1000 150 100 25 STEED DE BES MAANDAG 9 MEI 70e «Jaorgsrag' 1932 ACHEN lersnoet te Uitgave: firma F. ÏAN DE ïflDE Ir.. WilsM Sl-fO, llissinnin. Tgltl. II. Postrekening SfIII Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen EERSTE BLAD Plaatselijk Crisis-Comité STADS- EN PROVINCIENIEUWS KERK EN SCHOOLNIEUWS MARINE EN LEGER No. 108 len dag. hout. an boven naar be am (die tevens een inzendster van dit onden door Baby) man, hij is toch hij, toen .re een ïadden, een mooie .tukgeslagen. Wat iginnen ik je was, dan ïailleerd ijzerdie kapot". er at WIJ DEZEN CHTEN de weerprofeet chrijft in dat blad ichen twee opeen geen buitengewone geval zeldzaam, zoo geprononceerd achtigen zomer is Iroogte gevolgd, laatste maanden anders, niet bui- iweest. De winter heeft in Februari evroren. Moet men is zeker zeldzaam, Het is ook in an- de maand Maart Januari. De weer den winter volgt van de zon. tropische landen, iel verschillend. De al worden bovenal der depressies, of door den toestand erseizoen staat van den invloed van jk vast te stellen skundig zullen zijn cyclus van 372 heeft aangetoond, weer na 372 jaar selfde weer krijgen 372 jaar, dus bi vertelt de abt, dat, ;n meer in het al- in 1932 zullen krij- weer dat men 186 weet de abt geen in 1746 vroor het veel sneeuw in de tart. het geheel warm laat. rr regenachtig tot Duitschland, Bel- hevige onweders er warm en droog, enmerkt door een Ook toen was het Het gevolg hier- uxopa groote over- Dat is dit ja-ar ze historische ge- dit voorjaar zich ïgen of ten minste er zal laat komen, reinig regenachtig, sllingen onder alle zij slechts waar- 51" e geloopen s in plaats rouw Goud htte ons al n het tuin - leine aap, oorgoed in - te komen rsnoet door jerk en met ag vervolg) VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct p. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct Iedere regel meer 10 ct. (max. lOregels). Bi(3-maaiplaatsing van 1—5regeis fl.—alles tegen vooruitbetaling. De abonné's in 't bezit eener Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BI] HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uït 2 bladen Heden werden door ons de volgende giften ontvangen Bijdrage personeel R.H.B.S. over April 28. Bijdrage gedeelte po- litie-personeel - 3. Bijdr. leerlingen open bare Ulo-school - 2. Vorige opgave -2936.3'1 Totaal ƒ2969.31 Het giro-nummer van het Plaatselijk Crisis-Comité is 195800. V. EL C. Grand Hotel Britannia. Zaterdagavond is weer eens te meer geble ken, dat l et ~;i lastig is iedereen, t vV- doen, want, werd vorige keeren wel eens ge- gezegd, dat 't programma te overladen was en dat er, bij niet vlug afwerken, wat niet altijd mogelijk is een te groot deel van den avond in beslag genomen werd door het zgn. I oificieele gedeelte, ditmaal was men in het andere uiterste vervallen en bevatte het pro gramma slechts twee stukjes in één bedrijf. Maar ondanks deze opmerking kunnen wij constateeren, dat deze bijeenkomst van V.H.O. werkelijk gezellig was. De avond werd geopend met den ge- bruikelijken speech van den voorzitter, die het welkom toeriep aan de aanwezigen, die we wel eens bij deze vereeniging in grooter getale hebben zien opkomen, in het bijzonder aan de leeraren met hunne dames en aan de ver tegenwoordigers van de zustervereenigingen uit Middelburg. Alsnu was „het woord" aan het strijkje, dat, onder de goede leiding van den heer De Wilds, vlot eenige nummertjes speelde, waarvan het laatste, een mooi trio, getuigde van studie. Daarna ging „Pak-idylle", klucht in één bedrijf door Charivarius, dat in pakkende too. neeltjes de geagiteerdheid van een nerveusen man en zijn dito echtgenoote weergaf bij een geprojecteerd uitstapje voor eenige dagen, dat ten slotte nog niet doorgaat. Jammer, dat niet altijd even duidelijk gesproken werd en dat de acteurs zich wat onwennig op de plan ken voelden. Nadat het strijkje nog eenige nummers had ten beste gegeven, schoven de gordijnen weer uiteen om de vertolking te laten zien van „De inbreker en het meisje", waarbij eens te meer bleek, dat een vrouw den man vaak te slim af is. Het meisje, dat eerst den inbreker j in toom wist te houden met een „browning". I moest het tegen zijn brute kracht afleggen, maar ten slotte won zij het van hem in slim- held. Terwijl hij daar in bewusteloozen toe- j stand terneer lag, ontpopte zij zich als eten concurrente, die uit aanwijzingen door den inbreker gegeven, munt sloeg door met den heelen buit er van door te gaan. Nu was nogmaals het woord aan den voor zitter, die de tolk was der vereeniging, toen. hij, als kleine contra-prestatie voor de hulp en den steun van de leeraren, welke behulp zaam waren geweest bij het instudeeren der muziek- en tooneelnummers, aan de respec tieve dames dier leeraren een bloemenhulde bracht. Hiermede was het officieele deel van den avond afgeloöpen en konden de aanwezigen gebruik maken van wat onderaan op het pro gramma gedrukt stond „Hierna zal gelegen heid gegeven worden tot een dansje". Een bezoek aan de brouwerij „de Meiboom". Het wordt meer en meer gewoonte dat corporaties of vereenigingen een bezoek bren gen aan fabrieken of inrichtingen om kennis t(l maken met de fabrieken van deze bedrij ven. Zoo had ook de afdeeling Vlissingen van J 1 Bond van Christelijke Kantoor- en Han delsbedienden een excursie aangevraagd naar de bierbrouwerij „de Meiboom" alhier. De directie was direct bereid de leden te ont vangen. Onder deskundige leiding van een j der directueren werden de bezoekers rond geleid en hoewel men het bedrijf niet in Werking zag, konden de bezoekers zich toch i een voorstelling maken van het proce3 hoe uit de hop tenslotte het brouwsel ontstaat. Ieder, die de fabriek vroeger heeft gekend, heeft kunnen constateeren hoe hier tenslotte een modelinriching is ontstaan, voorzien van dc nieuwste machines en hulpmiddelen. Nadat de bezoekers op het kantoor nog ge legenheid hadden met de uitstekende kwali teit van het Meiboombier kennis te maken, was de voorzitter de tolk van allen toen hij de directie dankte voor de hoffelijke ont vangst en de leerzame voorlichting. In onze Tijdinghal brachten we foto's van de Academie voor Lichamelijke opvoeding aan de Nic. Maes- straat te Amsterdam, die Zaterdag officieel werd geopend en van de plaquette die in het nieuwe gebouw werd onthuld. Aankomst van het grootste Fransche toeristenschip „Lafayette" in de haven van Amsterdam. In verband met het overlijden van den pre sident der Fransche republiek waait van het legatiegebouw in Den Haag de vlag halfstok Tengevolge van een hartverlamming is te Bazel overleden dr. J. C. Hartog, directeur der Kunstzijdefabrieken te Arnhem. Bekneld geraakt. Zaterdagmiddag geraakte in de Kanaal straat een groentekoopman bekneld tusschen zijn wagen en een fruitwagen, doordat het paard plotseling een zijwaartsche beweging maakte. De man viel op straat en bekwam een diepe hoofdwonde. Door de politie werd voorloopige hulp verleend, waarna de man naar een dokter werd vervoerd. MIDDELBURG. Middelburgsch muziekkorps. Het eerste Abdij-concert door het Middel burgsch muziekkorps is vastgesteld op Zon dag 22 Mei van 12—1 uur en.het eerste con cert op het Molenwater Op Vrijdag 27 Mei, des avonds 8 uur. KOUDEKERKE. Gemeenteraad. De gemeenteraad houdt morgenavond om half acht een vergadering ter behandeling van het eenige punt op de agendaBouw vergunning J. J. van den Bergen. BIGGEKERKE. Loop der bevolking. Ingekomen: M. Kodde, van Zoute- lande H. G. Behle, van Rotterdam M. van der Bergen, van Rotterdam. GOES. Een groot kastekort. Ongeveer twee weken geleden overleed plotseling de heer v. d. M. M., ontvanger griffier van den polder „Breede Watering bewesten Ierseke", welks kantoor gevestigd is te Goes. Reeds spoedig na dit overlijden liepen er geruchten, dat het met de kas van den polder niet in orde zou zijn. Er waren redenen voor het bestuur om te besluiten tot het doen instellen van een accountantsonder zoek. En hoewel dit onderzoek nog niet ten einde is, kan toch reeds worden gemeld, dat er alleen over 1931 een tekort zal zijn, dat niet ver van de ƒ75.000 af zal liggen. Mo menteel wordt onderzocht, of er ook over vorige jaren is gefraudeerd en zoo ja, hoeveel. Deze gebeurtenis heeft in Zuid-Beveland groote opschudding gebracht. Ged. Staten zullen wel nader bepalen, hoe het tekort zal moeten worden aangezuiverd (de borgstel ling is bü lange na niet voldoende), maar de ingelanden zullen het hetzij ineens, hetzij in gedeelten hebben bij te passen en dat in dezen tijd, waarin de grondbezitters en -ge- bruikers het toch al zoo moeilijk hebben. Geen wonder dan ook, dat er onder de in gelanden groote ontstemming bestaat tegen het bestuur, welks controle ontzaglijk veel te wenschen over moet hebben gelaten. Deze ontstemming zal zich wel uiten in de ver gadering van ingelanden, waarin deze zaak aan de orde zal komen. De overledene schijnt het onbeperkt vertrouwen van het bestuur te hebben genoten, waarvan hij op schande lijke wijze misbruik heeft gemaakt. Het is verder de vraag waarom Ged. Staten niet een veel scherper toezicht uitoefenen op de meerendeels financieel ondeskundige pol derbesturen of waarom eischt het niet ge regelde accountantscontrole Een fraude over zoo langdurigen termijn als hier zou dan onmogelijk zijn, Ned. Christ. Landarheldershond. Zaterdag werd in de melksalon—Bustraan te Goes een districtsvergadering gehouden van de af deelingen van den Ned. Chr.Land- il? v MS i'ii sid arbeidersbond op Zuid- en Noord-Beveland. Een groot aantal afdeelingen was vertegen woordigd. De voorzitter, de heer P. Linkenaar te Wolfaartsdijk verwelkomde de aanwezigen, in het bijzonder de heeren Vingerling en Rup- pert, die namens het hoofdbestuur tegen woordig waren, en den heer A. de Lange, voorzitter van den Chr. Besturenbond te Goes. Spreker wees verder op den verblijn en den groei van den Bond, maar dit brengt ook den plicht mee óm rich principieel te bezin nen en naar het Christelijk beginsel te leven. Nadat de secretaris, de heer Van der Weele te Nieuwdorp notulen had gelezen, de den de afgevaardigden van alle afdeelingen mededeeling omtrent de gevoerde loonactie, den stand der loonen en de werkverschaf fing in de verschillende dorpen. Meerdere wenken werden door de hoofdbestuurders gegeven. Ook de lijnen voor de actie in de toekomst werden getrokken. Nadat de heer De Lange de vergadering nog had toegesproken en enkele huishoude lijke zaken waren geregeld, volgde sluiting. OOSTBURG. Groene Kruis-afdeeling. Door het ontslagnemen door den heer I. A. Risseeuw was in de Groene Kruis-afdee ling alhier een vacature als voorzitter-be stuurslid ontstaan. Tot bestuurslid werd be noemd de heer J. Ph. van Dalsum, tot voor zitter de heer P. de Hullu Hz. Stichting Vrederust te Bergen-op-Zoom. Geslaagd voor het rijksdiploma B krank zinnigenverpleging de verplegers D. Broek huizen, C. Buitendijk, J. Caljouw, W. Th. Driessen, A. v. d. Kreke, C. van de Kreede, A Mulder en de verpleegsters E. Barentsen, P. Boon, C. Z. Bosselaar, M. Hoogland, C. J. van Maaren, L. Mesu, S. Mesu, J. Minder- houd, M. M. Prestam, S .de Schipper, M. W. Schuilwerve, J. J. Suurland en C. N. Ver- duijn, allen werkzaam op de stichting „Vre derust te Bergen op Zoom. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor 'het beroep naar Dussen (N.-Br,) door ds. F. K. van Evert te Zoutelande. Aan de rijkskweekschool voor onderwij- zers(essen) te Oostburg zijn 21 leerlingen toegelaten tot de voorbereidende klasse. Kon. Instituut voor de Marine. De minister van defensie brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in 1932 bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Wil lemsoord kunnen worden toegelaten, op de voorwaarden, vervat in het reglement voor genoemd Instituut, adelborsten bij de oplei dingen voor zee-officier en officier van den marinestoomvaartdienst. Voor benoeming komen slechts in aanmer king candidaten voor de 3-jarige opleiding. Aanmelden vóór 2 Juni. Voor inlichtingen wordt verwezen naar het reglement voor genoemde inrichting, dat kos teloos verkrijgbaar is bij het departement van defensie (Hide afd. A) en bij den comman dant van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord (Den Helder). Van Woensdag 11 tot Dinsdag 17 Mei zal een flottille mijnvegers der Britsche marine een niet-officieel bezoek aan Amsterdam brengen. De flottille, die ligplaats krijgt bij den steiger van de Holland—Amerika Lijn, zal bestaan uit de bodems Pangbourne, Du noon, Sutton, Albury, Dundank en Tiverton. De lengte van deze schepen bedraagt 232 voet, de breedte 28 y3 voet en de maximum diepgang ruim 9 voet. Den 20en dezer wordt een klein transport van het korps mariniers met het stoomschip „Simon Bolivar" van Amsterdam naar West- Indië uitgezonden. De onlangs gerepatrieerde officier van ad ministratie 2e klasse J. J. vanri Houten wordt 7 dezer op het wachtschip te Willemsoord geplaatst. Voor de uitoefening van toezicht op dé Noordzeevisscherij worden a.s. Dinsdag op 's Rijks werf te Willemsoord in dienst gesteld1 de „Nautilus" en de „Vulcanus", resp. onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee J. B. H. Blom en den luitenant ter zee le klasse J. G. A. Veerman. Uitreiking zilveren medaille. Vrijdag 6 Mei werd aan den sergeant-ma-* joor-instructeur J. Buijs van de 2e school- coiapagnie van het regiment kustartillerie alhier de zilveren medaille voor 24-jarigen dienst uitgereikt door den commandant der compagnie, den kapitein mr. P. M. W. J. van der Slikke. In verband met de nog te geringe geoefend heid van den troep, had de plechtigheid; plaats binnenkamers, in tegenwoordigheid van officieren en onderofficieren. Bjj de toespraak door den commandant, gewaagde hij van de moeilijke en weinig perspectief gevende positie der onderofficie ren in het algemeen, waarom als eenige com pensatie de moreele zijde hunner positie zooveel mogelijk, dient naar voren te worden gebracht wanneer de gelegenheid daartoe wordt geboden. In welsprekende en zeer waardeerende woorden getuigde spr. van de dienstpresta- tie's en plichtsgetrouwheid van den jubila ris en werd de heer Buys door den comman dant ten voorbeeld gesteld. Voorts werd het woord gevoerd door den oudsten onderofficier, den adjudant-onderof ficier Overduyn, die op de meest hartelijke wyze getuigde van de goede kameraadschap. Beide toespraken gingen gepaard met het aanbieden van een stoffelijk huldeblijk. Hierna werden officieren en onderofficie ren in de gelegenheid gesteld den jubilaris geluk te wenschen, waarna de heer Buijs den commandant, officieren en onderofficie ren hartelijk dank bracht voor de gesproken woorden en ontvangen cadeau's. De Landstormdag te Bergen-op-Zoom. De voorbereidingen voor den landstorm dag te Bergen op Zoom zijn in vollen gang. Uit tal van plaatsen in West-Babant zullen de leden van den Bijz. Vijw. Landstorm aan den landdag deelnemen en ook uit Zeeland zullen verscheidene afdeelingen van de tot) hen gerichte kameraadschappelijke uitnood!*» diging tot deelname gebruik maken. Even- Ill

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1