1000 500 300 25 eerste blad DINSDAG 3 MEI UW NIEUWE ELECTRISCHE FIETS I,No. 104 70e Jaargang; 1932 ICHTEN R AUTO'S, DERTUIGEN VLISSINGEN afga Firma f. VAN DE VEIDE Ir., Walstraat 58-66, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen aangesloten bij het bureau voor publiciteitswaarde, ingesteld door de vereenigino „de nederlandsche dagbladpers* Plaatselijk Crisis-Comité STADS- EN PR0V1NCIENIEUWS De horizon wordt altijd wit Voor wie lijn op een JUNOUS' zit. 1 middelburg. ritthem. goes. axel. MARINE EN LEGER LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN ongeveer de prijzen deelen bewogen zich Scheepvaartaandee- Scheepvaart Unies aan. Amerikaansche ging- van Wallsfcreet De Obligatiemarkt 1 ROTTERDAM. 1. Gerst 6.50 a .75, Erwten (kleine hokkers 8 a 16, blanke kwaliteit tot OTTERDAM. 32. :n ossen, 403 vette of lammeren, 1840 oeien 16—20, 26—28, 25—27, 32—33 ct. 30—421/2, 50—55 23 ct., per stuk 10 14—16 per stuk; uters (lichte) 9 in underen behoorlek, ïgeveer gelijk, een boven noteering elfde prijzenstie- e aanvoeraanvoer zeer trage handel, rijzen, terwijl de le d bleef, een prima boven noteering mere aanvoer, han- nairaanvoer var- tamelijk, prijzen i aangevoerd, han- van 9i/2 ct. tot 19 - ROTTERDAM. 12. 33.80 Zeeuw- Zeeuwsche eigen- uwsche bonte 3.25 enheimers 2.80— 40eigenheimers blauwe eigenhei- ndsche schoolmees- industrie 2.30 -ƒ 3.40 blauwe drie- ralta's (winter) 9— kalme vraag. uur 7.57 7.59 8.- 8.02 0.39 13.01 0.08 12.32 1.08 13.29 on. Meteorologisch Bilt. 774.1 te Vesfcra- 752.1 te Yarmouth, vond van 3 Mei: ot Z. wind. Tijde- geen regen in het aanvankelijk nog ets warmer. 'eerberlcht. cieele gegevens Meteor, instituut. de bewegingen van elijk Europa volgen. a Zuidgn van En- ïis afnam, groeide sland tot een zelf- i met onweer over de Zuid-zijde nog tlooper van Enge- aar de hooge tem- nog onweer bren- >oge drukking blij- ïavië nam de hooge is over ons land erwachten. Op tal et regen voorgeko- g gisteren voor het ons land. O' de iet koeler. VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren /2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove- .jge landen bij wekelijkscbe verzending 13.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel. Kleine advertenties van 1—5 regels 50 ct. Iedere regel meer 10 ct (max. 10 regels). Bij 3-maal plaatsing van 1öregelsfl.alles tegen vooruitbetaling. )e abonné's in 't bezit eenei 'olls, zijn GRATIS verze- <erd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger Dit nummer bestaat uit 2 bladen de Heden werden door ons volgende giften ontvangen personeel Waterlei ding Gedeelte Politieperso neel Maandel. bijdr. P. W. .eerlingen Openbare U.L.O.-schooi Leerlingen Christelij ke U.L.O.-schooi 'ersoneel Pezem Jijdr. personeel was- scherij „Volharding" Vorige opgave -2853.74 Totaal ƒ2901.38 Hefc giro-nummer van het Plaatselijk Irisis-Comité is 195800. 18.84 - 3.— - 9.50 1.95 - 2.50 - 8.85 - 3.— openbare leeszaal en bibliotheek Nieuwe aanwinsten. Hed.en in het Ned. vertaalde romans: Boo Helga's weddenschap EhrenburgDe steeg aan de MoskwaHet wijde land, werk van moderne Russische schrijversOssarginDe stille straatPol- dermansZuid-Bevelandseh lief en leed Van SchendelHet fregatschip Johanna- Maria Székely—Rulofs RubberWilma Menschenhanden. Populair-wetenschappelij- ke werken: ,Iets voor ieder" serie, z.j. No. 1. Wat doe ik tot de dokter komt No. 2. Hoe verzorg ik mijn uiterlijk. No. 3. Kiekjes maken maar met overleg Karakter-ken- Dis-kunst voor het nijverheidsonderwijs, 1931. Dl. 1. De courant, W. Stead. Dl. 2. Het orna ment, O. A. Lion Cachet. Dl. 3 Radioaktivi- teit, Pierre Curie. Dl. 4. De stoomlocomotief, George Stephenson. MunneckeMet Hagen beek in het oerwoud, 1931. RooswinkelEen lichaamsoefeningen voor eiken dag, 1931. Beyer's handwerkboekenextra serie, z j. No. 332 Borduurwerk op stramien. No. Het haken IV. No. 340Gebreide en babykleeding. No. 342 Nieuwe mo- wollen kleeding voor dames en hee- ren. No. 344Moderne pullovers, vesten en hoeden. Handwerkjes van gekleurde wol, 1925. Hoe maak in mijn onderkleeding, 1924. Ik maak baby's uitrusting zelf, 1924. Kook- voor kampeerders, trekkers, enz. 1929. Wittop Koning: Honderd „rauwkost'-gerech- i. 1931. ChaseMenschen en machines, KruikemeyerKennis van krachtwerk- A. Stoomketels, 2e dr., z. j.Fried- hoff: Gas- en oliemotoren, 3e dr. 1927—29, 4dln. Dl. 1. De dieselmotor, dl. 2. De gas motor, ld. 3. ruw-oliemotoren, dl. 4. De ben zinemotor. SwierstraRadio-ontvangst in theiie en praetijk5e dr. 1930. Viruly „Voor vrij contact 1" 1930. ■examen Avondschool voor Nijverheids onderwijs. i het eind-examen der Avondschool voor Nijverheids onderwij s alhier is deelgenomen 44 leerlingen. Hiervan zijn geslaagd 37 en 7 afgewezen. Onder.de geslaagden zijn er 7 met lof. J- Alewijnse, L. A. Bosselaar, H. de Boo van j, van Buuse (pr.), M. A. H. P. C. J. Cleeren, C. J. Bos (m.l. en pr.), <7. Danckaerts (pr.), H. F. B. Dissen (pr.), W. van Duijn (pr.), M. P4 van den Ent, C. A. (m.l. en pr.), M. Hekhuis (m.l.), J. Helm (pr.), J. van Houcke, J. de Kam en pr.), p. j. Kentin (pr.), B. J. Lou- werse, j. g. van Leerdam, g. J. Matthijssen W, A, C. Maquelin (pr)., M. de Nooijêr, J öe Nooijer, J. Post (pr.), J. Pieterse, J. Ph. Polr°t (mi. en pr.), M. J. Pluijmers, S. W, M. A"~t (pr.), F. r. van Rooseveldt (m.l. en J. Stroo (pr.), D. P. van Splunder (m.l. pr.), j. s. Steendam (pr.), C. A. Verwijs, A. van Vlaanderen, J. P. de Wolff, F. J. Witte, Wielemaker. Oisterenavon had in tegenwoordigheid der directeur en leeraren de uitrei van de diploma's en prijzen, be- klm haald bij de eindexamens der Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Bij ontstentenis van den wethouder van onderwijs, die door ziekte verhinderd was, werden de leerlingen toegesproken door den heer Wesseling, die hen er op wees, dat het een groote voldoening was na 5 jaar vrucht baar onderwijs de kroon op het werk te zien, doch dat het nu niet beschouwd mocht wo- den als het eind van hun streven. Integen deel, het zij een begin, een grondslag voor hun verdere maatschappelijke ontwikkeling. Hoe beter beslagen zij ten ijs konden komen, hoe minder moeilijk het zou zijn om later, wanneer hopelijk betere tijden aanbreken, zich een waardige plaats in de samenleving te verwerven. Ook de directeur, de heer De Wilde, spoor de de vertrekkende leerlingen aan niet te versagen, maar ondanks malaise en werk loosheid hun best te doen zich meer en meer te blijven ontwikkelen. Na de uitreiking dankte de leerling D P. van Splunder allen, die hadden meegewerkt om hun die onmisbare kennis en ontwikke ling óp hun levensweg mede te geven. Nan. Concertgebouw. Voor de Vlissingsche Vrouwenvereeniging tot hulp van herstellende zieken ging giste renavond voor een zeer goed bezette zaal bovengenoemd spel in 3 bedrijven naar den roman „French Nan" en bewerkt door J. A. H, Abeleven te Goes. De vereeniging, welke er mee uitkwam, is een goede bekende, een gaarn geziene, nl. de Middelburgsche ver eeniging „De Kunstclub", die hier debuteerde met Sara Burgerhart. Hefc stuk, waarmee ze nu, bij haar 30-jarig bestaan, uitkwam, was niet zoo sterk van inhoud en laat zich in een paar woorden vertellen. Een Fransche jongedame, uit de omgeving van het hof van Louis XV, wordt overgeplaatst naar het stille, rustige, voor de levenslustige Nan doodsche en saaie Queens Compton van lord Day. Een bezoek aan Londen gedurende de „saeson", tijdens welk verblijf zij de gast is van Kitty, de echtgenoote van Lord Kilkrony, bekeert haar echter volkomen, zoodat ze ten slotte vol vreugde terugkeert naar het kasteel van haar man. Een kostelijke Nan, mooie uitbeelding van de jonge Fran?aise, die, overgeplant in de Engelsche omgeving, daar eigenlijk niet aar den kan en met hartstochtelijk verlangen snakt naar de vroolijker omgeving, waaruit ze is voortgekomen, wordt kostelijk gespeeld door mej. O. M. de Meester, die in haar kamenier Antoinette vertolkt door mevr. W. D. J. Wilbrenninck—de Villeneuve iemand heeft, die haar niet alleen in 't ge heel niet tegenwerkt in haar drang naar afwisseling, maar integendeel met raad en daad behulpzaam is. De echtgenoote van Lord Kilkrony en Betty Castemaine, twee dames uit de hoogere wereld, gespeeld door mej. M. M. Alberts en mevr. A. J. de Veer Berdenis van Berlekom, geven door haar spel typische staaltjes van conversatie, gebruiken en gewoonten uit die wereld,. Waar allen de routine hadden van zich gemakkelijk op het tooneel te bewegen en bovendien gekleed in de schilderachtige dracht der dagen uit het laatste deel der 18e eeuw, was het een lust voor oog en oor haar spel op zich te laten inwerken. Van de heerenrollen zij in de eerste plaats vermeld lord Day en James Kilkrony, onder scheidenlijk vertolkt door mr. W. U. T. C. baron thoe Schwartzenberg en Hohenlans- berg en mr. G. W. A. de Veer, die, schijn baar antipoden, wat betreft hun houding tegenover de „uitgaande" wereld, beiden krachtig meewerken om het levenslustige, ietwat wufte Fran<?aisetje te redden van ze- delijken ondergang. Naast deze heerenrollen schakeeren zich eenige andere, welke er toe meewerken het stuk te laten loopen, van de vertooning er een te maken, welke een kijkje geeft in de wereld der grooten uit dien tijd. En naast dat spel verdient een zeer aparte vermelding de aankleeding zoo van de spe lenden als van hefc tooneel, waardoor een schitterend, een schilderachtig geheel is ver kregen. Na het einde van het tweede bedrijf betrad mevr. van Woelderen—Sprenger het tooneel om met enkele welgekozen woorden als pre sidente van meergenoemde Vlissingsche ver eeniging dank te betuigen voor de herhaling van het spel, gegeven ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de Kunstclub.: Herin nerend aan de vertooning, 5 jaar geleden, van Sara Burgerhart, sprak spr. de hoop uit, dat deze vereeniging nog menigmaal in Vlis singen voor liefdadige doeleinden moge op treden. Verder bracht zij dank aan allen, die door hun opkomst meewerkten om dezen avond te doen slagen evenals aan diegenen, die op een of andere manier tot het succes hadden meegewerkt. Aan de dames-speelsters werd een bloe menhulde gebracht. Daarop bracht de president der Middel burgsche vereeniging dank aan de vorige spreekster voor haar woorden. Eveneens dankte hij degenen, die meegewerkt hadden door het bezorgen van meubelen en requisi tes Hij hoopte nog meermalen voor liefda dige doeleinden te mogen meewerken. In het bijzonder richtte hij het woord tot den regis seur, die door zijn werken heel wat tot het slagen heeft bijgedragen. Ons verslag zou niet volledig zijn, indien we niet vermeldden, dat namens den heer en mevr. van Woelderen aan de speelster der titelrol een prachtige bloemenmand met de Vlissingsche kleuren werd aangeboden. Het nieuws van den dag in beeld. Foto's in onze Tijdinghal. Enkele opnamen van de 1 Mei-viering van de S. D. A. P. in het Amsterdamsche Stadion. De tewaterlating van het motorschip „Berganger" van de werf der Nederl. Scheeps bouw Mij. te Amsterdam. De opening van het fraaie nieuwe Badhuis te Zwijndrecht door den burgemeester. Weeskinderen van diverse gezindten feliciteeren Prinses Juliana onder aanbieding vaif een mand bloemen. De beeldhouwer Ant. Molkenboer en zijn helpers leggen de laatste hand aan een kost baar grafaltaar voor de nieuwe basiliek te Annecy. De burgemeester van Arnhem opent hefc nieuwe Rijnpaviljoen bij Onder- langs, een fraai opvallend gebouw in zijn schilderachtige omgeving. Huldiging van den heer Weustink, bij zijn afscheid als in specteur van hefc L. O. te Haarlem. Bezoek van Prins Hendrik aan de bloemententoon stelling te Rotterdam. De oudste deel neemster ^cui de eerste N4deöandsche Rond vlucht. De eerste koeien in de Zuiderzee onze 12e provincie productief, enz. enz. Een onderscheiding. Bij Kon. besluit is verleend de eere-medail- le, verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau, in brons, aan J. van der Maden, te Vlis singen, bestuurder le klasse op de door de N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits- Maatschappij geëxploiteerde tramlijn Vlissin_ gen-Middelburg. In zilver aan J. J. Isheim, vertegenwoor diger en chef-winkelbediende bij de firma S. Ochtman Zoon te Zierikzee. Examen voor schipper by de binnenvaart. Bij het gehouden examen voor schipper bij de binnenvaart op Zaterdag 30 April te Vlis singen zijn geslaagd de heeren J. P. Goeseije en J. Vuysfc, beide te BreskensB. Goedhart te VlissingenJ. C. Meijaart te Ellewouts- dijkJ. de Wit te RotterdamR. Leunis te Ter NeuzenL. B. de Smit te Vlissingen F. C. de Smit te VlissingenF. Durinck te GraauwH. van Damme, te GraauwA. L. van Dijk te Vlissingen. Twee candidaten kregen herexamen en twee werden afgewezen. Zeeuwsche Hypotheekbank. In de gisteren gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders der N.V. Zeeuw sche Hypotheekbank te Middelburg werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen boekjaar, zoomede de voorge stelde winstverdeeling, goedgekeurd. Derhalve werd hefc dividend vastgesteld op 18 en de uitkeering op de oprichtersbewijzen bepaald op 64.50. In het reservefonds werd gestort 20.250, zoodat dit thans in totaal bedraagt de som van 521.704.39. Als commissaris werd herkozen de heer mr. dr. R. W. Graaf van Lynden. Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect onderzoek. Zaterdag 30 April had te Middelburg de jaarvergadering plaats der Zeeuwsche Ver eeniging voor Dialect-onderzoek. Uit de re kening en verantwoording van den penning meester bleek, dat een batig saldo aanwezig was van 79.32. Het verslag der secretaresse behelsde o.m. de volgende bijzonderheden Hefc aantal werkende leden nam toe van 97 tot 107, dat der leden-begunstigers van 19 tot 21. Het aantal belangstellenden dat mede de lijsten helpt invullen bedraagt thans 42, het vorig jaar 20. Onder deze zijn verscheidene leerlingen van de Middelburgsche en Zierik- zeesche R.HJ3..S Sedert het vorig jaar April verschenen 5 lijsten, waardoor gecontroleerd werden 582 woorden en uitdrukkingen. Het aantal ant woorden op deze lijsten vertoont een flink stijgende lijn. Hoewel alle deelen van Zee land vertegenwoordigd zijn, ware meer me dewerking nog gewenscht op Tholen, in Oos- Verkrijgt met BATCO-de wereld COUPONS, zoodra dit nieuwe wonder in den handel wordt gebracht. BATCO-de wereld-COUPONS worden verpakt bij o.s. Internationale Sigaretten merken van hooge kwaliteit: CLYSMA No. 30 NORTH STATE MAVRlUbS GOLD DOLLAR MAbPERO No 2 PIRATE BRISTOL FLAG WEEST GEREED EN BEGINT NOG HEDEN MtT HEI SPAREN VAN DEZE WAARDEVOLLE COUPONS! telijk Zeeuwsch-Vlaanderen en in het Zuide lijk deel van West Zeeuwsch-Vlaanderen. Van de rubriek Vragen en Wenschen in het Vereenigingsnieuws werd meer gebruik gemaakt dan de vorige jaren. Behalve aan verschillende leden werden hierdoor inlich tingen verstrekt aan prof. dr. G. G. Kloeke te Hamburg en prof. dr. E. Blancquart te Gent over punten van dialectologisch belang. Contact met andere centra van dialect onderzoek kwam o.a. tot stand door de inzen ding van de Z. V. v. D. O. op de Dialecten tentoonstelling te Gent en de spreekbeurt door de secretaresse aldaar vervuld op de vergadering der sectie voor dialectologie. Aan de beantwoording der èerste vragen lijst, uitgegeven door de Dialectencommissie der Kon. Academie van Wetenschappen, werken verscheidene leden der Z. V. v. D O. meehun aantal zal naar men mag hopen nog toenemen. De aftredende bestuursleden dr. K. Kooi man en dr. J. J. Gielen werden herbenoemd, terwijl de heer L. Bootsgezel uit Breskens gekozen werd als bestuurslid voor West Zeeuwsch-Vlaanderen. De voorzitter herdacht de verdiensten van den afgetreden vice-voorzitter dr. J. de Hul- lu, een man van weinig woorden, maar groo te belangstelling, die steeds de zaak dient, met wegcijferen van zijn persoon. Van zijn ijver voor het dialectenonderzoek getuigt o.m. de uitvoerige woordenlijst door hem voor de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect-onder- zoek samengesteld, welke thans in haar ar chief berust. Vervolgens dankte de voorzitter de leden van het secretariaat voor hun werkzaamheden en evenzeer de leden der commissie die het dagelijksch bestuur trouw bijstaan bij de voorbereiding der dialectlijsten. Omtrent de uitgave van het Zeeuwsch Woordenboek deelde hij mede, dat het ver schot van gecontroleerde woorden nog niet voldoende was om een geregeld verschijnen der afleveringen te garandeeren. In overleg met de firma G. W. den Boer was dus be sloten dit jaar nog geen begin te maken met de uitgave. In de zaal waren tentoongesteldde in zending der Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect-Onderzoek op de dialectententoon stelling te Gent, benevens de tijdschrift artikelen en boekwerken voor het archief der vereeniging aan hefc secretariaat toegezon den. De aanwezigen bezichtigden een en ander vóór en na afloop van de vergadering met veel belangstelling. Het crisis-comité alhier heeft tot 1 April ontvangen 123.10. Een aalveren jubileum. Nadat gisterenmorgen met de schoolkin deren reeds het feit was herdacht, dat de heer Nederhand, hoofd der Chr. schooi aan den Westwal te Goes, 25 jaar bij het Chris telijk onderwijs werkzaam was, werd giste renavond in de Prins van Oranje met de le den der scoolvereeniging en de ouders der leerlingen een feestelijke vergadering gehou den. Nadat den heer en mevr. Nederhand een welkomstlied was toegezongen, richtte de voorzitter, de heer L. Smit, zich in hartelijke bewoordingen tot den jubilaris en dankte hem ten zeerste voor alles wat hij voor het Christelijk onderwijs had gedaan, speciaal voor de Chr. school te Goes, waaraan hij nu 9 jaar is verbonden. Verder voerden hot woord de heeren J. V.ve^ke (namens het personeel), F. G C. Rothuizen (namens de ouders), mr. J. W, Goedbloed (namens Burg. en Weth.) en R. van der Welle te Middelburg als vriend. Verder waren vele schriftelijke en telegram f ische gelukwenschen ingekomen, o.a. van den inspecteur van het lager onderwijs. Rondrit door Zuid-Beveland. Hefc bestuur der Vereeniging voor Vreem delingenverkeer te Goes heeft de zgn. Rond rit door Zuid-Beveland in kaart gebracht en van de noodige toelichtingen voorzien. Het bestuur stelt het een en ander gratis ter beschikking. Op aanvrage aan het infor matiebureau te Goes wordt alles franco toe- Voor hen, die Zuid-Beveland op zijn mooist willen zien, een goede handleiding, vooral ook met het oog op den bloeitijd, die naar gehoopt mag worden op het einde dezer week zal beginnen. Een waardige figuur. De 74-jarige gemeente-bode van Axel, dë heer A. Olyslager, heeft zich op 1 Mei uit den gemeentedienst teruggetrokken, om van zijn welverdiend pensioen te genieten. Om ge zondheidsredenen moest deze waardige figuur den dienst verlaten. Hij was de openhartige, vrijwillige vraagbaak voor ieder vreemdeling en voor den landgenoot, wiens weg wel eens naar het hartje van Zeeuwsch-Vlaanderen geleid heeft. Velen zullen zich hem nog her inneren uit den mobilisatietijd. Vooral ge durende de groote vlucht na den val van Antwerpen, heeft hij zich onder den toen- maligen Axelschen burgemeester, den heer Den Hollander, de sympathie van velen ver worven. Zijn loopbaan ving in militairen dienst aan, hij was eerst bij de infanterie, later bij de huzaren ingedeeld. Van den krijgsdienst kwam deze patriot bij het wapen der marechaussee, verder in politiedienst en daarna in den meer vreed- zamen werkkring van gemeentebode. Zfjn langdurige dienst werd bekroond met de toekenning van de eere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau. Zigeuners aan den Zeeuwscli-VIaamscIien kant. De Zigeuners, die gedurende den jongsten winter herhaaldelijk getracht hebben vanuit België de Brabantsche en Limburgsche gren zen te overschrijden en Nederland binnen tej dringen, doch sinds eenige maanden onzicht baar bleven, zijn thans opnieuw aan de grens verschenen, namelijk nabij de streek van Zeeuwsch-Vlaanderens westelijk deel, ter, hoogte van Aardenburg. Intusschen wordt de grens door de Nederlandsche grenswacht streng bewaakt, zoowel bij nacht als bij dag. De Zigeunertroep, die verschillende wagena met zich voert, heeft een sterkte van onge veer vijftig personen. Een transport van 10 onderofficieren en 12 minderen in rang der zeemacht zal morgen aan boord van de „Sibajak" van Tandjong- Priok naar Nederland terugkeeren. De reserve 2e luitenant J. H. Bakker van hefc 14e regiment infanterie is heden te Ber gen op Zoom voor den tijd van drie weken in werkelijken dienst gekomen bij het deta chement 14e regiment infanterie, tot het ver richten van herhalingsoefeningen. Majoor E. T. C. T. Motké, van hefc 13e re giment infanterie te Maastricht, is overge plaatst naar den staf der lie infanteriebri gade en benoemd tot indeelings-districtscom- mandant te Rotterdam. Noodlanding- in de binnenstad van Berlyn. De bekende vlieger Osterkamp kreeg gis terenmorgen tijdens een vlucht boven de bin nenstad van Berlijn een motordefect. Aan gezien hy het vliegveld Tempelhof niet meer kon halen, maakte hij een glijvlucht en landde ten slotte tamelijk vlot op de binnen plaats van de voormalige Franzerkazerne in de Blüchersfcrasse. Het vliegtuig werd zoo goed als niet beschadigd. De op de binnen plaats aanwezige menschen kwamen met den schrik vrij. Door de rechtbank te Middelburg is we gens gebrek aan baten opgeheven de fail- lissemer van W. C. Smits te Vlissingen en E. B. de Meijer te Oostburg.

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1