ontsluiert het geheim van het succes der Palmolive zeepZij bevat de juiste hoeveelheid olijf olie, welke bij de bereiding van elk stuk Palmolive zeep wordt gebruikt. Reeds eeuwen is olijf olie de belangrijk ste natuurlijke schoonheidsolie geweest: zij verzacht en beschermt de huid. Elke schoonheidsexpert weet dit; daar om hebben meer dan 20.000 specia listen sedert vele jarèn uitsluitend Palmolive aanbevolen voor het behoud van een frissche teint. NOOTJES KERK EN SCHOOLNIEUWS RECHTSZAKEN SPORT LINDBERGH'S BABY. MARINE EN LEGER FAILLISSEMENTEN Deze buis H. M. de Koningin-Moeder heeft heden morgen een bezoek gebracht aan de Indische tentoonstelling. Na de opening op Zaterdagmiddag jl. tot en met den tweeden Pinksterdag hebben 48.793 betalende bezoekers de loketten der In dische tentoonstelling te 's-Gravenhage ge passeerd. De opbrengst der gemeentemiddelen te Rotterdam geeft een duidelijk beeld van de economische crisis in de Maasstad. Deze mid delen brachten in April op ƒ629.607 tegen ƒ708.570 in April 1931. De belasting op de vermakelijkheden liep terug van ƒ91.387 tot 76.331. Het havengeld bracht bijna 100.000 minder op. De verzameling van den Rotterdamschen dierentuin zal dezer dagen verrijkt worden met eenige bijzondere dieren, die nog nim mer daarvan deel uitmaakten, nl. een paar zwarte Jaguars en een paar Blauwe Gnoes. Er zijn slechts een paar diergaarden in Europa, zooals Berlijn en Weenen, waar deze bijzondere dieren worden aangetroffen. Volgens de officieele opgave van de volks telling in België bedroeg op 31 December 1931 de bevolking van het rijk 4.084.586 vrouwen en 4.007.418 mannen, totaal 8.092.004 zielen. De kleinste gemeente is Zoetenaai met 35 inwoners. ^Volgens een bericht uit Nobe in Japan waren, toen de filmheld Charlie Chaplin daar ter stede debarkeerde, niet minder dan driehonderd agenten van politie noodig om de geweldige menigte, die was gekomen om hem geestdriftig te begroeten, van hem af te houden. Er wordt op gerekend dat de Duïtsche ge meenten dit jaar aan werkloozensteun rond 1300 millioen mark zullen moeten uitkeeren, waarvan het rijk er wel 200 vergoedt, maar waar er nog 240 bijkomen als zgn. crisisvijfde. Hoe geweldig deze druk is geworden blijkt uit het feit, dat Dusseldorf aan werkloozen steun meer betaalt dan alle belastingen te zamen „opbrengen. Een Duitsche vlieger, graaf Tassilo Schaum- burg, gaf gisterenmiddag bij Praag een de monstratie in het kunstvliegen. Tijdens een van zijn stunts slaagde hij er niet in, zijn machine tijdig in evenwicht te brengen met het gevolg, dat het vliegtuig te pletter sloeg. De vlieger werd stervend uit het wrak te voorschijn gehaald en overleed spoedig daarna. Tijdens de Pinksterdagen zijn in de Beier- sche Alpen verscheiden personen veronge lukt. In het geheel zijn zeven toeristen om het leven gekomen, waaronder een jongen van tién jaar. Drie personen werden ernstig gewond. Op een spoorwegovergang bij Vitry is een uit Chalons komende trein in botsing geko men met een auto, die geheel werd vernield. Zes personen werden gedood. Van de rondvraag werd door den heer De Miliano gebruik gemaakt, die vraagt of de boomen nabij den Parochieput geen gevaar voor omliggende perceelen opleveren. De voorzitter zegt, dat reeds een verzoek tot rooiing was ingekomen bij Burg. en Weth., en na ingesteld deskundig onderzoek is ge bleken, dat geen gevaar te duchten valt. Evenwel zal bij een eerstvolgenden storm met nauwkeurigheid de toestand ter plaatse worden nagegaan. De heer W. van Haneghem zegt, dat in de laatst gehouden vergadering is besloten het schoonhouden van de begraafplaats aan te besteden, en vraagt wanneer zulks zal wor den gedaan. Hierop antwoordt de voorzitter, cat de begraafplaats eerst grondig is schoon gemaakt om later een aanbesteding te doen houden. Waterschappen. Bij Kon. besluit is benoemd in de provincie Zeeland tot gezworene van het v/aterschap Gouweveer en Zelte M. J. van Mourik te Ouwerkerk. Afscheid en intrede. Ds. M. Bons is voornamens 31 Juli afscheid te nemen van de Ned. Herv. gemeente te Oudehoorn. De intrede te Colijnsplaat zal plaats hebben 21 Augustus. Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. De 117de gewone vergadering van de Alge- meene Synode der Ned. Hervormde Kerk in 1932 zal 20 Juli a.s. door den president van jaren, dr. G. J. Weyland, predikant te Veere, in het gebouw Javastraat 100 te Den Haag worden geopend. Geref. Kerken. Aangenomen naar Scheve- ningen door ds. J. Wymenga te Charlois (Rotterdam) De Klaagmuur. De eindelooze twisten tusschen Joden en Mohammedanen over het eigendomsrecht en het gebruik van den Klaagmuur te Jeruzalem zijn thans beslecht door een naar men hoopt definitieve regeling welke de Engelsche op- percommissaris uitgevaardigd heeft. De re- geeringsbeslissing, na veel voorloopige beslis singen thans getroffen, bepaalt, dat het eigendomsrecht van de Mohammedanen moet worden erkend. De onderhoudsplicht van den muur berust derhalve bij de Mohammeda nen, terwijl als deze in gebreke blijven, de regeering ingrijpen zal en zorgen zal, dat de muur in goeden toestand blijft. De Joden hebben het recht van vrijen toegang tot den muur, terwijl geen bouwwerken mogen wor den uitgevoerd, welke dien toegang zouden kunnen bemoeilijken. Op bepaalde fees-da gen, niet echter op eiken Sabbat, mogen de Joden de wetsark bij den muur opstellen en hun wetsrollen daar lezen. Het neerzetten van stoelen is echter verboden. Gedurende de Jocdsche feestdagen mogen voorts de Mo hammedanen in de naburige Zikarmoskee geenerlei godsdienstoefening houden. Benoeming onderwijzer. Tot onderwijzer aan de R.-Kath. schoot te Middelburg is benoemd de heer W. Huijs- mans, die als tijdelijk was geplaatst in Den Helder. De 18 Mei-Volkenbondsdag en de scholen. Evenals vorige jaren heeft de „Vereeni- ging voor Volkenbond en Vrede", welks hoofdbestuur en verdere organen zijn samen gesteld uit personen van elke politieke en godsdienstige richting, op 18 Mei haar Vol kenbondsdag. Het is gewenscht, dat ook de scholen, la gere zoowel als middelbare, openbare zoo wel als bijzondere, de gebruikelijke aandacht aan den Volkenbondsdag geven. Voor zoover zulks door onderwijzers of lee raren mocht worden gewenscht, stelt het se cretariaat van de „Vereeniging voor Volken bond en Vrede", gevestigd Jan van Nassau- straat 93 te 's-Gravenhage, zich ter beschik king teneinde inlichtingen, die worden ge vraagd, hetzij betreffende den Volkenbond, hetzij betreffende de wijze om deze op de scholen uiteen te zetten, te verschaffen. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens met een voertuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden C. J. B. te Vlissingen, 3 b. s. 3 d. h.met een voertuig in een bocht niet de rechter zijde van den weg houden D. W. te Vlissin gen 5 b. s. 5 d. h.met een motorrijtuig rijden zonder dat het rijtuig is voorzien van fabrieksnummer enz.P. v. L. te Goes fib. s. 1 d. h.met een niet ingeschreven motor rijtuig rijden J. v. d. M. te Vlissingen 3 b. s. 3 d. h.met een motorrijtuig rijden zon der rijbewijs F. v. L. te Goes f 5 b. s. 5 d. h.niet op de eerste vordering rijbewijs ver- toonen A. d. R., te Middelburg 10 b. s. 10 d. h.op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodige voorzorgs maatregelen tegen het aanrichten van scha de te hebben genomenJ. P. te Zoutelande 5 b. s. 5 d. h.openbare dronkenschapL. L. te Westkapelle 5 b. s. 5 d. h.gedurende de maand Mei op eenig weiland loopenL. v. d. B., te Sint Laurens, vrijspraakover treding leerplichtwetH. C. H. te Middelburg, schuldigverklaring zonder toepassing van straf in verband met de omstandigheden waaronder het feit gepleegd wateren buiten de bakkenA. T. te Koudekerke en A. I. te Vlissingen, elk f 3 b. s. 3 d. h. Gratie verleend. Gelijk indertijd gemeld, was de overweg- wachteres E. ter zake schuld aan het bekende spoorwegongeluk bij den overweg tusschen Blerick en Grubbenvorst, waarij een autobus door den tr'ein werd gegrepen, tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Beschikkende op een door haar raadsman mr. F. J. M. Nederveen te Roermond, endoor de Federatie van R. Kath. Vrouwenbonden in Nederland ingediend verzoek tot gratie, heeft H. M. de Koningin de straf van een maand verminderd tot een week. VOETBAL. Aan „de Maandagmorgen" ontleenen. wy het volgende De Valk—Helmond 01. Beide ploegen verschijnen volledig. Er is tamelijk groote publieke belangstelling. Het Valk-terrein is magnifiek verzorgd, zoodat de spelers een vlug tempo kunnen ontwikkelen. De wedstrijd wordt daardoor zeer aantrek kelijk. Vooral in de le helft zat er aan beide kanten een flink gangetje in. De eerste ge vaarlijke aanval komt van de Valken, doch hun rechtsbuiten loopt te laat op een mooie voorzet toe, waardoor een kans is verknoeid. Even daarna is het de linksbinnen, die een goed aangegeven bal van den midvoor mis loopt. Dan komt Helmond opzetten en het blijkt direct, dat de bezoekers over een veel betere voorhoede beschikken, dan de thuis club. De linksbinnen Atgier kanjert het le der tegen de bovenlat van 't Valk-doel. On middellijk na dit pechschot, schiet dezelfde speler uit een vrije trap, tegen een der zij- palen. Het blijkt uitstel van executie, want als Atgier, wederom na een snelle doorbraak den bal goed krijgt aangegeven van den rechtsbuiten, scoort hij onhoudbaar het lei dende punt. In de laatste minuten vóór rust, golft de strijd op en neer, doch de stand blijft 10 voor Helmond. Direct na de thee, pakt de Valk onmiddel lijk ontzettend hard aan en het lijkt er op, dat de stand op gelijken voet komt. De Hel mondkeeper, v. de Voort, trouw bijgestaan door beide backs, weten echter tegenpunten te voorkomen. Langzamerhand raken de spe lers vermoeid en zakt de strijd in. Als de Valk-linksbuiten dan nog een open kans naast schiet, is er weinig hoop meer voor de le klassers. Het bittere einde komt dan ook met een 01 nederlaag voor de roofvogels, die nu zonder pardon naar de 2e klasse ver huizen. Helmond verdiende de overwinning. MiddelburgJuliana 3—2. De voor de thuisclub zóó belangrijke wed strijd is voor haar, nadat 10 minuten voor het einde de stand nog gelijk was, in een overwinning geëindigd. Wij kunnen hier di rect aan toevoegen, dat, door de zeer gevaar lijke momenten, die beide doelen bij oogen- blikken doorstonden, de stand evengoed an dersom had kunnen zyn. Hoewel de gasten geen belang bij den uitslag meer hadden, dient gemeld, dat zy den geheelen wedstrijd hard hebben gewerkt. Geen moment gaven zij den Middelburgers vrij spel Ook van Middel burg-zijde zy opgemerkt, dat zij tot de laat ste minuut voor de overwinning hebben ge werkt. Nadat de gebruikelijke bloemenhulde heeft plaats gehad, trappen de gasten onder leiding van den heer Casteleijn af. Het begin is sensationeel. Reeds in de 2e minuut geeft de linksbinnen der gasten goed door aan den rechtsbinnen, die Dingemanse passeert. 0—1. Daarna gaat het spel vliegens vlug op en neer. We noteeren een vrije schop tegen Juliana, die juist wordt overgeschoten. Na 14 minuten volgt een prachtige aanval der thuisclub. Een keurige voorzet van Merk volgt en Vogel springt hoog boven zijn tegen standers uit om het leder langs den Juliana- keeper in te koppen. 11. Een mooi doelpunt ongetwijfeld. Na circa een half uur spelen plaatst J. Geelhoed van grooten afstand een goed gericht schot, 't welk den Juliana-keeper te machtig blijkt, want het leder ketst voor hem uit, waar vervolgens Vogel van profiteert door zyn club de leiding te geven. 21. Groo te vreugde in het Middelburgkamp Juliana zit daarna met bewonderenswaardigen y'ver op den bal en is geenszins de mindere in het veld. Vóór de rust wordt er niet meer gedoel punt. In de 2e helft een zelfde speltype als daar voor. Wy kunnen volstaan door te melden, dat de beide verdedigingen volop werk heb ben gehad, dat zij de vele gevaarlijke aan vallen op uitmuntende wijze hebben afgesla gen, dat omstreeks een kwartier voor het einde de linksbinnen door oploopen gelijk maakte, 2—2, en dat ten slotte, nadat Becks een pracht buitenspel goal scoorde, dezelfde speler en 5 minuten voor het einde onder daverende toejuichingen Middelburg de over winning en tevens het eerste klasserschap bezorgde. Toen was het weldra het einde van deze spannende wedstrijd aangebroken. Middelburg naar de Zuidelijke Eerste klasse. In het jaar 1916, op 20 Augustus, kwam uit een fusie tusschen de Middelburgsche ver- eenigingen „Olympia' en „Zeelandia" de M. V. V. „Middelburg" tot stand. Na 5 jaren in de eerste klasse te hebben vertoefd, waarin zy achtereenvolgens resp. de 3e, 6e, 3e, 9e en 11e plaats bezette, degradeerde zij in het jaar 1921 naar de 2e klasse. Over het algemeen werden ook in de 2e klasse van den K.N.V.B. eervolle resultaten behaald. Reeds in het seizoen 1923—24 zou het kampioenschap in de 2e klasse zijn behaald, ware 't niet, dat door een misverstand de hoofdstedelingen 2 verliespunten in mindering werden gebracht, waardoor de zoo begeerde titel den Mid delburgers ontging. Het jaar daarop bracht Middelburg echter definitief het kampioen schap. In de promotiecompetitie, waaraan ook werd deelgenomen door Roermond, Alli ance en V.V.V. wisten de groenwitte Zeeuwen 't niet ver te brengen. De laatste plaats viel hun ten deel. Momenteel speelt Middelburg met 4 elftallen in onderscheidenlijk den K.N. V.B. en de Z.V.B. De elftallen staan zij t nog maar slechts enkele maanden onder leiding van den trainer Krottenau, één der doelverdedi- gers uit het Oostenrijksche elftal. Het kam pioenselftal bestaat uit de volgende spelers doel Dingemanse; achter P. Geelhoed en J. Leijnsemidden J. Geelhoed, W. Remyn, F. Leijnsevoor J. Becks, F. Dirkse, F. Vogel, H. Suijkerbuijk en C. H. Merk. V. C. Vlissingen naar België. Tijdens de Pinksterdagen maakte de V.O. Vlissingen een tour naar België. Per autobus van de Gebr. Van Fraassen werd gereisd via Breskens en Oostende naar Veurne. Te Oostende werd eenige uren vertoefd. Te Veurne aangekomen werd Vlissingen door het bestuur van de S. C. Veurne ver welkomd. Voor het begin van den wedstrijd werden bloemen aangeboden en werden we- derkeerig hartelijke woorden gewisseld. Over den wedstrijd zelf het volgende Vlis singen speelde met Bogaart op de rechtsbin- nenplaats als invaller voor Verhulst. Verder was het elftal ongewijzigd. Veurne nam de leiding door den linksbuiten. Het spel van Vlissingen was beter van gehalte, maar de Belgen waren zeer vlug en zaten vinnig op den bal. Voor de rust wist Vlissingen den gelijkmaker te forceeren. Bogaart scoorde dit doelpunt. Met 11 stand was de eerste helft verstreken. In de tweede helft kwam Vlissingen gelei delijk aan in de meerderheid. Hoewel de Bel gen nog krachtigen tegenstand boden, wa ren zij tegen het spel onzer stadgenooten niet opgewassen. Het plaatsen en het samenspel van Vlissingen waren beter, hoéwei veel hin der ondervonden werd van het lange gras op het speelveld. Vlissingen voerde den stand tot 51 op door goede schoten van Bogaert en Kokelaar. Kort voor het einde slaagden de Belgen er nog in den achterstand te ver kleinen door hun linksbinnen. Het einde kwam met een 52 overwinnig voor de rood- witten. Na den wedstrijd werd door de beide elf tallen en supporters een thé gebruikt. De voorzitter van de S.C. Veurne, de heer De Graeve, voerde het woord en zeide een tegen bezoek aan de stad Vlissingen in Juni a.s- toe. De voorzitter der V.C.V., de heer Brysse, bedankte den spreker voor de gastvrije ont vangst te Veurne en sprak zijn genoegen uit over de prettige wijze, waarop tegen de Bel gen was gespeeld. Van Veurne werd de reis vervolgd naar de Panne, waar overnacht werd. Een zeer genoe- gelyke avond werd door het geheele gezel schap in deze plaats doorgebracht. Den volgenden morgen werd naar Nieuw- poort gereden. Daar bezichtigde het gezel schap de voormalige oorlogsterreinen, loop graven en oorlogsmuseum. Via Oostende ging het vervolgens naar Brugge. Daar werd het gezelschap opgewacht door trainer Van Halme en vereenigde men zich aan een diner, dat aan Vlissingen in verband met het be haalde kampioenschap door den heer Van Halme werd aangeboden. Op de menu's was o.a. nog het behalen van het 2e klassersschap in het seizoen 19311932 vermeld. Nadat de eerewijn was rondgediend deed men zich te goed aan een keur van gerechten. Alles was rijkelijk verzorgd, terwijl ook de wijn en de champagne niet ontbraken. De heer Brysse dankte aan het slot den heer Van Halme voor al het genotene, na mens allen. Uiterst voldaan werd daarop de terugtocht aanvaard en kwam men met de gedachte te Vlissingen terug een Pinkster uitstapje gemaakt te hebben, dat dank zij het bestuur van de S.V. Veurne en de gulle gastvrijheid van trainer Van Halme, aan al len genotvolle dagen heeft verschaft. INSIDER. Geen taal is zoo rijk in klank en in woor<i Geen pen is in staat wéér te geven Den afschuw den walg van deêz laffen moor$ Die heel de beschaving doet beven. Een kindje onschuldig zoo smetloos en rein Een vallende sneeuwvlok op d'aarde Zoo weerloos zoo licht als een kind slechts kan zjjn Dat men voor zijn hemel bewaarde Zoo'n bloempje nog teer in 't gras van het veld, Waar distels en doorns ook groeien En 't snoeiende mes, met kracht en geweld, Het bloeiende leven doet vloeien Zoo'n heerlijke knop, viel daar in een poel Een stinkend riool van de menschheid, Waar 't rottende vuil, het mensch'ljjk gevoel, Bespat en besmeurt met zijn vuilheid Zoo'n schand'lijke daad zoo'n blaam op den mensch - Dient hier tot den wortel gewroken. Een zoogenaamde menschtot zóóiets in staat - Van eer en geweten verstoken Staat onder het dier dat redeloos is, Geen „kwaad" van het „goed" weet te scheiden, Een Beestmensch bestaat niet een dier doet dit niet. Kent meer nog het mensch'lijke lijden. Ha-Vee-Wee. Postduiven. Zondag hield de post. duivenvereeniging „de Vriendenkring", haar wedvlucht vanuit Compïegne. Afstand 247.5 K.M. De prijzen werden als volgt behaald; le, 8e, 20e, 21e en 22e pr. K. van Belzen; 2e pr. W. B. J. Visser3e en 24e pr. D. l, de Koster 4e en 23e pr. M. C. de Buck5} en 12e pr. M. Mudde 6e pr. G. Jacobs7e pr. Ots 9e en 15e pr. J. Meulmeester10e en 135 pr. H. Peters; 11e en 19e pr. B. de Ridder; 14e en 17e pr. J. L. Perwez16e pr. J. A. van Gemst18e pr. G. Ventevogel. Speciale prijzen werden gewonnen door M C. de Buck en K. van Belzen. Stand kampioenschap voor de eerste vlj! deelnemers luidt als volgtM. C. de Buck 201 p., K. van Belzen 197 p., J. Meulmeesta 183 p., G. Jacobs 132 p., J. A. van Gemst 130 p. Zondag a.s. wedvlucht uit Corbeil. By beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse marine reserve W. H. de Graaff, den 18 Mei geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. By beschikking van den minister van de fensie is de luitenant ter zee der 2e klasse marine-reserve W. H. de Graaff, den 18en Mei geplaatst aan boord van Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord. Overplaatsing- en afscheid. Van den sergeant-majoor-administrateur P. J. de Doelder, van de 2e schoolcompagnie van het reg. kustartillerie alhier, die met ingang van 19 Mei wordt overgeplaatst naar de onbereden artillerie te Naarden, werd Za terdag jl. afscheid genomen. Hiertoe waren zijn collega's verzameld in de onderofficiers-cantine, waar de heer De Doelder, die 22 jaar bij dezelfde compagnie heeft gediend, op de meest hartelijke wijze toegesproken werd door den adjudant-onder officier W. P. Overduijn, waarbij het lief en leed van een reeks van jaren de -revue pas seerden en ten slotte hem en zjjn gezin het beste toewenschte in zijn nieuwe standplaats. Mede werd nog het woord gevoerd door den voorzitter van de afdeeling Vlissingen van de onderofficiersvereeniging „Ons Belang", waar bij spreker de hoop uitsprak, dat De Doelder in zijn nieuwe afdeeling zou vinden dat hy zocht. Namens de onderoffcieren werd hem een gong aangeboden. Onder den indruk dankte de heer De Doel der allen hartelijk voor de vriendelijke woor den en het ontvangen cadeau. Van de burger-rijkswerklieden van het 2e R.K.A. mocht de heer De Doelder eveneens 'n geschenk in ontvangst nemeii, vergezeld van een heel aardig gedicht van den rijkswerk man F. Kolijn, waarin de gevoelens van de werklieden op voortreffelijke wijze werden vertolkt. Hartelijk dank werd hun daarvoor gebracht. De eerste luitenant der militaire admini stratie J. A. J. van Spronsen, van het regi ment genietroepen en gedetacheerd bij het 2e half-regiment huzaren te Breda, wordt 3 Juni van die detacheering ontheven en over geplaatst als administrateur by het 14e regi ment infanterie te Middelburg. De eerste luitenant der militaire admini stratie A. J. M. van Gulick, van den staf van het 14e regiment infanterie te Middelburg, wordt 1 Juni overgeplaatst naar Breda met bestemming voor administrateur bij het 2e half-regiment huzaren. Door de rechtbank te Middelburg zijn Za terdag 14 Mei jl. failliet verklaard Jacob Zwartepoorte, koopman in manufac turen te Goes, Piccardstraat 61. Rechter-com- missaris mr. J. W. Zeilstra, rechter. Curator mr. C. M. Kegge, advocaat te Goes. Nicolaas Klip, electricien te Goes, Piccard straat 46. Rechter-commissaris mr. A. van der Hoop, rechter. Curator mr. C. M. Kegge, advocaat te Goes,

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 2