1000 500 300 25 DINSDAG 19 APRIL. EERSTE BLAD KING No.92< 70e Jaargang; 1932 ITLIJNEN AUTO'S, iRTUIGEN /LISSINGEN Uitgave: firma F. If All DE VELDE Ir., Ifalstraat 58-60, Vlissingen. Telef. IQ. Postrekening 66287 Verschijnt dagelijks, uitgezonderd op Zondag en algemeen erkende Christelijke Feestdagen Plaatselijk Crisis-Comité OPLOSSING VAN HET VLISSINGSCHE ZIEKENHUIS- VRAAGSTUK. STADS- EN PR0VINC1ENIEUWS Italienlater snten uit verschillen- ,mma van het con- 4 omvat o.m. Boro- |a^in het voorbijtrek- de eindeloosheid :clb steppen wordt ge- wals uit de opera iaiklfski en het sym- aar« van Tuonela (de igenae uit een Finsch Finsohen nationalen operettes, ipera van den heden- |omponist Paul Grae- Over Warschau komt iccini's Madame But- de opera Lohengrin, ",aan over Daventry ihn) en over Straats- Audran. ST BERLIJNSCH fCH ORKEST. van het Berlijnsch op heden 18 April uitvoering van de Jthoven, gedirigeerd [15 April Perim 15 April Dakar |16 April Perim Iril te Vera Cruz 1 April van Durban |pril Dakar April v. Calcutta van Napels April Ouessant DA pkelykheden, enz. |tvoering „St. Nico- 8 uur. 122 April Gene pt z^ngvereeniging Jrdracht met licht- leniging, Britannia, leeluitvoering Mid- Concertgebouw, I Orkestvereeniging ■bouw, 8 uur. uur 7.34 7.36 1.19 1-29 12.57 Meteorologisch P Ut. 3.9 te Malin- ■8 te Vardö. 1 van 18 April Écht toenemen- pf Zuid-Weste- lolkt, later toe- bf geen regen, hig verandering Ibericht. gegevens Ueor. Instituut, wwegingen van puropa volgen. |>nt nog steeds depressiege- lijn beteekenis psten zijn in deed gelden» I nieuw mini- [land. Het ge- den Oceaan In Groenland "tien, dat deze ■in het Noor- Jbarometer in waardoor de 1 gaan en het |met wellicht nog zonder VLISSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per 3 maanden. Franco door het geheele rijk 12.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekeiijksche verzending 13.80, met Zondagsblad 14.75. Afzonderlijke nrs. 5 ct ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 11.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnemenl speciale prijzen. Reclames 50 ctp. regel.KIeine advertentiesbetrefiendeHuui enVerhuur.Koop en Verkrop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—f regels 75 ct, iedere regei meer 15ct De abonné's in 't bezit eenei Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. gulden bij verlies van een duim gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger AANGESLOTEN BIJ HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR DE VEREENIGING „DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" Dit nummer bestaat uit 2 bladen Heden werden door ons de volgende giften ontvangen Bijdr. personeel Pzem 10. Bijdr. personeel brou werij „de Meiboom" - 7.67 Vorige opgave -2809.21 Totaal ƒ2826.88 Voorstel van de meerderheid van Burg. en WetJi. betreffende het geven van de bestemming van verpleeghuis voor tubereulose-patiënten aan de gemeentelijke ziekeninrichting in het Gasthuis. De tijden, zijn ons inziens rijp geworden, om het veelbesproken Vlissingsche Zieken- huisvraagstuk eindelijk afdoende optelossen. Men zal ons wel algemeen toestemmen, dat vanuit medisch en oeconomisch oogpunt bezien, plaatselijke versnippering van zieken- huisverpleging af te keuren is, dat zelfs alge meen gesteld grootere centralisatie voor ge heel Walcheren gewenscht ware. Inmiddels is dat bij de bestaande toestanden niet te bereiken, maar achten wij het in stand hou den van drie groote ziekenhuizen in onze middelbare gemeente toch zeker financieel onverantwoordelijk. Een belangrijke en gun stige factor, waarmede in de laatste jaren bij het zoeken naar oplossingen op het ge bied der ziekenverpleging ernstig rekening moet worden gehouden, zijn de vereenigingen van Ziekenhuisverpleging, die ook op Wal cheren met succes zijn opgericht. Waar wij het instandhouden te Vlissingen van 3 goed geoutilleerde operatiekamers, röntgeninrichtingen, laboratoria enz. een niet te verantwoorden overdaad achten, die wij niet kunnen betalen, meenen wij, dat de meest bevredigende oplossing nu te vinden is, door de bestaande gemeentelijke zieken- verpleeginrichting in het Gasthuis te be stemmen tot verpleeghuis voor tuberculose patiënten, wier verpleegtijd den verzekerden maximumtermijn dus verre overschrijdt en wier dagelijksche kostprijs veel lager is dan van chirurgische en interne patiënten. Wij teekenen hierbij aan, dat in overeenstem ming met het beginsel van vrije ziekenhuis keuze, dat in Vlissingen zal moeten worden Ingevoerd, de mogelijkheid zal moeten wor den geopend om patiënten, die bepaalde ge wetensbezwaren zouden blijken te hebben, om in het gemeentelijk verpleeghuis te wor den bpgenomen, in een der confessioneel© ziekenhuizen te doen verplegen, evenals aan patiënten, die niet van St. Jozef of Bethesda gebruik willen maken, de gelegenheid zal moeten worden verschaft, het neutrale Mid- delburgsche ziekenhuis te bezoeken. De be staande vereenigingen voor ziekenhuisverple ging kunnen de oplossing van deze laatste aangelegenheid vereenvoudigen. De noodzaak van het geven van de be stemming van verpleeghuis aan de zieken afdeeling van het Gasthuis is acuut, omdat i>ij het onveranderd voortbestaan van het ge meentelijk ziekenhuis het aanbrengen van verschillende verbeteringen in het Gasthuis een gebiedende eiseh is. Daartoe zijn terecht door regenten reeds verschillende aanvragen by Burg. en Weth. ingediend, terwijl nieuwe ontwerpen gereed liggen, om zoodra tot on veranderde, instandhouding van het gemeen telijk ziekenhuis door uwen raad zou zijn besloten, aan de orde te worden gesteld. Aan het aanbrengen van al deze inderdaad even tueel noodzakelijke verbeteringen zijn be langrijke uitgaven verbonden, bedragen waarmede allerminst onder de tegenwoordige omstandigheden de gemeente-financiën kun- nen en mogen worden belast. Hierbij moet °°k goed worden overwogen, dat reeds 12 Maart 1929 nr. 318/3212 door de hoofdinspec- ie der volksgezondheid te 's-Gravenhage aan bet -gemeentebestuur officieel is medegedeeld, de gemeentelijke ziekenverpleging niet aan de te stellen eischen voldoet, waardoor rijd met art. 33 der Armenwet zou ont staan. Thans heeft de geneeskundig Inspecteu van de volksgezondheid 30 Maart jl. kort voort zijn ontslag naar aanleiding van een verzoek van regenten van het Gasthuis om erkend te worden als opleidingsinrichting voor kraamverpleegsters ons medegedeeld, dat naar zijn meening zelfs als werden en worden verbeteringen aangebracht het Gasthuis nooit behoorlijk zal kunnen voldoen aan de eischen, die tegenwoordig aan de ziekenverpleging worden gesteld, zijns inziens moet de be staande inrichting worden teruggebracht tot hare oorspronkelijke bestemming, dus die van verpleeginrichting van ouden van dagen en moet van gemeentewege naar een betere zie kenhuisverpleging zijner armlastigen worden gezocht. Tenslotte deelt de inspecteur mede, dat het plan bij hem bestaat, om voorstellen in te dienen teneinde het oude ziekenhuis af te voeren van de lijst der inrichtingen aan wie tot nu toe de opleiding voor ziekenver pleegster is toevertrouwd. Wij hebben naar aanleiding van dit schrij ven ons gewend tot den hoofdinspecteur van de volksgezondheid, om ook diens oordeel te vernemen, waarop wü 11 April jl. ten ant woord ontvingen, dat hem het voornemen van den geneeskundigen inspecteur om een voorstel in te dienen tot het afvoeren van het ziekenhuis van de lijst der erkende in richtingen tot opleiding van verplegenden volkomen juist voorkomt. De beide hierop betrekking hebbende brie ven gelieve U als bijlagen bij dit voorstel aan te treffen. Uw raad heeft reeds sedert lang zijn oor deel over de bestaande inrichting van de ge meentelijke ziekenverpleging in het Gasthuis vastgelegd. Bij raadsbesluit van 22 December 1919 later bü raadsbesluit van 30 December 1921 uitgebreid werd een raadscommissie be noemd, ziekenhuiscommissie genaamd, die na langdurige beraadslagingen over de verschil lende voorgestelde mogelijkheden in haar eindrapport, ingediend in de raadsvergaderng van 3 Augustus 1923 tot de eenstemmige conclusie is gekomen, „dat de eenige radicale oplossing der ziekenhuiskwestie is de bouw van een nieuw ziekenhuis". In de raadsver gadering van 28 Augustus 1925 werden Burg. en Weth. verzocht, zoo spoedig mogelijk plan nen voor den bouw van een nieuw ziekenhuis in te dienen, waaraan Burg. en Weth. bij schrijven van 27 Maart 1926 hebben voldaan. Welnu, een nieuw ziekenhuis bezit Vlissin gen thans door den bouw van „Bethesda", al is dit dan geen gemeenteziekenhuis geworden. Zelfs reeds onder den ouden toestand, heeft uw raad zich tegen partieele verbeteringen van het Gasthuis verklaard, thans zijn deze na het in gebruik stellen van „Bethesda" nog minder aanvaardbaar. In verband hiermede zy er nog aan her innerd, dat de Kroon in Haar Kon. besluit van 2 September 1927, no. 4, waarin het be roep van den raad op het vernietigingsbesluit van Gedep. Staten van Zeeland den 8 Oc tober 1926, no. 178, le afd. van het raadsbe sluit van 4 Juni 1926, no. 4b tot het bouwen van een nieuw gemeenteziekenhuis ongegrond wordt verklaard, oa. overweegt: „dat op grond van de overgelegde ambts berichten en het medegedeelde in de open bare vergadering van de afdeeling van den „Raad van State voor de geschillen van be- „stuur, waarin over deze zaak verslag is uit gebracht, moet worden aangenomen, dat het „gemeenteziekenhuis te Vlissingen niet aan „redelijke eischen voldoet en dat verbetering „van den bestaanden toestand noodzakelijk „moet worden geacht j „dat de voorziening in dit openbaar belang „niet met het enkele beroep op den zorge- Jij ken toestand der gemeentelijke financiën „kan worden afgewezen, doch dat „dat voorts doeltreffende verbetering van „het bestaande gemeentelijk ziekenhuis mede „naar het oordeel van den hoofdambtenaar „van do volksgezondheid uitgesloten moet „worden geacht Waaruit dus blykt, dat ook de Kroon de bestaande inrichting van de ziekenafdeeling van het Gasthuis afkeurt. De bestemming van de gemeentelijke zie kenverpleging in het Gasthuis tot gemeente lijk verpleeghuis levert het voordeel op, dat er weer meer ruimte komt voor de verpleging der ouden van dagen, het oorspronkelijk doel der stichting en welke verpleging door den onevenredigen groei der oorspronkelijke „zie kenkamer" sedert verscheidene jaren door groot gebrek aan plaats tekort komt. Dan zal er een einde aan komen, dat langgetrouwde echtparen moeten worden afgewezen en dat in het algemeen de ouden van dagen hunne laatste levensjaren moeten doorbrengen in een voor hen triest ziekenhuismilieu. Aan het bestuur door regenten van het Gasthuis behoeft niets te worden veranderd en de in krimping van het verplegend personeel kan geleidelijk en soepel plaats hebben. Wanneer door overleg tusschen de besturen van het St. Josephziekenhuis en het Christe lijk ziekenhuis „Bethesda" een gelijke kost prijs per 3e klasse verpleegdag zou kunnen worden vastgesteld, zoq moge'ijk ook met het Middelburgsche ziekenhuis, zal aan een vrije ziekenhuiskeuze te Vlissingen niets meer in den weg staan. Voortaan zullen de zieken huizen dan voor alle 3e klassepatiënten den geheelen kostprijs moeten ontvangen. Wij zouden het den meest gewenschten toestand achten, als de verpleegprijzen der on- en minvermogenden geheel door de vereenigin gen voor ziekenhuisverpleging zouden worden betaald aan de ziekenhuizen. Dit zou moge lijk zijn, als deze on- en minvermogenden al len bü deze vereenigingen zouden zijn ver zekerd. Voor de onvermogenden is dit zeer eenvoudig te bereikende gemeente zal de premie voor de armlastigen betalen, moeilij ker wordt de premiebetaling bij de betrekke lijke groote groep der minvermogenden. Zoo lang niet bereikt is, dat zich nagenoeg allen verzekerd hebben, is het de taak der gemeen te om door middel van het Maatschappelük Hulpbetoon zooveel mogelijk regelend op te treden, terwijl ook later bü een gedeelte der minvermogenden het Maatschappelijk Hulp betoon bij het voldoen der premies zal moe ten blijven helpen. Nauw overleg en samen werking met het bestuur der Vereeniging voor Ziekenverpleging zal een eerste eisch blijven, waarbij de gemeente heeft te zorgen, dat de vereeniging door de nieuwe regeling geen schade zal lijden, in elk geval zal de vereeniging moeten worden gesubsidieerd door de gemeente om tekorten te voorkomen. Ook met de Vereeniging Walchersch Zieken fonds achten wij het voor de gemeente zeer gewenscht in nauwer contact te treden, om ons behulpzaam te zijn met de regeling der medische hulp, waarvan eveneens een sub sidieregeling de consequentie zal zijn. Wy zijn ervan overtuigd, dat door een goede sa menwerking met beide genoemde zeer nuttige vereenigingen een zeer gewenschte en blij vend goede oplossing van ons ziekenhuis- vraagstuk zal kunnen worden verkregen. De grootst mogelijke meerderheid van ons college stelt uwen raad voor te besluiten de gemeentelüke ziekenafdeéli^jt in het Gasthuis te bestemmen tot verpleeghuis voor tuber culosepatiënten, het beginsel der vrije zieken huiskeuze in te voeren, in te trekken het be staande tarief voor de ziekenafdeeling in het Gasthuis en een commissie te benoemen, die tot taak heeft spoedig een regeling te ont werpen ter uitvoering van de in dezen zin te nemen besluiten in overleg met de zieken huizen en de vereenigingen voor ziekenhuis verpleging en het Walchersch Zikenfonds. Wij stellen U voor tot leden van deze commissie te benoemen de heeren i C. A. van Woelderen, Burgemeester, Voor zitter. F. Bisschop, Gemeente-Secr., Secretaris. P. G. Laemoes, Wethouder van financiën, Sociale Zaken, Voorzitter van Maat schappelük Hulpbetoon. A. Staverman, chirurg, Voorzitter der Ver eeniging voor Ziekenhuisverpleging en van het Walchersch Ziekenfonds. W. de Ridder, Voorzitter van het College van Regenten over het Gasthuis. Ds. J. S. Hartjes, Voorzitter van het bestuur van het Christ. Ziekenhuis „Bethesda". W. van Oosterhout, bestuurslid van het R.-K. ziekenhuis „St. Joseph", Bijlagen, Bij het voorstel zün 2 bijlagen gevoegd, waarvan de afschriften hieronder volgen: Bü mij kwam de opdracht binnen om be richt en raad op het verzoek van het Gast huis te Vlissingen om te worden erkend als opleidingsinrichting voor kraamverpleegsters. Dit gééft my aanleiding er uw aandacht op te vestigen, dat het ziekenhuis-vraagstuk te uwent nog niet tot oplossing is gebracht. Bekend is het u, dat het Gemeente-zieken huis, zelfs al werden en worden verbeterin gen aangebracht, nooit behoorlijk zal kunnen voldoen aan de eischen, die tegenwoordig aan de ziekenverpleging worden gesteld. Als mijn opvatting heb ik u dan ook reeds vroe ger te kennen gegeven, dat de bestaande in richting zal moeten worden teruggebracht tot haar oorspronkelyke bestemming, dus die van verpleeginrichting voor ouden van dagen en dat van gemeentewege voor een betere zie kenhuisverpleging züner armlastigen moet worden gezocht. Aansluiting bij het R.-Kath. Ziekenhuis en eventueele nieuwbouw van een Gemeente-zie kenhuis waren toch gewenscht. In stede van dit laatste heeft men ter plaatse het ziekenhuis Bethesda gekregen. De vraag, die dezerzijds gemeend wordt u te moeten voorleggen is dus die, of de verple ging van zieken uit het oude Gemeente-zie kenhuis niet kan worden overgebracht naar het R...Kath. Ziekenhuis en Bethesda. Deze vraag dient u ook daarom te moeten worden gesteld, omdat bü my het plan be staat voorstellen in te dienen teneinde het oude ziekenhuis af te voeren van de lijst der inrichtingen aan wie tot nu toe de opleiding voor ziekenverpleegster is toevertrouwd, De geneeskundig inspecteur van dQ Volksgezondheid, HULSHQFH POL In antwoord op uw schrijven, betreffende de opleiding van verplegenden, deel ik uw col lege mede, dat, waar na herhaald onderzoek gebleken is, dat het gemeente-ziekenhuis niet aan de daaraan te stellen eischen vol doet, het voornemen van den geneeskundigen inspecteur, om een voorstel in te dienen tot het afvoeren van het ziekenhuis van de lijst der erkende inrichtingen tot opleiding van verplegenden, mij volkomen juist voorkomt. De hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, (get.) TERBURCH. De winkelsluiting. Het algemeen bestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond heeft met de vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" alhier een adres aan de Kroon gericht, waarin verzocht wordt goedkeuring te onthouden aan de door den gemeenteraad vastgestelde verordening op de winkelsluiting. De overwegingen waarop dit verzoek wordt gedaan, hebben wij reeds opgenomen in ons nummer van 12 April. Stremming verkeer over de Schipbrug. Het verkeer over de Schipbrug over het Marinedok zal morgen van 9 tot 12 uur zijn gestremd. „Looft den Heer V* Het bestuur der zangvereeniging „Looft den Heerverzoekt ons mede te deelen dat mevrouw Vincent verhinderd is geworden in „Die Jahreszeiten" op te treden. Zij zal ver vangen worden door mevr. Bets Mak van Waay—Dooremans uit Dordrecht, die ook in 1927 de sopraanpartij van dit oratorium zoo uitnemend vertolkte. De vorige week zong zij te Rotterdam in „Judas Maccabeus", waarover „de Rotter dammer" schreef„Haar edel en stralend stemgeluid, dat een zoo gevoeligen inslag heeft, boeit altijd." In onze Tijdinghal. Foto's van het bezoek van H. M. de Konin gin en Prinses Juliana aan de bloementen toonstelling te Noordwijk. De brand in den Houttuin te Rotterdam De opening der Aziatische tentoonstelling in het Stedelijk Museum te Amsterdam. Een decoratie op het ziekbed in het militair hospitaal te Utrecht. Het 50-jarig bestaan van de riet meubelfabriek te Noordwolde, enz. Ned. Reisvereeniging. Voor de afdeeling Walcheren van de Ned. Reisvereeniging zal Dinsdag 26 April, des avonds 8 uur, in het Grand Hotel Britannia een lezing met lichtbeelden worden gehouden over Rome, Napels en Capré, door den heer A. Pieters, directeur van het centraal bureau der Ned. Reisvereeniging te 's-Gravenhage. MIDDELBURG. Voorstellen aan den gemeenteraad. Verhaal pensioensbijdragen gemeenteper soneel. Nadat de Tweede Kamer het zgn. kortings wetje had aangenomen, hebben Burg. en Weth. zich tot de commissie van overleg ge wend met de mededeeling, dat zij overwogen, aan den raad een voorstel te doen, om be doelde korting te voorkomen, waartoe het noorzakelijk zal zijn, het peil der wedden en loonen van personeel in vasten dienst der gemeente, inbegrepen het verhaal van pen- sioensbüdragen, gedurende het tüdvak van 1 Mei 1932 tot 1 Mei 1935 met tenminste ge middeld 3 te verminderen. Daarbij moet in aanmerking worden geno men, dat de levensstandaard niet onbelang rijk gedaald is, dat de financieele toestand der gemeente van dien aard is, dat een ver hooging van den belastingdruk, bij de vast stelling der gemeente-begrooting 1932 toch reeds verzwaard, talrijke bezwaren mede brengt en dat de werkloosheid van dergelijken omvang Is geworden, dat betwijfeld moet worden, of de tot leniging daarvan op voren genoemde begrooting uitgetrokken bedragen, toereikend zullen bbjken te zy'n. Dit een en ander liet Burg. en Weth. ovre- hellen tot de opvatting, dat het raadzaam zou zyn, om, ingaande op 1 Mei 1932 het wette lijk toegelaten verhaal van pensioens-bijdra - gen voor weduwen- en weezenpensioen, na melijk 51/2 van de wedden van 3000 en daarboven, ingaande op 1 Januari 1933, het wettelü'k toegelaten verhaal van pensioens- bijdragen voor eigen pensioen, namelük 3 van de volle wedde, In toepassing te brengen voor de gemeente-ambtenaren, die op 21 Oc tober vast of tijdelijk In gemeentedienst wa ren en tot heden volkomen vrij van verhaal zün. Zoodanig verhaal achten Burg. en Weth. verkieselü'ker, dan een wedde verlaging, omdat dg pensioensgrondslagen onaangepast- GEZONDHEID (n de tegenwoordige zenuwsloopende tijd heeft wel ieder be hoefte aan een dage- lijksch middel ter opwekking en verfris- sching. - Duizenden kiezen hiervoor de origineele KING pepermunt. Aan het edele natuurproduct waaruit PEPERMUNT is bereid, is de gunstige uitwerking toe te schrij ven. Wie dit éénmaal heeft ondervonden, wil het niet meer missen. blijven en bedoeld verhaal nu toch reeds op een aantal gemeente-ambtenaren wordt toe gepast. Dit is het gevoelen van de meerderheid van Burg. en Weth., de minderheid is ook van gevoelen, dat de ambtenaren een offer moe* ten brengen maar zou vooralsnog niet verder willen gaan, dan verhaal van bijdragen, met ingang van 1 Mei a.s. tot een zoodanig per centage, dat de daardoor te verkrijgen inkom* sten voldoende zyn, om 3 uit te maken van, het bedrag der wedden en loonen over 1931, Zy zou zich haar meening voor de noodzake lijkheid van een nog verder gaand verhaat van pensioens-bijdragen. willen voorbehouden' tot een juist beeld aanwezig is ten aanzien; van de stabiliteit van den levensstandaard* alsmede van de vooruitzichten, voor wat be treft den financieelen toestand van de ge* meente. Naar haar oordeel kan die eerst ver kregen worden bij het opmaken van het ont werp der begrooting 1933. De meerderheid wil nog in het midden' brengen, dat het nopens het verhaal van 3 voor eigen pensioen met 1 Januari 1933, nu reeds de commissie wenschte te raadplegen, omdat zulks anders zeer binnenkort bin nen enkele maanden immers wordt reeds met het opmaken der ontwerpen voor de begroo ting 1933 begonnen, toch wederom het ge val zal moeten zün. Zü zou natuurlük om trent die 3 verhaal zekerheid willen hebben vóórdat de begrooting wordt ontworpen. Ter toelichting deelden Burg. en Weth. aan de commissie mede le. dat de meerbesproken eventueele kor ting op de uitkeering uit het gemeentefonds voor Middelburg 10020 per jaar zal bedra gen 2e. dat een eventueel verhaal van pen sioens-bijdragen tot het maximum (gerekend naar den toestand op 25 Februari jl.) een verhooging aan inkomsten van 26202.54 per jaar zal beteekenen en wel 9593.34 wegens verhaal van 3 voor eigen pensioen, waar onder f 278L20 voor de bedrijven en f 16609.20 wegens verhaal van 5'/2 voor weduwen- en weezen-pensioen, waaronder 5035.63 voor de bedrijven. De commissie van overleg antwoordde dat in haar vergadering, gehouden op 31 Maart, besloten is te berichten 1. dat zonder hoofdelijke stemming besloten is een afwijzende houding aan te nemen, te genover het voorstel der meerderheid van Burg. en Weth., als zijnde de gevolgen van te ver strekkenden aard 2. dat met 9 tegen 4 stemmen is aangeno men het voorstel der minderheid van Burg. en Weth. Weshalve de commissie adviseert tot het voorstellen aan den gemeenteraad van het voorstel van de minderheid, zijnde een dus danig verhaal aan pensioensbüdragen, dat de door het rijk toe te passen korting daardoor wordt te niet gedaan. De minderheid der commissie is de mee ning toegedaan, dat waai' de salarissen in deze gemeente nimmer op behoorlük peil zijn geweest, en ook thans nog niet daarvan kan worden gesproken in vergelyking met de sa larissen van het rijkspersoneel en van andere gemeenten, benevens die der loonen in par ticuliere bedrijven, zij vermeent, geheel af wijzend te moeten staan tegenover elke loons verlaging, in welken vorm ook. Burg. en Weth. wijzen er op, dat intusschen de Eerste Kamer het wetsontwerp ook heeft aangenomen. De meerderheid van het colle ge handhaaft het hierboven uitvoerig vermel de voorstel en wijst er ten slotte nog- op, daü op dit oogenblik van na 21 October 1925 aan gesteld personeel reeds 3837.67 wordt ver haald,

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1