BINNENLAND INGEZONDEN STUKKEN SPORT UDDIMGFz\I3&ZEZ<L «A '&*JPO£JSX,K GJ^OZJZIVGJBAI hier mijn eigen ondergoed weer, weet je nog van die onderbroek van toen wat was die gestopt, hij was zóó gestopt, dat de éérste onderbroek bestond uit de tweede, nou, ga je nu nog lezen of niet ga nu toch lezen en niet zoo zitten denken, o, daar hoor ik wat „Ete-nover Ete-nover Wat zouden ze toch met dat eten doen, grut, grut, zou het al 3 uur zijn? hóór, een fanfarecorps, het tettert tegen de ruiten, wat fijn, die maat met de turksche trom, ik wou, dat ze die mij eens even gaven, och, hoepelen jullie maar óp, om half 4 ga ik me verschoonen, om half 5 mijn haring opeten, als het maar eenmaal 5 uur is geweest, dan nog maar één vol uur en dan zijn we weer op het gebied van 7 uur, het is haast niet uit te houden, die stilte, wat zouden de bewaarders nu doen, je wordt gek van de stilte, ging het maar gieten en on- weeren, hier kan niks verbranden, als de bliksem inslaat, toe, ga nu lezen, maar pot verdorie, ik heb al gelezen, ik ben al onder aan het blad. En ik weet er niets meer v«n. Hoe kan dat nu Heb ik dan zoo gedachte loos zitten lezen? Ja, idioot is dat. Ik heb gelezen, heelemaal automatisch, want ik ben onderaan het blad en ondertusschen heb ik al die verhalen zitten afdenken. In de verte hoor ik dien bewaarder nog „Ete-nover? Ete-nover KAMEROVERZICHT TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. De Ned. Bank. Het wetsontwerp tot dekking van het ver lies, dat de Nederlandsche Bank leed, toen Engeland zijn gouden standaard liet varen en het pond plotseling daalde, heeft niet de bedoeling een subsidie te verleenen of het Rijk te doen opdraaien voor dezen strop. De schade, die geleden is, zal gedragen v/orden door de deelgerechtigden bij de Bank, waartoe ook de Nederlandsche Staat behoort. In de eerstvolgende jaren ral dit verlies op de winsten worden afgeschreven. Deed men dit aanstonds dan was de reserve plots verdwenen. Dit is niet toelaatbaar en daarom stelt de Regeering acht millioen gul den ter beschikking als een tijdelijken steun in plaats van de reserve. Dit is alles en ten slotte heeft niemand daar bezwaar tegen. Maar het wetsontwerp gaf de gelegenheid om de gevolgde bankpolitiek eens onder han den te nemen. Heel erg te roemen is dat be leid nu niet altijd geweest, 't Is eigenlyk al een zonderlinge toestand dat een particuliere instelling feitelijk het economisch leven in ons land beheerscht en dat winst-maken daarbij niet is uitgesloten. De crediet-politiek is aan enkele groote financiers overgelaten en al zijn dit bovenste beste menschen, er zijn altijd vele nadeelen te duchten. Met het oog daarop diende de heer Van der Waerden een motie in, waarin hij oprichting van een staat-circulatiebank voorstelde, nu het octrooi van de Nederlandsche Bank is opgezegd. Tegen een beperkte buitenlandsche wissel- portefeuille heeft niemand bezwaar, maar in dit opzicht is het Banlcbestuur te ver gegaan, veel te ver en dat is ongewenscht. Wanneer het beleid beter was geweest, was deze strop niet zoo groot geweest. Zal nu de Staat over vijf jaar zijn 8 millioen gulden terughebben uit de winst De heer Van dei- Waerden wenscht slechts drie millioen gulden beschik baar te stellen opdat de Staat in 1937 er vrij uit zal zyn. Teneinde de kans op terugbetaling te ver- grooten, wilde deze afgevaardigde ook bepa len dat de aandeelhouders nooit meer dan 31/2 zullen mogen ontvangen zoolang de terug betaling nog niet volledig is geschied. De Staat moet by het afloopen van het octrooi op 1 April 1937 geheel los staan van de Bank en door geen credietpost daaraan meer ge bonden zitten. Dan zal de Regeering kunnen beslissen wat zü verder wil doen, waarby de gelegenheid zal open zyn om een staats- circulatiebank op te richten. Van andere zijde kwam ook veel kritiek, o.a. op het beleid van den Koninklyken com missaris, prof. Bruins, die meestal in het bui tenland vertoeft. Dat is zeker niet wensche- lijk. De Regeering verkleint de beteekenis van dezen commissaris en doet het voorkomen alsof hy eigenlijk de berichtgever voor de Regeering is. Het verlies moet over een reeks van jaren v/orden verdeeld en de Regeering vergemak kelijkt die verdeeling door te beginnen een flink deel voor haay rekening te nemen, dat zy terugkrijgt uit de winstverdeeling. Maar als er geen winst meer zou zijn, krijgt de Staats niets terug en blijft het een verlies voor den Staat. Deze vordering is dus volgens den heer Oud geen vorderinghet is alleen een vertooning, een geflatteerde balans voor zoolang er verlies is. Technisch-boekhoud- kundig is het alleen om de Bank haar ver trouwenspositie te doen behouden. Het zou natuuriyk ook mogelijk zijn nieuwe aandeelen uit te geven, maar als die uitgifte zou mislukken was het gedaan met de Bank. Ei* blijft dus met het oog daarop geen andere weg over dan hetgeen de Regeering thans voorstelt. Over vijf jaar kan men verder zienmaar een Bank zonder reserve kan niet functionneeren. De' hee-en De Wilde en Bierema oefenden nog kritiek op de gestie van de Bank. De eerste bepleitte echter verlenging van het octrooi onder andere voorwaarden. Eerste Kamer. De Eerste Kamer is by eengeroepen tegen 26 April des avonds half 9, wanneer eenige kleine wetsontwerpen op de agenda staan. Woensdagvoormiddag i uur zal de Kamer behandelen de begrooting van Suriname en van het Zuiderzeefonds De voorzitter is voornemens aan de centrale afdeeling voor te stellen te doen onderzoeken op Donderdag 28 April des vm. 11 uur het wetsvoorstel houdende bijzondere maatrege len ten aanzien van loopende pachtovereen komsten. De winkelsluitingswet. Naar men aan het Haagsche Corresponden tiebureau van de meest bevoegde zyde mede deelt, blijft de inwerkingtreding van de win kelsluitingswet bepaald op 1 Mei a.s. Het Kortingswetje. Staatsblad nr. 166 bevat het Kon. besluit van 18 April tot vaststelling van den alge- meenen maatregel van bestuur als bedoeld in art. HI van de wet van 18 Maart 1932, houdende tijdelijke korting op de uitkeerin- gen aan gemeenten. Het bezuinigingsrapport. Naar het „Handelsblad" verneemt, mag men in den loop van de volgende week de aanbieding van het eerst* gedeelte van het bezuinigingsrapport aan de regeering tege moet zien. Het tweede gedeelte, dat een aan tal hoofdstukken behandelt, die nog de defi nitieve goedkeuring in de plenaire vergade ring der commissie zal moeten verkrygen, zal dan naar alle waarschynlykheid 8 a 10 dagen later aan de regeering k«mnen worden toege stuurd. Teneinde zooveel mogelijk spoed te be trachten, laat men op dit oogenblik het rap port niet drukken, doch alleen stencillen. Spoorweg-Abonnementen. Volgens het „Leidsche Dagbl." is binnen kort een belangrijke verlaging in de tarieven van de abonnementen bij de Ned. Spoorwe gen te wachten. Voorts zullen de algemeene abonnementskaarten, evenals de trajectkaar- ten niet alleen den eersten van de maand, maar iederen dag onmiddellijk aan de loket ten verkrögbaar gesteld 'orden. Hulp aan den Nederlandschen scheepsbouw. Er schijnen plannen te bestaan tot het in stellen van een onderzoek naar hulp van den Staat aan reederijen die, volgens een nota aan de regeering, in een onhoudbare positie verkeeren. Het „Hlbd." vestigt hierop de aandacht en schrijft in verband hiermede o.a. het vol gende Ons land voert meer in dan uit. En het verschil op de handelsbalans wordt voor een aanzieniyk deel gedekt door de vrachten, welke onze scheepvaart toe dusver met haar internationale bedrijf kon verdienen. Als factor in het geheel onzer nationale econo mie (afgezien nog van de vele nevenbedrij- ven, die bij onze scheepvaart betrokken zyn, en gezwegen ook van haar historische betee- kenis in de ontwikkeling van ons volk) speelt zij dan ook een voorname rol. Nu hijscht zij hetnoodsein, zooals zoo vele andere bedrijven al vóór haar deden, te gen haar overtuiging, maar door overmacht gewdongen. Uit dezen hoek van vry hande laren „par excellence" klinkt de klacht ,.Wü kunnen zoo niet langer." Na de boeren die met tarwewet en subsidies en straks met pachtregelingen, n a de indus trieën die met contingenteeringsmaatregelen werden gebaat, n a het binnenlandsche be- dryfsleven, dat met verhoogde invoerrechten, zij het dan ook fiskaal bedoeld, althans ten deele werd beschermd. Steeds verder wordt het Nederlandsche bedrijfsleven op eigen grond teruggedrongen. Het is hoog tyd, dat het zich in zijn geheel over die nieuwe omstandigheden beraadt. Het heeft weinig duurzaam nut voort te gaan met hier en daar lapmiddeltjes toe te pas sen en stervende takken met wankele paal tjes te stutten. Onze nationale economie als geheel zal moeten worden herzien ten opzichte van de kansen, die de wereld voor ons openlaat, en het is onmogeiyk thans te voorspellen welke offers daarbij gebracht zullen moeten worden, wy hebben onlangs het denkbeeld van zulk nationaal-econo- misch overleg opnieuw opgeworpen. Het noodschot van onze scheepvaart versterkt den roep tot verzamelen. Voor den staat van het schip, voor het schip van staat. Vacantiekamp voor jongens. Evenals voorgaande jaren stelt de vereeni- ging „Volksweerbaarheid" alle Nederlandsche jongens van 14 jaar of ouder weer in de ge legenheid, op een mooie heide, omringd door dennenbosschen, tusschen Harderwijk en het Uddelermeer, te kampeeren. De hoofdleiding is in handen van de heeren Jac. Denijs en J. H. F. Sommer Leiders zijn leeraren bij het middelbaar onderwijs. Het jongenskamp begint 4 Augustus en eindigt 18 Augustus (plus 3 dagen vóór- en 2 dagen nakamp voor liefhebbers). Aanmel den by den heer Jac. Denijs, Cornelis van der Lindenstraat 11, Amsterdam-Zuid, tele foon 22027. De electrische fiets. Naar aanleiding van het bericht over de electrische fiets, die door de Philips-fabrieken geconstrueerd is, heeft „de Maasbode" zich gewend tot de directie van de Simplex-fabrie ken te Amsterdam, één van de fabrieken die dit nieuwe rijwiel in den handel zal brengen. om nadere inlichtingen. De electrische 'iets heeft het uiterlijk van een gewone fiets, extra versterkt met een dubbel frame en voorzien van zware banden. Onder aan het frame hangt een Varta accu, welke een gewicht van circa 24 K.G. heeft en een spanning van 12 volt. De accu kan door middel van een geiyk- richter opgeladen worden, zoodat men des avonds slechts een stekker in het stopcontact behoeft te steken, om den volgenden dag de accu weer geheel opgeladen te vinden. Vlak onder het zadel, dat zooals by gewone motoren laag geprojecteerd is, komt de elec tromotor te zitten, die de fiets straks met een snelheid van circa 22 K.M. per uur, over een afstand van 80 K.M. kan voortgewegen. Daar na is de accu uitgeput. De electromotor wordt in werking gezet door een draaibaar handvat. Alles tezamen zal de electrische fiets circa 60 K.G. wegen. Wat de belasting betreft zal de nieuwe fiets slechts één persoon kunnen voortbewegen, maar er bestaat geen bezwaar, om in de toe komst zwaardere accu's te bezigen, waardoor de last ook grooter kan worden. Verder heeft de fiets een lamp, die op de accu aangesloten kan worden. Alles tezamen, de geiykrichter inbegrepen zal de fiets minimum 230 kosten. Hierby komt nog een belastingplaatje van 2.50 en 3 wegenbelasting. De vraag is nu, of dit geheel geruischlooze electrische rijwiel thuis hoort op de rijwiel paden of op de hoofdwegen. Met het oog op de snelheid, die ongeveer gelijk is aan die van een gewonen fietser, lijkt het ons, dat de electrische fiets op de rijwielpaden zal worden toegelaten. In Mei zal het nieuwe rijwiel waarschijn- ïyk in den handel komen. ZEEÜWSCHE MAATSCHAFPIJ VAN LANDBOUW. Onder leiding van den voorzitter, mr. P. Dieleman, hield het dageiyksch bestuur der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappy zyn ge wone maandeiyksche vergadering te Middel burg. Na opening der vergadering door den voor zitter werden de notulen der vorige verga dering goedgekeurd en ongewuzigd vastge steld. Steun schapenhouderij. Instemming werd betuigd met het rapport van onderzoek naar de mogelijkheid van regeeringsmaatregelen ten behoeve van de schapenhouderij, uitge bracht door den secretaris der Nederlandsche Federatie tot verbetering van den wolhandel. Uiencontrole. Kennis werd genomen van de besprekingen, die door een commissie van landbouwers-uientelers uit Holland en Zee land zijn gehouden met de vergadering van dageiyksche besturen der drie centrale land bouworganisaties op 12 April jlw inzake de bezwaren van den landbouw tegen de huidige regeling der uitvoercontrole van uien door het U. C. B. Besloten werd de commissie krachtig te steunen in hare pogingen tot het verkrijgen van een eigen uitvoercontrole voor de land- bouwuien en bij het K.N.L.C. nogmaals aan te dringen de voorbereiding van een eigen uitvoercontrole ter hand te nemen. Steun veehouderij. Besloten werd nog maals aan te dringen op spoedige bekend making van de maatregelen, die de regeering zal uitvaardigen tot steun van de veehouders. Steun karwijteelt. Besloten werd het K.NB.C. te verzoeken de pogingen tot het behouden van een loonende karwijteelt krachtdadig te steunen. Steunverleening pluimveehouderij. Ken nis werd genomen van het rapport betreffen de de beste wijze van steunverleening aan de pluimveehouderij dat door het bestuur der Nederlandsche Pluimveefederatie ter kennis van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw werd gebracht. De catastrophale prijsdaling der eieren maakt een spoedige steunverleening aan de pluimveehouders al leszins wenscheiyk. Export van schapen naar Frankrijk. In gekomen was een schryven van het K.N.L.C. te willen mededeelen of in onze provincie klachten voorkomen over d$ handelwijze van exporteurs, die schapen naar Frankryk uit voeren, waardoor de belangen der landbou wers worden geschaad. Besloten werd te be richten, dat ons geen klachten zyn ter oore gekomen. Vacature voorzitter werktuigencommissie. Besloten werd, naar aanleiding van de ont stane vacature van voorzitter der werktuigen commissie, deze commissie te verzoeken een voordracht ter benoeming van een nieuw lid der commissie te willen indienen. Mechanische lossing van kunstmeststoffen. Van den kring Tholen en St. Philipsland was een schrijven ingekomen, Ged. Staten te verzoeken de besluiten van verschillende gemeenten in Tholen en St.Philipsland, waar bij verboden wordt kunstmeststoffen automa tisch te lossen, niet goed te keuren. Uit ver kregen inlichtingen bleek, dat aan deze aan gelegenheid reeds de gewenschte aandacht is geschonken. Landbouwhuishoudonderwijs. Aan mej. P. M. Leenhouts werd op haar verzoek eer vol ontslag verleend wegens huweiyk, als leerares aan de landbouwhuishoudschool te Zierikzee. Teneinde de lessen aan de school niet te onderbreken, werden deze tydeiyk waargenomen door mej. J. Kome te Goes, tot een nieuwe leerares zal zyn benoemd. Ter vervulling der vacature is een oproeping geplaatst. Kennis werd genomen van de mededeeling, dat een viertal personen zich bereid hebben verklaard in de commissie van beroep voor het landbouwhuishoudonderwijs zitting te nemen, t.w. mevr. A. Cleveringa— Jensema te Zutfen en de heeren A. I. Leen houts te Retranchement, J. H. W. Robers te Elsmaat, Lonneker en dr. K. H. M. van der Zande te Bennekom. Naar aanleiding van het verzoek van het bureau van het K.N.L.C., te willen nagaan of de moeiiykheden by het landbouwhuishoud- onderwijs en wel in het by zonder ten aan zien van de wetteiyke bepalingen en de ad ministratieve regelen ook in onze provincie worden ondervonden, kon de vergadering zich in hoofdzaak vereenigen met het rapport dat aangaande deze kwestie is uitgebracht door de commissie inzake moeiiykheden by het landbouwhuishoudonderwys, Ontwikkelingsdag. Medegedeeld werd, dat de commissie voor het voorbereiden van den ontwikkelingsdag heeft besloten dit jaar den ontwikkelingsdag te houden op 7 Mei a.s. te Middelburg. Een 4-tal sprekers zijn ver zocht verschillende onderwerpen in te leiden. Sociale lasten. Kennis werd genomen van een verzoek door den Katholieken Ne derlandschen Boeren- en Tuindersbond en het Koninklijk Nederlandsch Landbouw- Comité, gericht tot den minister van binnen landsche zaken en landbouw te willen over wegen of er geen aanleiding bestaat om de gedragslijn, welke ten aanzien van de beta ling der sociale lasten is gevolgd by het zeevisscherybedryf (bij de regeling der pre miebetaling zooals die bij de Zeeongevallen wet is geregeld, wordt door het Ryk een ge deelte van de lasten voor zijn rekening ge nomen) ook zy het dan tijdelijk ten aanzien van het onbeschutte landbouwbedrijf toe te passen. MelJcwinning en keuringsdienst. In ver band met een vraag van het K.N.L.C. werd besloten mede te deelen, dat de verhouding tusschen keuringdienst van waren en land bouworganisatie in onze provincie ten aan zien van de melkwinning tot geen byzondere opmerkingen aanleiding geeft. Hoofdbestuurs- en algemeene vergadering. De hoofdbestuurs- en algemeene vergade ring zullen resp. 21 en 22 Juni 1932 te Tholen worden gehouden. Als spreker zal worden uitgenoodigd de heer H. D. Louwes, voorzitter van de Gronin ger Maatschappy van Landbouw. Invoer Deensche varkens. Ingekomen was een verzoek van den heer C. Zwager man, Ryksveeteelt-consulent te Middelburg, een lid der Z.L.M. aan te wijzen, die de be sprekingen kan meemaken betreffende de regeling van den invoer van Deensche var kens. Besloten werd den heer H. C. v. d. Zande te Nieuwerkerk af te vaardigen. Bedrijf slaboratorium voor grondonderzoek. —•Besloten werd als lid toe te treden tot de Vereeniging tot exploitatie van het Bedryfs- laboratorium voor Grondonderzoek te Gro ningen. Toekenning Tweede Broekema-plaquette. Van de mededeelingen dat de regenten van het Broekemafonds te Wagenlngen hebben besloten de Tweede Broekema-plaquette toe te kennen aan den heer H. W. Kuhn te Naarden als grondvester van de wetenschap pelijke suikerbietenveredeling in Nederland, werd kennis genomen. Nadat door den secretaris nog eenige mededeelingen werden verstrekt over de ont worpen plannen om tot een credietverleening voor het landbouwbedryf te komen en de stand van zaken met betrekking tot de uit voercontrole op pootgoed en nog enkele huis houdelijke zaken waren behandeld, werd de vergadering door den voorzitter met dank aan de aanwezigen gesloten. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven DE ZIEKENHUISKWESTIE. Mijnheer de Redacteur Verzoeke beleefd een plaatsje in uw blad. Met verbazing las ik de advertentie van eenige oud-verpleegden uit het Gasthuis, waarby zij verklaren dat in genoemde in richting de verpleging uitstekend is en aan hun geestelijke verzorging de meeste aan dacht werd geschonken. Er stond in het voorstel over het ziekenhuis-vraagstuk toch nergens iets vermeld over verpleging in het Gasthuis, wèl dat het Gasthuis niet geschikt is voor ziekenhuis, wat ieder die het ouder- wetsche huis, waar nooit de zon in schynt, ziet staan, met my eens zal zyn. Ongeveer 10 jaar geleden werden er reeds circulaires ver spreid, welke de ondeugdeiykheid van ge noemd Gasthuis illustreerden. De hoogste autoriteiten verklaren het voor dit doel ook niet geschikt, dus wat 10 jaar geleden al niet deugde, deugt nu nog minder. Hopende dat het Gasthuis als ziekenhuis spoedig mag opgeheven worden en op geen geschrijf ingaande en U dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik EEN ABONNÉ. RADIO-STORINGEN. Mijnheer de Redacteur Wij verzoeken beleefd weder gebruik te mogen maken van uwe goedheid het onder staande te willen plaatsen. Het is ons nu gebleken, naar aanleiding van zeer veel reclames van radioluisteraars dat de storingen in hoofdzaak te zoeken zijn bij de gebruikers van stofzuigers. Ons is ter kennis gebracht, dat met eenigen goeden wil hieraan een einde kan worden gemaakt door de toepassing van een eenvou dig apparaat wat zeer billijk kan worden ge leverd en aangebracht. Indien andere oorzaken dan van stofzuigers de storing teweeg brengen zooalshet laden van accu's, het gebruiken van haardrogers motoren en andere electrische toestellen in 't algemeen, kunnen deze op eenvoudige wyze >loringvry worden gemaakt. Wij doen een beroep op onze stadgenooten om hun goeden wil te toonen opdat de radio, luisteraars ongestoord van hun toestel kun. nen genieten. De radio-commissie, A. J. KUIJPERS, secretaris, Paul Krugerstraat 44. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoeken wy U opname van h* onderstaande in uw veelgelezen blad. Langs dezen weg zouden wy de bevoegds autoriteiten van den Oost Bermweg, loopen. de van Oude Vlissingsche weg naar fort Ds Ruyter, beleefd doch dringend willen verzoe- ken eenige aandacht aan dezen weg te ver- leenen. Elk jaar en zoo ook nu weer, wordt deze weg bestrooid met macadam, wat op zichzelf natuuriyk toe te juichen is. Maa- wat niet toe te juichen is, is dat men nj deze behandeling den weg ongewalst laai liggen. Zoo was het steeds elk jaar en zoo zal het ook nu zyn. Gevolg hiervan is, dat het publiek, zoowel wandelaars, fietsers als mo. torryders, daar veel last van ondervinden, Herhaaldelyk wordt er dan ook geklaagd over lekke fietsbanden, ja er zijn zelfs fietsbanden met scheurtjes in, veroorzaakt door de los. liggende macadam. Daar voor het meeren- deel arbeiders dezen weg dagelyks verschii. lende malen passeeren moeten, kan ieder wel begrijpen, dat juist zij er het meest door ge. troffen worden. Nu zouden wij willen verzoeken aan de be. voegde autoriteiten of het niet mogelijk Is, om de macadam in te walsen, zoodat de weg weer begaanbaar is. Met dank voor de plaatsing, EENIGE GEDUPEERDE ARBEIDERS, VOETBAL. De promotiewedstryd van Vlissingen In Breda eindigde in een gelyk spel. Geen on- verdienstelyk resultaat, als men in aanmer king neemt, dat de cadetten thuis sterk zijn en in de tweede klasse thuis verschillende goede prestaties leverden. Tegen Middelburg werd door hen o.a gelijk gespeeld. De verrassing van den dagrwas de ^ventóc. ning die Middelburg in haar eersten promo- tie-wedstryd te Heerlerheide op Juliana be haalde. Dat is uitstekend werk geweest m de Zeeuwen. De meesten zullen wel een ne derlaag verwacht hebben. Helmond speelde thuis tegen De Valk gelyk. Dit kan als een goede noot voor de eerste klassers aangemerki worden. Een gelyk spel op vreemden grond is altijd verdienstelijk. De bekercompetitie werd voortgezet. Dtvji Zuidelijke clubs Longa en Dongen plaatsten zich in de volgende ronde door overwinningen resp. op Rigtsrsbleek en G.V.A.V. (Gronin gen). Voor aanstaanden Zondag staat op het program de wedstrijd HulstVelocitasnaai het resultaat daarvan zullen velen hier ter stede met spanning uitzien. Voor de promotiecompetitie naar de 13 klasse worden gespeeld de wedstrijden DJ Valk—Juliana en Middelburg—Helmond. Na de goede verrichtingen van de Zeeuwsche hoofdstedelingen tegen Juliana zou ons een Middelburgsche overwinning op Helmond niet verwonderen. De Valk zal door haar grootere routine wel de baas blijven over Ju* liana. De 4e ronde van den KN.V.B. brengt Vlis singen in het veld tegen West-Frisia en wel aan den Koudekeikschenweg. Dat een eerste klasser en nog wel een Westelijke rijn schre den naar het verafgelegen Zeeland richt, be hoort tot de groote uitzonderingen. Men dan ook wel zeggen dat het bezoek van een Westelijke eerste klasser voor Vlissingen een evenement is. Dat wordt Zondag a.s. dus een uitverkocht huis, want de echte voetballief-f hebbers zullen zich de geboden gelegenheid niet laten ontgaan. Hopen we dat het weet Vlissingen gunstig gezind is en dat de rood- witten door hun spel zullen trachten het den tegenstanders, die ontegenzeggelyk veel ster ker zijn dan de thuisclub, zoo lastig mogelijk te maken. Dan zullen de Westerlingen een goeden indruk van het spel in ons gewest medenemen. Het is bovendien een nuttig® oefenparty voor de komende promotie-wed- stryden. Het is jaren geleden dat Vlissing®n aan een Westelyke eerste klasser partij moest geven. Indertijd speelde R. C. H. uit Haarle® hier een wedstryd. West-Frisia bezet in haat afdeeling één der bovenste plaatsen en heeft tydens haar kort verblyf in de eerste klasse zich doen kennen als een zeer gevreesd tegen stander voor elke club. Verdere beker-ont moetingen, waarby Zuidelyke clubs Zondag a.s. betrokken ziin, zyn AllianceStadska naal en Oosterpark (Amsterdam)—Eindho ven. insider. Van Kol wordt prof. Naar „het Volksblad" verneemt zal Kol, de bekende Ajax-achterspeler en °ucl' internationaal, binnenkort niet meer voor Ajax uitkomen. Hy zal nameiyk trainer worden van een tweede-klasse-club te Am sterdam en waarschijnlijk ook nog van eea derde-klasse-club de oefeningen leiden. Hy zal dientengevolge in de beroepsklas*® worden geplaatst,

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 6