1000 500 300 25 t f 0.65 DINSDAG 12 APRIL EERSTE BLAD {Plaatselijk Crisis-Comité Teler Tan" S. WIENER Co. KING IlSSINGEN lUTO'S, TUIGEN No.86' 70e Jaargang 1932 IJNEN i Uitgave: firma F. VAK OE VELDE Ir,, Walstreat 58-60, Vlissingen. Telef. 10. Postrekening 6628T STADS- EN PROVINCIENIEUWS de slotscène;, a o.a. het twee- liszt, het poeem |tte triomfeeren- -omande brengt latremains). Des feitoren kamer- London- en j.m. de serenade Richard Strauss Dreigroscheno- als intermezzo t een pianoso- Het concert van 'erdi en brengt menten uit de t hier een pia- liszt-concert, de Demetriescu orkest)waar- •dt uitgevoerd, -arische zenders ;he tenop Tito n avond uziek van oude >n van Midland lianomuziek ge- iuziek met wer en cello in ver- e 11 e. ling van Pfitz- dat eenige Lère beleefde, xmen de onver- ICavalleria Rus- [ascagni en Le- ^en operette van jer. Over W ar te, operette van Irofoon- pan 2000 musici, natoren e.d. ge- lort examen, dat un geschiktheid (treden, hebben pn toevloed van tot op 31 De- kRS ultra-kortegolf- ^t de bedoeling l tusschen twee [jrderi, te berei- bevolking daar uit is, en zeker gevoelig ge bakjes vanaf de (ijk al gelukt de Igen met zeer warmtestralen |ft de Noorsche zijn proeven, Iboratorium te rleende, radio- pedelijk veroor- ng van de uit- Jt, dat op groo- I verwijderd dan 17.07 17.59 uur 7.22 7.24 [tan O.-Londen. April Gibraltar |te Hongkong' Dakar Ite Duink.0 ken phuisr.) 8 April [via n. Rett. |il v. Singapore J v. Marseille |ril Malta van Lorenzo |ontevideo Port Said |n Boulogne uur te Mar- Jerim I ril v. Djeddah luez finisterre Genua kheden, Luth. Kerk, Ire vergadering puw, 8 uur. |mengcle Zsng- 8.15 uur. ng kinderkoor 130 uur. priL Gene- ngvereeniging l'ceniging voor ;annia, 8.15 u, VUSSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS Voor Vlissingen en de gemeenten op Walcheren ƒ2.20 per3 maanden. Franco door het geheele rijk 2.50. Voor België, Duitschland en Frankrijk 3.80. Voor de ove rige landen bij wekelijksche verzending 3.80, met Zondagsblad 4.75. Afzonderlijke nrs. 5 et ADVERTENTIEPRIJSVan 1—5 regels 1.25iedere regel meer 25 cent Bij abonnement speciale prijzen. Reclames 50 ct.p. regel.Kleine advertenties betreffendeHuur en Verhuur,Koop enVerkcop, Dienstaanbiedingen en-Aanvragen van 1—5 regels 75 ct., iedere regel meer 15ct De abonné's in 't bezit eenei I Polis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor gulden bij levens lange ongeschikt heid tot werken. gulden bij dood door een ongeluk. gulden bij verlies van een hand, voet of oog. AANGESLOTEN BI] HET BUREAU VOOR PUBLICITEITSWAARDE, INGESTELD DOOR gulden bij verlies van een duim VEREENIGING gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS" I Dit nummer bestaat uit 2 bladen Heden werden door ons I volgende giften ontvangen (Vijfde maandelijksche bijdrage opvarenden Hr. Ms. „Douwe Aukes" de Bijdr. personeel Pzem Bijdr. personeel brou werij „de Meiboom" Bijdr. personeel was- scherij „Volharding" 12.27 9.40 7.67 3.— Vorige opgave -2766.27 Totaal ƒ2798.61 De winkelsluiting'. Door de vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" alhier is het volgende adres aan H. de Koningin gezonden Geven met den meesten eerbied te kennen de ondergeteekenden, voorzitter en secretaris der vereeniging „Gemeenschappelijk Belang", gevestigd te Vlissingen, laatstelijk goedge keurd bij Uwer Majesteits besluit van 1 September 1931 no. 37 en ten deze domicilie kiezend aan het secretariaat van de vereeni ging, Boulevard de Ruyter 62, te Vlissingen, dat de raad der gemeente Vlissingen in zijn vergadering van 8 April jl. een verordening als bedoeld in de artt. 6 en 9 der Winkel sluitingswet 1930 heeft vastgesteld dat daarbij in afwijking van het advies der commissie voor de strafverordeningen en in ftrijd met de belangen van den plaatselij- ken winkelstand is besloten om het sluitings uur van alle winkels vast te stellen op 7 uur nam. en des Zaterdags om 9 uur nam. dat ter motiveering van genoemd besluit geen enkele bijzondere omstandigheid in den zin der Wet is aangevoerd geworden, doch dat uitsluitend is uitgegaan van de wenschen dei- organisaties van handels- en kantoor bedienden dat deze ongemotiveerde vervroeging van het bestaande sluitingsuur niet alleen talrijke winkeliers, vooral die zonder personeel hun zaak drijven, doch ook het belang der ge meente ten zeerste schaadt, aangezien Vlis singen in belangrijke mate is aangewezen op het reizigers-, haven- en vreemdelingen verkeer, alsmede op het badseizoen dat de bevordering dezer welvaartsbronnen veeleer vereischt een verlating van het slui tingsuur gedurende bepaalde perioden van het jaar, terwijl de aanwezigheid van een talrijke fabrieksbevolking het wenschelijk maakt, dat er in elk geval in de avonduren nog koopgelegenheid bestaat redenen waarom ondergeteekenden namens de Vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" Uwe Majesteit verzoeken Hare goedkeuring wel aan deze verordening te willen onthouden. Vergadering ter bespreking der belangen van de badplaats Vlissingen. Britannia Zeer prettig was de indruk dien wij mede- tarnen, toen wij gisterenavond tegen het middernachtelijk uur „Britannia" verlieten. Wel was er reden om tevreden en hoopvol gestemd te zijn. Het doel van de bijeenkomst, waartoe de burgemeester verschillende per sonen had uitgenoodigd, was ten volle be reikt, In goed onderling vertrouwen en in aangename, rustige sfeer, met optimisme doch zeker geen overmoed bezield waren in de tweede helft van den avond de onderlinge besprekingen der zgn. pas geconstitueerde contactcommissie aangevangen en had men de zoo gewenschte samenwerkin op dit ge bied ten behoeve van ons Vlissingen aange past. Men had elkaar gevonden De voorzitter, de burgemeeser, begon met Fe herinneren aan de in onze courant reeds vermelde vergadering van 12 Maart, waaruit thans deze algemeene bijeenkomst voort sproot. Tot aller genoegen kon geconstateerd borden, dat de idee van meer loyale samen werking en minder langs elkaar heen werken, krachtens de vele vertegenwoordigde veree- %ingen met animo en juist begrip ontvan gen is. Vrijwel alle vereenigingen, die hiervoor in aanmerking kwamen, waren vertegenwoor digd. Verhinderd waren voor L. O. de heer Van der Steen en van de muziekverenigin gen de Vlissingsche Postfanfare. Ongetwij feld zullen beide, wanneer op de „werkbijen" een beroep gedaan wordt tot samenwerking, gaarne op het appel verschijnen. Het vele gepresteerde is daar als bewijs. Juist deze moeilijke tijden moeten eens deels bezuiniging brengen, aan de andere zijde meer energieken arbeid. Alleen door samenwerking is dit te verkrijgen, zoodat de groote bedragen, die de „Zeeland", „Bri tannia", de Smit's Hotels, de V.V.V. en het Eadbedrijf aan reclame en propaganda be steden, tot den laatsten cent nuttig besteed worden en de gemeenschap er zooveel moge lijk van profiteert. Talrijk zullen de menschen zijn, die pen sion moeten gaan houden, en evenals in de andere badplaatsen moeten velen daarin een bestaan kunnen vinden. Een krachtige orga nisatie, met centrale leiding moet in dezen de belangen van de badplaats voorstaan. Zooals wij in ons Zaterdagavond-nummer schrevenhet dienen van het geheel sta op den voorgrond. Verschillende vragen werden gesteld, waar door de wijze, waarop samenwerking ge schieden kan en energie en tijd gewonnen worden, nader belicht v/erd. Gewezen werd o.m. dat er geen tegenstelling stad—bad plaats mag bestaan, doch alleen Vlissingen als één geheel, zoodat waarvan de een profi teert, ook den ander ten goede komt. Ook dat alle winkeliers en ieder, die eenigszins kan, lid moet zijn van de V.W., waardoor er voldoende gelden komen om meer te doen of wenschen te vervullen, of andere vereeni gingen finantieel bij te springen. Behartens- waardig was ook de opmerking, dat optimis ten, menschen met geloof en vertrouwen in hun werk, tot de contact-commissie zullen toetreden. Zwartgalligheid en onbenullige critiek, de bekende remmen, hadden al ge noeg gehinderd. Duidelijk is uitgekomen, dat iedere vereeni ging ten volle onafhankelijk haar terrein blijft bewerken. Alleen is er thans een cen trale plaats, onder een boven de partijen staande leiding, geschapen, die adviseerend gaat werken, sub-commissies kan samenstel len, besprekingen met vereenigingen tot ge meenschappelijke actie kan houden, enz. Een nieuwe vereeniging is dus niet geboren, doch met goeden wil en minder geld kan er, doordat er nu een plaats is, waar men over leg kan plegen en die van advies kan dienen, meer bereikt worden. Vooral zullen de gelden, die voor reclame en vreemdelingendienst beschikbaar zijn, zoo intensief mogelijk be steed kunnen worden. Gezamenlijk is trou wens, mits krachtige en goede organisatie, immers veel te bereiken. Het werk naar bui ten en naar binnen moet als een kunstig uurwerk werken en gaan en staat bijv. iets stil of hapert iets, ziedaar even een kleine hulp van een neutraal lichaam, als hier be doeld, en het werk vlot. Met dankbaarheid moet men gewagen, dat alle aanwezige afgevaardigden ten slotte vol ledig accoord gingen met het instellen eener contact- of werkcommissie en, indien daar toe geroepen, hun geheele medewerking toe zegden. Het votum van vertrouwen in de nieuwe commissie, dat de burgemeester de vergadering vroeg, werd gaarne verleend. De huidige samenstelling is, zonder eenigen dwang, vastgesteld in vriendschappelijk ever- leg, waarbij zeer goede en aangename woor den (wy denken o.m. aan den heer Van Hoorn) gesproken werden. Men mag dus stellig aannemen, dat deze beperkte commissie voor haar taak geschikt wordt geacht, steeds de medewerking zal on dervinden, die zij verzocht en dat zij zelf aan oe verwachtingen zal beantwoorden. Dan is een stap in de goede richting gedaan. Na tuurlijk zijn Keulen en Aken niet op één dag gebouwd en langzaam zal de groei zijn. Moge de critiek over hét gedane werk ook steeds mild, opbouwend zijn, en van een goed be grip der moeilijkheden getuigen. Met de contactcommissie heeft o.a. de ver gadering een goede keus gedaan. Het voor zitterschap en het leiderschap berust by den burgemeester, die steeds dus ook voor ieder plan en iedere vereeniging, welke overleg wil, klaar staat. Verder hebben zitting de heeren Van Rheenen („Britannia" en de „Zeeland"), Smits (de Smits' bedrijven), Bakker, De Jonge en Slooves (verkeersmid delen), Dudok van Heel (de Meiboom), Quasters („Gemeenschappelijk Belang"), Van Krieken („Vliss. Vooruit"), Van Raalte (V. V. V.), Mets (secretaris V. V. V.), Louwerse (Jeugdherberg). De burgemeester vertegen woordigt tevens het badbedryf. Wij herhalen, met opzet is deze samenstelling en in volle overeenstemming en zeer aangenaam over leg met de geheele vergadering zoo klein mo gelijk gehouden en zoo geformeerd. Nadat de burgemeester ieder voor zijn op komst en vertrouwen had dank gebracht en cle beste wenschen uitsprak, bleef de nieuwe 9f 100 c.M. breed per Meter Kleurecht. Waschecht. Middelburg. ZIE ETALAGE contactcommissie nog laat bijeen. Dergelijke bijeenkomsten zullen vaak herhaald, worden, in het bijzonder elk najaar tot vaststelling van een gemeenschappelijk plan de cam pagne. Achtereenvolgens werden besproken het uitgeven van een gidsje tot leiddraad aan de Belgische bezoekers, die met de booten aan komen en hier onbekend zijn; het regelen van meer informatie-gelegenheid aan de ha ven, een permanent concours, nog meer recla me in België, het gemeenschappelijk adver- teeren, de geldmiddelen. De eerstvolgende vergadering zal reeds in Mei plaats vinden. Erkentelijk mogen wij den burgemeester zijn voor dit nieuwe initiatief en de propa- gandeering van de noodzakelijkheid eener loyale samenwerking. Wij kunnen slechts hopen, dat dit initiatief krachtig wordt vast gehouden en ontplooid, een stevige brug wordt geslagen naar betere tyden tot meer dere i'üke vruchten van oris geliefd Vlissin gen en zijn bevolking ten voordeel. De sa menstelling der commissie is borg, dat er rustig, doch langs vaste lijn zal worden voortgewerkt. Moeilijkheden, bezwaren, cri tiek, het is alles bekend, doch de leider en de medewerkers zijn werkelijk niet de mannen om hun arbeid hierdoor te doen stranden. Dat hebben zij wel bewezen, al is hun werk gelukkig heel vaak naamloos. Integendeel, vol vertrouwen en waardeering in- en voor elkaar, met een rustig optimisme, geloof en realiteitsblik zullen ze in onderlingen steun het eigenlijk reeds lang begonnen werk zoo goed mogelijk trachten voort te bouwen, hoopvol blikkend naar de toekomst. In steun zal de pers niet achterblijven. Succes moge het werk der nieuwe contact commissie beloven en de werken steunen! De bootdienst Vlissingen—Ter Neuzen. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan het „Handelsblad" Nu, blijkens mededeeling door den heer J. A. van Rompu, lid van Ged. Staten van Zee land en voorzitter van de Kamer van Koop handel en Febrieken voor Zeeuwsch-Vlaan deren, in een openbare vergadering van de Kamer de lijn Terneuzen—Vlissingen van den stooombootdienst op de Westerschelde, althans voor 1932, behouden blijft, kan rus tig overwogen worden of niet velerlei belan gen pleiten voor een gunstige beslissing in dien zin, dat ook na December van dit jaar deze bootdienst gehandhaafd wordt. Wij willen hier niet in de allereerste plaats spreken over de mogelijkheid van een gun stige oplossing, zooals die van verschillende zijden naar voren gebracht isopheffing van de lün Terneuzen—Hoedekenskerke, en uit breiding van de lijn TerneuzenVlissingen. Op deze wijze zoo zegt men kon niet alleen een direct en naar verhouding goed koop reizigersvervoer naar Walcheren be houden worden (wijl Vlissingen het eindpunt van deze lijn zou blijven), maar over Borsse- len (steiger) achtte men goede verbinding met overig Nederland evenzeer mogelijk als over Hoedekenskerke. In beide gevallen kan men in ongeveer denzelfden tijd Goes berei ken, zoodat bij opheffing van de lijn Terneu zen—Hoedekenskerke, met behoud en uit breiding van de lijn Terneuzen—Vlissingen over Borsselen, alle belangen gediend werden. In hoeverre dit plan voor uitbreiding vat baar is, en of in verband daarmede de lijn Terneuzen—Hoedekenskerke van meet af overbodig öf ondoelmatig geweest is wijl men via Borsselen dezelfde resultaten mogelijk acht, kan misschien een punt van onderzoek uitmaken. Het gerucht, als zouden, bij opheffing van de lijn Terneuzen—Vlissingen van den pro vincialen dienst, derden het initiatief willen nemen voor een particuliere onderneming, zij hier slechts uit een oogpunt van volledigheid gememoreerd, al wijst het dan ook op de mogelijkheid van voordeeliger exploitatie. Welke belangen pleiten vóór het instand houden van de bootverbinding Terneuzen— Vlissingen 1 Allereerst economische belangen. Immers voor de reizigers die thans van dezen veerdienst gebruik maken, kan geen enkele andere reisroute, met dezelfde kosten, een zoo vlugge verbinding met Walcheren bewerkstelligen. Hoewel de rit Terneuzen—Breskens per Zeeuwsch Vlaamsche tram thans nagenoeg twee volle uren vergt, zou men deze verbin ding door „snel"-trams in korter tijd moge lijk maken, om op die wijze een deel van het passagiersvervoer over Breskens naar Vlissingen te leiden. Indien dit geschieden zou, moesten er diensten worden ingelegd op alle in Breskens aankomende en vertrekken de booten, hetgeen aan de exploitatie-moge lijkheid groote bezwaren in den weg zou leg gen. Bovendien moet deze verbinding voor den bewoner van oostelijk Zeeuwsch-Vlaan deren duurder komen en stellig meer tij droo- vend zijn. De reis van Terneuzen en omgeving naar Walcheren via Hoedekenskerke en Goes te leiden, brengt eveneens bezwaren met zich. Ook deze route moet tot hoogere kosten voor het reizend publiek en tot meer tijdverlies aanleiding geven. Als men nagaat dat het aantal passagiers vor de lijn Terneuzen—Vlissingen v.v. jaar lijks een totaal van twintig vijf-en-twintig duizend in elke richting beloopt, (over 1930 waren de cijfers 23.497 en 21.510, resp. Ter neuzenVlissingen en Vlissingen—Terneu zen), dan kan het niet anders of stijging van kosten en toenemend tijdverlies pleiten sterk vóór het behoud van deze verbinding. Bo vendien moet gerekend worden met de ver binding tusschen Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en Westelijk Zuid-Beveland via Borsselen, welke bij opheffing der lijn Terneuzen— Vlissingen zou vervallen in 1930 werden in totaal circa 6000 enkele reizen op dit traject gemaakt. Dat de in Vlissingen bestaande verbinding met Engeland en anderzijds ook de loop der boottreinen (die in Zeeland geen enkele stopplaats hebben, alleen Vlissingen als eind punt) een rechtstreeksche verbinding van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen met Vlissin gen voor buitenlandsch verkeer zeer be langrijk doet zijn, is bovendien gemakkelijk te begrijpen. Doch ook het goederenvervoer zou belang rijk schade lijden indien deze reeds meer dan een eeuw bestaande verbinding verval len zou. Als eindstation der Staatsspoorwegen biedt Vlissingen voor het laden en lossen van goederen voordeelen, die geen enkel tusschen- station bieden kan. Het goederenvervoer over deze lijn is voor heel Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen belangrijkeen cijfer van 18.500 zendingen VlissingenTerneuzen over één jaar bewijst ditevenals het nog steeds toe nemend aantal auto's, waaruit blijkt dat deze route voor velerlei zakenbelangen als aange wezen is. Resumeerende komt men tot de conclusie, dat opheffing van den veerdienst Terneuzen —Vlissingen deze directe verbinding tus schen het meest bevolkte centrum van Zeeuwsch-Vlaanderen met Walcheren ern stige gevolgen zal hebben. Het aantal derge nen die uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren, met de steden Vlissingen en Mid delburg (zetel van het provinciaal bestuur), bezoeken, zal belangrijk kleiner worden. Elke andere reisroute geeft namelijk grooter tijd verlies en meer kosten, en zal uit dien hoofde door een steeds kleiner aantal personen ge bezigd worden, zeer ten nadeele van de be trekkingen tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland. Want naast de economische, zijn er ook cultureele belangen, die in deze aan- gelgenheid de aandacht vragen. De band met Nederland zal slapper wor den, daarentegen de betrekkingen met Bel gië worden vermenigvuldigd. De met de bootverbinding gemoeide betrekkingen zijn van zoodanige nationale beteekenis, dat op heffing van den veerdienst ook uit cultureel oogpunt onaannemelijk moet geacht worden. Waar nu nog door enkele tienduizenden bewoners van Zeeuwsch-Vlaanderen dat aan Vlaanderen zoo nauw verbon den Zeeuwsch gebied contact onderhou den wordt met Nederland (ook door bezoek aan de badplaatsen Vlissingen, Domburg, en de hoofdstad der provincie, Middelburg) zou men nu dwingen tot een nóg vollediger oriënteering op België De tijd zou niet ver zijn, dat vele Zeeuwsch-Vlamingen overig Nederland alleen b ij name kenden, maar zich in de Vlaamsche gebieden volledig thuis gevoelden.... Dat zij zich voor vacantie-uit- stapjes, schoolreisjes enzoovoorts naar Wal cheren begeven inplaats van naar de Belgi sche kustplaatsen, wordt alleen door den veerdienst Terneuzen—Vlissingen bereikt opheffing van deze verbinding zou stellig een ommekeer brengen, die Nederland ten leste betreuren zou. Dit zijn cultureele en nationale belangen, die eenig geldelijk offer waard zijn. Die be- E E N R OU origineele KING peper» munt is wef de grootste hoeveelheid gezond heid, die U voor 10 oen! kunt koopen. Denk LI eens in; Elk dezer medicinale tabletten.is op zich zelf in staat op te wekken en te verfrisschen, Uw stem ming te verbeteren, Uw gezondheid te be vorderen. PEPERMUNT staat onder controle van het iab. Dr. vam Hamel Roos Har mens, A'dam» langen in de waagschaal te stellen, mag men. met recht onverantwoordelijk noemen. Misschien is er sprake van luttele bezuiniging door de voorgestelde ophefing. Indien deze door belangrijke subsidiés aan tramwegmaatschappijen e.d. niet slechts denkbeeldig zou blijken. Maar Nederland weet, dat eenig geldelijk offer verantwoord is om de banden tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen en Nederland-boven- de-Schelde niet te doen verslappen Verslapping dezer banden zou èn de eco nomische, de cultureele, ên de nationale be langen ernstig, zeer ernstig schaden Het Ned. Roode Kruis. Het bezoek, dat aan de leden-vergadering van bovengenoemde vereeniging, welke giste renavond ten raadhuize gehouden werd, ten- deel viel, was iets beter dan we het van soort gelijke vergaderingen gewoon zijn. Nadat de voorzitter, de heer M. van der* Beke Callenfels, de vergadering had geopend, las de heer Hartelust, in plaats van den af wezigen secretaris, de notulen der vorige bij eenkomst voor, welke onveranderd werden, goedgekeurd. Het jaarverslag moest ditmaal, doordat de secretaris verhinderd was, achter wege blijven. Alsnu kwam aan de orde de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Hartelust. By deze rekening, welke in ontvangsten en uitgaven over 1931 een bedrag toont van 1088.56 met een batig slot van 13.63, had de penningmeester een verslag gemaakt, waarin hij o.a. wees op het bedan ken van leden door de tijdsomstandigheden, waartegenover door de activiteit van Trans- portkolonne en dames-afdeeling van E.H.B.O. enkele nieuwe leden geboekt kunnen worden. Deze rekening toont echter aan, dat, al be hoeft niet op elke steunaanvraag afwijzend beschikt te worden, toch nauwlettend moet worden toegezien, dat geen onnutte uitgaven worden gedaan. Eveneens wees de steller er van op de film, die gemaakt was naar aan leiding van de strand-demonstraties in 1930. Tot' afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Den Helder werd benoemd de 'heer C. A. van Woelderen, eere-voorzitter der afdeeling. By het volgende punt„verkiezingen", bracht de voorzitter een woord van warme hulde aan den heer Van Hoef laken, die de gemeente metterwoon gaat verlaten. Het fungeerende bestuur vond bij zijn optreden in hem iemand, die, doorkneed in de zaken, een grooten steun voor de bestuursleden was; die, als voorzitter der transportkolonne veel voor de vereeniging gepresteerd heeft. TVe zullen hem missen als hij vertrokken is. Van déze plaats zy het mij vergund, eindigde de heer Callenfels, u een geruimen tijd van goede gezondheid toe te wenschen. Het best© voor u en uw vrouw in de naaste toekomst zij u toegewenscht. De periodiek af tredenden, de heeren Harte lust en dr. Lacomblé, werden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature-van Hoef- laken verkozen werd dr. van der Bijl, die zich reeds bij zijn komst alhier een warm voor stander van het Roode Kruis toonde, door de medische leiding der Transportkolonne enz. op zich te nemen. Hij zal ook als secretaris optreden. Bij de rondvraag werd de aandacht van het bestuur gevestigd op een groote oefening op 20 Mei in de buurt van Domburg, waarbij vereenigd zouden optreden marine, vrijwil lige motorbrigade, een of meer vliegtuigen en waar, voor het vestigen van een nood-ver- bandplaats op Westhoven, de hulp van Transportkolonne en dames-afdeeling zou gevraagd worden. Deze mededeeling gaf aan-

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 1