Doorzilien PUROL BUITENLAND GEMENGD NIEUWS UIT DRAAD EN LUCHT LAND- EN TUINBOUW IGH'S BABY. ik in klank ;aat wéér n walg having .uldig - juwvlok licht n hemel teer in looms met en viel >1 van il irt laad wortel mensch, en in te geven van deêz laffen moord doet beven. - zoo smetloos en rein-, op d'aarde als een kind slechts kan 2(jn bewaarde 't gras van het ven, ook groeien kracht en geweld, it vloeien daar in een poel - de menschheid, mensch'lyk gevoel, zijn vuilheid - zoo'n blaam op den mensch - gewroken, tot zóóiets in staat Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht en geneest fiïno» 30. Tube 80 ct. Bi} Apotb. 6 Drogisten doet het met n verstoken n l het dat redeloos is, „goed" weet te scheiden. sstaat niet oen dier doet dit niet. mensch'iyke lijden. Ha-Vee-Wee. Zondag hield de post. de Vriendenkring", haar ompiegne. Afstand 247.5 rden als volgt behaald: 22e pr. K. van Belzen; fcser3e en 24e pr. D. I e pr. M. C. de Buck5s 6e pr. G. Jacobs 7e pr. Meulmeester10e en 13e m 19e pr. B. de Ridder; 'erwez16e pr. J. A van tfentevogel. erden gewonnen door M n Belzen. hap voor de eerste vijf volgtM. C. de Buck n 197 p., J. Meulmeester 2 p., J. A. van Gemat icht uit Corbeil. EN LEGER n den minister van de* it ter zee der 2e kis de Graaff, den 18 Mel i van Hr. Ms. wachtschip n den minister van de* it ter zee der 2e klasse de Graaff, den 18en )ord van Hr. Ms. wacht* ig en afscheid. .t-majoor-administrateur de 2e schoolcompagnie tillerie alhier, die met rordt overgeplaatst naar ie te Naarden, werd Za* momen. collega's verzameld in tine, waar de heer De bij dezelfde compagnie meest hartelijke wijze >or den adjudant-onder lijn, waarbij het lief en an jaren de revue pas- hem en zijn gezin het zijn nieuwe standplaats, woord gevoerd door den eeling Vlissingen van de ing „Ons Belang", waar- itsprak, dat De Doelder ling zou vinden dat hij 'fcieren werd hem een lankte de heer De Doel* or de vriendelijke woor* cadeau. swerklieden van het 2e De Doelder eveneens 'n t nemen, vergezeld van :ht van den rijkswerk* n de gevoelens van de iffelijke wijze hun daarvoor gebracht. der militaire admini- Jpronsen, van het regi- i gedetacheerd bij het tren te Breda, wordt 3 ;ring ontheven en over- rateur bij het 14e regi- Iiddelburg. der militaire admini- ulick, van den staf van anterie te Middelburg, laatst naar Breda met ïinistrateur bij het 2e EMENTEN te Middelburg zijn Za- iet verklaard koopman in manufac- jtraat 61. Rechter-com* Istra, rechter. Curator >caat te Goes, icien te Goes, Piccard- >mmissaris mr. A. van •ator mr. C. M. Kegge» deelneming der fransche socialisten aan de regeering. De kwestie van de deelneming der Fran sche socialisten aan de regeering wordt op het oogenblik levendig besproken. Ter voor bereiding van de beslissing van het congres der socialistische party, dat op 27 Mei ver gadert, kwam de socialistische federatie van het Seine-departement bijeen. De algemeene indruk, dien de beraadslagingen hébben op geleverd, is, dat deze binnen de partij zoo invloedrijke federatie in groote meerderheid voor het experiment van deelneming aan etn linksche regeering is, mits zekere voorwaar den, zooals vermindering van de militaire uitgaven, worden vervuld. Ook de leider der Fransche socialisten, Léon Blum, formuleert in de „Populaire" als minimum voorwaarden 1. onmiddellijke, belangrijke vermindering van de militaire credieten 2. Stichting van een nationaal verzeke ringsstelsel, waarin met de werkloosheid re kening wordt gehouden 3. nationalisatie van het particuliere ver zekeringsmonopolie en van de spoorwegen. Léon Blum zeide in een interview, dat hij een Zuid-Fransche krant toestond, dat de radicale partij in ieder geval de socialistische voorwaarden onderzoeken en tegenvoorstellen doen moet. de dreigende kabinetscrisis in belgië. Minister-president Renkin heeft Zaterdag met verscheidene politieke leiders over den toestand geconfereerd, maar nog geen besluit genomen wat betreft het lot van de huidige regeering. In goed ingelichte kringen verze kert men, dat de vier Vlaamsche ministers hun portefeuille ter beschikking van den premier hebben gesteld, wat deze echter niet zou hebben aanvaard, daar dit den val van het heele kabinet tot gevolg zou hebben. Renkin hoopt nog steeds aan het bewind te kunnen blijven. Hy zou echter in principe bereid zijn zich van vier ministers, twee li beralen en twee Vlaamsche katholieken, te ontdoen om hen door sterkere persoonlijk heden te vervangen. Waarschijnlijk zal he denmiddag de beslissing vallen. de koning van engeland bij mac donald. De koning van Engeland heeft Vrijdag een bezoek aan Mac Donald gebracht in het ver pleeghuis, waar hy na de operatie aan zjjn rechteroog vertoeft. Voor hy by den patiënt kwam, sprak de koning met de doktoren, die Mac Donald behandelen. Zy deelden mee, (lat Mac Donald veel te ongeduldig was om weer aan het werk te gaan en lang niet die rust wilde nemen, welke de geneesheeren noodig voor hem achten. De koning bood toen dadelijk aan de doktoren te helpen en drong er later bij Mac Donald op aan, dat hij toch vooral de noodige rust zou nemen en zich zou houden aan de bevelen der dokters. Men zegt, dat de koning ook zeide, dat hy verwachtte, dat de premier zijn functie niet zou hervatten voor hy volkomen gezond was. Mac Donald beloofde den koning zijn best te zullen doen om den raad van zijn genees heeren op te volgen. De doktoren deelden den koning mee, dat Mac Donald uitstekend vooruitgaat en dat zijn oogen en zijn algemeene gezondheid zeer bevredigend zijn, zoodat alleen de noo dige zorg en rust nu nog vereischt zyn. Zij zouden willen, dat Mac Donald, als hij aan het eind van de volgende week naar Lossie mouth gaat, daar drie weken zou blijven en vervolgens nog elders veertien dagen rust zou gaan nemen. Men betwijfelt echter, of Mac Donald het langer dan veertien dagen te Lossiemouth zal uithouden. de economische toestand in engeland. Het is kenschetsend voor het nieuwe in zicht in Engeland, dat de conservatieve staatslieden, die het hardst hebben gewerkt om Engeland protectionistisch te maken, thans om strijd verklaren dat de tarieven het land niet uit zijn moeilijkheden zullen hel pen. De jongste cijfers der werkloosheid zijn weinig bemoedigend voor die leden van de regeering, die wat te vroeg hebben aange kondigd dat het getij ten gunste van Groot- Britannië zou verloopen met de komst der tarieven. In de maand April is het aantal werkloozen met 83.600 toegenomen. Dit is op zichzelf bedenkelijk. Het is bedenkelijker om dat met de lente in den regel de werkloos heidscijfers dalen. Nog slechts luttele weken geleden werd door verschillende aanhangers der regeering verklaard, dat zich in de in dustrie van het land door den prikkel, welken de tarieven hebben gegeven, een nieuwe geest van opgewektheid en ondernemingslust had geopenbaard. Zulks bemoedigende voorstel lingen hoezeer men ze kan verklaren uit den wensch meer optimisme in het land te kweeken hebben weinig zin wanneer een paar weken later uit onweerlegbare cijfers froet blijken dat ze ijdel waren. Tot heden hebben de tarieven dus geen werk aan den Winkel gebracht, al zal men voor de diepere oorzaken der toenemende werkloosheid uiter- aard meer den internationalen toestand ver antwoordelijk moeten stellen. Het denkbeeld dat inflatie verlichting van, niet redding uit, der* nood kan krengen, krijgt meer en meer steun. De voornaamste woordvoerder van hen, die in inflatie heil zoeken, sir Robert Horne, heeft in het debat in het Lagerhuis over de landsfinanclën op nieuw een pleidooi voor dit middel geleverd. Hij had weinig hoop dat de begrooting zou sluiten indien handel en industrie niet op leefden en zulke opleving kon niet worden verwacht zonder verhooging van primaire prijzen. Zulk eën verhooging van prijzen kan onder de bestaande omstandigheden langs natuurlijken weg niet geschieden en moet dus geschieden met officieel© maatregelen, welke leiden tot ruimere geldmiddelen. Horne besefte dat zulke maatregelen voor Engeland alleen niet veel zouden uithalen en dat ver hooging van groothandelsprjjzen, welke naar veler opvatting alleen in staat is den econo- mischen toestand van de wereld te verbete ren, alleen kan worden bereikt door inter nationaal vergelijk. Inmiddels kan Engeland een begin maken door Engelsche prijzen te verhoogen, dat wil zeggen inflatie toe te pas sen. Hij erkende dat er aan deze politiek ge varen verbonden waren, maar hy achtte die gevaren niet groot en meende dat de regee ring de inflatiebeweging zou kunnen con troleeren met het stabilisatiefonds, groot 150.000.000, dat by de begrooting was ge vormd. Churchill, die ook in het debat heeft gesproken, zag eveneens in een internatio nale conferentie, welke de monetaire pro blemen zou regelen, de eenige hoop voor de wereld. Dit geldprobleem moest internationaal worden aangepakt onder leiding van Groot- Britannië en de Vereenigde Staten. Hy zag noch hoop voor de Ottawa Conferentie noch vöor die te Lausanne, noch voor die voor ontwapening zoolang' de huidige economische oorlog, die alle naties doet doodbloeden, voortging. italië's toetreden tot den oorlog. De onderminister voor lichamelijke opvoe ding, Ricci, die tevens voorzitter is van het nationale werk der balillas, heeft een circu laire gericht tot de voorzitters der provinciale comité's, waarin hij mededeelt hoe op 24 Mei de verjaardag van de toetreding van Italië tot den oorlog, moet worden herdacht door de fascistische jeugd. Er moeten korte, dui- delyke en eenvoudige voordrachten worden gehouden. De sprekers moeten by voorkeur uit de oud-strijders worden gekozen. In die voordrachten moet het politieke en histori sche belang van den door Italië gevoërden oorlog op den voorgrond worden gesteld. De zuiver idealistische redenen van onze interventie, aldus Ricci, het beslissende ge wicht dezer interventie voor de ontknooping in den grooten oorlog, de schitterende blad- zy'den van heldenmoed, door onze legers ge schreven, zyn elementen die voortdurend in den geest van onze jeugd levendig moeten worden gehouden opdat deze niet vergeet dat een natie slechts door zeer harde beproevin gen en bloedige offers haar plaats in de we reld kan veroveren. de japansche premier vermoord. De Japansche minister-president Inukai is tengevolge van den op hem gepleegden aan slag overleden. De aanslag had Zondagnamiddag te half zes plaats. De vijf jeugdige militairistendie den aanslag pleegden, drongen in de offici eele woning van den premier. Toen zij in zyn kamer waren gekomen, zeide Inukai tot hen „Schiet niet, ik zal uw eischen aanhooren". De mannen losten echter een aantal schoten, die Inukai in het hoofd troffen. De getrof fene viel onmiddellijk op den vloer. Zondag avond tegen half twaalf is hy overleden. De aanvallers begaven zich na het plegen van den aanslag onmiddellyk naar het hoofdbureau van politie, waar zy in arrest werden gesteld. Aan het doodsbed van Inukai werd een met spoed bijeengeroepen kabinetszitting gehou den. Besloten werd, dat de minister van fi nanciën Takahashi voorloopig de functie van Inukai zal overnemen. De aanslag op den premier biykt een on derdeel van een samenzwering te zyn, want tegelykertyd werden in Tokio op verschei dene groote gebouwen bomaanslagen ge pleegd. Voor zoover bekend, hebben deze bom aanslagen weinig schade aangericht. Op ver schillende punten der stad werd geschoten, waarby personen gewond werden. Een groot aantal personen werd gearresteerd. In verband met den aanslag op den Ja- panschen minister-president Inukai wordt uit Tokio gemeld, dat de aanslag op den premier en de tegelykertijd plaats gehad hebbende bomaanslagen bedoeld zouden zijn als een demonstratie der fascisten, die ontevreden zijn over de politiek der regeering in China en in Mandsjoerije. Deze aanslagen, die een onderdeel zouden uitmaken van een fascisti sche campagne, vormen de climax van een aantal gedurende den laatsten tyd plaats gehad hebbende aanslagen, o.a. op den vroe- geren premier Hamaguchi, den oud-minister van financiën Mouye en den bekenden ban kier baron Takumadan. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" veronderstelt, dat de aanslag op Inukai is uitgegaan van de reactionnaire ge heime vereeniging „De zwarte draak", die ook verantwoordelijk is voor den moord op den bankier Mouye. Passagiersschip in vlammen. Het groote Fransche pas sagiersschip „Georges Philippart", dat onge veer 600 passagiers aan boord heeft, is in de Golf van Aden in brand geraakt. Het schip was op weg naar Yokohama. De bemanning bestaat uit 300 personen, zoodat zich in totaal ongeveer 900 menschen aan boord bevonden, toen het vuur uitbrak. De reederij van het schip, de Messagerie Maritime, heeft tot nu toe nog geen enkel direct bericht aangaande het gebeurde. Men weet slechts dat de „Ha- kone-Maru", evenals drie Engelsche stoom schepen „Mahsud", „Hind" en de „Otranto" met vollen stoom koers zetten naar de plaats des onheils, teneinde passagiers en beman ning te redden. Het Russische stoomschip „Sowjetskaja" heeft de eerste passagiers aan boord genomen. De „Georges Philippart" heeft een water verplaatsing van 21.500 ton. Het schip is 173 M. lang, 23 M. breed en loopt 17 knoopen per uur. Naar nog bekend wordt, heeft het Britsche stoomschip „Otranto" 129 en de. „Mahsud" 134 passagiers aan boord. De „Hakone Maru" heeft bovendien een ledige reddingsboot aangetroffen, waarvan de opvarenden waarschijnlyk in de golven om het leven zyn gekomen. De „Georges Philippart" werd in Decem ber 1929 op stapel gezet en is in de maand Februari van dit jaar voor den dienst op het buitenland ingelegd. Deze eerste reis is haar noodlottig geworden. Tot Dinsdagmiddag 12 uur waren noch te Marseille noch t© Parijs directe berichten ontvangen van de schepen, die deelgenomen hebben aan het reddingwerk in verband met den brand aan boord van het stoomschip „George Philippart". Volgens de laatste be richten, welke by de reederij zyn ontvangen, zyn 654 passagiers en leden der bemanning door het Russische stoomschip „Sowjet Skaja Neft" en de beide Engelsche stoomschepen „Cobtractor" en „Mahsud" opgenomen. Over het lot van de overige ongeveer 500 pas sagiers en leden der bemanning is nog niets met zekerheid bekend. Onder de passagiers bevindt zich ook een aantal Nederlanders. Het Engelsche stoomschip „Kaisar I Hind", dat ook op de plaats van de ramp is geweest, heeft nog geen bericht gezonden of het over levenden aan boord heeft. In verband met de vraag, hoe het mogelyk was, dat de brand kon uitbreken en waarom hij niet tydig kon worden gebluscht, doet zich een verdachte omstandigheid voor, die het vermoeden doet ontstaan, dat hier sprake is van een misdadigen aanslag. Toen het stoom schip „George Philippart" op 20 Februari de haven van Marseille verliet, werd de reederij er van de zijde der Pa^ysche veiligheidspoli tie van in kennis gesteld, dat de eerste reis van het stoomschip naar Japan in commu nistische kringen te Parijs druk besproken is en dat voor deze reis grootere belangstelling dan gewoonlyk bestond. De communisten zouden van meening zyn, dat het schip een grooten voorraad munitie voor Japan aan boord had en dat Frankryk daardoor Japan tegen China steunde. De politie wees erop, dat in deze gesprekken de gedachte naar vo ren was gebracht het schip in het Suez-ka- naal tot zinken te brengen en hiermede het vervoer van wapens naar Japan te verhinde ren en tegelykertyd het Suezkanaal voor de scheepvaart te versperren. Hoewel men aan deze geruchten by de Messagerie Maritieme niet veel geloof hechtte, werden alle mogeiyks voorzorgsmaatregelen genomen en werd een strenge bewaking ingesteld. Nog kort voor het vertrek werd het schip geheel doorzocht, zon der dat eenig bewijs werd gevonden voor de juistheid van de mededeelingen der politie. Te Port Said, waar het schip oorspronkelyk 12 uur voor anker zou liggen, werd het opont houd tot 2 uur beperkt, zoodat de „George Philippart" met een halven dag voorsprong het Suezkanaal passeerde. Gedurende het passeeren van het Suezkanaal geschiedde niets dat een bevestiging zou kunnen zijn van het geuite vermoeden. De „Paris Midi", die de verklaringen van de politie publiceert, komt tot de conclusie, dat het schip door een misdadigen aanslag is verloren gegaan. Het blad voegt er aan toe, dat men voortgaat verband te zoeken tus- schen den moord op den Japanschen minis ter-president en het ondergaan van de „George Philippart". Wolkbreuk boven het Moezeldal. Gisteren is boven het Moezeldal een ontzaggelijke wolkbreuk losge barsten, die buitengewoon veel schade heeft aangericht. De neerstortende watermassa's groeven geulen in de velden van een diepte die aan loopgraven deed denken. Vooral in de gemeente Güls is de schade groot. Daar drong een stroom van modder en rolsteenen tter dikte van ongeveer een meter de straten binnen, tengevolge waarvan tal van huizen zyn ingestort. Veel vee, vooral varkens en klein vee is in dezen modderstroom omgeko men. Men vermoedt, dat by de instortingen van huizen talrijke personen het leven heb ben verloren of gewond zijn. O.a. is een vrouw en drie kinderen onder een instortend huis bedolven geraakt en waarschijnlyk om gekomen. Het aantal dooden en gewonden is echter nog niet te overzien, daar de tele foonverbindingen zyn verbroken. Men ver wacht echter, dat zich ook onder den mod derstroom, die meterdik in het laagste dorps- gedeelte van de gemeente Güls ligt, dooden liggen. Van Koblenz is de brandweer en zyn alle beschikbare Schupo-afdeelingen en tech nische hulpdiensten naar het beneden-Moe- zeldal ontboden. Volgens nader binnenkomende berichten blykt inderdaad, dat de wolkbreuk een ramp van buitengewonen omvang is geweest. De streek, die door de wolkbreuk is geteisterd, gaat tot voorby Winningen, tot ongeveer Hatzenport, het bekende wijnplaatsje. Het is niet mogelyk berichten uit deze plaatjes te krygen, daar ook hier de verbindingen zyn verbroken. Alle toegangswegen zyn bovendien met modder en rolsteenen bedekt. De wyn- stokken werden met den grond weggespoeld. In de westelijke randgebieden ging de wolk breuk gepaard met hagel, waarby hagelstee- nen ter grootte van een kippenei neervielen, waardoor tuinen en velden werden vernield en 12 personen werden gewond. Uren lang stroomde een vloed van modder naar bene den. Tusschen Güls en Winningen staat het water, dat ruim een uur lang, vermengd met gesteente* dalwaarts stroomde, 3 M. hoog. In het water drijven kadavers van vee, schuur deuren, daken, huisraad. Ook de spoordyk werd beschadigd. Uit Rübenach wordt ge meld, dat de watermassa's het op een helling gelegen kerkhof grootendeels hebben wegge spoeld, zoodat kisten en lyken zijn komen bloot te liggen. Tot gisterenavond laat waren 4 lijken geborgen, nl. een vrouw met 3 kinde ren, die 'n keuken waren binnengevlucht en toen onder het instortend huis waren bedol ven. Er worden echter nog verscheidene per sonen vermist. Een geschenk van den prins van Wales. De prins van Wales heeft een bezoek gebracht aan het kinderziekenhuis Belgrave te Kennington. Even voor 's prinsen bezoek waren de draden verwijderd uit de wond van een jongetje van vijf jaar dat een operatie had ondergaan. Bij het uittrekken van de draden waren het jongetje de tranen in de oogen gekomen. De verpleegster had toen tegen hem gezegd „Lyfgardes huilen niet. Als je erg flink bent, zal de Prins van Wales je misschien wel lyf- garde maken." Peter, zoo heet het jongetje, verbeet toen zyn pijn. Toen even later de prins langs Peter's kamertje kwam, riep de jongen„Ik wil lyfgarde worden." Toen hij da- stemmetje hoorde trad de prins binnen. De zuster vertelde hem, dat de jongen zoo graag soldaat wüde worden en dat hy zich 's ochtends zoo flink gedragen had„Als jy groot bent, word je lyfgarde", beloofde de prins hem en toen hij de kamer verliet, gaf hy zyn adjudant order nu reeds voor een uni form voor den knaap te zorgen. Dit werd aan het ziekenhuis bezorgd en 's middags lag Peter al in bed met zyn roode jas aan en zijn blinkenden helm op het hoofd. Nijpend levensmiddelen gebrek in Moskou. De levens- middelennood doet zich in Moskou iederen dag reeds scherper gevoelen. Sedert veertien dagen heerscht er groot gebrek aan boter, zoodat men zelfs in de hotels, waar de bui tenlanders verblyven, die zoozeer bevoorrecht worden geen boter meer zal krygen. Ook in het Torgsin-magazyn, waar men tot voor en kele dagen tegen buitenlandsche geld levens middelen kon koopen, is thans niets meer te krijgen. Ook de suikervoorziening is totaal in de war. Bij de rechtbank te Moskou heeft men een afzonderlijke strafkamer in het leven geroe pen, die de rechtzaken tegen de smokkelaars van tarwe en brood zal behandelen. Alle per sonen die brood of tarwe smokkelen zullen in kort geding nog op den dag der arrestatie veroordeeld worden. Uit dezen maatregel blykt duideiyk, dat de voedselvoorziening van de Russische hoofdstad groot gevaar loopt. Een 72-j arige moordena res. Bij een woordenwisseling tusschen twee ventsters te Bad Kreuznach heeft de eene, een vrouw van 72 jaar, in een plotse- lingen aanval van woede een keukenmes ge nomen en daarmee haar tegenstandster, een vrouw van 32 jaar, een steek in den hals toe gebracht. Het mes trof de slagader en de jonge vrouw is aan verbloeding overleden. De oude vrouw was weggeloopen, doch is door de politie opgespoord en aangehouden. Een afschuwelijk mis drijf.- Een afschuwelyk misdrijf van een zwakzinnige is te Hilke aan het licht geko men. Een arbeider aldaar heeft zyn pasgebo ren kind levend begraven. De man heeft een bekentenis afgelegd. By het onderzoek is ge bleken, dat het kind werkelyk geleefd heeft, toen het begraven werd. De man heeft vroe ger reeds in een krankzinnigengesticht ver toefd. adjudant van h. m. de koningin. 's-GRAVENHAGE. (C.B.) Naar wij verne men ligt het in de bedoeling den generaal- majoor titulair van het leger in Ned.-Indië, D. Q. F. de Jonge van den Halen met ingang van 1 Januari a.s. te benoemen tot adjudant in gewonen dienst van H. M. de Koningin, een functie welke ook vroeger door hem werd bekleed. Kapitein Van Kesteren, de tegen woordige adjudant, zal dan weder naar Indië vertrekken. lijke messteken op. De politie die eenigé vechtersbazen aanhield, had groote moeite de gemoederen tot bedaren te brengen. BRANDEN. LEIDEN. (V.D.) In den afgeloopen nacht is het bekende café-restaurant „Zomerzorg", aan den Stationsweg te Leiden en toebehoo- rende aan de Ned. Spoorwegen, tot den grond toe afgebrand. Om half 4 werd het vuur ont dekt en om 5 uur stonden nog slechts de zwartgerookte muren overeind. De wind was van.de belendende perceelen af, zoodat deze geen schade, zelfs byna geen waterschade kregen. De oorzaak van den brand is onbe kend. Alles is verzekerd. DOODGESCHOTEN. MAASTRICHT. (V.D.) Toen gisterenavond de heer J. van der Wouw uit Opbik zonder licht op de fiets reed, werd hij door een mare chaussee aangeroepen. Daar v. d. W. niet on middellijk stilhield, loste de marechaussee twee schoten, die v. d. W. in het hoofd trof fen. Hij was op slag dood. Hy was weduw naar en laat 10 kinderen onverzorgd achter. De dorpsbewoners zyn zeer onder den in druk van het gebeurde. hoofdprijzen staatsloterij. (Onder voorbehoud). Trekking van 17 Mei 1932. 5e Klasse le,Lyst. 1000 NO. 4035 9754 15071 18849 400 NO. 2233 8303 10983 200 No. 896 15092 j 100 No. 1804 1824 3729 4884 7538 10129 13390 16846 16968 17082 17567 gevecht in een woonwagenkamp. ROERMOND. (V.D.) Gisteren had in het woonwagenkamp in de voorstad St. Jacob tc Roermond een vechtpartij plaats tusschen d? woonwagenbewoners. Er werd met geweren en revolvers geschoten, terwijl men bovendien van hamers en messen gebruik maakte. De 21-jarige L. werd levengevaarlyk gewond. De man is naar het St. Laurentius-ziekenhui; overgebracht, Twee personen liepen gevaar* de ontwapenings-conferentie. GENÈVE. (V.D.) De technische commissies van de ontwapenings-conferentie hebben he den haar werkzaamheden hervat. De com missie van redactie van de vlootcommissie constateert in haar rapport dat het de com missie niet mogelijk was tot overeenstemming te komen over het offensieve karakter van verschillende schepen. Verschülende landen verschillen van meening over het offensieve karakter van onderzeeërs, moeder-vliegtuig schepen en slagschepen. Verscheidene staten waren van meening, dat bedoelde schepen zoowel voor offensieve als defensieve bedoe lingen gebruikt kunnen worden. Appelen en perziken uit Chili, Naar de consul van Chili te Rotterdam mededeelt is de invoer van appelen uit Chili in Europa en ook hier te lande voortdurend toenemend. Deze appelen worden hier door twee vruchtenmaatschappijen geëxploiteerd, waarvan de voornaamste is de Compania Frutera Sud Americana, wier vertegenwoor diger in Europa de heer Zavala is (verbon den aan het consulaat van Chili te Rotter* aam). Deze maatschappij importeert thans appelen te Hamburg, Stockholm, Kopenha gen, Londen en Rotterdam en den laatsteA tijd ook in Frankrijk. Verleden jaar bedroeg de invoer in Europa van bedoelde maat schappij ongeveer 200.000 kisten van 20 KG.# terwyl hiervan ongeveer 12.000 kisten in Ne derland geïmporteerd werden. Dezer dagen is een partij van 12.000 kisten te Rotterdam aangekomen en op de veiling van de Interna tionale Fruit-Maatschappij te Rotterdam verkocht. Nog twee dergelijke partijen worden verwacht. De kwaliteit van de appelen valt zeer in den smaak en er worden goede Prij zen voor bedongen. Onder de geïmporteerde appelen is een variteit, die hier te lande min der bekend is en die in Frankryk reeds groo ten aftrek vindtde zoogenaamde ananas- appel. Het ligt in de bedoeling om, indien daar voor voldoende belangstelling is, ook perzi ken, zgn. nectarines, uit Chili hier te lande te gaan importeeren. Een kleine monster zending is dezer dagen reeds te Rotterdam gearriveerd. - Uit de land- en tulnbouwwereld". „Geluk en Crediet". 'k Doe u een eenvou dig verhaaltje, waaruit misschien toch nog wel eenige leering is te putten. Ginds in dat huis met 't strooien dak woont een boer, die blij is, wanneer dat dak hem niet boven het hoofd instort, en die zegt„Als 't maar zoo m ij n leven lang uithoudt, dan kunnen later anderen er voor zorgen". En toch droomde hij in zyn jeugd van een flink pan nendak en van een stal vol met de mooiste koeien, zooals men bij zyn buurman kan zien, want hy was de eenige zoon van vrij welgestelde ouders. De man is gewoon vaak te vertellen, hoe alles in de wereld afhanke- lyk is van geluk, en hoe hy zijn leven lang geploeterd en gewerkt heeft, en het toch met hem misliep. En hoe onrechtvaardig het in de wereld toegaat, want anders moest hij wo nen in dat huis met pannen gedekt, waarin nu zijn buurman woont, die van huis uit een arme vent was en niet anders kende dan bidden en werken. Ja, het is waar, de beide buren bidden sinds dertig jaar eiken ochtend„Geef ons heden ons dagelijksch brood". Maar als de een dit 's ochtend om vier, vijf uur bad, bad de an der dit 's ochtends om zeven uur. En als de een zijn stukje simpel gesmeerd brood met een dankbaar hart gebruikt, klaagde de an der, dat hij er geen stuk spek of worst bij had. En als de een zorgvuldig zyn strooien dak herstelde en zei„Met 't oude kan meh het nieuwe besparen", dan zei de ander 3 „Wat zal ik me nog moeiiyk maken voor dat oude dakals 't op is, haal ik al 't riet en stroo er af, en leg er pannen op. Wat zal ik me aftobben op den slechten grond, die toch niets opbrengtIk ben een kloeke kerel, meen ik, en kan mijn fortuin nog wel eens maken met een goed huwelijk. Ik zal zoo dom niet zijn om me af te sloven als myn buurman. Die werkt zich kapot om een stukje droog brood, en zal toch zyn leven lang niet vooruit komen Hij ging daarom eens rond kyken, maar zie de ryke meisjes hadden allen reeds vrijers in overvloed, en de vaders waren zoo stuursch en wilden hem niet. En zoo sukkel de hij voort, zooals hy zich voorgenomen had. Maar zyn buurman dacht er anders over. Die zei„Wat slecht is, kan beter wor den, en wie het geluk naloopt, verzuimt den besten tyd om te werken". Hy werkte dan ook van den vroegen ochtend tot den laten avond, om voordeel te krijgen van den on dankbaren grond, en al zei zijn buurman ook, dat hij een ezel was om zich voor nie mendal zoo krom te werken, en dat men veel verder kwam met op 't geluk te speculeeren, hij stoorde er zich niet aan en bekommer* de zich om niets ter wereld als om zyn boer*» derytje. Hy zocht geen vriendschap en gesjj aanbevelingen, en toch gebeurde het vreemv de, dat de „domme" buurman vrienden kreeg en de menschen hem geld ter leen aanbo-

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 3