussel, 508 M. 11.20 Orkest. 4.20 Sona- tenconcert. 4.50 Gramofoonplaten. 5.50 Dans muziek. 7.20 Solisten, koor en orkest. 9.30 Concert. 338 M.11.20 Orkest. 4.20 Dans muziek. 5.20 Gramofoonplaten. 5.50 Gramo foonplaten. 7.20 Trioconcert. 7.50 Tooneel. 8.20 Concert. Zeesen, 1635 M. 7.20 Opera „La Giocon- da". 9.40 Berichten, hiema dansmuziek, RADIOMÜZIEK VOOR HEDEN EN MORGEN. Dinsdag. North Regional brengt in het begin van den avond een cello-concert, terwijl Hamburg het prachtige oratorium Bel. sazar van Handel, ten gehoore brengthier in wordt de ondergang van Babyion en diens heerscher Belsazar door de troepen van den Perzischen koning beschreven. Voor de Avro- microfoon zingt de Deensche tenor Hilmar Bieche liederen uit zijn vaderland, terwijl hij later op den avond, nu met or kestbegeleiding, een aantal opera-aria's ten gehoore brengt. Het Fransche Brussel brengt èèn van de 7 symphonieën in D-dur, die Haydn gecomponeerd heeft, gevolgd door de Hongaarsche dansen van Brahms. Het avondconcert van den K.R.O. opent met de indrukwekkende ouverture Egmont van Beethoven, na eenige andere composities van denzelfden meester hooren we werk van Borodin voor bariton. Radio Parijs geeft het trio voor viool, altviool en piano van Beet hoven, de Valses nobles et sentimentales, van Ravel en tenslotte een strijkkwartet van César Franck. Daventry brengt een strijk kwartet. Mühlacker doet in een zangrecital liederen van Joseph Schelb door den compo nist begeleiden. Opera's en operettes. Het muzikale gedeelte van het luisterspel „Fame in a night" van Freeman, is door Lub beek verzorgdde uitzending vindt plaats over de Engelsche Regionalzenders. Over de Noord Italiaansche zenders hooren we Ha- schisch van Delli Ponti en Gregori, terwijl Rome II giglio tl'Ali, muzikale comedie in 3 actes van Romagnoli brengt. Woensdag. Vroeg in den avond hooren we over Weenen eenige fragmenten uit Men- delssohns Sommemachtstraum-muziek, en na eenige liederen van Mahler, het mooie en be kende symphonische gedicht van Richard Strauss Tot und Verklarung. Het Beethoven- concert van Heilsberg omvat o.a. het piano concert in c-moll. Parijs Eiffeltoren geeft m een symphonie-concert o.a. de Schotsche symphonie van Mendelssohn. Heilsberg licht een lezing over het werk van B. Traven toe met origieele Mexicaansche gramofoonplaten. Warschau wijdt haar concert aan den veel- zijdigen toondichter Sigismund Noskowsky, van wien o.a. zangmuziek ten gehoore wordt gebracht. Opera's en operettes. La Gioconda, opera van Ponchielli, een prettige geschiedenis van liefde, jaloezie, giftbekers en dolken, wordt door Frankfurt, Königswusterhausen, Langenberg, Mühlacker en Radio Suisse Romande uitgezondendeze opera bevat overigens het beroemd geworden ballet „Tanz der Stunden". Daventry geeft het eerste bedrijf van Wagner's Fliegende Hollander. De opera Samson et Dalilah van Saint Saëns wordt door het Fransche Brus sel voor de microfoon gevoerd, het behandelt de bekende Bijbelsche geschiedenis van den sterksten der mannen, die door vrouwenlist in de handen zijner vijanden overgeleverd wordt. Rome brengt een nieuwere opera, nl. l'Arlesiana van Cilea. Tenslotte komt over München Die schone Galathé, operette in 1 bedrijf van Franz von Suppé, het komische verhaal van een marmeren beeld (Die schone Galathé), door den beroemden Cyperschen beeldhouwer Pybmalion zóó natuurgetrouw gemaakt, dat hij op zijn eigen schepping ver liefd wordt en Venus smeekt haar leven in te blazen. Venus vervult zijn wensch en dit leidt tot allerlei komische verwikkelingen. Hedenmorgen uit ojficieele gegevens samengesteld door het KonMeteorInstituut, De lezers kunnen hieruit de bewegingen van de meergebieden over Westelijk Europa volgen. Zweden en Oost-Duitschland zyn nog on der invloed van een belangrijk hoogen lucht druk, dat bij Z.-O. winden zeer hooge tem peraturen meebrengt. Een laag drukgebied, dat sterk afneemt, trekt Oostwaarts ep wordt door een rug van hoogen druk gevolgd, die in onze omgeving een sterke afkoeling bracht Van den oceaan nadert een diepe depressie, zoodat de wind weer naar het Zuiden zal loopen en de temperatuur opnieuw zal gaan stijgen. De Britsche eilanden hebban na een helderen nacht zeer lage cehóendtemperatu-- ren. Midden-Frankrijk heeft fraai weer. Ia Duitschland is plaatselijk onweer te wachten. Aan de Iersche kust oegint het hard te waaien. Samengesteld door het Kon, Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.7 te Hapa- randa. Laagste barometerstand 756.9 te Seydis- fjord. Verwachting tot den avond van 18 Mei: Matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Warmer. ABONNEMENTSPI Franco door het geh rige landen bij weke ÖÏTabonné's in 't b Polis, zijn GR ATI kerd tegen ongelukl AANGESLOTE Dit nummer be Heden werd< volgende giften Bijdr. personeel Bijdr. personeel werij „de Mei Bijdrage gedeel litie-personeel Vorige o De zomerdienst De zomerdienst o; aan op Zondag 22 Me; Het vertrek der treil vastgesteld 5.42 (alleer 7.12*, 7 u.(alleen op Z (motortrein, alleen op dere aankondiging) 9.33 (alleen op Zon- 12.25 (motortrein, all (alleen des Zaterdag: tember), 13.13,16.02 (r (motortrein) 18.15 en li,34, 20.40 (motortreil vertrek uit Middelbi ieestdagen en Zaterd De treinen komen (motortreinen)8.55*, feestdagen), 11.03*.12 Zaterdags), 12.20, 12 nen), 14.50, 15.10 (mi Maandags), 16.35*, (m op de Zaterdagen van 18.01, 18.50 (alleen oi Juli tot 27 Augustus trein), 21.15 (alleen o 21.39* en 23.53. De met een geme leen op werkdagen. Tramvervoer gedurem Gedurende de Pink de electrische tram Maandag 10033 en Di totaal 23965. Het vorig jaar werd 11765 en 10224, tot 278! In 1930 werden ver totaal 32303 passagier: Congres Vereen! gin; in Ned Op 19, 20 en 21 Hotel „Britannia" gres plaats vinden Rijwielpaden in zal door ongeveer genomen. Naast de belangen van rijwielpaden bes] heeft de V. R. W. gem aan te moeten grijpen propaganda te maken Walcheren in het alge gen als badplaats in h Mei alhi Neder 40 ~vr«uduuëxn,iu.u.H,g za gorden aan de Markt 's avonds de harmonie concert op het terras »3rltannia" geeft. Voor Vrijdag staat Zoutelande en een r door Walcheren op he Zaterdagmorgen zal oer leiding van den bi gorden, terwijl daarns de boulevards wordt g Aangezien het groot Sresleden nimmer met riaakt heeft, hopen wy Jo tuin van Zeeland Jet schoone, dat onze e congressisten een reclame voor de badpl Zaterdagmiddag wor oirectie van het Grand er steeds naar streeft jjögen zoo aangenaam eot de bezoekers tot Een groot orkest, Hotelein, waarin o.m. x J Huitist zal medewei jot een ware kunstavon êymnastiek-veree

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6