Courant TWEEDE BLAD EEN DAPPER MEISJE GEMEENTEBESTUUR BINNENLAND KERK- EN SCHOOLNIEÜWS FEUILLETON RECHTSZAKEN FAILLISSEMENTEN MARINE EN LEGER INGEZONDEN STUKKEN SPORT GEMENGD NIEUWS FOSTER'S van de Dinsdag 22 Maart 1932. No. 69. OUD-ARCHIEF. Burg. en Weth. van Vlissingen maken bekend dat het Oud-Archief aan het Bellamypark alhier voor hot publiek zal zijn gesloten van af 23 Maart a.s. tot en met 2 April d.a.v. Vlissingen, 22 Maart 1932. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. H. M. de Koningin in Friesland. Gisterenmiddag te vijf vuur is H.M. de Ko ningin, komende van Stavoren te Leeuwar den gearriveerd. Daar de reis streng incog nito is, waren "echts weinige-, getuige van haar komst. De reis der Koningin zal zeer zeker in verband staan met den grooten nood in de zuivel-industrie. Heden zal H. M. confereeren met enkele vooraanstaande personen op landbouwgebied, o.a. met den voorzitter van de Freische Maat schappij van Landbouw ir. Oosterbaan. Wijziging inkwartieringswet. In de memorie van antwoord op het voor- loopig verslag der Tveede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging der Inkwartierings wet zegt de minister van defensie, dat het niet doenlijk voorkomt een practisch uitvoer baar artikel te redigeeren voor het geval, dat een groot gezin -en zoo groote woning be woont, dat daarin toch nog voldoende ruimte voor in te kwartieren krijgslieden overblijft. Overigens zullen zoodanige woningen wel tot de uitzonderingen behooren. Wat betreft het rekening houden met ge moedsbezwaren tegen inkwartiering kan de minister niet inzien, dat er werkelijk ernstige gemoedsbezwaren zouden kunnen bestaan te gen een handeling, die in zoo ver verwijderd verband staat met het dooden van den mede- mensch. Stopzetting reizigersvervoer. Het bestuur van den Algem. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden heeft aan de directie der Nederlandsche Spoorwegen een schrijven gezonden, waarin het naar aanlei ding van de bezuinigingsmaatregelen, meer in het bijzonder de gedeeltelijke of algeheele stopzetting van het reizigersverkeer op een aantal spoorlijnen, er op wijst dat door deze maatregelen een aantal handelsreizigers ern stig worden gedupeerd, wijl zij tot dusverre het recht hadden, als bezitters van abonne mentskaarten der spoorwegen, deze lijnen te nemen zonder eenige bijbetaling. Het bestuur vraagt, dat reizigers met abonnementen recht van vrij vervoer krijgen op de busdiensten, die de trajecten der stopgezette spoorlijnen zullen gaan vervangen. Opening alle-dag-kerk te Amsterdam. Van vele zijden informeert men bij het co mité Alle-dag-kerk te Amsterdam (voorzitter ds. D. E. Boeke) naar de resultaten der uit- noodiging aan de predikanten en den datum van het beginnen. In antwoord hierop publi ceert bedoeld comité het volgende Als resul taat van de door het comité aan de Amster- damsche predikanten per circulaire gevraagde medewerking kwam tot dusver van 32, behoo- Naar het Engelsch van CH. GARVICE. 17) „En waarom was dat IJ bent toch niet zoo onnoozel, om dat niet te kunnen raden. Mijn zoon 'heeft het arme kind overgehaald hem lief te hebbenEn u wist toch zeker van die aardige romance, die zich onder uw vensters afspeelde, misschien wel in uw eigen vertrekken en keurde het goed Maar dat is niet meer dan natuurlijk. Er zijn wel on mogelijker dingen gebeurd dan een huwelijk tusschen een Farintosh en het kleinkind van zijn ondergeschikte. „Zwijg, mylord riep de oude man op ge biedenden toon. „Ik geloof, dat ik u begrijp. U beschuldigt mij er van plannen te smeden om uw zoon en mijn kleindochter bij elkaar te brengen. Laat ik u dan hierbij verklaren, dat ik dit onschuldige kind liever dood aan mijn voeten zag liggen dan getrouwd met iemand uit uw geslacht." „Mooie woorden, meneer", hoonde de mar kies. »,Het zijn niet alleen woorden", antwoordde de oude man. „Om u dat te bewijzen, mylord, neem ik '"'ij dezen mijn ontslag, ik zal u bin nen een uur de sleutels sturen. Morgen zullen mijn kleindochter en ik uw huis verlaten. Intusschen verzoek ik u mij toe te staan heen te mogen gaan, voor mijn zelfbeheersching rende tot verschillende kerkgenootschappen een toestemmend antwoord in, welk getal het comité zeer bevredigend acht. Op Zaterdag 26 Maart, des middags te drie uur, zal de opening der Alle-dag-kerk plaats hebben en wel in de Engelsche kerk aan het Bagijnhof (Spui) ieder is welkom. Bij die gelegenheid zullen comité-leden mededeelin- gen doen. Met ingang van D:'nsdag 29 Maart zullen in die zelfde kerk de gewone alle-dag- kerkpoozen (van 122 uur is de kerk dan open) beginnen. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor het be roep naar MiddelburgVlissingen door ds. H. L. G. Ouwerkerk te Purmerend. Geref. Gem. Bedankt voor het beroep naar Vlaardingen door ds. j. Vreugdenhil te Erui- nisse. Examens. Voor het examen als machinist, diploma A, zijn geslaagd de heeren P. L. Steendam en W. Dekker, laatstgenoemde leerling van de De Ruyterschool. Voor het examen als apothekers-assistente is te Utrecht geslaagd mej. W. Manse, alhier. lm Westen nichts Neues. De directeur van het Alhambra-theater te Vlissingen zou de film „lm Westen nichts Neues" vertoonen. Tegelijkertijd kondigde de leider van een tooneelgezelschap een voorstel ling van een tooneelstuk van denzelfden naam aan. De bioscoop-directeur waarschuw de toen per advertentie, dat dit tooneelstuk niets had te maken met het boek van Re marque. Op grond van bedrieglijke hande ling (art. 428bis W. v. jS.) werd de bioscoop directeur door de Middelburgsche rechtbank tot 40 boete veroordeeld. De Hooge Raad heeft de zaak naar het gerechtshof te 's Bosch verwezen. Daar werd gisteren bevestiging van het vonnis gerequi- reerd. Uitspraak 4 April. Overtredingen der Tarwewet. Voor het kantongerecht te Goes hebben eenige bakkers en molenaars terecht gestaan terzake van overtreding der Tarwewet 1931, Hun was ten laste gelegd, dat zij ofschoon zü\ tarwemeel of tarwebloem A. niet voor eigen gebruik bestemd voerhanden hadden, het register betreffende aankoop, verkoop en verwerking van tarwe, dat zij ingevolge die wet moeten aanhouden, niet hadden bijge houden. De molenaar L. R. uit Heinkenszand, één der verdachten, antwoordde op een vraag van den plaatsvervangend kantonrechter mr. Kegge, dat hem niet bekend was wat onder tarwebloem A. weTd verstaan. De controleur der Tarwewet, J. Rutgers te Warnsveld, die proces-verbaal had op gemaakt, gaf op een vraag van den kantonrechter te kennen, dat bedoelde bloem, tarwebloem was, welke voldeed aan de eischen door den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw gesteld, welke nader waren omschreven in art. 1 van de Tarwebeschikking. Of echter de tarwe bloem die genoemde molenaar in voorraad had aan deze eischen voldeed, kon de contro leur niet verklaren, daar hij slechts de zak ken, waarin de bloem zich bevond, doch niet de bloem zelf had gezien. Dat zich in de zak ken tarwebloem A. bevond, was zijn inziens vanzelfsprekend, daar de zakken van label met opschrift „Tarwebloem" en een loodje waren voorzien. Op een vraag van den ambtenaar van het O. M. of bij deskundig onderzoek ook zou kunnen worden uitgemaakt of de inhoud der zakken werkelijk tarwebloem A. was, ver klaarde de getuige, dat dit zelfs niet op het proefstation te Wageningen zou kunnen wor den vastgesteld. De verdachte beweerde geen verstand van tarwebloem A. of B. te hebben. Hij was van oordeel, dat door de werking der Tarwewet de kleine molenaars van hun broodwinning worden beroofd ten koste van den groothan del en de groote fabrieken, van wie zij de producten moeten betrekken. De ambtenaar van het O. M., Mr. Wilbren- mij in den steek laat en eenige waarheden over mijn lippen komen, die niet aangenaam voor u zouden zijn om aan te hooren," „Ga verder, meneer Temple, u speelt uw rol voortreffelijk", grijnslachte de markies, op zijn stok leunend, zijn koude, grijze oogen strak op zijn ouden en getrouwen dienaar gericht. „En u, mylord, speelt uw rol verre van goed, gezien het feit, dat u het zoo gemak kelijk vindt iemand te beschuldigen, die in uw dienst grijs geworden is en wiens eenig gebrek is geweest om uw inzicht over uw eigen zoon niet te deelen. Mylord, ik verzoek u mij toe te staan om heen te gaan." De markies wachtte tot de oude man ver dwenen wastoen kwam er weer een glim lach van voldoening op zijn gezicht. „Die oude gek", mompelde hij. „Hij dacht, dat het mij ernst was 1 Maar het kon niet bevredigender afgeloopen zijn. MorgenOm nu dien jongen dwaas uit hun weg te hou den Arm meisje, een paar jaar geleden zou ik werkelijk medelijden met haar gehad heb ben l Maar de toekomstige markiezin de kleindochter van den ouden Temple Foei Ik had nog liever, dat Edgar de schurk was, dien ik schilderde, dan de dwaas die hij is En na deze overpeinzingen begaf de mar kies zich langzaam, met op elkaar geklemde tanden en geswollen voorhoofd want, nu de opwinding voorbij was, voelde hij de jicht weer naar zijn eigen vertrekken. HOOFDSTUK XIV. Meneer Temple zei geen woord >'an verwijt ninck betoogde, dat nu ter zitting niet is komen vast te staan, wat de inhoud der zak ken was (de mogelijkheid was zelfs niet uit gesloten dat deze uit zand of turfmolm be stond), hij geen veroordeeling op grond van eenig artikel der Tarwewet kon eischen en requireerde, dat deze molenaar zal worden vrijgesproken. De plaatsvervangend kantonrechter, mr. Kegge, heeft vervolgens conform den eisch vonnis gewezen. Door de rechtbank te Middelburg is failliet verklaard J. Meijaard, landbouwer te Nieuw- en St. Joosland, bij 't Sloe. Rechter-commissaris mr. J. W. Zijlstra, rechter, Curator mr. F. B. Evers, advocaat te Middelburg. Opgeheven wegens gebrek aan baten het faillissement van J. Boone te Oost- en West- Souburg. Luitenant-kolonels jhr. C. J. van Adrichem Boogaerts, commandant van het regiment grenadiers en jhr. C. M. Storm van 's-Gra- vesande, adjudant v.n H. M. de Koningin, worden binnenkort bevorderd tot kolonel. Luitenant-kolonel B. ten Broecke Hoekstra, commandant van de vrijwillige landstorm korpsen motor-, vaartuigen- en luchtwacht dienst, die 1 Mei bevorderd zou worden tot kolonel-brigadecommandant, heeft verzocht niet voor bevordering in aanmerking te ko men. Tot dienstplichtig sergeant titulair zijn aangesteld te rekenen vanaf 19 dezer, de kor poraals van het 14e regiment infanterie in opleiding tot reserve officier P. Zaaijer, J Blom, W. Bosschaart, J. Burger, J. Boer en K. Scheij grond. Zoowel bij het 3e regiment infanterie als bij het 14e regiment infanterie zijn gisteren ongeveer 185 dienstplichtigen voor eerste oefening in werkelijken dienst gekomen. Aan den sergeant-majoor-administrateur W. van der Voo van het 3e regiment infan terie te Bergen op Zoom is in tegenwoordig heid van officieren en onderofficieren de zil veren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst uitgereikt, door den majoor J. H. W. Bruins, hoofdinstructeur van het 3e regiment infan terie, die in zeer waardeerende woorden ge tuigde van de groote plichtsbetrachting van den jubilaris. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven STAKING AAN DE WERKVERSCHAFFING Mijnheer de Redacteur, In verband met het geplaatste bericht be treffende staking van werkloozen uit deze gemeente, geplaatst aan het werk der N.H.M. te Koudekerke, lijkt het ons gewenscht, ten einde niet in verkeerd daglicht geplaatst te worden, eenige nadere ophelderingen hier omtrent te geven. Maandagmorgen 7 uur werd ons door den opzichter der N.HM. op het werk alhier (ver- breeden boulevard) aangezegd naar Koude- kerke te gaan. Wij gingen huiswaarts om brood en koffie, vertrokken gezamenlijk loo- pende (want 2/3 heeft geen fiets) naar Kou- dekerke, waar we plm. V/2 uur later aan kwamen (afstand is 7 K.M.) Op onze vraag aan den daar aanwezigen opzichter der N.H. M. wat wij als loon konden verdienen, werd ons gezegd maximum 35 ct. per uur in accoord- loon, terwijl de vorige week, de loonen van 22341/2 cent per uur zijn uitbetaald, zonder eenige vergoeding voor l/2 uur heen en l/2 uur terug loopen. Wij zijn heengegaan en hebben ons in Vlissingen gewend tot den wethouder voor sociale zaken, om eenige be middeling in deze, waarvan wij het resultaat nog afwachten. tegen Lela, die hij naast den divan geknield vond, het gezicht in de armen verborgen hij legde zijn hand zacht op haar hoofd en het bleef een paar minuten stil. Nu zijn felle verontwaardiging voorbij was, voelde de oude geleerde, die de laatste twintig jaar in zijn boeken geleefd had en nauwelijks meer in de wereld, zich verschrikkelijk geschokt en ver slagen. „Lela", zei hij eindelijk, „wij moeten gaan, kindje. Ik had gedacht, mijn dagen te ein digen...." Met een kreun van zelfverwijt wierp zij zich aan zijn borst. „Och, grootvadertje, wat heb ik gedaan?" „StilStilmompelde hij, haar met een bevende hand kalmeerend. „Het was jouw schuld niet, Lela. Het zou vroeger of later toch gebeurd zijn. Nog nooit kwam iemand met den markies in aanraking zonder onee- nigheid met hem te krijgen. Maar voor ons beider bestwil wenschte ik, dat die onbesuis de jongen weggebleven was. Had ik het maar vermoed Maar zooals de markies zei, ik was blind en dwaas „Zei hij dat vroeg Lela. „O, hoe kon hij Grootvader, hij is verschrikkelijk. Hij heeft mij in een koude, wreede wereld ge bracht alles, wat mooi was, vernield." „Kindje", zei hij zacht. ,Jouw lot is droe vig. Maar je zult moedig zijn, nietwaar Je zult hem trachten te vergeten Het was ver keerd en onnadenkend van hem om jouw liefde te wekken, maar hij is niet slecht." „Neen, neen", fluisterde ze, „neen, hy is edel en goed. Ik wist dat, zelfs toen de mar Waar wij allen willen werken, vragen wij ons af, waar het woord staking van daan komt. Wat denkt u, waar juist onder deze ploeg vaders van groote huishoudens zijn, die de crisis op zi'n hardst voelen, deze niet willen Maar eens komt de grens, 's Morgens om 5 uur op, 1/2 uur loopen, 9 uur hard werken, 1/2 uur loopen, dus om 7 uur thuis, en dan thuis komen Zaterdags met 50 X 0.22 11 f 0.22 ziekengeld f 10.78, waar de nog hier werkende ploegen met ƒ18.14 wor den betaald, terwijl ze 6 X 3 uur werk min der doen, wordt wel wat erg. U beleefd dankend voor de plaatsing. Eenige huisvaders, werkzaam aan de werkverschaffing. De voetbal-uitzending BelgiëNederland. Blijkens ontvangen ambtelijk bericht, is de radio-uitzending van het Antwerpsche Avro- verslag over de wereld, door middel van den kortegolf zender van de rykstelegrafie zoowel in Oost- al« in West-Indië goed overgekomen. Het hoofd van den radio-dienst te Parama ribo telegrafeerde o.m.„Verloop voetbalwed strijd van begin tot einde schitterend gevolgd. Uitzending was woordelijk zonder missen op luidspreker te volgen. Besten dank voor aan- genamen, feestvollen Zondag". Ook uit Oost-Indië werd bericht ontvangen, dat de overkomst alleszins bevredigend was. Als merkwaardigheid kan nog worden ver meld, door een der Indische zenders een her-uitzending plaats had, welke hier te lande kon worden ontvangen en woordelijk te vol gen was. in het algemeen kan gezegd worden, dat de uitzending buitengewoon geslaagd is en tot de meest succesvolle uitzendingen van het rijksradiostation te Kootwijk gerekend kan worden. De Belgische bladen „Le Soir", „La Rer- nière Heure", „Nation Beige", „Sportwereld", „Schelde" e.d. zijn alle van meening, dat de Nederlandsche overwinning meer dan ver diend is. Enkele bladen zijn zeer vleiend in hun uitingen. Men noemt natuurlijk Lagendaal vooral den man van den wedstrijd en men meent, dat nooit een Hollandsche plorg zoo sloot. Men legt de minder goede prestatie der Belgen uit als gevolg van hst uitvallen van Hooydonckx, wat ook de meening van ver schillende Nederlandsche bladen is. Op het kerkhof overle den. Gisterenmorgen had op de begraaf plaats Rijnhof te Oegstgeest een droevig sterfgeval plaats. De 55-jarige L. L., wonende te Leiden, maakte zich met een aantal dra gers gereed om een baar naar 't graf te dragen. Plotseling zakte hij ineen en bleek overleden, vermoedelijk aan hartverlamming. Werkloozenbetoogingen te Amsterdam. Gisterenmorgen waren werkloozen te Amsterdam in groepjes van den Binnenkant naar het stadhuis ge trokken, om daar een meer soepele toepassing van de steunregeling te vragen. De betoogers werden toegelaten, en de politie, die op den N.Z. Achterburgwal in grooten getale aanwe zig was, liet niemand op de gracht toe. Daar op werden de demonstranten met zachten drang verwijderd. Toen zij daarop de Kal- verstraat wilden intrekken, werd dit door de politie belet. Men trek daarop naar een kan toor van Maatschappelijken Steun op de Kei zersgracht bij de Vijzelstraat. Nadat men op de Keizersgracht was aange komen verscheen bij de Vijzelstraat, onder be vel van een inspecteur, een aantal agenten, later versterkt door een zestal ruiters. De tot een tweehonderd personen aangroeiende groep van werkloozen werd toen, met sabel en gummistok, naar alle richtingen verspreid. Een 28-jarige man ontving een sabelhouw op het achterhoofd. De man bleef, versuft door den slag, liggen en werd een winkel bin nengedragen. Een andere man, die bij de charge kwam te vallen en met zijn hoofd op kies probeerde mij wijs te maken, dat hij slecht en onbetrouwbaar was. Ik zal probee- ren hem te vergeten, ja, ik zal het probee- ren Er werd op de deur geklopt en meneer Palmer kwam binnen met een brief op een presenteerblad. Lela sloop weg, terwijl meneer Temple de enveloppe opende. Ze bevatte een chèque voor een half jaar salaris en een briefje van den volgenden inhoud„Lord Farintosh zal deze toelage twee keer per jaar aan meneer Temple doen toekomen op voor waarde, dat hij en mejuffrouw Temple allen omgang met lord Fane vermijdt." Het gezicht van den ouden man werd rood en, den butler een wenk gevend te wachten, schreef hij onder aan het briefje„Mylord, ik weiger uw aanmoezen, op welke voor waarden ook, aan te nemen." Nadat de butler met den brief vertrokken was, liep de oude man het vertrek op en neer met de chèque in zijn hand. Hij had grooten lust gehad die ook terug te zenden, maar hij had aan Lela gedacht en zijn trots overwon nen. Per slot van rekening had hij recht op dat geld. Trouw en met toewijding had hy den markies gediend. Er was geen bibliotheek in het land in beter orde Met een zucht stak hy de chèque in zijn zak. Lela hoorde hem zuchten en sloop naar hem toe. „Grootvadertjemompelde ze, „ik heb u dit verdriet aangedaan, ik, die uw steun en troost behoorde te zyn Maar ik zal niet meer aan myn eigen ik denken. Kom, groot vader, houdt u goed. Laten we maar eens be- ls al te vaak oorzaak van slechte spijsvertering en verstopping. Neem meer beweging en ge- gebruik Foster's Maag- pillen. het afdoende laxeermiddel. 0.65 fier Flacon. het asphalt terecht kwam, was eveneens eenigszins verwond. De bevelvoerende inspecteur heeft twee maal op do gebruikelyke wijze gesommeerd om uiteen te gaan, maar toen aan die som matie geen gevolg gegeven werd, doch inte gendeel door verschillende personen geroe pen werd, dat men by elkaar moest blijven, gaf hij bevel de wapens te trekken. Het bleef in de Vijzelstraat en naaste om geving onrustig. Vechtpartij in donker Den Haag. Omstreeks kwart over één had in den nacht van Zaterdag op Zondag op de Amsterdamsche Veerkade een vecht partij plaats tusschen een aantal by de poli tie ongunstig bekend staande mannen en vrouwen. Toen een surveilleerende agent hieraan een einde wilde maken werd hij plotseling van achteren vastgegrepen en te gen de straat geworpen. Hy wist echter op de been te komen en met gebruikmaking van de sabel en door het lossen van een schot in de lucht uit zijn dienstrevolver, zijn belagers van het Pjf te houden, terwijl voorts een 2- tal hunner met behulp van toegeschoten collega's kon worden gearresteerd. Eeide aangehoudenen bleken onder invloed van sterken drank te verkeeren. De agent, die schaafwonden aan de handen en een pijnly- ken rechterarm had bekomen, kon na te zijn verbonden, zijn dienst blijven vervolgen. Een liefdesdrama. Zon dagavond heeft zich te 's-Bosch een liefdes drama afgespeeld, waarbij een jongeman gedood en een meisje zwaar gewond werd. Het meisje, de 21-jarige C. v. d. A. te Or- then, had haar omgang met den 22-jarigen bakkersknecht H. G. uit Vlijmen verbroken en met een jongeman uit Kerkdriel verkee ring aangeknoopt. Toen zy Zondagavond met dezen per fiets den weg OrthenDen Bosch passeerde, wachtte G. hen daar op en viel het meisje met een mes aan. Zij viel van haar fiets, waarop G. zich op haar wierp en haar vijf steken toebracht. Daarna vluchtte hij, vermoedelijk meenende, zyn slachtoffer gedood te hebben. De politie wilde hem in zyn woning te Vlijmen arresteeren, doch G. kwam 's nachts niet thuis. Gisterenochtend werd zyn fiets gevonden, staande tegen het hek van een wachtpost aan den overweg Deuteren—Cromvoirt. G. had zich voor een trein geworpen. Zijn lijk werd op de spoorlijn gevondenhet hoofd was van de romp gescheiden. Van zijn po.rtefeuille be roofd.— Een inwoner van Drachten, die Zaterdagavond in Groningen was, heeft bij de Groninger politie aangifte gedaan, dat hy op weg naar de Drachter tram, een onbe kende naar den weg heeft gevraagd. Deze leidde hem door de Lissabonsteeg, een smal straatje, en beroofde hem daar van zijn por tefeuille. Naar de man mededeelde, is het hem gelukt een deel van het geld weer te bemachtigen. De dief is echter niet gevon den. De politie heeft deze zaak in onderzoek. Aan een groot ongeluk ontsnapt. Gisterenmiddag omstreeks vier uur sprongen tijdens het passeeren van ene der bruggen in het Zuideinde te Oost- zaan, alle kettingen stuk, waardoor de balans met donderend geweld omlaag stortte en te recht kwam op een autobus van den dienst AmsterdamZaandam. Wonder boven wonder zyn geen persoon lijke ongelukken voorgekomen. Toea de chauffeur het zware yzeren stuk zag naderen, sprong hij van de cabine weg en ontkwam daardoor ternauwernood aan een ernstig on- spreken, wat er gedaan moet worden Wan neer gaan we hier weg „Direct morgen gaf hij verstrooid toe. „Nu, dan hebben wij geen tijd te ver liezen." Een koortsachtige rusteloosheid scheen zich van haar meester gemaakt te hebben. „Het zal niet veel tyd in beslag nemen, kindje", zei hij met een droevigen glimlach. „Dit is alleen maar in naam ons tehuis ge weest. Alles behoort den markies toe. Onze weinige bezittingen kunnen wel in een uur gepakt worden. De weinige boeken van me zelf...." Zijn stem beefde. Ze viel hem ongeduldig in de rede. „Grootvader, nu krijgen we een eigen thuis, hè Het is, alsof deze plaats me benauwt. Kom, ga met me mee, dan zullen we aan bet werk gaan." Ongeduldig trok zij hem mee om toebe reidselen te maken. Het was over twaalven, toen zy klaar waren. Daarna gingen zy terug naar hun zitkamer om over ae toekomst te praten en over de groote vraag, waar zy heen zouden gaan. Het was Lela absoluut onverschillighaar eenige wensch was van de Abbey weg te komen. Eindelyk keek de oude man op. In zyn nevelige herinnering zoekend, schoot hem een plaats te binnen, waar een collega een groote school had. Mis schien kon zijn oude vriend hem als leeraar of assistent gebruiken. Hy legde zyn plan aan Lela uit, die er dadeiyk ooren naar had. „Als het maar een plaats is", zei ze, „waar we ons kunnen verbergen en vergeten wor den...." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1932 | | pagina 5