1000 500 300 25 eerste blad DINSDAG ÏO MEI Plaatselijk Crisis-Comité EERSCHOOL! IVO. 109 70e Jaargang; 1932 ITLIJNEN R AUTO'S, 5ERTUIGEN VL1SSINGEN lilliit: firni F. UI DE HUI Ir, IMstal SI-SI, ïüismti.Mel. 10. Miikni»)00281 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke feestdagen STADS- EN PROVINCIENIEUWS KING oumer uitte vóór zijn woorden: „Hoe is waardig eenvoudig charmant. „hart" voor zijn land. waarvoor en voor wat had, zijn zinnen bezat 1 dat veel van hem vroeg, en zoo waardig verdroeg, igen door leed of verdriet, een Edelman ziet. skracht en stalen geduld, ambten vervult van 't levenstooneel, wie weet het hoeveel, was en 't levenslied wist haar draf en haar list - nog met stervenden mond. Waarom mij gewond Ha-Vee-Wee. oi) k" Mei van Genua Mei Gibraltar Mei te Sjanghai [ei te Antw. Mei Ouessant 7 Mei Sagres te Havana Oost-Londen Batavia n. Rott. Mei van Belawan te Belawan ïi v. Southampton Mei te Suez Jew-York n. Rott. van Montevideo DA akelijkheden, ,'n, enz. •t Orkestvereeniging jebouw, 8.15 uur. uur 8.09 8.11 3.54 4.36 16.13 16.55 \on. Meteorologisch jbe Bilt. 1 765 te La Coruna. 1748.3 te Memel, wond van 10 Mei pit Zuidelijke rich- op regen. Voor later opklarend en 'eerberïcht. pieele gegevens Meteor. Instituut. de bewegingen van jelijk Europa volgen. hooge drukking op ji en zij daalt nog lid-Frankrijk hoog© ■Het overschot van Jpdzee ligt over het lande regen, maar föing van tempera- Idepressie in Oost- Jgebreid en veroor- •:ife Westelijke wind, 1 hooge temperatu- Jnen. In Noord- lorst voor op IJs- r. Vooral in oost- m. de meeste sta mden en Frankrijk len ha het Kanaal VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingenende gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meerlOct(max. 10 regels). Bij3-maalplaatsing vanl5regelsfl..alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Heden werden door ons de volgende giften ontvangen Personeel Brouwerij „de Meiboom" - 7.57 Bijdr. personeel was- scherij „Volharding" - 3. Vorige opgave - 2969.31 Totaal ƒ2979.88 Het giro-nummer van het Plaatselijk Crisis-Comité is 195800, Wethouder De Meij blfjft zijn functie vervullen. In een druk bezochte vergadering, waarin c.m. 10 nieuwe leden werden voorgesteld, nam de afdeeling Vlissingen der S.D.A.P. gisteren avond de volgende motie aan De afdeeling der S.D.A.P. in huishoudelijke vergadering bijeen op 9 Mei gehoord de besprekingen inzake de zieken- tuiskwestie keurt het beleid van den wethouder en. de raadsfractie goed vindt het in de huidige omstandigheden niet gewenscht aan de gevallen beslissing verdere politieke gevolgen te verbinden, en gaat over tot de orde van den dag. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Nieuwe aanwinsten. Ned. en in het Ned. vertaal de romans: B. Björnson LiefdeSyn- növe—Arne. C. A. de Cigala Urbi et orbi. B, ShawEen huwelijk. Engelsche romans: M. Arm strong The sleeping fury. H. BellocThe haunted house. G. K. ChestertonThe wis dom of Father Brown. W. K. CliffordMiss Fingal. A. P. HerbertThe old flame. D. H. LawrenceSt. Mawr, together with, The Princess. B. RuckThe youngest Venus. B. TarkingtonThe plutocrat. A. R. Weekes Esmé's sons. Populair wetenschappelü- he werken: A. VloermansVoorberei ding tot de wijsbegeerte, 1927. A. Schweitzer Cultuur-philosophie. Dl. 1 Verval en weder opbouw der cultuur, 1928. Dl. 2. Cultuur en ethiek, 1931. M. W. F. TreubHerinneringen en overpeinzingen, 1931. Nederlandsche Volkskunde, bijeengebracht door J. Waterink e a. Dl. 7 Zuid-Holland en Zeeland, 1931. W. Figner: Terug in de wereld, 1931. L. H. Grondijs en M. W. F. TreubRusland, 1931. M, HindusOntredderde wereld, 1931. J. G. van NeervenModerne bedrijfsleer voor den handeldrijvenden en indusfcrieelen midden stand, 1931. A. G. SelmerEen bloemen- sprookjeover het ontstaan van het leven voor moeders om voor te lezen. H. W. Sie- sHoofdlijnen der erfelijkheidsleer, ras- en bevolkingspolitiek, 1931. G. v. I HanffstengelTechnisch denken en werken, Oliemotorenhandleiding voor ver- hvandingsmotoren1932. L. Simons Het dra- i ma en het tooneel in hun ontwikkeling. Dl. 4 (1805 1875) 1932. Afd. Vlissingen van het Groene Kruis. Gisterenavond had ten stadhuize de leden vergadering plaats van bovengenoemde ver eniging. Na de bijeenkomst met een kort woord van welkom te hebben geopend, hield de voorzit- ter» de heer C. A. van Woelderen, in plaats van de gewone beschouwende openingsrede, i de volgende toespraak Waar het binnenkort 30 jaar geleden zal ^n, dat de vereeniging „Het Groene Kruis" te Vlissingen werd opgericht, bestaat er mijns j inziens, by mijn openingswoord voor deze I gemeene vergadering, aanleiding u een overzicht te geven van het nuttig werk, dat 06 Vereeniging in 't algemeen belang heeft verricht, waartoe zooveel belangelooze en dik- stille en onopgemerkte medewerking I behoort. Op 12 November 1902 werd door een voor- °°Pig comité, bestaande uit de heeren jhr. hU'- a. a. van Doorn van Koudekerke, dr. C. I Ouyvis, a. J. van Ocloenburg Sr., J. P. ermaas en mr. F. S. Witteveen een verga- ering bijeengeroepen van hen, die bereid waren mede te werken tot de oprichting van een vereeniging voor het verschaffen van verpïegingsmateriaal in den geest van de Zuid-Hollandsche vereeniging „Het Groene Kruis". Tevoren hadden zich, naar aanleiding eener circulaire, die in de gemeente was ver spreid, bereids 41 personen als donateur en 408 als lid der op te richten vereeniging aangemeld. Besloten werd met ingang van 1 December 1902 de vereeniging op te richten en konink lijke goedkeuring op de statuten aan te vra gen. Het voorloopig comité werd bij accla matie tot bestuur benoemd. De heer Ver maas zit met een intermezzo van eenige jaren nog steeds als ijverig bestuurslid in ons middenik ben ervan overtuigd namens u allen te spreken, als ik hem in 't bijzonder hulde breng voor alles, wat hy voor onze ver- eeniging heeft gedaan. (Applaus). Er is nog steeds groei en vooruitgang bij onze vereeniging te bespeuren, wat zeker tot dankbaarheid mag stemmen. Ik kan natuur lek uit de geschiedenis dezer 30 jaar slechts enkele grepen doen en wil dan op het vol gende wijzen. Waar het aantal leden der vereeniging op 1 Januari 1903 bedroeg 494, -con de secretaris in zijn jaarverslag over 1903 reeds een groei tot 700 leden vermelden dit aantal was op 1 Januari 1913 gestegen tot 1614 en op 1 Ja nuari 1919 tot 1863. De Tentoonstelling voor Volksvoorlichting op hygiënisch gebied van het Nederlandsche Roode Kruis, die einde Januari 1923 in het voormalig Burgerwees huis gezamenlijk door de plaatselijke afdee- b'ngen van het Roode en Goene Kruis werd georganiseerd, bracht ons 145 nieuwe leden, waardoor wij de 2000 overschredenhet aan tal leden bedroeg daardoor op 1 Januari 1924 2050, dit steeg tot 1 Januari 1928 tot 2115, waarna thans het aantal tusschen 2000 en 2100 blüft gehandhaafd. Tot bewaarder der arti'-elen en aanvanke lijk tot bode werd in 1902 benoemd de heer W. L. Dommisse, in wiens woning in de Nieuwstraat een lokaal als magazijn werd ingericht. In 1911 werd door de vereeniging ons perceel in het Bellamypark aangekocht van wylen den heer W. A. Kole, goud- en zilversmidde geheele hypotheek is thans afgelost, zoodat het nu onbezwaard eigendom onzer vereeniging is. De heer Dommisse werd op 1 Maart 1921 opgevolgd als magzünmees- ter en ontsmetter door den heer J. J. Post- ma, die op zijn beurt 1 September 1927 door den heer Amadio werd vervangen. In den loop van 1906 achtte het bestuur den tijd gekomen ook de wijkverpleging ter hand te nemen en benoemde met ingang van 1 September 1906 tijdehjk de wijkverpleegster Zuster de Wit, die daarna in de vergadering van 29 April 1907 vast werd aangesteld. Na liet vertrek op 1 October van Zuster de Bruin kwam met het oog op den financieelen toe stand der vereeniging een tydeiyke samen werking tot stand met de Ned. Hervormde Diaconessen-inrichting alhier. Op de jaar vergadering van 27 Juni 1916 werd besloten wederom een eigen wijkverpleegster aan te stellen, waartoe 1 December 1916 Zuster de Ruyter werd benoemd, die 1 Juli 1920 werd opgevolg door Zuster E. Bovenkerk, die op haar beurt op 1 December 1921 plaats maakte voor Zuster Algra. In 1924 hebben wij aan de gemeente een jaarlyksche subsidie van 1000 aangevraagd om te kunnen komen tot de aanstelling van een tweede wijkverpleeg ster, waarop in October 1924 gunstig werd beschikt en waarna wy Zuster Oldenhove als 2e wijkverpleegster benoemden, die wegens ziekte 1 Maart 1929 door Zuster de Goeyer werd opgevolgd. In de jaarvergadering van 1910 werd be sloten de tuberculose-bestrijding ter hand te nemendaarna werd onder leiding van dr. Duyvis een tuberculose-commissie ingesteld, die zich o.a. belastte met de exploitatie van ligtenten, het verstrekken van geldelijken steun voor het betrekken van gezondere wo ningen, met den ontsmettingsdienst en met huisbezoek door een aan te stellen enquètri- ce, waartoe 1 September 1913 mej. De Bruin werd benoemd, verder met het verspreiden van brochures enz. Tenslotte werd 15 Sep tember 1913 een t.b.c.-consultatiebureau on der leiding van dr. Duyvis ingesteld. In Fe bruari 1915 werd mej. R. Schuijleman be noemd tot enquêtrice. 1 Januari 1921 is opgericht een afzonder lijke t.b.c.-vereeniging, welke dochter van onze vereeniging zich, zooals gy allen weet, onder de bekwame leiding van ons bestuurs lid, den heer J. C. Paap, ook verder krachtig heeft ontwikkeld. Op 1 Januari 1927 is de vereeniging voor kraamverpleging en zuigelingenzorg, na in gewonnen inichtingen van ons hoofdbestuur van het Nederlandsche Groene Kruis en na verschillende besprekingen, waaraan o. a. deelnam wijlen Zuster van Hulst, de bekende stichtster van het zoogenaamde Herlinger stelsel in onze vereeniging opgelost, waarbij het bestuur als sub-commissie in functie bleef en haar voorzitter, dokter Vermaas, in ons bestuur trad. De jaarlijksche subsidie, ad 500, die de gemeente aan deze vereeniging verleent, ging op onze vereeniging over daartegenover verleent nu ons Groene Kruis kosteloos of vrijwel kosteloos kraamhulp aan on- en minvermogenden, in 1927 werd bij 1/3 van alle geboorten in Vlissingen hulp vereend door onze Groene Kruis-bakers. De opleiding voor het toezicht op dit zoo nuttig gedeelte van ons Groene Kruiswerk is toe vertrouwd aan zuster Algra, terwijl ons con sultatiebureau voor kraamverpleging en zui gelingenzorg, dat gratis advies geeft, onder leiding van den district-kinderarts dr. Van Maren Bentz van den Berg staat, wy heb ben ons voor dit werk in 1927 aangesloten by de commissie voor de Hygiëne van het kind in Zeeland. Onze vereeniging is door het Provinciale Zeeuwsche Groene Kanis aangenomen als provinciale ontsmettingsdienst; de plannen, om een nieuwe en betere ontsmettings-in- richting te stichten, zijn reeds langen tijd in voorbereiding en thans gereed tot uitvoering. De eerste moedercursus werd met groot succes door dr. Smitt in 1925 gehouden, thans worden deze cursussen door Zuster Switters aan het consultatie-bureau gehouden. Plannen om een badinrichting met school- baden te stichten hebben, zooals gy weet ons heel wat arbeid en tijd gekost. Zij werden 3 Maart 1930 door ons bij Burg. en Weth. in gediend, maar konden, door de ongunstige tijdsomstandigheden niet verder uitgevoerd worden. Door de gemeentelijke subsidie zijn wij te vens in staat gesteld een sterk getrapt tarief in 5 klassen in te voeren, waardoor allen ook de on- en minvermogenden van den heilzamen Groene Kruis-arbeid kunnen pro fiteered Ik heb slechts kort kunnen samenvatten, doch ik wil dit overzicht niet afsluiten zon der dankbaar de namen der yverige secre tarissen te vermelden, nl. de heeren Witte veen, Frijling, Landsman, Franke en Dron- kers en de bekwame penningmeesters, nl. de heeren Van Ockenburg, Van Renterghem, Vermaas, Hemmekam en Abrahamse, dien ik persoonlijk als zoodanig heb ontdekt en die nu reeds 10 jaar lang met bijzonder veel ijver en met opoffering van veel tyd de be langen van het Groene Kruis helpt bevor deren. Waar ik nu zelf sedert November 1919 het voorzitterschap bekleed, heb ik aanvankeiyk gemeend, dat het nu welletjes was, dat ik myn plicht tegenover de vereeniging heb vervuld en dat het tijd werd, dat er weer eens een nieuwe leiding komt. Van verschil lende zyden heeft men mij er echter op ge wezen, dat van begin af aan de burgemees ter voorzitter van de vereeniging was en dat dit vooral in financieel moeihjke tijden, zooals we nu beleven een belangrijke waar borg is voor een nauwe samenwerking met het gemeentebestuur. Waar wy voorts nog verschillende belangrijke zaken in behande ling hebben, die in hooge mate nrijn belang stelling bezitten, heb ik daarom ten slotte besloten, my toch wederom voor een herbe noeming beschikbaar te stellen. Moge de groei en bloei van ons nuttige Groeno Kruis te Vlissingen ook in de komende jaren krachtig toenemen. Na deze met bijval begroete rede van den voorzitter, kreeg de secretaris, de heer Dron- kers het woord tot het voorlezen der notulen van de vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd en van het hier volgen de jaarverslag Het ledental onzer afdeeling bedroeg op 31 December 1931 2107, op 31 December 1930 2096. Evenals vorige jaren werd de wükzieken- verpleging door zuster Algra en zuster De Goeyer vol ijver en toewijding uitgeoefend, waarvoor haar een woord van welverdien den dank toekomt. In totaal werden 7334 ziekenbezoeken af gelegd; in 1930 8218. De verplegingsartikelen werden 1341 maal in bruikleen gegeven tegen 1344 maal in 1930. Bovendien werd 142 maal ijs verstrekt, ver leden jaar 180 maal. IJs is steeds in het magazyn voorradig en wordt in dringende gevallen ook des nachts verstrekt. De verplegingsartikelen werden waar noodig aangevuld en uitgebreid, alsook de ledikanten, ruststoelen en baby-weeg schalen. Door nauwlettend toezicht op het terug bezorgen der in bruikleen gegeven voorwer pen is hierin de laatste jaren groote verbete ring gekomen. Op lofwaardige wijze verrichtte de maga- zünmeester en ontsmetter C. M. Amadio zijn taak. De waardeering voor de zorgvuldige en hygiënische verpleging door onze Groene Krais bakers bleek ook dit jaar. In 1931 werden door onze bakers 136 kraamverplegingen uitgevoerd, waarvan 4 buiten de stad. Van de resteerende zijn er 31 welke gratis zün behandeld en 38 tegen een geringe vergoeding van ƒ5 of minder. De leiding der kraamverpleging werd we derom met de meeste zorg door zuster Algra, Badhuisstraat 87, behartigd. Aan haar moe ten alle aanvragen voor een Groene Kruis- baker worden gericht, waartoe zij steeds voor ieder te spreken en ook per telefoon te be reiken is. In opleiding voor Groene Kruis-baker wa ren het afgeloopen jaar twee meisjes. Meisjes, welke voor deze opleiding in aan merking wenschen te komen, kunnen zich tot zuster Algra wenden. Zij kunnen in het bezit van het Rijksdiploma komen. Een moedercursus werd dit jaar niet ge houden. Het aan de afdeeling kraamverpleging en zuigelingenzorg verbonden consultatiebureau voor zuigelingen staat onder leiding van den districtskinderarts dr. J. van Maren Bentz van den Berg. Van het goede werk, dat van dit bureau uitgaat kunnen jonge moeders voor zichzelf en voor hun kind genieten. Kosteloos worden hier inlichtingen verstrekt en adviezen ge geven voor de verdere voeding en verzorging der zuigelingen, terwyi gewichtstoeneming nauwkeurig wordt nagegaan en afwykingen worden geconstateerd, zoodat indien noo dig tijdig medische hulp kan worden in geroepen. In 1931 was het aantal der nieuw inge schreven zuigelingen by dit consultatie bureau 131in 1930 124. Het aantal gehouden zittingen bedroeg 95, waarop 1288 consulten werden verstrekt. De voeding van 106 der nieuw ingeschre ven zuigelingen, die in den loop van 1931 één jaar oud zyn geworden, was op den leeftijd van 3 maanden als volgtuitsluitend borst voeding 32, gemengde voeding 18, uitsluitend fleschvoeding 54, van 19 was deze onbekend. Op het consultatie-bureau werd evenals verleden jaar hulp verleend door de districts- huisbezoekster by de zuigelingenbescherming, zuster E. A. Switters. De welwillendheid van het bestuur van het Gasthuis om de lokalen voor de zittingen van het bureau beschikbaar te blüven stellen, wordt steeds zeer op prijs gesteld. Onze vereeniging zorgt in opdracht van de provinciale vereeniging „Het Groene Kruis" voor den ontsmettingsdienst. Niet alleen voor Vlissingen, doch ook voor andere plaatsen in Zeeland werden ontsmettingen uitgevoerd en wel in totaal 40 oven- en 8 kamerontsmettingen. Over 1931 bedroegen de totale ontvangsten onzer vereeniging ƒ8053.48 en de uitgaven 6515.12. Het voordeelig saldo werd gevoegd bij het fonds voor aanschaffing van nieuwe verple gingsartikelen. In de algemeene vergadering werden de heeren J. C. Paap en D. A. Dronkers, die aan de beurt van aftreding waren, als bestuurs lid herbenoemd. Aan het van onze vereeniging uitgegane plan om in deze gemeente een behoorlijke badinrichting tot stand te brengen, waartoe een uitvoerig rapport aan het college van Burg. en Weth. werd ingediend (geiyk ver meld in het verslag van verleden jaar), kan geen gevolg gegeven worden zonder finan- cieele medewerking der gemeente, waarop helaas in deze tijdsomstandigheden niet valt te rekenen. Moge aan het slot van dit jaarverslag een opwekking plaats vinden voor degenen die nog geen lid van „Het Groene Kruis" zijn om zich by onze vereeniging aan te sluiten. Niettegenstaande den crisistijd steeg het aan tal leden nog eenigszins, waardoor dit boven 2100 is gekomen. Toch zou voor Vlissingen dit getal belangrijk grooter kunnen zijn. De minimum contributie van 2 per jaar mag toch geen bezwaar opleveren om mede te werken in het belang der zieken en in dat der volksgezondheid-. Hierna had de secretaris den dank voor het verrichte werk gedurende 1931 in ontvangst te nemen. De rekening en verantwoording over 1931 door den heer Abrahamse, welke in ontvang sten en uitgaven sloot tot een bedrag van 8053.48 met een batig slot van 1538.36, was nagezien door een commissie, bestaande uit de heeren Jansen, J. Q. Brand en Tous- saint, die in een schriftelijk rapport lof had den gebracht aan den penningmeester en adviseerden tot ontlasting van den penning meester. Een woord van warmen dank werd dezen functionaris gebracht, na de zonder op- of aanmerkingen goedgekeurde be grooting, welke in ontvangsten en uitgaven sloot tot een bedrag van 7350. De periodiek aftredende voorzitter, de heer C. A. van Woelderen werd bij acclamatie herkozen. De hierop volgende rondvraag bracht niets ter tafel, waarop de voorzitter de by eenkomst sloot. ONMISBAAR Op reisj op fiets- ert^ autotochtjes, kunne» de opwekkende en verfrisschende eigen-j schappen van KIN O pepermunt niet gemist worden. Het werkt kal meerend op de zenu wen en terwijl U geniet van den fijnen smaak, houdt KING peper munt Uw mond triset» en verdrijft elk gevoel van Vermoeidheid. PEPERMUNT behoort tot Uwe meest noodzakelijke reisbe- noodigdhedert» Zorgt steeds een rof- letje bij U te hebben. De Nutsspaarbank. In de Nutsspaarbank aan de Coosje Bus- kenstraat alhier werden in de maand April 705 inlagen gedaan tot een bedrag van 87.596.63 en 499 terugbetalingen tot een be drag van 105.147.71. Er werden in die maand 30 nieuwe boekjes uitgegeven waar door het aantal spaarders steeg tot 6941 eö hun tegoed werd gebracht op 1.927.508.50. Ter lediging werden 50 spaarbusjes aange- boden inhoudende 855.11 en met 2054 spaarzegels werd bespaard 102.70, welke be dragen op de spaarboekjes werden bijge schreven. Jeugdherberg „Scheldestroom". Dat bovengenoemde instelling hoe lange? hoe meer in een behoefde gaat voorzien moge blijken uit het jaarverslag over 1931. Het aantal bezoekers bedroeg57 vrouwe lijke en 177 mannelijke trekkers, 24 vrouwe lijke en 91 mannelijke scholieren, in totaal met 893 overnachtingen. Onder de laatste catagorie behoorden 2 klassen van twee ver schillende scholen uit Engeland, 1 klas van een schooi uit Schotland, i klas van een school uit Kopenhagen. Hieruit spreekt voldoende hoever d© jeugd herberg reeds over de wereld bekend is. De tevredenheidsbetuigingen van de bezoekers zijn legio, waardoor het bestuur dan ook met lust voortgaat op den ingeslagen weg. Klach ten kwamen bü het bestuur niet in. Vanwege het gemeentebestuur werd weder om de onmisbare steun ontvangen. De betrekkigen met de jeugdherberg-cen trale te Amsterdam waren van den meest vriendschappeiy'ken aard. Het bestuur werd met goedvinden van de stichters uitgebreid met een vrouwelijk lid, nl. mej. T. C. van de Sande. Pinkstergave aan werkloozen. Door de vanwege den Christelijken Bestu renbond alhier ingestelde commissie voor steun aan werkloozen van bij dien Bond aangesloten organisaties, zal deze week aan 135 geheel of gedeeltelijk werkloozen een Pinkstergave worden uitgekeerd, varieèrende van 10, 7.50, 5 en 2.50. Van de oprichting van het steunfonds af (Augustus 1931) tot op heden is door de le den der organisaties en particulieren bijeen gebracht een bedrag van 1990.561^. Ook met Kerstdag werd aan ongeveer 100 werkloozen een uitkcering verstrekt. Vereeniging voor behoud van een gemeentelijk ziekenhuis. De vereeniging voor behoud van een ge meentelijk ziekenhuis houdt haar jaarverga dering op Donderdag a.s., des avonds 8 uur in ,.de Oude Vriendschap". Een reisje naar België. Door de groep natuurvrienden van de afd. van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling wordt tijdens de a.s. Pinksterdagen een reisje naar België georganiseerd, waarvoor nog enkele kaarten verkrijgbaar zijn. Het vertrek is bepaald op Zaterdagmiddag, waar na naar Brugge wordt gereisd. Verder zal een bezoek aan Gent worden gebracht. MIDDELBURG. N.V. Cultuurmaatschappij „Soemboer Moedjoer", De verlies- en winstrekening van boven ga oemde maatschappij over 1931 geeft aan in debetexploitatie-uitgaven 77.633.88 en in creditintrest 4890.06 effecten 96.16

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1